شقاق فیشر مقعد

لیزر شقاق

لیزر شقاق مقعدی

در صورتی که بیمار به درمان های دارویی شقاق پاسخ مناسبی ندهد یکی از روش های لیزر شقاق برای ادامه درمان به کار بسته می شود. لیزر کم توان صرفا جهت تسریع در بهبودی زخم شقاق کاربرد دارد و لیزر پرتوان برای برش و جراحی شقاق مورد استفاده قرار می گیرد.

لیزر کم توان شقاق در مراحل اولیه بیماری طی 10 الی 20 روز اولیه پیدایش شقاق کاربرد دارد. لیزر پرتوان نیز همانطور که در بالا ذکر شد برای جراحی شقاق به روش اسفنکترومی مورد استفاده قرار می گیرد. بیمار متقاضی جراحی شقاق با لیزر تحت بیهوشی عمومی، بی حسی موضعی یا بی حسی نخاعی جراحی می شود. در هنگام لیزر شقاق بافت نباید کربونیزه شود.

عکس شقاق مقعدی که به درمان دارویی جواب نداده است و نیازمند لیزر شقاق است

این نوع شقاق مقعدی که مزمن شده است و دارای زائده است به درمان دارویی پاسخ نمی دهد و نیاز به جراحی یا لیزر پرتوان دارد

لیزر درمانی شقاق چیست؟

لیزر درمانی شقاق برای شقاق مزمن کاربردی ندارد اما در مراحل اولیه و مرحله حاد شقاق کاربرد دارد. این جلسات لیزر درمانی در هفته 2 الی 3 بار انجام می شود و تا 12 جلسه ادامه دارد. بنابراین برخلاف لیزر پرتوان که در یک جلسه انجام می شود لیزر درمانی شقاق طولانی تر است.

گاها دارو درمانی همراه با لیزر درمانی برای درمان شقاق حاد مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع لیزر .IRC یا مادون قرمز است برش یا زخم و خونریزی ایجاد نمی کند.

فواید لیزر شقاق مقعد چیست؟

اگر درمان و جراحی شقاق با لیزر انجام شود بیمار درد و خونریزی ندارد و اگر هم داشته باشد بسیار کم و قابل اجتناب است. همچنین دوره نقاهت بسیار کوتاهی دارد و بیمار به سرعت به محل کار خود باز می گردد. بدین ترتیب در هزینه های خود نیز صرفه جویی می کند. تورم بافتی در جراحی شقاق با لیزر بسیار کم است و اسکار و فیبروز بعد از عمل بسیار کم و ناچیز است. این جراحی در یک جلسه بدون بیهوشی و به طور سرپایی انجام می شود. و همزمان با شقاق اگر بیمار مبتلا هموروئید یا حتی فیستول مقعدیهم باشد می توان در یک جلسه تمام موارد را تحت جراحی قرار داد.

برای اثبات تمام فواید جراحی شقاق با لیزر چند دلیل منطقی ساده وجود دارد:

 1. لیزر سر عروق، اعصاب و لنف های بریده شده در حین عمل را همزمان درمان و ترمیم می کند. همین امر موجب کاهش درد و خونریزی تا 70 درصد کمتر از جراحی با تیغ و کوتر می شود.
 2. لیزر بر خلاف کوتر بافت را نمی سوزاند یا بر خلاف تیغ جراحی خونریزی و درد زیادی را ایجاد نمی کند.
 3. اشعه لیزر سوپر تین است یعنی بسیار نازک است بنابراین در مقایسه با تیغ جراحی و کوتر جراحی با ظرافت بالایی انجام می شود و به بافت سالم اطراف شقاق آسیب نمی رسد.
 4. لیزر خاصیت ضد عفونی کردن ناحیه را دارد و عفونت و انتقال بیماری ها در جراحی با لیزر بسیار بسیار پایین و نزدیک به صفر است.
شقاق های متعدد مقعدی که به درمان دارویی جواب نداده و با لیزر شقاق درمان می شود

این نوع شقاق مزمن به درمان دارویی پاسخ نمی دهد و تحت لیزر پرتوان قابل درمان است.

مراقبت بعد از لیزر شقاق

بعد از جراحی و لیزر شقاق با لیزر پرتوان دی اکسید کربن بیمار فقط یک شب در منزل استراحت می کند. اگر بیمار تحت بی حسی نخاعی لیزر شده باشد لازم است شب اول راه نرود و سر خود را بالا نگه ندارد. اگر بیماری بعد از گرفتن بی حسی نخاعی استراحت نکند و یا حتی با گوشی موبایل کار کند روز بعد دچار سر درد خواهد شد.

توجه کنید که بعد از لیزر شقاق نیازی به مصرف آنتی بیوتیک یا داروی خاصی ندارید. به جز این که برای شما ملین و مسکن تجویز می شود. مصرف ملین یک روز بعد از لیزر شقاق توصیه می شود. مصرف ملین باید در حدی باشد که بیمار نه یبوست بگیرد و نه اسهال زیرا هر دو وضعیت منجر به آسیب به بافت ناحیه لیزر شده می شود.

مصرف مسکن ها حتی اگر دردی هم ندارید به شما توصیه می شود. زیرا مسکن های تجویز شده علاوه بر جلوگیری از بروز درد منجر به کاهش التهاب نیز می شوند. شما می توانید بعد از لیزر شقاق و هموروئید هر طور که راحت بودید بخوابید و روش خاصی برای خوابیدن توصیه نمی شود. فقط مراقب باشید که به ناحیه عمل فشار نیاورید.

بعد از لیزر شقاق یک پانسمان جزئی بر روی زخم شما گذاشته می شود که باید مراقب باشید آن را خیس یا آلوده نکنید. بعد از 6 ساعت می توانید این پانسمان را بردارید و از فردای روز لیزر شقاق می توانید حمام کنید.

توصیه می شود که روزی 3 بار و به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم همراه با مقدار بسیار کمی بتادین بنشینید و مقعد خود را به آرامی باز و بسته کنید تا به خوبی شسته شود. دقت کنید که مقدار بتادین نباید زیاد باشد و در حدی باشد که آب به رنگ چای کم رنگ شود. نشستن در لگن آب گرم بسیار مهم است و تا یک هفته، حتی در دوران قاعدگی نیز باید انجام شود.

اگر متخصص جراحی شما پمادی برای شما تجویز نمودند به هیچ عنوان از اپلیکاتور آن استفاده نکنید. این پمادها معمولا برای استعمال خارجی بعد از لیزر شقاق تجویز می شوند. تا دو ماه بعد از لیزر شقاق ممکن است خونریزی در حد یک یا دو قطره مشاهده کنید که طبیعی است. اما اگر یبوست یا اسهال دارید و خونریزی به دلیل اجابت مزاج غیر معمولی بروز کرده است لازم است به جراح معالج خود مراجعه کنید. برای کنترل خونریزی می توان از کمپرس یخ استفاده کرد.

اگر در آینده مجبور به خوردن داروهای یبوست زا از قبیل آنتی بیوتیک، کلسیم، و یا آهن شدید حتما میزان مصرف سبزیجات و مایعات را افزایش دهید و به شدت از بروز یبوست و اسهال جلوگیری کنید. ویزیت اول بعد از لیزر شقاق 3 روز بعد از لیزر انجام می شود و ویزیت دوم 10 روز بعد. دقت کنید که برای ویزیت های بعد از لیزر شقاق به موقع به جراح معالج مراجعه کنید. حتی اگر مشکلی در ناحیه لیزر وجود ندارد.

بیمارانی که تحت جراحی و لیزر شقاق و هموروئید و دیگر بیماری های مقعدی قرار می گیرند نباید روزه بگیرند. زیرا همزمان با گرفتن روزه دچار کم آبی و یبوست می شوند و این وضعیت منجر به عود بیماری می شود.

رابطه مقعدی، نشستن طولانی، یبوست و اسهال مزمن منجر به عود بیماری می شود و بعد از لیزر شقاق لازم است به رعایت این موارد توجه ویژه داشته باشید.

سوالات متداول لیزر شقاق

1-آیا لیزر شقاق درد دارد؟

در مقایسه با جراحی سنتی می توان گفت که لیزر شقاق درد ندارد. ممکن است متخصص جراحی و لیزر برای درمان و لیزر شقاق شما از یکی از لیزر های کم توان یا پرتوان جراحی استفاده کند. هر دو نوع لیزر شقاق بدون درد و خونریزی و به طور سرپایی انجام می شود.

2-هزینه لیزر شقاق چگونه محاسبه می شود؟

بسته به این که در چه مرحله ای از بیماری مراجعه فرمایید هزینه لیزر شقاق متفاوت خواهد بود. قیمت لیزر شقاق با توجه به این که در بیمارستان انجام شود یا در کلینیک و مطب متفاوت خواهد بود. معمولا هزینه لیزر بالاتر از جراحی با تیغ جراحی است. اما فواید و نقاهت کوتاه این روش درمانی باعث شده که در وقت و هزینه های بعد از درمان به میزان قابل توجهی صرفه جویی شود.

3-انتخاب یک کلینیک لیزر شقاق در تهران چگونه است؟

برای انتخاب یک کلینیک لیزر شقاق توجه به تجربه و سابقه متخصص جراحی معالج بسیار مهم است. بهتر است به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید که سابقه و تجربه در درمان و لیزر شقاق را داشته باشد. همچنین استفاده از روش های مدرن و به روز دنیا و رضایت بیماران قبلی جراح می تواند ملاک مناسبی برای انتخاب کلینیک لیزر شقاق در تهران باشد. برای اطلاعات بیشتر با مطب خانم دکتر سعادتی تماس بگیرید. 02122761600

4-عمل لیزر شقاق چگونه انجام می شود؟

در عمل جراحی شقاق با لیزر متخصص جراحی و لیزر اسفنکتر درگیر را با لیزر پرتوان برش می زند. لیزر در حین برش سر عروق و اعصاب را ترمیم می کند به همین دلیل بعد از جراحی شقاق با لیزر اسکار و زخم جراحی سنتی را مشاهده نمی کنید. برای ترمیم سریعتر زخم شقاق نیز از تابش لیزر کم توان کمک گرفته می شود.

5-فیشرکتومی با لیزر چگونه است؟

در این جراحی به جای برش اسفنکتر با تیغ یا کوتر جراحی از لیزر پرتوان استفاده می شود. به این ترتیب از عوارض جراحی شقاق مثل بی اختیاری مقعد کاسته می شود.

6-آیا لیزر شقاق بی خطر است؟

جراحی با لیزر نیازمند مهارت بالایی است. اگر به یک متخصص جراحی و لیزر ماهر و باتجربه مراجعه کنید جراحی با لیزر کاملا بی خطر است. به علاوه استفاده از لیزر خطرات جراحی شقاق به روش معمول را ندارد.

7-معاینه قبل از لیزر شقاق چگونه است؟

بیماری که مبتلا به شقاق می باشد نباید معاینه ی داخلی شود زیرا بسیار دردناک است. معاینه داخلی می تواند منجر به تشدید بیماری شقاق شود. در صورت لزوم معاینه پزشک، متخصص جراحی عمومی تشخیص می دهد که معاینه داخلی شود یا خیر و با بی حسی مناسب انجام می شود.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر، اولین بانوی جراح که لیزر بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه را به طور تخصصی و حرفه ای در ایران آغاز نموده اند. ایشان در سال 1378 موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شده اند و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را ابتدا در روسیه و ترکیه و سپس در ایران سپری نموده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

49 دیدگاه برای “لیزر شقاق

 1. Avatar photoسیما گفت:

  خانم دکتر واقعا لیزر درمان قطعی شقاق هست؟ لیزر شقاق که شما استفاده می کنید چی هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر بیمار با رعایت رژیم غذایی و دارو درمانی به درمان شقاق دست نیابد نیاز به عمل جراحی شقاق دارد. بهتر است عمل جراحی شقاق با لیزر پرتوان دی اکسید کربن انجام شود به این جراحی اسفنکتروتومیمی گویند. در نهایت لیزر کم توان نیز برای ترمیم هرچه سریعتر زخم مورد استفاده قرار می گیرد.

 2. Avatar photoب.ن گفت:

  سلام.ببخشید من چند ماه پیش برای عمل لیزر شقاق به مطب دکتر رفتم و منو راضی کردن به صورت سنتی انجام دهم چون با لیزر بر میگردد.و اصلا مشکل شقاقم خیلی درد نداشت ولی بعد از معاینه داخلی و عمل شقاق که انجام دادم با اینکه فوق العاده توصیه های بعد عمل رو انجام دادم و ماه ها میگذره ولی درد من شدیدتر شده و هزار بار از قبل عمل بدتر شده امکانش هست برای لیزر بیام پیشتون

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت هماهنگ کنید. معمولا لیزر شقاق بعد از عمل جراحی سنتی شقاق وجود دارد.

 3. Avatar photoمهدی گفت:

  سلام خانم دکتر من ۷ماه پیش عمل جراحی سنتی فیشر انجام دادم ولی بعد از عمل خیلی طول کشید که بهتر شدم ولی بازم دوباره فیشر برگشت و از طرف دیگر مقعد زخم شد و زخمش هم خیلی مزمن شده حتی خودم در آینه نگاه میکنم میبینم خیلی عمیق هست درد شدید و غیر قابل تحمل حالا از شما میخواهم کمکم کنید که آیا من بیام و فیشر من قابل در مان با لیزر هست چون از شهرستان میخام بیام در یک جلسه معاینه و لیزر انجام میشود؟

  1. دکتر زهرا سعادتیدکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اول از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس فیشر و بررسی درمان های قبلی نظر قطعی اعلام می شود. در اکثر مواقع درمان با لیزر امکانپذیر می باشد. در صورتی که نیاز به لیزر داشته باشید

 4. Avatar photoسوزی گفت:

  سلام خانوم دکتر لطفن جواب منو بفرمایید خیلی عصبی هستم
  دوماه ونیم پیش درگیر شقاق شدم با هیچ درمان ودارویی بهتر نشدم ،۱۰ روز پیش به گفته دکترم ۲تا شقاق داشتم وبیرون زدگی وسندروم روده تحریک پذیر که عصبی هست وحتمن باید لیزر میکردم همون روز لیزر شدم یه بیرون زدگی داشتم که همونجا موقع لیزر دکترم گفتن برش میدارم ،که اصلن نمیخواستم لیزر بشم ولی شد دیگه با اصرار والدینم ،در حال حاضر موقع دفع هنوز درد دارم وهنوز از جای لیزرم ترشح کمرنگ صورتی دارم که روزی ۳,یا ۴بار با دیلتیژل پانسمان سطحی میکنم ولی اصلن راضی نیستم به من گفتن فردای روز بعد دیگه همه چیز تموم میشه ولی نشد
  مشکلم اینه نمی‌دونم چه نوع لیزری انجام دادن وتاکی باید درد داشته باشم؟ خوب میشم یا نه؟ می‌دونم که برمیگرده اگر رعایت نشه ولی خیلی ناراحت هستم که هم لیزر شدم با این همه دردسر وهنوز هم درد موقع دفع دارم
  تورو خدا جوابمو بدین خیلی ناراحت هستم ممنون میشم

  1. سلام از جراح خود بخواهید داروی شما را عوض کنند. دیلتیژل معمولا عوارض گوناگونی دارد. برای جلوگیری از یبوست بعد از لیزر شقاق از شربت ملین استفاده کنید. مسلما این میزان درد و سختی بعد از لیزر طبیعی نیست و باید مجدد به جراح معالج خود مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند. مشکل سندرم روده تحریک پذیر را نیز نزد یک متخصص گوارش پی گیری و درمان کنید تا دچار عود شقاق و یا هموروئید نشوید.

 5. Avatar photoثمین گفت:

  سلام خانم دکتر برای جراحی تنگی مقعد با لیزر پرتوان یا جراحی کوتر آیا بخیه لازم دارن با هرردو روش؟

  1. سلام در جراحی با لیزر پرتوان معمولا بخیه لازم نیست زیرا لیزر سر عروق و اعصاب را همزمان با برش ترمیم می کند. فقط در برخی مواقع که جراحی بسیار وسیع است برای اطمینان ممکن است از یک یا دو بخیه استفاده شود. در جراحی با کوتر معمولا بخیه استفاده می شود. تمام جراحی های من با لیزر است و به هیچ عنوان از تیغ و کوتر استفاده نمی کنم.

 6. Avatar photoملیس گفت:

  سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر
  من دچار شقاق هستم اما بیرون مقعد زخمم زیاد نیس حس میکنم درون مقعدم یه خراش هست روی مدفوع یه خط خونی میفته شقاق درون مقعدم ایجاد میشه؟ بسیار درد دارم و عضلات مقعدم حدود ۳ سانت داخل تر بسیار سفت هست جوری که خون ریزی داشتنی اپلیکاتور پماد هم به زور و با درد شدید وارد میشه دکتر گوارش گفتن باید بوتاکس شه به نظرتون برای بوتاکس خدمت برسم یا لیزر بهتره. و اینکه لیزر درون مقعدم انجام میدین؟شهرستان هستم ممنون میشم جوابم رو بدین تا اماده تر باشم

  1. سلام شقاق می تواند داخل مقعد هم ایجاد شود. برای اکثر بیماران لیزر شقاق بهتر است و برای تعداد کمی از بیماران بوتاکس. از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید تا بعد از ویزیت تشخیص نهایی به شما اعلام شود و در صورت نیاز آزمایش برای شما تجویز شود. پماد را به هیچ عنوان با اپلیکاتور استفاده نکنید. بهتر است دستکش دست کنید و به آرامی با انگشت پماد را به داخل مقعد وارد کنید.

 7. Avatar photoهما گفت:

  سلام خانم دکتر من شقاق دارم دکتر فعلا دارو دادن که مصرف کنم
  بهم دیلتیژل و قرص آناهیل و شربت سکنجبین عسل و شیاف آنتی همروئید و قرص تداپروکسن تجویز کردن میخواستم بدونم اینا تاثیر داره یا خیر

  1. سلام من شما را معاینه نکرده ام و هر دارویی برای شرایط خاص همان بیمار تجویز می شود. اگر بعد از یک هفته بهبودی حاصل نشد برای دریافت داروی مجدد یا جراحی و لیزر به متخصص معالج خود مراجعه کنید.

 8. Avatar photoسید حسن هاشمی گفت:

  سلام وقت بخیر بنده علائم شقاق و بیرون زدگی در ناحیه مقعد رو پیدا کردم علتشم هم یبوست شدیدی که دارم الان میخوام از خدمت شما بپرسم که درمان قطعی من چیه چطوری میتونم که قبل از این که از شهرستان بیام خدمت شما بتونم من معاینه کنید

  1. سلام از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. یبوست را هم حتما رفع کنید.

 9. Avatar photoحامد گفت:

  سلام خانم دکتر
  من برای بیماری شقاق به جراح عمومی مراجعه کردم گفت نیازی به لیزر نیست و با تیغ جراحی در مطب و با بی حسی موضعی عمل انجام شد. موقع عمل به مدت ۲۰ ثانیه وحشتناک درد داشتم. سوالم اینه ایا این عمل بدون بیهوشی عمل مجازه؟

  1. سلام بله مجاز است اما بیمار درد زیادی را تجربه می کند. انجام بیهوشی در مطب و بدون حضور متخصص بیهوشی مجاز نیست.

 10. Avatar photoA_k گفت:

  سلام خانم دکتر من یک سال و خورده ای درد در مقعد داشتم رفتم دکتر گفت شقاق داری برام پماد آنتی هموروئید و قرص سی لاکس نوشت ولی اثری نداشت تا اینکه یک ماه پیش رفتم پیش یه دکتر دیگه که گفت باید عمل با لیزر بشه چون مزمنه الان که یک ماه ازش میگذره ولی هم درد دارم موقع دفع
  دردش واقعا طاقت فرساس به طوری که به زور میتونم نفس بکشم حتی یه ترک کوچیک هم از موقعی که لیزر انجام دادم هست و خوب نشده هر چی پماد آنتی فیشر باریج و مسکن میخورم فایده نداره لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. از یک متخصص جراحی و لیزر ماهر و باتجربه وقت ویزیت بگیرید.

 11. Avatar photoزینب گفت:

  سلام میتونم قیمت لیزر کردنتون رو بدونم ؟

  1. سلام بعد از معاینه مشخص می شود. برای اطلاع از حدود هزینه لیزر نیز می توانید در ساعات اداری با مطب تماس بگیرید.

 12. Avatar photoمحسن گفت:

  سلام من تو سوئد زندگی میکنم و دچار شقاق داخلی شدم و گوشت اضافم دراومده بخاطر یبوست طولانی که داشتم ونغخ معده دارم پیش دکترای اینجا رفتم که اول به اشتباه گفتن هموروئید دارم بعد متوجه شدن شقاق داخلی دارم که بعد دفع مزاج سوزش و خارش زیادی دارم با درد بیضه ها و مکرر ادرار که ۱۵ ساعت طول میکشه تا اروم بشه ولی اروم بشه دیگه دردی ندارم تا رفع مزاج بعدی! الان اینجا اصلا لیزر ندارن و میخوام بیام ایران برای معالجم که ۱۰ روزم بیشتر ایران نیستم آیا تو این مدت میتونم خوب بشم؟ ممنون میشم جوابم بدین

  1. سلام قبل از تشربف فرمایی از مطب وقت ویزیت آنلاین با واتساپ بگیرید. بعد از ارسال عکس و مدارک مورد نیاز روند درمان صحیح به شما اعلام خواهد شد.

 13. Avatar photoM.K گفت:

  سلام وقتتون بخیر خانوم دکتر
  ببخشید یک سوالی داشتم
  من حدود ۳ ماهی است که عمل لیزر برای شقاق و بواسیر خارجی داشتم
  از همون اول هم بعد عمل هنگام اجابت مزاج و شستشو احساس یک برامدگی کوچیک داشتم و فکر میکردم شاید بواسیر جدید باشه
  از خانم دکتر هم پرسیدم و معاینه مجدد کردند
  گفتند نه عمل به خوبی انجام شده و مشکلی نیست و اون فقط لبه های زخم که درمان شده

  میخواستم بدونم بعد عمل لیزر چنین چیزی هست
  همین لبه های زخم ؟!؟!؟!

  خیلی بزرگ نیست و حتی تو ایینه هم دیدم و با عکس هایی که در اینترنت سرچ زدم راجب بواسیر خارجی شبیه اونا هم نیست

  مشکلی هم در اجابت مزاج ندارم
  اما وقتی یبوثت میشم همون محل انگار ملتهب بشه یا متورم ، درد میکنه ولی بعد یکی دو روز مجدد خوب میشه

  میخواستم بدونم لازم نیست نگران این باشم که بواسیر باشه ؟

  1. باتوجه به این که جراح معالج شما گفته اند مشکلی نیست پس می تواند همان زخم های ترمیم نشده باشد. برای ترمیم سریعتر زخم می توانید از عسل یا کرم آلوورا استفاده کنید. اگر بهبودی حاصل نشد از مطب وقت ویزیت بگیرید بعد از ویزیت و بررسی وضعیت زخم برای شما داروی مناسب تجویز خواهد شد.

 14. Avatar photoM abdi گفت:

  سلام وقتتون بخیر خانم دکتر من بعد ازدو ماه درد وخونریزی ومصرف داروهایی که متخصص گوارش برای شقاق بهم دادن دوهفته پیش مجبور به عمل شقاق با لیزر شدم ولی هنوز بعد از دو هفته درد ومقدار خونریزی در مدفوع دارم پیش جراحم رفتم و ایشون بعد از معاینه به من گفتن من فقط اون زائده اضافی رو لیزر کردم وداخل مقعد رو نمیشه لیزر کرد واگر لیزر کنیم معلوم نیست فایده داشته باشه میخواستم ازشما بپرسم ایا حرفشون درسته ولیزر فقط برای بیرون زدگی وبرداشت اون گوشت اضافه هست واین درد بعد از دوهفته عادیه ممنون میشم پاسخ بدید تا از این سر در گمی در بیام

  1. سلام شما باید معاینه شوید. بدون معاینه بیمار نمی توان نظر داد. من تمام بیماری های مقعد را در یک جلسه و با لیزر پرتوان درمان می کنم. احتمالا ایشان از روش دیگری استفاده می کنند.

 15. Avatar photoمهسا گفت:

  با سلام و خسته نباشین دو هفته است عمل لیزر کرده ام اما موقع دفع خونریزی دارم ایا طبیعی هست ؟

  1. خونریزی بعد از لیزر شقاق در حد یک قطره تا دو ماه طبیعی است مگر در مواقعی که بیمار یبوست یا اسهال دارد.

 16. Avatar photoصادق گفت:

  سلام وقت بخیر
  من درمان لیزر انجام دادم و بیرون زدگی رو برداشتن واینکه خیلی بزرگ بوده بیرون زدگی انذازه یه فندق،
  ولی بعد از دسشویی رفتن بعد از ۲۳روز هنوز احساس درد شدید دارم و خیلی ماهیچه‌هام سفته درصورتی دکترم میگه بوتاکس هم همراه لیزر انجام داده، میخواستم ببینم این درد تا آلان طبیعی ای؟

  1. سلام خیر وضعیت شما طبیعی نیست. از جراح معالج خود داروی مناسب دریافت کنید تا هرچه سریعتر زخم شما بهبود یابد. حتما روزی 3 بار و به مدت 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 17. Avatar photomina گفت:

  سلام وقت بخیر
  چند ماه پیش در خارج از کشور عمل لیزری انجام دادم، دردی نسبی دارم و داشتم و هر از گاهی خونریزی
  یک مدتی میشه که باز درد شدت گرفته رفتم پیش جراحم گفت مجدد باید لیزری بشی و گفت که بعلت حساس بودن پوست مقعد این مشکل برام پیش میاد
  بیماری من و همورویید نیست. بخاطر ترکهایی که هست ورم میکنه و باید خالی بشه. جراح میگه که شاید بارها نیاز باشه که لیزر بشم آیا یک چنین موضوعی میتونه باشه یک فرد جندین بار لیزر بشه برای خلاصی از این بیماری راه کار شما جی میتونه باشه ؟

  1. ممکن است علاوه بر شقاق دچار آبسه مقعدی هم شده باشید. معمولا آبسه مقعدی عود کننده است و بدون معاینه بیمار نمی توان نظر داد. درضمن لیزری که من استفاده می کنم با لیزر کم توان کاملا متفاوت است و احتمالا متخصص معالج شما از لیزر کم توان استفاده کرده اند. توصیه می کنم از مطب من وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

   1. Avatar photomina گفت:

    متاسفانه در ایران زندگی نمیکنم، امروز به پزشک دیگری مراجعه کردم که گفت نیاز به لیزر نیست صرفا با خالی کردن چرک مشکل برطرف خواهد شد. البته هزینه های درمانی اینجا خیلی بالا هستش و این بار نمیخواهم بدون دانش و مشورت با پزشکان مثل دفعه قبلی هزینه بکنم. ممنون از راهنمایی شما

 18. Avatar photoعلی گفت:

  سلام وقت بخیر من نزدیک دو سال هست که نمیدونم شقاق دارم چی دارم موقع دفع مدفوع خون ریزی و سوزش دارم نمیدونم عمل کنم بد تر میشه یا بزارم بمونه انقدی گذشته که الان برام بی حس شده مقعدم
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. احتمالا دچار شقاق و دیگر بیماری های مقعدی شده اید. از یک متخصص وقت ویزیت بگیرید. رژیم غذایی مناسب و سالم داشته باشید. اگر شقاق درمان نشود دچار عوارضی مثل عفونت و آبسه مقعدی می شوید.

 19. Avatar photoعلیرضا گفت:

  سلام/.
  من نیاز به کولونوسکوپی هم دارم(بخاطر سایقه وراثت کولون) .ضمنا” من از بیحسی موضعی میترسم. برای درمان شقاق و احتمالا هموروئید آیا این امکان وجود دارد بیهوشم کنید؟

  1. بله از آنجایی که من لیزر شقاق را در کلینیک جراحی مجهز انجام می دهم می توانید بیهوشی هم بگیرید. اما قبل از اقدام به لیزر معمولا یک دوره داروی قوی و اصلاح رژیم غذایی توصیه می شود.

 20. Avatar photoکوروش گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر من ۵ روز پیش عمل لیزر فیشر انجام دادم اما الان میبینم زیر مقعدم سوراخ مانند هستش این طبیعیه؟ …درد ندارم خونریزی هم خیلی ب ندرت فقط بعد از اجابت مزاج ی خرده سوزش دارم

  1. ممکن است دچار تنگی مقعد و اسپاسم شده باشید. فیبر غذایی را افزایش دهید و به جراح معالج خود نیز مراجعه کنید.

 21. Avatar photoمحمد گفت:

  سلام خانم دکتر. من 3 سال هست شقاق دارم – اوایل خونریزی داشت ولی خیلی وقته نداره.اما سوزش اذیتم میکنه. پیش دکتر جراح رفتم گفتن یه لایه نازک اومده رو زخم ولی ضخیم نیست و شقاق شما حاد محسوب میشه. ولی 3 سال هست که کامل خوب نمیشه. آیا من باید لیزر کنم؟ در ضمن حس میکنم یکم اسپاسم دارم چون بعضی وقتا موقع دفع انگار مقعد میخواد بسته شه و راحت باز نمیشه برای عمل دفع.لطفا راهنمایی بفرمایید.

  1. من لیزر شقاق با لیزر پرتوان و عمل جراحی شقاق را به بیمارانی که دچار شقاق مزمن می باشند پیشنهاد می کنم. شقاق شما حاد نیست و مزمن است. برای تشخیص قطعی از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 22. Avatar photoمحمد گفت:

  یه سوال دیگم این بود آیا وسیله پروکتو کرایو برای درمان شقاق و اسپاسم مناسب است ؟

  1. مکانیسم عمل دستگاه کرایو سرد کردن است و من برای درمان زخم مقعد و شقاق مقعدی از آن استفاده نمی کنم.

 23. Avatar photoمحمد گفت:

  ممنون از صبر و پاسخگویی شما. این دو تا سوال هم ذهنمو درگیر کرده، آیا این زخم من که خیلی وقته خونریزی نداره و فقط سوزش داره و حتی من خودم نمیتونم زخممو ببینیم ولی از طرفی حس سوزش هم با دارو و رعایت کامل خوب نمیشه بنظر شما میتونه کیس عمل باشه؟ واینکه احتمال عوارض لیزر مثل فیستول و بی اختیاری چقدر هست و بعد از لیزر مقعد حالت طبیعیش رو بدست میاره ؟

  1. تمام این موارد بعد از ویزیت بیمار مشخص می شود.

 24. Avatar photoایمان گفت:

  سلام وقت بخیر. من IBS دارم و برای همین شقاق و هیمورویید دارم. الان بالای ۱۵ ساله با استفاده از انواع پماد زیر نظر پزشک بیماری رو کنترل میکنم ولی گاهی بیماری عود میکنه، میخواستم بدونم با انجام لیزر با توجه به داشتن IBS و اینکه رژیم غذایی رو رعایت میکن آیا بیماری برگشت داره؟

  1. بله اگر آی بی اس و مشکلات گوارشی را کنترل نکنید حتی بعد از لیزر هموروئید و شقاق هم بعد از چند سال مجدد دچار عود خواهید شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *