Uncategorized @fa

جراحی شکم و هموروئید

جراحی شکم و هموروئید

برخی از بیماران متقاضی جراحی هموروئید تمایل دارند تحت جراحی زیبایی شکم نیز قرار بگیرند. در صورتی که بیمار قادر به انجام مراقبت های بعد از هر دو عمل باشد انجام این دو جراحی همزمان و در یک جلسه مشکلی نخواهد داشت.

بهتر است جراحی هموروئید با لیزر انجام شود تا بیمار کمترین سختی و نقاهت بعد از عمل را تجربه کند.  توصیه می شود افرادی که متقاضی جراحی زیبایی شکم ماژور هستند و عمل جراحی هموروئید آنها نیز در بخش وسیعی انجام می شود این دو جراحی را همزمان انجام ندهند. هرچند که متخصص جراحی می تواند روند هر دو جراحی را در یک جلسه پیش ببرد اما دقت کنید که مراقبت های بعد از جراحی شکم و هموروئید مهمترین موضوعی است که باید در این مواقع در نظر بگیرید.

جراحی شکم چگونه انجام می شود

جراحی شکم به منظور کاهش سایز این ناحیه و لیفت و برداشتن پوست اضافه شکم انجام می شود. جراحی شکم به دو روش مینور و ماژور اجرا می شود. در جراحی شکم مینور بدین ترتیب است که چربی اضافه با کمک دستگاه ساکشن، لیپوماتیک و یا لیزر لیپولیز تخلیه می شود و بخش کوچکی از زیر شکم برش داده می شود وپوست اضافه برداشته و لیفت می شود.  در این جراحی بر خلاف جراحی شکم ماژور برش سرتاسری ناحیه شکم زده نمی شود. به علاوه عمل تایتنینگ عضله یا همان تنگ کردن و جمع کردن عضلات شل شکم انجام نمی شود. هدف اصلی جراحی شکم مینور برداشتن پوست اضافه ناحیه و لیفت شکم است.

در جراحی شکم ماژور همانطور که توضیح داده شد سرتاسر شکم باز می شود. با کمک یکی از دستگاه های ساکشن، چربی نواحی پشت و بالای شکم تخلیه می شود. عضلات شل ناحیه تنگ و جمع می شوند. پوست اضافه برش زده می شود و پوست لیفت می شود.

مراقبت مهم بعد از جراحی شکم خمیده راه رفتن بعد از جراحی است. شما باید حداقل تا یک هفته با زاویه 90 درجه و به اصطلاح دولا راه بروید.

جراحی هموروئید چگونه انجام می شود

در صورتی که به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید این جراحی با لیزر پرتوان دی اکسید کربن انجام می شود. این لیزر هموروئید با روش هموروئیدکتومی انجام می شود. یعنی پاکه هموروئید برداشته می شود. رعایت رژیم غذایی مناسب بعد از جراحی هموروئید بسیار مهم است. همچنین نشستن در لگن آب گرم و مصرف داروی های تجویز شده به طور منظم یکی از مهمترین مراقبت های بعد از جراحی هموروئید است. قبل از جراحی هموروئید دارویی برای تخلیه روده تجویز می شود تا در حین و بعد از عمل جراحی بیمار درگیر دفع مدفوع نباشد. تا 24 ساعت بعد از عمل بیمار نیازی به اجابت مزاج ندارد و در روز اول سوپ سبک میل می کند. همچنین شربت ملین نیز تجویز می شود که به منظور اجابت مزاجی نرم و بی دردسر تجویز می شود.

جراحی شکم و هموروئید در اتاق عمل

در صورتی که قرار باشد این دو جراحی همزمان با هم انجام شوند بیمار بیهوش خواهد شد. ابتدا پاکه هموروئید تحت عمل جراحی قرار می گیرد و سپس شکم. نکته خیلی مهم این است که بیمار به دلیل مصرف دارو و بیهوشی و کم تحرکی بعد از عمل ممکن است دچار یبوست شود. به همین دلیل مصرف یک داروی ملین بسیار مهم است.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *