کیست مویی

لیزر کیست مویی در تهران

لیزر کیست مویی در تهران

لیزر کیست مویی در تهران توسط دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر در کلینیک تخصصی انجام می شود. تمام جراحی های کیست مویی سرپایی و با لیزر انجام می شود. حتی اگر این کیست مویی همراه با آبسه و فیستول باشد. بیمار یک شب می تواند در کلینیک لیزر یا در منزل استراحت کند و از روز بعد کارهای روزمره خود را آغاز نماید.

در ادامه مطالب به معرفی مختصر بیماری کیست مویی می پردازیم و سپس در مورد مزایای لیزر کیست مویی در تهران نسبت به روش های درمانی دیگر در ارتباط با این بیماری صحبت خواهیم کرد.

کیست مویی چیست و به چه علت ایجاد می شود

کیست مویی یا کیست پیلونیدال یک نوع بیماری پوستی می باشد که اکثرا در ناحیه انتهایی کمر و بالای قسمت دنبالچه ایجاد می شود. در این بیماری موی بیمار به جای اینکه به سمت بالا رشد کند، وارد پوست شده، زیر پوست لانه گزینی می کند و ایجاد التهاب و عفونت می نماید.

مزیت لیزر کیست مویی

گاها این کیست ها دارای منافذ سطحی و زیر پوستی مرتبط به هم نیز می باشند که در این حالت به آنها سینوس مویی یا سینوس پیلونیدال گفته می شود.

کیست مویی در صورتی که عفونت نکرده باشد، بدون علائم است و در صورت وجود عفونت، ترشحات چرکی و بد بویی از محل کیست خارج می شود. در این فاز، بیمار احساس درد شدیدی می کند و آبسه پوستی او باید به سرعت در بیمارستان یا کلینیک توسط متخصص جراحی عمومی و لیزر تخلیه شود.

عوامل مختلفی می تواند در ایجاد کیست مویی نقش داشته باشد که مهم ترین آن وجود موی زیاد و پرپشت در پوست و همچنین فعالیت های روزمره مثل نشستن طولانی مدت می باشد. علت دقیق بیماری نا مشخص می باشد. صرف نظر از علت ایجاد کننده بیماری، روش های مختلفی برای درمان آن وجود دارد که لیزر کیست مویی در تهران می تواند گزینه ای ایده آل به شمار بیاید.

مزایای لیزر کیست مویی در تهران

در کشور ما ایران اولین جراحی های با لیزر در تهران آغاز شده است. دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر جز اولین جراحان خانم هستند که از سال 86 جراحی های خود را با لیزر انجام می دهند. این در حالی است که هنوز در برخی از شهرستان ها هنوز اطلاعات کافی درباره جراحی با لیزر وجود ندارد.

برای درمان کیست مویی روش های مختلفی مثل جراحی و لیزر کیست مویی در تهران وجود دارد که هر یک مزایا و معایب کلی خود را  دارد.

استفاده از لیزر کیست مویی بر خلاف جراحی سنتی با تیغ جراحی، تهاجم کمتری دارد و فرد حداقل درد و عوارض جانبی ممکن را تجربه می نماید. لیزر کیست مویی در تهران دارای مزایای مختلفی می باشد از جمله:

 • هنگام استفاده از لیزر کیست مویی و در هنگام برش و برداشتن ناحیه پوستی مورد نظر، انتهای عصب بریده شده ترمیم می شود و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد بسیار کمی را تجربه می کند.
 • عمل جراحی با لیزر کیست به صورت سرپایی بوده و نیازی به بیهوشی عمومی ندارد.
 • مدت زمان بستری بیمار در بیمارستان بسیار کم بوده و در اکثر موارد و در صورت عدم وجود مشکل خاص، پس از گذشت دو ساعت از کلینیک مرخص می شود.
 • به دلیل سرپایی بودن فرآیند لیزر کیست مویی، مدت زمان بازگشت بیمار به محیط کار و زندگی طبیعی خود بسیار سریع تر از جراحی با تیغ جراحی می باشد.
 • در روش لیزر کیست مویی، علاوه بر کیست مویی، در صورت وجود بیماری هایی مثل هموروئید، شقاق و فیستول، می توان آنها را نیز به صورت هم زمان درمان نمود.
 • هنگام استفاده از لیزر کیست مویی، محیط عمل استریل بوده و به دلیل اینکه خونریزی یا موارد این چنینی ایجاد نمی شود، و لیزر تماس مستقیمی با بافت ندارد، شانس انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد.
 • در روش لیزر کیست مویی، به بافت اطراف کیست مویی آسیبی وارد نمی شود و مانند استفاده از کوتر، باعث نکروز بافتی نمی گردد. به همین دلیل عوارض بعد از عمل از جمله درد به میزان زیادی کاهش یافته و به ناحیه سالم اطراف کیست مویی آسیبی وارد نمی شود. به همین دلیل بعد از انجام لیزر، بیمار دوره نقاهت بسیار کوتاهی را تجربه می کند.
 • لیزر کیست مویی، به علت ترمیم عروق لنفاوی توسط لیزر، میزان تورم پوست بعد از انجام عمل بسیار کاهش یافته و محل عمل بدون ایجاد اسکار و جای زخم ترمیم می شود.
 • هنگام استفاده از لیزر کیست مویی، ناحیه درمانی نیازی به پانسمان ندارد
 • لیزر کیست مویی با ترمیم عروق کوچک بریده شده در هنگام جراحی، میزان خون ریزی را در هنگام عمل بسیار کاهش می دهد و دیگر شما نیازی به تزریق خون کمکی نخواهید داشت.

جراحی لیزر کیست مویی

از آن جایی که برای لیزر کیست مویی تهاجم کمی صورت می گیرد درد بعد از عمل خفیف تر خواهد بود که به بیمار توصیه می شود از مسکن های معمولی استفاده کند. پس از عمل لیزر کیست مویی نیازی به بستری در بیمارستان نیست و بیمار می تواند به خانه بازگردد. در صورتی که جراحی به روش باز انجام شود شستشوی محل عمل و پانسمان فشاری توسط پرستار کفایت می کند. اما در روش عمل جراحی کیست مویی به روش نیازی به تحمل پانسمان های طاقت فرسا نیست و بیمار هزینه کیست مویی اضافی از این بابت متحمل نمی شود.

تمام موارد ذکر شده از جمله مزایای لیزر کیست مویی در تهران می باشد. اگر به دنبال بهترین مکان برای لیزر کیست مویی هستید، با همکاران ما در کلینیک تخصصی لیزر دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر تماس بگیرید.

کاربرد لیزر در درمان کیست مویی

برای درمان کیست مویی به صورت معمول از روش جراحی استفاده می شود؛ اما درمانی که امروزه توصیه می شود لیزر درمانی کیست مویی یا حراحی کیست مویی با لیزر می باشد.

لیزر کیست مویی با دستگاه لیزر کم توان و یا پرتوان صورت می گیرد؛ به این صورت که فیبرهای لیزری در مسیر فیستول کیست مویی قرار داده می شوند و کیست و مجرای منشا گرفته از آن را تخریب می کنند. بافت محکم مو باعث ایجاد تحریکات التهابی در اطراف ریشه مو بازگشت خورده می شود؛ بنابراین استفاده از لیزر باعث جلوگیری از این فاکتور و درمان دائمی کیست مویی می شود.

لیزر کیست مویی از آن جایی که مورد استقبال بیماران و پزشکان قرار گرفته است امروزه بسیار مورد توجه قرار گرفته است و توصیه می شود. با لیزر می توان انواع بیماری های این ناحیه از جمله فیستول را همزمان و در یک جلسه درمان کرد

لیزر درمانی کیست مویی

از انواع لیزر می توان برای درمان های کیست مویی به شرح زیر سود برد:

 • استفاده از لیزر کم توان جهت تابش لیزر به داخل بافت کیست مویی بدون باز کردن بافت
 • استفاده از لیزر پرتوان جهت برش دادن ناحیه کیست مویی و تخلیه و تخریب جدار کیست
 • لیزر الکس یا دایود برای از بین بردن موهای زائد روی پوست برای جلوگیری از عود کیست مویی
 • استفاده از لیزر مادون قرمز برای ترمیم بهتر زخم جراحی کیست مویی البته اگر جراحی شما توسط دکتر زهرا سعادتی و به روش بسته انجام شود دیگر خبری از زخم و اسکار نخواهد بود و نیازی به استفاده از لیزر دوم برای ترمیم زخم نخواهد بود

روش لیزر کیست مویی به چه صورت می باشد؟

بسته به نظر و مهارت متخصص جراحی که لیزر کیست مویی را انجام می دهد ممکن است روش های جراحی کیست مویی بسته و یا کیست مویی باز انجام شود؛ ممکن است برخی از جراحان دستگاه خاصی را برای لیزر کسیت مویی ترجیح بدهند و یا ولتاژ خاصی را برای انجام لیزر کیست مویی استفاده کنند.

قبل از عمل جراحی برخی جراحان کیست مویی را شکاف می دهند و ترشحات چرکی آن را تخلیه می کنند و سپس اقدام به لیزر کیست مویی می کنند. اگر بعد از جراحی زخم با بخیه بسته شود به این روش جراحی لیزری کیست مویی بسته گفته می شود که نیازمند مهارت و تجربه بالایی است.

قبل از انجام عمل لیزر کیست مویی نیاز به دریافت آنتی بیوتیک نمی باشد مگر این که بیمار دچار آبسه و یا مشکلات دیگر باشد که قبل از جراحی کیست مویی آبسه تخلیه می شود و آنتی بیوتیک تجویز می شود. بعد خوابیدن ورم و التهاب ناحیه متخصص جراحی اقدام به جراحی و لیزر کیست مویی می کند.

 برای انجام لیزر کیست مویی تنها بی حسی موضعی کفایت می کند اما گاهی لازم می شود در برخی موارد خاص بیهوشی عمومی صورت بگیرد. قبل از انجام عمل لیزر کیست مویی از بیمار خواسته می شود که محل کیست مویی را شیو کند تا عفونت ایجاد نشود. متخصص جراحی نیز پس از پاکسازی محل اقدام به لیزر کیست مویی می کند.

برای جلوگیری از سوختگی بافت های اطراف جراح معمولا مقداری نرمال سالین در اطراف مجرای کیست مویی تزریق می کند تا به اصطلاح خنک بماند.

بسته به اندازه حفره کیست مویی پروب لیزری که جراح انتخاب می کند متفاوت است. جراح برای لیزر کیست مویی پروب را وارد مجرا می کند، اگر پس از تخریب بافت های زائد مجرا روی هم خوابید کار جراح تمام شده است اما گاهی مجرا بسته نمی شود که در این صورت بار دیگر جراح اقدام به لیزر کیست مویی می کند. در نهایت یک پانسمان فشاری برای بستن مجرا استفاده می شود.

فیلم لیزر کیست مویی

سوالات متداول لیزر کیست مویی در تهران

1-چطور بهترین کلینیک لیزر کیست  مویی را انتخاب کنیم؟

برای انتخاب بهترین کلینیک لیزر برای جراحی و لیزر کیست مویی در نظر داشتن تجربه و مهارت متخصص جراحی در این زمینه بسیار مهم است. متخصص جراحی و لیزر که مهارت کافی در جراحی بسته کیست مویی با انواع لیزر را دارد بهترین انتخاب شما می باشد. استفاده از متدهای روز دنیا و جراحی بدون اسکار و بدون عود و بازگشت در درمان و لیزر کیست مویی در اولویت قرار دارد. برای اطلاعات بیشتر می توانید با مطب دکتر زهرا سعادتی تماس بگیرید. 02122761600

2-آیا لیزر کیست مویی درد دارد؟

لیزر کیست مویی تحت بیهوشی و یا بی حسی اسپاینال انجام می شود. بنابراین طی پروسه عمل جراحی با لیزر بیمار هیچگونه دردی احساس نمی کند. اگر جراحی و لیزر کیست مویی به روش بسته انجام شود نیز بیمار درد زخم باز کیست مویی را تجربه نخواهد کرد. همچنین خبری از درد تعویض پانسمان زخم باز نیست .

3-آیا لیزر موهای زائد برای درمان و جلوگیری از کیست مویی مناسب است؟

اگر به کیست مویی مبتلا شده اید نمی توانید با لیزر موهای زائد کیست مویی به درمان کامل دست یابید. زیرا کیست مویی باید جراحی و تخلیه شود. اما با لیزر موهای زائد ناحیه پایین کمر می توانید از عود کیست مویی جلوگیری کنید. همچنین اگر مستعد ابتلا به کیست مویی می باشید با لیزر موهای زائد این ناحیه می توانید از بروز کیست مویی جلوگیری کنید.

4-آیا لیزر کیست مویی عود و بازگشت دارد؟

احتمال عود و بازگشت کیست مویی بعد از جراحی با لیزر بسیار پایین تر از جراحی با روش های سنتی است. اگر توسط یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه و با لیزر پرتوان به روش بسته عمل جراحی کیست مویی را انجام دهید بیماری شما عود نخواهد کرد. دقت کنید که مهمترین و تنها مراقبت بعد از لیزر کیست مویی به روش بسته از بین بردن موهای زائد ناحیه است.

5-لیزر کیست مویی بهتر است یا جراحی باز  با تیغ و کوتر؟

به دلیل این که  بعد از جراحی باز زخم کیست مویی باز گذاشته می شود احتمال بروز عفونت و عود کیست مویی بسیار بالا است. به خصوص اگر پانسمان زخم باز کیست مویی به درستی و در زمان معین تعویض نشود. همچنین مراقبت و نقاهت جراحی سنتی برای انسان مدرن امروز بسیار وقت گیر و طاقت فرسا است. اما در جراحی کیست مویی با لیزر پرتوان بیمار درگیر تعویض پانسمان روزانه و استراحت طولانی نیست. همین نقاهت کوتاه و بهبودی سریع احتمال عود کیست مویی را به صفر نزدیک می کند. بنابراین لیزر کیست مویی به جراحی باز با تیغ و کوتر ارجح و بهتر است.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

8 دیدگاه برای “لیزر کیست مویی در تهران

 1. Avatar دریا گفت:

  سلام.من شهرستان زندگی میکنم.کیست مویی دارم.آیا بعداز لیزروحداکثرسه روز استراحت میتونم.به شهرخودم که۹ساعت مسیر طول میکشه برگردم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما بعد از لیزر کیست مویی تنها یک شب نیاز به استراحت دارید و فردای روز لیزر می توانید به شهر خود بازگردید. اگر با ماشین سفر می کنید بهتر است در صندلی عقب ماشین دراز بکشید که به ناحیه عمل طی مدت زمان طولانی فشار وارد نشود.

 2. Avatar H گفت:

  سلام و خسته نباشید خدمت شما خانم سعادتی معذرت ک مزاحم شدم میخواستم درباره هزینشبپرسم فقط چون من کامل ب کلینیک شما اعتماددارم وتحقیق کردم خودم هم دانشجویی کارشناسی ارشد پژوشکده علوم شناختی هستم ممنون.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از حسن اعتماد شما متشکرم. برای اطلاع از حدود هزینه ها لطفا در ساعات اداری با مطب تماس بگیرید. هزینه دقیق درمان و لیزر کیست مویی بعد از ویزیت مشخص می شود.

 3. Avatar رضا گفت:

  سلام خانم دکتر

  میخواستم بدانم آیا درمان کیست مویی در هر مرحله ای که پیشرفت کرده باشد با لیزر قابل انجام است؟ یا در مراحل پیشرفته حتما باید جراحی سنتی انجام شود؟
  آیا درمان کیست مویی دارای فیستول نیز با لیزر انجام می شود؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام توصیه می شود که کیست مویی پیشرفته را با لیزر جراحی کنید. در جراحی کیست مویی با لیزر متخصص جراحی می تواند بخش وسیع تری را تحت جراحی و لیزر قرار دهد. این در حالی است که در جراحی سنتی کیست مویی به دلیل خونریزی و محدودیت های جراحی باز جراح نمی تواند بخش وسیعی را تحت درمان و جراحی قرار دهد.

 4. Avatar حمید گفت:

  سلام وقت بخیر.
  بنده از شهرستان هستم و خواهرم کیست مویی دارند. شنیدم ک با لیزر قابل درمان هست. آیا قبل از مراجعه حضوری میتونم تصویری از ناحیه ارسال کنم ک مطمن بشویم که با لیزر امکانش هست و بعد اقدام کنیم؟
  ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله شرایط ویزیت آنلاین را در همین سایت مطالعه کنید و یا در ساعات اداری با مطب تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *