انواع درمان هموروئید
۵ روش درمان هموروئید یا بواسیر
جولای 25, 2016
علائم هموروئید
جولای 25, 2016

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید و درمان

امروزه لیزر هموروئید بهترین و پیشرفته ترین روش درمان هموروئید یا بواسیر است . لیزر هموروئید به دو روش انجام می شود: ۱. لیزر درمانی با لیزر کم توان IRC یا همان مادون قرمز . ۲. لیزر پرتوان دی اکسید کربن که در روش هموروئید اکتومی استفاده می شود.

علت متداول شدن لیزر هموروئید چیست؟

لیزر هموروئید در مقایسه با سایر روش ها بسیار ساده تر کم هزینه تر و کم عارضه تر است.  نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد ( البته در مواردی شخص بیمار بسیار حساس است و خواستار بیهوشی عمومی  است یک شب در کلینیک بستری خواهد شد) دوران نقاهت بعد از عمل کوتاه تر است.
یکی از روش های درمان با لیزر دستگاه لیزر مادون قرمز است این دستگاه با فیبر لیزر رادیال شیرینکیج کار می کند یعنی در زیر مخاط می رود و عروق توده هموروئیدی را از بین می برد و در نتیجه توده هموروئیدی محو می گردد. این روش در هموروئیدهای داخلی کاربرد دارد در صورتی که در لیزر هموروئید های خارجی و ترومبوزه که نیاز به جراحی دارند لیزر های پرتوان دی اکسید کربن کاربرد بیشتری دارد.
طی یک بررسی که در خارج از کشور انجام شده است درمان هموروئید با لیزر و رابر باند مقایسه شده است. علیرغم هزینه ی بالا تر لیزر نتایج بعد از عمل به نفع آن بوده و نتیجه ی بهتری گزارش شده است که شامل کاهش درد بعد از عمل ،بهبود علایم و بهبود کیفیت زندگی بعد از عمل است

لیزر هموروئید (بواسیر ) با لیزر کم توان مادون قرمز

در مراحل اولیه هموروئید وقتی هموروئید خیلی بزرگ نشده و دچار عارضه نیست می توان از لیزر درمانی با لیزر کم توان کمک گرفت. این نوع لیزرها یک وسیله ی مخصوص دارد که وارد مقعد شده و به جهات مختلف تابانده می شود و باعث کاهش علایم هموروئید می شود. لیزر موجب می شود هم درد آن کمتر شده و هم اندازه ی آن کوچک تر شود. از این نوع لیزر نمی توان در درمان هموروئیدهای خیلی بزرگ و دچار عارضه سود برد.
در نظر داشته باشید روش لیزر درمانی هموروئید با جراحی هموروئید با لیزر متفاوت است.

لیزر درمانی هموروئید خارجی-قبل و بعد

لیزر درمانی هموروئید خارجی-قبل و بعد

اشعه مادون قرمز

از این اشعه به دو صورت می توان در درمان هموروئید استفاده کرد.

۱-در یک روش پروب لیزر روی هموروئید داخلی گذاشته می شود. اشعه مادون قرمز تابانده شده و جای تابش سفید رنگ می شود، این طول موج توسط هموگلوبین جذب بالایی دارد و باعث انعقاد عروق داخل هموروئید می شود. پاکه هموروئید پس از چند روز کوچک شده و از بین می رود. این روش نیاز به بیهوشی و حتی بی حسی ندارد و فقط برای هموروئید داخلی کاربرد دارد

۲- در این روش از فیبر دیود استفاده می شود؛ به این صورت که فیبر حامل اشعه وارد پاکه هموروئید شده اشعه تابانده می شود عروق داخل هموروئید لخته شده و پاکه هموروئید از بین می رود. هزینه این نوع لیزرها کمتر از  لیزر پرتوان می باشد.

لیزر های پرتوان دی اکسید کربن co2

امروزه لیزر های پر توان دی اکسید کربن CO2 بهترین و جدیدترین روش درمان انواع همورروئید است. با این نوع لیزر تمام انواع هموروئید را می توان درمان نمود. این لیزر پر توان بوده و با کمک این لیزر می توان پاکه هموروئید را بطور کامل برداشت. معمولا هموروئید اکتومی با لیزر عود یا عوارض بعدی ندارد و در تحقیقات مختلف میزان ریسک عود را ۱ الی ۲ درصد اعلام کرده اند. همچنین درد بعد از لیزر بسیار ناچیز است و با یک مسکن ساده قابل کنترل است. پاکه هموروئیدی که با لیزر برداشته شده بازگشت نخواهد داشت. در این روش درصد انتقال بیماری های ویروسی به صفر می رسد. خونریزی نخواهید داشت. بخیه یا پانسمان نخواهید داشت زیرا همزمان با درمان هموروئید با لیزر پرتوان سر عروق این ناحیه بسته می شود. از همه مهمتر بیمار بعد از لیزر هموروئید یک شب استراحت می کند و از فردای روز لیزر قادر است به کارهای روزانه خود برسد. بهترین روش درمان هموروئید روشی است که درد و خونریزی و دوره نقاهت به کمترین حالت ممکن برسد که در حال حاضر لیزر هموروئید تنها روش است که این خصوصیات را دارد.

چرا استفاده از لیزر دی اکسید کربن در درمان هموروئید به جراحی با تیغ جراحی ارجح است

لیزر در هنگام برش و برداشتن پاکه هموروئید انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد
لیزر، عروق کوچک بریده شده را در هنگام عمل ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش می یابد.

این عمل بطور سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است-

بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد.

بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود دارد.

با این نوع لیزر می توان تمام انواع هموروئید و حتی شقاق و فیستول همزمان را درمان نمود.

لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود. قابل ذکر است به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد.

مقایسه روش هموروئید اکتومی با لیزر و کوتر

هموروئید اکتومی (خارج کردن هموروئید) با لیزر هنگام عمل, به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز (مرگ بافت) نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود. کوتر محل هموروئید را می سوزاند اما لیزر آسیبی مثل سوختی کوتر به جا نمی گذارد.

۱۰ مزیت لیزر به جراحی سنتی هموروئید

۱.لیزر در هنگام برش و برداشتن تگ پوستی انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد

۲.عمل لیزر شقاق بطور سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است.

۳.بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد.

۴.بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود را دارد.

۵.با این نوع لیزر می توان تمام انواع هموروئید، شقاق و فیستول را هم زمان درمان نمود.

۶.لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود . به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد.

۷.لیزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.

۸. به علت ترمیم عروق لنفاوی توسط لیزر ورم محل بعد از عمل بسیار کمتر از روش های دیگر می شود و محل عمل بدون هیچگونه اسکاری (جای زخم) ترمیم می شود

۹. محل لیزر احتیاج به پانسمان ندارد

۱۰. لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل شقاق را ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش می یابد

آیا لیزر هموروئید درد دارد؟

نسبت به جراحی سنتی و باز می توان گفت دردی ندارد و اگر بدن حساسی دارید و نسبت به درد واکنش زیادی دارید این درد با مسکن قابل کنترل است و جای نگرانی ندارد تنها استثنا در مورد افراد مسن و ضعیف و افرادی که با وضعیت بسیار حاد مراجعه می کنند است که با نظر پزشک این افراد تحت بیهوشی لیزر هموروئید می شوند در غیر این صورت لیزر به طور سرپایی بدون بستری انجام می شود

آیا لیزر هموروئید خونریزی دارد؟

خونریزی شدیدی در عمل جراحی هموروئید با لیزر پرتوان وجود ندارد و بیمار شاید یک یا چند قطره خون را بر روی پانسمان ببیند. در حین جراحی نیز بدین صورت است. در لیزر درمانی هموروئید با لیزر کم توان حتی یک قطره خون نیز مشاهده نمی کنید و بدون کوچکترین جراحت یا خونریزی لیزر درمانی انجام می شود. در واقع یکی از مزیت های استفاده از لیزر  همین نداشتن خونریزی است که دوره نقاهت را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

هزینه درمان هموروئید
قیمت لیزر هموروئید

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی هموروئید داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان هموروئید و هزینه های مربوط به درمان هموروئید با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید ۲۲۷۶۱۶۰۰

ساعات پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۱۹

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد ۱۰

درمان هموروئید

لیزر هموروئید در تهران توسط خانم دکتر زهرا سعادتی

لیزر هموروئید داخلی را در این ویدئو ببینید

لیزر هموروئید داخلی را در این ویدئو ببینید

مطالب خواندنی دیگر

درمان هموروئید بدون جراحی

عمل جراحی هموروئید

لیزر هموروئید

هموروئید در بچه ها

تشخیص هموروئید

علائم هموروئید

دستورات بعد از لیزر و جراحی هموروئید

درمان هموروئید یا بواسیر

بارداری و هموروئید

انواع هموروئید

هموروئید خارجی

خارش مقعد

شقاق یا فیشر مقعد

کیست مویی پایین کمر یا سینوس پیلونیدال

فیستول مقعد

همه چیز درباره هموروئید

دکترزهرا سعادتی
دکترزهرا سعادتی
دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارق التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، و دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند.

6 دیدگاه ها

 1. فراهانی گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  میخواستم بدانم هزینه لیزر درمانی هموروئید چقدر است؟ حداقل _ حداکثر هزینه

 2. سینا گفت:

  سلام. برای معاینه میتونم بیام. من احساس زائده کوچکی میکنم. میخواستم بدونم بدون عمل هم میشه درمان کرد؟

  • دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام بله بیمار در اولین مراجعه دارو دریافت می کند در صورت عدم پاسخ دهی به درمان دارویی استفاده از لیزر توصیه می شود اگر در مراحل اولیه مراجعه کنید و به توصیه های پزشک عمل کنید درمان خواهید شد و نیازی به لیزر یا جراحی نخواهد بود موفق و سلامت باشید

 3. Malihe گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک به یکساله بیماریم حادتر شده یعنی هنگام اجابت مزاج خونریزی شدی دارم مراه با درد ایا لیزر احتیاج هست یا جراحی ؟

  • دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام اول باید معاینه شوید اما به احتمال زیاد جراحی با لیزر پرتوان نیاز داشته باشید. البته شرایط عمومی بیمار باید قبل از هرگونه عملی بررسی شود و در صورت دارا بودن شرایط مناسب برای جراحی تحت عمل با لیزر قرار خواهید گرفت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB