آبسه

هزینه جراحی آبسه مقعدی

هزینه جراحی آبسه مقعدی

آبسه مقعدی انواع مختلفی دارد که با توجه به وضعیت آناتومیکی و تعداد و… مشخص می شوند. برای درمان آبسه مقعدی راه های زیادی وجود دارد که از آن ها می شود به جراحی و لیزر آن اشاره کرد.

یکی از مواردی که اغلب افراد در زمان مبتلا شدن به یک بیماری و اقدام برای درمان به آن توجه دارند هزینه ی بیمارستان، درمان و جراحی بیماری و این که آیا هزینه درمان را بیمه متقبل می شود، است.

عوامل موثر در هزینه درمان آبسه مقعدی

هزینه های درمان آبسه مقعدی با توجه به عوامل متعدد، متفاوت است. در ادامه چند نمونه از این موارد را که بر روی هزینه تاثیر دارند نام برده ایم:

 1. بیمارستان: هزینه ها با توجه به بیمارستانی که برای جراحی انتخاب می شود بسیار متفاوت است. عمل می تواند در بیمارستانی دولتی، خصوصی یا نیمه خصوصی انجام شود. حتی ممکن است در مطب دکتر یا کلینیک های درمانی هم انجام شود. پس با توجه به اینکه کجا درمان آبسه مقعدی انجام می شود روی هزینه درمان اثر دارد.
 2. نوع آبسه: یکی دیگر از مواردی که هزینه درمان آبسه مقعدی به آن بستگی دارد این است که آبسه دقیقا چگونه ایجاد شده است و چه ویژگی هایی دارد. مکان دقیق آبسه مقعدی مهم است. چند نوع آبسه وجود دارد که از آن ها می توان به آبسه دورانی، ایسکیورکتال و سوپرالواتور اشاره کرد. آبسه مقعدی می تواند عمیق یا سطحی باشد. هم چنین می تواند فیستول ایجاد کرده باشد یا خیر. این موارد هرکدام به طور جداگانه روی روش جراحی و در نتیجه روی هزینه درمان تاثیر دارد.
 3. پیچیدگی جراحی: دقت داشته باشید که جراحی آبسه مقعدی می تواند به صورت های مختلف انجام شود. برای مثال ممکن است یک جراحی سرپایی آبسه سطحی در مطب دکتر باشد که با بی حسی موضعی انجام می شود. گاهی نیز یک جراحی پیچیده در اتاق عمل است که ممکن است نیاز به بیهوشی داشته باشد. هزینه هرکدام از انواع جراحی ها با هم فرق دارد. همچنین ابزار و تکنولوژی و تکنیک جراحی در تعیین هزینه جراحی آبسه مقعدی تاثیرگذار است.
 4. تعداد آبسه مقعدی: تعداد آبسه مقعدی نیز در درمان تاثیر دارد. ممکن است فقط یک آبسه نباشد و فرد دارای چند آبسه مقعدی باشد که در این صورت باز هم روی هزینه درمان تاثیرگذار است.
 5. در مورد درمان با لیزر هم بهتر است بدانید که همه بیمه ها هزینه جراحی با لیزر را تقبل نمی کنند. به طور معمول درمان هایی که بیهوشی ندارند و سرپایی اند و کمتر از 6 ساعت طول می کشد بیمه شامل آن ها نمی شوند. البته در نظر داشته باشید که بعضی از بیمه ها به عنوان مثال بیمه های تکمیلی هزینه لیزر را هم تقبل نمی کنند. پس بهتر است حتما قبل از اقدام به درمان در مورد اینکه بیمه شما این درمان را قبول می کند یا نه از دفتر بیمه خود سوال کنید. در ضمن می توانید از کلینیک بابت هزینه های جراحی آبسه مقعدی مدارک و رسیدها را دریافت کنید تا به بیمه ارائه دهید.
 6. در مورد هزینه ای که باید برای درمان آبسه مقعدی بپردازید احتمالا این هزینه ترکیبی از مواردی است که بیمه شامل آن ها می شود و مواردی که شامل نمی شود. در این مورد باید تفاوت هزینه بیمارستان و هزینه ای که بیمه متقبل نمی شود را خود بیمار بپردازد.
 7. البته در مورد لیزر آبسه مقعدی بهتر است گفته شود که با توجه به محدودیت بیمه در کل هزینه زمانی، پولی و صرف انرژی در آن نسبت به جراحی های معمولی کمتر می شود.

نتیجه هزینه درمان آبسه مقعدی

در نهایت با درنظر گرفتن آیتم های مختلفی که برای هزینه جراحی آبسه مقعدی باید در نظر گرفت پس هزینه خاصی را نمی توان نام برد. با در نظر گرفتن تمام این موارد که فرد بیمار شامل کدام مورد شوند و روند درمان او چگونه طی شود می توان نظر قطعی داد.

در نتیجه نمی توان با تماس گرفتن با مرکز درمانی و مطالعه طیف قیمت متوجه هزینه درمان آن شد بلکه نیاز است که بیمار به متخصص جراحی عمومی که ترجیحا متخصص جراحی با لیزر باشد مراجعه کند، معاینه شود و تعداد و انواع آبسه مقعدی تشخیص داده شود، روش درمان و زمان انجام آن مشخص شود و با توجه به شرایط بیمار و میزان پیچیدگی، هزینه کلی درمان مشخص می شود.

معمولا هزینه جراحی آبسه مقعدی و تخلیه و درناژ آن با لیزر توسط یک متخصص جراحی ماهر و با تجربه از 1.000.000 تومان به بالا خواهد بود. اما آنچه که در جراحی با لیزر مهم است این است که بیمار هزینه پانسمان بعد از عمل ندارد. همچنین دوره نقاهت بسیار کوتاهتری دارد و سریعا به محیط کار و زندگی باز می گردد. مهمتر از همه جراحی با لیزر احتمال عود را نزدیک به صفر می کند و دیگر بیمار گرفتار عود مجدد آبسه مقعدی و نیاز به پرداخت مجدد هزینه ها نخواهد بود.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

14 دیدگاه برای “هزینه جراحی آبسه مقعدی

 1. Avatar سحر گفت:

  سلام وقت بخیر،خانوم دکتر خواهرم چندروز پیش دردباسن داشت سمت راست باسن،نزدیک دهانه مقعد،و رفته رفته دردش به قدری شدید شد که نمیتونست بشینه و شبها از دید نمیخوابید وبه دکتر جراح داخلی مراجعه کرد و چون دردش شدید بود نتونستن معاینه کنن و کرتوسکوپی نوشتن،وتواین مدت سرم و آمپول و داروی ضد درد استفاده کرد حدود سه روز ،که از مقعدش چرک زیادی خارج میشد،امروز ازصب چرکی خارج نشد و دردش مجددا تشدید شد،و به هربیمارستانی بردیم متاسفانه انجام نمیدادن،بیمارستان نور شهریار هم قیمت ۱۲ملیون برای تخلیه آبسه به ما پیشنهاد دادن که خارج از توان مابود

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تنها روش درمان آبسه مقعدی تخلیه و درناژ آن می باشد. به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید که توانایی و تجربه کافی برای درمان آبسه مقعدی را داشته باشد.

 2. Avatar زری صالحی گفت:

  سلام .امیدوارم کە خوب و خوش وسلامت باشید .من قبلا افتخار دیدنتون رو داشتم .خانم دکتر چند روزە کەروی جناغ سینم یە جوش زدە زیر جوش یە تودەمانندە کەجابجا نمیشە وسفتە روز اول درد داشت اما الان درد ندارە میخواستم نظر شما را بپرسم وچە اقداماتی باید انجام بدم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است برای تخلیه آن به یک متخصص مراجعه کنید. آبسه و توده را در هر ناحیه از بدن که باشد نباید دستکاری کنید و برای تخلیه و درناژ آن به موقع اقدام کنید.

 3. Avatar امیر نقدی گفت:

  سلام، وقت بخیر
  پدرمن چند سالی هست کنار مقعدشون عفونت میکنه، دوبارعمل کرد ومجدد عفونت بازگشت؛ چندین بارهم خود این عفونت سربازکرد وبافشاری که بهش وارد شد اندکی تخلیه شد.
  میخواستم ازتون بپرسم که با عمل (لیزر) امکان برطرف شدن کامل این بیماری هستش؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام وقت شما هم به خیر. بهترین و کارآمدترین روش درمان آبسه مقعدی عمل جراحی آبسه با لیزر پرتوان دی اکسید کربن است. پدر شما باید ویزیت شوند بعد از ویزیت نظر قطعی در مورد ایشان اعلام خواهد شد. احتمال عود آبسه مقعدی بعد از جراحی با لیزر بسیار بسیار پایین تر از جراحی سنتی است.

 4. Avatar طاهر گفت:

  سلام و خسته نباشید
  ۸ ماه قبل جراحی فیستول های اینسفکتریک در قسمت قدامی داشتم
  هنوز به طور متناوب درد کم و زیادی وجود داره
  با تجویز سیپروفلاکسسین و مترونیدازول درد و التهاب فروکش میکنه و مجددا با اتمام دوره آنتی بیوتیک
  التهاب پدیدار میشه
  جراح محترم یک ماه و نیم پیش ، مقداری چرک رو تشخیص دادن و باز انتیبیوتیک تجویز کردن
  گفتند این چرک مربوط به فیستول نیست
  مدتی بعد چرک از بین رفت
  از بیست و چند روز گذشته کمی مایع قهوه ای و موکوس از من خارج میشه
  البته دو همورویید هم دارم که قرار بود سال قبل با عمل رابر بند جداشون کنن اما گفتن باید فیستول من که یک دهانه اپنینگ فقط داره بطور کامل خوب بشه
  دستور ام آر آی دادن و در جواب ام آر آی من که متعلق به بیست روز پیشه هیچ اثری از آبسه یا فیستول یا شقاق وجود نداره
  من دیگه قادر به خوردن انتیبیوتیک نیستم چون تپش قلب و آریتمی و تنگی نفس برام میاره
  سوالم اینه
  که این درد چرا درمان نمیشه
  ایا باز بودن دهانه فیستول باعث بیرون امدن این ترشحات میشه
  و چرا حتما من رو مجبور به جراحی کردن و گفتن با لیزر درمان شدن نیست
  بعد برای مشاوره رفتم به مطب یک جراح لیزر مقعد…
  ایشون گفتن هموروید های شما باید جراحی و دوخته بشن … آنتیبیوتیک سفیکسیم ۴۰۰ دادن که به زور دو تا خوردم و کنار گذاشتم بعد از دو روز چون همه چیزم رو بهم ریخت از لحاظ ضربان و تپش قلب…

  مگر لیزر قادر به درمان این نوع همورویید نیست؟!!!!

  هموروییدهای من درجه دو هستن و بیرون هم نمیان و در retroversion آنوس قرار دارن

  من ۱۱۷ کیلو هستم
  دیابت نوع ۲ کاملا کنترل شده هم دارم

  کاش با لیزر جراحی بشن و تمام بشه یا این عذاب و ترشح و عود درد و …. گریبانگیرم خواهد بود؟!!!!!!

  با تشکر فراوان

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تمام انواع هموروئید و بیماری های مقعد را می توان با لیزر پرتوان جراحی و درمان کرد. به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید. مصرف بیش از اندازه آنتی بیوتیک به هیچ عنوان توصیه نمی شود و بیماری شما باید به طور اساسی درمان شود.

 5. Avatar رضا گفت:

  سلام دوروزه یه جوش دردناک کنار مقعدم ایجاد شده
  میتونه آبسه باشه؟؟
  برای درمانش تا چند روز دیگه به دکتر مراجعه کنم خوبه؟؟ اگه یک هفته طول بکشه ممکنه در عرض یه هفته هم بشه فیستول؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام فیستول مقعدی طی یک روز و یک هفته تشکیل نمی شود. اما اگر آبسه کنترل نشود ممکن است خیلی سریع بزرگ و دردناک شود طوری که نتوانید منتظر ویزیت دکتر متخصص جراحی شوید. بنابراین برای بعد از تعطیلات فورا به یک متخصص جراحی ماهر مراجعه کنید.

 6. Avatar اسماعیل گفت:

  سلام خسته نباشید می خواستم هزینه عمل آبسه مقعد بدونم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید بسته به شرایط بیماری و محل جراحی هزینه جراحی آبسه مقعدی مشخص خواهد شد. برای اطلاع از حدود هزینه ها نیز با مطب تماس بگیرید. تمام جراحی ها نیز با لیزر انجام می شود.

 7. Avatar احمد گفت:

  سلام
  خانوم دکتر بنده شقاق مقعدی دارم و گاهی به توالت می رم خونریزی هم دارم بهش دست نزنم بزارم خونش بند بیاد و اینکه یک زائده کوچک هم در آورده اصلا نمی دونم هزینش چقدره
  تشکر می کنم راهنماییم کنید
  تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام حتما به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. ابتدا برای شما دارو تجویز می شود. می توانید شرایط ویزیت آنلاین را در اینجا بخوانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *