هموروئید

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

طی چند دهه گذشته لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان هموروئید یا بواسیر محسوب شده است. لیزر همورویید به دو روش انجام می شود: ۱. لیزر درمانی با لیزر کم توان IRC یا همان مادون قرمز . ۲. لیزر پرتوان دی اکسید کربن که در روش هموروئید اکتومی استفاده می شود.

خانم دکتر زهرا سعادتی از جمله اولین جراحان متخصص هستند که از سال 84 درمان و جراحی با لیزر را در ایران آغاز نمودند. هنوز که هنوز است تعداد زیادی از متخصصین جراحی حتی در تهران با همان روش قدیم جراحی هموروئید یا بواسیر را با تیغ یا کوتر انجام می دهند. اما آشنایی بیماران با این تکنولوژی جدید که به یاری علم پزشکی آمده است منجر شده استقبال خوبی از این روش درمانی هموروئید صورت گیرد و رضایت بیماران را به همراه داشته است.

تصویر قبل و بعد لیزر هموروئید

مزیت لیزر هموروئید نسبت به دیگر روش ها چیست؟

لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر روشی کمتر تهاجمی است. هر دو نوع لیزر کم توان و پرتوان اگر به موقع و به جا برای انواع همورویید به کار بسته شوند می توان از نتایج درمانی عالی آنها بهره برد. برای درمان هموروئیدهای خفیف می توان از لیزر کم توان بدون جراحی و برش بافت سود برد. در جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرتوان نیز می توان تمام انواع بیماری های مقعد را درمان نمود. زیرا این نوع لیزر سوپرتین یا بسیار نازک است. بنابراین جایگزین مناسبی برای تیغ جراحی و کوتر می باشد. لیزر جراحی به بافت سالم اطراف آسیبی نمی رساند به همین دلیل برای جراحی های با ظرافت بالا و جراحی های پیچیده توصیه می شود حتما مورد استفاده قرار بگیرد. مهارت و تجربه متخصص جراحی در به کار بستن لیزر پرتوان در جراحی بسیار حائز اهمیت است. در جراحی با کوتر از تکنولوژی برق استفاده می شود اما در جراحی با لیزر تکنولوژی نور لیزر استفاده می شود. در جراحی با کوتر سر عروق برای کاهش خونریزی سوزانده می شود و این در حالی است که لیزر سر عروق را ترمیم می کند و از خونریزی جلوگیری می کند.

دستگیره لیزر جراحی برای هموروئید

لیزر درمانی هموروئید با لیزر کم توان مادون قرمز

لیزر درمانی هموروئید یا بواسیر بدون قطره ای خونریزی انجام می شود. زیرا در این روش برشی زده نمی شود و اصول کار بر مبنای تابش نور لیزر است و نه برش با لیزر. لیزر درمانی هموروئید بدون نیاز به بیوشی انجام می شود. سرخرگ های ترمینال فوقانی رکتوم به وسیله یک مبدل داپلر (پروب 20 مگاهرتز 3 میلی متری) که در انتهای پروسکوپ مخصوص طراحی شده قرار می گیرد. پاکه های هموروئید شناسایی می شوند. سپس با تابش نور لیزر به پاکه هموروئید، لیزر باعث تقویت جریان الکتریکی در دیود لیزر فیبر 980 نانومتر می شود. در نهایت باعث قطع جریان خونریزی هموروئید می شود. متخصص جراحی این تابش لیزر را در جهت عقربه های ساعت به میزان لازم تکرار می کند.

مکانیسم اثر لیزر همورئید ساده است. نور لیزر توسط گلبول های قرمز درگیر در پاکه هموروئید جذب می شود. این گلوبول های قرمز تحلیل رفته و به مرور خون لخته شده در این ناحیه تحلیل می رود . لیزر درمانی هموروئید با جراحی هموروئید با لیزر متفاوت است.

هموروئیدکتومی با لیزر هموروئید چگونه انجام می شود

هموروئیدکتومی یکی از روش های عمل جراحی هموروئید یا بواسیر می باشد.  در صورتی که این جراحی با لیزر پرتوان انجام شود می توان از عوارض بعد از جراحی هموروئید به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد. عمل جراحی هموروئید با لیزر احتمال عود هموروئید را به صفر نزدیک می کند. تجربه و مهارت متخصص جراحی در استفاده از لیزر پرتوان می تواند در تسریع روند بهبودی فاکتور مهمی باشد.

لیزر پرتوان در هنگام برش با بافت تماس مستقیمی ندارد. بنابراین احتمال انتقال بیماری های عفونی مثل هپاتیت و ایدز را به صفر می رساند. برخلاف کوتر که بافت را می سوزاند و بعد از عمل بیمار سوزش و خارش شدیدی را احساس می کند لیزر سر عروق و اعصاب جراحی شده را همزمان ترمیم می کند. سوپرتین بودن لیزر پرتوان این امکان را به جراح می دهد که بخش وسیع و حساسی را تحت جراحی قرار دهد بدون این که بافت سالم اطراف آسیبی وارد کند.

شماتیک لیزر هموروئید

 لیزر هموروئید چه فوایدی دارد؟

خصوصیات ترمیم کنندگی و سوپرتین بودن لیزر هموروئید یا بواسیر مواردی نیست که آنها را دسته کم بگیرید. زیرا همین دو خاصیت لیزر منجر می شود:

 • بیمار خونریزی زیادی را تجربه نمی کند و متعاقبا ترمیم سریعتر زخم منجر به کوتاه شدن دوره نقاهت می شود.
 • درد بعد از عمل به یک سوم عمل جراحی سنتی خواهد بود.
 • انتقال بیماری های عفونی حین جراحی به صفر می رسد.
 • احتمال بروز عفونت که یکی از عوامل احساس درد بعد از عمل است کاهش می یابد.
 • بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت های طاقت فرسا ندارد.
 • همزمان با جراحی انواع هموروئید می توان بیماری های دیگر مثل شقاق یا فیشر مقعد را درمان و جراحی کرد.
 • میزان ریسک و عود بعد از عمل جراحی هموروئید با لیزر نزدیک به صفر است.
 • بیمار بازگشت سریع به محل کار و زندگی را دارد.
 • بدون بستری و به طور سرپایی و عموما بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

تفاوت لیزر هموروئید با تیغ جراحی در چیست؟

بسیاری از بیماران سوال می کنند که تفاوت استفاده از لیزر هموروئید به جای تیغ یا چاقوی جراحی در چیست. در واقع برش با لیزر پرتوان بسیار با ظرافت و دقت بیشتر انجام می شود . این مورد را هم در نظر داشته باشید که مهارت متخصص جراحی و لیزر در استفاده از لیزر پرتوان نیز بسیار مهم است. به علاوه جراحی با تیغ و چاقوی جراحی خونریزی و التهاب بسیار زیادی دارد که بیمار تا ماه ها درگیر عوارض و مشکلات این التهاب و خونریزی خواهد بود. این در حالی است که در جراحی و برش با لیزر گزارش شده است که این عوارض 70 درصد کمتر از جراحی با تیغ و چاقوی جراحی است. همین مزیت لیزر باعث می شود که بیمار دوره نقاهت بسیار کوتاهتری را طی کند و سریعتر به محل کار و زندگی روزمره خود بازگردد.

تفاوت لیزر هموروئید و جراحی با تیغ و کوتر

فیلم لیزر هموروئید یا عمل لیزری بواسیر

در اینجا فیلم لیزر هموروئید را می بینید. همچنین مشاهده می کنید که چگونه پروب لیزر به داخل پاکه هموروئید داخلی یا بواسیر رانده می شود. در این روش خون لخته شده در هموروئید داخلی از بین می رود و هموروئید کوچک می شود.

سوالات متداول لیزر هموروئید

1-آیا هموروئید با لیزر کاملا برداشته می شود؟

در صورتی که هموروئید با لیزر پرتوان تحت جراحی قرار بگیرد کاملا برداشته می شود. به این روش هموروئیدکتومی با لیزر گفته می شود. اما اگر روش درمانی شما لیزر درمانی هموروئید با  لیزر کم توان باشد، پاکه برداشته نمی شود. در روش لیزردرمانی تنها محتویات داخل پاکه هموروئید که همان خون لخته شده است تحلیل می رود و بواسیرکوچک می شود.

2-آیا لیزر هموروئید درد دارد؟

هرگونه روش جراحی درد و نقاهت منحصر به خود را دارد. اما در جراحی با لیزر هموروئید این درد و ناراحتی 70 درصد کمتر از جراحی سنتی است. مزیت سوپرتین بودن لیزر و ترمیم کنندگی آن منجر به کاهش خونریزی و درد بعد از عمل هموروئید با لیزر می شود. میزان درد بعد از لیزر هموروئید با یک مسکن ساده قابل کنترل است و نگرانی های جراحی سنتی را در پی ندارد.

3-آیا لیزر در درمان قطعی هموروئید است؟

لیزر پرتوان برای بیمارانی که دچار هموروئید وسیع و وخیم می باشند بسیار توصیه می شود. میزان عود و بازگشت هموروئید بعد از جراحی با لیزر نزدیک به صفر است. متخصص جراحی می تواند انواع بیماری های هموروئید و شقاق را هم زمان در یک جلسه و به طور قطعی با لیزر درمان کند.

4-دوره نقاهت بعد از لیزر هموروئید چقدر است؟

اگر تحت عمل جراحی هموروئید با لیزر قرار گرفته باشید تنها یک شب نیاز به استراحت دارید. عموم مردم از فردای روز بعد از لیزر هموروئید می توانند به محل کار و زندگی روزانه خود بازگردند. افرادی که از لحاظ فیزیولوژیک ضعیف تر هستند و یا جراحی وسیعی را انجام داده اند نهایت طی 4 روز می توانند به محل کار و زندگی روزانه بازگردند. لیزر درمانی بدون جراحی هموروئید نیازی به استراحت طولانی ندارد و تنها یک شب نیاز به استراحت دارد.

5-لیزر هموروئید یا جراحی بواسیر با لیزر چقدر طول می کشد؟

روند لیزر درمانی نهایت 20 دقیقه طول می کشد. آمادگی های قبل از لیزر و مرخص شدن بیمار از کلینیک لیزر ممکن است حدود 2 تا 3 ساعت طول بکشد. بعد از انجام لیزر هموروئید بیمار مرخص می شود و نیازی به بستری ندارد.

6-آیا لیزر هموروئید تحت بیهوشی انجام می شود؟

این عملیات نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. تحت بی حسی نخاعی بیمار از کمر به پایین بی حس می شود. بدین ترتیب طی لیزر هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. برای بیمارانی که از محیط کلینیک و یا انجام لیزر ترس دارند می توان از بی هوشی استفاده کرد. اما الزاما این درمان با بیهوشی انجام نمی شود.

7-آیا می توان انواع هموروئید را با لیزر درمان کرد؟

بسته به نوع هموروئید می توان از انواع هموروئید برای درمان استفاده کرد. هموروئیدهای خفیف که نیاز به جراحی و هموروئیدکتومی ندارند را می توان با لیزر کم توان درمان کرد. هموروئیدهای پیشرفته که نیاز اساسی به جراحی دارند را می توان با لیزر پرتوان دی اکسید کربن تحت درمان و جراحی قرار داد. این نوع لیزر عوارض جراحی هموروئید به روش سنتی را ندارد.

8-هزینه لیزر هموروئید چقدر است؟

هزینه لیزر هموروئید معمولا بالاتر از جراحی معمول با تیغ و کوتر است و اغلب در بیمارستان های دولتی انجام نمی شود. بنابراین هزینه لیزر هموروئید تحت تاثیر نوع لیزر، محل و امکانات کلینیک لیزر و میزان تجربه و مهارت متخصص جراحی و لیزر متفاوت است و از 2 میلیون تومان به بالا می باشد. هرچند که این هزینه بالاتر از جراحی معمول است اما به صرفه تر است. زیرا لیزر هموروئید دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نسبت به جراحی با تیغ و کوتر دارد و احتمال عود و بازگشت بعد از لیزر بسیار پایین است.

9-مشخصات مراکز درمان هموروئید با لیزر چیست؟

مراکز درمان هموروئید با لیزر یا عمل جراحی لیزری بواسیر مجهز به دستگاه لیزر پرتوان دی اکسید کربن می باشند. همچنین وجود یک متخصص بیهوشی و یک متخصص جراحی عمومی که فلوشیپ جراحی با لیزر باشد الزامی است. هرچند که لیزر هموروئید سرپایی انجام می شود اما باید امکانات کافی برای بیهوشی یا بی حسی اسپاینال بیمار مهیا باشد.

10-چقدر تجربه متخصص جراحی برای لیزر هموروئید موثر است؟

مسلما تجربه متخصص جراحی و لیزر برای درمان و لیزر هموروئید بدون عود و بازگشت بسیار موثر است. خوشبختانه دکتر زهرا سعادتی از سال 86 هزاران جراحی موفق هموروئید را با لیزر پرتوان انجام داده اند و هیچ مورد عود و بازگشت و عارضه ای ناشی از لیزر هموروئید را گزارش نداشته اند. تمام جراحی ها توسط ایشان با لیزر انجام می شود و هیچ دکتر و متخصص دیگری لیزر و جراحی بیماران ایشان را انجام نمی دهد.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و سابقه طولانی در زمینه درمان و جراحی با لیزر دارند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

108 دیدگاه برای “لیزر هموروئید

 1. فراهانی گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  میخواستم بدانم هزینه لیزر درمانی هموروئید چقدر است؟ حداقل _ حداکثر هزینه

  1. مدیر گفت:

   سلام لطفا با این شماره تماس بگیرید ۲۲۷۶۱۶۰۰

  2. شهرزاد گفت:

   سلام خانم دکتر.من ۳شنبه با لیزر هموروییدمو برداشتم ولی از همان روز دوباره از مقعدم بیرون زدگی دیدم.ایا این جز عوارضه عمل با لیزره یا به مرور خوب میشه.
   البته پماد و شربت ملین هم استفاده میکنم

   1. سلام چنین عوارضی بعد از لیزر بسیار نادر است. در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. احتمالا جراحی وسیعی داشته اید و دچار التهاب بعد از عمل شده اید. اگر جراح معالج برای شما مسکن تجویز کرده است آنها را به طور منظم مصرف کنید تا التهاب شما کاهش یابد.

  3. مهرداد گفت:

   شب خوش خسته نباشید من دو روز هست که در ناحیه مقعد بیرون زدگی دارم که خوشبختانه در هنگام دفع مشکلی ندارم و خونریزی و دردی هم ندارم فقط موقع نشستن کمی اذیت می شوم لطفا بفرمایید ایا با پماد انتی هموروئید قابل درمان هست ؟

   1. سلام معمولا هموروئید داخلی با علامت درد و خونریزی شناخته نمی شود و بیمار با شکایت از احساس توده و بیرون زدگی مراجعه می کند. از خود درمانی پرهیز کنید و حتما به یک متخصص مراجعه بفرمایید.

 2. سینا گفت:

  سلام. برای معاینه میتونم بیام. من احساس زائده کوچکی میکنم. میخواستم بدونم بدون عمل هم میشه درمان کرد؟

  1. دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام بله بیمار در اولین مراجعه دارو دریافت می کند در صورت عدم پاسخ دهی به درمان دارویی استفاده از لیزر توصیه می شود اگر در مراحل اولیه مراجعه کنید و به توصیه های پزشک عمل کنید درمان خواهید شد و نیازی به لیزر یا جراحی نخواهد بود موفق و سلامت باشید

 3. Malihe گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک به یکساله بیماریم حادتر شده یعنی هنگام اجابت مزاج خونریزی شدی دارم مراه با درد ایا لیزر احتیاج هست یا جراحی ؟

  1. دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام اول باید معاینه شوید اما به احتمال زیاد جراحی با لیزر پرتوان نیاز داشته باشید. البته شرایط عمومی بیمار باید قبل از هرگونه عملی بررسی شود و در صورت دارا بودن شرایط مناسب برای جراحی تحت عمل با لیزر قرار خواهید گرفت

  2. ناشناس گفت:

   سلام من این مشکل رو دارم ۱۷ سالمه خیلی اذیتم میکنه از جراحی و لیزر میترسم از بچگی هم مشکل یبوست داشتم سوالم اینه منی که از بچگی یبوست داشتم اگه لیزر کنم ممکنه که مشکل یبوست دوباره باعث هموروئید شه یا پزشک دارو میده ؟

   1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر مشکل یبوست را حل نکنید هر 3 الی 5 سال یک بار باید عمل جراحی هموروئید یا لیزر هموروئید را انجام دهید. به یک متخصص گوارش مراجعه کنید تا وضعیت یبوست و گوارش شما را بررسی کنند. برای درمان هموروئید نیز به متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید و از لیزر هموروئید نترسید.

 4. محمد شاکر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من متاسفانه این مشکلو دارم و دچار اذیت میشم حتی بعد از دفع مدفوع درد دارم و برای من حاد هست با لیزر پر توان درمان میشم ینی؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهترین و قطعی ترین روش درمان انواع هموروئید به خصوص هموروئیدهای پیشرفته لیزر پرتوان است. برای تصمیم گیری نهایی در مورد درمان شما باید ویزیت شوید

 5. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید،من۲۰سالمه تا قبله زایمانم یبوست داشتم ولی الان که ۹ماه از زایمانم میگذره در بیرون مقعد بیرون زدگی احساس میکنم و بعد از دفع مدفوع احساس کمی درد و خارش دارم لطفا راهنماییم کنید ایا نیاز به جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید معمولا دارو تجویز می شود و اگر بهبودی حاصل نشد عمل جراحی همورئید یا لیزر درمانی هموروئید به شما پیشنهاد خواهد شد در برخی موارد حاد نیز مستقیما به شما پیشنهاد می شود که تحت عمل جراحی قرار بگیرید که بهتر است با لیزر پرتوان انجام شود. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید آب و آبمیوه زیاد بنوشید تا از بروز یبوست جلوگیری کنید. انجام فعالیت ورزشی منظم و پیاده روی نیز فراموش نشود

 6. نجوا گفت:

  سلام و وقت بخیر من 22سالمه چند ساله این مریضی رو دارم از16سالم یادم هست ک داشتم موقع پریود درد پشتم خیلی زیاد میشد و خیلی اذیت میشدم یهو تیر می‌کشید نمیتونستم حرکتی کنم و بلند دادو فریاد میکشیدم دکتر فتم هردفعه بهم شیاف دادن تاآخر جراحی شدم ولی پانسمان باز کردم دیدم هنوز بیرون زدگی سرجاشه و هیچ کاری نکرده ترس از عمل دوباره مانع رفتنم ب بیمارستان شد این سوزش بعد از اجابت مزاج و ساعتها تو سرویس بهداشتی ماندن واقعن هم خودم هم خانوادم رو نگران کرده میدونم بخاطر یبوست هست ولی تاچقدرباید سوپ خورد؟ میشه بدونم کدام روش مناسب‌تر هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید تا یک وقت معاینه برای شما تعیین شود. اگر رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسبی دارید و همچنان یبوست دارید باید مشکل یبوست شما دقیقا مشخص شود. با لیزر می توان انوع هموروئید را درمان کرد اما کنترل یبوست بعد از لیزر و یا جراحی بسیار مهم است و از عود هموروئید جلوگیری می کند

 7. هادی گفت:

  سلام وقت بخیر من دوساله التهاب شدید دارم بواسیر داخلی هستن ؟؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام یکی از علائم هموروئید یا همان بواسیر التهاب است. اما بیماری های دیگری نیز با این علامت بروز می کنند. بهتر است وقت ویزیت بگیرید تا توسط متخصص جراحی و لیزر بیماری شما تشخیص داده شود.

 8. درمان گفت:

  سلام من سالهاست که درگیر بیماری هموروئید هستم آیا با لیزر صد در صد خوب میشم؟ عوارضی نداره؟ هزینه لیزر هموروئید به چه صورته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید حتما مشکل شما با لیزر پرتوان هموروئید حل خواهد شد. هزینه لیزر هموروئید بعد از معاینه مشخص خواهد شد. هرچند که هزینه لیزر هموروئید از جراحی سنتی هموروئید بالاتر است اما نقاهت و نگهداری بعد از جراحی سنتی بسیار وقت گیر و پر هزینه تر است.

 9. سرکوت گفت:

  سلام من ۳۴ سال دارم عمل سنتی کردم تا ۵سال مشکلی نداشتم یک بار زیاد زور زدم بعد از اون سالی یک بار ۳قطره خونریزی دارم درد هم ندارد حالا چکار کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که دچار یبوست شوید بیماری هموروئید عود خواهد کرد. احتمالا مبتلا به هموروئید داخلی شده اید زیرا درد ندارید. با لیزر می توان هموروئید داخلی و انواع دیگر هموروئید و شقاق را همزمان درمان نمود.

 10. هادی گفت:

  سلام لیزر هموروئید برای چه گروه سنتی قابل انجامه؟ آیا محدودیت سنتی یا محدودیت خاصی دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لیزر برای تمام گروه های سنتی قابل انجام است. محدودیت خاصی ندارد مگر برای گروهی که از جراحی منع می شوند. برای مثال بیماران مبتلا به ایدز نباید تحت جراحی قرار بگیرند و از لیزر پرتوان نیز نمی توان برای گروه استفاده کرد.

 11. نرگس گفت:

  سلام من ۵ ساله که همورویید و شقاق دارم از نوع پیشرفته با لیزر درمان میشه؟ از جراحی خیلی میترسم به خصوص از نقاهت بعدش

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با لیزر می توان انواع هموروئید و شقاق را در یک جلسه و همزمان درمان و جراحی کرد. بعد از لیزر هموروئید تنها یک شب استراحت می کنید و نقاهت و مراقبت سخت عمل جراحی هموروئید با روش های سنتی را ندارد.

 12. مسلم گفت:

  سلام من 5،6ماهه بواسیر دارم .یعنی موقع اجابت مزاج یک توده بیرون میاد و دوباره خودش بر میگرده سر جاش .آیا به لیزر درمانی احتیاجی هست؟با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا به هموروئید داخلی درجه 3 مبتلا شده اید. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید بعد از معاینه بهترین روش درمان هموروئید برای شما انجام خواهد شد.

 13. بهناز گفت:

  خانم دکتر سعادتی من تعریف شما را برای لیزر هموروئید خیلی شنیدم. اما باید از اهواز بیام خدمتتون. می خواستم بدونم برای لیزر هموروئید چند روز باید بیام تهران و از چند وقت قبل وقت بگیرم که سریع کارم انجام بشه.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما می توانید با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید. تمامی آمادگی های قبل از لیزر هموروئید به صورت آنلاین و با واتساپ با شما هماهنگ می شود. بعد از تعیین روز لیزر هموروئید می توانید حضوری تشریف بیاورید تهران. لیزر هموروئید در یک جلسه انجام می شود و سپس می توانید به شهر خود بازگردید. بهتر است یک شب در تهران بمانید تا فردای روز لیزر ویزیت شوید و سپس بازگردید. می توانید یک شب در کلینیک لیزر هموروئید بمانید.

 14. سمن گفت:

  بابت اطلاعات مفیدی که ایجا درباره لیزر هموروئید درج کردید متشکرم. خسته نباشید خانم دکتر عزیز

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   از قدردانی شما سپاسگزارم.

 15. امینی گفت:

  سلام.من۲۸سالمه.چندین ساله که مشکل هموروئید دارم.وبیرون زدگی های خیلی زیادی تو مقعد دارم که الان اذیتی نداره موقع اجابت فقط ازداخل مقعداذیت میشم.الان هم کناراون بیرون زدگی یه چیزی سفت به وجوداومده که به شدت درد داره.این بیرون زدگی های پوستی روهم میشه لیزر کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   معمولا هموروئید داخلی درد ندارد زیرا پایانه های عصبی احساس درد در داخل مقعد کمتر از خارج مقعد است. به همین دلیل بیمار تا زمان بیرون زدن هموروئید احساس ناراحتی زیادی ندارد. با لیزر پرتوان می توان تمام انواع هموروئید و زوائد و گوشت اضافه را برداشت.

 16. مروارید گفت:

  سلام من چهار روزی که میشه عمل لیزر همورویید کردم ولی هنوز التهاب داره مقعدم و کمی هم خون ابه میاد ازش میخواستم بدونم چیکار کنم زودتر این التهابش بخوابه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام داروهای مسکنی که دکتر تجویز کرده اند علاوه بر تسکین درد احتمالی التهاب و ورم را هم کم می کند. حتی اگر درد هم ندارید از مسکن استفاده کنید. مراقب باشید یبوست نگیرید و بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید تا ناحیه عمل تسکین یابد.

 17. مروارید گفت:

  سلام خانم دکتر یه سوال دیگه داشتم اینکه چیکار کنم این زخم داخلی زود ترمیم بشه؟ لطفا کمکم کنید همش بعد از اجابت مزاج کمی خونریزی میکنه و التهاب مقعد ایجاد میکنه که درد داره رفتم دکتر پماد الفا بهم داد که موضعی استفاده کنم که حس میکنم روم زیاد تاثیری نداره روم شما پماد بهتری سراغ دارید که زودتر به بهبود زخم کمک کنه؟ ممنون از شما

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر پماد ترمیم کننده برای شما تاثیر مناسبی نداشته است توصیه می کنم رژیم غذایی غنی از ویتامین داشته باشید.افزایش مصرف میوه و سبزی علاوه بر افزایش فیبر غذایی ویتامین های مورد نیاز را هم تامین می کند.

 18. زهرا گفت:

  باسلام…من۳ماه پیش لیزر پرتوان برای هموروئید انجام دادم…اما هنوز هر چند وقت یک بار حدود ماهی ۲-۳ بار خونریزی در حد چند قطره دارم…ایا مشکلی وجود داره؟شما پیشنهادی دارین؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   احتمالا یبوست دارید یا مدفوع شما خشک است. آب و آبمیوه زیاد میل کنید. روزه نگیرید. برای ویزیت های بعد از لیزر هم به موقع مراجعه کنید. بعد از هر اجابت مزاج نیز 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 19. زیبا گفت:

  سلام من دو رورزه جراحی هموروئید با لیزرانجام دادم که کمی بیرون زدگی هنوزهست میخواستم بدونم این طبیعی هست وازبین میره یا نه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برخی افراد که عمل جراحی هموورئید وسیعی دارند تا یک هفته بعد از عمل ورم و التهاب دارند. این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید و تا فروکش کردن التهاب مراقبت های لازم را انجام دهید.

 20. طیبه گفت:

  سلام من ۱۲ ساله بواسیر دارم نمی خوام جراحی کنم با لیزر درمان میشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید. انواع هموروئید را می توان با لیزر پرتوان درمان کرد.

 21. سهیلا گفت:

  خانم دکتر لیزر هموروئید درجه 4 هم درد نداره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   به طور کل تمام بیماران در حین لیزر هموروئید بی حسی اسپاینال و یا بیهوشی می گیرند و دردی در حین پروسه لیزر احساس نمی کنند. هموروئید های خفیف بعد از لیزر هیچ گونه دردی ندارند اما هموروئیدهایی که چندین سال است باقی مانده اند و مزمن شده اند ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد که با مسکن قابل کنترل است.

 22. امید گفت:

  سلام.
  من مدتیه که بواسیر دارم.
  سمت چپ مقعدم متورم شده. به پزشک مراجعه کردم و دارو تجویز کردن که جواب نداد. دکتر پیشنهاد داد با دستگاه پلاسما جت مشکل رو برطرف کنه، آیا این دستگاه موثره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که به درمان دارویی جواب نداده اید بهترین روش درمان هموروئید لیزر می باشد.

   1. امید گفت:

    پلاسما جت همون لیزره؟
    آیا این دستگاه برای درمان بواسیر کارایی داره؟

    1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام پلاسما جت با لیزر کاملا متفاوت است و من استفاده از لیزر را پیشنهاد می کنم.

 23. Nfs گفت:

  سلام من الان حدود یک هفتس جراحی لیزر همورئید خارجی انجام داد
  الان دوباره گوشته اضافه بیرون مقعدم میبینم این گوشته بر طرف میشه یا دوباره نیاز به جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام آیا این گوشت اضافه بعد از لیزر هم بود؟ اگر اخیرا ایجاد شده است حتما با جراح معالج خود تماس بگیرید. معمولا التهاب ناحیه بعد از لیزر هموروئید بیش از یک هفته طول نمی کشد.

 24. رها گفت:

  سلام مدت زمانی که برای ویزیت بیمار صرف می کنید چقدر است.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا بیمار شرح حال مختصری می گوید و معاینه در 1 الی 2 دقیقه انجام میشود. سپس سوالاتی پرسیده می شود و اگر بیمار هم سوالی داشته باشد می پرسد. معمولا ویزیت بین 5 نهایت 10 دقیقه طول می کشد. گاهی نیز بیمار سوالی ندارد و ویزیت کمتر از 5 دقیقه طول می کشد. معاینه هموروئید و شقاق توسط متخصص جراحی با تجربه زمان بر نیست و سریع انجام می شود. در ضمن در مطب من نسخه ها بر روی سیستم وارد می شود که توضیحات روش مصرف داروها و هزینه های مربوط به لیزر توسط منشی و دستیار توضیح داده می شود. این توضیحات نیز بیشتر از 5 دقیقه طول نمی کشد.

   1. غزاله گفت:

    سلام. لطفا مرکز درمانی برا لیزر همرئیدخارجی در مشهد بهم معرفی کنید.شدیدا نیاز دارم.
    با دارو و پماد خوب نشد و الان بخاطر ظاهری که به مقعد داده از رابطه جنسی با همسرم امتناع میکنم و اصلا از این بابت حس خوبی ندارم. قابل ذکره چندین بار چون رابطه مقعدی داشتم و در پی این عمل زایده ایجاد شد اینکه همسرم زیاد شاکی نیست.

    1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام متاسفانه در مشهد کسی را نمی شناسم اما در تهران لیزر هموروئید یک روزه و به طور سرپایی انجام می شود و بهتر است تشریف بیاورید تهران. برای جلوگیری از عوارض رابطه مقعدی همواره از ایجاد رابطه جنسی از پشت خودداری کنید.

 25. عرفان گفت:

  سلام خانم دکتر
  شما اگه بیمار آقا باشه رو هم لیزر انجام میدید واسشون؟
  ممنون

  1. سلام بله برای پزشکان جنسیت، ملیت و … تفاوتی ندارد و برای تمام بیماران ویزیت و درمان انجام می شود.

 26. مهدی گفت:

  باسلام و احترام
  من چند سالی هست که از ناحیه مقعد دچار مشکل هستم و بسیار اذیت شدم، بدلیل استرس و نگرانی بالا فقط با بیهوشی راضی به جراحی لیزر هستم
  آیا امکان بیهوشی وجود داره؟

  1. سلام اگر بیمار بخواهد که بیهوش شود در کلینیک لیزر امکانات و متخصص بیهوشی مهیا است و مشکلی از این بابت نیست.

 27. علی گفت:

  سلام ، وقت بخیر بخشید خانم دکتر در بیمارستان خصوصی هم این عمل را انجام می دهید اگر در بیمارستان هم انجام می دهید ممنون میشم نام بیمارستان را بفرمایید.

  1. سلام بله لطفا از مطب تلفنی سوال بفرمایید.

 28. زینب گفت:

  س لام خانم دکتر سعادتی با ارزوی سلامتی و خستع نباشید. من از شانس افتخار این و ندارم با دستان شفا بخش شما معالجع بشم. بی زحمت شمارع یا ادرس دکتر خوبی مث خودتونو در مشهد برام بفرستید ب ایمیل ممنون. خیلی اذیتم از این همورئید وباسیر

  1. سلام متاسفانه در مشهد متخصص جراحی و لیزر ماهری را نمی شناسم. سلامت و پیروز باشید.

 29. سارا گفت:

  با سلام خدمت شما و تشکر از اطلاعات جامعتون
  من حدود شش روزه عمل لیزر هموروئید انجام دادم روزی سه بار تو لگن اب گرم میشینم امروز بعد اجابت مزاج خونریزی داشتم ایا نگران کننده هست این موضوع و ممکنه برگشته باشه مشکلم؟؟؟

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. اگر خون در حد یک قطره باشد جای نگرانی نیست. مراقبت ها را به درستی پی گیری کنید و برای ویزیت بعد از لیزر به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 30. وحید گفت:

  سلام وققتون بخیر من از مشهد پیام میدم بواسیر من خارجی است رفتم دکتر گفتن شقاق مقعد است ایا شما مشهد هم هستین اگر نیستین باید کجا مراجعه کنم و قیمت ان چقدر هست

  1. سلام ما فقط تهران هستیم. شما می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور بگیرید. یک روز تشریف میاورید تهران لیزر انجام می شود و مجدد باز می گردید. لیزر بستری و عوارض جراحی باز و سنتی را ندارد.

 31. منصوره گفت:

  سلام من خیلی درد و خونریزی دارم همراه با سوزش برامدگی هم دارم میشه یه دکتر متخصص هموروئيد در مشهد معرفی کنین

  1. سلام متاسفانه در مشهد همکاری را نمی شناسم.

 32. ناشناس گفت:

  سلام
  من یک ماه عمل لیزر انجام دادم ولی دچار خارش شدم آیا پماد نیترو گلیسرین خوبه استفاده کنم

  1. سلام بدون تجویز جراح معالج از هیچ دارویی استفاده نکنید. اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید و برای ویزیت بعد از لیزر به موقع مراجعه کنید.

   1. فرزاد گفت:

    سلام خانم دکتر
    دوروز از معقدم اندازه یک نخود کوچکتر زده بیرون موقعی نشستن یا دارز کشیدن درد میکنه ولی موقع دفع دردی ندارم
    به نظرتون نیاز به عمل داره

    1. سلام شما باید معاینه شوید. معمولا بیرون زدگی با دارو درمان نمی شود و من به جای جراحی سنتی لیزر پرتوان را پیشنهاد می کنم. بعد از ویزیت تشخیص نهایی اعلام می شود.

 33. پارسا گفت:

  سلام خانم دکتر من پسر 30سالمه 5-6ساله مشکل هموروئید دارم و کل زندگیم رو تحت تاثیر قرار داده اوایل بخاطر زور زدن این مشکل برام بوجود اومد..بعد از دفع بیرون زدگی بوجود میاد و با کمترین زور زدن یا موقع بعد از دفع اسهال خونریزی شدیدی دارم.(احساس میکنم رگی از داخل پاره میشه)در صورتی که زور نزنم یا اسهال نداشته باشم خونریزی ندارم….بعد از دفع مدفوع هم تا 5-6ساعت درد شدیدی دارم بخصوص موقع نشستن یا راه رفتن ضمننا طی همین 5-6ساعت خود به خود به داخل برمیگرده و دردم کاهش و از بین میره. و هر بار موقع دفع این روال برام تکرار میشه.قبلا داروها و پمادهای مثل پماد رکتول با نظر پزشک برام تجویز شده اما متاسفانه فایده ای نداشته.. بنظرتون باید جراحی سنتی کنم یا لیزر؟ از مراقبت بعد از جراحی و احتمال عود مجدد میترسم.

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. علاوه بر این که لازم است برای درمان یبوست اقدام کنید لازم است داروی قوی مصرف کنید. اگر طی یک هفته دارو درمانی جواب ندهد لیزر هموروئید با لیزر پرتوان و توسط متخصص جراحی و لیزر ماهر به شما پیشنهاد می شود. لیزر کم توان به تنهایی برای شما کاربردی ندارد. از آنجایی که نگران نقاهت بعد از جراحی هستید مسلما لیزر دوره نقاهت کوتاهتری نسبت به جراحی سنتی دارد. عوارض و درد بعد از لیزر 70 درصد کمتر از جراحی سنتی با تیغ و کوتر می باشد.

 34. علی گفت:

  سلام وقت بخیر. میخواستم ببینم برای عمل لیزر از چه نوع بی حسی انجام میشود؟ بی حسی نخاعی که از کمر به پایین هست چه عواب و عوارضی دارد؟

  1. سلام بستگی به وسعت بیماری دارد. بیمارانی که تحت بی حسی نخاعی یا اسپاینال قرار می گیرند حتما باید یک روز درازکش باشند و زیاد راه نروند در غیر این صورت دچار سر درد و تهوع می شوند.

 35. وحید گفت:

  سلام خانم دکتر،، میتونین راحترین راه تشخیص هموروئید داخلی رو بنویسیین؟تا چه مرحله ای هموروئید با تغذیه قابل درمان هست و چه زمانی نیاز به عمل هست؟

  1. سلام، متخصص ابتدا علائم بیمار را می پرسد و اگر با بررسی علائم تشخیص قطعی حاصل نشود لازم است که بیمار معاینه شود. بیماران مبتلا به هموروئید همواره باید رژیم غذایی پرفیبر داشته باشند و اگر علت بروز هموروئید یبوست باشد همواره باید مراقب باشند که یبوست نگیرند. درمان دارویی هم باید طی یک دوره 10 روزه پاسخ بدهد. در غیر این صورت لیزر یا عمل جراحی هموروئید توسط متخصص توصیه خواهد شد.

 36. مریم گفت:

  سلام من سالهاست که یک گوشت اضافه کنار مقعدم دراومده.اول خونریزی و درد داشت ولی خداروشکر خیلی وقته دیگه خونریزژ نداره ولی دوست دارم عمل کنم و گوشت اضافه رو بردارم.توی مشهد لیزر نمیکنن .میخواستم بدونم اگر بیام تهران باید چند روز بمونم بعد عمل و اینکه میتونم بعدش با ماشین برگردم این مسافت رو؟عوارض عملش چیه؟میشه راهنمایی کنید

  1. سلام توصیه می کنم قبل از تشریف فرمایی از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید تا هماهنگی های لازم برای لیزر انجام شود. بعد از لیزر بهتر است یک شب تهران بمانید و روز بعد درازکش بر روی صندلی ماشین برگردید. عوارض لیزر هموروئید مثل درد و خونریزی 70 درصد کمتر از جراحی به روش سنتی است. برخی بیماران هیچ گونه درد و عوارضی را تجربه نمی کنند.

 37. ندا گفت:

  سلام دختر 4 ساله ای دارم که موقع اجابت مزاج خون دیده می شود و یک بیرون زدگی خیلی کوچک هم دارد لطفا راهنمایی بفرمایید امکان درمان با دارو وجود دارد؟ و باید به چه متخصصی مراجعه کنم

  1. سلام ممکن است دچار بواسیر یا همان هموورئید به همراه شقاق شده باشند. به مطب من یا یک متخصص جراحی اطفال مراجعه بفرمایید.

 38. زهرا احمدی گفت:

  باعرض سلام خدمت شما خانم دکتر عزیز من چند سال میشه مشکل بواسیر و بیرون زدگی دارم که وقتی یبوست میشم‌خون ریزی هم دارم میخواستم لطف کنید بگیدنوبت به من بدین که مراجعه کنم چون من چابهار زندگی میکنم متشکر

  1. سلام باتوجه به این که تهران تشریف ندارید توصیه می کنم از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ویزیت آنلاین با واتساپ هماهنگی های لازم برای وقت لیزر انجام می شود و یک روزه می توانید تشریف بیاورید تهران و مراحل درمان را طی کنید.

 39. مقیمی گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. خانم دکتر. من زایده اندازه عدس زده بیرون . و دچار خونریزی . سوزش. ودرد هستم. یک سالی هست دچار این مشکل شدم. خیلی رفتم دکتر جراح عمومی و… دارو بهم دادن ولی هیچ نوع بهبودی حاصل نشده. من کرمان هستم. چطور میتونم وقت برا لیزر بگیرم و ایا با بیمه نیروهای مسلح قرارداد دارید؟؟

  1. سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین بگیرید. متاسفانه بیمه ها هزینه لیزر ما را پرداخت نمی کنند.

 40. مستانه گفت:

  سلام آیا در شیراز لیزر شقاق و هموروئید وجود داره؟چون من خودم ساکن بوشهر هستم و فکر نکنم در بوشهر لیزر داشته باشه و چون شیراز نزدیک به ما هستش متشکر میشم جوابگو باشید در گوگل چیزی ثبت نشده

  1. سلام تا جایی که من اطلاع دارم لیزر شقاق و هموروئید در بوشهر و شیراز نیست.

 41. شادی گفت:

  سلام،وقت به خیر من به مدت یک ماه هستش که دچار سوزش ناحیه مقعد شدم، اما درد و خونریزی در حین دفع مدفوع ندارم.دچار آی بی تی هم هستم . وزنم هم 45کیلو هستش.میخواستم بدونم آیا امکان داره این حالت هموروئید یا شقاق باشه؟
  با استفاده از پماد آنتی هموروئید دردم کم میشه،اما احساس میکنم مقعدم یه کم ملتهبه.
  ممنون از شما

  1. سلام پماد آنتی هموروئید را بدون تجویز پزشک متخصص مصرف نکنید ممکن است التهاب ایجاد شده از عوارض استفاده نا به جای این پماد باشد. احتمال بروز هموروئید بالاست. توصیه می کنم علاوه بر این که به متخصص مراجعه کنید حتما یبوست و اسهال را کنترل کنید. به ناحیه مقعد فشار نیاورید. هر روز 3 مرتبه و به خصوص بعد از اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 42. فرشید گفت:

  سلام
  من حدود ۱۲ سال پیش شقاق گرفتم و درد کمی داشتم ولی برای درمان کاری نکردم کم کم دردم تموم شد ولی بیرون زدگی شروع شد الان تمام مقعدم چند تا بیرون زدگی بزرگ داره ولی اصلا درد ندارم اما بیشتر اوقات خونریزی شدید دارم طوری که توی آزمایشاتم کم خونی ذکر شده، خواستم بدونم آیا با لیزر مشکلم به کلی حل میشه و چون تهران نیستم میشه توی یک روز هم معاینه و عمل بشم و با توجه به نوع هموروئیدی که من دارم هزینه حدودا چقدر میشه و آیا با بیمه های تکمیلی قرارداد دارید یا نه
  ببخشید سوالاتم زیاد بود و سپاسگزارم

  1. سلام اگر تهران تشریف ندارید توصیه می کنم ابتدا با مطب تماس بگیرید و ویزیت آنلاین هماهنگ کنید. بعد از ویزیت تشخیص نهایی نوع درمان پیشنهادی و هزینه دقیق به شما اعلام خواهد شد. ما با بیمه قراردادی نداریم اما نامه برای هزینه های دریافتی به شما داده می شود. این که چقدر از هزینه درمان یا لیزر شما را بیمه تکمیلی پرداخت می کند کاملا بستگی به نوع بیمه و قرارداد شما با بیمه دارد.

 43. نگار گفت:

  سلام دکتر جان ، من ۳۲ سالمه مدت ده سال همورویید داخلی داشتم ۱۶ روزه لیزر انجام دادم ، ولی به جای اینکه دردم کمتر بشه روز به روز بیشتر میشه اصلا نمیتونم بشینم فقط دراز شده دردم اروم میگیره ، چند روز بعد از لیزر مقعدم التهاب پیدا کرده خیلی وحشتناک شده حتی شست و شو رو‌ به سختی انجام میدم قبل از عمل دردی نداشتم و انقدر التهاب نشد الان خیلی اذیت میشم دارو هم شربت ملین ، لیدوکایین و قرص الفن ایکس بهم دادن ، ولی اصلا تاثیری ندارن ، میخواستم بدونم داروی دیگه هست برای بهبود التهاب ، و اینکه دوره نقاهتم انقدر طولانی شده طبیعیه؟ خیلی میترسم از اینکه دوباره بخوام عمل بشم .

  1. سلام احتمالا دچار عفونت شده اید. از جراح معالج خود وقت ویزیت بگیرید.

 44. نسیم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من از افغانستان هستم حدودا 6 الی 7 سال است که این برامدگی ها را در مقدم تحمل میکنم در ابتدا خونریزی داشتم ولی حالا ندارم و همیشه آزارم میدهد در این مدت احساس درد نداشتم.
  اگر ویزا بگیرم به مدت کوتاه مشکل من حل خواهد شد؟
  لطفا آدرس دقیق تان را برایم بفرست تا نزد خودی تان تشریف بیارم
  و مقدار مصارف مالی اش چیقدر میشه؟
  ببخشید که وقت تان را گرفتم

  1. سلام اگر قبل از تشریف فرمایی از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید می توانیم هماهنگی های لازم برای وقت لیزر بدون معطلی را برای شما انجام دهیم. هزینه لیزر هموروئید نیز بعد از ویزیت اعلام می شود.

 45. باران گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه بعد بارداری بیرون زدگی از معقدم اومدوبرای دفع مدفوع خیلی مشکل دارم و درد زیادی میکشم دارو هم استفاده کردم ولی بی فایده بود آیا لیزر عوارض نداره؟تروخدا راهنمای کنید من شهرستان هستم

  1. سلام لیزر پرتوان جراحی نه تنها عارضه ای ندارد بلکه عوارض جراحی با تیغ و کوتر را نیز کاهش می دهد زیرا برش با لیزر بسیار ظریف است و همزمان با برش سر عروق و بافت ها را ترمیم می کند. برخلاف کوتر که بافت و عروق را می سوزاند یا بر خلاف تیغ جراحی که آسیب زیادی به بافت می رساند و خونریزی و درد زیادی را ایجاد می نماید. توصیه می کنم قبل از تشریف فرمایی حضوری از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 46. هادی گفت:

  سلام خانم دکتر من 28سالمه از دوازده سالگی من بواسیر داشتم از همون موقع هر دوسه ماه یک دوره یه هفته ای موقع دفع دچار خونریزی از ناحیه مقعد میشدم ولی درد یا سوزش به اون صورت نداشته تا همین یه هفته ک درد وسوزش خیلی شدید دارم موقع نشتن راه رفتن اصلا از سوزش خواب ندارم به نظر شما احتیاج به عمل دارم

  1. سلام شما باید معاینه شوید و احتمالا با دارو درمان نخواهید شد.

 47. سارا گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و هموروئید داخلی دارم یبوستم هم تا حدی بهتر شده ولی هر سری که دفع دارم خیلی درد شدیدی دارم میخواستم ببینم با لیزر درمان میشه و احتمال داره ‌که دوباره هموروئید ایجاد بشه؟
  و آدرستون کجاست؟

  1. سلام شما باید معاینه شوید. من انواع هموروئید و شقاق را با لیزر پرتوان بدون عود و بازگشت درمان می کنم. اما اگر مشکل یبوست شما رفع و درمان نشود بعد از چند سال مجدد بیماری شما عود می کند. آدرس در بخش تماس با ما درج شده است. تهران، پاسداران گلستان نهم پلاک 457 واحد 10

 48. کنعانی گفت:

  سلام وقت بخیر من ۶ سال پیش زگیل مقعدی داشتم با لیزر درمان کردم .امسال کلنوسکوپی انجام دادم تشخیص همورید داخلی گرید ۳ دادن سوالم اینکه ممکنه این ضایعه داخلی زگیل باشه ؟ یا هموریید هست???

  1. سلام فقط با نمونه برداری از بافت می توان گفت که حتما مبتلا به زگیل مقعدی نیز می باشید. اما هموروئید داخلی با کولونوسکوپی قابل تشخیص است و نیازی به نمونه برداری نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *