کیست مویی

مراقبت بعد از جراحی کیست مویی

مراقبت بعد از جراحی کیست مویی

این صفحه مراقبت بعد از جراحی کیست مویی به شما یک ایده کلی در مورد اینکه چه مدت طول می کشد تا بتوانید بهبود یابید، به شما ارائه می دهد. اما هر فرد با سرعت متفاوت بهبود مییابد. مراحل زیر را دنبال کنید تا در کمترین زمان بهبود یابید

مراقبت از عمل باز جراحی کیست مویی

اگر برش جراحی شما برای بهبودی باز بود: پانسمانی را که پزشک به عنوان مرهم بر روی زخم شما گذاشته است را در زمان های مناسب تعویض کنید که پزشک دستورات لازم دراین خصوص را به شما خواهد داد. تعویض پانسمانی که بر روی زخم باز گذاشته شده ممکن است بار اول کمی دردناک باشد بنابراین یک ساعت و نیم قبل از تعویض پانسمان یک مسکن مصرف کنید
ممکن است پانسمان در زخم گیر کند بنابراین به مدت ۱۰ دقیقه در لگن آب ولرم بنشینید تا پانسمان نرم شود و به راحتی از زخم جدا شود. این کار را می توانید در زیر دوش آب گرم  نیز انجام دهید.

در طول درمان که شروع به بهبودی می کنید، ممکن است از زخم شما ترشح سبز رنگ مایل به خاکستری دیده شود . این طبیعی است و نشانه بهبود یافتن زخم است.

اگر برش شما با بخیه بسته شود: روزانه با آب گرم، یا آب و شامپو بچه ناحیه  را شسته و خشک کنید. از پراکسید هیدروژن یا الکل استفاده نکنید، که می تواند باعث کاهش بهبودی زخم شود. اگر زخمتان به لباسها ترشح می دهد یا با لباستان اصطحکاک دارد، روی ناحیه را با باند و گاز بپوشانید. هر روز باند را تعویض کنید  و منطقه را تمیز و خشک نگه دارید.

جراحی کیست مویی به روش باز و بسته
مقایسه زخم دو بیمار که یکی به روش باز و دیگری به روش بسته و با لیزرر تحت عمل جراحی کیست مویی قرار گرفته است

نحوه خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

اگر عمل جراحی کیست مویی به روش باز باشد بیمار باید بر روی شکم بخوابد و به ناحیه عمل به هیچ عنوان فشار نیاورد. بعد از جراحی بسته کیست مویی که معمولا با لیزر انجام می شود فقط شب اول باید بر روی شکم یا پهلو بخوابید. از روزهای بعد می توانید برای مدت های کوتاهی روی کمر بخوابید. برای طولانی مدت بر روی ناحیه عمل کیست مویی نخوابید و به ناحیه فشار نیاورید.

برخی بیماران بعد از جراحی دارای درن می باشند و یا ورم زیادی دارند. ممکن است جراح معالج از این گروه بیماران بخواهد که بر روی ناحیه عمل بخوابد تا ترشحات بعد از عمل سریعتر خارج شود. این مورد کاملا استثنا است و با نظر جراح معالج انجام می شود.

۶ نکته مهم در فعالیت بدنی بعد از کیست جراحی کیست مویی

 1. استراحت کنید وقتی احساس خستگی می کنید خواب کافی به شما کمک می کند تا بهبود یابید
 2. سعی کنید هر روز راه بروید با قدم زدن کمی بیشتر از روز قبل شروع کنید. کم کم، مقداری را که راه می روید افزایش دهید. قدم زدن جریان خون را افزایش می دهد و به جلوگیری از پنومونی و یبوست کمک می کند
 3. دوش بگیرید و پس از اتمام حمام ، اطراف ناحیه خود را با حوله  یا دستمال کاغذی نرم خشک کنید از باد ملایم سشوار نیز می توانید کمک بگیرید تا برای خشک کردن ناحیه  تماس غیر استریلی با زخم وجود نداشته باشد.
 4. ناحیه عمل جراحی کیست مویی  را خشک و تمیز نگه دارید.
 5. از دکتر خود بپرسید چه زمانی می توانید  دوباره رانندگی کنید.
  از نشستن طولانی و یا نشستن بر روی سطوح سخت تا زمانی که برش شما بهبود پیدا کند اجتناب کنید.
 6. اکثر افراد قادر به بازگشت به کار در عرض ۲ تا ۴ هفته پس از جراحی هستند. که اگر جراحی با لیزر و به روش بسته انجام شود این مدت زمان به ۲ تا ۴ روز کاهش می یابد.

مراقبت بعد جراحی

بعد از جراحی کیست مویی چه بخوریم؟

می توانید رژیم معمولی خود را داشته باشید. اگر شکم شما ناراحت باشد، سعی کنید غذاهای کم چرب مانند پوره سیب زمینی ، مرغ پخته خرد شده، نان تست سبوسدار و سنگک و ماست را در رژیم غذایی خود داشته باشید.

نوشیدن مقدار زیادی مایعات (مگر اینکه پزشک شما به شما توصیه نکند).کمک کننده است و از بروز یبوست جلوگیری می کند. شما ممکن است متوجه شوید که حرکات روده شما درست پس از جراحی غیر عادی شده. این موضوع شایع است. سعی کنید از یبوست جلوگیری کنید و با حرکات روده روبرو شوید. ممکن است بخواهید روزانه مکمل فیبر مصرف کنید. اگر بعد از چند روز، حرکت روده ای نداشته باشید، از پزشکتان در مورد مصرف ملین کننده بپرسید

داروهای بعد از جراحی کیست مویی

پزشک شما به شما می گوید که چه زمانی می توانید داروهای خود را شروع کنید. خانم دکتر زهرا سعادتی طبق آخرین متدها بهترین و موثرترین دارو را برای بهبودی و ریکاوری شما تجویز خواهند کرد.
اگر از رقیق کننده های خون مانند وارفارین (کومادین)، کلوپیدوگرل (Plavix) یا آسپیرین استفاده می کنید، با پزشک خود مشورت کنید. او به شما خواهد گفت که چه زمانی دوباره شروع به مصرف این داروها کنید. مطمئن شوید آنچه پزشکتان از شما خواسته است را متوجه شده اید و دقیقا بدانید که پزشکتان چه کاری را از شما می خواهد که بعد از عمل جراحی کیست مویی انجام دهید.

داروهای ضد درد و مسکن را به طور دقیق و طبق دستور مصرف کنید.
اگر پزشک شما برای دستورالعملی برای تسکین درد و جلوگیری از بروز درد و درمان کیست مویی پس از جراحی تجویز کرده است دقیقا طبق دستور عمل کنید
اگر پزشکتان داروی ضد درد و یا دستور عمل کنترل درد برای شما تجویز نکرده است از ایشان اجازه بگیرید تا در صورت احساس درد از داروی های مسکن معمول که در دسترس است و احتیاجی به نسخه پزشک ندارد استفاده کنید.
اگر پزشک شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، آنها را به طبق دستور مصرف کنید. متوقف کردن مصرف آنتی بیوتیک فقط به این دلیل که شما احساس می کنید بهتر شده اید کاملا غلط است. شما باید دوره کامل آنتی بیوتیک های تجویز شده را بگذرانید.
اگر فکر می کنید مصرف داروهایتان معده شما را ناراحت می کند و گوارش خوبی ندارید
داروهای خود را پس از وعده های غذایی مصرف کنید (مگر اینکه پزشک شما خلاف آن را گفته باشد)
از پزشک خود بخواهید که یک داروی دیگر مثل آنتی اسید معده برای شما تجویز کند تا دچار معده درد و مشکلات گوارشی نشوید

بهبود کیست مویی پایین کمر

دستورات مراقبتی دیگر برای بعد از جراحی کیست مویی

اگر نشستن برای شما سخت و ناراحت کننده بود، از یک کوسن نرم که مثل دونات سوراخی در وسط دارد استفاده کنید.

منطقه اطراف زخم را عاری از مو نگه دارید. از دکتر خود بپرسید که بهترین روش مو زدائی چیست. دکتر زهرا سعادتی لیزر موهای زائد با دستگاه مخصوص لیزر موهای زائد به خصوص دستگاه لیزر الکس پیشنهاد می کند

.مراقبت و پیگیری بعد از عمل جراحی کیست مویی بخش مهمی از درمان و ایمنی شما است. اطمینان حاصل کنید که برای همه ویزیت  ها بروید و اگر مشکلی دارید با پزشک یا خط تلفن پرستار تماس بگیرید.

داشتن یک لیست از آزمایشات و درمان های دارویی و اقداماتی که جهت درمان کیست مویی شما انجام شده ایده خوبی می تواند باشد تا بهتر از خود مراقبت کنید و روند بهبودی و سلامت خود را دنبال کنید

اقدامات خانگی پس از جراحی کیست مویی

مسکن­ ها : با مصرف مسکن­های تجویز شده از طرف پزشک متخصص می­توان بعضی از ناراحتی و دردهای ناشی از عمل جراحی را کاهش داد.

استراحت کردن : به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی باید به میزان کافی استراحت داشت و از انجام کارهای سنگین در محل کار به شدت پرهیز کرد.

شکل صحیح نشستن : بیمار باید از نشستن بر روی زخم خودداری کند. به همین دلیل می­توان از بالش­های تیوپی مخصوص برای نشستن استفاده کرد تا قسمت جراحی شده در فضای خالی بالش جای بگیرد و به آن ناحیه فشاری وارد نشود.

عوض کردن پانسمان : روزانه باید پانسمان­ها در یک مرکز درمانی و توسط پرستار، با شرایط استریل تعویض گردد.

استفاده از توالت فرنگی : استفاده از توالت ایرانی باعث شده تا فشار و کشش میان دو عضله سرینی باسن، افزایش یابد و به همین دلیل بهتر است که از توالت فرنگی استفاده شود و به این ترتیب فشار کمتری به پشت وارد خواهد شد.

حمام : در صورتی که جراحی به روش باز انجام شده باشد، بیمار می­تواند حداقل یک بار در روز همراه با پانسمان، دوش بگیرد و بعد از آن که پانسمان خیس شد، آن را تعویض نماید. اما در جراحی به روش بسته، تا چند روز اول بعد از عمل کیست مویی، محل جراحی شده باید کاملا خشک بماند و از حمام کردن اجتناب شود.

شست و شوی زخم : پس از آن که بهبودی نسبی حاصل شد، می­توان بدون استفاده از صابون و همراه با آب خالی و یک پارچه نرم، محل زخم را شست. در صورتی که پانسمان خیس شود، باید خیلی سریع آن را تعویض و خشک کرد.

خشک کردن زخم : پس از هر مرتبه که زخم شسته می­شود باید با یک پارچه تمیز و نرم، زخم را بدون مالش و خیلی آرام خشک کرد.

استفاده از لباس­های گشاد : بهتر است از لباس­های پنبه­ای و گشاد و بدون نایلون و الیاف مصنوعی استفاده کرد.

رژیم غذایی حاوی فیبر : برای جلوگیری از ابتلا به یبوست و فشار وارد نکردن هنگام اجابت مزاج که به زخم جراحی آسیب می­زند، باید از غذاهای ملین و پرفیبر استفاده کرد.

اجتناب از فعالیت­های بدنی و ورزش : به منظور بهبود یافتن زخم و جلوگیری از وارد شدن فشار به آن، باید از ورزش و فعالیت­های بدنی به مدت دو الی چهار هفته بعد از جراحی و بهبودی نسبی زخم، اجتناب کرد.

مراجعه به پزشک متخصص کیست مویی

در صورتی که به کشیدن بخیه یا معاینات پزشکی نیاز باشد، باید در زمان مقرر شده بیماران به پزشک خود مراجعه نمایند.

در صورتی که هر یک از علائم زیر که نشانه­ هایی از عفونت بوده و از عوارض جراحی به حساب آمده، مشاهده شود باید هرچه سریع­تر به پزشک مراجعه کرد.

 • احساس درد شدید
 • متورم شدن و قرمزی پوست
 • درجه حرارت بدن از 38 درجه به بالا
 • بوی نامطبوع محل زخم
 • ترشح خوناب ه­ای از جای زخم

پزشک متخصص کیست مویی بعد از انجام معاینات و بررسیهای لازم، خیلی سریع به درمان با استفاده از انواع مختلف آنتی­بیوتیک­ها از جمله اریترومایسین، کلاریترومایسین و مترونیدازول برای مدت حداقل دو هفته، اقدام خواهد کرد.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر، اولین بانوی جراح که لیزر بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه را به طور تخصصی و حرفه ای در ایران آغاز نموده اند. ایشان در سال 1378 موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شده اند و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را ابتدا در روسیه و ترکیه و سپس در ایران سپری نموده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

459 دیدگاه برای “مراقبت بعد از جراحی کیست مویی

 1. علی گفت:

  سلام متاسفانه من دسترسی به تهران نداشتم و متخصصین کیست مویی شهر ما هم کیست مویی را به روش باز جراحی می کنند. الان 10 روز از عمل جراحی کیست مویی من می گذرد اما من هنوز قادر به بلند شدن از جایم نیستم. هزینه زیادی هم بابت پانسمان زخمم پرداخت کردم. لطفا راهنمایی می کنید که آیا این وضعیت عادی است یا خیر؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   متاسفانه دوره نقاهت جراحی کیست مویی به روش باز بسیار طولانی است و ممکن است این وضعیت تا 1 ماه ادامه داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که زخم شما عفونت نکرده است. اگر زخم شما عفونت نکند مشکلی ایجاد نخواهد شد.

   1. فاطمه گفت:

    سلام ببخشید من هشت روزهه که عمل کردم دکترم هم به خاطر عفونت عمل. باز انجام داده ولی هنوزم عفونتم قطع نشده بعد میشه به من یه راهکار بدید که پانسمانم بدون درد عوض بشه

    1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام تمام جراحی های من حتی کیست مویی عفونی و پیشرفته نیز با لیزر و به روش بسته انجام می شود. پیشنهاد می کنم از یک پرستار یا بهیار باتجربه برای تعویض پانسمان کمک بگیرید تا زمانی که مطمئن شوید زخم شما عفونتی ندارد.

    2. یاشار گفت:

     سلام من بعداز جراحی تعویض پانسمان خیلی اذیتم میکرد خیلی خیلی درد داشت تا اینکه از قطره آنستوکائین استفاده کردم خیلی خیلی کمکم کرد قبل از پانسمان ۳قطره بریزید دیگه درد احساس نمیکنید حداقل ۹۹درصد احساس نمیکنید

   2. سیامند حسینی پور گفت:

    سلام
    من 9 ماهه که عمل کردم
    اطراف جای عملم گوشت پارگی صاف دیده میشه
    آیا جای نگرانی هست؟

    1. به جراح معالج خود مراجعه کنید و مطمئن شوید که زخم جراحی شما عود نکرده باشد.

  2. علی آقایی گفت:

   سلام خسته نباشید من ۲ هفته پیش عمل کردم و سه تا بخیه هم برام زدن چندین روزه محل جراحی و بخیه ام خارش بسیار شدیدی داره امکانش هست راهنمایی بفرمایید چه کاری انجام بدم تا تسکین پیدا کنه؟

   1. سلام بهداشت ناحیه را رعایت کنید. موهای زائد را به خوبی تمیز کنید و برای کشیدن بخیه ها به موقع به جراح خود مراجعه کنید.

    1. ممدی گفت:

     سلام ببخشید من چند روز آینده عمل کیست مویی دارم میخواستم بدونم اگه روزه بگیرم ضرری داره؟

     1. اگر روزه داری به ناحیه عمل فشار وارد نکند و جراح شما اجازه بدهد مشکلی بابت روزه داری بعد از عمل جراحی کیست مویی وجود ندارد.

  3. لعیا گفت:

   درود و وقت بخیر
   من حدود یک و نیم ماه هست که عمل باز انجام دادم الان اصلا درد ندارم زخمم خیلی کوچیک شده از بند انگشت کوچک هم کوچیک تره
   هر روز حمام میرم و زخمم رو میشورم و یک گاز روی زخمم میذارم
   یه مقدار کمی ترشح داره هر روز که به گاز جذب میشه
   ولی الان دو سه هفتست اون زخم کوچیک اصلا تغییری نمیکنه درد نداره ولی بسته هم نمیشه
   باید بیشتر صبر کنم و طبیعیه یا باید کاری انجام بدم؟

   1. موهای زائد را به خوبی تمیز کنید و مطمئن شوید که مویی در داخل زخم نباشد. برای تسریع بهبودی زخم نیز می توانید از عسل خالص استفاده کنید.

 2. هما گفت:

  سلام می خواستم بدونم چقدر بعد از عمل بسته میشه حمام کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   یک روز بعد از عمل بسته می توانید با اجازه متخصص جراحی خود حمام کنید.

 3. کیست مویی گفت:

  سلام دکتر جراح من نیمی از زخم را بستن و نیمی دیگه را باز گذاشتن و گفتن اگر بسته باشه کیست مویی عود می کنه. جراحیم هم با کوتر بوده و بد جور سوخته الان درد و سوزش زیادی دارم و تکه هایی که کمی بو می دهد. آیا داروی خاصی باید مصرف کنم؟ آیا کیست مویی من عود کرده؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در جراحی با لیزر دیگر نیازی نیست حتی قسمتی از زخم باز بماند و احتمال عود و عفونت زخم کیست مویی نزدیک به صفر است. شما باید از عدم عفونت زخم با مراجعه به متخصص جراحی خود مطمئن شوید. با توجه به علائمی که می فرمایید احتمالا زخم شما عفونت کرده است و سریعا باید به جراح خود مراجعه کنید. ایشان برای شما آنتی بیوتیک مناسب تجویز می کنند و در صورت نیاز عفونت را تخلیه می کنند. در مورد پانسمان زخم و نگهداری از زخم بعد از جراحی کیست مویی باز مطالعه کنید و یا از یک پرستار و یا کلینیک برای پانسمان صحیح زخم کیست مویی کمک بگیرید. متاسفانه هزینه درمان کیست مویی با این روش بیشتر از جراحی کیست مویی با لیزر است زیرا بیمار وقت و هزینه زیادی را باید بابت پانسمان زخم صرف کند.

 4. زهره گفت:

  خانم دکتر عزیز سلام. پسر من پرمویی شدیدی دارد و یک ماه پیش مجبور شد که جراحی کیست مویی انجام دهد. دکترش از جراحی راضی بود و گفت که بعد از 2 ماه میتونه به راحتی بشینه . با این که یک ماه از عمل گذشته است همچنان درد دارد و نشستن براش خیلی سخته. به نظر شما من باید تا 2 ماه صبر کنم یا اقدام خاصی لازمه انجام بدم. این وضعیت در جراحی باز طبیعیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اولین مهمترین موردی که باید در مورد مراقبت بعد از جراحی کیست مویی در نظر بگیرید جلوگیری از عفونت زخم است. زیرا عفونت منجر به بروز درد و در نهایت عود کیست مویی می شود. حتما با متخصص جراحی ایشان در ارتباط باشید و برای معاینه های بعد از عمل به موقع به ایشان مراجعه کنید. همچنین از جراح ایشان بپرسید که چه زمان می توانند برای لیزر موهای زائد اقدام کنند. این اقدام برای فرزند شما ضروری است زیرا در بسیاری از مواقع کیست مویی به دلیل از بین نبردن و تمیز نکردن موهای کمر دوباره عود می کند.

 5. مهدی گفت:

  با سلام . نه روز است که از عمل کیست مویی باز من مبگذرد . سه سؤال داشتم. اولی اینکه در قسمت زخمم قسمتهایی به رنگهای زرد و سبز شده است . دومی اینکه حدود دو یا سه تار در لبه محل زخمم مو وجود دارد . سومی اینکه بعد از رفتن به حمام و شست وشوی محل زخم با اب و شامپو بچه باید گاز را داخل زخم هم گذاشت یا نه؟؟ . نظر شما در مورد این سه سؤال چیست؟؟؟ مرسی

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام قسمت هایی که تغییر رنگ داده است را به درستی تمیز و ضدعفونی کنید. پانسمان زخم کیست مویی به صورت فشاری است و باید کاملا داخل زخم پر شود. اگر توانایی انجام پانسمان صحیح زخم کیست مویی را ندارید حتما از یک نفر کمک بگیرید و یا به یک کلینیک مراجعه کنید تا این کار را به درستی برای شما انجام دهند. متاسفانه اگر زخم کیست مویی باز به درستی پانسمان نشود نتیجه عمل نامطلوب خواهد بود و ممکن است کیست مویی عفونت کند.

   1. عبدالهی گفت:

    سلام وقت بخیر
    تقریباً نه روز است که از عمل کیست مویی بالیزر گذشته و عمل را بخیه زده.چند روز بعد از عمل ب دکتر مراجعه کردم گفت خون آبه عادی است الان بعد از نه روز همچنان خون آبه دارم روزی سه چهار بار پانسمان رو عوض می کنم و روزی دوسه بار با شامپو بچه می شورم.دیدن خون آبه تا چه مدت ادامه داره؟؟زخمم اصلا ن درد داره ن تورم.ایا الان ک‌ زخم‌ تازه است نیازی به شیو کردن هست؟چون‌ اصلا نمیشه شیو کنم لطفاً جواب بدین

    1. سلام درباره مدت زمان خروج خون آبه باید از جراح معالج خود سوال کنید زیرا من از وسعت عمل کیست مویی شما اطلاع ندارم. موهای زائد ناحیه را حتما شیو کنید و مراقب باشید مو به داخل زخم نرود و به محل جراحی آسیب نزنید.

     1. محمد عرشیا یزدیان گفت:

      سلام بنده دو سه روز آینده جراحی کیست مویی داخل ناف دارم . آیا میشه با لیزر عمل کرد؟

     2. من این جراحی را با لیزر انجام نمی دهم.

 6. Majid گفت:

  سلام.من عمل باز کیست انجام دادم.با دیدن زخم خودمو باختم.یکی از دلایل انجام این مدل عمل دسترسی نداشتن به تهران و از این مهمتر اطلاع نداشتن از هزینه عمل به روش لیزر .پس خواهش میکنم که حداقل یک هزینه اعلام بشه .و از دوستان خواهش دارم حتما به روش لیزر این عمل را انجام دهید.ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما می توانید با هماهنگی ویزیت آنلاین و غیر حضوری بعد از ارسال عکس کیست مویی از هزینه دقیق اطلاع پیدا کنید. هزینه جراحی کیست مویی با لیزر از 1 میلیون تومان به بالاست و معمولا بیمه ها هزینه جراحی با لیزر را تقبل نمی کنند.

   1. Sabah گفت:

    سلام من ۵ روزه ک عمل کیست مو به روش باز انجام دادم و امروز ک پانسمانو عوض کردم ترشحات زرد رنگی ک زیاد هم بود و کل گاز استریل داخل زخمو گرفته بود دیدم ک خیلی بوی بدی هم داشت بعد از ۵روز عمل آیا طبیعیه؟
    میگن عسل هم برا ترمیم زخم خوبه میشه بگین ب چ صورت باید استفاده بشه ک آسیبی ب زخم وارد نشه

    1. وضعیت شما طبیعی نیست به جراح معالج خود مراجعه کنید. برای زخم هایی که بخش کوچکی از آن هنوز بسته نشده است می توانید عسل را بر روی ناحیه بمالید و بعد از چند ساعت حمام کنید.

 7. فرزاد گفت:

  سلام و خسته نباشید…من الان ۲ هفته است در تهران عمل کیست مویی کردم. ..به روش لیزر …خواستم بدونم بخیه خوردن در این عمل طبیعی است و اینکه من امروز بعد ۲ هفته بخیه هامو کشیدم ..بعد از کشیدن جاهایی به صورت گوشت اضافه دیده میشود با توجه به عکسی که گرفتم..و یک قسمت جای بخیه خون آبه دارد و انگار تازه است ..دکتر هیچ دارویی نداده…خواستم بدونم این گوشتهای اضافه بعد چند روز از بین میروند.متشکرم از شما ..

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس نظر قطعی اعلام خواهد شد. در جراحی بسته کیست مویی زخم با بخیه بسته می شود. روش های گوناگونی برای بخیه زدن زخم باز کیست مویی وجود دارد.

   1. علی محمدی گفت:

    سلام ببخشید من جراحی باز کیست مویی کردم خیلی درد دارم موقع پانسمان چه مسکن یا بی حس کننده ای میتونم استفاده کنم تا دردش کم شه

    1. لازم است مطمئن شوید که زخم شما عفونت نداشته باشد. قبل از جدا کردن پانسمان به طور کامل آن را با سرم شستوشو مرطوب کنید که به راحتی جدا شود. مسکن یا بی حس کننده های معمول که پزشک خودتان تجویز کرده اند را مصرف کنید و در مصرف آنها زیاده روی نکنید.

 8. رضا گفت:

  سلام خدمت خانم دکتر عزیز. بنده ۲ روزه عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم. همزمان با با آن عمل فیستول مقعدی هم انجام دادم.‌الان محل فیستول بدون پانسمانه.و کیست مویی با پانسمان. گفتند برای فیستول تشت آب ولرم خوبه ولی میترسم برای کیست مویی ضررر داشته باشه. ممنون میشوم پاسخ دهید.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام دقت کنید در هنگام نشستن در لگن آب گرم پانسمان زخم باز کیست مویی خیس و مرطوب نشود. بهتر بود عمل جراحی کیست مویی را به روش بسته و با لیزر انجام دهید.

  2. علی گفت:

   سلام من بیش از دوماه هست که عمل سینوس باز انجام دادم و خداروشکر دیگه دردی ندارم اما هنوز زخمم ترمیم نشده و عفونت زیادی داره خصوصا زمانی که از فعالیت بدنی دارم حدود یک ماهی هست که دیگه پانسمانم رو قطع کردم چون زخم انقد کوچیک بود که استریل جا نمیشد میخوام بدونم چرا روند بهبود انقد کند پیش میره دکترم گفته بود سر یک ماه و نیم خوب میشی اما هنوز عفونت دارم

   1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر زخم کیست مویی شما عفونت دارد ترمیم زخم کامل نخواهد شد. حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما دارو تجویز کنند و زخم شما را مجدد بررسی کنند. موهای زائد ناحیه را به طور منظم از بین ببرید و میوه و سبزیجات و خوراکی های حاوی ویتامین مصرف کنید.

 9. Mohamad گفت:

  سلام خانم دکتر من عمل کیست مویی بازانجام دادم میخواستم ببینم شسشتوی داخل زخم دقیقا چجوریه؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام این مورد را حتما با جراح معالج خود چک کنید و این نکات را هم در نظر داشته باشید. زخم باز کیست مویی را با بتادین شستشو ندهید و فقط از سرم شستشو استفاده کنید. موهای زائد ناحیه را طوری از بین ببرید که موها داخل زخم نرود. روزانه زخم را شستشو دهید و پانسمان را تمیز نگهدارید.

 10. سجاد گفت:

  سلام.من ۴ سال پیش عمل کیست باز انجام دادم.جدیدا قسمت زخم عمل درد میکنه و امروز احساس کردم اون قسمت خیس شده. البته این چند روز اخیر خیلی طولانی نشستم روی صندلی ممکنه ک بیماری عود کرده باشه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمال عود کیست مویی شما بسیار زیاد است. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. بهتر است عمل مجدد با لیزر کیست مویی و به روش بسته انجام شود.

 11. سجاد گفت:

  و من شنیدم ک یه استخوان اونجا هست ب اسم دنبال چه ک اگه زیاد رو ی سطح سفت بشینی درد میگیره ممکنه ازون باشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   با توجه به این که ترشح هم دارید احتمال عود کیست مویی بالاست. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه فرمایید.

 12. محمدی گفت:

  سلام خانم دکتر
  خیلی ممنون از اینکه وقت میذارید
  ایا کسی کسی که به روش باز عمل کرده
  میتونه با لیزر بخشی از زخم رو ببنده؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر نیاز به جراحی مجدد کیست مویی باشد معمولا می توان با لیزر کیست مویی این جراحی را انجام داد. زخمی که بسته نشده است می تواند منجر به عود بیماری شود. بنابراین حتما برای عمل مجدد با یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه تماس بگیرید. به هیچ عنوان جراحی مجدد به روش سنتی پیشنهاد نمی شود.

 13. رامین گفت:

  سلام اولا خدایی مرسی که جواب میدید به همه و چقدر محبت دارید نسبت تمام بیماران حتی بیمارانی که قطعا هیچ وقت حضوری خدمت شما نمیرسن واقعا ستودنی این معرفت ……
  فقط خواستم تشکر کنم چون اکثر سوال ها تشابه داره و من جواب سوال های خودمو از شما گرفتم ولی با این حال یه سوال دارم میخواستم بدونم چقدر زمان میبره بعد عمل بخیه بسته که براحتی بشه نشست حدود دو هفته عمل بسته انجام دادم ولی سخت برام نشستن . عفونت و خون آبه هم ندارم …

  با تشکر فراوان

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما بسیار سپاسگزارم. اگر با لیزر جراحی شده باشید باید بعد از یک هفته می توانید به راحتی بنشینید. اگر متخصص جراحی شما بخیه ها را کشیده است و مشکل خاصی نداشته اید جای نگرانی نیست. رژیم غذایی حاوی ویتامین ها و مینرال ها مصرف کنید تا سریعتر به وضعیت عادی بازگردید. فیزیولوژی بدن بیماران مختلف و وسعت جراحی ها با یکدیگر متفاوت است و نمی توان دقیقا نظر داد که چه زمانی شما به وضعیت کاملا عادی بازمی گردید. برای اجابت مزاج نیز از توالت فرنگی استفاده کنید تا پوست پایین کمر کشیده نشود و به ناحیه بخیه کیست مویی فشار وارد نشود.

   1. سحر گفت:

    با سلام من دو بار عمل کیست مویی به صورت باز انجام دادم یکی بهمن سال ۹۷ و دومین جراحی تیر ۹۸ و با بسته نشدن دوباره زخم در مدت یکسال و تب های شدید و خروج عفونت و انجام سونوگرافی متوجه شدم دوباره کیست دارم و الان دو روز هست که عمل کردم ولی اینبار به صورت بسته و بخیه ولی وقتی میشینم البته نه روی بخیه ها به صورت کج برای خوردن چیزی سردرد بسیار شدید میگیرم میخواستم بدونم دلیلش چیه ممنون

    1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام احتمالا شما با بی حسی نخاعی جراحی شده اید. اکثر بیماران به توصیه های جراح معالج توجه نمی کنند و بعد از عمل جراحی کیست مویی با بی حسی زیاد راه می روند. بعد از هر نوع جراحی با بی حسی نخاعی نباید تا یک روز زیاد سرپا بایستید و نباید راه بروید در غیر این صورت سر درد می گیرد. مسکن مصرف کنید و مایعات زیاد بنوشید. اگر تغییری در وضعیت شما ایجاد نشد علت را از جراح معالج خود جویا شوید.

 14. رضا گفت:

  سلام خانوم دکتر وقت بخیر و خسته نباشید
  من چند وقتی بود که دچار آبسه کسیت مویی شده بودم تا اینکه یه هفته پیش به متخصص جراحی عمومی مراجعه کردم و من رو مطلع کرد که کیست مویی هستش و باید آبسه تخلیه بشه و بعد از یک ماه عمل باز انجام بدم الان آبسه خالی شده و محلش تقریبا یه بند انگشت بازه و یه روز در میون پانسمان میکنم تا بعد یک ماه عمل کنم خواستم بدونم با این شرایط باید حتما عمل باز انجام بدم یا میشه لیزر کنم
  ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله در همین شرایط نیز می توانید لیزر کیست مویی را انجام دهید و عمل جراحی کیست مویی با لیزر و به روش بسته برای شما انجام می شود. منظور از جراحی بسته این است که زخم باز کیست مویی با بخیه بسته می شود. در جراحی پلاستیک کیست مویی که من با لیزر پرتوان انجام می دهم اسکار جراحی و بخیه باقی نخواهد ماند.

 15. آرمین گفت:

  سلام خانوم دکتر خداقوت خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگویی من حدود دو روزه که عمل جراحی با لیزر کردم و محل بخیه شده‌ میخواستم بدونم این بخیه تا چند وقت باید بمونه و من کی میتونم به روال عادی برگردم و اینکه آیا راهی هست که زخم سریع تر بهبود پیدا کنه ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از محبت شما سپاسگزارم. متخصص جراحی شما یک بازه زمانی بین 3 تا 14 روز را برای کشیدن بخیه کیست مویی تعیین می کنند و این زمان برای هر بیمار متفاوت است. شما می توانید یک روز بعد از جراحی بسته کیست مویی با لیزر به آرامی به روال عادی زندگی بازگردید. مراقب باشید به ناحیه عمل فشار وارد نکنید. برای بهبودی سریعتر زخم کیست مویی بهتر است یک رژیم غذایی غنی از مینرال ها و مواد مغذی داشته باشید. مالیدن عسل و درمان های خانگی کیست مویی می تواند بعد از جراحی برای بهبود زخم کمک کننده باشد. موهای زائد ناحیه را هم حتما با یک روش مناسب از بین ببرید.

 16. Amir گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۳ روز پیش عمل کیست مویی کردم
  با لیزر رو باز
  میشه راهنمایی کنید کی میتونم گاز استریل رو از داخل زخم موقع پانسمان حذف کنم ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی های کیست مویی من با لیزر و به روش بسته انجام می شود و بیمار نیازی به پانسمان ندارد. معمولا نمی توان بعد از جراحی باز گاز استریل را به این سرعت حذف کرد اما در نهایت نظر جراح معالج ارجح است زیرا من از وسعت و روش جراحی شما خبر ندارم.

 17. Omid گفت:

  سلام من شش روزه که عمل باز کیست مویی انجام دادم .دچار درد های شدیدی در ناحیه عمل شده ام با اینکه هیچ عفونت یا بوی بدی ندارد به نظرتان من چکار کنم از درد سه شبانه روزه که نخوابیدم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با جراح معالج خود تماس بگیرید زیرا بعد از جراحی باید درد شما رو به کاهش باشد نه افزایش

 18. احسان گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید من تقریبا ۳ روز هست که عمل کیست مویی باز انجام دادم اندازش هم کوچیک هست میخواستم ببینم بعد از ۲ هفته میتونم به کارم ادامه بدم الانم درد ندارم و از لحاظ حرکتی مشکلی ندارم با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   در این مورد باید با جراح معالج خود صحبت کنید. مطمئنا بعد از جراحی کیست مویی کار سنگین نباید انجام بدین و طولانی نباید بشینید

 19. فاطمه حسن پور گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی
  من دوماه پیش عمل جراحی کیست مویی داشتم با لیزر همه چیز خوب پیش میرفت ک تا امروز دیدم دوباره جای عملم باز شده و ترشح داده خیلی ترسیدم ک چرا باز شده مجدد باید چیکار کنم؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید و مراقب باشید به ناحیه عمل فشار نیاورید. موهای زائد را به درستی از بین ببرید و از توالت فرنگی استفاده کنید.

 20. مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من الان تقریبا ی ماهه که عمل جراحی باز انجام دادم محل پانسمان کاملا خوب شده و دیگه پانسمان نمیکنم حتی از پماد برای ترمیم با نظریه پزشکم استفاده میکنم اما در قسمت پایین نزدیک مقعد یکمی جای زخم باز هست که از دیروز حس میکنم زخم باز تر شده و یکمی هم درد داره چیکار باید بکنم خیلی نگرانم ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که محل عمل جراحی کیست مویی عفونت نکرده باشد.

  2. هومن گفت:

   خانم دکتر سلام اگر جراحی با لیزر باشه دیگه پانسمان نمی خواد

   1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر لیزر کیست مویی به روش بسته انجام شود هیچ پانسمانی نیاز ندارد.

 21. یاسر گفت:

  سلام.خواستم ازتون عایا بعداز عمل جراحی کیست مویی ب روش باز میشه قدم زو و میشه توالت عمومی استفاده کرد

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر این امکان حداقل تا چند روز وجود ندارد.

 22. Mobin گفت:

  سلام خانم دکتر….من دو هفتس که عمل جراحی باز کیست مویی انجام دادم و شنیدم که خیلی طول میکشه تا خوب شه…کسایی که عمل جراحی باز انجام دادن میتونن دوباره جراحی کنن ولی به روش بسته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله این امکان وجود دارد. مراقبت های بعد از جراحی باز کیست مویی را به درستی رعایت کنید تا نیاز به عمل جراحی کیست مویی مجدد نداشته باشید.

 23. امیرحسین گفت:

  سلام خانوم دکتر من حدودن نه روزه عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم دکترم بهم توصیه کرد داخل زخمو با فشار اب ولرم بشورم از وقتی این کارو میکنم داخل زخمم یکم خونریزی داره به نظر شما عادیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من عمل جراحی کیست مویی را به روش بسته انجام می دهم این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 24. پری گفت:

  درود و خداقوت خدمت شما ، دکتر در زمان استحمام بعد از عمل سینوس پیلونیدال به روش باز با توجه به اینکه پانسمان باید در مکان استریل انجام بشه ، و از طرفی هم زخم نباید مرطوب بمونه و بعد ازاستحمام حدود نیم ساعت زمان میبره تا به کلینیک جهت تعویض پانسمان مراجعه کنم ، دقیقا چه اقداماتی باید انجام بدهم؟ مجاز هستم قبل از حمام پانسمان رو کامل بازکنم و بعد از حمام در زخم گاز استریل بذارم ؟سپاس از لطف شما

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام متشکرم. این موارد را باید با متخصص جراحی معالج خود در میان بگذارید. بهتر است به زخم باز آب نخورد.

 25. Mohammad گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود دوماه پیش عمل کیست مویی با بخیه انجام دادم الان حدود دوماه میشه که گذشته هیچ دردی ندارم ولی از ناحیه عمل چرک خارج میشه میخواستم بدونم چرا

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام وضعیت شما طبیعی نیست این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 26. پارسا گفت:

  سلام خانم دکتر من حدودا ۴ یا ۵ ساله پیش عمل کیست مویی کردم ولی همچنان به طور طولانی مدت بشینم یا جاهای سفت باشن پشتم درد میگیره علت چیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه فرمایید. به ناحیه عمل کیست مویی نیز فشار نیاورید.

 27. کیوان گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من ۳ روز پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم حدودا 35 میلی متر عمق داره خواسم بدونم چطور باید داخل زخم رو شست و پانسمان کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر با نحوه پانسمان آشنایی ندارید حتما از یک پرستار یا بهیار کمک بگیرید تا دقیقا این مورد را به شما آموزش بدهند. نحوه پانسمان کیست مویی باز به صورت پانسمان فشاری است و داخل زخم باید به درستی با پانسمان پر شود. همچنین پانسمان را به طور منظم تعویض کنید تا دچار عود کیست مویی و عفونت نشوید.

 28. ايليا گفت:

  سلام من يه هفته ميشه كه عمل كيست مويي با ليزز داشتم و بخيه خورده و الان ترشحاتي بي رنگ و خيلي كم نزديك به سفيد است و يكم در ناحيه بخيه خارش هس ميكنم و كمي سوزش اين عاديه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ناحیه را تمیز و خشک نگهدارید مشکلی نیست. اگر درن دارید به آن دست نزنید. برای ویزیت بعد از عمل کیست مویی هم به موقع مراجعه کنید.

 29. مرضیه گفت:

  با سلام خدمت خانم دکتر و تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی میگذارید
  دختر من حدود ۵ روز پیش عمل باز کیست انجام داده و وقتی برای شستشو زخم پانسمان را بر میدارم کمی ترشحات لزج درون زخم دیده میشه ، آیا این ترشحات طبیعی هست ؟ و یه سوال دیگه اینکه طبق گفته پزشکش از سرم فیزیولوژی و بتادین استفاده میکنم ولی شما فرموده بودید که از بتادین به هیچ وجه استفاده نشه لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. پانسمان ها را به موقع تعویض کنید مشکلی نخواهد بود. معمولا برای زخم باز از بتادین استفاده نمی شود. در هر صورت این مورد را مجدد با جراح معالج چک کنید و طبق دستورات جراح معالج عمل کنید.

 30. مریم گفت:

  سلام و عرض ادب.
  من ۱۲ سال پیش جراحی بسته کیست پیلونیدال انجام دادم. خوشبختانه موفقیت آمیز بود و عود هم نکرد اما چون دیر مراجعه کرده بودم و بزرگ شده بود ظاهر طبیعی ناحیه رو به هم زده،آیا با لیزر یا روش های دیگه امکان تصحیح اون وجود داره؟روشی هست تا به فرم نرمال اولیه برگرده؟سپاس

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در برخی موارد این امکان وجود دارد. از مطب وقت معاینه بگیرید تا معاینه شوید.

 31. ارام گفت:

  سلام من ۱۲ روز قبل عمل جراحی با لیزر کیست مویی انجام دادم و چند روزه متوجه مایع سفید رنگ و لزجی میان عضلات سرینی خود دقیقا روی بخیه ها شدم و اینکه هنوز درد دارم طبق دستور پزشکم ۳ نوبت انتی بیوتیک و مسکن دریافت میکنم پزشک معالجم پاسخگو ی این قضیه نیستند.آیا اینها عفونتند؟؟ و من الان بازد چکار‌کنم؟! ممنون از راهنماییتون

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا عمل کیست مویی وسیعی داشته اید. اگر درن دارید به آن دست نزنید و برای معاینه های بعد از عمل به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید. برای ویزیت می توانید از مطب من هم وقت بگیرید.

   1. محمد گفت:

    سلام خانم دکتر من الان حدود دو ماه است کیست مویی به روش بسته انجام دادم درد زیادی ندارم ولی هنوز ترشح داره و حتی مو هم خارج میشه از محل عمل البته کیستش بزرک بود الان نمیدونم چیکار کنم ؟

    1. سلام لطفا مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید و این موضوع را پی گیری کنید.توصیه می کنم برای از بین بردن موهای زائد ناحیه از لیزر موهای زائد سود ببرید.

 32. حامد گفت:

  سلام خانم دکتر
  بنده عمل بسته انجام دادم و بعد از ۴ روز در ناحیه بخیه تورم زرد رنگ و ترشح زرد به وجود اومده خواستم بدونم طبیعه یا باید به پزشک مرجعه کنم
  با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تورم و ترشحات باید به طور روزانه کم شود نه این که زیاد شود. برای ویزیت بعد از عمل حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 33. پیمان گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سه روز پیش عمل باز انجام دادم امروز که برای اولین بار برا تعویض پانسمان به مطب دکتر رفتم.گفت هر روز چهار یا پنج مرتبه محل زخم رو با اب و صابون بشور و گاز غیر استریل رو داخل زخم بگذار.ولی تو مطال شما گاز استریل پیشنهاد شده میشه لطفا بنده رو در خصوص مراقب های بعد ازعمل بیشتر راهنمایی کنید.یا اینکه میشه الان برد و زخم رو بخیه زد

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام طبق دستور پزشک معالج عمل کنید. برای بستن زخم باز جراحی کیست مویی قبلی باید معاینه شوید تا بتوان نظر داد.

 34. یوسف گفت:

  سلام خانوم دکتر من تقریبا ۱۰ روزه عمل کیست موی با لیز انجام دادم قبلا ۳ سال پیش هم عمل باز کردم اما دوباره عود کرد عمل کردم پیش اقای دکتر — الان دو روزه چند لکه سفید رو بخیه هام به وجود آمده خارش هم دارم ایا مشکلی داره به همم گفتن زود زود برو حموم ایا اشکال داره و ممنون میشم که بگین چه کار های کنم که دوباره عود نکنه
  سپاس گزارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   وضعیت شما طبیعی نیست به جراح معالج خود مراجعه فرمایید. تمیز و خشک نگهداشتن ناحیه عمل جراحی کیست مویی مهم است.

 35. ايلياا گفت:

  سلام من عمل به صورت بسته داشتم يه هفته هم ميشه كه بخيه هامو كشيدم و من شغلم جوريه كه بايد بشينم ميخواستم بدونم چگونه بشينم و چه تايمي از جام بلندشم چون ترس از عود كردن دوباره دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام روی صندلی نرم بنشینید و هر 40 دقیقه از صندلی خود بلند شوید تا در خونرسانی مشکلی ایجاد نشود. مهمترین اقدام برای جلوگیری از عود کیست مویی از بین بردن موهای زائد است. بهتر است موهای زائد با لیزر از بین برود.

 36. عسل یعقوبی گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز ومهربون من دخترم ۲ هفته است عمل کیست مویی به روش بسته با لیزر انجام داده ولی باوجود خونابه دکتر بخیه هاش و کشید خیلی ضعیف و رنگ پریده شده دایم سرگیجه داره چکارکنم متاسفانه به دکترش اعتماد ندارم‌

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من از اطلاعات پرونده فرزند شما خبر ندارم. در صورت نیاز می توانید از مطب وقت ویزیت بگیرید. دستورات پزشک معالج را هم به درستی رعایت فرمایید.

 37. اکبری گفت:

  سلام خسته نباشید من یه هفتست که عمل کیست مویی با بخیه انجام دادم.زخمم طبیعیه به جز یه قسمت خیلی کوچیک که یه لایه ی سفید که بوی بدی نداره روش هست.این لایهٔ سفید رنگ عفونته؟ به پزشکم دسترسی ندارم.میشه بگین برای ازبین بردن عفونت چیکارکنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید زخم شما باید بررسی شود. اگر تهران تشریف ندارید می توانید ویزیت آنلاین هماهنگ بفرمایید.

 38. سامان حسيني گفت:

  سلام خانم دكتر من ي روزه عمل باز كيست مويي و فيستول انجام دادم ولي اصلا قادر به دفع مدفوع نيستم اين دليل چي ميتونه باشه!!

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی کیست مویی ارتباطی با دفع مدفوع ندارد در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. اگر یبوست دارید می توانید از شربت ملین استفاده کنید.

 39. هادي محسني گفت:

  سلام خانم دكتر خسته نباشيد بعد از عمل كيست موييم ازم خواستن كيست ها رو ببرم پاتولوژي ولي دليل اين كارو به خودم نگفتن اين يعني نگران كنندست يا طبيعيه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام نگران کننده نیست. هر بافتی که از بدن بیمار خارج می شود لازم است برای پاتولوژی ارسال شود.

 40. علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر.باتشکر از وقتی که برای پاسخگویی سوالات میگدارید.
  بعد از بهبودعمل کیست مویی بسته برای پاکسازی موها میتوان از پودر موبر استفاده کرد.وچه زمانی میتوان بطور کامل نشست.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بله می توانید اما دفت کنید که به پوست ناحیه آسیب نزنید. بهتر است از لیزر موهای زائد استفاده کنید.

 41. سلام .خسته نباشید.من تقربا نه روز هستش که عمل کیست مویی به روش بسته کردم و دوسه روزه که از جایی بخیه ترشحاتی قهوه ای رنگ میاد .این چیز خطرناکیه؟.پزشکمم رفته مسافرت

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید ویزیت آنلاین بگیرید.

 42. مهدی محمدزاده گفت:

  سلام و خسته نباشید. ببخشید یه سوال داشتم . من دوروز ک جراحی باز انجام دادم دکترم گفت باید زخم به مدت ۲هفته باز بمونه تا چرک ها کاملا تخلیه بشه همراه با شست و شو و پانسمان . ‌وقتی زخممو دیدم احساس بدی پیدا کردم. میخاستم ببینم از اینجا به بعد میشه تو مطب شما انجام بدم با لیزر تا از دست این بیماری راحت بشم.

  1. مهدی محمدزاده گفت:

   بازم سلام. فقط دکترم گفت ک عمل باز تو دو مرحله باید انجام بشه اولی رو ک انجام داد گفت فعلا باید ۲هفته شست و شو بدی با پانسمال مرحله دوم رو بعد ۲هفته انجام میدیم. خاستم ک ببینم با اینکه زخمم اندازه یه بند انگشت بازه میتونم توسط شما لیزر بشه . واقعا وقتی زخممو میبینم حالم بد میشه رنگم میپره

   1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام من شما را معاینه نکرده ام اما جراحی های کیست مویی من در یک مرحله انجام می شود. لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید.

  2. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر بهبودی زخم کیست مویی تا 1 ماه دیگر مشاهده نشد تشریف بیاورید برای ویزیت.

 43. الناز گفت:

  سلام من ۲ سال پیش جراحی کیست مویی انجام دادم به این صورت که قسمت هایی از زخم باز و قسمت هایی بخیه خورده بود.و الان بعد از گذشت ۲ سال مشکلم فقط این هست که جای عمل با گذاشتن گاز استریل بعد از ۱ هفته بسته میشه ولی دوباره بعد از چند ماه باز میشه.تا الان ۳ باز این اتفاق افتاده و من دیگه خسته شدم.میخواستم بدونم مشکل از عمل و پزشکه یا بدنم مشکلی داره که جوش نمیخوره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تغذیه مناسب داشته باشید و موهای زائد ناحیه را به خوبی و به طور مرتب از بین ببرید مراقب باشید مو داخل زخم باز نرود. بهتر است به مطب مراجعه کنید برای بررسی زخم و در صورت امکان بخیه زدن زخم کیست مویی.

 44. محمدرضا گفت:

  با سلام و احترام خدمت خانم دکتر ببخشید من سال 82 عمل کیست مویی باز انجام دادم و تا 6 ماه زمان برد تا خوب بشم در این مدت یک بار زخمم رو دکتر کورت کشیدن تا زخم بسته شود چون زخمم بسته نمی شد از همون موقع تا الان کمی جای زخمم باز هست ولی درد و ترشح و ناراحتی خاصی ندارم دکتر جراح که رفتم دیدن زخم رو چند روز پیش گفتن باید همون قسمت جراحی بشه با چند بخیه بسته بشه البته بهم گفتن اگه ناراحتی یا ترشح نداری مهم نیست میخواستم سوال کنم آیا با لیزر میتونم این قسمت رو انجام بدم تشکر از شما

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام زخم باید بسته شود چون دچار عود و عفونت کیست مویی خواهید شد. بله بهتر است با لیزر انجام شود.

 45. حسني گفت:

  سلام خانم دكتر برادرم يك هفتس ك عمل كيست مويي ب روش باز رو انجام داده و خيلي درد داره ايا عسل خوب است ك بريزيم داخل زخم ؟؟ممنون ميشم پاسخ بديد.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   داخل زخم باز کیست مویی نباید عسل بزنید. اما زمانی که زخم تقریبا بسته بود و اندازه یک دانه برنج باز بود می توانید از عسل استفاده کنید. عسل را داخل هیچ زخم بازی نگذارید.

 46. ستاره گفت:

  سلام خدا قوت من دیروز عمل کیست مویی کردم و هنوز بازه میشه دقیق بگید چقدر دیگه خوب میشم ؟؟ ۱۶ سالم بیشتر نیست میشه زودتر از ۱ماه خوب بشه ؟؟ واینکه بعد از یکماه کاملا خوب میشم ؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام روش جراحی شما به چه صورت بوده است. این مورد را جراح معالج دقیق تر پیشبینی می کنند. بیماران من با لیزر کیست مویی و به روش بسته جراحی می شوند و یک شب بیشتر استراحت نمی کنند.

 47. Mohana گفت:

  سلام خانم دکتر همسر من ۶ روز پیش عمل باز کیست مویی رو انجام دادن و پانسمان ها رو هر روز عوض میکنم فقط ایشون فشارشون پایینه همیشه.امروز موقع شستشو و خارج کردن گاز فشارشون پایین اومد و یک روز هست که در محل زخم درد احساس میکنند دو روز پیش دکتر رفتیم و محل رو دیدن و گفتن همه چیز خوبه.ایا این درد طبیعی هست.البته که تو این مدت به پشت خوابیدن (که دکترشون گفتن موردی نداره).براشون سفالسکین تجویز شده امکان داره سردرد و سرگیجه ای که دارن از عوارض قرص باشه؟
  میبخشید خیلی طولانی شد

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر عمل جراحی کیست مویی باز و با تیغ بوده است و وسعت جراحی نیز زیاد بوده است وضعیت ایشان طبیعی است. در هر صورت من ایشان را معاینه نکرده ام و اطلاع از نحوه جراحی ایشان ندارم. سر درد و سرگیجه هم می تواند از علائم عفونت باشد و یا حساسیت به سفالکسین. این مورد هم بعد از معاینه بیمار مشخص می شود. اگر تهران تشریف ندارید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 48. میلاد گفت:

  سلام.خسته‌ نباشید..خواستم بپرسم من عمل کیست مویی بسته با بخیه انجام دادم ولی زخمم بسته‌نمیشد.دوباره‌ عمل کردم و الان دوباره زخم هی بسته میشه هی باز میشه..میخاستم دلیلشو از شما بپرسم..الان ۷ ماهه که درگیر این قضیم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه مراجعه کنید. شما باید ویزیت شوید.

 49. محمد گفت:

  سلام خانم دکتر ممنون میشم ازتون که جوابم رو بدید
  من ۵ ماه پیش عمل باز کیست مویی انجام دادم و به گفته دکتر خیلی بزرگ بوده…تا الان من هنوز زخمم خوب نشده و همچنان ترشح داره و با کوچک ترین فشار خونریزی میکنه و عمق زخمم به اندازه یه بند انگشت و طولش به اندازه یه انگشته…خواهش میکنم راهنماییم کنید هر روز هم زخم رو شستم و خشک کردم و مکمل های ویتامین هم خوردم…پیشاپیش ممنونم

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید تا وضعیت شما بررسی شود. برای پانسمان صحیح زخم باز کیست مویی از یک پرستار یا بهیار با تجربه کمک بگیرید.

   1. امیدخاکشور گفت:

    س من قبل عمل کیست مویی پوستم خارش داشت الان دوروزه عمل کردم ولی بازم پوستم بعضی وقت هااحساس خارش داره یاپوستم مورمورمیکندعملم به روش بسته میباشدنظافتم رعایت میکنم ممنون میشم راهنمایی کنید

    1. ممکن است این خارش بر اثر خشکی و حساسیت پوست باشد. از پزشک معالج خود کرم مناسب دریافت کنید و یا برای ترمیم سریعتر از عسل استفاده کنید.

 50. تارا گفت:

  سلام خانم دکتر من عمل سینوس باز انجام دادم خواستم ازتون بپرسم مشکلی پیش نمیاد اگه راه برم بعد عمل که اثر بی حسی پاهام رفت پاشدم و حرکت کردم الان ۲ روز شده.میخواستم بدونم مشکلی نیس مثله روال عادی راه میرم
  چون درد زیادی ندادم و دردش قابل تحمله در اصل دردش از قبل عمل خیلی کمتره

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی های من به روش بسته انجام می شود و یک روز بعد از عمل بیمار می تواند به کارهای روزمره خود برسد. در این مورد باید با جراح معالج خود مشورت کنید زیرا در جراحی باز ممکن است وسعت جراحی زیاد باشد و نیاز به استراحت مطلق بیشتری باشد.

 51. منصور گفت:

  سلام من تقریبا ۳۱روز میشه عمل باز انجام دادم و خداروشکر هیچ مشکلی ندارم و چندتا سوال داشتم اولا شستشوی با بتادن خوبه یا ن دوما الان میتونیم رو به زخم بخوابیم یا هنوزم باید به پهلو بخوابیم …

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به زخم باز کیست مویی نباید بتادین بزنید. در مورد نحوه خوابیدن از جراح معالج سوال کنید.

 52. مهدی گفت:

  سلام من ده سال کیست مویی داشتم بد از ده سال با لیزر عمل بسته انجام دادم الان تقریبآ یک هفته گذشته ولی عفونت کرده دکتر میگه به علت اینکه کیست تبدیل به فیستول شده وبه چپ و راست زده عفونت کرده و برا تخلیه باید بخیه باز بشه و دوباره بسته بشه یا یه حفره باز بزاریم خودش به مرور پربشه میخواستم بدونم نظره شما چی هستش آیا درست گفتن؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر داد. در این که باید منشا عفونت مشخص شود و تخلیه و درناژ شود شکی نیست. اما انتخاب روش درمان مناسب مهم است.

   1. مهدی گفت:

    هنوز بخیه هامو نکشیدم مشکلی نیست من نوبت بگیرم بیام خدمتتون جهت معاینه؟

    1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام نه مشکلی نیست می توانید وقت ویزیت بگیرید.

 53. حمید گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید ،من حدود ۲هفته است که عمل کیست مو به روش باز انجام دادم وهنوز از آن ناحیه احساس درد می کنم خواستم بپرسم آیا می توانم حالا ناحیه عمل را با بخیه ببندم؟ باتشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام باید ویزیت شوید. عمق و سطح برش بررسی شود.

 54. حسین گفت:

  سلام
  من ۶ روزه عمل باز کیست مویی رو انجام دادم، جراح دستور به خوابیدن به روی زخم رو داده اما با این کار به شدت باعث سوزش زخم میشه و نمیتونم بیشتر از ۵ دقیقه این کار رو انجام بدم و بعد ترخیص از بیمارستان یکبار هم کامل انجام ندادم. حالا باید حتما انجام بدم این کار رو؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من شما را معاینه نکرده ام در این مورد باید از جراح معالج خود اجازه بگیرید.

 55. ارمین گفت:

  سلام الان یک ماه است ک از عمل کیستم میگذره ۱۰روز اول بخیه خورده بود بعد از اون دکتر بخیه کشید و زخم باز شد وگفت از این به بعد پانسمان عوض کنید میخواستم بدونم ک چقد طول میکشه تا کامل زخم ترمیم بشه؟؟؟؟ و چند وقت بعد ترمیم زخم میتونم تمرین کنم و به باشگاه برم؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام وضعیت شما با دیگر بیماران که به روش بسته جراحی می کنند متفاوت است. بیماران من بعد از جراحی بسته کیست مویی نیازی به بخیه مجدد یا پانسمان ندارند. در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. از فشار آوردن به ناحیه خودداری کنید و تا بسته شدن زخم شروع به ورزش نکنید. بعد از بسته شدن زخم هم به ناحیه زیاد فشار نیاورید که دوباره باز نشود. فیزیولوژی بدن بیماران مختلف با یکدیگر متفاوت است و ممکن است بسته شدن زخم شما تا دو ماه طول بکشد.

 56. تينا گفت:

  سلام خانم دكتر خسته نباشيد
  الان من ١٧ روزه عمل كيست مويي با ليزر انجام دادم و بخيه زدن الان از جاي بخيه خون ابه و يه سري مايعات كرمي خارج ميشه مشكل نداره؟؟؟و اينكه نشستن در ماشين مسكلي ايجاد ميكنه براي بخيه

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در این مورد با متخصص جراحی خود مشورت کنید من از جزئیات و وسعت عمل جراحی کیست مویی شما اطلاع ندارم.

 57. مریم گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی عزیز،
  بینهایت از لطف بیکرانتان درخصوص پاسخگویی به سوالات عمومی همه با وجودیکه حتی بیمار شما هم نیستیم سپاسگزارم و از صمیم قلب از خدا می خواهم رحمت و کرامت بیکرانش را نصیبتان کن و سلامت و سربلند باشد انشاالله.
  برای طرح یک سوال مزاحمتون می شوم
  همسرم یک هفته پیش در شهرستان عمل بسته کیست موئی انجام داده است و درد بسیار شدیدی دارد. روز چهارم درن توسط پزشک خارج شده. حمام هم کرده اند. ظاهر زخم و بخیه تمیز هست و عادی. اما درد بسیار شدید باعث شده همسرم بازه حرکتی بسیار محدودی داشته باشد و با حرکت حتی برای نشست و برخاست بسیار درد دارند. آیا برای کنترل درد پیشنهادی دارید؟ مسکن یا داروی خاصی؟ بخیه در جراحی بسته چه مدت بعد کشیده می شود؟
  چقدر طول می کشد بتواند عادی حرکت کند؟ آیا مصرف ویتامین یا داروی خاصی به سرعت بهبود کمک می کند؟
  ببخشید که انقدر سوال کردم. شهرستان محروم هستیم و حتی برای دکتر رفتن باید به شهر دیگری برویم. خیلی خیلی ممنونم.

  1. دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. معمولا بخیه بعد از 10 روز کشیده می شود. این مدت زمان توسط جراح معالج تعیین می شود و لازم است سر وقت مراجعه کنند تا دچار عفونت نشوند. اگر زخم ایشان عفونت ندارد ممکن است درد جراحی ناشی از التهاب باشد. می توانید از داروهای مسکن ضد التهاب استفاده کنید. مصرف میوه ، عسل و آبمیوه های فصل به تامین ویتامین های مورد نیاز برای ترمیم سریعتر زخم کمک می کند. اگر نیاز به بازبینی و ویزیت زخم جراحی می باشد می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 58. قاسم کرابی گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز وقتتون بخیر همسر بنده ۳ روز عمل کیست مویی به روش بسته انجام داده هر روز محل بخیه ها رو با بتادین شستشو میدم و گاز استریل میذارم و میبندم یکمی سوزش دارن در طول روز آیا طبیعیه و اینکه روش پانسمان درسته؟؟

  1. سلام جراحی های من به روش بسته و با لیزر انجام می شود و نیازی نیست روی محل عمل پانسمان گذاشته شود. این عمل شما ممکن است ناحیه را خیس نگهدارد. بهتر است چیزی روی محل عمل جراحی کیست مویی نگذارید و فقط لباس تمیز نخی به تن داشته باشند.

 59. Somi گفت:

  باسلام
  خانم دکتر من حدود ۱۰ روز کا عمل کیست موی باز انجام دادم دکتر بخیه هم زدن ولی بخاطر عفونت یه جا بازه خیلی خوب هم نگهداری میکنم ولی جای زخمی که بازه ی کم عفونت میکنه و خیلی هم خارش داره.
  خیلی ممنون میشم راهنمایم کنین.

  1. سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید تا نسبت به تخلیه و درمان عفونت ایجاد شده اقدام نمایند.

 60. یوسف گفت:

  سلام
  خانم دکتر ببخشید من حدود ۳ ماه هست که عمل کیست مویی باز انجام دادم و طی این ۳ ماه حدود ۲ بار زخمم یه خورده پاره شد… الان زخمم ترشح داشت دکتر امدن و دوباره زخم را باز کردن و اون عفونت و منشا ترشح رو پاک و ضد عفونی کردن…
  الان این زخم خوب میشه یا نه؟
  اگرم خوب بشه طول میکشه؟؟

  1. سلام در این مورد باید با جراح معالج که شما را معاینه کرده اند مشورت کنید. موهای زائد ناحیه را با یک روش مناسب از بین ببرید که مجدد دچار عود نشوید.

 61. سایه گفت:

  سلام من یکسال و چهار ماهه که عمل کردم ولی عمل باز نبود و دکتر بخیه زد ..بعد از یک سال و دوماه تونستم بشینم .. یک سال و چهارماهه که زخم رو پانسمان میکنم ولی چند روزه که زخمم چرک میده و امروز به طرز وحشتناکی خون ریزی داشتم ..نه ماه اول تقریبا هر روز خونریزی داشتم ..چیکار باید انجام بدم دکتر؟

  1. سلام شما از همان ماه های اولیه که همچنان درد داشتید باید مجدد به جراح خود مراجعه می کردید تا علت عدم بهبودی شما را بررسی کنند. در این که کیست مویی شما عود کرده است شکی نیست. توصیه می کنم مجدد به یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه مراجعه کنید و حتما موهای زائد ناحیه را با یک روش مناسب از بین ببرید.

 62. emad zamani گفت:

  سلام خانوم دکتر .من الان شیش روز عمل کردم سینوس داشتم سه سال طول دادم بعد رفتم دکتر دکترم قشنگ منو جرررر داد اندازه یه پرتغال گوچیک منو پاره کرد .تا چند روز اول ک رفتم برای شستشو هرروز صبح .چند تا گاز استریل توش میزاشتن بعد من فردا صبح قبل از این ک برم دکتر میرفتم حموم قشنگ با آب ولرم همه رو خیس میکردم ک رانت برداره .بعد دوباره پاسمان میکردم تا بیمارستان .الان بعد پنج روز بهم میگه صبح ک میری حموم پانسمان داخلو در بیار با شامپو بچه بشور بعد با آب قشنگ بشور .دیگ لازم نیست پانسمان توش بزاری فقط روش چند تا گاز بزار چسب بزن بیا تا اینجا ب نظرتون شامپو بچه بزنم .

  1. سلام جراحی شما به روش باز بوده است و به همین دلیل زخم شما به اندازه کیست بزرگی که داشته اید باز است. در جراحی کیست مویی به روش باز بعد از برداشتن کیست مویی جراح زخم را با بخیه نمی بندد و این مورد از قبل با بیمار نیز هماهنگ می شود. با توجه به این که جراح معالج شما اجازه داده است زخم را با شامپو بچه شستشو دهید نشان دهنده روند ترمیم مناسب زخم بوده است. به توصیه های جراح معالج خود عمل کنید و اگر مورد مشکوکی مثل ترشح غیر طبیعی یا بدبو داشتید سریعا به جراح خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

 63. امیر گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر.دکتر بنده دو سال پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم‌حدود دو ماه طول کشید تا زخم خوب بشه.الان زخم‌کاملا بهبود پیدا کرده اما کمی محل عمل چاله هست ایا عادی هست؟
  و اینکه اگر حدود نیم ساعت بدون حرکت بشینم محل عمل درد میگیرد ایا باز کیست برگشته؟
  و اینکه بعد از عمل سمت راست بدن اگر بخوابم پای راستم بی حس میشود ایا مشکل عمل بوده؟لطفا راهنمایی کنید .با سپاس باز زحماتتون

  1. سلام احتمالا کیست مویی شما عود کرده است. درد یا بی حسی پا ارتباطی با کیست مویی پایین کمر ندارد. توصیه می کنم به جراح معالج خود یا یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. اگر موهای زائد ناحیه را از بین نمی برید حتما برای از بین بردن موهای زائد اقدام کنید.

 64. الهام گفت:

  سلام همسرم ۱۰ عمل کیست مویی انجام داده یه بخش هایی از دیواره زخم زرد رنگ هست هرچی با پانسمان تمیز میکنم قسمت های زرد رنگ پاک نمیشه، چیکار کنم؟

 65. حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سه هفته پیش عمل جراحی بسته بدون لیزر انجام دادم وقتی بخیه هامو کشیدن چون گوشت اضافه داشت بریدن وبالای زخمم باز موند و چند روز پیش هم خیلی کم بخیم بازشده درد و ترشحات خونی ندارم،میتونم بشینم؟اگه نمیتونم بعد چند وقت میتونم بشینم؟چقدر طول میکشه تا جای زخمم مثل قبل بشه وفعالیت های بدنی ورزشی رو شروع کنم؟چون سال کنکورم هست نمیتونم وقت زیادی رو صرف کنم

  1. سلام حداقل تا یک سال نباید مدت طولانی روی ناحیه بشینید. فعالیت ورزشی را می توانید به آرامی شروع کنید. مراقب باشید وزنه سنگین بلند نکنید که زخم شما باز شود. در مورد ترمیم زخم کیست مویی نیز باید با جراح معالج خود در تماس باشید تا ایشان بعد از معاینه زمان تقریبی را به شما اعلام کنند. مراقبت صحیح از زخم و داشتن تغذیه مناسب به بهبود سریعتر زخم بسیار کمک می کند.

 66. ابوالفضل گفت:

  سلام ببخشید هزینه کسیت موییی با لیزر چه قدر هستش

  1. سلام شما باید معاینه شوید سپس هزینه لیزر کیست مویی برای شما تعیین می گردد. حدود هزینه را می توانید تلفنی از مطب بپرسید.

 67. قنبری گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز، چهل روز پیش عمل باز انجام دادم به دلیل وسعت محل عمل علاوه بر باز بودن، از سه جهت نیز به طول پنج شش سانت بخیه زده شده بود. روزانه سه بار پانسمانم تعویض میکنم. زخم بالا اومده و داره پر میشه. سوال اینه که تا کی باید داخل زخم گاز گذاشته بشه ممنون از راهنمایی

  1. سلام تا زمانی که زخم کیست مویی کاملا پر شود و امکان عفونت زخم باز وجود نداشته باشد.

  2. Flower گفت:

   سلام من سه ماه و ده روزه ک عمل باز انجام دادم زخمم خیلی کوچیک شده ولی هنوز ترشح داره و مدتیه ک دو سه روز یکبار خونریری میکنه معمولا وقتی زیاد راه برم و فشار بیارم ب خودم.میخاستم ببینم این ترشح ها و دیر خوب شدن زخمم ک سه ماه طول کشید و خونریزی مشکلی ایجاد نمیکنه؟علائم عفونت نیست؟

   1. وضعیت شما طبیعی نیست. به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 68. نیکی گفت:

  سلام من ۲ روز پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم . دو بار از پانسمانمو دکتر عوض کرد فردا مامانم باید انجام بده . میترسم چون خیلی بازه . میشه یکم راهنمایی کنید که چه چیزایی رو رعایت کنم که مشکلی پیش نیاد مرسی

  1. سلام مراقب باشید جسم خارجی مثل مو وارد زخم باز شما نشود. پانسمان را به طور مرتب و همانطور که پزشک معالج انجام داده است تعویض کنید و زخم را تمیز و خشک نگهدارید. به ناحیه عمل کیست مویی نیز هم فشار نیاورید.

 69. ساغر گفت:

  سلام و وقت بخیر
  خواهر من حدود یک هفته است که عمل کیست مویی به روش باز انجام داده و من خودم هر روز پانسمانش رو عوض میکنم تنها مشکل اینه که دقیقا در لبه زخم چن تا موی کرکی هست که من نمی دونم چجوری این موها رو از بین ببرم؟ ژیلت اصلا موها رو برنمیداره و از کرم و پودر ها هم میترسم استفاده کنم چون در اون صورت وارد زخمش میشه …میشه راهنمایی کنید که این موها رو چکار کنم؟

  1. سلام اگر موها کرکی است و نمی توانید به درستی ناحیه را شیو کنید صبر کنید تا وضیت زخم کیست مویی بهتر شود و سپس نسبت به شیو موهای کرکی با تیغ اقدام کنید.

  2. امیر گفت:

   سلام خسته نباشید.من حدود ۱۱ روز پیش عمل کیست مویی با لیزر به روش بسته انجام دادم.اما در حال حاضر هنگام عوض کردن لوله گاز استریل کمی خون و ماده زرد رنگ روی اون قرار گرفته.به سوزش های ناگهانی هم دچار میشم.می خواستم بدونم ممکنه نشانه عفونت باشه

   1. سلام احتمال عفونت کیست مویی شما وجود دارد. به جراح معالج مراجعه کنید تا وضعیت زخم شما را بررسی کنند. به موقع اقدام کنید تا دچار عود کیست مویی نشوید.

 70. علی گفت:

  سلام من سه روز عمل کیست مویی باز کردم الان بعد سه روز پانسمان خیس میشه و زخم ترشح داره میخواستم ببینم این ترشح عادیه یان ممنون

  1. سلام اگر ترشح بد بو باشد و تغییر رنگ داده باشد باید با جراح معالج خود تماس بگیرید. اما اگر ترشح بو نمی دهد و رو به کاهش است جای نگرانی نیست. فقط برای ویزیت های بعد از عمل کیست مویی به موقع به جراح معالج مراجعه کنید.

 71. فاطمه گفت:

  سلام خانم دکتر من ۱۰ روزه عمل سینوس انجام دادم که به روش بخیه بود و یکی از بخیه هام پاره شد درد ندارم و بقیه بخیه هامم کشیدم ولی ترشح و عفونت دارم

  1. سلام شما نباید خودتان بخیه های بعد از عمل کیست مویی را بکشید. حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 72. اکبر گفت:

  سلام م پنج روزه عمل کیسه مو باز انجام دادم و خیلی کم درد دارم..
  میخواستم بدونم قدم زدن و خوابیدن به بغل مشکلی داره یا ن

  1. سلام این مورد را با جراح معالج چک کنید. معمولا اگر به ناحیه عمل کیست مویی فشار نیاید مشکلی نیست.

 73. آیدین گفت:

  سلام خانم دکتر من حدود یک هفتس عمل کردم و بخاطر عمیق بودن کیست دکتر محل کیست را بخیه کرد و درن گذاشتن. بعد از باز کردن درن هنگامی که فشاری می آید و یا در توالت فرنگی میشینم مقداری ترشحات و خون آب از محل بخیه ام بیرون می آید.
  آیا این طبیعی است یا نگران کننده؟؟؟! ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام از آنجایی که درن دارید این وضعیت طبیعی است. جراح شما درن را به منظور تخلیه و خشک شدن کامل همین ترشحات کیست مویی گذاشته است. مراقب باشید که درن جدا نشود و برای برداشتن درن به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 74. احمد گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من عمل کیست مویی بسته انجام دادم الان 7روز ازش میگذره هیچ دردی ندارم و از زخم نه خون میاد نه آبی به شکل عفونت و پانسمان خشک هست معمولا و فقط شاید به اندازه یه قطره پانسمان خیس میشه به رنگ خون ولی زرد رنگه دکتر گفت 10 روز که شد برم بکشم بخیه رو میخواستم نظر شمارو بدونم

  1. سلام تا روز کشیدن بخیه تحمل کنید و ناحیه را تمیز و خشک نگهدارید تا جراح معالج نظر نهایی را اعلام کنند.

   1. یاسین گفت:

    سلام خانم سعادتی
    من میخوام عمل با لیزر انجام بدم خواستم ببینم هزینه ش چند هستش دوره ریکاوری و مراقبت بعد از عمل چند روز و چگونه هستش
    ممنون میشم جواب بدین

    1. سلام هزینه لیزر کیست مویی بعد از معاینه تعیین می گردد. حدود هزینه لیزر را هم می توانید تلفنی از مطب سوال کنید. از آنجایی که لیزر کیست مویی را به روش بسته و پلاستیک انجام می دهم بیمار فقط یک شب استراحت در منزل نیاز دارد و بسته به شغل بیمار، فیزیولوژی بیمار و وسعت جراحی بازگشت به محل کار بین 2 تا 7 روز خواهد بود.

 75. محسن گفت:

  سلام من 8 روزه عمل باز انجام دادم ولی دکتر جراح گفته داخل زخم هیچی نزارید فقط ی پماد تتراسایکلین داده گفته یک روز در میان بزنم داخل زخم و ی باند روی زخم بزارم و گفته نیازی نیست از سرم شستشو استفاده کنم خواستم ببینم اون پماد ضرر نداره ؟؟داخل زخم هم ماده زرد رنگ داره و سبز

  1. سلام معمولا جراحی باز کیست مویی همراه با پانسمان و شستوشوی روزانه است. احتمالا جراحی شما وسیع نبوده است و نیازی به این موارد ندارد. طبق دستور جراح معالج عمل کنید و اگر با مورد مشکوکی مواجه شدید سریعا به ایشان اطلاع دهید.

 76. مهدیه گفت:

  سلام من سه ماهه عمل کیست مویی با لیرز انجام دادم اما هنوز زخمم بسته نشده و جوش نخورده نیاز به مشاوره شما دارم عکس مراحل درمان رو دارم نیاز باشه هزینه بدم ازتون مشاوره بگیرم چه کاری انجام بدم لطفا منو راهنمایی کنین

  1. سلام ابتدا باید به جراح معالج مراجعه کنید. اگر نتیجه نگرفتید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. از طریق واتساپ که منشی خدمت شما اعلام می کنند می توانید عکس و مشخصات را ارسال بفرمایید.

 77. حامد گفت:

  سلام من دوماه است کیست مویی عمل کردم الان جای عمل هیچ حسی ندارم حتی سوزن هم میزنم حس ندارم آیا این طبیعی است

  1. سلام بله طبیعی است و ناحیه عمل کیست مویی را دست کاری نکنید.

 78. Zahra گفت:

  سلام
  من عمل کیست مویی را به روش باز برام انجام دادن .
  آیا میتوانم سه هفته از روز عملم که گذشت لیزر کنم که زخمم بسته بشه؟

  1. سلام خیر این امکان وجود ندارد. جراحی بسته کیست مویی با لیزر باید از ابتدا انجام میشد.

   1. ارشیا.. گفت:

    سلام من ۳ماه پیش عمل باز انجام دادم ولی زخم هنوز بسته نشده میشه راهنمایی کنید

    1. سلام متاسفانه به هر دلیلی عمل شما موفق نبوده است. شما باید ویزیت شوید اگر امکان داشته باشد بهتر است لیزر کیست مویی به روش بسته انجام دهید. در غیر این صورت نیاز به عمل جراحی کیست مویی به روش باز خواهید داشت.

 79. میلاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من تقریبا 10 روزی میشه که عمل کیست مویی باز انجام دادم ولی هنوز از زخمم چرک زیادی میاد و اثری از کم شدن چرکاش بعد 10 روز نیست میخواستم بدونم که این دلیلش چی هست که هنوز چرک میاد و بعد جمع شدن چرک احساس درد میکنم و نمی تونم بخوبی تکان بخورم و جابجا بشم
  و سوال دوم اینکه تا چه مدت باید پانسمان بشه چون یکی دو روزی میشه که پانسمانش نمیکنم فقط با آب سرم مخصوص شستشو میشورمش و خشکش میکنم روزی دو سه مرتبه این کارو میکنم
  ممنون اگه زود جواب بدین

  1. سلام زخم کیست مویی شما عفونت کرده است. احتمالا زخم را به درستی تمیز نکرده اید و پانسمان نکرده اید. تا زمان گوشت گرفتن زخم باید کار پانسمان را انجام دهید. به جراح معالج خود مجدد مراجعه کنید و برای انجام پانسمان صحیح از یک پرستار یا بهیار با تجربه کمک بگیرید.

 80. محمد گفت:

  سلام بنده چند وقت پیش عمل کیست مویی باز کردم و مشکلی نداشتم ولی یه چیزی که هستش این جای عمل به صورت یک چاله مانند شده آیا همیشه همین جوری میمونه؟‌ یا بعدا با چربی ها پوستی پر میشه ؟ اگر پر نمیشه این چاله بعدا مشکلات حادی پیش نمی آورد؟
  باتشکر از خانم دکتر

  1. سلام متاسفانه بعد از عمل باز کیست مویی این مشکل بعد برای برخی از بیماران پیش می آید و معمولا پر نمی شود. مگر این که جراحی زیبایی انجام دهید که توصیه نمی شود. اگر موهای زائد ناحیه را می توانید به خوبی از بین ببرید مشکلی پیش نخواهد آمد.

 81. ارشیا گفت:

  سلام من ۳ماه پیش عمل باز انجام دادم اما هنوز زخم بسته نشده و عفونت هم نداره وخسته شدم آیا میتونم میشه راهنمایی کنید آیا میشه زخم بسته بشه

  1. سلام شما باید معاینه شوید. روش پانسمان زخم چک شود و تغذیه مناسب داشته باشید. به ناحیه عمل نیز نباید فشار بیاورید. موهای زائد ناحیه را هم با یک روش مناسب از بین ببرید.

 82. سعید گفت:

  با سلام من ۲ ماه پیش عمل باز انجام دادم اما هنوز زخم پر نشده😞، البته خیلی بهتر شده، میخواستم بدونم زخمش چقدر طول می‌کشه تا ترمیم شده!؟

  1. سلام این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید. معمولا باز ماندن زخم کیست مویی بیش از دو ماه عوارضی را به دنبال دارد.

 83. حجت معشوق گفت:

  سلام من ی هفته است عمل کردم برای بهبود کیست مویی باز میشه از تتراساکلین استفاده کرد که زخم زودتر بسته بشه و از بتادین استفاده میکنم ایا موردی پیش نمیاره واسم ؟

  1. سلام معمولا روی زخم باز نباید بتادین بریزید و تتراسایکلین هم زخم را به شدت خشک می کند.به همین دلیل قبل از انجام هرکاری از جراح معالج خود اجازه بگیرید.

 84. عبدالرحمان گفت:

  سلام دکتر من ۲۱روزه از عمل کیست مویی با روش بسته بخیه زدن میگذره بعد الان با پودر موبر اون ناحیه را شیو کنم مشکلی نداره؟دو روزه که بخیه هارو کشیدم،لطفا جواب بدید ممنون میشم از لطفتون

  1. سلام مشکل دارد. اصلا در این زمان از پودر موبر یا کرم موبر استفاده نکنید. زیرا به پوست ناحیه آسیب وارد می کند. موهای زائد را یا با تیغ یا با لیزر موهای زائد از بین ببرید و اگر مویی هم جا می ماند با موچین آن را به آرامی خارج کنید.

 85. Samane گفت:

  سلام روزتون بخیر وخسته نباشید،من حدودا یک ماهه که عمل سینوس عفونی انجام دادم بار اول جراحی که رپدکترم تیغ زدند و به مدت ۹ روز زخمم باز بود و روزی ۳ بار پانسمان رو عوض میکردم یعنی میرفتم زیر دوش آب گرم و اون گاز استریل درون زخم رو درمیاوردم و بعد از حمام با چندتا گاز و سرم شستشو محل زخم رو تمیز میکردم و دوباره با گاز پر میکردم،بعد از ۹ روز دوباره به مطب رفتم و ایشون زخم من رو باز کردن و یا لیزر یه توده عفونی دیگه رو دراوردن و بخیه زدن اما متاسفانه بعد از چند روز یکی از بخیه های پایین زخم پاره شد و خون میومد و دکترم گفتن که مشکلی نیست و همیشه یکی دوتا بخیه اضافه میزنن که اگر پاره شد مشکلی پیش نیاد بعد از چند روز زخمم از بالا عفونت کرد و همه بخیه ها رفته بودن یه سمت و از طرف دیگر کنار بخیه ها زخمم باز شده بود عفونت داشت و بوی بدی میداد روز شنبه ۸ خرداد به دکترم مراجعه کردم و ایشون گفتن که متاسفانه بدن شما نسبت به بخیه واکنش داده و اصطلاحا بخیه رو پس زده و ایشون بخیه ها رو بازکردن و با تیغ دوباره چند تیکه عفونت رو خارج کردن الان حدودا ۵ روز از عملم میگذره و من بازم روزی ۳ بار پانسمان رو عوض و با گاز پر میکنم زخمم عفونتی نداره بوی بد هم نمیده میخواستم بدونم چند روزه دیگه من میتونم راحت راه برم و یا بشینم و از پله بالا برم؟بعد من به داروی مترونیدازول چه قرصش و چه شربتش حساسیت دارم و حالت تهوع خیلی بدی میگرم به طوری که گاهی استفراغ میکنم و ایشون گفتن که دیگه لازم نیست از شربت مترونیدازول استفاده کنم اما حالا تنها مسئله ای که دارم اینه که کی میتونم به زندگی عادیم برگردم من ۱۷ سالمه
  بعد عذر می خوام من هم میتونم بهش کم بخوابم یعنی دمر و هم میتونم به اون طرفی بخوابم به پهلو که زخم نقطه نیست ولی خب بعضی وقتا می‌سوزد وقتی بازم بی طرف میخوابم چون این سینوس هم طرف راستم و در یک بار هم طرف چپم اما طرف چپم بیشتر به همین خاطر روی پهلوی راست میخوابم به نظرتون ایرادی نداره یا فقط دمر بخوابم؟
  عذرمیخوام از لینه این همه توضیح دادم

  1. سلام ظاهرا شرایط سخت و خاصی را پشت سر گذاشته اید. بیماران من به این شکل درمان نمی شوند و دوره نقاهت نهایت 10 روزه دارند. بدون معاینه شما و بدون بررسی پرونده شما نمی توان در این مورد نظر داد.

 86. مهدی گفت:

  سلام خانوم دکتر من مهدیم 15ساله از مشهد من چهار ماه هستش ک درگیر یک زخم پشتم هستم اول قسمتی ک باز شده بود اندازه ی بند انگشت بود ک با نمک و عسل چند بار جوش خورد ولی دوباره ب اندازه سر سوزن باز شد ولی اصلا درد ندارم ولی بعضی وقتا خون میومد با درمان نمک عسل اولا س چار بار اول میسوخت ولی دیگر نمیسوخت الانم راحت میرم دستشوی وقتی هم جایی میشنم درد ندارم اما اندازه سر سوزن بازه و خون میاد کم خون میاد زیاد نیست میخاستم بدونم کیست مویی هست یا نه چون حقیقتش ترسیدم با این مطالبی ک خوندم میشه جواب بدید ممنون الانم دورش نه خاکستریه نه قرمز ولی بسته هم ک میشه باز باز میشه لطفا جواب میدین میخام ببینم احتمال داره کیست مویی نباشه؟ لطفا جواب بدین

  1. سلام علت استفاده از نمک برای زخم باز شما را نمی دانم چیست. از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ازسال عکس از ناحیه تشخیص نهایی به شما اعلام می شود. زخم را دستکاری نکنید. زیرا اگر به بافت آسیب جدی برسانید مجبور می شوید که جراحی باز انجام دهید و لیزر کیست مویی به روش بسته امکانپذیر نخواهد بود.

 87. Salar imani گفت:

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من الان یک هفته است که عمل لیزر کردم و بخیه زده شده تا 4 روز ترشحاتی نبود ولی از روزه 5 ترشحات سفید مایل به زرد دارم که شبیه عفونته به نظرتون ذخمه من عفونت کرده؟؟؟ میشه راهنماییم کنید لطفا

  1. سلام ممکن است دچار عفونت شده باشید. سریعا به جراح معالج خود مراجعه بفرمایید. ناحیه جراحی را تمیز و خشک نگهدارید و مراقب باشید به ناحیه فشار نیاورید و یبوست هم نگیرید.

 88. سارا گفت:

  سلام خانوم دکتر
  همسر من دو و نیم سال پیش جراحی کیست مویی رو انجام دادن ولی ۲ هفته بود که خیلی کم اذیت داشت ولی چند روزی هست متورم و قرمز شده
  امروز به پزشک مراجعه کردیم و تشخیص دادن عفونت هستش و باید جراحی بشه و زخم باز بمونه
  آیا راه کاری هست که جراحی باز نشه؟

  1. سلام من ایشان را معاینه نکرده ام. از مطب وقت ویزیت بگیرید بعد از معاینه تشخیص نهایی اعلام می شود. من اکثر کیست هایی مویی که دچار عفونت می باشند را هم با لیزر و به روش بسته جراحی می کنم. اما بیمار شما قبلا جراحی شده اند و وضعیت بافت ناحیه باید بررسی شود. برای لیزر کیست مویی به روش بسته از یک متخصص جراحی و لیزر ماهر و باتجربه مشورت بگیرید.

 89. کیست گفت:

  سلام وقت بخیر..ببخشید من تازه دیروز عصر عمل جراحی کیست مویی بسته بدون لیزر انجام دادم..الان بعد از گذشته حداقل ۲۷ ساعت از عملم درد شدیدی دارم..ایا ممکنه که عمل من عفونت کرده باشه یا این یه حرکت طبیعیه؟اخه من به هر سمتی که میخوابم یا دراز میکشم درد شروع میشه

  1. سلام اگر درد شما پیش رونده است و رو به بهبود نمی باشد احتمال بروز عفونت وجود دارد.

 90. Alisoufi گفت:

  سلام دکتر

  من هفت روزه که عمل کردم و بخیه زده شده
  و طی این هفت روز از چهار بخیه دوتا از بخیه ها با اینکه احتیاط کامل داشتم کنده شد و یکی از بخیه ها یه جورایی زخمش بازه
  بعد چند روز برم دوتای دیگه رو بکشم؟
  جراحم گفت که من قول نمیدم کل کیست رو برداشته باشم و احتمال بروز دوبارش هست
  برای همین گفت بعد یکماه برای لیزر برم جای دکتر دیگه
  بعد یکماه زخم جوش خورده کاملا؟

  1. سلام شما باید با جراح خود تماس بگیرید و موضوع را با ایشان درمیان بگذارید. احتمالا از شما می خواهند که همین امروز به ایشان مراجعه کنید. اگر منظور شما لیزر موهای زائد است معمولا بعد از ترمیم زخم جراحی انجام می شود. اگر منظور شما جراحی با لیزر است که موضوع فرق دارد. ممکن است عمل دوم با لیزر برای شما انجام نشود و لازم است بیماران اولین و آخرین جراحی کیست مویی را با لیزر توسط یک متخصص جراحی و لیزر ماهر انجام بدهند.

 91. donya گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من عمل کیست مویی باز انجام دادم بعد الان زخمم فقد روی پوست و نصف انگشت کوچیک دست میمونه دورش گوشت تازه گرفته الان تا کی باید هنوز پانسمان رو ادامه بدم؟

  1. سلام در عمل جراحی کیست مویی به روش باز ممکن است زخم تا دو ماه بسته نشود و تا زمان بسته شدن زخم لازم است که پانسمان را روزانه تعویض کنید.

 92. donya گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید من عمل باز کیست مویی انجام دادم بعد برام اسپری نوشتن ک زودبسته بشه اسم اسپریش هم نیواشا بعد الان من گودی عملم بسته شده روش مونده روی پوستمم الان داره حالت گوشت اضافه در اورده بازم باید اسپری بزنم چون دارم گوشت اضافه در میارم

 93. یاشار گفت:

  سلام من دوبار کیست عمل کردم الان بعد از دوسال قد سره چوب کبریت باز مونده چرک هم میاد بازم باید عمل کنم

  1. سلام اگر زخم جراحی کیست مویی بعد از 2 ماه بسته نشود احتمال عود وجود دارد. اگر عفونت و ترشح چرکی دارید احتمال بسیار بالاست. به جراح معالج خود مراجعه کنید و حتما موهای زائد ناحیه را با یک روش مناسب کاملا از بین ببرید.

 94. آرمان گفت:

  سلام خانم دکتر ببخشید من ۱۰روزه جراحی کردم پیش دکترم رفتم گفت اشکال نداره روش بشینی گفتم ایا مشکلی پیش نمیاد من رانندگی کنم و..؟!

  1. سلام اگر جراح شما اجازه داده اند که مشکلی نیست. اما به این معنا نیست که ساعت ها روی ناحیه بشینید. همواره مراقب باشید که بیشتر از 30 دقیقه ننشینید و گهگاه فشار را از روی ناحیه جراحی کیست مویی و نشیمنگاه بردارید.

 95. هستی گفت:

  سلام خانم دکتر من حدودا ۱۰روز میشه عمل کیست مویی به صورت بسته انجام دادم..اوایل میرفتم بیرون و استراحت نداشتم زخمم از قسمت بخیه ها چاک چاک شده و عفونت کرده الان ۴روزه بهش میرسم اما خیلی روند طولانی داره تا خوب شه..
  و اینکه الان اب و خون میده و بخیه ها انگار داره کنده میشه..
  چکاری میتونم بکنم تا زودتر درمان بشم؟

  1. سلام موهای زائد ناحیه را از بین ببرید و به جراح معالج خود نیز مجدد مراجعه کنید تا در صورت نیاز مجدد زخم را بخیه کنند.

 96. احسان صالحی گفت:

  سلام من دو سال عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم ولی هنوز بعد از نشستن طولانی از پشتم خون زیادی میاد ،بیشتر وقتها سر صبح که به توالت میرم میشه راهنمایی بفرمایید چکار کنم

  1. سلام کیست مویی شما عود کرده است. به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید و نسبت به لیزر کیست مویی به روش بسته توسط یک جراح ماهر اقدام نمایید.

 97. علی گفت:

  با سلام من دوساله که عمل کیست باز انجام دادم ولی مدتی است که جایی عمل درد می‌کنه میشه راهنماییم بکنید مچکرم

  1. سلام موهای زائد ناحیه را به درستی از بین ببرید و ناحیه را تمیز و خشک نگهدارید. اگر فشار به ناحیه پایین کمر و نشیمنگاه شما وارد می شود فشار را کم کنید. اگر طی یک هفته بهبودی حاصل نشد به متخصص مراجعه کنید.

 98. رضا گفت:

  باعرض سلام وادب
  خانم دکترفرزندمن حدودهشتادروزقبل عمل کیست مویی انجام دادن بنده دومیلیون بابت دستگاه لیزردادم اما بعدعمل باعمل باز مواجه شدیم اما مشگل بعدهشتادروزوکلی هزینه پانسمان نوین ،نقره،و..هنوز عمق زخم حدوددوسانت میباشد البته قبلا استخوان پیدابود ،وجراح گفته بودن یک ماهه خوب میشه وچون شیفت میرفت بعدیک ماه که جراح گفت مشگل نداره اما بعداین مدت ترمیم نشده مجبورشدیم ازمایش کشت عفونت بدیم به نظرشما پانسمان نوین باعث ترمیم نشدن شده چون جراح نشستن دراب ولرم راتجویزکرده بود وحالامیگن عسل بریزین داخل زخم به نظرشما ۸۰روزترمیم نشدن غیرعادی نیست خواهشا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام جراحی کیست مویی به روش باز مشکلات خود را دارد و باید با جراح معالج خود در ارتباط باشید تا زخم کاملا بهبود یابد. بدون تجویز ایشان هم از هیچ دارو یا روش دیگری هم استفاده نکنید و برای استفاده از پانسمان نوین و غیره با ایشان مشورت کنید. من لیزر کیست مویی را به روش بسته انجام می دهم و روش من با جراح معالج شما متفاوت است.

 99. محمد گفت:

  سلام وقتتون بخیر ،خانوم دکتر بعد ا
  ز عمل جراحی کیست موئی میتونم از پماد فیبرینولایزین(الایز) داخل زخمم استفاده بکنم.. گفتن در تسریع بسته شدن و گوشت اوری جراحی خیلی موثره اخه خیلی موضع خالی شده

  1. سلام بدون تجویز جراح معالج خود به هیچ عنوان از هیچ پماد یا داروی استفاده نکنید.

 100. مصطفی گفت:

  سلام من سال قبل عمل کردم تو دو مرحله الان بعد یک سال از پایین محل عمل ترشحاتی میاد که بوی بد میده من چیکار کنم

  1. سلام متاسفانه کیست مویی شما مجدد عود کرده است. توصیه می کنم لیزر کیست مویی به روش بسته و توسط یک
   متخصص جراحی و لیزر ماهر انجام دهید تا مجدد دچار عود نشوید. موهای زائد ناحیه را هم با یک روش مناسب مثل لیزر از بین ببرید.

 101. علیرضا سلیمانی گفت:

  سلام
  من پنج ماهی شده که از عمل جراحیم گذشته که زخم باز بوده
  به مدت ۳ ماه انتی بیوتیک مصرف میکردم و پانسمان انجام میدادم تا جایی که زخم تقریبن بسته شد و دیگه انجام ندادم
  و الان موقعی که میشینم درد نسبتا کمی احساس میکنم و به تازگی تو دستشویی نشستم و خون زیادی از زخم بیرون اومد

  1. سلام حتما موهای زائد ناحیه را از بین ببرید و برای بررسی وضعیت زخم به جراح معالج خود مراجعه کنید. از توالت فرنگی استفاده کنید و به ناحیه فشار وارد نکنید.

   1. مهدی گفت:

    سلام خسته نباشید من عمل بسته انجام دادم و بعداز دوهفته بخیه هامو که کشیدم به یکروز نشد و جای زخمم باز شد احساس درد هم ندارم ولی عمق زخمم هم هیچ تغییری نکرده میخواستم بدونم عادی هست با تشکر .

    1. سلام خیر عادی نیست. مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید. ممکن است لازم باشد مجدد بخیه بزنند یا توصیه های لازم جهت نگهداری و مراقبت از زخم باز را انجام دهید.

     1. امید گفت:

      سلام وقت بخیر خانم دکتر من عمل باز کردم الان ۳ روز و چون شهرستانم و دکتر تهران پانسمان زخم من همونیه ک روز جراحی گذاشتن و ب دکتر دسترسی ندارم ک ایا اینو عوض کنم یا نه از پرستارا پرسیدم گفتن باید بری مطب دکتر ک چن روز نیست ایا من خودم پانسمانو تعویض کنم یا نه بمونه تا موقع ویزیت دکتر

     2. سلام شما باید هر روز پانسمان را تعویض کنید که دچار عود و عفونت نشوید. از جراح معالج خود بخواهید که روش تعویض پانسمان را تلفنی به شما یا یک پرستار یا یک بهیار آموزش بدهند. اگر خودتان نمی توانید پانسمان را به طور اصولی تعویض کنید حتما از یک پرستار یا بهیار کمک بگیرید تا دچار عود و مشکلات بعد از جراحی باز کیست مویی نشوید.

 102. احمدرضا گفت:

  سلام من الان روز چهار است که عمل مو برگشتی یا همون کیست مویی انجام دادم به روش باز امروز برای پانسمان عسل طبیعی کنار ریختم توش بعد اون درد زیادی داشتم و بعد از گذشت چند ساعت دیدم زخمم آب داده این آب آیا طبیعیه؟؟

  1. سلام اگر ترشحات کدر و بد بو مشاهده کنید نشانه عفونت است. تا یک هفته بعد از جراحی ترشحات بی رنگ و خون آبه طبیعی است. دقت کنید که ناحیه را همواره تمیز نگهدارید.

 103. Sanam گفت:

  سلام خسته نباشید یه سوال دارم پسرم شهریور پارسال عمل مو برگشتی انجام داده وبه مدت ۵ ماه پرستار هر میومد منزل وپانسمانش را عوض میکرد ور دو هفته چکاپ انجام میداد باکلی هزینه درمان تا الان خوب نشده تازخم میخواهد ببندد دوباره باره شکاف برمیدارد تحت درمان هم است وبه پانسمان عسل حساسیت دارد لطفا راهنمایی کنید با تشکر

  1. سلام ایشان باید معاینه شوند.

 104. Mshi گفت:

  سلام خسته نباشید من عمل کیست موی باز داشتم حدود ده روز پیش. الان سه روزه که ترشحات سبز رنگ داره بیشتر مشه و خون اب و خون کمتر و میخواستم بدونم که بعد از استفاده از سرم شستشو باید داخل زخم رو تمیز هم کرد (یعنی این چرک های سبز رو کامل پاک کرد)یا بعد ریخن سرم پانسمان کنم کافیه

  1. سلام زخم جراحی کیست مویی شما عفونت کرده است. حتما باید زخم به طور کامل تمیز شود. روند صحیح پانسمان زخم را هم با جراح معالج خود چک کنید. اگر برای انجام صحیح پانسمان کیست مویی مشکل دارید از یک پرستار یا بهیار برای انجام این کار کمک بگیرید.

 105. asra گفت:

  سلام خسته نباشید من 15 سالمه و 2 سال پیش عمل کیست مو کردم با جراحی باز خدا رو شکر در مورد پانسمان و روند بهبود مشکلی نداشتم و زخمم 40 روزه بسته شد ولی نشستن های 20 دقیقه ای و دراز کشیدن من رو اذیت می کنه . یه 20 روزی هم هستش که ورزش رو به طور مرتب انجام میدم اما به پشتم فشار وارد میشه ، میخواستم بدونم که آیا ورزش رو ادامه بدم یا نه ؟

  1. سلام با جراح معالج خود مشورت کنید. بعد از دو سال نباید درد داشته باشید. مگر این که فشار زیادی به ناحیه وارد کنید. موهای زائد ناحیه را هم از بین ببرید. ورزش را ترک نکنید اما ورزش سبک انجام دهید و حتما بعد از ورزش دوش بگیرید و ناحیه کیست مویی را کاملا تمیز و خشک کنید.

 106. حسن گفت:

  سلام خانوم دکتر،ممنون از اینکه با حوصله حواب سوالات مارو میدین و کمک میکنین دغدغه همون کم بشه،من در شهرستان عمل باز کیست مویی انجام دادم، یه کیست تقریبا به اندازه یه گردو ازم خارج کردن،از روز اول هیج گونه دردی نداشتم، و عفونت هم فعلا ندارم،۴ روز گذشته از عملم،دکترم گفته اصلا داخل زخم گاز نذارم و فقط روشو پانسمان کنم اونم واسه جلوگیری از رسیدن ترشحات به لباسام،گفتن روزی یکی دوبار با اب یا سرم شستشو داخلشو شستشو بدم و با گاز یا باد سشوار خشک کنم،یکی اینکه میخاستم بدونم طبیعیه که داخلش گاز نذارم و دوم اینکه من همش نگران اینم که بعد شیو مو به داخل زخمم رفته باشه،چقد خطرناکه رفتن مو شیو شده به داخل زخم،واقعا هم سخته که وقتی داخل زخم چیزی مث گاز نذاشتیم داخلش مو نره،محل زخمم هم حدودا چندسانت پایینتر از شکاف باسن و دقیقا داخل شکاف یا همون گودی هست،امکان داره دلیل اینکه گفتن گاز نذارم داخلش بخاطر محل زخم باشه چون درحالت عادی زخم باتوجه به محلش بسته میمونه،و اینکه دکتر روز اول رو گفت حتما به پشت بخواب!!! و بعد از اون هم گفت فرقی نمیکنه پشت یا جلو یا پهلو،حتی میتونی بشینی رانندگی کنی،میخاستم نظرتونو بدونم طبیعیه اینا،خواهش میکنم حتما جوابمو بدین

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. طبق دستور جراح معالج خود عمل کنید و نگران نباشید. مگر در مواقعی که ترشح غیر طبیعی مشاهده کردید. برای شیو موهای ناحیه از یک نفر کمک بگیرید که مو داخل زخم باز کیست مویی نرود زیرا حتما منجر به عفونت می شود. مهمترین اقدام برای جلوگیری از عود کیست مویی از بین بردن موهای زائد ناحیه است. بهتر است موهای زائد را با لیزر از بین ببرید و باقی مانده های مو را که نمی توانید شیو کنید با موچین بردارید.

 107. علی گفت:

  سلام خانم دکتر . من تقریبا ۹ روزه که عمل سینوس انجام دادم ، دکتر اول قرار بود که جراحی رو به روش باز انجام بده اما گفتن به دلیل بزرگ بودن کیست سه تا بخیه زدم ، به من گفتن که هر روز حمام برم و زخم رو شست و شو بدم و پانسمان رو عوض کنم . متسفانه بعد از ۹ روز هنوز درد دارم و زخمم هم ترشح های خردلی رنگ و بد بویی داره (از روز اول این ترشح ها بودن) ۳ یا ۴ روزی هم هست که زخمم خارش داره . دکتر روزه عمل به من گفتن که دو هفته ی دیگه برای کشیدن بخیه ها بیا . من می خواستم ببینم ایا ممکنه زخمم عفونت کرده باشه یا ممکنه کیست عود کنه با تشکر از پاسخ گویی سریع شما

  1. سلام زخم کیست مویی شما عفونت کرده است و لازم است زودتر از موعد مقرر به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 108. Bahman گفت:

  سلام خانم دکترعزیز
  من 5روزه عمل بسته کردم ودکترچندتاطناب براخروج ترشحات برام گذاشتن درقسمت عمل.
  دردزیادی ندارم.
  بفرماییدکه براسرویس رفتن حتمابایدتوالت فرنگی داشته باشم؟واینکه آیاالان میتونم دوش بگیرم وبه چه نحوی؟
  پانسمانموهرروزعوض میکنم.فقط دوروزاول ترشحات داشتم
  ممنون ازشما

  1. سلام بهتر است از توالت فرنگی استفاده کنید. بابت دوش گرفتن از جراح معالج خود سوال کنید. معمولا ممانعتی ندارد. لازم است هر روز ناحیه را با سرم شستوشو تمیز کنید.

 109. هادی گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشین من ی هفته میشه عمل کردم ۲ روز از زخمم عفونت و خون ابه میاد ب دکترم دسترسی ندارم دکتر تهران منم روستا هفته ی بار میاد شهرمون الانم نیست چ دارویی مصرف کنم تا دکتر بیاد برم

  1. سلام موهای زائد ناحیه را کاملا از بین ببرید و تمیز کنید و زخم را با سرم شستوشو کاملا تمیز کنید و پانسمان را به طور منظم تعویض کنید.

 110. عادل گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک 2هفته جراحی کردم با لیزر بعد مال من دوتا سوراخ گزاشته میخوام بدونم چقد زمان می‌بره خوب بشم. درد چیزی ندارم فقط آب خون ازش بیرون میاد . داخل زخمم یه چیز سفید مانند هست زنگ زدم دکتر گفت بافت درحال خوب شدنه میخوام بدونم آیا درسته به چه صورت
  ممنون

  1. سلام طبق دستور پزشک معالج عمل کنید و از زخم مراقبت کنید. مدت زمان بهبودی زخم شما را جراح معالج تعیین می کنند. این زمان نباید بیشتر از دو ماه باشد.

 111. شایان گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده ۹ روز پیش عمل کیست مویی به روش باز رو انجام دادم پانسمان رو در روز ۲ بار عوض میکنم ولی روی گازی ک داخل زخم پر شده مایعی به رنگ سبز مایل به خاکستری میبینم و کماکان یکم درد دارم احتمال داره زخمم عفونت کرده باشه
  ممنونم از راهنماییتون.

  1. سلام بله این احتمال وجود دارد. زخم را به خوبی با سرم شستوشو تمیز کنید و از جراح معالج خود نیز داروی مناسب دریافت کنید. به ناحیه فشار نیاورید که هرچه سریعتر زخم بهبود پیدا کند. هرچه ترمیم زخم بیشتر طول بکشد خطر عفونت زخم کیست مویی بیشتر می شود.

 112. احمدرضا گفت:

  سلام من بعد گذشت تقریبا یک ماه از عمل مو برگشتی گدشت گرفته اومده بالا دردش هم کمتر شده معمولا روزانه هم پانسمان عوض میکنم و حالت زخم هم خوب میباشد چقد طول میکشه کامل بسته بشه؟؟

  1. سلام این مورد را با جراح معالج خود بررسی کنید. زخم باز کیست مویی باید در کمتر است دو ماه بهبود یابد.

 113. فریاد گفت:

  سلام خانم دکتر، من عمل کیست مویی به روش بسته انجام دادم، الان بعد از 12 روز چن روزه که عفونت کرده و دور بخیه ام چرک سفید تشکیل میشه،بعد عمل هم دکترم دارو نوشته بود، الان من چیکار کنم که عفونتم قطع بشه

  1. سلام معمولا 10 روز بعد از جراحی بسته کیست مویی بخیه ها توسط متخصص یا پرستار کشیده می شود. اگر برای کشیدن بخیه ها به موقع اقدام نکنید دچار عفونت می شوید. به جراح معالج برای کشیدن بخیه ها به موقع مراجعه کنید.

 114. مهدی گفت:

  سلام و وقت بخیر من نزدیک به یک سال هست که عمل باز کردم قسمت بالایی عمل بسته شده ولی قسمت پایین به اندازه لپه باز است و هر از گاهی قسمت بالایی ترک بزمیدارد و خون و هرزگاهی خونابه می اید تو تمام این ۱ سال از کارو زندگی افتادم تمام کارم شده پانسمان ممنونم راهنماییم کنینن…

  1. سلام زخم باز کیست مویی باید طی دو ماه بسته شود در غیر این صورت باید پی گیری یا جراحی مجدد شود.

 115. فرزاد گفت:

  سلام وقت بخیر
  من یک کیست موئی یا سینوس پیلونیدال پیچیده داشتم سال 92 جراحی کردمو برداشتن تا یک مدتی خونابه میومد و بند اومد بعدش الان بعد 8 سال یهو شروع کرد به خونابه اومدن و خون ریزی زیادی هم داشت چندروز اول ضد عفونی کردم محل رو که جای استخوان خاجیم هستش فشارش که میدادم صدای فیس فیس میده انگار یک کیسه خالی رو فشار بدید الان یک ماهی گذشته مقداری ترشح داره ولی کم شده این علتش چیه بعد این همه مدت یعنی درست بخیه نخورده ؟ یا همینجوری باز میمونه ؟

  1. سلام کیست مویی شما عود کرده است و بعد از 8 سال احتمالا به دلیل از بین نبردن موهای زائد ناحیه مراقبت نکردن درست عود کرده است و ارتباطی با روش جراحی کیست مویی شما ندارد.

 116. محمد گفت:

  سلام
  من ۲ سال پیش عمل باز کیست مویی انجام دادم و بعد از ترخیص دیگه ب پزشک مراجعه نکردم و تا الان هنوز محل عمل ب طور کامل پر نشده.
  ایا همیشه ب همین شکل باقی می مونه یا میشه با بخیه درمان کرد

  1. سلام لازم است که بعد از عمل جراحی کیست مویی حداقل 3 مرتبه در فواصل منظم به جراح معالج مراجعه کنید و اگر زخم باز کیست مویی در کمتر از 2 ماه بسته نشود وضعیت بیمار طبیعی نیست. این مورد را پی گیری کنید.

 117. ak47 گفت:

  سلام و عرض ادب
  من سه چهار سال پیش جراحی کیست مویی وسیع داشتم اندازه پرتقال
  فاصله زمان جراحیم با تشخیص ابتلای به این کیست یک سال بود !

  از آن روز تا الان در تاریخ 8/شهریور 1400 بنده یک ثانیه هم بر روی محل نشیمن گاه خود ننشسته ام زیرا بهبودی کاملم حاصل نشده و هنوز خون و درد دارد
  جراحی عادی بوده(با لیزر نمیشد) ،زخم باز ، بخیه هم داشته چند جاش ولی دکتر گفتن باز بمونه که عود نکنه…
  وقتی میگویم یک ثانیه از چهار سال پیش تا به همین لحظه که دارم مینویسم روی نشیمنگاه ننشسته ام شوخی نمیکنم!
  تشخیص و نظر شما چیست!?
  ممنون از وقتی که گذاشتید

  1. مورد شما بسیار نادر است و بدون معاینه نمی توان نظر داد. حتما به جراح معالج خودتان مراجعه کنید.

 118. هژبری گفت:

  سلام خانم دکتر ، قدرانی می‌کنم از تمام اطلاعات منتشر شده و بهترین هارو براتون آرزومندم. پنجشنبه هفته گذشته عمل بسته با بخیه را جراح انجام داد ، پس از دو روز خواستم چسبش را تعویض کنم که متوجه شدم زخم را میشه دید حتی با اینکه بخیه شده میخواستم بدونم آیا لایه های پوست با مرور زمان به هم میاییند یا اینکه بخیه درست انجام نشده و آیا عمل از طریق لیزر متفاوت می‌باشد با عمل بسته با بخیه . خیلی سپاس گذارم.

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. در جراحی به روش بسته شما زخم را به طور باز نمی بینید چه با لیزر و چه بدون لیزر. مطمئن شوید که برای کشیدن بخیه و یا نگهداری از زخم تمام مراحل را به درستی رعایت کرده باشید. برخی جراحان از چسب و بخیه برای بستن زخم استفاده می کنند. اگر اینطور باشد نباید چسب ها را باز می کردید. در هر صورت لازم است توسط جراح معالج خود معاینه شوید.

 119. قاسم دلاور گفت:

  با عرض سلام خسته نباشید خواهش میکنم راهنماییم کنید سهرستان هستیم و امکان که جای دیگه عمل کنیم نداشتم پدرم عمل باز کیست مویی ائجام دادن الان یک ماه میگذره زخمش کوچتر شد ولی هئوز آب میاد از زخم و این دونه های ریز ریز روی زخم زده خیلی نگران هستیم عادی هست یا خطر داره چئدین بار پیش دکترش رفتیم بار اخرم یک هفته میشه گفت هنوز تا یک ماه محکم روی زخم بکشید تا زخم پاک بشه ولی الان چهار روز دونه های ریز زده روی زخم

  1. سلام طبق دستور پزشک معالج مراقبت ها را انجام دهید. معمولا بهبودی زخم جراحی باز کیست مویی دو ماه طول می کشد و بیمار باید مراقبت کند.

 120. ابوالفضل گفت:

  سلام خانم دکتر عمل جراحی کیست مویی من به صورت باز بوده و بهبودش چهار ماه طول کشید و الان 3 هفته است که زخمم کلا بسته شده، دکتري که منو عمل کرده گفت وقتی زخمت بسته شد میتونی به راحتی بشینی، من هم وقتی روی صندلی خودرو یا مبل میشینم بعد 10 دقیقه زیر زخم، خود زخم نه، زیرش درد زیادی میگیره، یه یک هفته پیش حدود 20 یا 25 دقیقه بعد از نشستن دردش شروع می‌شد و وقتی چهارزانو می‌نشستم دردی نداشتم، ولی الان چهارزانو هم میشینم درد دارم میشه راهنماییم کنید

  1. سلام ممکن است دچار عفونت شده باشید. به جراح معالج خود مراجعه کنید. اگر از نظر ایشان مشکلی وجود نداشت به یک ارتوپد برای بررسی وضعیت ستون فقرات مراجعه کنید. از نشستن طولانی هم جدا خودداری کنید و به کمر و ناحیه پایین کمر فشار وارد نکنید.

 121. ak47 گفت:

  در ادامه ی پیام قبلی که لطف کردید و جواب دادید
  پزک جراح معالج من از شهرمون رفته…کل شهرمون دوتا داره و جراح من پس از پنج سال دیگه رفتش.
  اگر سوالی دارید در خصوص مشکلم بپرسید شاید در تشخیص و نظرتون کمک کنه
  محل زخم رو تمیز میکنیم از لحاظ مو
  سعی میکنم بهش فشار نیارم ولی خب مکانِ بدیه و دقیقا محل نشیمنگاه هست و ناحیه وسیعی هست.

 122. ابوالفَضْل گفت:

  سلام ببخشید دوباره مزاحمتون شدم،
  ممنون که هر لحظه با هر دغدغه، پیگیر سوالات ما هستید،
  ببخشید من ازتون دفعه قبل پرسیدم که من 4 ما بهبودی من از کیست مویی به صورت عمل باز میگذره، و الان حدود 4 هفته شد که خوب شدم، ولی وقتی روی صندلی یا توی ماشین میشینم بعد یه 10 دقیقه درد زخم شروع میشه، هم خود زخم و زیر زخم
  شما هم فرمودید که ممکنه عفونت کرده باشه یا ستون فقرات باشه
  من هم زخم رو نگاه کردم ولی عفونتی یا رنگ پریدگی روی زخم وجود نداشت
  میخواستم بپرسم که میشه برای لاغری ورزش کنم مثلا طناب بزنم یا ورزش سبک انجام بدم؟
  بازم ممنون 🌹

  1. سلام اگر اضافه وزن دارید حتما وزن کم کنید. مسلما فشار را از روی ستون فقرات برمیدارد. در مورد طناب زدن تا جایی که من اطلاع دارم برای بیماران دارای اضافه وزن ورزش مناسبی نیست. معمولا ورزش های سبک مثل یوگا و پیاده روی در حد استاندارد توصیه می شود. از یک متخصص تغذیه و یک متخصص ورزش کمک بگیرید. توصیه می کنم به جراح معالج خود نیز مراجعه بفرمایید. بابت قدردانی شما نیز سپاسگزارم.

 123. علی گفت:

  سلام
  من عملم رو پیش دکتری که لیزرمیکرد انجام دادم ولی دم عمل بهم گفتند عملت به صورت باز هست و اندازه زخمم اندازه بادوم هست تا چه مدت باید زخممو پانسمان کنم

  1. واقعا باعث تاسف است. در این مواقع نباید اقدام به انجام عمل کنید. زخم باز کیست مویی لازم است که در کمتر از دو ماه بسته شود و تا زمان بسته شدن کامل زخم آن را پانسمان کنید.

 124. میلاد گفت:

  سلام دکتر عزیز.من ۶ روز ک عمل باز کیست موی انجام داده ام.ولی به خاطر دردی که نمیتوانم تحمل کنم موقع تعویض پانسمان پرستار نمیتواند داخل زخم را خوب تمیز کند.آیا راهی برای کم تر شدن درد زمان تعویض پانسمان هست؟

  1. علت درد غیرقابل تحملی که احساس می کنید لازم است مشخص شود. اگر آستانه تحمل درد شما بسیار کم است بنابراین از مسکن و آرامبخش استفاده کنید. اگر پانسمان کیست مویی به پوست شما چسبیده است و به زور جدا می کنید توصیه می کنم قبل از جدا کردن پانسمان آن را کاملا با سرم شستوشو مرطوب کنید که به راحتی و بدون درد جدا شود. حتی ممکن است زخم شما عفونت داشته باشد و این درد ناشی از عفونت باشد که لازم است توسط متخصص جراح معالج مجدد ویزیت شوید و اقدامات لازم صورت گیرد.

 125. راضیه مرادی گفت:

  سلام
  دخترم کیست مویی داشته و دوبار عمل شده. پارسال به صورت بسته و بخیه شده و امسال به صورت باز. ولی هنوز هم وقتی پانسمان عوض میشه گازش سبز کمرنگ هست. خیلی نگرانم . فقط 15 ساله هست . لطفا راهنمایی بفرمائید

  1. سلام به جراح معالج ایشان مراجعه کنید. حتما موهای زائد ناحیه را از بین ببرید و مراقب باشید مو به داخل زخم باز نرود.

 126. نسترن گفت:

  سلام من پنج روزه عمل کردم به روش باز پانسمانو نمیتونم خونه عوض کنم و باید برم درمانگاه دکترم گفتش که برم حموم پانسمان خیس شه خودش بیفته…با این حساب من چجوری باید پانسمان عوض کنم

  1. پرستار می تواند با سرم شستوشو پانسمان را مرطوب کند تا به راحتی جدا شود. معمولا پرستار کار خودش را می داند و آن را انجام می دهد.

 127. محمدپاپری گفت:

  سلام دکتر من کیست مویی عمل کردمه ب روش باز/بعد ک بقیه روکشیدنه اندازه یه جوشی زخم هست ک داخل خون میاد باید چکارش کنم!

  1. سلام با جراح معالج خود در تماس باشید. خونریزی نباید شدید باشد.

 128. محمد sh گفت:

  سلام خانم دکتر من الان ده روز جراحی بروش باز انجام دادم و هرروزم شستشو رو کیلینیک انجام دادم ،به گفته ی پرستار و جراحم عفونت نداره زخمم ولی همچنان من درد رو دارم البته بیشتر بعداز شستشو ،واینم بگم ک عمق جراحی زیاد بوده ،این دردا طبیعیه ؟دکتر ژلوفن تجویز کرده ک من از روز اول تا الان مصرف نکردم ،آیا به روند درمان کمک میکنه ژلوفن؟

  1. سلام من شما را معاینه نکرده ام و نمی توان نظر قطعی بدهم. ژلوفن علاوه بر این که مسکن است خاصیت ضد التهابی نیز دارد. در عمل جراحی کیست مویی به روش باز و سنتی معمولا بیمار تا دو ماه درگیر مراقبت خواهد بود.

 129. امیر گفت:

  سلام خانم دکتر من ۲ ماه هست عمل کیست مویی کردم و
  بخیه زدن قبل از عمل هم عفونت کرده بود هنوز از جای زخم ترشح دارم ولی درد ندارم
  عادی هست؟

  1. سلام خیر عادی نیست. مجدد به جراح معالج خود مراجعه بفرمایید.

 130. Ali گفت:

  سلام من حدود 2 ماه پیش عمل جراحی کیست مویی به روش بسته انجام دادم.حدود یک هفته بعد از عمل از محل بخیه یکم خون میومد فکر کردم عادیه بعد از اینکه بخیه رو هم کشیدم زخمم خوب شد کامل، از اول عمل یکم درد داشتم فکر کردم اینم به مرور خوب میشه ولی نشده تا الان.بعد از حدود 1یا2هفته بعد از اینکه بخیرو کشیدم دوباره از همونجا(پایینتر از کیست قبلی) یکم خون میاد وقتی که میشینم دردم دارم میخواستم ببینم مثلا عفونته یا باز کیست عود کرده چون دکترم متخصص بود گفت تمامشو خالی کردم داخلشم سوزوندم دیگه چیزی نیس، همه مراقبت ها هم درست انجام دادم یه چیزی مثل جوشه به سختی هم میشه دیدش.ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام شما باید معاینه شوید. اگر مویی در ناحیه باقی مانده با موچین بردارید و همیشه ناحیه را تمیز نگهدارید. این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 131. مهدی گفت:

  سلام من حدود سه هفته عمل کیست مویی به روش بسته انجام دادم ولی از زخمم ترشحاتی میاد و درد دارم موقع نشستن اطراف زخمم قرمز شده ایا دوباره عود کرده ؟

  1. سلام احتمالا دچار عفونت شده است. مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید. اگر مویی بین زخم مانده است آن را با موچین بردارید.

 132. Unes گفت:

  سلام وقتتون بخیر من دوماهی میشه عمل باز انجام دادم برا سینوس پیلونیدال و هیدرادنیت زیر بغل . مشکلی که دارم اینه الان باز هردو شروع کردن ب ترشح مثل قبل عمل

  1. سلام مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید و حتما موهای زائد را با یک روش مناسب از بین ببرید.

 133. Navid گفت:

  سلام خانم دکتر. وقتتون بخیر. من یه هفته‌س جراحی بسته انجام دادم… خواستم بدونم که بخیه ها رو بعد از ده روز بکشم یا بیست. روز

 134. مایده گفت:

  سلام وقت بخیر من در سال 98 پیش خود خانم دکتر جراحی کردم و هنوز بعد از گذشته دو سال نمی تونم روی باسنم بیش از نیم ساعت بشینم و انگار در جای عمل درد ایجاد میشه کشیدگی پیش میاد باید چه کنم؟
  عود مجدد هم نداشته فقط جای عمل درد میکنه هنوز

  1. لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. لازم است معاینه شوید تا مطمئن شویم که درد مربوط به ستون فقرات نیست.

 135. امیر گفت:

  سلام من عمل بسته انجام داده ام و بعد از ۱۱روز بخیه هامو دراوردن تا چه مدت نباید رانندگی کنم و ایا میتونم حمام کنم و لازم به پانسمان هست دوباره؟

  1. سلام اگر زخم شما بسته شده است رانندگی های زیر نیم ساعت مشکلی ایجاد نمی کند. برای نشستن از بالش نرم استفاده کنید و تا بهبودی کامل بیشتر از نیم ساعت ننشینید.

 136. زهرا گفت:

  سلام وقت بخیر. من ۳۱ مرداد ۱۴۰۰ ، عمل کیست مویی داشتم که نه با لیزر بود و نه روش باز. با بخیه زدن کیست رو برداشتن. حالا جای بخیه ها گوشت اضافه آورده چیکار میتونم بکنم!؟ خیلی ناراحتم ای کاش با لیزر عمل میکردم

  1. سلام به یک جراح پلاستیک یا متخصص پوست و مو مراجعه کنید تا ببینند برای اسکار به وجود آمده چه کاری می توان انجام داد. من از ابتدا کیست مویی را به روش زیبایی و پلاستیک می بندم که جای عمل بر روی بدن بیمار باقی نماند.

 137. رضا گفت:

  باسلام خدمت خانم دکتر ببخشید من نزدیک 4هفته هست عمل کردم سینوس باز کردم مشکلی واسم پیش اومده میتونم یه مسافرت برم روی صندلی بشینم

  1. سلام این مورد را با جراح معالج خود درمیان بگذارید. اگر زخم کیست مویی شما هنوز بسته نشده است نباید بیشتر از نیم ساعت روی زخم بنشینید و مسافرت طولانی با خودرو به شما پیشنهاد نمی شود. مگر این که روی صندلی عقب ماشین دراز بکشید.

 138. علی گفت:

  سلام خانم دکتر
  من پسرم ۳ ماه پیش عمل کیست مویی باز انجام داده و عملش خیلی سخت بود و تا الان هم کامل خوب نشده و من خیلی نگرانم که چرا خوب نمیشه و خودش هم به شدت خسته شده از این وضعیت بیشتر قسمتهاش پر شده به غیر از قسمت پایین عمل که هنوز بسته نشده من هر روز پرستار آوردم برای تعویض پانسمان و دیروز که به دکترش مراجعه کردم براش عکس سونوگرافی نوشته چون قسمت پایینش قرمز شده بود و کامل خوب نشده واقعا دیگه خسته شدیم امکانش هست راهنمایی بفرمایید چه کار کنیم پسرم کامل خوب بشه خیلی روحیش رو از دست داده با کسی اصلا حرف نمیزنه و گریه میکنه خیلی براش نگرانم چه کاری از دستم بر میاد که براش انجام بدم اصلا از دکتر جراحش راضی نیستم خواهش پیکنم راهنمایی کنین

  1. سلام بهترین کاری که می توانید برای ایشان انجام بدهید این است که موهای زائد ناحیه را تمیز از بین ببرید و اگر مویی باقی می ماند با موچین بردارید و تغذیه مناسب داشته باشند که ترمیم زخم سریعتر انجام شود. زیاد هم به ناحیه فشار نیاورید. اگر به جراح ایشان اعتماد ندارید به جراح دیگری مراجعه کنید و طبق دستور متخصص عمل کنید.

 139. حسین قاسمی گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید من ۳ روز پیش عمل جراحی بسته انجام دادم بخیهامم خداراشکر محکم بوده و خونریزی نداشته میخوام بدونم میتونم بعد ۳ روز بشینم پای کامپیوتر تو خونه به شکلی ک به قسمت عمل فشار نیاد مشکلی نداره درد زیادی هم ندارم؟

  1. سلام بله معمولا مشکلی ندارد. بر روی ران ها بنشینید و هر نیم ساعت بایستید یا دراز بکشید تا خونرسانی به محل عمل مختل نشود. با جراح معالج خودتان نیز مشورت کنید.

 140. زهرا گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  خانم دکتر من 13روز پیش عمل کیست مویی رو انجام دادم و سه روز قبل هم بخیه هاشو کشیدم دو روزه که جای بخیم حدود نیم ساعت باز شده ترشح و خون ابه هم خارج نمیشه ولی احساس می کنم که کمی روی زخمم سفید شده الان خیلی نگرانم که دوباره عود کنه خواستم بدونم جای نگرانی وجود داره ؟ چون عمل من جوری بوده که زخم به صورت کلی بخیه شده و قسمتیش باز نبوده ولی الان که باز شده خیلی نگرانم چیکار کنم به نظرتون😭

  1. سلام احتمالا دچار عفونت شده اید. مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید. اگر فشار زیادی به زخم بیاورید یا موهای زائد را به درستی از بین نبرید کیست مویی عفونت می کند و زخم باز می شود.

 141. محمد گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید،من ۳ هفته ست عمل کردم
  دکترم گفت بعد از بهبود کامل زخم مو ها رو لیزر کنم ،گفتن اگه لیزر نکنم به صورت قطعی مشکل پیش نمیاد ، از شما میخوام بپرسم حتما لیزر کنم یا اگه نکنم دوباره این مشکل میاد یا نه ؟

  1. اگر امکان لیزر کردن موهای زائد برای شما وجود ندارد از تیغ و موچین برای تمیز کردن موهای زائد ناحیه استفاده کنید. معمولا استفاده از لیزر راحت تر است. اما هدف این است که موهای زائد را به طور کامل و به درستی از بین ببرید. حداقل تا چند سال توصیه می شود از کرم موبر استفاده نکنید زیرا به پوست ناحیه آسیب می رساند.

 142. شايان گفت:

  سلام،من حدود دوماه و نيم هست كيست مويي و فيستول عمل كردم يك هفته اي ميشه كه زخم كامل بسته شده،چهار روز پيش موقع استحمام با ليف جاي زخم شستم كه حدود يك سانت از زخم باز شد مثل پارگي،الان چهار روزه بسته نشده هر چه پماد آلفا روش ميزارم فايده نداره،آيا بسته ميشه؟

  1. به جراح معالج خود مراجعه کنید و مطمئن شوید که زخم شما عفونت نکرده باشد و تمیز باشد. اگر مو در داخل یا اطراف زخم می باشد آن را با موچین بردارید.

 143. خالد گفت:

  سلام خانم دکتر.
  ببخشید من یک هفته است عمل باز کیست مویی انجام دادم و دکتر هیچ دارویی و برام تجویز نکردند و فقط گفتند زخم رو مرتب شستشو داده و پانسمان رو تعویض.
  میخواستم بپرسم استفاده از قرص‌های چرک خشک کن بعد از عمل توصیه می‌شود یانه؟

  1. سلام خیر برای تمام بیماران نیازی نیست که آنتی بیوتیک تجویز شود. مصرف بی رویه آنتی بیوتیک نیز عوارض گوناگونی به دنبال دارد.

 144. رضا گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  من حدود یک هفته پیش جراحی باز سینوس پیلونیدال داشتم و الان موقع تعویض پانسمان و تمیز کردن زخم به شدت درد میکشم
  پیش جراح متخصص رفتم گفتند که باید تحمل کنی
  میخواستم بدونم برای تسکین درد حین تعویض پانسمان باید چیکار کنم
  اگه دارویی رو موثر میدونید لطفا بگید
  و اینکه تو نظرات یکی گفت داروی انستوکایین استفاده کرده برای کاهش درد به نظرتون تو این مورد مناسبه؟

  1. سلام من دارویی را پیشنهاد نمی کنم. فقط توصیه می کنم که قبل از جدا کردن پانسمان حسابی پانسمان را مرطوب کنید که به آرامی از بافت جدا شود و خشک نباشد. مالیدن عسل هم به ترمیم سریعتر زخم کمک می کند.

   1. رضا گفت:

    خیلی ممنون بابت پاسخگویی و وقتی که گذاشتید
    ببخشید یه سوال دیگه برام پیش اومده
    من زخمم حفره ماننده اینکه موقع شستوشوی زخم با سرم نیاز هست که با گاز به اصطلاح با سابیدن تمیز بشه یا اینکه صرفا سرم ریختن و جذب خوناب کافیه
    نشانه عفونت زخم چیه؟

 145. Hesam گفت:

  سلام خسته نباشید من متوجه شدم که کیست مویی دارم میخواستم بدونم عمل کیست مویی باز بهتره یا اینکه بخیه بشه بهتره؟؟؟

  1. سلام اگر جراحی کیست مویی بسته با لیزر پرتوان و به روش پلاستیک و تضمینی بدون عود و بازگشت انجام شود به مراتب بهتر از جراحی باز می باشد. لیزر کیست مویی به روش بسته و پلاستیک دوره نقاهت بسیار کوتاهی نسبت به روش های دیگر دارد.

 146. حمیدرضا شجاعی گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشی. من چند روز عمل لیزر کیست موی انجام دادم. یه شلنگ بهم وصل کردن که عفونت را بکشن. اسم این شیلنگ چیه. و برای خارج کردن آن از بدن. با بیهوشی یا سر میکنن. ممنون میشم بگین

  1. به این وسیله که برای خشک شدن عفونت و ترشحات زخم کیست مویی گذاشته می شود درن گفته می شود. برای خارج کردن آن از بی حسی استفاده می شود. تا زمانی که جراح معالج اجازه نداده اند به درن دست نزنید و مراقب باشید جدا نشود.

 147. Nilo گفت:

  سلام خانم دکتر من حدود ۲ ماه است عمل باز کیست مویی انجام دادم بدون بخیه بعد عفونت کرد ۲ بار دیگه هم به اتاق عمل رفتم و شستو شو زخم انحام دادم و بعدش هم زیر نظر دکتر به بیمارستان میرفتم و زخمم رو شستو شو میدادن و حالا ۲ ماه گذشته و من نمیزاشتم مویی در اطراف زخمم رشد کند ولی الان زخمم کمی باز شده و عفونت میاد ازش چکار کنم؟ احتمال عمل جراحی با هس؟ آیا میتوانم اگر عود کرده بود با لیزر عمل کنم؟

  1. سلام علت عود کیست مویی معمولا رویش مو در این ناحیه است. اگر کوچکترین مویی در داخل یا اطراف زخم شما رشد کرد با موچین ضدعفونی شده آن را بردارید. برای لیزر کیست مویی به روش بسته نیز باید معاینه شوید. ممکن است بتوانید با لیزر مجدد جراحی کنید.

 148. زینب گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر.من مثل اون بیمار بعد چندسال الان در اون ناحیه ی عمل درد دارم وقتی میشینم ،اینجایی ک من زندگی میکنم به دکتر متخصص دسترسی نیست خواستم بپرسم به چه دکتری نشون بدم خوبه؟

  1. از مطب من وقت ویزیت آنلاین بگیرید یا مجدد با جراح معالج خود تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

   1. ضیایی گفت:

    سلام خانم دکتر ۳ ماه عمل کیست مویی انجام دادم زخمم بسته نمیشه و ازش خلط به رنگ سبز و زرد و حتی خون ازش در میاد زیاد عمق هم نیم میلی متر عمقش و ۳ سانتی طولش به دکتر گفتم میگه این ترشحاتشه طبیعی به دکتر دیگه رفتم میگه این ترشحات روی زخم میریزن و نمیزارن زخم خوب بشه الان خانم دکتر چکار کنم موهارو هم روز پدرم میزنه امیدوارم جوابم بدید

    1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. ممکن است زخم شما به طور کامل تخلیه نشده باشد یا برخی از مراقبت ها را به درستی انجام نداده باشید.

 149. ابوالفضل گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من حدود دو ماه پیش عمل به صورت بسته انجام دادم تا الان به صورت کامل جوش نخورده و از پماد فیبرینولیزین استفاده کردم می خواستم بدونم چه کار باید کنم ؟

  1. با جراح معالج خود در ارتباط باشید و اگر ایشان اجازه می دهند برای ترمیم بهتر زخم می توانید از عسل استفاده کنید. موهای ناحیه را نیز کاملا از بین ببرید و ناحیه را تمیز نگهدارید.

 150. مریم گفت:

  من ۵۵ روز از عملم میگذره ولی ب شدت الان درد دارم مخصوصا موقع نشستن و برخاستن از صندلی و پشت فرمون ظاهر زخمم خوبه ترشح نداره و کاملا بسته شده لطفا راهنمایی کنین

  1. از نشستن طولانی خودداری کنید و به جراح معالج خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید زخم شما عفونت نکرده باشد.

 151. حسین گفت:

  من ندین ساله عمل مردم پوست بسته شده ولی هنوز چند وقت یکبار چنان دردی دارم تا چند روز طول می‌کشه جوری ک حرکت برام خیلی خیلی سخت میشه عفونت نمیدونم چیه یه ورم کوچک اندازه نخود می‌کنه چنان دردی داره ک به راحتی به مرگ راضیم ت ور م سوراخ نکنه خودش نریزه بیرون منم حاضرم بمیرم خودش سورااخ میشه بعد یه مدت خوب میشه بسته ک شد دوباره ورم کوچک میاد

  1. سلام لازم است عمل جراحی کیست مویی یا لیزر کیست مویی را انجام دهید. از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 152. رضایی گفت:

  سلام خانم دکتر یک هفته هست لیزر کیست مویی کردم درد در ناحیه طول لیزر دارم نمیتونم بشینم چکار کنم درد کم بشه؟

  1. معمولا بعد از یک هفته بیمار درد شدیدی ندارد مگر این که به ناحیه فشار آورده باشید یا دچار عفونت شده باشید.

 153. ارجمند گفت:

  سلام من تقریبا نزدیک ۲ ماه هست که عمل باز کیست مویی انجام دادم اوایل برای تعویض پانسمان درد بسیار زیادی داشتم اما الان نه دکترم بهم گفت که تقریبا تا ۲ ماه دیگه بسته میشه اما زخم من هنوز بسته نشده و مو در اطراف زخمم وجود دارد آنها را چه کار کنم ؟ من در اصفهان زندگی میکنم ایا شما میتوانید بگویید زخم من چقدر زمان میبرد تا کامل بسته شود ؟

  1. سلام اگر موهای زائد ناحیه را از بین می بردید زخم شما طی مدت زمانی که جراح معالج فرموده بودند بسته می شد. موها را کاملا از بین ببرید و اگر مویی در نزدیکی زخم باقی می ماند با موچین ضدعفونی شده بردارید. برای ترمیم سریعتر زخم علاوه بر تمیز نگهداشتن آن می توانید از عسل نیز استفاده کنید. اگر بهبودی حاصل نشد حتما به جراح خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما دارو تجویز کنند.

 154. عارف گفت:

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید. من الان تقریبا 1هفته از عمل جراحی باز کیست موییم میگزره. دست کم روزی یکبار پانسمانم رو عوض میکنم و الان پانسمانم خیس میشود به نظر شما باید چکار کنم. ممنون

  1. تا بهبودی کامل زخم این روند را دنبال کنید و زخم را خشک و تمیز نگهدارید.

 155. زهرا گفت:

  سلام ببخشید من عمل بسته انجام دادم حالا گوشت اضافه اورده میخواستم بدونم راه درمانش چیه؟

  1. از یک متخصص برای انجام جراحی پلاستیک این ناحیه کمک بگیرید.

 156. زهرا گفت:

  سلام من ۷سال پیش عمل کردم زخمم خییلییی گود بود دکتر بمن پماد موپیروسین داد گفت طول میکشه تازخمت گوشت بیاره چون کامل هنوز گوشت تیاورده و مر نشده هر بار ک پوست بیاد پاره میشه ولی خیلی دیگ گود نیس یکم گوده.بنظرتون چقدر طول میکشه تا بسته بشه

  1. زخم باز کیست مویی لازم است در کمتر از دو ماه بسته شود. در غیر این صورت مشکلی برای ترمیم وجود دارد که لازم است رفع شود.

 157. هادی گفت:

  سلام.من 6 ماه پیش عمل جراحی کیست مویی انجام دادم و کیستم هم کوچیک بود.تو این مدت جای عمل بهتر شده اما ترمیم نشده کامل و هنوز بازه و ازش ترشح میاد که دکتر رفتمو معاینه کردن گفتن طبیعیه و مشکلی نیست و کیستمم عود نکرده . یه مدت کلی ویتامین خوردم و زخمم شروع کرد به بهتر شدن و پرشدن ولی هفته پیش متوجه شدم هرچقدر بهتر شده بود دوباره باز شده.. دکترم میگه کیستم جای بدی بوده و با هربار تکون خوردن زخمم باز میشه و میگن باید دوباره جراحی بشه و برش بدن بدوزن
  نمیدونم باید چیکارکنم…نظرشما چیه

  1. سلام لازم است بیمار معاینه شود تا بتوان نظر داد. بسته شدن زخم کیست مویی نباید بیشتر از دو ماه طول بکشد.

 158. Raha گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید
  من حدودا دو هفته پیش عمل کیست مویی با لیزر و به روش بسته انجام دادم،تا وقتی بخیه داشتم هیچ ترشحی خارج نمیشد فقط به مقدار خیلی کم،از شنبه که بخیه کشیدم مقداری ترشح میاد هرروز،اولش مقداری بو داشت اما الان کمتر شده،فقط دیشب ناگهانی دیدم که یه مقدار خیلی کم خون اومده،خطرناک نیس؟

  1. جای نگرانی نیست. برای اطمینان بیشتر با جراح معالج خود تماس بگیرید. موزدایی ناحیه را فراموش نکنید.

 159. اسی گفت:

  سلام من حدود 15 روز است که عمل کیست مویی انجام وبخیه زده شده ولی دیروز که بخیه ها رو باز کرد ترشحات از انتهای بخیه بیرون امد حال دکتر گفته باید با سرم شستشو کنم سوالم اینه ایا این طبیعی هست و سوال بعدی با شرایط ترشحات و باز بودن این سوراخ حمام میشه رفت با تشکر

  1. بله طبق دستور پزشک معالج عمل کنید. حمام رفتن مشکلی ندارد. بهداشت زخم را کاملا رعایت کنید و موهای زائد را کاملا تمیز کنید.

 160. مهران گفت:

  وقت بخیر
  یک روزه عمل باز کردم
  الان خیلی خارش داره
  چیکار کنم؟

  1. حمام کنید و زخم را کاملا تمیز و خشک کنید.

 161. فرزان گفت:

  سلام خانم دکتر. من حدود ۹ روزه که عمل جراحی باز انجام دادم و ماده‌ای لزج به رنگ سبز (شبیه خلط) از زخم خارج میشه. این طبیعیه؟

  1. احتمالا زخم شما عفونت کرده است. این مورد را با جراح خود درمیان بگذارید.

 162. محمد گفت:

  سلام خانوم دکتر خانوم بنده حدود دوماه پیش برای بار سوم عمل باز کیست مویی انجام داده الان بعد از این مدت با این که هر روز پانسمان رو عوض کردیم ولی هنوز یه مقدار خیلی کوچکی از زخم باز مونده که پرستاری که پانسمان رو عوض میکنه میگه گاهی اوقات بسته میشه و گاهی باز میشه مشکل چیه خانوم دکتر؟

  1. معمولا به دلیل تمیز نشدن زخم یا باقی ماندن مو و رویش مو زخم عفونت می کند و باز می ماند.

 163. محمد امین رشیدی گفت:

  سلام وقت بخیر
  من ۸ اسفند عمل کیست پیلونیدال انجام دادم و دکتر ۸ تا بخیه زد. ۵ روز بعد یکی از بخیه ها را کشیدن تا به کمک سرنگ شستشو بدم. روز ۹ ام ۲ بخیه دیگر رو کشیدن و دوباره به شتشو پرداختم. روز ۱۲ ام مقدار پله بالا پایین شدم و از اون روز خون ریزی دارم تا اینکه روز ۱۴ ام خون ریزی خیلی شدید شده است. ایا باید دوباره بخیه انجام بشه؟

  1. به جراح خود مراجعه کنید. اگر این خونریزی ناشی از عفونت زخم باشد بهتر است زخم کامل باز شود و شستوشو داده شود. سپس با پانسمان فشاری پر شود و مجدد بخیه زده نشود. اگر به دلیل فشار بخیه ها باز شده باشد ممکن است نیاز باشد مجدد بخیه بزنند.

  2. سجاد گفت:

   سلام خسته نباشید بنده کیست موی داشتم عمل کردم بصورت باز الان چهار ماه میگذره تقریبا و زخم کامل بسته شده و دیگه ترشحی ندارم و پانسمان نمیزاشتم و الان بعد دو هفته از پانسمان نذاشتن دوباره یهو از دو روز پیش وقتی میشینیم جای زخم درد خیلی کمی دارم آیا طبیعیه؟!

   1. تا بسته شدن کامل زخم شستوشو و پانسمان را انجام دهید و برای نشستن از بالش نرم استفاده کنید. به ناحیه فشار نیاورید. موهای زائد را هم از بین ببرید.

 164. Raha گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید من تقریبا دوماهه ک عمل کیست مویی به روش لیزر و بسته انجام دادم.زخم خیلی خوب پیش میرف و خیلی بهتر شده بود و دکتر هم میگف هیچ مشکلی نداره.تا اینکه چندروز پیش یبوست گرفتم و همون لحظه زخمم فشار اومد بهش و خونریزی کرد.از اون روز مقداری ترشحاتش بیشتر شده.به نظر شما مشکل چیه؟

 165. آرش گفت:

  سلام دکتر وقت بخیر میبخشین 10روزه عمل باز کردم و هر روز در بیمارستان پانسمان عوض کردم هنوز وقتی گاز استریل را خارج میکنن سبز رنگ و متمایل به خاستریست و کمی خون خیلیم درد دارم موقع تعویض پانسمان میخواستم بدونم ایا عادیه و چطور بفهمم که عفونت نکرده به پزشک خود دسترسی ندارم ممنونم اگه راهنمایی لازم رو بگید.

  1. ممکن است مو داخل زخم باقی مانده باشد یا موی جدید رشد کرده باشد. از پرستاری که پانسمان زخم را تعویض می کنند بخواهید که داخل زخم را به خوبی تمیز کنند و اگر مویی داخل یا اطراف زخم رشد کرده است آن را خارج کنند.

 166. محمدی گفت:

  سلام من سه کاه پیش عمل به روش بسته انجام دادم الان دو سه هفته است که چرک دوباره درمیاد تا قبل این خوب بود دکتر میگفت مشکلی نداره و الان درد زیادی هم داره

  1. زخم شما عفونت کرده است و حتی ممکن است مو در ناحیه وجود داشته باشد. مجدد به جراح خود مراجعه کنید. موهای ناحیه را با موچین ضدعفونی شده تمیز کنید.

   1. Rezvane گفت:

    سلام وقتتون بخیر
    من حدود دوماه پیش عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم
    و همچنان بعد از دوماه زخمم بسته نشده و دکترم میگه از پایین گوشت بالا نمیاره…. خیلی طولانی شده میترسم دیگه بسته نشه
    میشه راهنمایی کنید باید چکار کنم؟

    1. از مطب وقت ویزیت بگیرید. استفاده از پمادهای ترمیم کننده، تمیز نگهداشتن زخم و تغذیه مناسب به ترمیم سریعتر زخم باز کیست مویی کمک می کند.

  2. محمد مهدی قاسمی گفت:

   سلام خانم دکتر بنده ۲ روز است که عمل باز انجام دادم و ی مقدار دیر اقدام کردم و خیلی گشاد و بریده شده و دکترم گفتن که خیلی ریشه دار بوده و یک مطلب مهم من بعدداز عمل وقتی به خانه برگشتم به زیر آب دوش ولرم رفتم و سرپا ی دوش گرفتم و خونش بند نمی آمد بعد با سرم شستشو تمیزش کردم .حالا وقتی بهش نگاه کردم فقط در ی قسمت از ان ی چیز سفیدی در اورده نمیدونم چی اگر بشه راهی پیدا کنم برلیتان عکس بفرستم شاید بهتر باشد . بعد خانم دکتر مورد بعدی اینکه من دیگه داخل حفره ایجاد گاز استریل نمی گذارم و فقط این کار رو کرده و بعد شستشو و بعد با گاز میبندم . حتما باید داخل زخم بسته باشد .
   اگر بسته باشد دیگر گوست به ان می چسبد و دیگه هر بار باید با بدبختی درش بیارم .نکته بعدی دستشویی رفتن است برای
   مدفوع ان را میتوانم به صورت ایرانی برم یا فرنگی کدام بهتر است خواهس میکنم من را راهنمایی بفرمایید ممنونم از شما عمل من به صورت باز بوده و مدت زمان ترمیم چقدر طول میکشد

   1. حداقل تا 24 ساعت نباید دوش می گرفتید. داخل زخم باید با گاز استریل پر شود. از توالت فرنگی استفاده کنید. زخم شما عفونت کرده است به جراح معالج خود مراجعه کنید و دستورات ایشان را به درستی رعایت کنید.

 167. امیر حسین گفت:

  سلام خسته نباشید من تقریبا ی دو ماهی هس عمل کردم این اواسط عمل ترشحش کم شده بود و عملمم باز بود خیلی خوبم بسته شد ولی الان ترشحش زیاد شده و یکم از زخم باز مونده خیلی کم حالا موندم چیکار کنم ترشحمم رنگش روشنه
  ی راهکار لطف میکنید؟
  هیچ دردی ام ندارم فق ترشح میده

  1. احتمالا موهای زائد را از بین نبرده اید. وضعیت شما طبیعی نیست و حتما باید به جراح خود مجدد مراجعه بفرمایید.

 168. فردین فتحی گفت:

  من فراموش کردم بگم عمل من عمل باز با لیزر بودش یعنی بعد از عمل باز و تخلیه بافت
  نواحی داخل زخم با لیزر سوزونده شد که خونریزی و عفونت رو تا حدالامکان کاهش بده این بافت زرد ممکنه بخاطر پوست مرده به جا مونده از لیزر باشه؟؟؟

  1. لیزر برای سوزاندن بافت کاربرد ندارد و اصلا بافت را نمی سوزاند. در اصل کوتر بافت را می سوزاند. جراحی های من با لیزر و به روش بسته است و این مورد را باید از جراح معالج خود سوال بفرمایید.

 169. پرنیان گفت:

  باسلام ببخشید من آبان ماه عمل کیست موی انجام دادم و دوباره جای عملم باز شده باید دوباره عمل کنم؟

  1. بله مجدد به جراح معالج خود مراجعه بفرمایید.

 170. محمد گفت:

  سلام من نه روز عمل سینوس مویی انجام دادم بخیه زدن برام تا سه روز پزشک گفت حمام نرم از روز سوم برم بعدش از روز پنجم ترشح و خونابه زخمم میداد که کم‌کم خوب شد و پزشک هم گفت طبیعی هست اما یه قسمت کوچکی از زخمم کلا روش سفید شده و ترشح خیلی کم قبلاً بو هم میداد شدید الان خیلی کم شده من هر روز حمام میرم جدا از اون هم از امروز تاریخ بیست و پنجم زخم با سرم شستشو می‌شورم با سشوار خشک میکنم بعدش پانسمان میکنم امروز یکم ترشح زرد روشن بیشتر بود و هیچ علائمی دیگری از عفونت ندارم و این منو نگران کرده آیاین میتواند نشانه عفونت باشد خواهشاً جواب بدید ممنون میشم

  1. زخم شما عفونت داشته است و در حال بهبود است. با جراح خود در تماس باشید و مراقبت ها را به طور جدی پی گیری کنید.

 171. فردین فتحی گفت:

  سلام وقتتون بخیر خسته نباشید من ۲۵سالمه و هفته پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم که دهانه زخم اندازه یه سکه بزرگه و به عمق دو بند انگشت من بعد عمل دردی نداشتم و راحت میتونستم راه برم و بخوابم برای من آنتی بیوتیک و مسکن و پماد سیلور تجویز کردن که بعد از حمام و شستشو با سرم و خشک کردن داخل زخم بزیرم و یدونه گاز استریل داخل زخم بذارم و روشو گاز بذارم و بچسبونم
  بعد از سه روز من تازه دردم شروع شد که نمیتونستم درست بخوابم یا راه برم من همه کارارو به خوبی انجام دادم ترشحاتم موقع تعویض باند بی بو هستش ولی رنگ کرمی تا کمی خونی رنگ داره و دیواره های داخل زخم شبیه به پوسته زرد رنگ بسته که نگران شدم دکترمم بخاطر عید نیست رفتم اورژانس دکتر عمومی معاینه کرد گفتن باید این پوسته زرد خراشیده بشه با گاز استریل و سرم من دیروز انجام دادم بدون بی حسی واقعا مرگ رو به چشم دیدم بعد اون کار هم خیلی خیلی درد داشتم حتی نتونستم شب بخوابم و بدتر از اون اینکه امروزم باند رو باز کردم دیدم بافت داخلش دوباره همونه
  این پوست نازک زرد رنگ باید از داخل زخم حتما پاک بشه؟؟؟

  1. سلام متاسفانه جراحی باز این مشکلات را دارد و باید هر روز داخل زخم را با سرم شستوشو کاملا تمیز کنید. تا بهبودی کامل و بسته شدن کامل زخم مراقبت ها را به خوبی انجام دهید. اگر مراقبت ها به خوبی انجام نشود زخم بسته نمی شود. زخم کیست مویی باید در کمتر از دو ماه بسته شود.

 172. هستی گفت:

  سلام‌وقتتون‌بخیر ببخشید من‌میتونم خودم‌تعیین کنم‌ عملم‌ باز. یا بسته باشه ؟

  1. سلام این مورد بستگی به نظر جراح و مهارت ایشان در انجام این جراحی دارد.

 173. حسین گفت:

  سلام دکتر بیش از سه ماهه عمل کیست مویی باز داشتم
  الان قسمت بالا زخم خشک شده
  و امان مو بریده از درد.
  میخوام بدونم چه پمادی بزنم دردم کمتر بشه.
  قسمت بالای زخم حالت خشکی دردناک به خودش گرفته

  1. علاوه بر این که لازم است به جراح معالج خود مراجعه کنید از عسل خالص نیز می توانید برای ترمیم بهتر و آبرسانی به پوست استفاده کنید.

 174. عباس گفت:

  سلام من عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم الان دوباره بوی بد ازش میاد خواستم بدونم بعد ده روز از عمل که گذشته این بو طبیعیه یا خیر

  1. خیر طبیعی نیست و احتمالا زخم شما عفونت کرده است. با جراح خود در ارتباط باشید.

 175. Ali گفت:

  سلام خدمت شما خسته نباشید، من بزودی عمل سینوس ناف خواهم داشت ، قبلا یک بار عمل کردم،به مدت یک روز بستری بودم، اما بهم سوند وصل نشده بود و دستشویی رو خودم میرفتم، الان دوباره میخواهم عمل کنم اما بیمارستانی که میخواهم عمل کنم امکانات بیمارستان قبلی را ندارد که توی هر اتاق دستشویی داشته باشد، میخواستم بپرسم بهم سوند وصل میکنند؟ یا بازم خودم میتونم برم دستشویی؟ یعنی کلی تر بخوام بپرسم، ایا برای عمل سینوس ناف سوند وصل میکنند؟ ممنون میشم پاسخ دهید🌹

  1. این مورد بستگی به وسعت جراحی و روش جراحی دارد. اگر بیمار قادر باشد تا دستشویی راه برود نیازی نیست سوند وصل شود.

   1. محدثه گفت:

    سلام وقت بخير.تقريبا دو ماهونيم پيش عمل سينوس به روش بسته انجام دادم و چهارتابخيه خوردم بعد ازيك هفته دكترم بخيه دوم و چهارم رو كشيدن ازلحظه كشيدن بخيه چهارم مقداري سوزش احساس ميكردم بعد ازچندوقت بخيه چهارم ورم كرد مثل دانه وسرباز كرد ازاون روز به بعدبه مدت يك ماه ونيم چرك وخون خارج ميشد وبعد سوراخ شدبخيه چهارمم الان بسته شده بخيه ولي دوباره بعدازيك هفته يك مقدارخيلي كم دوباره بالا اومده چه راه حلي پيشنهادميدين؟ وهنوز من درازكشيده ام ويه مقدارخيلي كم درد دارم گاهي اوقات به نظرتون عود كرده يانه؟

    1. زخم شما عفونت کرده است. مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید. از بین بردن مرتب موهای زائد را نیز فراموش نکنید.

 176. ماهور گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۶ ماهه ک عمل سینوس مویی باز و انجام دادم و گفتن حالت باز بهتره ۳ ماهه ک دیگه پانسمان نمیکنم و زخم هم هنوز ب طور کامل بسته نشده چند وقته احساس درد دارم و متوجه شدم ک قسمت بیرونیش در ی سمت گوشت اضافه درومده ک واقعا درد میکنه و مقداری هم خونابه دارم
  باید چیکار کنم چه راه حلی پیشنهاد میدین

  1. جراحی بسته و پلاستیک کیست مویی بهتر است و توسط متخصص جراحی ماهر در این زمینه انجام می شود. تا بهبودی کامل با جراح معالج خود در ارتباط باشید.

  2. مجتبی گفت:

   سلام ۸ تیر ماه عمل کردم و الان ۳۰ تیر هست تقریبا یک هفته و خورده ای بعد از لیزر متوجه تورم سفت جای کیست مویی شدم الان نمیدونم عود کرده یا نه . لیزر رو هم پیش خودتون انجام دادم

   1. من لیزر کیست مویی را بدون عود و بازگشت انجام می دهم مگر این که موهای زائد ناحیه را از بین نبرید. برای ویزیت بعد از عمل منتظر نمانید و برای بررسی وضعیت زخم از مطب وقت ویزیت بگیرید. اگر تهران تشریف ندارید وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از بررسی زخم تشخیص نهایی اعلام می شود.

 177. عسل احمدی گفت:

  سلام من دیروز عمل کیست مویی همون سینوس بسته رو داشتم الن خیلی درد دارم از دیشبه نخوابیدم
  دکترمم گفت 10 روز دیگه بیا بخیه هاتو باز کنم تروخدا کمک کنید ایا خوب میشه این بیماری؟

  1. درد شما طبیعی نیست. با جراح معالج خود تماس بگیرید و زودتر از موعد به ایشان مراجعه بفرمایید.

 178. Sina گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من دو هفته پیش عمل کیست مویی به روش بسته رو انجام دادم و درد و عفونت کاملا بهبود پیدا کرد
  تا دو سه روز پیش که به خاطر مسافرت مجبور بودم ۴ یا ۵ ساعت توی ماشین باشم
  توی این دو سه روزه یکم به جای عمل فشار اومده و مقدار خیلی کمی عفونت خارج میشه
  می خواستم بدونم این روند درست میشه یا باید دوباره
  پیش پزشک برم
  و اینکه یه چند تا نکته لطفا در مورد بعد عمل بگید که زودتر خوب شه
  ممنون

  1. به جراح معالج خود مراجعه کنید. خود به خود درمان نمی شود.

 179. ایمان گفت:

  سلام خانم دکتر من دو هفته ک عمل کردم بعد دکتر یه کمی ازش بخیه نزد گفت ک ترشح ازش بیاد بیرون الان بعد دو هفته این شکافی ک گذاشته بیشتر باز شده خواستم بدونم داره گوشت میاره یا مشکلی داره؟؟؟

  1. اگر این شکاف بازتر شده است و ترمیم نشده است می تواند نشانه عفونت باشد. برای درناژ زخم به جراح خود مراجعه کنید.

 180. غزل گفت:

  سلام ، امروز سومین روز بعد از جراحی باز ولی با بخیه کیستم هست. تا امروز به صورت ایستاده میرفتم دسشویی و میخواستم بدونم به همین روش ادامه بدم بهتر هست یا اینکه از توالت فرنگی استفاده کنم بهتر هست؟

  1. از توالت فرنگی استفاده کنید بهتر است.

 181. سورنا گفت:

  سلام خانم دکتر خدا خیرت بده ک جواب میدی
  خانم دکتر من یه روزی هست عمل کیست مویی انجام دادم به صورت بسته بدون لیزر
  خواستم بپرسم برای شستشو برم حموم با اب و شامپو بچه استفاده کنم یا خانم دکتر سرم شستشو کافیه
  بعد پانسمان کنم

  1. فعلا از سرم شستشو استفاده کنید. از قدردانی شما سپاسگزارم.

  2. مهران گفت:

   سلام من چهار ماه پیش جراحی باز داشتم ولی متاسفانه هنوز کامل بسته نشده چه دلایلی میتونه داشته ممنون راهنمایی کنید

   1. عدم از بین بردن موهای زائد ناحیه، فشار بر ناحیه و عدم رعایت بهداشت و در نهایت تخلیه نشدن کامل کیست.

 182. فاطمه گفت:

  با سلام وقت بخیر
  من حدود سه هفته ای هست عمل باز کیست رو انجام دادم و بعداز دو هفته دکتر بخیه هارو کشید گفت که بخیه ها باز شده و هیچ اثری نداشته و زخم عفونت کرده و الان هم زخم رو بصورت باز گذاشته و اینکه یک( خونابه یا همون بافت مرده) خشک زرد رنگ به اندازه یک بند انگشت درون زخم هست و برای کندن اون چکار کنم؟ آیا در آب گرم بشینم کنده میشه یا باید از قیچی استفاده بشه؟ <

  1. با سرم شستشو زخم را کاملا تمیز کنید و با گاز استریل آن را پر کنید.

 183. مهدی گفت:

  سلام ببخشید من عمل کیست مو به صورت باز تقریبا یک هفته پیش انجام دادم. که دکترم بهم گفت تا چهار روز پانسمان رو عوض نکن و حمام نرو که مطب رفتم و خودش برای اولین باز عوض کرد گفت تو خونه خودتون هم می تونید عوض کنید هرشب ،و دو نوع پماد تتراتاپیک و باکتروماد تجویز کرد که من الان دومین شب داخل زخم زدم و به شدت دچار سوزش و درد شد و نگران شدم با پانسمان آماده و گاز پانسمان کردم ،اما ترشحات سبز رنگ داشتم امروز و نگران شدم. خیلی ممنون اگه راهنمایی کنید.

  1. مصرف پماد را قطع کنید. از یک قطره بتادین در 500 سی سی سرم برای شستشوی زخم استفاده کنید و از گاز استریل برای پر کردن زخم استفاده کنید و نه از گاز پانسمان غیر استریل. درضمن برای بررسی وضعیت عفونت زخم به جراح معالج خود نیز مراجعه کنید. روش پانسمان کیست مویی را می توانید از یک پرستار یا بهیار باتجربه نیز آموزش ببینید یا از ایشان کمک بگیرید.

 184. مهران گفت:

  سلام حدود چهار ماه پیش جراحی باز انجام دادم ولی هنوز به طور کامل بسته نشده است اندازه یک بند انگشت مونده تا همین یک هفته پیش ترشح سبز رنگ داشت ولی تموم شد به نظر شما من چکاری باید انجام بدم

  1. لازم است عفونت ناحیه زخم کیست مویی کنترل و درمان شود تا بیماری شما عود نکند. با جراح معالج خود در ارتباط باشید و مراقب باشید موهای زائد را به خوبی تمیز کنید.

 185. علی اصغر گفت:

  سلام من دوهفته پیش جراحی کیست مویی انجام دادم و الان باید بخیه هام را بکشم.میخواستم بدونم برای کشیدن بخیه داروی خاص و یا کار خاصی بایدانجام بدم؟
  سوال بعدی از چه موقع میتونم برم استخر؟؟؟

  1. خیر کار خاصی نیاز نیست انجام دهید. بهتر است تا دو ماه استخر نروید. زیرا آب ها آلوده می باشند و ممکن است کلر آب نیز پوست شما را حساس و آسیب پذیر نماید.

 186. Sm گفت:

  باسلام من پسرم ۱۶ سالمه دو روز پیش عمل لیزر کیست مویی به روش بسته انجام دادم. و محل زخمم ۴ تا بخیه خورده می خواستم بدونم میشه بعد از یک ماه و نیم با قطار به مسافرت برم

  1. بله می توانید اما برای مدت طولانی روی محل جراحی ننشینید و همراه خود یک بالش طبی برای نشستن داشته باشید. بهتر است قطار تخت خوابی باشد و طولانی مدت ننشینید.

 187. سعید گفت:

  سلام
  من پنج روزه که عمل کیست مویی انجام دادم و پزشک محل زخم رو بخیه کرده ، سوالی که دارم اینه که در محل زخم کمی ترشح دارم البته مقدارش خیلی کمه ولی زرد رنگه و قرمزی در محل ندارم و دردهم در حالت عادیه، می‌خوام بدونم این ترشح نشانه ی عفونته و محل زخم باید کاملا خشک باشه و یا اینکه کمی ترشح عادیه ؟؟

  1. این ترشحات عادی است. مراقبت های لازم را به طور منظم انجام دهید و با جراح خود در ارتباط باشید.

 188. مهسا گفت:

  سلام خانوم دکتر من نزدیک به دو هفتس جراحی بسته کیست مویی انجام دادم بعد از چند روز نصف بخیه های من باز شده و دکتر گف باید پانسمان داخلش بزارم اون قسمتی که بخیه باز شده اندازه یک بند انگشته میخواستم بدونم چقدر زمان میبره که زخم پر بشه؟موقع پانسمان عوض کردن خیلی میترسم

 189. Shabnam Hashemi گفت:

  سلام خانم دکتر دخترم 9 پیش یک بار عمل کرد زخمش رو باز گذاشتن تا خودش جم بشه جای زخم کاملا جم شده باز اما یک سوراخ کوچکی که ازش خون میومد بخاطر اون دوبار پنجشنبه گذشته عمل جراحی کردن از قبل هم بیشتر جاش رو باز کردن الان هر روز پرستار میاد زخمش رو عوض میکنه امکان داره بازم بهد چند ماه همینطور بشه دخترم 14 سالشه و خیلی هم نگرانم من الان زندگی میکنم بخاطر همین کاملا کارشون با ایران فرق داره 6 سانت طولش بازه 5 سانت هم عمقش عرضش هم 4 سانت

  1. اگر از رشد موهای زائد جلوگیری کنید نباید کیست مویی ایشان مجدد عود کند. برای از بین بردن مطمئن موهای زائد استفاده از لیزر موهای زائد یا برداشتن موها از قسمت های حساس با موچین ضدعفونی شده بسیار کمک کننده است.

   1. زینب گفت:

    سلام وقتتون بخیر.
    من حدودا یک سال پیش عمل به روش باز انجام دادم ولی پزشک عفونت رو کامل خارج نکرده بود و زخمم مدام از جاهای مختلف باز میشد، به دکتر دیگه ای مراجعه کردم برای بار دوم جراحی کردن از زخمم به اندازه یک بند انگشت مونده بود و یکماهی بود تغییری نکرده بود و دکتر گفت بافتت آسیب دیده و متاسفانه مجبور شدم دوباره جراحی کنم و زخمم رو بخیه کنن اینبار. درد زیادی دارم و امروز حس کردم از پایین زخمم خون اومد که البته چون از موضوعی ترسیده بودم بطور ناگهانی پاشدم. میتونه علت همین باشه یا ممکنه مشکل چیز دیکه ای باشه، خسته شدم از این شرایطم، لطفا راهنمایی کنید، ممنون

    1. یکی از علل بروز خونریزی بعد از عمل جراحی کیست مویی وارد شدن فشار بر ناحیه می باشد. مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید و مراقبت های لازم را انجام دهید.

 190. رضا عالی پور گفت:

  سلام خسته نباشید من ۱۰ روز هست که عمل کیست مویی کردم ناحیه عمل هم باز هست در ناحیه برش زیر پوست یه یه چیز گرد مانند وقتی دست میزنم هست یکم هم سفت است ایا این عفونت هست یا کیست کیست مویی ؟ ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. ممکن است التهاب جراحی باشد. با جراح خود در ارتباط باشید.

 191. مریم گفت:

  سلام دکتر
  من حدود دو ماه پیش عمل کیست مویی بسته را انجام دادم و بعد دو هفته بخیه کشیدم و حدود ۳ سانت از ۱۰ سانت زخمم یعنی حدود دو بخیه باز مونده توی یک ماه و نیم پیش خیلی چرک و ترشحات ازش بیرون میومد و روند بسیار کندی در بسته شدن زخم هستش
  و تازگی حدود ۱ هفته س بخاطر قرص های که میخورم چرک یا ترشح بیرون نمیاد ولی زخم بسته نمیشه
  بنظر شما عمل دوباره انجام بدم ؟ یا صبر کنم تا بسته بشه؟

  1. از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 192. آرمان گفت:

  سلام خانوم دکتر.با حراحی عمل باز انجام دادم الان ۱۰ روز هس.ولی متاسفانه امروز یکم پیاده روی کردم دچار خونریزی شدم از ناحیه بخیه هام.راهکاری دارین؟

  1. به جراح معالج خود مراجعه کنید. به زخم هم فشار نیاورید. ناحیه را تمیز و ضدعفونی نگهدارید.

 193. حسین گفت:

  سلام خدمت شما عزیزان
  بنده چند روز پیش عمل کیست مو داشتم که به صورت لیزر انجام شده وارد زمان عمل در محل کیست مو قبلی کمی برآمدگی به و جود آمده به نظر شما دلیل چیست؟
  آیا ممکن کیست کامل برداشته نشده باشد.؟

  1. ممکن است زخم جراحی شما دچار عفونت شده باشد یا حتی التهاب بعد از عمل باشد. در هر صورت لازم است به جراح معالج خود مراجعه کنید. بعد از عمل جراحی کیست مویی لازم است التهاب و درد روز به روز کمتر شود و اگر تشدید شود می تواند نشانه خوبی نباشد.

 194. محمد گفت:

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید، ۱۰ روز پیش عمل کیست مویی با لیزر و بدون بخیه انجام دادم، الان ۱۰ روز میگذره و یه سوراخ باز دارم،خونابه و دردی ندارم، میخواستم بدونم جای لیزره؟ یا طبیعیه و خودش بسته میشه؟

  1. اجازه ندهید موهای زائد در این ناحیه رشد کند و برای بسته شدن سریعتر زخم رژیم غذایی مناسب داشته باشید و از کرم ترمیم کننده و یا عسل استفاده کنید.

 195. مهسا گفت:

  سلام
  من یک هفته اس که جراحی کیست مویی با لیزر انجام دادم و زخم به اندازه‌ی یک بند انگشت بازه…آیا میتونم به کار های روزانه ام رسیدگی کنم یا باید بیشتر منتظر بمونم؟

  1. من شما را جراحی نکرده ام اما معمولا این امکان وجود دارد. با جراح معالج خود در ارتباط باشید.

 196. فاطمه خلج گفت:

  سلام خانم دکتروقتتون بخیرمن5روزه آبسه کیست مویی و تخلیه کردم بالیزر گفتن2هفته بعدبرم برای لیزرخودکیست مویی بااینکه بالیزر بود ولی1سوراخ بازهست الان خیلی خارش دارم اطراف اون سوراخ طبیعی هست
  واینکه هم زمان کیست مویی و برنداشتن و2باربایدانجام میشد بنظرتون درسته این کار که طی2مرحله انجام بشه

  1. در برخی موارد که آبسه و عفونت شدید باشد بهتر است در یک مرحله آبسه و عفونت تخلیه شود و التهاب و عفونت کمی فروکش کند و سپس تخلیه و عمل جراحی کیست مویی انجام شود.موهای زائد این ناحیه را به خوبی از بین ببرید. حتی یک جلسه لیزر موهای زائد قبل از جراحی نیز موثر است.

 197. مرضيه گفت:

  سلام خانوم دكتر
  من خرداد ماه عمل كيست مويي با ليزر كردم، ميخواهم بدونم الان ميتونم از كرم موبر براي از بين بردن. موهاي زائد استفاده كنم؟

  1. کرم موبر پوست را نازک می کند و ممکن است به ناحیه جراحی آسیب برساند. از تیغ یا لیزر موهای زائد و یا موچین ضدعفونی شده استفاده کنید.

 198. حسین گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر یه سوال داشتم نحوه خوابیدن در عمل کیست مویی به روش باز چگونه است؟؟
  دکترم گفت باید به طرف کمر بخوابی و به محل فشار بیاری
  ولی هر بار فشار بیارم عمل خونریزی می‌کنه و پانسمان خونی میشود
  روش درست خوابیدن چگونه است
  ممنون میشم پاسخ بدید

  1. این مورد بستگی به نظر جراح معالج دارد. احتمالا ایشان می خواهند که با این روش ترشحات بعد از عمل با فشار تخلیه شود. بنابراین طبق دستور ایشان عمل کنید و پانسمان را به دفعات تعویض و تمیز نمایید. به زودی ترشحات و خون آبه کاهش می یابد.

 199. مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر .من ۱۰ماه هست که کیست مویی لیزری عمل کردم، ولی هنوز جای زخم خوب نشده ،از پماد ترمیم کننده هم استفاده کردم ولی هنوز زخم باز هست، خیلی نگرانم .لطفا راهنمایی بفرمائید چکار باید بکنم .با تشکر

  1. موهای زائد را از بین ببرید. روی ناحیه عسل بمالید. غذاهای سالم و میوه و سبزی و مینرال نیز میل کنید.

 200. ارسلان گفت:

  عرض سلام و خسته نباشید..من ۶ روزه عمل به روش باز کردم و دکتر بنده گفته که گاز استریل ها بتادینه شده و فشرده شه و داخل زخم گذاشته شود..نظرتون در این باره چیه؟و سوال دیگه امروز یه مایع ترشح میشه از زخمم که نه بو داره نه چیزی ولی امرو شروع شد طبیعیه این؟

  1. طبق دستور جراح معالج عمل کنید. بله طبیعی است.

 201. علی توکلی گفت:

  سلام وقتتون بخیر .
  بنده ۱۰ روزه ک جراحی بسته کیست مویی با لیزر انجام دادم
  ک تا الان کمی ترشح داشت ک بو نداشت.ولی الان بعد از ۱۰ روز خیلی کم ترشح دارد ک بوی نامطبوعی هم دارد.. لطفا راهنمایی کنید.. سپاس از شما

  1. زخم شما عفونت کرده است. به جراح معالج خود مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *