همورویید-هموروئید-بواسیر
۸ روش موثر برای درمان خانگی هموروئید یا بواسیر
فوریه 7, 2018
جراحی شکم بعد از زایمان
جراحی شکم
مارس 23, 2018

جراح عمومی و جراحی های مربوط

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی

جراح عمومی کیست

جراحی عمومی یک نظم است که نیاز به دانش و مسئولیت در مدیریت عمل جراحی دارد. یک جراح عمومی طیف وسیعی از بیماران را پذیرش می کند. از جمله بیمارانی که ممکن است نیاز به درمان غیر جراحی, انتخابی و یا جراحی اضطراری داشته باشند.  وسعت و عمق این دانش ممکن است بر اساس رده بیماری متفاوت باشد. مدیریت عمل جراحی نیاز به مهارت در تصمیم گیری های پیچیده دارد. یک جراح عمومی خوب در تشخیص درمان و مدیریت از جمله مداخلات عملی شایسته و صالح است.

اعمال جراحی مجاز برای یک جراح عمومی کدام است؟

  1. دستگاه گوارش بدن
  2. شکم و محتویان آن
  3. پستان پوست و بافت نرم
  4. سیستم غدد درون ریز

علاوه بر این ها جراح عمومی دانش گسترده ای در موارد زیر دارد

  1. جراحی در مواقع اورژانس
  2. انکولوژی جراحی
  3. تروما

از یک جراح حرفه ای و متخصص انتظار می رود علاوه بر تخصص در موارد ذکر شده در بالا در حوزه های محتوایی متفاوتی دانش و تجربه داشته باشد مقوله هایی مثل: آناتومی , اپیدمیولوژی , ایمونولوژی , آسیب شناسی (از جمله نئوپلاستی)

حوزه های مراقبت بالینی از جمله بهبود زخم , عفونت و استفاده از آنتی بیوتیک مدیریت مایع و الکترولیت های بدن , انتقال خون و اختلالات انعقادی , شوک و احیا ¸ متابولیسم و تغذیه , مداخلات تهاجمی و آندوسکپی مثل کولونسکپی و آندوسکوپی , استفاده مناسب و تفسیر و تشخیص رادیولوژي و تصویربرداری و در نهایت مدیریت درد.

یک جراح عمومی خوب می داند که برای درمان و جراحی انواع بیماری ها چه گروه خاصی از کادر درمان مورد نیاز است.

علاوه بر این، جراحان جراحی معتبر باید از نیازهای بالینی منحصر به فرد گروه های خاص بیمار نیز مطلع باشند:

بیماران مبتلا به سرگیجه، شامل مراقبت های تسکین دهنده و کنترل درد هستند؛ کمبود تغذیه؛ Cachexia در بیماران مبتلا به بیماری های بدخیم و مزمن؛ و مشاوره و حمایت از تصمیمات و مراقبت های پایان زندگی.

بیماران چاق، شامل اختلالات متابولیکی؛ مداخلات جراحی و غیر جراحی برای کاهش وزن (bariatrics)؛ و مشاوره از بیمار و خانواده ها.

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر

جراحی هایی که به طور تخصصی توسط دکتر زهرا سعادتی انجام می شود. جراحی ناحیه شکم و سینه جراحی های مقعد و گوارش به خصوص عمل جراحی هموروئید یا بواسیرشقاق یا فیشر مقعدکیست مویی یا سینوس پیلونیدال و آبسه و فیستول مقعدی.

جهت اطلاع از زمان پذیرش از شنبه تا چهارشنبه از ساعت ۱۰ صبح تا ۱۹ با شماره تلفن ۲۲۷۶۱۶۰۰ تماس بگیرید. توجه کنید قبل از تشریف فرمایی وقت بگیرید و از ساعات پذیرش مطمئن شوید. ساعات پذیرش در سال 96 شنبه وسه شنبه ساعت ۱۴ دوشنبه و چهارشنبه ساعت ۱۰ صبح می باشد
آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد ۱۰

جراح عمومی دکتر زهرا سعادتی

جراح عمومی دکتر زهرا سعادتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB