کلینیک لیزر دکتر سعادتی

۱۰ مزیت لیزر به جراحی باز

مزیت جراحی لیزر

انواع بیماری های مقعد را می تواند با لیزر جراحی و درمان کرد اما بیماران من سوالات متعددی درباره این که چرا لیزر را به آنها پیشنهاد می دهم می پرسند. در ادامه 10 دلیل منطقی که برتری لیزر را نسبت به جراحی سنتی با کوتر و یا تیغ جراحی را توجیه می کند آورده ام.

خصوصیات جراحی با لیزر

برتری استفاده از لیزر در درمان بیماری های نشیمنگاه به خصوص در درمان هموروئید یا بواسیر شقاق یا فیشر مقعد و کیست مویی و آبسه پایین کمر و انواع فیستول مقعد به شرح زیر است و روش لیزر با جراحی باز مقایسه می شود

مزیت جراحی با لیزر

1.لیزر ترمیم کننده محل برش

برخلاف تیغ جراحی که همزمان با برش منجر به خونریزی و احساس درد شدید می شود، لیزر این مشکل را با خاصیت ترمیم کنندگی خود حل کرده است. یعنی همزمان با برش کمترین میزان خونریزی اتفاق می افتد. لیزر سر عروق و اعصاب بریده شده را همزمان با برش ترمیم می کند.

2.کاهش درد با لیزر

در مقایسه با جراحی سنتی درد جراحی با لیزر 70 درصد کمتر است. بیمار احساس سوزش بعد از جراحی با کوتر را ندارد. درد بعد از جراحی با لیزر بسیار ناچیز است و با یک مسکن ساده کاملا قابل کنترل است. همین امر موجب احساس آرامش بیشتر بیمار بعد از جراحی می شود.

3.جراحی با لیزر بستری ندارد

مدت زمان جراحی با لیزر بسیار کوتاه است. مدت زمان جراحی بین 10 تا 30 دقیقه متغییر است و بیمار بعد از دو ساعت مرخص می شود.

4.بازگشت سریع به محل کار

بیمار بعد از این که از بیمارستان یا کلینیک مرخص می شود فقط یک شب استراحت در منزل دارد. از فردای روز عمل می تواند به محیط کار و زندگی روزمره خود بازگردد. برخی افراد که از لحاظ فیزیولوژیک ضعیف تر هستند و یا جراحی وسیعی داشته اند ممکن است تا 3 روز بیشتر نیاز به استراحت داشته باشند. سپس می توانند به کارهای روزمره خود برسند.

5.دوره نقاهت کوتاه و بهبودی سریع زخم بعد از جراحی با لیزر

در مقایسه با روش های سنتی و جراحی های باز با تیغ جراحی دوره نقاهت این جراحی بسیار کوتاه تر است. برای مثال جراحی کیست مویی با لیزر و به طور بسته نهایت دو هفته بعد از جراحی محل زخم کاملا بهبود می یابد. این در حالی است که در جراحی سنتی کیست مویی و به روش بیمار حداقل دو ماه درگیر تعویض پانسمان است. همچنین مراقبت های سخت برای ترمیم زخم باز را باید پشت سر بگذارد. این در حالی است که جراحی با لیزر این مشکلات را در بر ندارد.

6.فیبر لیزر سوپرتین یا بسیار نازک است

از آنجایی که فیبر لیزر بسیار نازک یا سوپرتین است می توان بخش وسیعی را با لیزر و بدون آسیب به بافت سالم اطراف تحت جراحی قرار داد. به همین دلیل لیزر در جراحی انواع پیشترفته بیماری های هموروئید و شقاق و کیست مویی و فیستول کاربرد دارد. همچنین می توان تمام این بیماری ها را همزمان و در یک جلسه درمان نمود.

7.لیزر با محل عمل تماس مستقیم ندارد

هندپیس لیزر در هنگام برش جراحی تماس مستقیم با بافت ناحیه عمل ندارد. تنها نور لیزر است که با بافت در تماس است. همین مزیت لیزر منجر می شود احتمال انتقال بیماری های عفونی که در جراحی سنتی امکان پذیر است به صفر برسد. انتقال بیماری های هپاتیت و ایدز در جراحی با لیزر امکانپذیر نیست.

8-کاهش عوارض بعد از جراحی با لیز

در جراحی با کوتر بیمار دچار سوختی و گاها سوختگی بافت سالم اطراف ناحیه عمل می شود. در جراحی با تیغ جراحی بیمار دچار خونریزی شدید و گاها عدم ترمیم به موقع زخم می شود. اما در جراحی با لیزر هیچ کدام از این مشکلات بروز نمی کند. همچنین احتمال بروز عارضه بی اختیاری مقعد در کنترل مدفوع و گاز نزدیک به صفر می شود. مزیت سوپرتین بودن و ترمیم کننده بودن لیزر این بهره را به بیمار می رساند و عوارض بعد از جراحی را به طور چشمگیری کاهش می دهد.

9.کمترین ورم و التهاب بعد از جراحی با لیزر

میزان ورم و التهاب بعد از جراحی با لیزر نسبت به روش های سنتی تقریبا یک سوم است. همین امر مجوب ریکاوری و بهبودی سریعتر محل عمل می شود.

10-جراحی بدون اسکار و پانسمان

بعد از جراحی با لیزر اسکار و جای زخم عمل باقی نمی ماند. نیازی به پانسمان و مراقبت های سخت بعد از عمل مثل تعویض روزانه پانسمان وجود ندارد.

در مقایسه با روش های قدیمی لیزر انقلاب جدیدی در درمان بیماری ها به خصوص درمان بیماری های مقعدی و نشیمنگاه ایجاد نموده است. در گذشته بیماران درد و خونریزی و دوره نقاهت بسیار طولانی را سپری می کرند و همین امر منجر به عدم مراجعه برخی بیماران به پزشک می شد. در واقع باور قدیمی در مورد درمان طولانی و دردناک هموروئید و دیگر بیماری های مقعدی و نشینگاه باعث می شود شخص دیر به پزشک مراجعه کند. اما اگر بدانید که لیزر مشکلات قبلی را حل کرده است دیگر ترس و خجالتی بابت درمان بیماری و مراجعه به متخصص جراحی و لیزر نخواهید داشت.

درمان سنتی هموروئید در مقابل لیزر

وجه تمایز لیزر کیست مویی با جراحی سنتی

برای درمان کیست مویی شیوه های مختلفی را می توان بکار برد. در روش های سنتی که با جراحی، کیست مویی را حذف می کنند کل دیواره و محتویات کیست مویی تخلیه خواهد شد و زخم کیست مویی باز می ماند. این روش بدون شک درد زیادی را به همراه دارد و فرد باید مدتی را در بستر بماند تا بهبودی پس از عمل جراحی کیست مویی حاصل شود. یک جراحی دردناک مسلما هیچ محبوبیتی در میان بیماران ندارد و بدتر از همه اینکه تا 35 درصد موارد دچار عود مجدد کیست مویی می شوند. به علاوه جراحی کیست مویی به روش سنتی ظرافت جراحی با لیزر را ندارد و به بافت سالم اطراف نیز تا حدی آسیب وارد می شود.

طبق مطالعات انجام گرفته درصد موفقیت لیزر کیست مویی دست کم 50 درصد از روش های جراحی سنتی بالاتر است. بیمار پس از لیزر نیازی به مراقبت های ویژه ندارد و دوران نقاهت بسیار کوتاهی را طی می کند. مهم ترین ویژگی لیزر کیست مویی عدم وجود هیچگونه دردی طی انجام این فرآیند است.

 

سینوس پیلونیدال مقایسه جراحی باز و لیزر

 

برای خواندن مطلب لیزر هموروئید اینجا کلیک کنید

برای خواندن مطلب شقاق یا فیشر مقعد اینجا کلیک کنید

 

قبل و بعد لیزر هموروئید

قبل و بعد لیزر هموروئید ترومبوزه بدون اسکار به طور سرپایی انجام می شود. درد و خونریزی ندارد و بیمار بلافاصله بعد از لیزر مرخص می شود

هزینه درمان با لیزر/ قیمت لیزر

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی داشته باشد از 2 میلیون تومان به بالا هزینه درمان و جراحی با لیزر برآورد می شود. در مقایسه با روش های سنتی می توان گفت لیزر دوره نقاهت کوتاه و موفقیت بسیار بالای دارد. بنابراین استفاده از لیزر بسیار به صرفه تر از جراحی سنتی است. درواقع شما با انتخاب لیزر برای درمان و جراحی بیماری ها به خصوص بیماری های نشیمنگاه در وقت و هزینه صرفه جویی می کنید.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

11 دیدگاه برای “۱۰ مزیت لیزر به جراحی باز

 1. Avatar شینا گفت:

  سلام،بسیار عالیست. من جراحی فیستول انجام دادم ،اما بعداز آن کنترل گاز معده را از دست دادم .آیا برای این موضوع راه حلی وجود دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر جراحی را با لیزر انجام دهید احتمال بروز وضعیت بی اختیاری گاز روده بسیار کمتر خواهد شد. در حال حاضر باید صبر کنید تا به مرور زمان بهبود پیدا کنید. برای ویزیت های بعد از عمل نیز به طور منظم به پزشک معالج خود مراجعه کنید

 2. Avatar متین 62 گفت:

  سلام
  خارش در ناحیه مقعد و پوست اطراف مقعد دارم.
  البته اوایل خیلی زیاد بود ولی الان کمتر شده .
  علت؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   اگر هر کدام از علائم برجستگی، خونریزی، درد و یا سوزش را دارید ممکن است به شقاق یا هموروئید مبتلا شده باشید. در غیر این صورت ممکن است حساسیت به خوراکی ها و یا غیره باشد. در هر صورت باید توسط یک متخصص جراحی عمومی و لیزر معاینه شوید تا از عدم وجود بیماری خاص مطمئن شوید.

 3. Avatar مریم گفت:

  باسلام من ۸سال پیش براثرفشارزیادزایمان وبعدمصرف قرص آهن دچاریبوست شدم وبیشترمواقع بعدازدفع مدفوع درمقعددچارخونریزی ودردمی شوم ولی همیشه یبوست ندارم درمواقعی که دارم دچارخونریزی می شوم لطفا راهنمایی کنیدآیاهمورئیداست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید تا برای شما دارو تجویز شود. در مواقعی که بیمار سریع مراجعه می کند و درمان دارویی مناسب به کار بسته می شود نیازی به جراحی و لیزر نخواهد بود. در هر صورت به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه و ماهر مراجعه کنید.

 4. Avatar فاطمه گفت:

  سلام . من 5 روز پیش عمل هموروئید با لیزر انجام دادم . شکمم زیاد کار میکنه و بعدش با سوزش همراهه. در لگن آب گرم هم میشینم سوزش که تموم میشه درد میاد سراغم. البته با کمک شربتیک که میخورم شکمم سفت نیست. تا کی باید مصرف این شربت رو ادامه بدم ؟؟ و اینکه احساس میکنم بیرون زدگی دارم ، ممکنه دوباره بیرون زده باشه یا نه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که جراح معالج شما رژیم غذایی بعد از عمل هموروئید به شما ارائه کرده اند طبق همان پیش بروید. در غیر این صورت سعی کنید غذاهای سبک و پرفیبر میل کنید. مصرف شربت ملین را به مرور باید کم کنید. در مورد بیرون زدگی باید معاینه شوید.

 5. Avatar بانه گفت:

  اطلاعات خوب و مفیدی بیان گردیده که مزایاو کیفیت بهترکارشدن را بخوبی مد نظر قرار می دهد و موجب می شود که تصمیم گیری و قطعیت کار را بیشتر مد نظر قرار داد

 6. Avatar آریانا گفت:

  سلام من حدود دو هفتس که کیست مویی دارم و خیلی درد می کند پیش ۲ دکتر رفتم و هردو گفتند که جراحی با لیزر اصلا کار درستی نیست ولی من گفتم باز هم از شما بپرسم واقعا اینطور هستش؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهترین روش درمان کیست مویی جراحی با لیزر پرتوان و به روش بسته است. به متخصصی مراجعه کنید که آشنایی با لیزر را داشته باشد و مهارت کافی برای جراحی با لیزر داشته باشد. مطلب لیزر کیست مویی را مطالعه فرمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *