بیماری های مقعد, توده های ناحیه مقعد

جراحی شکم و هموروئید

جراحی شکم و هموروئید

برخی از بیماران متقاضی جراحی هموروئید تمایل دارند تحت جراحی زیبایی شکم نیز قرار بگیرند. در صورتی که بیمار قادر به انجام مراقبت های بعد از هر دو عمل باشد انجام این دو جراحی همزمان و در یک جلسه مشکلی نخواهد داشت.

بهتر است جراحی هموروئید با لیزر انجام شود تا بیمار کمترین سختی و نقاهت بعد از عمل را تجربه کند.  توصیه می شود افرادی که متقاضی جراحی زیبایی شکم ماژور هستند و عمل جراحی هموروئید آنها نیز در بخش وسیعی انجام می شود این دو جراحی را همزمان انجام ندهند. هرچند که متخصص جراحی می تواند روند هر دو جراحی را در یک جلسه پیش ببرد اما دقت کنید که مراقبت های بعد از جراحی شکم و هموروئید مهمترین موضوعی است که باید در این مواقع در نظر بگیرید.

جراحی شکم چگونه انجام می شود

جراحی شکم به منظور کاهش سایز این ناحیه و لیفت و برداشتن پوست اضافه شکم انجام می شود. جراحی شکم به دو روش مینور و ماژور اجرا می شود. در جراحی شکم مینور بدین ترتیب است که چربی اضافه با کمک دستگاه ساکشن، لیپوماتیک و یا لیزر لیپولیز تخلیه می شود و بخش کوچکی از زیر شکم برش داده می شود وپوست اضافه برداشته و لیفت می شود.  در این جراحی بر خلاف جراحی شکم ماژور برش سرتاسری ناحیه شکم زده نمی شود. به علاوه عمل تایتنینگ عضله یا همان تنگ کردن و جمع کردن عضلات شل شکم انجام نمی شود. هدف اصلی جراحی شکم مینور برداشتن پوست اضافه ناحیه و لیفت شکم است.

در جراحی شکم ماژور همانطور که توضیح داده شد سرتاسر شکم باز می شود. با کمک یکی از دستگاه های ساکشن، چربی نواحی پشت و بالای شکم تخلیه می شود. عضلات شل ناحیه تنگ و جمع می شوند. پوست اضافه برش زده می شود و پوست لیفت می شود.

مراقبت مهم بعد از جراحی شکم خمیده راه رفتن بعد از جراحی است. شما باید حداقل تا یک هفته با زاویه 90 درجه و به اصطلاح دولا راه بروید.

جراحی هموروئید چگونه انجام می شود

در صورتی که به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید این جراحی با لیزر پرتوان دی اکسید کربن انجام می شود. این لیزر هموروئید با روش هموروئیدکتومی انجام می شود. یعنی پاکه هموروئید برداشته می شود. رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی هموروئید بسیار مهم است. همچنین نشستن در لگن آب گرم و مصرف داروی های تجویز شده به طور منظم یکی از مهمترین مراقبت های بعد از جراحی هموروئید است. قبل از جراحی هموروئید دارویی برای تخلیه روده تجویز می شود تا در حین و بعد از عمل جراحی بیمار درگیر دفع مدفوع نباشد. تا 24 ساعت بعد از عمل بیمار نیازی به اجابت مزاج ندارد و در روز اول سوپ سبک میل می کند. همچنین شربت ملین نیز تجویز می شود که به منظور اجابت مزاجی نرم و بی دردسر تجویز می شود.

جراحی شکم و هموروئید در اتاق عمل

در صورتی که قرار باشد این دو جراحی همزمان با هم انجام شوند بیمار بیهوش خواهد شد. ابتدا پاکه هموروئید تحت عمل جراحی قرار می گیرد و سپس شکم. نکته خیلی مهم این است که بیمار به دلیل مصرف دارو و بیهوشی و کم تحرکی بعد از عمل ممکن است دچار یبوست شود. به همین دلیل مصرف یک داروی ملین بسیار مهم است.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر، اولین بانوی جراح که لیزر بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه را به طور تخصصی و حرفه ای در ایران آغاز نموده اند. ایشان در سال 1378 موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شده اند و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را ابتدا در روسیه و ترکیه و سپس در ایران سپری نموده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *