کیست مویی

فیلم عمل جراحی و لیزر کیست مویی

فیلم عمل جراحی و لیزر کیست مویی

چند نمونه فیلم عمل جراحی کیست مویی پایین کمر را در این صفحه مشاهده می کنید. این ویدئوها در جهت افزایش آگاهی بیماران جهت انتخاب بهترین روش جراحی کیست مویی ارائه شده است. متخصص جراحی عمومی هر یک از انواع روش های جراحی کیست مویی را با تیغ یا کوتر انجام می دهد. اما یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه به قدری مهارت دارد که می تواند انواع کیست مویی را با انواع لیزر کم توان و پرتوان درمان و جراحی بنماید. عمل جراحی کیست مویی به دو روش کلی بسته و باز انجام می شود. عمل جراحی بسته کیست مویی نیز ممکن است به روش فلپ یا جراحی پلاستیک کیست مویی به روش بسته انجام شود.

جراحی بسته کیست مویی به روش فلپ

در این روش بخش وسیعی از پوست برش داده می شود. کیست مویی تخلیه و درناژ می شود. سپس ناحیه به روش فلپ بخیه و بسته می شود. اشکال عمده ای که به این روش وارد است جای زخم بزرگی است که در ناحیه باقی می گذارد. به همین دلیل اکثر بیماران تمایلی به انجام این نوع جراحی ندارند.

لیزر کیست مویی به روش بسته

این نوع از عمل جراحی کیست مویی با لیزر کم توان و پرتوان انجام می شود. متخصص جراحی و لیزر بخش زیادی از پوست را باز نخواهد کرد. این نوع جراحی وابسته به مهارت بالای جراح می باشد. مزیت این نوع جراحی و درمان کیست مویی بسته بودن زخم و اسکار جراحی بسیار ناچیز است که اغلب بروی پوست بیمار باقی نمی ماند. لیزر کیست مویی به روش بسته با عنوان جراحی پلاستیک کیست مویی نیز معروف می باشد. زیرا برش وسیعی ندارد و بسیار ظریف و زیبا انجام می شود.

عمل جراحی کیست مویی به روش باز

در این روش متخصص جراحی عمومی بعد از خارج کردن کیست مویی و درناژ ناحیه زخم را باز می گذارد. یعنی با بخیه زخم را نمی بندد و فقط با پانسمان فشاری داخل زخم را پر می کند. ایرادی که معمولا به این روش وارد است هزینه زیاد پانسمان روزانه زخم است. اگر زخم را هر روز به درستی و تمیزی پانسمان نکنید احتمال عفونت و عود کیست مویی بسیار بالاست. عمل جراحی باز کیست مویی دوره نقاهت طولانی دارد و ممکن است بیمار نتواند تا دو ماه به محل کار خود بازگردد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و سابقه طولانی در زمینه درمان و جراحی با لیزر دارند. تلفن تماس با مطب 02122761600 و 02122766853

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *