کیست مویی

عمل جراحی کیست مویی

عمل جراحی کیست مویی توسط خانم دکتر سعادتی

بسته به مهارت و میزان دسترسی پزشک متخصص جراحی به ابزار مناسب عمل جراحی کیست مویی این عمل با ابزار گوناگونی مثل لیزر پرتوان کوتر و یا تیغ جراحی انجام می شود. اولین اصل در جراحی کیست مویی تخلیه کیست و در نهایت عدم عود و بازگشت کیست مویی است. همچنین ممکن است عمل جراحی کیست مویی به روش باز یا بسته انجام شود. عمل جراحی بسته کیست مویی نیازمند مهارت بالای متخصص جراحی است تا بیمار با اسکار عمل و عود کیست مویی مواجه نشود. عمل جراحی موی برگشتی یا سینوس پیلونیدال در صورتی عود نمی کند که جدار کیست کاملا تخریب و تخلیه شود.

عمل جراحی کیست مویی به طور معمول در چهار مرحله انجام می شود:

 1. محل کیست مویی بی حس می شود
 2. جدار کیست با تیغ جراحی، کوتر یا لیزر پرتوان تخریب می شود و محتویات کیست تخلیه و درناژ می شود
 3. زخم با پانسمان فشاری پر می شود یا با بخیه بسته می شود
 4. چهار هفته طول می کشد که زخم ترمیم شود و پانسمان فشاری هر روز تعویض می شود
مقایسه جراحی بسته کیست مویی به روش فلپ و لیزر

مقایسه جراحی بسته کیست مویی با لیزر که بدون اسکار است و جراحی بسته فلپ

کیست مویی پایین کمر یا همان سینوس پیلونیدال در قسمت انتهایی ستون فقرات در نزدیکی ساکروم ایجاد می شود. کیست مویی تشکیل شده از یک کیسه حاوی بقایای مرده پوست و چرک و مو که پس از گذشت مدت زمانی کوتاه سوراخ و منفذی به بیرون پوست باز می کند. اما محتویات این کیست به راحتی تخلیه نمی شود و باید توسط یک جراح تخلیه و خشک شود. عمل جراحی کیست مویی به دو روش باز و بسته انجام می شود. درمان سرپایی کیست مویی بدون بستری با استفاده از لیزر و جراحی بسته امکانپذیر است. عمل جراحی موی برگشتی بهتر است به روش بسته و توسط جراح ماهر انجام شود.

قبل و بعد جراحی کیست مویی یا مو برگشتی

قبل و بعد جراحی کیست مویی به روش بسته و با لیزر

عمل کیست مویی با لیزر بهتر است یا با جراحی سنتی

در حال حاضر مدرن ترین و بهترین ابزاری که برای عمل جراحی کیست مویی به کار می رود لیزر پر توان دی اکسید کربن است. لیزر کیست مویی سوپرتین است یعنی بسیار نازک است و برش های بسیار ظریفی ایجاد می کند. همزمان با برش سر عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند و بدین ترتیب جراحی با کمترین میزان درد و خونریزی انجام می شود. در مقابل لیزر پرتوان دی اکسید کربن کوتر و تیغ جراحی وجود دارد.

از جمله معایب کوتر می توان به سوختن بخش وسیعی از بافت سالم اشاره کرد. همچنین بیمار درد و سوزش زیادی را بعد از جراحی کیست مویی با کوتر تجربه خواهد کرد. از معایب عمل جراحی کیست مویی با تیغ جراحی نیز می توان به خونریزی و درد زیاد بعد از جراحی اشاره کرد به علاوه تیغ جراحی و کوتر ظرافت نور لیزر را ندارند و عمل به دقت و ظرافت لیزر انجام نمی شود.

جراحی کیست مویی با لیزر پروب لیزر از سوراخ کوچکی وارد جدار کیست مویی شده است

جراحی کیست مویی با لیزر پروب لیزر از سوراخ کوچکی وارد جدار کیست مویی می شود.

عمل جراحی کیست مویی با لیزر نیاز به مهارت و تجربه زیادی دارد و متخصصین جراحی با لیزر دوره های مختلفی را به طور جداگانه می گذرانند تا بتوانند مهارت جراحی با لیزر را بدست آورند.

قابل ذکر است دکتر زهرا سعادتیمتخصص جراحی و لیزر دوره های کار و جراحی با لیزر را در کشورهای روسیه ترکیه و ایران گذرانده اند و از سال 86 تمام جراحی ها را با لیزر انجام می دهند. همچنین در دوره ها و کنفرانس های مربوطه در سراسر ایران و جهان شرکت می کنند و همواره جدیدترین روش های اثبات شده را برای درمان و عمل جراحی بیماران کیست مویی، فیستول، هموروئید، شقاق و آبسه به کار می برند.

عمل جراحی کیست مویی را می توان با هر یک از ابزار جراحی با روش باز یا بسته انجام داد. توصیه می شود که جراحی کیست مویی با لیزر پرتوان و به روش بسته انجام شود.

عمل جراحی کیست مویی با روش باز

زمانی که کیست مویی کیستکتومی و برداشته می شود زخم کیست مویی بدون این که بخیه زده شود باز باقی می ماند و داخل حفره باقی مانده از کیست را با پانسمان پر می کنند. به این روش عمل جراحی باز کیست مویی گفته می شود. در جراحی باز کیست مویی بیمار حداقل 2 ماه درگیر تعویض پانسمان و مراقبت و استراحت بعد از عمل جراحی کیست مویی باز است.

این روش بسیار پر هزینه است و بیشتر در مناطقی مورد استقبال قرار می گیرد که تجربه متخصصین جراحی بیشتر در زمینه جراحی باز بوده و حاضر به انجام جراحی بسته و با لیزر نیستند. هرچه ترمیم زخم بیشتر طول می کشد احتمال عود کیست مویی نیز بالا می رود. بنابراین 2 ماه مراقبت زمان طلایی بعد از جراحی کیست مویی باز است.

مقایسه عمل جراحی کیست مویی باز و بسته

مقایسه عمل جراحی کیست مویی باز و بسته

عمل جراحی کیست مویی با روش بسته

در این روش درمان کیست مویی بعد از خارج کردن کیست زخم باز بخیه زده می شود. به همین دلیل به این روش عمل جراحی کیست مویی بسته گفته می شود. روش های بستن و بخیه کردن زخم کیست مویی گوناگون است و در اینجا دو روش جراحی پلاستیک با لیزر و لیمبر فلپ را توضیح می دهیم.

عمل جراحی بسته کیست مویی با روش پلاستیک

در برخی موارد متخصص جراحی و لیزر یک سوراخ ریز ایجاد می کند و فیبر لیزر را به داخل زخم کیست مویی می راند. بدین ترتیب جدار کیست را بدون باز کردن آن از بین می برد و کیست مویی بهبود می یابد. توصیه می شود اگر قرار است عمل جراحی کیست مویی به روش بسته انجام شود و عمل کیستکتومی انجام شود از لیزر پرتوان برای این امر استفاده شود. زیرا جراحی و لیزر کیست مویی احتمال عود جراحی بسته کیست مویی با لیزر نزدیک به صفر است و بیمار دوره نقاهت بسیار بسیار کوتاهتری را تجربه خواهد کرد.

عمل جراحی بسته کیست مویی با روش لیمبر فلپ

عمل جراحی بسته کیست مویی با روش لیمبر فلپ ممکن است با یا بدون لیزر انجام شود. این روش اسکار جراحی بسیار بزرگی دارد و روش بخیه زدن و بستن زخم در این روش با روش جراحی پلاستیک متقاوت است. این روش به دلیل برش زیادی که روی پوست ایجاد می کند در بین بیماران محبوب نیست. همچنین امکان عود این نوع جراحی نیز بالاتر از دیگر روش ها می باشد. بخیه های جراحی لیمبر فلپ کیست مویی بسیار زیاد می باشد و ردی شبیه به Z انگلیسی بر روی بدن بیمار باقی می ماند.

روند بهبودی زخم جراحی کیست مویی باز و بسته

روند بهبودی زخم جراحی کیست مویی باز و بسته بین بازه زمانی 3 تا 60 روز

مراقبت بعد از عمل جراحی کیست مویی

بسته به این که عمل جراحی کیست مویی به روش بسته باشد یا باز مراقبت ها و دوران نقاهت بعد از جراحی کیست مویی متفاوت است. مراقبتی که برای تمام روش های جراحی کیست مویی بسیار مهم و ضروری است از بین بردن موهای زائد ناحیه است. بهترین روش موزدایی این ناحیه لیزر موهای زائد است. اگر با تیغ موها را شیو می کنید مراقب باشید مویی داخل زخم نماند و اگر مویی را نمی توانید با تیغ یا داروی موبر بردارید با موچین ضدعفونی شده آن را جدا کنید. استفاده از موبر نیز توصیه نمی شود زیرا ممکن است به پوست و بافت ناحیه آسیب برساند. برای هر دو گروه جراحی باز و بسته کیست مویی شستوشوی روزانه زخم ضروری است. با این تفاوت که اگر زخم شما باز باشد شستوشو با مراحل سخت تر و همراه با تعویض پانسمان همراه است. این در حالی است که زخم بسته کیست مویی نیاز به پانسمان ندارد و با شستشوی روزانه معمول تمیز می شود.

بعد از جراحی باز کیست مویی زخم جراحی باز گذاشته شده است

بعد از جراحی باز کیست مویی زخم جراحی باز گذاشته شده است

بیمارانی که به روش بسته و با لیزر عمل جراحی کیست مویی را انجام داده اند 2 الی 4 روز پس از جراحی می توانند به محل کار خود باز گردند. دوران نقاهت و بازگشت به کار بیماران جراحی شده به روش باز بین 1 الی 2 ماه می باشد. اگر شغل نشسته دارید توصیه می کنم از یک بالش نرم برای نشستن استفاده کنید و برای مدت طولانی به محل جراحی فشار وارد نکنید. همچینین برای اجابت مزاج نیز بهتر است از توالت فرنگی استفاده کنید.

فیلم عمل جراحی کیست مویی

سوالات متداول عمل جراحی کیست مویی

1-آیا می توان بعد از عمل جراحی کیست مویی نشست؟

اگر جراحی کیست مویی با لیزر و به روش بسته انجام شود فقط یک شب استراحت در منزل مورد نیاز است. از کلینیک تا منزل نباید پشت فرمان اتومبیل خود بنشینید و باید در حالت درازکش در صندلی عقب به منزل بروید. اما از فردای روز عمل می توانید بنشینید. حداقل یک هفته مراقب باشید که طولانی مدت و بر روی سطوح سخت ننشینید. اگر جراحی به روش باز و به روش سنتی انجام شده باشد حداقل 1هفته الی 4 هفته نمی توانید بنشینید و بهتر است بر روی شکم دراز بکشید تا به ناحیه عمل فشار وارد نشود.

2-آیا جراحی کیست مویی درد دارد؟

طی عمل جراحی بیمار دردی را احساس نمی کند. زیرا تحت بیهوشی یا بی حسی نخاعی انجام می شود. بعد از جراحی کیست مویی نیز بسته به روش جراحی درد بعد از عمل کیست مویی متفاوت خواهد بود. اگر جراحی به روش بسته و با لیزر توسط یک متخصص جراحی با تجربه انجام شود درد شدیدی نخواهید داشت . دردی جزئی که با یک مسکن ساده قابل کنترل است. اما در جراحی باز و به روش سنتی ممکن است مجبور باشید که تا یک هفته برای تخفیف درد از مسکن استفاده کنید.

3-آیا عمل جراحی کیست مویی ضروری است؟

بله تمام انواع کیست مویی را باید با عمل جراحی تخریب و تخلیه کرد. درمان دارویی در درمان قطعی کیست مویی جایگاهی ندارد. بنابراین چاره ای جز جراحی کیست مویی نیست. بهترین روش جراحی کیست مویی با لیزر و به روش بسته است.

4-آیا کیست مویی منجر به مرگ می شود؟

برخی افراد به دلیل ترس از مراجعه به متخصص جراحی سال ها با کیست مویی خود مدارا می کنند. کیست مویی در مراحل پیشرفته منجر به بروز آبسه و عفونت می شود. این آبسه های درمان نشده به خودی خود عوارضی مثل فیستول های متعدد و پیچیده را ایجاد می کنند. در نهایت بیمار دچار عفونت های شدید سیستمیک می شود. معمولا بیماران در همان مراحل عفونت اولیه تحمل درد را نداشته و به متخصص جراحی مراجعه می کنند. بنابراین کیست مویی به خودی خود منجر به مرگ نمی شود. اما عفونت های مکرر و درمان نشده ممکن است منجر به مرگ بیمار شوند.

5-بعد از جراحی کیست مویی چطور می توان به دستشویی رفت؟

دقت کنید که عمل جراحی کیست مویی شما چه با روش باز انجام شده باشد و چه با روش بسته نباید برای رفتن به دستشویی به ناحیه عمل فشار وارد کنید. بهترین روش استفاده از توالت فرنگی است. در این صورت به ناحیه عمل فشار وارد نمی شود و پوست کمر کشیده نمی شود.

6-نحوه خوابیدن بعد از عمل جراحی کیست مویی چگونه است؟

بعد از عمل جراحی کیست مویی می توانید به پهلو یا روی شکم بخوابید. متخصص جراحی ممکن است از برخی بیماران بخواهد که 3 روز بعد از جراحی به صورت طاق باز بخوابد. اما این شرایط برای همه یکسان نیست و از عموم بیماران تقاضا می شود که بر روی ناحیه عمل نخوابند و به آن فشار نیاورند.

7-آیا درمان کیست مویی بدون جراحی امکانپذیر است؟

اگر متخصص جراحی بیماری شما را کیست مویی یا همان سینوس پیلونیدال تشخیص داده است تنها راه درمان جراحی و تخلیه کیست است. کیست مویی درمان قطعی با دارو و دیگر روش ها را ندارد. بهترین روش عمل جراحی کیست مویی با لیزر و به روش بسته می باشد.

8-بعد از عمل جراحی کیست مویی چه بخوریم؟

بعد از عمل جراحی کیست مویی غذاهای پرفیبر بخورید که اجابت مزاج راحت داشته باشید و هنگام عمل دفع به انتهای کمر شما فشار وارد نشود. همچنین مصرف عسل، آلوئه ورا، آووکادو و آناناس و میوه های سرشار از ویتامین ها و مینرال ها به شما کمک می کند که با سرعت بیشتری بهبود یابید. زیرا این مواد مغذی سرعت ترمیم زخم جراحی کیست مویی را افزایش می دهد.

9-علائم عفونت بعد از عمل جراحی کیست مویی چیست؟

اگر ترشحات بد بو همراه با درد دارید و ترشحات و درد بیمار روز به روز بیشتر می شود نشانه عفونت بعد از عمل جراحی کیست مویی می باشد. ترشحات بی رنگ و بدون بو طبیعی است و روز به روز بعد از جراحی کیست مویی کمتر خواهد شد.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر، اولین بانوی جراح که لیزر بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه را به طور تخصصی و حرفه ای در ایران آغاز نموده اند. ایشان در سال 1378 موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شده اند و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را ابتدا در روسیه و ترکیه و سپس در ایران سپری نموده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

85 دیدگاه برای “عمل جراحی کیست مویی

 1. Avatar photoیاسر گفت:

  سلام شما بیمه تامین اجتماعی برای لیزر کیست مویی قبول می کنید.

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر ما با بیمه تامین اجتماعی قراردادی نداریم و معمولا بیمه ها هزینه لیزر کیست مویی را پرداخت نمی کنند.

 2. Avatar photoمحمدی گفت:

  سلام آدرس شما کجا هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تهران پاسداران نیش گلستان نهم پلاک 457 واحد 10 تلفن 02122761600

 3. Avatar photoمانی گفت:

  میشه عمل کیست مویی و گوشت اضافه مقعدی رو همزنان با روش لیزر انجام داد؟

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله می توان با لیزر پرتوان هم جراحی کیست مویی و هم گوشت اضافه مقعدی و دیگر بیماری های مقعد را در یک جلسه انجام داد.

 4. Avatar photoیاسر گفت:

  خانم دکتر شما وقتی با لیزر جراحی کیست مویی را انجام میدین چقدر از زخم را باز می کنید و چندتا بخیه می زنید

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید اما به طور معمول بیشتر از 2 سانت از زخم باز نمی شود. تعداد بخیه هایی که زده می شود بستگی به میزان برش ناحیه کیست مویی دارد و برای بیماران مختلف متفاوت است.

 5. Avatar photoاکبر گفت:

  سلام. چه ساعت و روزهایی برای نوبتدهی میتونیم هماهنگ کنیم؟ میانگین هزینه جراحی چقدر هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از شنبه تا چهارشنبه بین ساعات 9 صبح تا 7 عصر با تلفن 02122761600 تماس بگیرید و از ساعات پذیرش آگاه شوید. میانگین هزینه ها را تلفنی سوال بفرمایید..

 6. Avatar photoحسین گفت:

  سلام این عمل در دوران کرونا که هستیم کجا انجام میشه بیمارستان خاصی هست یا مطب

  1. سلام در کلینیک تخصصی انجام می شود و کلیه بیماران قبل از ورود به کلینیک ملزم به ارائه تست منفی کرونا می باشند.

 7. Avatar photoشاهی گفت:

  سلام .من همسر مدتیه دچار این بیماری هستش به دکتر مراجعه کردیم برای جراحی ولی ازمایش گرفتنو گفتن که چون سیگار میکشه ریه هاش باید پاکسازی بشه اما خب همسر درد زیادی داره و همیشه چرک و خون از قسمت کیست مویی خارج میشه و خیلی درد داره حتی گاهی نمیتونه اصلا بشینه یا راه بره . خواستم بدون راهیی هستش که بدون بیهوشی این بیماری رودرمان کرد

  1. از متخصص ریه ایشان یک نامه بگیرید بابت تایید این مورد که ایشان می توانند تحت بی حسی اسپاینال در کلینیک لیزر کیست مویی به روش بسته انجام بدهند. من جراحی کیست مویی را با لیزر و به روش بسته انجام می دهم که بسیار راحت تر از جراحی سنتی کیست مویی به روش باز است. درضمن دوره نقاهت بسیار کوتاه و آسانی دارد.

  2. Avatar photoسارا گفت:

   دوستای عزیزم وقتتون بخیر من چهارماه پیش عمل کردم و یک بار هم نظر دادم در این وبسایت چند هفته پیش .
   هفته گذشته به دکترم مراجعه کردم چون زخمم باز بود و هیچ تغییری نکرده بود و حالت خونابه داشت و بهم پماد عسل رو توصیه کردن و واقعا الان خیلی خوب شده تو این ی هفته.
   تورو خدا کسایی ک نظرات رو میخونید و حالا شاید کیست مویی خودتون یا اطرافیانتون دارید اول از همه لیز کنید تحت هیچ شرایطی زیر بار عمل باز نرید چون نابود میشید دوم این پماد عسل رو از کالا پزشکی ها تهیه کنید و زخم رو روزی یک بار بشورید باهاش به جای پماد فنیتوئین. و من الله توفیق

   1. از این که تجربه خود را با دیگران به اشتراک گذاشتید متشکرم. لازم است این مورد را هر بیماری با جراح معالج خود چک کند و بدون اجازه جراح خود هیچ دارویی را استفاده نکنید.

 8. Avatar photoشاهی گفت:

  سلام .من همسرم مدتیه دچار این بیماری هستش به دکتر مراجعه کردیم برای جراحی ولی ازمایش گرفتنو گفتن که چون سیگار میکشه ریه هاش باید پاکسازی بشه اما خب همسرم درد زیادی داره و همیشه چرک و خون از قسمت کیست مویی خارج میشه و خیلی درد داره حتی گاهی نمیتونه اصلا بشینه یا راه بره . خواستم بدون راهیی هستش که بدون بیهوشی این بیماری رودرمان کرد

  1. سلام من لیزر کیست مویی به روش بسته و تحت بی حسی اسپاینال انجام می دهم و فشار و سختی و نقاهت عمل جراحی باز کیست مویی را ندارد. اگر متخصص ریه تایید کنند که ایشان تحت بی حسی نخاعی می توانند لیزر کنند مشکلی نیست و می توانند برای دریافت نوبت ویزیت و سپس لیزر اقدام کنند.

 9. Avatar photoرضا گفت:

  سلام ببخشید من در مرحله اول کیست مویی هستم و مدتی بازشده بود کیستم ولی الان بستس و ترشحی ندارم میخاستم ببینم میتونم جراهی لیزر انجام بدم مچکرم

  1. سلام شما باید معاینه شوید. اگر مورد خاصی وجود نداشته باشد انواع کیست مویی را می توان با لیزر پرتوان و به روش بسته و پلاستیک جراحی و درمان کرد.

 10. Avatar photoMilad گفت:

  سلام
  همه جراحی ها مربوط ب کیست مویی با لیزر انجام میدین درضمن خوزستانم برای نوبت دهی تماس بگیرم یا باید حضوری باشد
  ممنون

  1. سلام بله تمام جراحی های ما با لیزر انجام می شود. توصیه می کنم با مطب تماس بگیرید و قبل از تشریف فرمایی یک وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور با واتساپ بگیرید.

  2. Avatar photoOmid گفت:

   سلام .اگه با لیزر عمل کنیم دیگه کیست مویی عود نمیکنه .
   چون از هر کسی میپرسم میگن اگه با لیزر عمل کنی دو باره عود میکنه .

   1. جراحی های من با لیزر عود نمی کند. لیزر کیست مویی به روش بسته نیازمند مهارت و تجربه بالای متخصص جراحی و لیزر است.

 11. Avatar photoReza گفت:

  سلام خانم دکتر من الان دو روزه درد در ناحیه دنبالچه دارم و حالت جوش کوچیکی هستش ایا این عارضه کسیت موی هستش ممنون میشم پاسخ بدید

  1. سلام بله این امکان وجود دارد. به ناحیه فشار نیاورید و از یک متخصص وقت ویزیت بگیرید.

 12. Avatar photoمریم کنجوری گفت:

  سلام خانوم دکتر وقتتون به خیر من جدیدا متوجه شدم کیست مویی دارم یع مقداری درد دارم اما دخترم و خیلی نگران جای عمل هستم میخوام بدونم تو روش بسته با لیزر هم حتما باید بافت زیرین تخلیه بشه و بعد بخیه میخوره یا اینکه نه لیزر از طریق یع سوراخ ریز میره داخل و اصلا بخیه نداره ممنون میشم جوابمو بدین و اینکه میشه من بیهوشی داشته باشم که حین انجام کار اصلا متوجه نشم

  1. سلام شما باید معاینه شوید. برای برخی از بیماران فقط یک سوراخ کوچک ایجاد می شود و برخی دیگر برش نیاز دارند. این برش به روش پلاستیک و با کمترین اسکار و به شکل خطی با بخیه بسته می شود. در اکثر موارد بعد از چند ماه هیچ اثری از خط بخیه نیز باقی نخواهد ماند زیرا جراحی های من بسیار با ظرافت و به روش پلاستیک و زیبایی انجام می شود. لیزر کیست مویی در کلینیک تخصصی انجام می شود و اگر بیمار مایل باشد امکانات برای بیهوشی هم وجود دارد. حین بی حسی هم هیچ درد و ناراحتی متوجه نخواهید شد.

 13. Avatar photoAmirali گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر هزینه انجام لیزر کیست مویی چقد براورد میشه؟
  ممنون

 14. Avatar photoسجاد گفت:

  سلام من از سال ۸۲ این مشکلو دارم که هر دفعه هم خودش سر باز میکنه چرکاش تخلیه میشه اما جدیدا یک سانت رشد کرده به سمت کمرم منم از عملش میترسم از هر دکتری هم میپرسم میگه صد در صد باید عمل بشه بهترین روش هم میگن همون سنتیه که کامل تخلیه بشه اما من خودم عمل با لیزر رو بیشتر ترجیح میدم نمیدونم چیکار کنم ممنون میشم راهنمایی کنین

  1. سلام من لیزر کیست مویی را با لیزر پرتوان و به روش بسته و پلاستیک انجام می دهم. در این روش تمام ریشه های کیست مویی حتی بهتر و ظریف تر از جراحی سنتی با تیغ و کوتر برداشته می شود. احتمالا منظور ایشان استفاده از لیزر کم توان به تنهایی بوده است. برای اطلاعات بیشتر از یک متخصص جراحی و لیزر وقت بگیرید.

 15. Avatar photoMohammahdali گفت:

  مصرف سیگار توی عمل جراحی با بخیه تاثیر داره؟عمل میکنن؟

  1. سلام بله مصرف سیگار ترمیم زخم را به شدت به تاخیر می اندازد. بنابراین بهتر است قبل و بعد از جراحی کیست مویی حداقل چند روز سیگار نکشید یا کم بکشید. به علاوه جراحی باز کیست مویی اصلا به شما پیشنهاد نمی شود و بهتر است جراحی بسته با لیزر را انجام بدهید که دوره نقاهت بعد از جراحی کیست مویی را سریعتر طی کنید.

 16. Avatar photoزانیار گفت:

  سلام خانوم دکتر من تو زمان کرونا فهمیدم کیست مویی دارم الان اندازه ی یک دانه نخود میباشدو ترشح هم دارد، الان عمل لازم هست برای من و اینکه چون شهرستانم باید پیش چه دکتری برم دکتر پوست؟

  1. سلام در اولین فرصت برای عمل جراحی کیست مویی اقدام نمایید. برای این جراحی به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. بهتر است لیزر کیست مویی با لیزر پرتوان و به روش پلاستیک را انجام دهید.

 17. Avatar photoاحمدی گفت:

  سلام
  من کیست مویی دارم دکتر رفتم گفتن آبسه شده باید جراحی بشه و گفتم امکان لیزر هستش؟ گفتن چون آبسه شده نمیتوان لیزر کرد ممنون می شوم نظر شما را بدانم

  1. سلام من لیزر کیست مویی با لیزر پرتوان را برای انواع کیست مویی انجام می دهم. از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 18. Avatar photoمحمود گفت:

  سلام هزینه عمل چقدره خانم دکتر؟

  1. بعد از ویزیت مشخص می شود. حدود هزینه را می توانید تلفنی از مطب سوال کنید.

 19. Avatar photoاشیل گفت:

  سلام خانم دکتر
  مدتی هست که سوراخی در شکاف باسنم ایجاد شده و چند تار مو از داخلش اومده بیرون و پایین تر از اون هم حس یک توده کوچک رو دارم. مقداری خارش و بعضی موقع ها درد کم موقع نشستن هم دارم ولی ترشحی ندارم.
  حقیقتش ترس از جراحی دارم.
  تزریق بی حسی در کدام ناحیه انجام میشه و ایا درد داره تزریقش؟ و اینکه کشیدن بخیه درد داره یا نه؟

  1. سلام لیزر کیست مویی به روش بسته و پلاستیک معمولا تحت بی حسی و کاملا بدون درد انجام می شود. برای کشیدن بخیه هم از بی حسی استفاده می شود و درد و مشکلات جراحی باز را ندارد.

 20. Avatar photoDevil گفت:

  با سلام
  چه مدتی بعد از جراحی میتونیم به سر کار برگردیم؟ و ایا همیشه بخیه لازم هست زده بشه؟

  1. اگر جراحی با لیزر کیست مویی به روش بسته و پلاستیک باشد: بسته به وسعت بیماری، فیزیولوژی بدن بیمار و سختی کار این مدت زمان بین 1 تا 7 روز خواهد بود. اگر جراحی باز کیست مویی انجام شود این مدت بین یک تا دو ماه خواهد بود.

 21. Avatar photoسحر گفت:

  سلام . من یک ماه هست که جراحی به صورت بسته رو انجام دادم و حالا ی مقدار بالا تر از جایی که عمل کردم دوتا سوراخ ایجاد شده و درد نمیکنه اما وقتی فشارش میدیم ازش خونابه میاد . میشه راهنمایی کنیو

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. مجدد به جراح معالج مراجعه کنید.

 22. Avatar photoزهرا گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر مزاحمتون شدم یک سوال داشتم دخترم کیست مویی دارد از یک جراح پرسیدم میشه کیست رو با لیزر عمل کرد گفت تبلیغاته و درست نیست میشه منو راهنمایی بفرمایید چون شهرستان هستیم می خوام مطمئن باشم بعدش بیاریم تهرا برای عمل
  با تشکر

  1. سلام من هر روز ده ها بیمار را با لیزر پرتوان جراحی می کنم و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را در دانشگاه شهید بهشتی تهران و کشورهای ترکیه و روسیه گذرانده ام. احتمالا منظور ایشان لیزر کم توان بوده است زیرا با لیزر کم توان نمی توان جراحی و تخلیه کیست مویی را انجام داد. تبلیغات غیر واقعی تحت پیگرد قرار می گیرد. اگر تهران تشریف ندارید توصیه می کنم قبل از آمدن به تهران تلفنی از مطب ویزیت آنلاین بگیرید.

 23. Avatar photoیاسی گفت:

  سلام خانم دکتر، اگر که کیست مویی رو بعد از ۲ هفته عمل کرد خطری داره؟

  1. سلام خیر عقب انداختن عمل جراحی کیست مویی خطری ندارد مگر در مواقعی که بیمار دچار آبسه و عفونت شدید باشد ممکن است عفونت در بدن پخش شود و بیمار درد زیادی را باید تحمل کند.

 24. Avatar photoرویا حسینی گفت:

  سلام خانم دکتر وقت بخیر من ۱۴ سالمه تازه متوجه شدم که کیست مویی دارم ینی زمانی که خون دیدم سریع به دکتر مراجعه کردم دکتر گفت باید جراحی بشه و با لیرز امکان بازگشت داره نه درد دارم و نه خون ریزی و نه خارش امکان بازگشت هست اگر با لیزر پیش خودتون عمل کنم؟؟

  1. سلام من لیزر کیست مویی را بدون عود و بازگشت و به روش بسته و پلاستیک انجام می دهم. برای بررسی وضعیت کیست مویی از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 25. Avatar photoMohammed گفت:

  سلام خانم دکتر. من عمل کیست مویی حدود ۴ماه پبش انجام دادم ولی یه قسمت خوب جوش نخورده گوشت اضافه اومده وباز یه سوارخ ریزم داره میشه این را با لیزر عمل کنم

  1. اگر اسکار جراحی قبلی وسیع باشد امکان جراحی بسته وجود ندارد.

   1. Avatar photoرامتین گفت:

    سلام وقت بخیر. ببخشید خانوم دکتر من حدود ۵ ۶ سال پیش عمل کیست مویی باز انجام دادم ولی چندتا بخیه زدن.
    ۴ ماه درگیر یک بیماری بودم و تازه عمل کردم. توی این ۴ ماه اکثرا مجبور بودم روبه پشت بخوابم یا بشینم. یه مدت درد عجیبی داشتم و خواستم با اسپری موبر، موهای اون ناحیه رو بردارم که در هنگامی که مواد اسپری روی پوستم بود دردم بیشتر شد. به دکتر مراجعه کردم گفتند عود کرده دوباره. ولی نه جوش زده نه چرکی داره نه چیزی فقط درد داره الان حدود یک هفتس که دوباره دردم شروع شده. ب نظر شما امکانش هست عود کرده باشه!؟
    و اینکه بیحسی که انجام میدید درد داره!؟ من برای عمل اوا کیست مویی این نوع بیحسی رو استفاده کردند که درد شدیدی داشت!؟
    و چقدر بعد از عمل با لیزر امکان بهبودی هست و میشه کارای روزمره رو انجام داد!؟
    برای فهمیدن هزینه و وقت عمل باید با مطب تماس گرفت!؟
    من شهرستان هستم خیلی ممنون میشم راهنمایی کنید که قبل از اومدن چیکار کنم.

    1. سلام در این که بیماری شما عود کرده است شکی وجود ندارد. بی حسی که من انجام می دهم در کلینیک تخصصی توسط متخصص بیهوشی انجام می شود که هیچ گونه دردی ندارد و حین لیزر نیز هیچ دردی را احساس نخواهید کرد. یک شب بعد از لیزر می توانید به کارهای روزمره خود برسید و اینکه دقیقا چه زمانی بهبودی کامل می یابید بعد از ویزیت مشخص می شود. برای اطلاع از حدود هزینه می توانید از مطب تلفنی سوال بفرمایید. برای بیماران راه دور امکان ویزیت آنلاین و اعلام هزینه بعد از ویزیت آنلاین امکانپذیر است.

 26. Avatar photoفاطمه گفت:

  سلام من ۶ روزه عمل بسته کیست مویی انجام دادم یعنی بخیه زدن واسم.الان یخورده عفونت سفید ازمحل بخیه خارج میشه به نظرتون خطرناکه؟

  1. سلام اگر عفونت کیست مویی کنترل نشود زخم شما باز خواهد شد و بیماری شما عود می کند. با جراح معالج خود در ارتباط باشید و اقدامات لازم را انجام دهید.

 27. Avatar photosisi گفت:

  سلام خسته نباشید اگر کیست مویی بزرگ باشه و ورم داشته باشه بازم با لیزر میشه انجام داد؟

  1. بله من لیزر کیست مویی را با لیزر پرتوان انجام می دهم و محدودیتی ندارد.

 28. Avatar photoاحمد گفت:

  سلام.بی حسی نخایی در عمل کیست مویی انجام میشه.یا بیهوشی کامل

  1. معمولا بی حسی نخاعی انجام می شود و نیازی به بیهوشی ندارد.

 29. Avatar photoزهرا گفت:

  سلام من الان۱۰روزبرام ک عمل جراحی کیسه مویی رو به روش بسته انجام دادم الان خانم دکتر درقسمت اون ناحیه چرک خارج میشه بنظرتون طبیعیه یان ،ممنون میشم راهنماییم کنید🙏❤

  1. عفونت چرکی طبیعی نیست اما اگر ترشحات بی بو همراه با کمی خونریزی باشد مشکلی وجود ندارد.

 30. Avatar photoشادی گفت:

  دکتر خانوم باشن که در تبریز یا اردبیل با لیزر کیست مویی رو عمل کنه؟

  1. جراح لیزر خانم در تبریز و اردبیل نمی شناسم. توصیه می کنم برای لیزر کیست مویی به تهران مراجعه کنید.

   1. Avatar photoضیایی گفت:

    سلام خانم دکتر میگم کس عمل باز کرده و زخم بسته نشه میشه برای یار دوم عمل لیزر را بصورت بسته انجام داد من الان ۴ ماه ۷ روز عمل کردم هنوز زخم بسته نشده به دکترم مراجعه کردم میگه زخم عفونت نداره و ترشحات طبیعی هستن و گفت ۱ سال ۷ یا ۸ ماه هم باز بلخره بسته میشه ولی لان زخمم هر چقدر کوچیک ترشحات ش کمتر میشه

    1. از مطب وقت ویزیت بگیرید تا وضعیت شما را بررسی کنم. در برخی موارد این امکان وجود دارد.

 31. Avatar photoعلی گفت:

  نام انگلیسی روش جراحی لیزری چیست؟ این عمل با عمل اندوسکوپیک جراحی لیزری کیست مویی چه فرقی دارد؟

  1. لیزر کیست مویی که من انجام می دهم به روش بسته و پلاستیک است و ابزار جراحی من با نام Co2 Laser به انگلیسی می باشد. جراحی اندوسکوپی چون احتمال عود بالا داره فقط در مراحل اولیه و کیست های خیلی کوچیک بهتره انجام شود ولی لیزر co2 در همه ی مراحل بیماری درمان قطعی و بدون عود میباشد

 32. Avatar photoسارا گفت:

  سلام من ٦ماه پيش عمل کیست مویی به روش فلپ انجام دادم،میخواستم بدونم از کی میتونم ورزش بدنسازی شروع کنم و بخیه داخلی چقدر طول میکشه تا جوش بخوره؟

  1. احتمالا کیست مویی شما عود کرده است. زیرا لازم است بخیه های بین 4 تا 8 هفته ترمیم شود. به یک متخصص مراجعه کنید.

 33. Avatar photoبابک فلاح گفت:

  سلام وقت بخیر خانم دکتر هزینه عمل کیست مویی با لیزر چقدره؟ من از شهرستان میخوام بیام بعد از چند روز مرخص میشم. با تشکر

  1. حدود هزینه لیزر کیست مویی را می توانید از مطب تلفنی سوال کنید. برای اعلام هزینه دقیق و هماهنگی های قبل از عمل نیز می توانید ویزیت آنلاین بیماران راه دور بگیرید.

 34. Avatar photoفاطمه گفت:

  سلام من چندین سال پیش کیست مویی داشتم و برام عمل باز انجام دادند و بخیه کردند که جای اسکار بدی به جا گذاشت.میخواستم بدونم این جای بخیه ها که زیاد هم مونده درمان خاصی داره؟

  1. معمولا درمان خاصی برای جای بخیه وجود ندارد به خصوص اگر جراحی به روش فلپ انجام شده باشد. اما اگر اسکاری کوچک و خطی باقی مانده باشد ممکن است با جراحی پلاستیک بتوانید آن را رفع کنید.

 35. Avatar photoیوسف گفت:

  سلام بیمه تکمیلی (دانا) طرف قرارداد دارین ؟

  1. سلام خیر با بیمه ها قرارداد نداریم. اما می توانید نامه هزینه ها را از کلینیک دریافت کنید و به بیمه ارائه نمایید.

 36. Avatar photopooya گفت:

  سلام من یک سوال داشتم. برای جراحی باز با لیزر دوره نقاهت تقریبا چقدر است؟
  یعنی جای زخم رو لیزر کنیم برای ترمیم سریع تر ولی بخیه نزنیم؟

  1. من این جراحی را به روش بسته انجام می دهم و روش باز حدود 2 ماه دوره نقاهت دارد که من انجام نمی دهم.

 37. Avatar photoمریم گفت:

  سلام ببخشید خانم دکتر میخاستم بپرسم عمل کیست مویی با روش بخیه بهتره یا لیزر کدومش برگشت نداره؟

  1. بهتر است جراحی کیست مویی با لیزر پرتوان انجام شود و با روش پلاستیک بخیه زده شود. یعنی لیزر کیست مویی به روش بسته و پلاستیک.

 38. Avatar photoمبینا گفت:

  سلام خانم دکتر من سال ۹۶ کیست مویی عمل سرپایی داشتم و کاملا بخیه خورد الان دو هفتس جای شکافت عمل باد کرده و بهش دست میزنم انگار یکی میخواد جونم رو بگیره و کمردرد هم دارم آیا باز کیستم عود کرده؟؟؟ من با ژیلت ناحیه مورد نطر رو تمیز نگه داشتم تو این چند سال و شاید بگم دو سه بار ناحیه کیستم ضربه دیده

  1. احتمالا کیست شما عود کرده است یا مشکل از استخوان کمر است. به هر حال لازم است توسط جراح معالج ویزیت شوید.

 39. Avatar photoسینا گفت:

  سلام خسته نباشید و مرسی بابت سایتتون
  من تقریبا ۱۰ روز پیش عمل کیست مویی انجام دادم به روش بسته بعد الان بخیه های قسمت پایین خوب جوش نخورده و خیلی کم ترشح دارم میخاستم بدونم چقد طول میکشه؟
  ممنون از لطفتون

  1. از جراح معالج خود بخواهید که برای شما کرم ترمیم کننده مناسب تجویز کنند. همچنین از ضماد عسل هم می توانید برای ترمیم سریعتر زخم کمک بگیرید. اگر مراقبت های بعد از عمل را به خوبی انجام دهید بین 3 تا 4 هفته ترمیم کامل انجام می شود. داشتن یک رژیم غذایی مغذی و سالم هم به ترمیم سریعتر زخم و کاهش دوره نقاهت بسیار کمک می کند. میوه و سبزی و مینرال زیاد مصرف کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *