کیست مویی

مراقبت بعد از جراحی کیست مویی

مراقبت بعد از جراحی کیست مویی

این صفحه مراقبت بعد از جراحی کیست مویی به شما یک ایده کلی در مورد اینکه چه مدت طول می کشد تا بتوانید بهبود یابید، به شما ارائه می دهد. اما هر فرد با سرعت متفاوت بهبود مییابد. مراحل زیر را دنبال کنید تا در کمترین زمان بهبود یابید

مراقبت از عمل باز جراحی کیست مویی

اگر برش جراحی شما برای بهبودی باز بود: پانسمانی را که پزشک به عنوان مرهم بر روی زخم شما گذاشته است را در زمان های مناسب تعویض کنید که پزشک دستورات لازم دراین خصوص را به شما خواهد داد. تعویض پانسمانی که بر روی زخم باز گذاشته شده ممکن است بار اول کمی دردناک باشد بنابراین یک ساعت و نیم قبل از تعویض پانسمان یک مسکن مصرف کنید
ممکن است پانسمان در زخم گیر کند بنابراین به مدت ۱۰ دقیقه در لگن آب ولرم بنشینید تا پانسمان نرم شود و به راحتی از زخم جدا شود. این کار را می توانید در زیر دوش آب گرم  نیز انجام دهید.

در طول درمان که شروع به بهبودی می کنید، ممکن است از زخم شما ترشح سبز رنگ مایل به خاکستری دیده شود . این طبیعی است و نشانه بهبود یافتن زخم است.

اگر برش شما با بخیه بسته شود: روزانه با آب گرم، یا آب و شامپو بچه ناحیه  را شسته و خشک کنید. از پراکسید هیدروژن یا الکل استفاده نکنید، که می تواند باعث کاهش بهبودی زخم شود. اگر زخمتان به لباسها ترشح می دهد یا با لباستان اصطحکاک دارد، روی ناحیه را با باند و گاز بپوشانید. هر روز باند را تعویض کنید  و منطقه را تمیز و خشک نگه دارید.

جراحی کیست مویی به روش باز و بسته
مقایسه زخم دو بیمار که یکی به روش باز و دیگری به روش بسته و با لیزرر تحت عمل جراحی کیست مویی قرار گرفته است

نحوه خوابیدن بعد از عمل کیست مویی

اگر عمل جراحی کیست مویی به روش باز باشد بیمار باید بر روی شکم بخوابد و به ناحیه عمل به هیچ عنوان فشار نیاورد. بعد از جراحی بسته کیست مویی که معمولا با لیزر انجام می شود فقط شب اول باید بر روی شکم یا پهلو بخوابید. از روزهای بعد می توانید برای مدت های کوتاهی روی کمر بخوابید. برای طولانی مدت بر روی ناحیه عمل کیست مویی نخوابید و به ناحیه فشار نیاورید.

برخی بیماران بعد از جراحی دارای درن می باشند و یا ورم زیادی دارند. ممکن است جراح معالج از این گروه بیماران بخواهد که بر روی ناحیه عمل بخوابد تا ترشحات بعد از عمل سریعتر خارج شود. این مورد کاملا استثنا است و با نظر جراح معالج انجام می شود.

۶ نکته مهم در فعالیت بدنی بعد از کیست جراحی کیست مویی

 1. استراحت کنید وقتی احساس خستگی می کنید خواب کافی به شما کمک می کند تا بهبود یابید
 2. سعی کنید هر روز راه بروید با قدم زدن کمی بیشتر از روز قبل شروع کنید. کم کم، مقداری را که راه می روید افزایش دهید. قدم زدن جریان خون را افزایش می دهد و به جلوگیری از پنومونی و یبوست کمک می کند
 3. دوش بگیرید و پس از اتمام حمام ، اطراف ناحیه خود را با حوله  یا دستمال کاغذی نرم خشک کنید از باد ملایم سشوار نیز می توانید کمک بگیرید تا برای خشک کردن ناحیه  تماس غیر استریلی با زخم وجود نداشته باشد.
 4. ناحیه عمل جراحی کیست مویی  را خشک و تمیز نگه دارید.
 5. از دکتر خود بپرسید چه زمانی می توانید  دوباره رانندگی کنید.
  از نشستن طولانی و یا نشستن بر روی سطوح سخت تا زمانی که برش شما بهبود پیدا کند اجتناب کنید.
 6. اکثر افراد قادر به بازگشت به کار در عرض ۲ تا ۴ هفته پس از جراحی هستند. که اگر جراحی با لیزر و به روش بسته انجام شود این مدت زمان به ۲ تا ۴ روز کاهش می یابد.

مراقبت بعد جراحی

بعد از جراحی کیست مویی چه بخوریم؟

می توانید رژیم معمولی خود را داشته باشید. اگر شکم شما ناراحت باشد، سعی کنید غذاهای کم چرب مانند پوره سیب زمینی ، مرغ پخته خرد شده، نان تست سبوسدار و سنگک و ماست را در رژیم غذایی خود داشته باشید.

نوشیدن مقدار زیادی مایعات (مگر اینکه پزشک شما به شما توصیه نکند).کمک کننده است و از بروز یبوست جلوگیری می کند. شما ممکن است متوجه شوید که حرکات روده شما درست پس از جراحی غیر عادی شده. این موضوع شایع است. سعی کنید از یبوست جلوگیری کنید و با حرکات روده روبرو شوید. ممکن است بخواهید روزانه مکمل فیبر مصرف کنید. اگر بعد از چند روز، حرکت روده ای نداشته باشید، از پزشکتان در مورد مصرف ملین کننده بپرسید

داروهای بعد از جراحی کیست مویی

پزشک شما به شما می گوید که چه زمانی می توانید داروهای خود را شروع کنید. خانم دکتر زهرا سعادتی طبق آخرین متدها بهترین و موثرترین دارو را برای بهبودی و ریکاوری شما تجویز خواهند کرد.
اگر از رقیق کننده های خون مانند وارفارین (کومادین)، کلوپیدوگرل (Plavix) یا آسپیرین استفاده می کنید، با پزشک خود مشورت کنید. او به شما خواهد گفت که چه زمانی دوباره شروع به مصرف این داروها کنید. مطمئن شوید آنچه پزشکتان از شما خواسته است را متوجه شده اید و دقیقا بدانید که پزشکتان چه کاری را از شما می خواهد که بعد از عمل جراحی کیست مویی انجام دهید.

داروهای ضد درد و مسکن را به طور دقیق و طبق دستور مصرف کنید.
اگر پزشک شما برای دستورالعملی برای تسکین درد و جلوگیری از بروز درد و درمان کیست مویی پس از جراحی تجویز کرده است دقیقا طبق دستور عمل کنید
اگر پزشکتان داروی ضد درد و یا دستور عمل کنترل درد برای شما تجویز نکرده است از ایشان اجازه بگیرید تا در صورت احساس درد از داروی های مسکن معمول که در دسترس است و احتیاجی به نسخه پزشک ندارد استفاده کنید.
اگر پزشک شما آنتی بیوتیک تجویز کرد، آنها را به طبق دستور مصرف کنید. متوقف کردن مصرف آنتی بیوتیک فقط به این دلیل که شما احساس می کنید بهتر شده اید کاملا غلط است. شما باید دوره کامل آنتی بیوتیک های تجویز شده را بگذرانید.
اگر فکر می کنید مصرف داروهایتان معده شما را ناراحت می کند و گوارش خوبی ندارید
داروهای خود را پس از وعده های غذایی مصرف کنید (مگر اینکه پزشک شما خلاف آن را گفته باشد)
از پزشک خود بخواهید که یک داروی دیگر مثل آنتی اسید معده برای شما تجویز کند تا دچار معده درد و مشکلات گوارشی نشوید

بهبود کیست مویی پایین کمر

دستورات مراقبتی دیگر برای بعد از جراحی کیست مویی

اگر نشستن برای شما سخت و ناراحت کننده بود، از یک کوسن نرم که مثل دونات سوراخی در وسط دارد استفاده کنید.

منطقه اطراف زخم را عاری از مو نگه دارید. از دکتر خود بپرسید که بهترین روش مو زدائی چیست. دکتر زهرا سعادتی لیزر موهای زائد با دستگاه مخصوص لیزر موهای زائد به خصوص دستگاه لیزر الکس پیشنهاد می کند

.مراقبت و پیگیری بعد از عمل جراحی کیست مویی بخش مهمی از درمان و ایمنی شما است. اطمینان حاصل کنید که برای همه ویزیت  ها بروید و اگر مشکلی دارید با پزشک یا خط تلفن پرستار تماس بگیرید.

داشتن یک لیست از آزمایشات و درمان های دارویی و اقداماتی که جهت درمان کیست مویی شما انجام شده ایده خوبی می تواند باشد تا بهتر از خود مراقبت کنید و روند بهبودی و سلامت خود را دنبال کنید

اقدامات خانگی پس از جراحی کیست مویی

مسکن­ ها : با مصرف مسکن­های تجویز شده از طرف پزشک متخصص می­توان بعضی از ناراحتی و دردهای ناشی از عمل جراحی را کاهش داد.

استراحت کردن : به مدت دو هفته بعد از عمل جراحی باید به میزان کافی استراحت داشت و از انجام کارهای سنگین در محل کار به شدت پرهیز کرد.

شکل صحیح نشستن : بیمار باید از نشستن بر روی زخم خودداری کند. به همین دلیل می­توان از بالش­های تیوپی مخصوص برای نشستن استفاده کرد تا قسمت جراحی شده در فضای خالی بالش جای بگیرد و به آن ناحیه فشاری وارد نشود.

عوض کردن پانسمان : روزانه باید پانسمان­ها در یک مرکز درمانی و توسط پرستار، با شرایط استریل تعویض گردد.

استفاده از توالت فرنگی : استفاده از توالت ایرانی باعث شده تا فشار و کشش میان دو عضله سرینی باسن، افزایش یابد و به همین دلیل بهتر است که از توالت فرنگی استفاده شود و به این ترتیب فشار کمتری به پشت وارد خواهد شد.

حمام : در صورتی که جراحی به روش باز انجام شده باشد، بیمار می­تواند حداقل یک بار در روز همراه با پانسمان، دوش بگیرد و بعد از آن که پانسمان خیس شد، آن را تعویض نماید. اما در جراحی به روش بسته، تا چند روز اول بعد از عمل کیست مویی، محل جراحی شده باید کاملا خشک بماند و از حمام کردن اجتناب شود.

شست و شوی زخم : پس از آن که بهبودی نسبی حاصل شد، می­توان بدون استفاده از صابون و همراه با آب خالی و یک پارچه نرم، محل زخم را شست. در صورتی که پانسمان خیس شود، باید خیلی سریع آن را تعویض و خشک کرد.

خشک کردن زخم : پس از هر مرتبه که زخم شسته می­شود باید با یک پارچه تمیز و نرم، زخم را بدون مالش و خیلی آرام خشک کرد.

استفاده از لباس­های گشاد : بهتر است از لباس­های پنبه­ای و گشاد و بدون نایلون و الیاف مصنوعی استفاده کرد.

رژیم غذایی حاوی فیبر : برای جلوگیری از ابتلا به یبوست و فشار وارد نکردن هنگام اجابت مزاج که به زخم جراحی آسیب می­زند، باید از غذاهای ملین و پرفیبر استفاده کرد.

اجتناب از فعالیت­های بدنی و ورزش : به منظور بهبود یافتن زخم و جلوگیری از وارد شدن فشار به آن، باید از ورزش و فعالیت­های بدنی به مدت دو الی چهار هفته بعد از جراحی و بهبودی نسبی زخم، اجتناب کرد.

مراجعه به پزشک متخصص کیست مویی

در صورتی که به کشیدن بخیه یا معاینات پزشکی نیاز باشد، باید در زمان مقرر شده بیماران به پزشک خود مراجعه نمایند.

در صورتی که هر یک از علائم زیر که نشانه­ هایی از عفونت بوده و از عوارض جراحی به حساب آمده، مشاهده شود باید هرچه سریع­تر به پزشک مراجعه کرد.

 • احساس درد شدید
 • متورم شدن و قرمزی پوست
 • درجه حرارت بدن از 38 درجه به بالا
 • بوی نامطبوع محل زخم
 • ترشح خوناب ه­ای از جای زخم

پزشک متخصص کیست مویی بعد از انجام معاینات و بررسیهای لازم، خیلی سریع به درمان با استفاده از انواع مختلف آنتی­بیوتیک­ها از جمله اریترومایسین، کلاریترومایسین و مترونیدازول برای مدت حداقل دو هفته، اقدام خواهد کرد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و سابقه طولانی در زمینه درمان و جراحی با لیزر دارند. تلفن تماس با مطب 02122761600 و 02122766853

174 دیدگاه برای “مراقبت بعد از جراحی کیست مویی

 1. Avatar علی گفت:

  سلام متاسفانه من دسترسی به تهران نداشتم و متخصصین کیست مویی شهر ما هم کیست مویی را به روش باز جراحی می کنند. الان 10 روز از عمل جراحی کیست مویی من می گذرد اما من هنوز قادر به بلند شدن از جایم نیستم. هزینه زیادی هم بابت پانسمان زخمم پرداخت کردم. لطفا راهنمایی می کنید که آیا این وضعیت عادی است یا خیر؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   متاسفانه دوره نقاهت جراحی کیست مویی به روش باز بسیار طولانی است و ممکن است این وضعیت تا 1 ماه ادامه داشته باشد. ابتدا مطمئن شوید که زخم شما عفونت نکرده است. اگر زخم شما عفونت نکند مشکلی ایجاد نخواهد شد.

   1. Avatar فاطمه گفت:

    سلام ببخشید من هشت روزهه که عمل کردم دکترم هم به خاطر عفونت عمل. باز انجام داده ولی هنوزم عفونتم قطع نشده بعد میشه به من یه راهکار بدید که پانسمانم بدون درد عوض بشه

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام تمام جراحی های من حتی کیست مویی عفونی و پیشرفته نیز با لیزر و به روش بسته انجام می شود. پیشنهاد می کنم از یک پرستار یا بهیار باتجربه برای تعویض پانسمان کمک بگیرید تا زمانی که مطمئن شوید زخم شما عفونتی ندارد.

 2. Avatar هما گفت:

  سلام می خواستم بدونم چقدر بعد از عمل بسته میشه حمام کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   یک روز بعد از عمل بسته می توانید با اجازه متخصص جراحی خود حمام کنید.

 3. Avatar کیست مویی گفت:

  سلام دکتر جراح من نیمی از زخم را بستن و نیمی دیگه را باز گذاشتن و گفتن اگر بسته باشه کیست مویی عود می کنه. جراحیم هم با کوتر بوده و بد جور سوخته الان درد و سوزش زیادی دارم و تکه هایی که کمی بو می دهد. آیا داروی خاصی باید مصرف کنم؟ آیا کیست مویی من عود کرده؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در جراحی با لیزر دیگر نیازی نیست حتی قسمتی از زخم باز بماند و احتمال عود و عفونت زخم کیست مویی نزدیک به صفر است. شما باید از عدم عفونت زخم با مراجعه به متخصص جراحی خود مطمئن شوید. با توجه به علائمی که می فرمایید احتمالا زخم شما عفونت کرده است و سریعا باید به جراح خود مراجعه کنید. ایشان برای شما آنتی بیوتیک مناسب تجویز می کنند و در صورت نیاز عفونت را تخلیه می کنند. در مورد پانسمان زخم و نگهداری از زخم بعد از جراحی کیست مویی باز مطالعه کنید و یا از یک پرستار و یا کلینیک برای پانسمان صحیح زخم کیست مویی کمک بگیرید. متاسفانه هزینه درمان کیست مویی با این روش بیشتر از جراحی کیست مویی با لیزر است زیرا بیمار وقت و هزینه زیادی را باید بابت پانسمان زخم صرف کند.

 4. Avatar زهره گفت:

  خانم دکتر عزیز سلام. پسر من پرمویی شدیدی دارد و یک ماه پیش مجبور شد که جراحی کیست مویی انجام دهد. دکترش از جراحی راضی بود و گفت که بعد از 2 ماه میتونه به راحتی بشینه . با این که یک ماه از عمل گذشته است همچنان درد دارد و نشستن براش خیلی سخته. به نظر شما من باید تا 2 ماه صبر کنم یا اقدام خاصی لازمه انجام بدم. این وضعیت در جراحی باز طبیعیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اولین مهمترین موردی که باید در مورد مراقبت بعد از جراحی کیست مویی در نظر بگیرید جلوگیری از عفونت زخم است. زیرا عفونت منجر به بروز درد و در نهایت عود کیست مویی می شود. حتما با متخصص جراحی ایشان در ارتباط باشید و برای معاینه های بعد از عمل به موقع به ایشان مراجعه کنید. همچنین از جراح ایشان بپرسید که چه زمان می توانند برای لیزر موهای زائد اقدام کنند. این اقدام برای فرزند شما ضروری است زیرا در بسیاری از مواقع کیست مویی به دلیل از بین نبردن و تمیز نکردن موهای کمر دوباره عود می کند.

 5. Avatar مهدی گفت:

  با سلام . نه روز است که از عمل کیست مویی باز من مبگذرد . سه سؤال داشتم. اولی اینکه در قسمت زخمم قسمتهایی به رنگهای زرد و سبز شده است . دومی اینکه حدود دو یا سه تار در لبه محل زخمم مو وجود دارد . سومی اینکه بعد از رفتن به حمام و شست وشوی محل زخم با اب و شامپو بچه باید گاز را داخل زخم هم گذاشت یا نه؟؟ . نظر شما در مورد این سه سؤال چیست؟؟؟ مرسی

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام قسمت هایی که تغییر رنگ داده است را به درستی تمیز و ضدعفونی کنید. پانسمان زخم کیست مویی به صورت فشاری است و باید کاملا داخل زخم پر شود. اگر توانایی انجام پانسمان صحیح زخم کیست مویی را ندارید حتما از یک نفر کمک بگیرید و یا به یک کلینیک مراجعه کنید تا این کار را به درستی برای شما انجام دهند. متاسفانه اگر زخم کیست مویی باز به درستی پانسمان نشود نتیجه عمل نامطلوب خواهد بود و ممکن است کیست مویی عفونت کند.

   1. Avatar عبدالهی گفت:

    سلام وقت بخیر
    تقریباً نه روز است که از عمل کیست مویی بالیزر گذشته و عمل را بخیه زده.چند روز بعد از عمل ب دکتر مراجعه کردم گفت خون آبه عادی است الان بعد از نه روز همچنان خون آبه دارم روزی سه چهار بار پانسمان رو عوض می کنم و روزی دوسه بار با شامپو بچه می شورم.دیدن خون آبه تا چه مدت ادامه داره؟؟زخمم اصلا ن درد داره ن تورم.ایا الان ک‌ زخم‌ تازه است نیازی به شیو کردن هست؟چون‌ اصلا نمیشه شیو کنم لطفاً جواب بدین

    1. سلام درباره مدت زمان خروج خون آبه باید از جراح معالج خود سوال کنید زیرا من از وسعت عمل کیست مویی شما اطلاع ندارم. موهای زائد ناحیه را حتما شیو کنید و مراقب باشید مو به داخل زخم نرود و به محل جراحی آسیب نزنید.

 6. Avatar Majid گفت:

  سلام.من عمل باز کیست انجام دادم.با دیدن زخم خودمو باختم.یکی از دلایل انجام این مدل عمل دسترسی نداشتن به تهران و از این مهمتر اطلاع نداشتن از هزینه عمل به روش لیزر .پس خواهش میکنم که حداقل یک هزینه اعلام بشه .و از دوستان خواهش دارم حتما به روش لیزر این عمل را انجام دهید.ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما می توانید با هماهنگی ویزیت آنلاین و غیر حضوری بعد از ارسال عکس کیست مویی از هزینه دقیق اطلاع پیدا کنید. هزینه جراحی کیست مویی با لیزر از 1 میلیون تومان به بالاست و معمولا بیمه ها هزینه جراحی با لیزر را تقبل نمی کنند.

 7. Avatar فرزاد گفت:

  سلام و خسته نباشید…من الان ۲ هفته است در تهران عمل کیست مویی کردم. ..به روش لیزر …خواستم بدونم بخیه خوردن در این عمل طبیعی است و اینکه من امروز بعد ۲ هفته بخیه هامو کشیدم ..بعد از کشیدن جاهایی به صورت گوشت اضافه دیده میشود با توجه به عکسی که گرفتم..و یک قسمت جای بخیه خون آبه دارد و انگار تازه است ..دکتر هیچ دارویی نداده…خواستم بدونم این گوشتهای اضافه بعد چند روز از بین میروند.متشکرم از شما ..

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس نظر قطعی اعلام خواهد شد. در جراحی بسته کیست مویی زخم با بخیه بسته می شود. روش های گوناگونی برای بخیه زدن زخم باز کیست مویی وجود دارد.

 8. Avatar رضا گفت:

  سلام خدمت خانم دکتر عزیز. بنده ۲ روزه عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم. همزمان با با آن عمل فیستول مقعدی هم انجام دادم.‌الان محل فیستول بدون پانسمانه.و کیست مویی با پانسمان. گفتند برای فیستول تشت آب ولرم خوبه ولی میترسم برای کیست مویی ضررر داشته باشه. ممنون میشوم پاسخ دهید.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام دقت کنید در هنگام نشستن در لگن آب گرم پانسمان زخم باز کیست مویی خیس و مرطوب نشود. بهتر بود عمل جراحی کیست مویی را به روش بسته و با لیزر انجام دهید.

  2. Avatar علی گفت:

   سلام من بیش از دوماه هست که عمل سینوس باز انجام دادم و خداروشکر دیگه دردی ندارم اما هنوز زخمم ترمیم نشده و عفونت زیادی داره خصوصا زمانی که از فعالیت بدنی دارم حدود یک ماهی هست که دیگه پانسمانم رو قطع کردم چون زخم انقد کوچیک بود که استریل جا نمیشد میخوام بدونم چرا روند بهبود انقد کند پیش میره دکترم گفته بود سر یک ماه و نیم خوب میشی اما هنوز عفونت دارم

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر زخم کیست مویی شما عفونت دارد ترمیم زخم کامل نخواهد شد. حتما به پزشک معالج خود مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما دارو تجویز کنند و زخم شما را مجدد بررسی کنند. موهای زائد ناحیه را به طور منظم از بین ببرید و میوه و سبزیجات و خوراکی های حاوی ویتامین مصرف کنید.

 9. Avatar Mohamad گفت:

  سلام خانم دکتر من عمل کیست مویی بازانجام دادم میخواستم ببینم شسشتوی داخل زخم دقیقا چجوریه؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام این مورد را حتما با جراح معالج خود چک کنید و این نکات را هم در نظر داشته باشید. زخم باز کیست مویی را با بتادین شستشو ندهید و فقط از سرم شستشو استفاده کنید. موهای زائد ناحیه را طوری از بین ببرید که موها داخل زخم نرود. روزانه زخم را شستشو دهید و پانسمان را تمیز نگهدارید.

 10. Avatar سجاد گفت:

  سلام.من ۴ سال پیش عمل کیست باز انجام دادم.جدیدا قسمت زخم عمل درد میکنه و امروز احساس کردم اون قسمت خیس شده. البته این چند روز اخیر خیلی طولانی نشستم روی صندلی ممکنه ک بیماری عود کرده باشه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمال عود کیست مویی شما بسیار زیاد است. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. بهتر است عمل مجدد با لیزر کیست مویی و به روش بسته انجام شود.

 11. Avatar سجاد گفت:

  و من شنیدم ک یه استخوان اونجا هست ب اسم دنبال چه ک اگه زیاد رو ی سطح سفت بشینی درد میگیره ممکنه ازون باشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   با توجه به این که ترشح هم دارید احتمال عود کیست مویی بالاست. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه فرمایید.

 12. Avatar محمدی گفت:

  سلام خانم دکتر
  خیلی ممنون از اینکه وقت میذارید
  ایا کسی کسی که به روش باز عمل کرده
  میتونه با لیزر بخشی از زخم رو ببنده؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر نیاز به جراحی مجدد کیست مویی باشد معمولا می توان با لیزر کیست مویی این جراحی را انجام داد. زخمی که بسته نشده است می تواند منجر به عود بیماری شود. بنابراین حتما برای عمل مجدد با یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه تماس بگیرید. به هیچ عنوان جراحی مجدد به روش سنتی پیشنهاد نمی شود.

 13. Avatar رامین گفت:

  سلام اولا خدایی مرسی که جواب میدید به همه و چقدر محبت دارید نسبت تمام بیماران حتی بیمارانی که قطعا هیچ وقت حضوری خدمت شما نمیرسن واقعا ستودنی این معرفت ……
  فقط خواستم تشکر کنم چون اکثر سوال ها تشابه داره و من جواب سوال های خودمو از شما گرفتم ولی با این حال یه سوال دارم میخواستم بدونم چقدر زمان میبره بعد عمل بخیه بسته که براحتی بشه نشست حدود دو هفته عمل بسته انجام دادم ولی سخت برام نشستن . عفونت و خون آبه هم ندارم …

  با تشکر فراوان

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما بسیار سپاسگزارم. اگر با لیزر جراحی شده باشید باید بعد از یک هفته می توانید به راحتی بنشینید. اگر متخصص جراحی شما بخیه ها را کشیده است و مشکل خاصی نداشته اید جای نگرانی نیست. رژیم غذایی حاوی ویتامین ها و مینرال ها مصرف کنید تا سریعتر به وضعیت عادی بازگردید. فیزیولوژی بدن بیماران مختلف و وسعت جراحی ها با یکدیگر متفاوت است و نمی توان دقیقا نظر داد که چه زمانی شما به وضعیت کاملا عادی بازمی گردید. برای اجابت مزاج نیز از توالت فرنگی استفاده کنید تا پوست پایین کمر کشیده نشود و به ناحیه بخیه کیست مویی فشار وارد نشود.

   1. Avatar سحر گفت:

    با سلام من دو بار عمل کیست مویی به صورت باز انجام دادم یکی بهمن سال ۹۷ و دومین جراحی تیر ۹۸ و با بسته نشدن دوباره زخم در مدت یکسال و تب های شدید و خروج عفونت و انجام سونوگرافی متوجه شدم دوباره کیست دارم و الان دو روز هست که عمل کردم ولی اینبار به صورت بسته و بخیه ولی وقتی میشینم البته نه روی بخیه ها به صورت کج برای خوردن چیزی سردرد بسیار شدید میگیرم میخواستم بدونم دلیلش چیه ممنون

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام احتمالا شما با بی حسی نخاعی جراحی شده اید. اکثر بیماران به توصیه های جراح معالج توجه نمی کنند و بعد از عمل جراحی کیست مویی با بی حسی زیاد راه می روند. بعد از هر نوع جراحی با بی حسی نخاعی نباید تا یک روز زیاد سرپا بایستید و نباید راه بروید در غیر این صورت سر درد می گیرد. مسکن مصرف کنید و مایعات زیاد بنوشید. اگر تغییری در وضعیت شما ایجاد نشد علت را از جراح معالج خود جویا شوید.

 14. Avatar رضا گفت:

  سلام خانوم دکتر وقت بخیر و خسته نباشید
  من چند وقتی بود که دچار آبسه کسیت مویی شده بودم تا اینکه یه هفته پیش به متخصص جراحی عمومی مراجعه کردم و من رو مطلع کرد که کیست مویی هستش و باید آبسه تخلیه بشه و بعد از یک ماه عمل باز انجام بدم الان آبسه خالی شده و محلش تقریبا یه بند انگشت بازه و یه روز در میون پانسمان میکنم تا بعد یک ماه عمل کنم خواستم بدونم با این شرایط باید حتما عمل باز انجام بدم یا میشه لیزر کنم
  ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله در همین شرایط نیز می توانید لیزر کیست مویی را انجام دهید و عمل جراحی کیست مویی با لیزر و به روش بسته برای شما انجام می شود. منظور از جراحی بسته این است که زخم باز کیست مویی با بخیه بسته می شود. در جراحی پلاستیک کیست مویی که من با لیزر پرتوان انجام می دهم اسکار جراحی و بخیه باقی نخواهد ماند.

 15. Avatar آرمین گفت:

  سلام خانوم دکتر خداقوت خسته نباشید و تشکر بابت پاسخگویی من حدود دو روزه که عمل جراحی با لیزر کردم و محل بخیه شده‌ میخواستم بدونم این بخیه تا چند وقت باید بمونه و من کی میتونم به روال عادی برگردم و اینکه آیا راهی هست که زخم سریع تر بهبود پیدا کنه ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از محبت شما سپاسگزارم. متخصص جراحی شما یک بازه زمانی بین 3 تا 14 روز را برای کشیدن بخیه کیست مویی تعیین می کنند و این زمان برای هر بیمار متفاوت است. شما می توانید یک روز بعد از جراحی بسته کیست مویی با لیزر به آرامی به روال عادی زندگی بازگردید. مراقب باشید به ناحیه عمل فشار وارد نکنید. برای بهبودی سریعتر زخم کیست مویی بهتر است یک رژیم غذایی غنی از مینرال ها و مواد مغذی داشته باشید. مالیدن عسل و درمان های خانگی کیست مویی می تواند بعد از جراحی برای بهبود زخم کمک کننده باشد. موهای زائد ناحیه را هم حتما با یک روش مناسب از بین ببرید.

 16. Avatar Amir گفت:

  سلام خسته نباشید
  من ۳ روز پیش عمل کیست مویی کردم
  با لیزر رو باز
  میشه راهنمایی کنید کی میتونم گاز استریل رو از داخل زخم موقع پانسمان حذف کنم ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی های کیست مویی من با لیزر و به روش بسته انجام می شود و بیمار نیازی به پانسمان ندارد. معمولا نمی توان بعد از جراحی باز گاز استریل را به این سرعت حذف کرد اما در نهایت نظر جراح معالج ارجح است زیرا من از وسعت و روش جراحی شما خبر ندارم.

 17. Avatar Omid گفت:

  سلام من شش روزه که عمل باز کیست مویی انجام دادم .دچار درد های شدیدی در ناحیه عمل شده ام با اینکه هیچ عفونت یا بوی بدی ندارد به نظرتان من چکار کنم از درد سه شبانه روزه که نخوابیدم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با جراح معالج خود تماس بگیرید زیرا بعد از جراحی باید درد شما رو به کاهش باشد نه افزایش

 18. Avatar احسان گفت:

  با عرض سلام وخسته نباشید من تقریبا ۳ روز هست که عمل کیست مویی باز انجام دادم اندازش هم کوچیک هست میخواستم ببینم بعد از ۲ هفته میتونم به کارم ادامه بدم الانم درد ندارم و از لحاظ حرکتی مشکلی ندارم با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   در این مورد باید با جراح معالج خود صحبت کنید. مطمئنا بعد از جراحی کیست مویی کار سنگین نباید انجام بدین و طولانی نباید بشینید

 19. Avatar فاطمه حسن پور گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی
  من دوماه پیش عمل جراحی کیست مویی داشتم با لیزر همه چیز خوب پیش میرفت ک تا امروز دیدم دوباره جای عملم باز شده و ترشح داده خیلی ترسیدم ک چرا باز شده مجدد باید چیکار کنم؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید و مراقب باشید به ناحیه عمل فشار نیاورید. موهای زائد را به درستی از بین ببرید و از توالت فرنگی استفاده کنید.

 20. Avatar مریم گفت:

  سلام خسته نباشید من الان تقریبا ی ماهه که عمل جراحی باز انجام دادم محل پانسمان کاملا خوب شده و دیگه پانسمان نمیکنم حتی از پماد برای ترمیم با نظریه پزشکم استفاده میکنم اما در قسمت پایین نزدیک مقعد یکمی جای زخم باز هست که از دیروز حس میکنم زخم باز تر شده و یکمی هم درد داره چیکار باید بکنم خیلی نگرانم ممنون میشم پاسخ بدین

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید تا مطمئن شوید که محل عمل جراحی کیست مویی عفونت نکرده باشد.

  2. Avatar هومن گفت:

   خانم دکتر سلام اگر جراحی با لیزر باشه دیگه پانسمان نمی خواد

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر لیزر کیست مویی به روش بسته انجام شود هیچ پانسمانی نیاز ندارد.

 21. Avatar یاسر گفت:

  سلام.خواستم ازتون عایا بعداز عمل جراحی کیست مویی ب روش باز میشه قدم زو و میشه توالت عمومی استفاده کرد

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر این امکان حداقل تا چند روز وجود ندارد.

 22. Avatar Mobin گفت:

  سلام خانم دکتر….من دو هفتس که عمل جراحی باز کیست مویی انجام دادم و شنیدم که خیلی طول میکشه تا خوب شه…کسایی که عمل جراحی باز انجام دادن میتونن دوباره جراحی کنن ولی به روش بسته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله این امکان وجود دارد. مراقبت های بعد از جراحی باز کیست مویی را به درستی رعایت کنید تا نیاز به عمل جراحی کیست مویی مجدد نداشته باشید.

 23. Avatar امیرحسین گفت:

  سلام خانوم دکتر من حدودن نه روزه عمل کیست مویی به روش باز انجام دادم دکترم بهم توصیه کرد داخل زخمو با فشار اب ولرم بشورم از وقتی این کارو میکنم داخل زخمم یکم خونریزی داره به نظر شما عادیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من عمل جراحی کیست مویی را به روش بسته انجام می دهم این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 24. Avatar پری گفت:

  درود و خداقوت خدمت شما ، دکتر در زمان استحمام بعد از عمل سینوس پیلونیدال به روش باز با توجه به اینکه پانسمان باید در مکان استریل انجام بشه ، و از طرفی هم زخم نباید مرطوب بمونه و بعد ازاستحمام حدود نیم ساعت زمان میبره تا به کلینیک جهت تعویض پانسمان مراجعه کنم ، دقیقا چه اقداماتی باید انجام بدهم؟ مجاز هستم قبل از حمام پانسمان رو کامل بازکنم و بعد از حمام در زخم گاز استریل بذارم ؟سپاس از لطف شما

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام متشکرم. این موارد را باید با متخصص جراحی معالج خود در میان بگذارید. بهتر است به زخم باز آب نخورد.

 25. Avatar Mohammad گفت:

  سلام وقت بخیر من حدود دوماه پیش عمل کیست مویی با بخیه انجام دادم الان حدود دوماه میشه که گذشته هیچ دردی ندارم ولی از ناحیه عمل چرک خارج میشه میخواستم بدونم چرا

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام وضعیت شما طبیعی نیست این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 26. Avatar پارسا گفت:

  سلام خانم دکتر من حدودا ۴ یا ۵ ساله پیش عمل کیست مویی کردم ولی همچنان به طور طولانی مدت بشینم یا جاهای سفت باشن پشتم درد میگیره علت چیه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه فرمایید. به ناحیه عمل کیست مویی نیز فشار نیاورید.

 27. Avatar کیوان گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من ۳ روز پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم حدودا 35 میلی متر عمق داره خواسم بدونم چطور باید داخل زخم رو شست و پانسمان کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر با نحوه پانسمان آشنایی ندارید حتما از یک پرستار یا بهیار کمک بگیرید تا دقیقا این مورد را به شما آموزش بدهند. نحوه پانسمان کیست مویی باز به صورت پانسمان فشاری است و داخل زخم باید به درستی با پانسمان پر شود. همچنین پانسمان را به طور منظم تعویض کنید تا دچار عود کیست مویی و عفونت نشوید.

 28. Avatar ايليا گفت:

  سلام من يه هفته ميشه كه عمل كيست مويي با ليزز داشتم و بخيه خورده و الان ترشحاتي بي رنگ و خيلي كم نزديك به سفيد است و يكم در ناحيه بخيه خارش هس ميكنم و كمي سوزش اين عاديه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ناحیه را تمیز و خشک نگهدارید مشکلی نیست. اگر درن دارید به آن دست نزنید. برای ویزیت بعد از عمل کیست مویی هم به موقع مراجعه کنید.

 29. Avatar مرضیه گفت:

  با سلام خدمت خانم دکتر و تشکر بابت وقتی که برای پاسخگویی میگذارید
  دختر من حدود ۵ روز پیش عمل باز کیست انجام داده و وقتی برای شستشو زخم پانسمان را بر میدارم کمی ترشحات لزج درون زخم دیده میشه ، آیا این ترشحات طبیعی هست ؟ و یه سوال دیگه اینکه طبق گفته پزشکش از سرم فیزیولوژی و بتادین استفاده میکنم ولی شما فرموده بودید که از بتادین به هیچ وجه استفاده نشه لطفا راهنمایی بفرمایید
  ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. پانسمان ها را به موقع تعویض کنید مشکلی نخواهد بود. معمولا برای زخم باز از بتادین استفاده نمی شود. در هر صورت این مورد را مجدد با جراح معالج چک کنید و طبق دستورات جراح معالج عمل کنید.

 30. Avatar مریم گفت:

  سلام و عرض ادب.
  من ۱۲ سال پیش جراحی بسته کیست پیلونیدال انجام دادم. خوشبختانه موفقیت آمیز بود و عود هم نکرد اما چون دیر مراجعه کرده بودم و بزرگ شده بود ظاهر طبیعی ناحیه رو به هم زده،آیا با لیزر یا روش های دیگه امکان تصحیح اون وجود داره؟روشی هست تا به فرم نرمال اولیه برگرده؟سپاس

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در برخی موارد این امکان وجود دارد. از مطب وقت معاینه بگیرید تا معاینه شوید.

 31. Avatar ارام گفت:

  سلام من ۱۲ روز قبل عمل جراحی با لیزر کیست مویی انجام دادم و چند روزه متوجه مایع سفید رنگ و لزجی میان عضلات سرینی خود دقیقا روی بخیه ها شدم و اینکه هنوز درد دارم طبق دستور پزشکم ۳ نوبت انتی بیوتیک و مسکن دریافت میکنم پزشک معالجم پاسخگو ی این قضیه نیستند.آیا اینها عفونتند؟؟ و من الان بازد چکار‌کنم؟! ممنون از راهنماییتون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا عمل کیست مویی وسیعی داشته اید. اگر درن دارید به آن دست نزنید و برای معاینه های بعد از عمل به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید. برای ویزیت می توانید از مطب من هم وقت بگیرید.

 32. Avatar حامد گفت:

  سلام خانم دکتر
  بنده عمل بسته انجام دادم و بعد از ۴ روز در ناحیه بخیه تورم زرد رنگ و ترشح زرد به وجود اومده خواستم بدونم طبیعه یا باید به پزشک مرجعه کنم
  با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تورم و ترشحات باید به طور روزانه کم شود نه این که زیاد شود. برای ویزیت بعد از عمل حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 33. Avatar پیمان گفت:

  سلام وقت بخیر
  من سه روز پیش عمل باز انجام دادم امروز که برای اولین بار برا تعویض پانسمان به مطب دکتر رفتم.گفت هر روز چهار یا پنج مرتبه محل زخم رو با اب و صابون بشور و گاز غیر استریل رو داخل زخم بگذار.ولی تو مطال شما گاز استریل پیشنهاد شده میشه لطفا بنده رو در خصوص مراقب های بعد ازعمل بیشتر راهنمایی کنید.یا اینکه میشه الان برد و زخم رو بخیه زد

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام طبق دستور پزشک معالج عمل کنید. برای بستن زخم باز جراحی کیست مویی قبلی باید معاینه شوید تا بتوان نظر داد.

 34. Avatar یوسف گفت:

  سلام خانوم دکتر من تقریبا ۱۰ روزه عمل کیست موی با لیز انجام دادم قبلا ۳ سال پیش هم عمل باز کردم اما دوباره عود کرد عمل کردم پیش اقای دکتر — الان دو روزه چند لکه سفید رو بخیه هام به وجود آمده خارش هم دارم ایا مشکلی داره به همم گفتن زود زود برو حموم ایا اشکال داره و ممنون میشم که بگین چه کار های کنم که دوباره عود نکنه
  سپاس گزارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   وضعیت شما طبیعی نیست به جراح معالج خود مراجعه فرمایید. تمیز و خشک نگهداشتن ناحیه عمل جراحی کیست مویی مهم است.

 35. Avatar ايلياا گفت:

  سلام من عمل به صورت بسته داشتم يه هفته هم ميشه كه بخيه هامو كشيدم و من شغلم جوريه كه بايد بشينم ميخواستم بدونم چگونه بشينم و چه تايمي از جام بلندشم چون ترس از عود كردن دوباره دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام روی صندلی نرم بنشینید و هر 40 دقیقه از صندلی خود بلند شوید تا در خونرسانی مشکلی ایجاد نشود. مهمترین اقدام برای جلوگیری از عود کیست مویی از بین بردن موهای زائد است. بهتر است موهای زائد با لیزر از بین برود.

 36. Avatar عسل یعقوبی گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز ومهربون من دخترم ۲ هفته است عمل کیست مویی به روش بسته با لیزر انجام داده ولی باوجود خونابه دکتر بخیه هاش و کشید خیلی ضعیف و رنگ پریده شده دایم سرگیجه داره چکارکنم متاسفانه به دکترش اعتماد ندارم‌

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من از اطلاعات پرونده فرزند شما خبر ندارم. در صورت نیاز می توانید از مطب وقت ویزیت بگیرید. دستورات پزشک معالج را هم به درستی رعایت فرمایید.

 37. Avatar اکبری گفت:

  سلام خسته نباشید من یه هفتست که عمل کیست مویی با بخیه انجام دادم.زخمم طبیعیه به جز یه قسمت خیلی کوچیک که یه لایه ی سفید که بوی بدی نداره روش هست.این لایهٔ سفید رنگ عفونته؟ به پزشکم دسترسی ندارم.میشه بگین برای ازبین بردن عفونت چیکارکنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید زخم شما باید بررسی شود. اگر تهران تشریف ندارید می توانید ویزیت آنلاین هماهنگ بفرمایید.

 38. Avatar سامان حسيني گفت:

  سلام خانم دكتر من ي روزه عمل باز كيست مويي و فيستول انجام دادم ولي اصلا قادر به دفع مدفوع نيستم اين دليل چي ميتونه باشه!!

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی کیست مویی ارتباطی با دفع مدفوع ندارد در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. اگر یبوست دارید می توانید از شربت ملین استفاده کنید.

 39. Avatar هادي محسني گفت:

  سلام خانم دكتر خسته نباشيد بعد از عمل كيست موييم ازم خواستن كيست ها رو ببرم پاتولوژي ولي دليل اين كارو به خودم نگفتن اين يعني نگران كنندست يا طبيعيه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام نگران کننده نیست. هر بافتی که از بدن بیمار خارج می شود لازم است برای پاتولوژی ارسال شود.

 40. Avatar علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر.باتشکر از وقتی که برای پاسخگویی سوالات میگدارید.
  بعد از بهبودعمل کیست مویی بسته برای پاکسازی موها میتوان از پودر موبر استفاده کرد.وچه زمانی میتوان بطور کامل نشست.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بله می توانید اما دفت کنید که به پوست ناحیه آسیب نزنید. بهتر است از لیزر موهای زائد استفاده کنید.

 41. سلام .خسته نباشید.من تقربا نه روز هستش که عمل کیست مویی به روش بسته کردم و دوسه روزه که از جایی بخیه ترشحاتی قهوه ای رنگ میاد .این چیز خطرناکیه؟.پزشکمم رفته مسافرت

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید ویزیت آنلاین بگیرید.

 42. Avatar مهدی محمدزاده گفت:

  سلام و خسته نباشید. ببخشید یه سوال داشتم . من دوروز ک جراحی باز انجام دادم دکترم گفت باید زخم به مدت ۲هفته باز بمونه تا چرک ها کاملا تخلیه بشه همراه با شست و شو و پانسمان . ‌وقتی زخممو دیدم احساس بدی پیدا کردم. میخاستم ببینم از اینجا به بعد میشه تو مطب شما انجام بدم با لیزر تا از دست این بیماری راحت بشم.

  1. Avatar مهدی محمدزاده گفت:

   بازم سلام. فقط دکترم گفت ک عمل باز تو دو مرحله باید انجام بشه اولی رو ک انجام داد گفت فعلا باید ۲هفته شست و شو بدی با پانسمال مرحله دوم رو بعد ۲هفته انجام میدیم. خاستم ک ببینم با اینکه زخمم اندازه یه بند انگشت بازه میتونم توسط شما لیزر بشه . واقعا وقتی زخممو میبینم حالم بد میشه رنگم میپره

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام من شما را معاینه نکرده ام اما جراحی های کیست مویی من در یک مرحله انجام می شود. لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید.

  2. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر بهبودی زخم کیست مویی تا 1 ماه دیگر مشاهده نشد تشریف بیاورید برای ویزیت.

 43. Avatar الناز گفت:

  سلام من ۲ سال پیش جراحی کیست مویی انجام دادم به این صورت که قسمت هایی از زخم باز و قسمت هایی بخیه خورده بود.و الان بعد از گذشت ۲ سال مشکلم فقط این هست که جای عمل با گذاشتن گاز استریل بعد از ۱ هفته بسته میشه ولی دوباره بعد از چند ماه باز میشه.تا الان ۳ باز این اتفاق افتاده و من دیگه خسته شدم.میخواستم بدونم مشکل از عمل و پزشکه یا بدنم مشکلی داره که جوش نمیخوره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تغذیه مناسب داشته باشید و موهای زائد ناحیه را به خوبی و به طور مرتب از بین ببرید مراقب باشید مو داخل زخم باز نرود. بهتر است به مطب مراجعه کنید برای بررسی زخم و در صورت امکان بخیه زدن زخم کیست مویی.

 44. Avatar محمدرضا گفت:

  با سلام و احترام خدمت خانم دکتر ببخشید من سال 82 عمل کیست مویی باز انجام دادم و تا 6 ماه زمان برد تا خوب بشم در این مدت یک بار زخمم رو دکتر کورت کشیدن تا زخم بسته شود چون زخمم بسته نمی شد از همون موقع تا الان کمی جای زخمم باز هست ولی درد و ترشح و ناراحتی خاصی ندارم دکتر جراح که رفتم دیدن زخم رو چند روز پیش گفتن باید همون قسمت جراحی بشه با چند بخیه بسته بشه البته بهم گفتن اگه ناراحتی یا ترشح نداری مهم نیست میخواستم سوال کنم آیا با لیزر میتونم این قسمت رو انجام بدم تشکر از شما

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام زخم باید بسته شود چون دچار عود و عفونت کیست مویی خواهید شد. بله بهتر است با لیزر انجام شود.

 45. Avatar حسني گفت:

  سلام خانم دكتر برادرم يك هفتس ك عمل كيست مويي ب روش باز رو انجام داده و خيلي درد داره ايا عسل خوب است ك بريزيم داخل زخم ؟؟ممنون ميشم پاسخ بديد.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   داخل زخم باز کیست مویی نباید عسل بزنید. اما زمانی که زخم تقریبا بسته بود و اندازه یک دانه برنج باز بود می توانید از عسل استفاده کنید. عسل را داخل هیچ زخم بازی نگذارید.

 46. Avatar ستاره گفت:

  سلام خدا قوت من دیروز عمل کیست مویی کردم و هنوز بازه میشه دقیق بگید چقدر دیگه خوب میشم ؟؟ ۱۶ سالم بیشتر نیست میشه زودتر از ۱ماه خوب بشه ؟؟ واینکه بعد از یکماه کاملا خوب میشم ؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام روش جراحی شما به چه صورت بوده است. این مورد را جراح معالج دقیق تر پیشبینی می کنند. بیماران من با لیزر کیست مویی و به روش بسته جراحی می شوند و یک شب بیشتر استراحت نمی کنند.

 47. Avatar Mohana گفت:

  سلام خانم دکتر همسر من ۶ روز پیش عمل باز کیست مویی رو انجام دادن و پانسمان ها رو هر روز عوض میکنم فقط ایشون فشارشون پایینه همیشه.امروز موقع شستشو و خارج کردن گاز فشارشون پایین اومد و یک روز هست که در محل زخم درد احساس میکنند دو روز پیش دکتر رفتیم و محل رو دیدن و گفتن همه چیز خوبه.ایا این درد طبیعی هست.البته که تو این مدت به پشت خوابیدن (که دکترشون گفتن موردی نداره).براشون سفالسکین تجویز شده امکان داره سردرد و سرگیجه ای که دارن از عوارض قرص باشه؟
  میبخشید خیلی طولانی شد

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر عمل جراحی کیست مویی باز و با تیغ بوده است و وسعت جراحی نیز زیاد بوده است وضعیت ایشان طبیعی است. در هر صورت من ایشان را معاینه نکرده ام و اطلاع از نحوه جراحی ایشان ندارم. سر درد و سرگیجه هم می تواند از علائم عفونت باشد و یا حساسیت به سفالکسین. این مورد هم بعد از معاینه بیمار مشخص می شود. اگر تهران تشریف ندارید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 48. Avatar میلاد گفت:

  سلام.خسته‌ نباشید..خواستم بپرسم من عمل کیست مویی بسته با بخیه انجام دادم ولی زخمم بسته‌نمیشد.دوباره‌ عمل کردم و الان دوباره زخم هی بسته میشه هی باز میشه..میخاستم دلیلشو از شما بپرسم..الان ۷ ماهه که درگیر این قضیم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه مراجعه کنید. شما باید ویزیت شوید.

 49. Avatar محمد گفت:

  سلام خانم دکتر ممنون میشم ازتون که جوابم رو بدید
  من ۵ ماه پیش عمل باز کیست مویی انجام دادم و به گفته دکتر خیلی بزرگ بوده…تا الان من هنوز زخمم خوب نشده و همچنان ترشح داره و با کوچک ترین فشار خونریزی میکنه و عمق زخمم به اندازه یه بند انگشت و طولش به اندازه یه انگشته…خواهش میکنم راهنماییم کنید هر روز هم زخم رو شستم و خشک کردم و مکمل های ویتامین هم خوردم…پیشاپیش ممنونم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید تا وضعیت شما بررسی شود. برای پانسمان صحیح زخم باز کیست مویی از یک پرستار یا بهیار با تجربه کمک بگیرید.

 50. Avatar تارا گفت:

  سلام خانم دکتر من عمل سینوس باز انجام دادم خواستم ازتون بپرسم مشکلی پیش نمیاد اگه راه برم بعد عمل که اثر بی حسی پاهام رفت پاشدم و حرکت کردم الان ۲ روز شده.میخواستم بدونم مشکلی نیس مثله روال عادی راه میرم
  چون درد زیادی ندادم و دردش قابل تحمله در اصل دردش از قبل عمل خیلی کمتره

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی های من به روش بسته انجام می شود و یک روز بعد از عمل بیمار می تواند به کارهای روزمره خود برسد. در این مورد باید با جراح معالج خود مشورت کنید زیرا در جراحی باز ممکن است وسعت جراحی زیاد باشد و نیاز به استراحت مطلق بیشتری باشد.

 51. Avatar منصور گفت:

  سلام من تقریبا ۳۱روز میشه عمل باز انجام دادم و خداروشکر هیچ مشکلی ندارم و چندتا سوال داشتم اولا شستشوی با بتادن خوبه یا ن دوما الان میتونیم رو به زخم بخوابیم یا هنوزم باید به پهلو بخوابیم …

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به زخم باز کیست مویی نباید بتادین بزنید. در مورد نحوه خوابیدن از جراح معالج سوال کنید.

 52. Avatar مهدی گفت:

  سلام من ده سال کیست مویی داشتم بد از ده سال با لیزر عمل بسته انجام دادم الان تقریبآ یک هفته گذشته ولی عفونت کرده دکتر میگه به علت اینکه کیست تبدیل به فیستول شده وبه چپ و راست زده عفونت کرده و برا تخلیه باید بخیه باز بشه و دوباره بسته بشه یا یه حفره باز بزاریم خودش به مرور پربشه میخواستم بدونم نظره شما چی هستش آیا درست گفتن؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر داد. در این که باید منشا عفونت مشخص شود و تخلیه و درناژ شود شکی نیست. اما انتخاب روش درمان مناسب مهم است.

   1. Avatar مهدی گفت:

    هنوز بخیه هامو نکشیدم مشکلی نیست من نوبت بگیرم بیام خدمتتون جهت معاینه؟

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام نه مشکلی نیست می توانید وقت ویزیت بگیرید.

 53. Avatar حمید گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید ،من حدود ۲هفته است که عمل کیست مو به روش باز انجام دادم وهنوز از آن ناحیه احساس درد می کنم خواستم بپرسم آیا می توانم حالا ناحیه عمل را با بخیه ببندم؟ باتشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام باید ویزیت شوید. عمق و سطح برش بررسی شود.

 54. Avatar حسین گفت:

  سلام
  من ۶ روزه عمل باز کیست مویی رو انجام دادم، جراح دستور به خوابیدن به روی زخم رو داده اما با این کار به شدت باعث سوزش زخم میشه و نمیتونم بیشتر از ۵ دقیقه این کار رو انجام بدم و بعد ترخیص از بیمارستان یکبار هم کامل انجام ندادم. حالا باید حتما انجام بدم این کار رو؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من شما را معاینه نکرده ام در این مورد باید از جراح معالج خود اجازه بگیرید.

 55. Avatar ارمین گفت:

  سلام الان یک ماه است ک از عمل کیستم میگذره ۱۰روز اول بخیه خورده بود بعد از اون دکتر بخیه کشید و زخم باز شد وگفت از این به بعد پانسمان عوض کنید میخواستم بدونم ک چقد طول میکشه تا کامل زخم ترمیم بشه؟؟؟؟ و چند وقت بعد ترمیم زخم میتونم تمرین کنم و به باشگاه برم؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام وضعیت شما با دیگر بیماران که به روش بسته جراحی می کنند متفاوت است. بیماران من بعد از جراحی بسته کیست مویی نیازی به بخیه مجدد یا پانسمان ندارند. در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. از فشار آوردن به ناحیه خودداری کنید و تا بسته شدن زخم شروع به ورزش نکنید. بعد از بسته شدن زخم هم به ناحیه زیاد فشار نیاورید که دوباره باز نشود. فیزیولوژی بدن بیماران مختلف با یکدیگر متفاوت است و ممکن است بسته شدن زخم شما تا دو ماه طول بکشد.

 56. Avatar تينا گفت:

  سلام خانم دكتر خسته نباشيد
  الان من ١٧ روزه عمل كيست مويي با ليزر انجام دادم و بخيه زدن الان از جاي بخيه خون ابه و يه سري مايعات كرمي خارج ميشه مشكل نداره؟؟؟و اينكه نشستن در ماشين مسكلي ايجاد ميكنه براي بخيه

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در این مورد با متخصص جراحی خود مشورت کنید من از جزئیات و وسعت عمل جراحی کیست مویی شما اطلاع ندارم.

 57. Avatar مریم گفت:

  سلام خانم دکتر سعادتی عزیز،
  بینهایت از لطف بیکرانتان درخصوص پاسخگویی به سوالات عمومی همه با وجودیکه حتی بیمار شما هم نیستیم سپاسگزارم و از صمیم قلب از خدا می خواهم رحمت و کرامت بیکرانش را نصیبتان کن و سلامت و سربلند باشد انشاالله.
  برای طرح یک سوال مزاحمتون می شوم
  همسرم یک هفته پیش در شهرستان عمل بسته کیست موئی انجام داده است و درد بسیار شدیدی دارد. روز چهارم درن توسط پزشک خارج شده. حمام هم کرده اند. ظاهر زخم و بخیه تمیز هست و عادی. اما درد بسیار شدید باعث شده همسرم بازه حرکتی بسیار محدودی داشته باشد و با حرکت حتی برای نشست و برخاست بسیار درد دارند. آیا برای کنترل درد پیشنهادی دارید؟ مسکن یا داروی خاصی؟ بخیه در جراحی بسته چه مدت بعد کشیده می شود؟
  چقدر طول می کشد بتواند عادی حرکت کند؟ آیا مصرف ویتامین یا داروی خاصی به سرعت بهبود کمک می کند؟
  ببخشید که انقدر سوال کردم. شهرستان محروم هستیم و حتی برای دکتر رفتن باید به شهر دیگری برویم. خیلی خیلی ممنونم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. معمولا بخیه بعد از 10 روز کشیده می شود. این مدت زمان توسط جراح معالج تعیین می شود و لازم است سر وقت مراجعه کنند تا دچار عفونت نشوند. اگر زخم ایشان عفونت ندارد ممکن است درد جراحی ناشی از التهاب باشد. می توانید از داروهای مسکن ضد التهاب استفاده کنید. مصرف میوه ، عسل و آبمیوه های فصل به تامین ویتامین های مورد نیاز برای ترمیم سریعتر زخم کمک می کند. اگر نیاز به بازبینی و ویزیت زخم جراحی می باشد می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 58. Avatar قاسم کرابی گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز وقتتون بخیر همسر بنده ۳ روز عمل کیست مویی به روش بسته انجام داده هر روز محل بخیه ها رو با بتادین شستشو میدم و گاز استریل میذارم و میبندم یکمی سوزش دارن در طول روز آیا طبیعیه و اینکه روش پانسمان درسته؟؟

  1. سلام جراحی های من به روش بسته و با لیزر انجام می شود و نیازی نیست روی محل عمل پانسمان گذاشته شود. این عمل شما ممکن است ناحیه را خیس نگهدارد. بهتر است چیزی روی محل عمل جراحی کیست مویی نگذارید و فقط لباس تمیز نخی به تن داشته باشند.

 59. Avatar Somi گفت:

  باسلام
  خانم دکتر من حدود ۱۰ روز کا عمل کیست موی باز انجام دادم دکتر بخیه هم زدن ولی بخاطر عفونت یه جا بازه خیلی خوب هم نگهداری میکنم ولی جای زخمی که بازه ی کم عفونت میکنه و خیلی هم خارش داره.
  خیلی ممنون میشم راهنمایم کنین.

  1. سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید تا نسبت به تخلیه و درمان عفونت ایجاد شده اقدام نمایند.

 60. Avatar یوسف گفت:

  سلام
  خانم دکتر ببخشید من حدود ۳ ماه هست که عمل کیست مویی باز انجام دادم و طی این ۳ ماه حدود ۲ بار زخمم یه خورده پاره شد… الان زخمم ترشح داشت دکتر امدن و دوباره زخم را باز کردن و اون عفونت و منشا ترشح رو پاک و ضد عفونی کردن…
  الان این زخم خوب میشه یا نه؟
  اگرم خوب بشه طول میکشه؟؟

  1. سلام در این مورد باید با جراح معالج که شما را معاینه کرده اند مشورت کنید. موهای زائد ناحیه را با یک روش مناسب از بین ببرید که مجدد دچار عود نشوید.

 61. Avatar سایه گفت:

  سلام من یکسال و چهار ماهه که عمل کردم ولی عمل باز نبود و دکتر بخیه زد ..بعد از یک سال و دوماه تونستم بشینم .. یک سال و چهارماهه که زخم رو پانسمان میکنم ولی چند روزه که زخمم چرک میده و امروز به طرز وحشتناکی خون ریزی داشتم ..نه ماه اول تقریبا هر روز خونریزی داشتم ..چیکار باید انجام بدم دکتر؟

  1. سلام شما از همان ماه های اولیه که همچنان درد داشتید باید مجدد به جراح خود مراجعه می کردید تا علت عدم بهبودی شما را بررسی کنند. در این که کیست مویی شما عود کرده است شکی نیست. توصیه می کنم مجدد به یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه مراجعه کنید و حتما موهای زائد ناحیه را با یک روش مناسب از بین ببرید.

 62. Avatar emad zamani گفت:

  سلام خانوم دکتر .من الان شیش روز عمل کردم سینوس داشتم سه سال طول دادم بعد رفتم دکتر دکترم قشنگ منو جرررر داد اندازه یه پرتغال گوچیک منو پاره کرد .تا چند روز اول ک رفتم برای شستشو هرروز صبح .چند تا گاز استریل توش میزاشتن بعد من فردا صبح قبل از این ک برم دکتر میرفتم حموم قشنگ با آب ولرم همه رو خیس میکردم ک رانت برداره .بعد دوباره پاسمان میکردم تا بیمارستان .الان بعد پنج روز بهم میگه صبح ک میری حموم پانسمان داخلو در بیار با شامپو بچه بشور بعد با آب قشنگ بشور .دیگ لازم نیست پانسمان توش بزاری فقط روش چند تا گاز بزار چسب بزن بیا تا اینجا ب نظرتون شامپو بچه بزنم .

  1. سلام جراحی شما به روش باز بوده است و به همین دلیل زخم شما به اندازه کیست بزرگی که داشته اید باز است. در جراحی کیست مویی به روش باز بعد از برداشتن کیست مویی جراح زخم را با بخیه نمی بندد و این مورد از قبل با بیمار نیز هماهنگ می شود. با توجه به این که جراح معالج شما اجازه داده است زخم را با شامپو بچه شستشو دهید نشان دهنده روند ترمیم مناسب زخم بوده است. به توصیه های جراح معالج خود عمل کنید و اگر مورد مشکوکی مثل ترشح غیر طبیعی یا بدبو داشتید سریعا به جراح خود اطلاع دهید تا اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

 63. Avatar امیر گفت:

  سلام خسته نباشید دکتر.دکتر بنده دو سال پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم‌حدود دو ماه طول کشید تا زخم خوب بشه.الان زخم‌کاملا بهبود پیدا کرده اما کمی محل عمل چاله هست ایا عادی هست؟
  و اینکه اگر حدود نیم ساعت بدون حرکت بشینم محل عمل درد میگیرد ایا باز کیست برگشته؟
  و اینکه بعد از عمل سمت راست بدن اگر بخوابم پای راستم بی حس میشود ایا مشکل عمل بوده؟لطفا راهنمایی کنید .با سپاس باز زحماتتون

  1. سلام احتمالا کیست مویی شما عود کرده است. درد یا بی حسی پا ارتباطی با کیست مویی پایین کمر ندارد. توصیه می کنم به جراح معالج خود یا یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. اگر موهای زائد ناحیه را از بین نمی برید حتما برای از بین بردن موهای زائد اقدام کنید.

 64. Avatar الهام گفت:

  سلام همسرم ۱۰ عمل کیست مویی انجام داده یه بخش هایی از دیواره زخم زرد رنگ هست هرچی با پانسمان تمیز میکنم قسمت های زرد رنگ پاک نمیشه، چیکار کنم؟

 65. Avatar حسینی گفت:

  سلام خسته نباشید
  من سه هفته پیش عمل جراحی بسته بدون لیزر انجام دادم وقتی بخیه هامو کشیدن چون گوشت اضافه داشت بریدن وبالای زخمم باز موند و چند روز پیش هم خیلی کم بخیم بازشده درد و ترشحات خونی ندارم،میتونم بشینم؟اگه نمیتونم بعد چند وقت میتونم بشینم؟چقدر طول میکشه تا جای زخمم مثل قبل بشه وفعالیت های بدنی ورزشی رو شروع کنم؟چون سال کنکورم هست نمیتونم وقت زیادی رو صرف کنم

  1. سلام حداقل تا یک سال نباید مدت طولانی روی ناحیه بشینید. فعالیت ورزشی را می توانید به آرامی شروع کنید. مراقب باشید وزنه سنگین بلند نکنید که زخم شما باز شود. در مورد ترمیم زخم کیست مویی نیز باید با جراح معالج خود در تماس باشید تا ایشان بعد از معاینه زمان تقریبی را به شما اعلام کنند. مراقبت صحیح از زخم و داشتن تغذیه مناسب به بهبود سریعتر زخم بسیار کمک می کند.

 66. Avatar ابوالفضل گفت:

  سلام ببخشید هزینه کسیت موییی با لیزر چه قدر هستش

  1. سلام شما باید معاینه شوید سپس هزینه لیزر کیست مویی برای شما تعیین می گردد. حدود هزینه را می توانید تلفنی از مطب بپرسید.

 67. Avatar قنبری گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز، چهل روز پیش عمل باز انجام دادم به دلیل وسعت محل عمل علاوه بر باز بودن، از سه جهت نیز به طول پنج شش سانت بخیه زده شده بود. روزانه سه بار پانسمانم تعویض میکنم. زخم بالا اومده و داره پر میشه. سوال اینه که تا کی باید داخل زخم گاز گذاشته بشه ممنون از راهنمایی

  1. سلام تا زمانی که زخم کیست مویی کاملا پر شود و امکان عفونت زخم باز وجود نداشته باشد.

 68. Avatar نیکی گفت:

  سلام من ۲ روز پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم . دو بار از پانسمانمو دکتر عوض کرد فردا مامانم باید انجام بده . میترسم چون خیلی بازه . میشه یکم راهنمایی کنید که چه چیزایی رو رعایت کنم که مشکلی پیش نیاد مرسی

  1. سلام مراقب باشید جسم خارجی مثل مو وارد زخم باز شما نشود. پانسمان را به طور مرتب و همانطور که پزشک معالج انجام داده است تعویض کنید و زخم را تمیز و خشک نگهدارید. به ناحیه عمل کیست مویی نیز هم فشار نیاورید.

 69. Avatar ساغر گفت:

  سلام و وقت بخیر
  خواهر من حدود یک هفته است که عمل کیست مویی به روش باز انجام داده و من خودم هر روز پانسمانش رو عوض میکنم تنها مشکل اینه که دقیقا در لبه زخم چن تا موی کرکی هست که من نمی دونم چجوری این موها رو از بین ببرم؟ ژیلت اصلا موها رو برنمیداره و از کرم و پودر ها هم میترسم استفاده کنم چون در اون صورت وارد زخمش میشه …میشه راهنمایی کنید که این موها رو چکار کنم؟

  1. سلام اگر موها کرکی است و نمی توانید به درستی ناحیه را شیو کنید صبر کنید تا وضیت زخم کیست مویی بهتر شود و سپس نسبت به شیو موهای کرکی با تیغ اقدام کنید.

  2. Avatar امیر گفت:

   سلام خسته نباشید.من حدود ۱۱ روز پیش عمل کیست مویی با لیزر به روش بسته انجام دادم.اما در حال حاضر هنگام عوض کردن لوله گاز استریل کمی خون و ماده زرد رنگ روی اون قرار گرفته.به سوزش های ناگهانی هم دچار میشم.می خواستم بدونم ممکنه نشانه عفونت باشه

   1. سلام احتمال عفونت کیست مویی شما وجود دارد. به جراح معالج مراجعه کنید تا وضعیت زخم شما را بررسی کنند. به موقع اقدام کنید تا دچار عود کیست مویی نشوید.

 70. Avatar علی گفت:

  سلام من سه روز عمل کیست مویی باز کردم الان بعد سه روز پانسمان خیس میشه و زخم ترشح داره میخواستم ببینم این ترشح عادیه یان ممنون

  1. سلام اگر ترشح بد بو باشد و تغییر رنگ داده باشد باید با جراح معالج خود تماس بگیرید. اما اگر ترشح بو نمی دهد و رو به کاهش است جای نگرانی نیست. فقط برای ویزیت های بعد از عمل کیست مویی به موقع به جراح معالج مراجعه کنید.

 71. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خانم دکتر من ۱۰ روزه عمل سینوس انجام دادم که به روش بخیه بود و یکی از بخیه هام پاره شد درد ندارم و بقیه بخیه هامم کشیدم ولی ترشح و عفونت دارم

  1. سلام شما نباید خودتان بخیه های بعد از عمل کیست مویی را بکشید. حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 72. Avatar اکبر گفت:

  سلام م پنج روزه عمل کیسه مو باز انجام دادم و خیلی کم درد دارم..
  میخواستم بدونم قدم زدن و خوابیدن به بغل مشکلی داره یا ن

  1. سلام این مورد را با جراح معالج چک کنید. معمولا اگر به ناحیه عمل کیست مویی فشار نیاید مشکلی نیست.

 73. Avatar آیدین گفت:

  سلام خانم دکتر من حدود یک هفتس عمل کردم و بخاطر عمیق بودن کیست دکتر محل کیست را بخیه کرد و درن گذاشتن. بعد از باز کردن درن هنگامی که فشاری می آید و یا در توالت فرنگی میشینم مقداری ترشحات و خون آب از محل بخیه ام بیرون می آید.
  آیا این طبیعی است یا نگران کننده؟؟؟! ممنون میشم پاسخ بدین

  1. سلام از آنجایی که درن دارید این وضعیت طبیعی است. جراح شما درن را به منظور تخلیه و خشک شدن کامل همین ترشحات کیست مویی گذاشته است. مراقب باشید که درن جدا نشود و برای برداشتن درن به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 74. Avatar احمد گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من عمل کیست مویی بسته انجام دادم الان 7روز ازش میگذره هیچ دردی ندارم و از زخم نه خون میاد نه آبی به شکل عفونت و پانسمان خشک هست معمولا و فقط شاید به اندازه یه قطره پانسمان خیس میشه به رنگ خون ولی زرد رنگه دکتر گفت 10 روز که شد برم بکشم بخیه رو میخواستم نظر شمارو بدونم

  1. سلام تا روز کشیدن بخیه تحمل کنید و ناحیه را تمیز و خشک نگهدارید تا جراح معالج نظر نهایی را اعلام کنند.

   1. Avatar یاسین گفت:

    سلام خانم سعادتی
    من میخوام عمل با لیزر انجام بدم خواستم ببینم هزینه ش چند هستش دوره ریکاوری و مراقبت بعد از عمل چند روز و چگونه هستش
    ممنون میشم جواب بدین

    1. سلام هزینه لیزر کیست مویی بعد از معاینه تعیین می گردد. حدود هزینه لیزر را هم می توانید تلفنی از مطب سوال کنید. از آنجایی که لیزر کیست مویی را به روش بسته و پلاستیک انجام می دهم بیمار فقط یک شب استراحت در منزل نیاز دارد و بسته به شغل بیمار، فیزیولوژی بیمار و وسعت جراحی بازگشت به محل کار بین 2 تا 7 روز خواهد بود.

 75. Avatar محسن گفت:

  سلام من 8 روزه عمل باز انجام دادم ولی دکتر جراح گفته داخل زخم هیچی نزارید فقط ی پماد تتراسایکلین داده گفته یک روز در میان بزنم داخل زخم و ی باند روی زخم بزارم و گفته نیازی نیست از سرم شستشو استفاده کنم خواستم ببینم اون پماد ضرر نداره ؟؟داخل زخم هم ماده زرد رنگ داره و سبز

  1. سلام معمولا جراحی باز کیست مویی همراه با پانسمان و شستوشوی روزانه است. احتمالا جراحی شما وسیع نبوده است و نیازی به این موارد ندارد. طبق دستور جراح معالج عمل کنید و اگر با مورد مشکوکی مواجه شدید سریعا به ایشان اطلاع دهید.

 76. Avatar مهدیه گفت:

  سلام من سه ماهه عمل کیست مویی با لیرز انجام دادم اما هنوز زخمم بسته نشده و جوش نخورده نیاز به مشاوره شما دارم عکس مراحل درمان رو دارم نیاز باشه هزینه بدم ازتون مشاوره بگیرم چه کاری انجام بدم لطفا منو راهنمایی کنین

  1. سلام ابتدا باید به جراح معالج مراجعه کنید. اگر نتیجه نگرفتید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. از طریق واتساپ که منشی خدمت شما اعلام می کنند می توانید عکس و مشخصات را ارسال بفرمایید.

 77. Avatar حامد گفت:

  سلام من دوماه است کیست مویی عمل کردم الان جای عمل هیچ حسی ندارم حتی سوزن هم میزنم حس ندارم آیا این طبیعی است

  1. سلام بله طبیعی است و ناحیه عمل کیست مویی را دست کاری نکنید.

 78. Avatar Zahra گفت:

  سلام
  من عمل کیست مویی را به روش باز برام انجام دادن .
  آیا میتوانم سه هفته از روز عملم که گذشت لیزر کنم که زخمم بسته بشه؟

  1. سلام خیر این امکان وجود ندارد. جراحی بسته کیست مویی با لیزر باید از ابتدا انجام میشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *