شقاق فیشر مقعد, هموروئید

پماد لیدوکائین برای هموروئید و شقاق

پماد لیدوکائین برای هموروئید و شقاق

پزشکان در برخی مواقع برای درمان دردهای ناشی از بیماری هموروئید و شقاق از پماد لیدوکائین استفاده می کنند. مکانیسم تاثیر پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق بدین گونه است که این پماد با مسدود کردن رگ های سدیم در غشای سلول عصبی از انتقال پیام درد جلوگیری می کند.

مهم ترین کاربرد پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق، در تسکین درد است.. علاوه بر اینکه پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق، به کار برده می شود در درمان سوختگی و بیماری های پوستی نیز تاثیرگذار است.

بهتر است این پماد را در دمای هوای اتاق نگهداری نمود و از قرار دادن در نور مستقیم خورشید باید جلوگیری کرد. تاثیر پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق، بدین صورت است که با کاهش دادن درد، خارش و تورم به درمان مشکلات ناشی از این بیماری کمک می کند.

چطور از پماد لیدوکائین استفاده کنیم

در اصل یک ماده بی حسی است که با کم کردن موقت درد بیمار را آرام می کند. در ضمن این محصول حاوی هیدروکورتیزون، کورتیکواستروئید است که باعث کاهش خارش و تورم می شود. قبل از استفاده از پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق، باید مکان آسیب دیده را با آب و صابون کاملا شستشو دهید و سپس خشک کنید.

حتی می توانید از دستمال مرطوب نیز برای تمیز کردن استفاده کنید. سپس برای تاثیر پماد لیدوکائین می توانید در حد 2/1 تا 1 اینچ از پماد را به داخل مقعد بزنید تا تاثیر خود را بگذارد.

طرز استفاده از پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق

 تعیین میزان مصرف پماد لیدوکائین و مدت استفاده از آن با نظر متخصص جراحی عمومی معالج انجام می شود. استفاده از پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق به صورت موضعی است. از تماس این پماد با دیگر نواحی بدن از جمله چشم، واژن و دهان و … باید خودداری نمود.

ابتدا دست ها را بشویید و دستکش و یا انگشتی دست کنید. سپس مقدار کمی از پماد را روی انگشت بگذارید و بر روی ناحیه مقعد بمالید.

بنابراین این پماد را حتما از دسترس اطفال خارج کنید. نکته دیگری که در زمان استفاده از لیدوکائین باید در نظر بگیرید این است که بعد از مصرف از پوشاندن موضع توسط باند پرهیز کنید. به دلیل اینکه این کار ممکن است جذب دارو را زیاد کند و موجب ایجاد مشکل جدیدی شود.

نکته دیگر درباره مصرف این پماد این است که استفاده از پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق، محدودیت دارد و مصرف بی رویه عوارضی را به جای می گذارد.

چنانچه از این دارو بیش از حد استفاده شود ممکن است عوارضی را به همراه خود داشته باشد. از جمله عوارضی که ممکن است استفاده از پماد لیدوکائین بر روی بدن فرد داشته باشد شامل: سرگیجه، تب، راش پوستی، اختلال در تنفس، خارش یا سوزش شدید پوست باشد.

البته در صورتی که استفاده از پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق، عوارضی از جمله تنگی نفس، تشنج و یا نامنظم شدن ضربان قلب را به همراه داشته باشد باید حتما با متخصص جراحی خود تماس بگیرید.

موارد منع مصرف پماد لیدوکائین برای درمان هموروئید و شقاق

استفاده از پماد لیدوکائین برای درمان شقاق و هموروئید برای اکثر افراد بلامانع است و اکثر افراد می توانند از این دارو استفاده کنند. فقط تنها نکته ای که باید مد نظر قرار داد این است که از این دارو نباید بیش از حد استفاده نمود.

البته یک سری از بیماران نباید برای درمان از این پماد استفاده کنند: بیماران کبدی، خانم های باردار و شیرده، افراد حساس به داروهای بی حسی و بیماران مبتلا به تپش قلب نیز هرگز نباید از این دارو استفاده نمایند. این دارو زمانی که با درمان های خانگی استفاده شود و بیماری بواسیر یا شقاق پیشرفت چندانی نیز نداشته باشد، به احتمال بسیار قوی بیماری را درمان می کند.

اما اغلب از این پماد برای درمان بیماری به صورت موقت استفاده می شود. برای اینکه بیماری به طور کامل و موثرتری از بین برود باید از روش های لیزر یا جراحی استفاده کرد. البته درمان بواسیر با جراحی احتمال دارد یک درمان قطعی نباشد و با درد و خونریزی نیز همراه باشد. به همین علت است که متخصصین جراحی و لیزر درمان با لیزر یا همان لیزر هموروئید را به عنوان قطعی ترین راه درمان توصیه می کنند.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *