شقاق فیشر مقعد

هزینه شقاق درمان و جراحی

هزینه شقاق مقعد درمان و جراحی

شقاق مقعدی یک وضعیت ناراحت کننده است که می توانند با توجه به راهکار های مختلف درمانی بهبود یابد. در دسترس بودن درمان های پزشکی برای التیام بخشیدن به شکاف مقعدی و اجتناب از ابتلا به عوارض روش های جراحی سنتی همگی در طی کردن پروسه درمان بیمار مهم و قابل توجه می باشند. هزینه درمان شقاق مقعد با توجه به نوع روش درمان این بیماری می تواند متفاوت باشد.

هزینه درمان شقاق مقعد

هزینه درمان شقاق با راهکار های ساده

شقاق حاد بیماری است که به طور معمول طی 4 الی 6 هفته با روش های ساده خانگی بهبود می یابد. طی این بیماری که پوست اطراف مقعد بخصوص هنگام دفع مدفوع سخت آسیب دیده و رنجور خواهد شد، دارای شکاف و پارگی هایی سوزش آور می شود.

این شکاف های پوستی برای بیمار بسیار دردناک و سوزآور می باشند و اگر رعایت های لازم صورت نگیرد منجر به خونریزی خواهد شد. شقاق مقعد سن و سال خاصی نمی شناسد و هم در بزرگسالان و هم در کودکان اتفاق خواهد افتاد اما اغلب در عرض چند هفته با رعایت نکاتی ساده و خانگی خوب می شود.

هزینه درمان شقاق در این موارد زیاد نیست و فرد کافی است با راهکار های ساده درمانی آشنا باشد و یا آن ها را از یک متخصص جراحی طی جلسه مشاوره درمانی بپرسد. در صورتی که این عارضه پس از انجام ترفند های ذکر شده توسط پزشک پس از چند هفته خوب نشد فرد به شقاق مزمن مبتلا شده است و باید جهت درمان با روش هایی پیچیده تر و جدی تر اقدام کند.

هزینه جراحی شقاق مقعد

هزینه درمان شقاق و سایر گزینه های درمانی

سایر گزینه ها برای درمان فیشر مقعدی به شرح زیر است که در ادامه به آن ها خواهیم پرداخت.

  • تزریق سم بوتولینوم به عضلات اسفنکتر مقعد

هدف از این درمان کمک به کاهش اسپاسم عضله اسفنکتر مقعد است. این امر باعث کاهش تعداد اسپاسم و کاهش درد مقعدی می شود خطرات این روش این است که می تواند در توانایی فرد برای کنترل مدفوع و گاز روده مشکل ایجاد کند.

  • Sphincterotomy

این روش معمولا دارای میزان موفقیت 90٪ و بالاتر است و اغلب به بیماران توصیه می شود. احتمال وجود عود شقاق در صورتی که توسط یک جراح باتجربه انجام شود بسیار کم خواهد شد. خطر اصلی این نوع جراحی، بی اختیاری گاز و مدفوع است. توصیه می شود جهت انجام اسفنگتروتومی به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا با لیزر پرتوان این جراحی را برای شما انجام دهد. بدین ترتیب از عوارض عمل جراحی شقاق مقعد به طور چشمگیری جلوگیری می کنید. هرچند هزینه جراحی شقاق با لیزر کمی بالاتر از جراحی معمولی و سنتی است اما در مراقبت های آسان بعد از عمل شقاق و دوره نقاهت کوتاه آن این هزینه جبران خواهد شد

  • لیزر شقاق

لیزر شقاق یکی از بهترین و موثرترین راهکار های دائمی این بیماری است که نتایجی عالی را نمایان خواهد کرد. افرادی که به شقاق مزمن مبتلا می شوند بهتر است که برای تسریع روند بهبودی لیزر درمانی را انتخاب نمایند. پرتو های لیزری به سرعت آسیب دیدگی را از بین خواهند برد و میزان عود بیماری را به حداقل ممکن می رسانند. با تابش لیزر کم توان به ناحیه پارگی و زخم شقاق مقعد این زخم به سرعت بهبود می یابد. هزینه لیزر شقاق از 1 میلیون تومان به بالا خواهد بود و بسته به شرایط بیمار هزینه دقیق لیزر شقاق پس از معاینه به او اعلام خواهد شد.

هزینه درمان شقاق در روش های مختلف درمانی

پزشكان در ابتدای امر سعي در درمان دارويي شقاق دارند و هزینه درمان شقاق در اینصورت شامل دارو و ويزيت پزشك می باشد. براي درمان شقاق تا جاي ممكن پزشك از انجام جراحي و اعمال هزينه هاي جراحي خودداري مي كند.

مراجعه به متخصص تغذيه علاوه بر مراجعه به متخصص جراحي و ليزر نیاز است و اين گروه از بيماران بايد توجه ويژه اي به رژيم غذايي خود داشته باشند و ميوه و سبزيجات حاوی فیبر زياد مصرف كنند تا زخم شقاق آن ها سريع تر بهبود پيدا كند و نیازمند اعمال جراحی و سایر روش های درمانی نشوند.

در جراحی های سنتی بیمار هزینه درمان شقاق برای بیمار کمتر است و حتی برخی از بیمارستان های دولتی ممکن است این عمل را به صورت رایگان انجام دهند. اما نکته قابل اهمیت اینجاست که عوارض روش های مختلف نیز در کنار هزینه درمان این بیماری باید مورد اهمیت واقع شود. گاها بیمارانی که تحت جراحی سنتی قرار می گیرند بارها به پزشک مراجعه می کنند و ممکن است بیش از یک بار تحت جراحی قرار بگیرند که این خود منجر به افزایش هزینه درمان شقاق و اتلاف وقت زیادی است.

در جراحي با ليزر بيمار فقط يك بار هزينه مي كند و دوره نقاهت كوتاهي را پشت سر می گذارد که باعث مي شود بتواند خیلی سريع تر به محل كار خود باز گردد و در نهایت روند بهبودی سریع تری دارد. در جراحي سنتي اتلاف وقت و هزينه زيادی در نهایت برای بيمار رقم خواهد خورد چرا که ممکن است بار ها تحت جراحي قرار بگيرد.

تعیین هزینه درمان شقاق با ارسال عکس

تعیین هزینه درمان شقاق یا فیشر مقعدی برای بیماران راه دور و کسانی که ساکن تهران نیستند از طریق ارسال عکس انجام می شود. برای این منظور با مطب تماس بگیرید و درخواست ویزیت آنلاین و یا همان ویزیت غیر حضوری بدهید. هماهنگی های لازم برای این ویزیت انجام می شود و طی 3 روز کاری به شما پاسخ داده خواهد شد. دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر بعد از تشخیص شقاق و نوع درمان مورد نیاز هزینه دقیق را به شما اعلام خواهند کرد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *