عمل جراحی هموروئید
جولای 25, 2016
هموروئید در بچه ها
جولای 25, 2016

هموروئید چیست؟

هموروئید عبارت است از بالشتک های عروقی طبیعی در کانال مقعد که به کنترل دفع کمک می کنند. هموروئیدها وقتی ورم می کنند یا ملتهب می شوند غیر طبیعی می شوند.

هموروئید چیست ؟

تعریف هموروئید
هموروئید عبارت است از بالشتک های عروقی طبیعی در کانال مقعد که به کنترل دفع کمک می کنند. هموروئیدها وقتی ورم می کنند یا ملتهب می شوند غیر طبیعی می شوند.
بیماری هموروئید یا بواسیر چیست؟
همه ی ما در قسمت مقعد، رگ های بواسیری داریم. اگر این رگ ها تحریک شوند، ممکن است ملتهب شده، ورم کرده یا حتی خون ریزی کنند. این وضعیت معمولاً بواسیر نامیده می شود.
بواسیردو نوع دارد: بواسیر خارجی و بواسیر داخلی.
هموروئید خارجی : (بواسیر خارجی)
بواسیر خارجی برآمدگی نرمی در اطراف دهانه ی مقعداست. گاهی اوقات ممکن است حالتی به نام بواسیر ترومبوز رخ دهد. در این وضعیت، یک لخته ی خونی ایجاد شده و آن برآمدگی سفت می شود. از آن جا که بافت های اطراف مقعدپوشیده از پایانه های عصبی است، بواسیر خارجی معمولاً بسیار دردناک است.
هموروئید داخلی : (بواسیر داخلی)
از آنجا که پایانه های عصبی حساس در مقابل درد زیادی در داخل کانال مقعدوجود ندارد، این نوع بواسیرخیلی دردناک نیست. اما ممکن است که حین عمل دفع، این بواسیرهاخون ریزی کنند. گاهاً ممکن است این نوع بواسیرتا اندازه ای ملتهب شود که به خارج دهانه ی مقعدکشیده شود. این وضعیت سقوط و پایین آمدن بواسیرنامیده می شود.
علایم شایع هموروئید
۱) خون ریزی‌: امکان‌ دارد خون‌ قرمز به‌ صورت‌ رگه‌ هایی‌ در اجابت‌ مزاج‌ دیده‌ شود یا به‌ دنبال‌ اجابت‌ مزاج‌، خون‌ به‌ مقدار کم‌ و به‌ مدت‌ کوتاهی‌ چکه‌ کند.
۲) درد، خارش‌ یا ترشح‌ مخاطی‌ پس‌ از اجابت‌ مزاج‌.
۳) وجود یک‌ برجستگی‌ در مقعد.
احساس‌ این‌ که‌ پس‌ از اجابت‌ مزاج‌، راست‌ روده‌ به‌ طور کامل‌ تخلیه‌ نشده‌ باشد (این‌ حالت‌ تنها در مورد بواسیر بزرگ‌ دیده‌ می‌شود).
۴) التهاب‌ و تورم‌ : وارد آمدن‌ فشار مکرر به‌ سیاه رگ‌ های‌ مقعد یا راست‌ روده‌.

هزینه درمان هموروئید
قیمت لیزر هموروئید
برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی هموروئید داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان با لیزر می شود.
لطفا برای دریافت اطلاعات بیشتر و انتخاب بهترین و جدیدترین روش درمان هموروئید و هزینه های مربوط به درمان هموروئید با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید ۲۲۷۶۱۶۰۰

ساعات پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه ۱۰ صبح تا ۱۹

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد ۱۰

2 دیدگاه ها

  1. jelyfish گفت:

    سلام امکانش هست درباره این که مبتلا به هموروئید نشیم هم توضیح بدین من کارمند هستم و دائم پشت میز میشینم و گاهی هم درد در ناحیه احساس میکنم خیلی میترسم که مبتلا به هموروئید بشم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB