هموروئید

۵ روش درمان هموروئید یا بواسیر

انواع درمان هموروئید

درمان هموروئید روش های مختلفی دارد که هر کدام از این روش ها بر اساس نوع همورویید و شرایط کلینیکی بیمار متفاوت است. اولین اصول درمان هموروئید مراقبت های خانگی است که حتی پس از دوره جراحی و لیزر همورویید نیز کاربرد دارد. درمان های خانگی و مراقبت های خانگی اولین قدم برای درمان هموروئید است. در مراحل بعدی دارو درمانی هموروئید و در مراحل بعدی و انواع شدیدتر بیماری لیزر و جراحی هموروئید توصیه می شود. برای درمان هموروئید به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید تا بهترین و سریعترین روش درمان را به شما پیشنهاد کند. با مراجعه به یک متخصص جراحی حاذق که با علم روز آشنایی کافی دارد می توانید از درمان سرپایی انواع همورویید بهره ببرید.

درمان هموروئید با لیزر

درمان خانگی هموروئید

اولین قدم در درمان خانگی هموروئید کنترل یبوست است.  کنترل یبوست با تغییر در سبک عادات غذایی و رفتاری بیمار ممکن می شود. اگر شما از انواع ملین ها و داروها برای کنترل یبوست استفاده کنید اثر بخشی دائمی نخواهد داشت و راهی جز افزایش فیبر غذایی و انجام یک فعالیت ورزشی منظم ندارید. افرادی که دچار یبوست می شوند اکثرا دچار کم آبی و چاقی هستند.

مصرف روزانه 30 الی 60 گرم فیبر معادل 12 عدد میوه به اندازه متوسط، به کنترل یبوست کمک شایانی می کند.

 • افزایش میزان آب و آبمیوه مصرفی به 8 الی 10 لیوان در روز
 • انجام یک یک فعالیت ورزشی مثل یوگا یا پیاده روی روزانه

روش های دیگر درمان خانگی هموروئید مثل:

 • نشستن در لگن آب گرم جهت سریع خونرسانی و التیام و تمیز نگهداشتن ناحیه مقعدی.
 • استفاده از ژل های ترمیم کننده مثل ژل آلوورا.
 • به محض احساس دفع باید اقدام به اجابت مزاج نمود تا از بروز یبوست جلوگیری شود
 • هر روز یک زمان خاص را  مثلا بعد از غذا خوردن  تنظیم کنید و روی توالت بنشینید. این روش  به تحریک حرکت روده کمک می کند.
 • از خشک کردن ناحیه با دستمال زبر و خشن پرهیز کنید تا به پوست ناحیه آسیب نرسانید.
 • گاهی می توان از یک آیس پک کوچک برای کاهش ورم استفاده کرد
 • از نشستن بر روی سطوح سخت خودداری کنید و از یک بالش نرم برای نشستن استفاده کنید.

درمان دارویی هموروئید

درمان دارویی هموروئید

درمان دارویی هموروئید ممکن است با کمک قرص ها و یا پماد های مخصوص درمان هموروئید انجام شود. این نوع از درمان برای هموروئید داخلی درجه 1 و گاها درجه 2 و برخی از هموروئید های خفیف خارجی کاربرد دارد. همچنین در برخی موارد پزشک تشخیص می دهد که بیمار یک دوره داروی هموروئید را برای انواع دیگر این بیماری مصرف کند و سپس برای روش های دیگر درمان اقدام کند.

این دارو ها را می توان به 3 دسته کلی تقسیم کرد

 • پمادها و یا قرص ها و یا شیاف های مسکن جهت تخفیف التهاب و درد
 • پمادهای ترمیم کننده و تسریع کننده بهبودی  پوست و پاکه هموروئید
 • پمادهای بی حسی جهت تسکین و یا تخفیف اسپاسم و درد ناحیه

این داروها می توانند شامل لیدوکائین، کرم زینک جهت محافظت از پوست، و یکی از انواع پمادهای آنتی هموروئید باشد. به طور کل می توان گفت داروهای ضد التهابی داروهایی استروئیدی هستند که در صورت استفاده نادرست عوارض گوناگونی از جمله آتروفی و نازک شدن پوست را بر جای خواهد گذاشت. اگر متخصص جراحی مصرف پماد درمان هموروئید را برای 1 الی 2 هفته برای شما تجویز کرده است از تکرار دارو و مصرف مضاعف این دارو به شدت پرهیز کنید. در صورت عدم بهبودی هموروئید طی 1 الی 2 هفته متخصص روش های دیگر درمان هموروئید را به شما پیشنهاد خواهد داد.

برای آشنایی بیشتر با پماد درمان هموروئید و شیاف آنتی هموروئید کلیک کنید.

درمان هموروئید کودکان

درمان های خانگی هموروئید در بچه ها

کرم های مناسب برای درمان بواسیر بچه ها در داروخانه ها وجود ندارد. برای کنترل درد ایبوبروفن توصیه می شود. بچه باید روزی چند بار به مدت ۳۰-۲۰ دقیقه در لگن آب گرم بنشیند. اگر پودر جودوسر به آب گرم اضافه شود تسکین دهنده است. پاشیدن نشاسته ی ذرت در ناحیه مقعد خارش را کنترل می کند. درد این ناحیه را می توان با گذاشتن کیسه ی یخ که با حوله پوشیده شده به مدت ۵ دقیقه تسکین داد.

 ۲- درمان هموروئید با لیزر

دومین و کارآمدترین روش درمان هموروئید با لیزر است. انواع گوناگونی از لیزر برای درمان همورویید استفاده می شود. دو نوع پرکاربرد لیزر هموروئید 1-لیزر کم توان مادون قرمز جهت لیزر درمانی با پرتو لیزر و 2- لیزر پرتوان دی اکسید کربن جهت برداشتن و خارج کردن پاکه همورویید یا بواسیر بدون درد و خونریزی است.

۲.۱-لیزر درمانی هموروئید

در مراحل اولیه بیماری وقتی هموروئید خیلی بزرگ نشده و دچار عارضه نیست می توان از لیزر درمانی کمک گرفت.این نوع لیزرها یک وسیله ی مخصوص دارد که وارد مقعد شده و به جهات مختلف تابانده می شود و باعث کاهش علایم هموروئید می شود. لیزر موجب می شود هم درد آن کمتر شده و هم اندازه ی آن کوچکتر شود.از این نوع لیزر نمی توان در درمان هموروئیدهای خیلی بزرگ و دچار عارضه سود برد.
در نظر داشته باشید روش لیزر درمانی هموروئید با جراحی هموروئید با لیزر متفاوت است و روشی سرپایی محسوب می شود

اشعه مادون قرمز

از این اشعه به دو صورت می توان در درمان هموروئید استفاده کرد
1-در یک روش پروب لیزر روی هموروئید داخلی گذاشته می شود. اشعه مادون قرمز تابانده شده و جای تابش سفید رنگ می شود،این طول موج توسط هموگلوبین جذب بالایی دارد و باعث انعقاد عروق داخل پاکه هموروئید می شود. این پاکه پس از چند روز کوچک شده و از بین می رود. این روش نیاز به بیهوشی وحتی بی حسی ندارد و فقط برای هموروئید داخلی کاربرد دارد
۲-در این روش از فیبر دیود استفاده می شود؛ به این صورت که فیبر حامل اشعه وارد پاکه هموروئید شده اشعه تابانده می شود عروق داخل هموروئید لخته شده و پاکه هموروئید از بین می رود. هزینه این نوع لیزرها بالا می باشد.

انواع درمان هموروئید

۲.۲-لیزرهای پرتوان دی اکسید کربن درمان قطعی هموروئید لیزر هموروئید-لیزر بواسیر

امروزه لیزر های پرتوان دی اکسید کربن CO2 بهترین و جدیدترین روش درمان انواع همورروئید است. با این نوع لیزر تمام انواع هموروئید را می توان درمان نمود. این لیزر پر توان بوده و با کمک این لیزر می توان پاکه هموروئید را بطور کامل برداشت. در واقع این لیزر کار چاقوی جراحی را انجام می دهد و درمان قطعی بواسیر می باشد.

در مقایسه با روش های قدیمی لیزر انقلاب جدیدی در درمان بیماری ها به خصوص درمان بیماری های مقعدی است در گذشته بیمار درد و خونریزی و دوره نقاهت بسیار طولانی را سپری می کرد و همین علت مراجعه نکردن برخی بیماران به پزشک است. در واقع باور قدیمی در مورد درمان طولانی و دردناک هموروئید و دیگر بیماری های مقعدی باعث می شود شخص دیر به پزشک مراجعه کند اما اگر بدانید که لیزر مشکلات قبلی را حل کرده است دیگر ترس و خجالتی بابت درمان بیماری و مراجعه به پزشک نخواهید داشت.

قبل و بعد درمان هموروئید با لیزر

در تصویر بالا قبل و بعد از درمان هموروئید با لیزر پرتوان و به روش جراحی را مشاهده می کنید

۳-درمان هموروئید یا بواسیر با جراحی باز

چندین روش جراحی برای خارج کردن هموروئید های علامت دار توصیف شده است. همه این روش ها بر اساس کاهش جریان خون شبکه های هموروئیدی و خارج کردن مخاط و اندودرم اضافی است.
عمل باز هموروئید با بی حسی موضعی؛منطقه ای و یا بیهوشی عمومی انجام می شود. در بعضی از روش ها زخم حاصل از برداشتن هموروئید با بخیه های قابل جذب بسته می شود و در روش دیگر زخم باز گذاشته می شود تا به طور ثانویه ترمیم شود. هر ۳ بالشتک هموروئیدی را می توان در یک جلسه برداشت اما باید از خارج کردن منطقه ی وسیعی از پوست اطراف مقعد اجتناب کرد تا از تنگی مقعد بعد از عمل جلوگیری شود
عوارض جراحی باز هموروئید
خون ریزی – عفونت-تنگی مقعد- احتباس ادراری – بی اختیاری مقعد – از عوارض جراحی باز هموروئید با تیغ جراحی است.

توصیه های درمان هموروئید دکتر سعادتی

درمان هموروئید خارجی ترومبوزه

به طور کلی هموروئید خارجی ترومبوزه موجب درد شدید و توده قابل لمس در اطراف مقعد در طول ۲۴ تا ۷۲ ساعت بعد از ترومبوز می شوند. هموروئید ترومبوز را می توان تحت بی حسی موضعی و درون مطب خارج کرد. به دلیل این که لخته ایجاد شده معمولا حفره دار است انجام برش ساده و تخلیه آن اغلب موثر نیست و هموروئید باید کاملا خارج شود. بعد از ۷۲ ساعت هموروئید ترومبوز شروع به بازجذب می کند و درد به صورت خودبخود برطرف می شود. در صورتی که درد برطرف شود{بعد از گذشت ۷۲ ساعت} خارج کردن هموروئید ضروری نبوده اما نشستن در لگن آب گرم و تجویز داروهای مسکن مفید است.

۴-روش بستن شریان بواسیر با استفاده از داپلر (DG-HAL ) :

در این روش درمان، با پاکه (بالشتک) هموروئید برخورد غیر مستقیم مى شود. یعنى عروق اصلى تغذیه کننده بواسیر مسدود مى شود که نهایتاً منجر به کاهش و یا قطع جریان خون به بالشتک هموروئیدى شده و تورم آن از بین رفته، بواسیر چروکیده شده و در نتیجه علائم نیز از بین مى رود. البته این روش درمان قطعی
بواسیر نیست و طول درمان نسبتا طولانی دارد.

۵-بستن بواسیر با حلقه لاستیکى ( رابر بند):

این روش درمان بواسیر در گذشته طرفداران زیادی داشت. این روش در مورد بواسیرهای درجه دوم و سوم مناسب بوده و به صورت سرپایى بدون استفاده از بى حسى و بیهوشى در مطب انجام می شد. محدودیت هاى آن در مورد بواسیرهای خارجى و یا مخلوط است. همچنین این روش درمان قطعی انواع بواسیر نیست.  این عمل به علت درد زیاد برای بواسیر خارجی غیر قابل انجام است. ریت درمان با این روش ۸۷٪ و عوارض ۳٪ است.

سوالات متداول درمان هموروئید

1-بهترین روش درمان هموروئید چیست؟

به محض این که به هموروئید مشکوک شدید باید در سبک زندگی خود تجدید نظر کنید. یعنی مصرف فیبر غذایی، میوه و سبزی و نوشیدن آب را افزایش دهید. اگر اضافه وزن دارید وزن خود را کم کنید و تحرک روزانه خود را افزایش دهید. اگر به موقع اقدام نکنید ممکن است نیاز به جراحی هموروئید ضروری شود. در این مواقع جراحی هموروئید با لیزر پرتوان بهترین روش درمان محسوب می شود و نسبت به دیگر روش های سنتی درمان و جراحی هموروئید دوره نقاهت کوتاهتر و امکان عود بسیار پایینی دارد. درباره جراحی هموروئید با لیزر با یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مشورت کنید.

2-آیا می توان هموورئید را همراه با مدفوع دفع کرد؟

در برخی مواقع که بیمار مبتلا به هموروئید ترومبوزه است تصور می کند که بعد از خونریزی و تخلیه پاکه هموروئید آن را دفع کرده است. این در حالی است که پاکه هموروئید در جای خود قرار دارد. تنها خون لخته شده در آن خارج شده است. درمان هموروئید تحت نظر متخصص جراحی عمومی انجام می شود. هموروئید خود به خود درمان و تخلیه نمی شود.

3-چطور التهاب هموروئید را درمان کنیم؟

آب گرم منجر به اتساع عروق می شود. به همین دلیل انقباض و اسپاسم و التهاب رگ ها را رفع می کند. بنابراین شما می توانید با نشستن در لگن آب گرم التهاب هموروئید را تخفیف دهید. نشستن در لگن آب گرم منجر به احساس آرامش و تسکین در ناحیه خواهد شد.

4-درمان هموروئید با لیزر بهتر است یا با روش های سنتی؟

درمان هموروئید در مراحل اولیه سخت نیست و اگر به موقع اقدام کنید نیازی به جراحی و حتی لیزر نیست. اما در مواقعی که هموروئید مزمن شده است و به درمان های دارویی پاسخ نداده است بهترین روش درمان هموروئید با لیزر است. با لیزر پرتوان می توان تمام انواع هموروئید و بیماری های دیگر نشیمنگاه مثل آبسه، شقاق و فیستول را همزمان در یک جلسه با لیزر و جراحی کرد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

30 دیدگاه برای “۵ روش درمان هموروئید یا بواسیر

 1. Avatar علی گفت:

  من مبتلا به هموروئید خارجی درجه ۳ هستم
  کدام روش درمان برای من مناسبه میخوام هم از شر این بیماری راحت بشم و هم زیاد هزینه نداشته باشه

  1. دکترزهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   بهترین روش درمان هموروئید لیزر هست به خصوص لیزر پرتوان که دیگر هیچ عود یا بازگشتی ندارد و درمان قطعی است تنها مورد این روش هزینه بالای آن نسبت به دیگر روش هاست اما اگر ریسک عود دوباره و نقاهت طولانی را در نظر بگیرید این هزینه به صرفه تر است

 2. Avatar سحر گفت:

  بسیار عالی

 3. Avatar M گفت:

  سلام خانوم دکتر من هرچندوقت (۲ الی۳ماه) مقعدم زخم میشه یعنی هنگام مدفوع درد و خونریزی دارم بادستم که لمث می کنم مثل یه گوشتک کوچیکی هست یه دو سالی میشه این مشکلو دارم انواع پماد وقرص هم استفاده کردم ولی جواب ندادند لطفا راهنمایی کنید واگر میشه ادرس وشماره تلفن مطب تون رو هم بدین

  1. دکترزهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام باید حضوری معاینه شوید اگر داروهای آنتی هموروئید یا آنتی فیشر را قبلا مصرف کرده اید و بهبودی حاصل نشده احتمالا درمان یا جراحی با لیزر برای شما در نظر گرفته می شود. اطلاعات تماس در صفحه تماس با ما درج شده

 4. Avatar سامان گفت:

  سلام
  وقت بخير
  دكتر ، بنده 35 سال سن دارم و حدود 20 سال هست كه هموروئيد داخلي درجه 2 دارم و هر 3 تا 4 ماه به مدت تقريبي 2 هفته خون ريزي جداگانه از مدفوع دارم، در حالت عادي درد يا احساس بدي ندارم ؛ بنده سندروم روده تحريك پذير و يبوست مزمن هم دارم و بيشتر اوقات از داروهاي ملين كه استفاده مي كنم و تعداد دفعات دفع بالا ميره احساس درد مي كنم، و هموروئيد من هنگام دفع بيرون ميزنه و بعد از دفع با دست به داخل ميره، پيشنهاد شما در مورد روش درمان چيست و اگر از ليزر پرتوان استفاده كنم چقدر هزينه عمل خواهد شد و آيا بيمه تكميلي اين عمل ليزر را پوشش مي دهد ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در ابتدا سوال من از شما این است که چرا در مراحل اولیه بیماری به پزشک مراجعه نکردید. مشکل شما با لیزر پرتوان حل می شود و بیماری هموروئید شما درمان می شود. اما اگر مشکل گوارش خود را حل نکنید بیماری شما دوباره عود خواهد کرد. به علاوه اگر برای درمان اقدام نکنید دچار عوارض همورئید خواهید شد. بابت پرداخت هزینه لیزر باید از بیمه تکمیلی خود سوال کنید. ما با بیمه قراردادی نداریم. در مورد هزینه عمل با لیزر پرتوان نیز بعد از معاینه می توان هزینه دقیق را اعلام کرد.

 5. Avatar sarina گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر ، من از بچگی یبوست شدید داشتم که در نهاین منجر به بواسیر شد و 18 سالگی جراحی کردم ن با لیزر بعد یکی دوسال دوباره عود کرد و الان بواسیر اندازه نخوده ،خونریزی ندارم فقط گاهی خارش و یبوستم نسبت به قبل خیلی کم شده شاید ماهی یا چند ماه یبار بنظر شما اگه دوباره جراحی کنم عود میکنه ؟؟هیچ راهی وجود نداره که دوباره عود نکنه ؟
  ممنون از پاسخگویون🌹

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تنها راه جلوگیری از عود هموروئید جلوگیری از یبوست و سبک زندگی صحیح است. اگر با بهترین جراح هم لیزر همورئید را انجام دهید و مشکل یبوست را حل نکنید دوباره هموروئید یا بواسیر عود خواهد کرد. توصیه می کنم به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید و یک فعالیت ورزشی منظم و مناسب را انتخاب کنید اگر مشکل گوارش و یبوست را حل کنید می توانید مطمئن باشید که بعد از طی مراحل درمان همورئید دیگر به همورئید مبتلا نمی شوید

 6. Avatar عليرضا گفت:

  خانم دكتر من به چند متخصص مراجعه كردم يك بار هم جراحي شدم و طي ٦ ماه درباره هموروئيدم عود كرده شما را به خدا با ليزر ميشه از شر اين بيماري خلاص بشم من همه راه ها را رفتم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا لیزر همورئید بهترین و آخرین راه درمان محسوب می شود برای انجام لیزر همورئید به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید

 7. Avatar الهام گفت:

  سلام خانم دکتر من یه مدت در ناحیه مقعد درد داشتم به دکتر مراجعه کردم گفت فیشر و هموروئید هست و پماد و شیاف تجویز کردند بهتر شدم ولی هر یه مدت درد خفیفی دارم چیکار کنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   در مواقعی که شقاق و همورئید به درمان های دارویی پاسخ نمی دهند پیشنهاد می شود که از درمان با لیزر یا عمل جراحی با لیزر استفاده شود. با لیزر هموروئید همزمان می توان انواع هموروئید و شقاق را در یک جلسه درمان کرد. دقت کنید اجازه ندهید بیماری شما مزمن شود و سریع ترین روش درمان را با مشورت با یک متخصص جراحی انتخاب کنید

 8. Avatar وحید گفت:

  سلام خانم دکتر من 31 سال سن دارم و یک زایده نخودی در مقعدم دارم که حدود دو هفته است پیدا شده و فکر کنم یک هموروید داخلی هم کوچیک به هنگام دفع مزاج بیرون میاد و بر میگرده برای درمان چکار باید بکنم ممنونم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید یک وقت معاینه برای هموروئید بگیرید برای شما دارو تجویز خواهد شد و توصیه های لازم جهت تغذیه و سبک زندگی برای شما توضیح داده خواهد شد.

 9. Avatar مسی گفت:

  با سلام من حدود بیست و دو ساله که بواسیر داخل مقعدی دارم و بخاطر تنقیه قبل از زایمان طبیعی به این مرض مبتلا شدم و فقط اگر دچار سفت شدن مدفوع باشم خونریزی داخلی کمی در حد چند قطره دارم ولی بلافاصله دو شب شیاف آ نتی هموروئید استفاده. می کنم و خوب میشم آ یا نیاز به جراحی دارم؟؟؟ و این شیاف ها مصرفش به این صورت برای بدن ضرر نداره؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام آیا طی این مدت به متخصص جراحی مراجعه کرده اید؟ اگر داروها را به موقع و به جا و تحت نظر متخصص مصرف می کردید باید بعد از این مدت طولانی بهبودی کامل را به دست می آوردید. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید. بعد از معاینه دقیق برای شما دارو تجویز می شود در صورتی که دارو درمانی برای شما موثر نباشد لیزر هموروئید یا جراحی هموروئید با لیزر به شما پیشنهاد می شود

   1. Avatar مریم گفت:

    سلام خانم دکتر من 25 ساله هستم و حدود 11 سال به بواسیر مبتلا هستم درد سوزش و خارش داشتم زائده گوشتی به اندازه یک عدس دارم الان نزدیک 5 ماه دارم دارو استفاده می کنم یبوست هم ندارم با این داروها سوزش خارش و درد هم کاملا برطرف شده زائده گوشتی کمی کوچیکتر شده برای از بین بردنش به صورت کامل حتما به لیزر نیاز هست با تشکر

 10. Avatar مریم گفت:

  سلام خانم دکتر من 25 ساله هستم و حدود 11 سال به بواسیر مبتلا هستم درد سوزش و خارش داشتم زائده گوشتی به اندازه یک عدس دارم تا اینکه با داروی کاستلینا آشنا شدم نزدیکا 5 ماه دارم استفاده می کنم یبوست هم ندارم با این داروها سوزش خارش و درد هم کاملا برطرف شده زائده گوشتی کمی کوچیکتر شده برای از بین بردنش به صورت کامل حتما به لیزر نیاز هست با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام زائده گوشتی باقی مانده از هموروئید با دارو درمانی بهبود نمی یابد. شما می توانید در یک جراحی سرپایی پاکه هموروئید با لیزر این زائده را بردارید. بدین ترتیب دچار عود هموروئید نیز نمی شوید. در ضمن استفاده از روش دارو درمانی برای درمان هموروئید محدودیت هایی دارد که متخصص جراحی می تواند در این مورد شما را راهنمایی کند. بنابراین از مصرف طولانی مدت دارو بدون مشورت با متخصص جدا خودداری کنید تا دچار عوارض این داروها نشوید

 11. Avatar نیکی گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیز
  چند وقتی هست که همورویید خارجی دارم، از دوران بارداری
  درحال حاضر به فزند ۴ ماهه ام شیر میدهم
  من میتونم از لیزر پرقدرت برای ازبین بردن همورویید استفاده کنم(با توجه به اینکه شیر میدم)

  باتشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله می توانید استفاده از لیزر پرتوان برای جراحی هموروئید هیچ گونه تاثیر و عوارضی بر روی شیردهی ندارد.

 12. Avatar علی گفت:

  سلام من چند سالی هست که در فصل تابستان در ناحیه مقعد دچار تورم میشوم و بعد از چندی بهبودی حاصل میشود ولی امسال این گونه نیست وهمچنان در ناحیه مقعد احساس تورم میکنم به جراح مراجعه کردم برایم کلونسکوپی نوشت وبه از انجام ان در جواب فقط به هموریید اشاره کرده .حال از شما تقاضا دارم راهنمائی بفرمائید در ضمن من جوان ۵۵ ساله هستم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به دلیل این که درمان اساسی برای هموروئید و تورم مقعدی انجام نداده اید بیماری شما مزمن شده است. به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید تا اقدامات لازم برای شما انجام شود.

 13. Avatar زهرا... گفت:

  سلام خسته نباشید..من ی سال پیش هموروئید خفیف پیدا کردم و با دارو درمانش کردم.اما چند وقت پیش موقع دفع خونریزی داشتم و چند روزی درد..اما بعدش ن درد داشتم ن خونریزی ولی ورم باقیه هنوز و گاهی احساس خارش داره..میشه راهنماییم کنین لطفا؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید از خود درمانی پرهیز کنید و حتما به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید. روش های درمانی ذکر شده در بالا صرفا جهت اطلاع بیماران از روند درمان هموروئید است. تشخیص قطعی و نهایی و انتخاب بهترین روش درمان بیماری توسط متخصص جراحی عمومی و لیزر تعیین می شود.

 14. Avatar دم.دم گفت:

  سلام ، چند ساله هنگام دفع مدفون اذیتم،البته یبوست دارم و این مسئله باعث درد نیز شده،به چند پزشک داخلی مراجعه کردم،گفته اند مقعد خیلی تنگ هست،در پزشکی مینیاتوری گفته میشه،البته کلونوسکپی تجویز کردند که از ترس انجام ندادم،آیا راهی برای بازتر شدن مقعد وجود دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   احتمالا به دلیل بروز یبوست دچار زخم و شقاق شده اید. به همین دلیل هنگام دفع عضله مقعد منقبض می شود و عمل دفع برای شما سخت تر می شود. دو اقدام اساسی برای درمان این مشکل باید انجام شود. ابتدا به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا پماد برای ترمیم زخم مقعد شما تجویز کنند. همچنین مشکل یبوست را رفع کنید تا زخم جدیدی ایجاد نشود و ترمیم زخم مقعد شما به تعویق نیافتد.

 15. Avatar Asali گفت:

  سلام خانم دکتر
  من برای اولین بار امروز رابطه از راه مقعد داشتم بعد اتمام رابطه در مقعدم احساس دردمیکنم و راه رفتن و نشستن برام سخته واین ک وقتی دست میزنم انگاری ورم کرده .چی استفاده کنم خوب شه باراولمه این طوری شدم؟؟😭😭😭😭

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام امیدوارم که این بار اول آخر باشد. رابطه مقعدی صد در صد منجر به بروز بیماری های خطرناک مقعدی و هموروئید و شقاق خواهد شد. به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند. بعد از هر اجابت مزاج نیز 20 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *