اطلاعات عمومی پزشکی

عوارض رابطه مقعدی

عوارض رابطه مقعدی

عوارض رابطه مقعدی بی‌نهایت از آن چیزی که زنان و مردان فکر می‌کنند مضرتر است؛ زیرا در صورت انجام این عمل امکان خونریزی و بریدگی‌های درون مقعدی زیاد می‌شود و همین موضوع عفونت را در مردان و اچ آی وی را در زنان گسترش می‌دهد. به گفته متخصصین باکتری شناسی یکی از خطرناک ترین رابطه های جنسی، رابطه همزمان واژنال و مقعدی می باشد. در واقع می توان گفت که برخی افراد این کار را به منزله مریض کردن خود به عمد انجام می دهند. آن هم مریضی های بسیار خطرناک چرا که میکروب های مدفوع (میکروبیوتا) به شدت مقاوم به آنتی بیوتیک می باشند و گاهی به هیچ عنوان درمان نمی شوند همچنین با تکرار رابطه مقعدی موارد زیر بروز می کند:

 • سرد مزاجی و بی میلی جنسی
 • بی اختیاری مدفوع
 • بیماریهای آمیزشی
 • بیماریهای آمیزشی مقعد
 • فشار به کیسه های منی
 • زودانزالی
 • عفونت های کلیه، گوارشی و روده ای
 • سرطان
 • ایدز و زگیل و تبخال تناسلی
 • ایجاد بواسیر و هموروئید و شقاق

و بسیاری  از مشکلات حرکتی و جسمی و روحی که به دنبال این عمل ایجاد خواهد شد.

عفونت‌های بسیار زیادی در کمین زوجین می‌باشد و ایشان اگر به این عمل قبیح ادامه دهند مطمئن باشند که دچار بیماری‌های بسیاری خواهند شد؛ که به تمام اعضای بدنشان آسیب جدی خواهد رسید. اولین ناحیه ای که درگیر بیماری های سخت و دردناک خواهد شد ناحیه مقعد، رکتوم و روده است.

عوارض رابطه مقعدی بسیار مشهود است و در اسلام نیز مکروه شمرده‌ شده است و از منظر مسائل بهداشتی به ‌هیچ ‌عنوان قابل‌تأیید نمی‌باشد. حتی اگر زنان با میل خود تن به این کار دهند بسیار کراهت دارد؛ و عملی غیرطبیعی برشمرده می‌شود.

عوارض رابطه مقعدی در زنان

اساسی‌ترین مشکلی که برای یک زن در این رابطه امکان دارد پیش بیاید سردمزاجی و بی ‌میلی جنسی را چندی بعد در روابطش با مرد ایجاد می‌کند؛ و همچنین دردناکی بیش‌ از حد این عمل برای زنان نکته مهم دیگر است. این امر موجب کمتر لذت بردن زن از اعمال جنسی می‌شود و تا چندین روز ممکن است نتواند راه برود.

و دیگر اینکه مقعد مکان جمع شدن پس‌مانده‌های هضم نشده دستگاه گوارشی است که دارای میکروب‌های زیادی است؛ بنابراین در صورت تماس آلت تناسلی مرد به این میکروب‌ها موجب عفونت‌های متعددی در مرد و همچنین زن خواهد شد. ولی ایجاد رابطه جنسی از راه واژن زنان این انتقال عفونت تقریباً برای مردان به صفر می‌رسد.

بروز هموروئید، شقاق، آبسه های مقعدی و فیستول مقعدی از دیگر عوارض رابطه مقعدی در زنان می باشد.

عوارض رابطه مقعدی بر روی مخاط درونی مقعد

مخاط درونی مقعد فوق‌العاده از ضخامت کمی برخوردارند و حساسیت خاصی دارند. امکان پاره شدن و آلودگی این دریچه به ویروس ایدز و وارد شدن ویروس به خون بسیار بالاست. در غرب یکی از علل آلوده شدن به ویروس اچ آی وی از طریق همین نزدیکی از طریق رابطه مقعدی می‌باشد.

عوارض رابطه مقعدی برای مردان

از عوارض دیگر این رابطه برگشت منی مرد به سمت عقب و فشار به کیسه‌های منی و غده پروستات می‌باشد که خود دریچه‌ای به سمت مضرات بیشمار است. زیرا دریچه مقعد حاوی ماهیچه‌ای کروی است، مثل یک نخ ارتجاعی به دور آلت مرد می‌پیچد و از خروج راحت منی جلوگیری می‌کند.

و درنهایت می‌توان گفت که زنان با این رابطه ارتباط کمتری ایجاد می‌کنند زیرا دریچه خارجی مقعد تنگ است و حالت ارتجاعی رحم را ندارد و مالش این دیواره با آلت مرد به دلیل غیرقابل انعطاف بودن در نزدیکی موجب ایجاد خراش‌های زیادی می‌شود و امکان خونریزی را بسیار تشدید می‌کند.

این زخم‌های به وجود آمده در بافت جداره مقعد بسیار کوچک و به‌طور عادی و بدون دستگاه‌های معاینه پزشکی قابل‌رؤیت نیستند. البته نوک آلت مردان هم به سبب نداشتن فضایی خوب برای مالش و انتقال آلت از جلو به عقب ممکن است که باعث بریدگی‌هایی سطحی شود. و درنهایت این خود مسئله‌ای بسیار خطرناک در انتقال ویروس ایدز از راه خونی می‌باشد. انتقال بیماری های دیگر مثل زگیل تناسلی و هرپس نیز از این طریق بسیار شایع است.

نتیجه گیری

عوارض رابطه مقعدی اگر ریز شویم بسیار ریزتر خواهد شد و فقط همین‌قدر بدانید که این عمل در بسیاری از کتب پزشکی و طب سنتی به دلایل بسیار اساسی و نکته بینانه و دقت بسیار بر این عمل نهی شده است.

باید تا می‌توانید اعمالی که برای حفظ تعادل شهوانی و شادابی خود و همسرتان مناسب‌تر است را در رابطه زناشویی خود بگنجانید. زیرا زنان نقطه قوت و اتکا مردان و فرزندان برای پیشرفت در خانواده و جامعه می‌باشند پس اگر حال جسمانی لطافت روحی زنان را در اولویت بگذاریم خانواده‌هایی با سلامت کامل و درنهایت جامعه‌ای ایده آل را می‌توانیم بسازیم.

همچنین از دیگر خطرات این رابطه به‌ویژه برای زنان گشادشدن ناحیه مقعد است که به دنبال تکرار رابطه مقعدی موجب کم شدن خلل و فرج‌های درون مقعد شده و یا به‌طور کامل آن‌ها را از بین می‌برد. همچنین در موردهای حاد شل شدگی عضله درونی اسفنکتر مقعد و بی‌اختیاری مدفوع را به همراه دارد. سرانجام به خاطر هم‌ جوار بودن با واژن، ویروس‌ها و میکروب‌ها را از روده به سمت رحم می‌کشانند و بیماری‌های عفونی در این محیط، مانند بدبو شدن ترشحات رحمی، عفونت مثانه، زگیل، تبخال، اختلال و عفونت کلیه ‌ها و حتی سرطان را ایجاد می کند.

سؤالات متداول عوارض رابطه مقعدی

1-آیا رابطه مقعدی باعث ایجاد بواسیر می‌شود؟

بله رابطه مقعدی باعث ایجاد بواسیر خواهد شد و همچنین در هنگامی‌که از این بیماری رنج می‌برید به‌ هیچ‌ عنوان نباید به ناحیه مقعد فشار بیاورید.

2-آیا در حین داشتن بواسیر می‌توان رابطه مقعدی داشت؟

خیر اعمال هرگونه فشار حتی نشستن طولانی مدت بر روی ناحیه مقعد در زمان ابتلا به بواسیر ممنوع است. زیرا منجر به تشدید بیماری و در نهایت نیاز به عمل جراحی هموروئید یا بواسیر می شود.

3-آیا بعد از عمل هموروئید می‌توان رابطه مقعدی داشت؟

حتی اگر توسط بهترین متخصص جراحی تحت عمل جراحی هموروئید قرار بگیرید دیگر نباید رابطه مقعدی داشته باشید. زیرا اعمال فشار به ناحیه مقعد و حتی یبوست مزمن منجر به عود هموروئید می شود. حتی ممکن است در دفعات بعدی بیماری با علائم بیشتر و دردناک تر بروز کند.

4-اثرات روحی رابطه مقعدی بر زوجین چیست؟

معمولا در رابطه مقعدی زنان درد زیادی را تحمل می کنند. این تحمل به دلیل راضی کردن و یا اصرار بیش از اندازه مرد می باشد. اما بعد از رابطه مقعدی این گروه از زنان به دلیل “نه” نگفتن و تحمل درد و عملی که دوست ندارند دچار افسردگی و حتی احساس حقارت می شوند. برخی زنان که دچار عوارض رابطه مقعدی می شوند حتی برای رابطه جنسی معمول با همسر خود نیز تمایل خود را از دست می دهند.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و سابقه طولانی در زمینه درمان و جراحی با لیزر دارند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

165 دیدگاه برای “عوارض رابطه مقعدی

 1. نوید گفت:

  خانم دکتر سلام. عوارض رابطه از پشت برای اقایان هم مثل خانم هاست؟

  1. سلام بله همانطور که رابطه از پشت می تواند به بافت مقعد خانم ها آسیب برساند به بافت مقعد آقایان هم آسیب می رساند. شل شدن بافت، تنگی مقعد بر اثر بروز زخم، هموروئید و شقاق و آبسه مقعدی از جمله عوارض شایع رابطه مقعدی مکرر می باشند.

   1. علی گفت:

    خانم دکتر حالا کسی که از رابطه معقدی لذت زیادی میبره چی؟

    1. به یک مشاور یا روانشناس مراجعه کنید تا در حل این مسئله به شما کمک کنند..

 2. Unknown گفت:

  برای از بین بردن افسردگی بعد از رابطه مقعدی چه کارهایی باید انجام داد؟؟

  1. این کار را تکرار نکنید و به یک مشاور روانشناس مراجعه کنید.

 3. رضا گفت:

  ببخشید من با همسرم چن روز پیش رابطه مقعدی داشتم یکم پاره شد حالا دوروزه لکه های مدفوع روی لباس زیر مشاهده میشه .ایا این بی اختیاری با دارو یا خود به خود حل میشه ؟یا در کل باید چیکار کنیم؟

  1. سلام خود به خود درمان نمی شود. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند. اگر آسیب جدی باشد ممکن است نیاز به عمل جراحی داشته باشید.

 4. danniak گفت:

  سلام آیا این رابطه فقط یک بار برقرار شده باشد عوارض دارد راه های جلوگیری از آن چیست

  1. سلام بله. ممکن است حتی با یک بار رابطه مقعدی دچار زخم و شقاق مقعدی شوید. برخی بیماران نیز دچار هموروئید ترومبوزه می شوند.

 5. الهه گفت:

  باسلام بنده با شوهرم رابطه مقعدی داشتم الان بیشتر از دوماه هست که هنگام دوستشویی درد دارم واحساس میکنم که زخم هست بعضی وقت ها خیلی کم خونریزی دارم

  1. سلام ممکن است دچار زخم شقاق شده باشید. بسیار مراقب باشید که اجابت مزاج نرم و منظمی داشته باشید و برای دریافت دارو به یک متخصص مراجعه کنید.

   1. آیدا گفت:

    سلام ببخشید من چند بار رابطه از پشت داشتم و مشکلی هم نداشتم تا اینکه ۳ ۴ ماه اخیر دچار اسهال و استفراغ شدید شدم و دکتر گوارش هم رفتم داروی مترونیدازول داد گفت عفونت روده هس آیا از رابطه اینجوری شدم؟و اینکه دیگه نباید انجام بدم؟

    1. سلام گاها رابطه مقعدی عوارض ناشناخته ای را ایجاد می کند و محدود به عوارض معمول رابطه مقعدی نمی باشد. به خصوص اگر پارتنر شما نیز آلوده باشد.

 6. سمانه گفت:

  سلام ببخشید من ی سوال خیلی مهم دارم میشه جوابمو بدین منو همسرم تو دوران عقدیم چن بار رابطه مقعدی داشتیم تا اینکه من چن تا لکه خون سیاه قسمت جلوی لبلس زیرم دیدم میشه بهم بگید چیه😔

  1. سلام ممکن است دچار زخم شقاق مقعدی یا هموروئید شده باشید. به متخصص مراجعه کنید تا بعد از معاینه برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

 7. هاشم مم گفت:

  سلام آیا اولین رابطه مقعدی همراه با خونریزی هست یا خیر؟ ممکنه اصلا هیچ خونی نیاد در اولین رابطه مقعدی؟

  1. سلام ممکن است خونریزی نداشته باشید. عوارض رابطه مقعدی را مطالعه کنید و از انجام آن خودداری کنید.

 8. سارا گفت:

  سلام وقت بخیر ببخشید امکانش هست بعد از رابطه مقعدی دل درد داشته باشیم؟؟یا در ناحیه کمر درد داشته باشیم

 9. صالاری گفت:

  دکتر شما رابطه مقعدی داشتید؟

  1. سلام خیر زیرا از عوارض رابطه مقعدی باخبر بودم.

   1. وحیر گفت:

    سلام من چند وقتی با یه خانوم اشنا شدم که مشکل مقعدی داره همون بواسیر شک بر این دارم که رابط زیاد از مقعد داشته ،

    1. بروز هموروئید بر اثر یبوست و مشکلات گوارشی نیز امکانپذیر می باشد.

 10. علی گفت:

  سلام خانوم دکتر ، من با همسرم یک دفعه رابطه مقعدی داشتیم و هم از کاندوم و ژل روان کننده استفاده کردیم مشکل خون ریزی و زخم هم تا به حال ندیدیم ولی بخاطر دردی که یکی دو روز اول همسرم داشت به این شکل رابطه ادامه ندادیم. حالا سوالم اینکه اگر دوباره این نوع رابطه رو شروع کنیم با ممکن هست که بی اختیاری در مدفوع یا از مشکلاتی که بالا گفتید اتفاق بیوفته البته همونطور که گفتم از کاندوم و ژل روان کننده استفاده میکنیم.ممنون

  1. سلام مجدد این کار را تکرار نکنید زیرا همسر شما دچار عوارض رابطه مقعدی خواهند شد حتی اگر از ژل و کاندوم استفاده کنید.

 11. علی گفت:

  پیرو سوال قبلاً یک سوال دیگه هم دارم شما بالا گفته بودید که اگر این رابطه به صورت مکرر باشه موجب بی اختیاری در دفع مدفوع میشه . میخواستم بپرسم که مکرر یعنی چقدر مثلاً ماهی ۲ بار تا ۴ بار (هفته ای یک بار) مشکلی پیش میاد ؟

  1. بله به طور دائم این مشکل بروز خواهد کرد.

  2. سهیلا گفت:

   با سلام و خسته نباشید خانم دکتر پس از رابطه ی مقعدی بعد از ۳۰ ساعت اگر مدفوع با واژن تماس داشته باشد احتمال بارداری وجود دارد؟البته بعد از رابطه قرص ال دی مصرف کردم

   1. تماس مدفوع با واژن منجر به بارداری نمی شود اما منجر به بروز عفونت و انتقال باکتری عفونت زای ای-کولای می شود.

 12. سعید گفت:

  سلام خانم دکتر خیلی ها را می شناسم که بالای 20سال است رابطه مقعدی به طور منظم با خانم هاشون داشته اند ولی هیچ مشکلی براشون پیش نیومده دلیل اون چیه؟

  1. سلام واقعیت این نیست و مشکلات و عوارض متعددی شامل حال این افراد می شود. شما چطور از سلامت مقعد این افراد مطمئن هستید؟!

 13. سعید گفت:

  سلام خانم دکتر من در مورد این رابطه تحقیقاتی داشتم ودراین مورد ازدوستان که این رابطه را داشته اند سوال کردم واطمینان دارم که افراد راستگویی هستن من میگم اگر قراربود این رابطه این همه عوارض داشته باشه طبق امارهایی که از کشورهای غربی که نزدیک به 40درصد این رابطه را خانم ها حداقل یک بار تجربه کرده اند ودرکشورایران که امارهای بالاتری را احتمال میدن باید الان شاهد اپیدمی عوارض مقعدی دردنیا بودیم درصورتی که سازمان جهانی بهداشت وغدا ودارو هرسال امار انواع بیماری های مختلف را درکشورها اعلام می کنه ایا ما نباید اماری در مورد عوارض رابطه مقعدی داشته باشیم که چنددرصد خانم ها دچار بواسیر شده چند درصد دچار اچ پی وی شدند چند نفر دچار بی اختیاری مدفوع شدندچند نفر از اقایون دچار بازگشت منی شدند چند نفر دچار …..اگر چنین اماری هست لطفا ادرس اونا بفرمایید چون تا به حال که من نتونستم در سایت ها پیدا کنم با تشکر از خانم دکتر

 14. ناشناس گفت:

  سلام من رابطه مقعدی داشتم تازه گیا طی 7روزه نمی تونم مدفوع کامل بکنم و هم احساس مدفوع دارم وقتی هم دستمو وارد می کنم یک چیزی غده مانند داخلش حس می کنم !باید چه کار کنم؟؟

  1. سلام احتمالا دچار هموروئید شده اید. علاوه بر این که لازم است رابطه مقعدی را ترک کنید از یک متخصص داروی مناسب دریافت کنید تا دچار عوارض شدیدتری نشوید.

 15. مهناز گفت:

  سلام خانوم دکتر حدودا یک ماه پیش رابطه ازپشت داشتم .اما هنوز سمت راست شکمم تیر می کشه یعنی چه مشکلی پیش اومده ؟

  1. به یک متخصص مراجعه کنید.

   1. محسن گفت:

    سلام خانم دکتر بنده متخصص باکتری شناسی پزشکی هستم بسیار مفید و علمی بود و ممنونم بابت جواب دادن کامنت
    در تکمیل حرفتون یکی از خطرناک ترین کارها همزمان رابطه واژنال و مقعدی داشتن بعضی از افراد هست این کار به منزله مریض کردن خود به عمد آن هم مریضی های بسیار خطرناک چرا که میکروب های مدفوع (میکروبیوتا) بشدت مقاوم به آنتی بیوتیک هستن و گاهی به هیچ عنوان درمان نمیشوند

    1. از توضیحات شما همکار محترم بسیار سپاسگزارم. این مطلب را به متن اصلی نیز اضافه می کنم تا بهتر دیده شود.

 16. زهراااااا گفت:

  سلام من چند وقتیه یکدفعه ای دچاد یبوست شدم یه جورایی حس میکنم روده هام بی حس و سست هستن ایا میتونه بخاطر رابطه مقعدی باشع؟؟

  1. بله این احتمال وجود دارد.

 17. سارا گفت:

  سلام من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم .از روان کننده هم استفاده نکردیم بعد از اون دچار یبوست شدم .یک روز در میون دست شویی میرم و فشار زیادی رو تحمل میکنم خواهش میکنم کمک کنید بهم

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. از انجام رابطه مقعدی نیز خودداری کنید.

 18. شادی گفت:

  با سلام خدمت شما خانم دکتر.
  من مدتیه که نامزدم ازم رابطه جنسی مقعدی رو میخاد. آلت ایشون خیلی بزرگه و من از این موضوع میترسم و نگرانم. آیا این حقیقت داره که اگر آلت تناسلی خیلی بزرگ باشه و با وجود آرام بودن و روان کننده و کاندوم اصلا وارد مقعد نمیشه؟ آخه شنیدم مقعد ظرفیت آلت بزرگ رو نداره. یعنی با روان کننده و احتیاط دخول امکان پذیره؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید. سپاسگزارم

  1. سلام آناتومی مقعد به شکلی نیست که چیزی وارد آن شود و فقط جهت دفع مدفوع کاربرد دارد. حتی استفاده از یک شیاف کوچک هم می تواند به مقعد آسیب برساند. بنابراین اگر برای سلامت بدن خود احترام و ارزشی قائل هستید به هیچ عنوان رابطه مقعدی نداشته باشید. اگر ایشان هم برای سلامت شما ارزش قائل باشند اصراری به این موضوع نخواهند داشت.

   1. سعید گفت:

    سلام خانم دکتر
    میگه میشه یک شیاف اسیب بزنه ؟
    شما هم دیگه خیلی دارید سخت می گیرید دردنیا هرسال میزان رابطه مقعدی رو به افزایشه ولی از این عوارض هایی که شما می فرمایید هم خبری نیست خب خود سکسوتراپ ها که متخصص مسایل جنسی هستن میان درکلیپ هایی روش درست این رابطه را اموزش میدن تا اسیب ها را به حداقل یا صفر برسونن واگر قرار بود با هررابطه مقعدی اسیب ایجاد بشه باید جراح ها 3شیف کار کنن پس لطفا سعی کنید منصفانه واقعیت ها را بیان کنید.

 19. روانشناس بالینی گفت:

  درجواب شما
  بیماریها هیچ گاه در عرض 2سال 5 سال ایجاد نمی شوند بلکه عوارض انها در عرض چند سال بروز خواهد کرد.سیستم ایمنی بدن تا انجا که بتواند با عفونت ها مبارزه می کند اما از جایی به بعد این توانایی از بین میرود.
  وقتی که دین مسئله ای را ممنون می کند یعنی اگاهی دارد این عمل برای انسان مضر است. وقتی علم پزشکی این عمل را محکم ممنوع می کند از اناتومی بدن انسان اگاهی دارد.
  فقط همین یک جمله را به خاطر بسپارید.(مقعد طوری طراحی شده چیزی از ان خارج شود نه چیزی به ان وارد شود)

  1. بله همینطور است. قابل توجه بیمارانی که به دنبال روشی برای ایجاد رابطه مقعدی هستند. هیچ راهی وجود ندارد و نباید این کار را انجام دهید.

  2. سعید گفت:

   سلام خدمت روانشناسی بالینی
   متوجه منظورشما از بیماری ها نشدم چه نوع بیماری هایی هستن …دررابطه مقعدی وقتی زوجین سالم هستن چه بیماری های عفونی طرفین را تهدید می گنه؟ اگرمنظورتون عفونت های معمولی وقارچ ها هستن که خانم ها درسال چندین بار از طریق رابطه واژنی درگیر هستن ولی هیچ وقت کسی این رابطه را منع نمی کنه وتوصیه به رعایت بهداشت ومراقبت های بهداشتی میشه.سیستم ایمنی بدن اگر تقویت بشه همیشه این توانایی را داره درمقابل بیماری ها مقابله کنه درضمن درفقه شیعه این رابطه مکروه اعلام شده وبارضایت زن اشکالی نداره وقتی سکسوتراپ ها میگن اولین شرط انجام این رابطه توافق طرفین ومخصوصا یک خانم است این به معنی این است که یک خانم باید از نظر ذهنی و روانی وجسمی اماده بشه تا اسیبی متوجه او نشود بهتر نیست به جای پاک کردن صورت مساله به حل ان بپردازیم؟درکلیپی خانم دکتر — گفتن بین محققین هم اختلاف نظر است بعضی این رابطه را باعث اسیب وبعضی بدون اسیب میدانند….فقط این را به خاطر داشته باشید ان کسی که طراح مقعد بوده خود او هم احکام شرعی را برای رابطه مقعدی ازجمله واجب شدن غسل وکامل شدن مهریه وایجاد عده برای خانم واجب کرده پس نتیجه گیری می شود مقعد نه تنها برای خروج بلکه برای رابطه مقعدی هم طراحی شده است وباید علم در این مورد تحقیق کند تا به ان برسد.

   1. مقعد فقط برای خروج مدفوع و آن هم مدفوع نرم و بدون یبوست و اسهال طراحی شده است. بر اثر رابطه مقعدی عوارضی مثل هموروئید، شقاق، دیلاته شدن مقعد، بی اختیاری در خروج گاز و مدفوع، آبسه مقعدی، و حتی در مواقع پیشرفته فیستول مقعد بروز می کند. من یک جراح هستم و روزانه با ده ها مورد برخورد می کنم که بر اثر رابطه مقعدی دچار این عوارض شده اند.

    1. سعید گفت:

     سلام خانم دکتر سعادتی
     ببین خانم دکتر فرمایش شما درسته بله کسی انکار نمی کنه که بر اثر رابطه های خشن وتجاوزگونه یا ناخواسته وبدون اماده سازی مقعد اسیب می بینه وعوارضی مثل همورئید یا شقاق مقعدی یا ابسه وفیستول مقعدی وتا درصدی بی اختیاری گاز یا مدفوع ایجاد می کنه اما صحبت از رابطه مقعدی با عملکرد درست واصولی است که خیلی از همکاران شما روی عملکرد درست تاکید دارند حال اگر شما مراجعه کننده ای داشتی که این رابطه را طبق اصول درست انجام داده باشه ودچار چنین مشکلاتی شده باشه به شما کاملا حق خواهم داد من مصداق های زیادی سراغ دارم که از ده سال به بالا این رابطه را طبق عملکرد درست داشته وهیچ مشکلی برای خانم پیش نیومده شما تحقیق کنید مراجعانی که به شما مراجعه

 20. سعید گفت:

  مراحعه می کنن درمورد نوع وکیفیت رابطه سوال کنید این همکار جنابعالی اقای دکتر مهرداد رضایی جراح عمومی وبیماری های مقعدی هستن ایشون حتی در جواب پرسشی گفتن که اگر این رابطه طبق اصولی که گفتم انجام بشه درهفته یک الی دوبار مانعی نداره وجالب درجواب سوال پرسشگری که خانمش عمل بواسیر انجام داده بود گفتن وقتی خانم شما جای زخم هایش کاملا بهبود پیدا کرد می تونید رابطه مقعدی را داشته باشید البته به نظر میرسه خیلی از فاکتورها مانند یبوست های طولانی یا اسهال های مزمن وزایمان های سخت که باعث همورئید یا انشقاق یا ابسه مقعدی میشه را بعضی از جراحان به ان نمیدانم توجهی ندارند واسیب اونا به گردن رابطه مقعدی میندازند.

  1. فاطمه گفت:

   سلام من تقریبا10 بار باشوهرم از عقب رابطه داشتم اونم توی۵ماه آیا تو این مدت میشه به این بیماری ها دچار شد؟

   1. سلام بله و توصیه می کنم به یک متخصص مراجعه کنید.

 21. روانشناس بالینی گفت:

  دستگاه گوارشی دارای دو نوع اسفنکتر داخلی و اسفنکتر خارجی است. اسفنکتر داخلی غیر ارادی و اسفنکتر خارجی ارادی است.
  زمانی که نیاز به عمل خروج مدفوع از دریچه مقعد دارید اسفنکتر داخلی باز می شه اما اسفنکتر خارجی هنگام عمل باز کردن دریچه مقعد و دفع مدفوع باز می شه که به اراده خودمونه . از این جهت زمانی که احساس نیاز به دفع مدفوع دارید می توانید خودتون را نگه دارید تا به محل مناسب برسید و سپس به اراده خود عمل دفع را انجام دهید.
  حالا افرادی که می گویند 10سال این عمل را انجام داده اند اما اتفاقی نیوفتاده از کجا می دانند که عضله اسفنکتر خارجی ضعیف نشده ودر اینده عمل دفع به درستی انجام خواهد شد.
  اینها نتیجه دهها سال تحقیق پزشکی در این زمینه است.
  سوال:پس چرا در غرب این عمل انجام می شود؟
  پاسخ: افراد چند فیلم پورن می بینند ودلشان خوش است که انها هم هم این عمل را دارند پس ضرر نداردبرید مقاله های انها را بخوانید و ببینید چقدر در مجامع علمی شان این عمل را مضر و اسیب پذیر می دانند
  پورن یک صنعت است که با ان پول در میاورند از ذهن هرزه گر ادمها.
  دین خیلی با ما راه میاد.مثال زنده اش دزدی . اگر کسی دزدی کند مثلا 6 ماه 1 سال زندان دارد تا به اصطلاح یر به یر شود ما لذت را می بریم اما بعدا تقاصش را با بیماریها پرداخت می کنیم.اما پزشکی محکم تر منع می کند چرا که با علم و تحقیق به انها رسیده.
  وقتی ما ادمها ها کاری را که دوست داریم انجام می دهیم با هزار قدرت توجیه می کنیم.
  ضمنا خیلی از مراجع دینی هم ان را حرام اعلام کرده اند
  در دید اهل سنت، رابطه مقعدی حتی اگر با رضایت دو طرف انجام پذیرد، حرام است.
  وهزاران نکته منفی دیگر …

  1. سعید گفت:

   سلام خانم روانشناس بالینی
   متاسفانه شما دوست دارید که روی سخنان خود اصرار داشته باشید ولی غافل از اینکه اگر این رابطه این قدر ضرر وعوارض داشت شرع مقدس اونا حرام اعلام می کرد شرع که با کسی رودربایستی نداره چه طور شرع میاد به طور قاطع اعلام می کنه رابطه از جلو در زمان پریودی حرام وشامل کفاره هم میشه ورضایت زن یا شوهر اصلا شرط نیست همیشه شرع اولویت برعلم داره شرع میگه خودارضایی حرام واز گناهان کبیره است ولی جدیدا متاسفانه علم گفته برای رفع نیاز اشکالی نداره و برای تخلیه فرد لازمه اما نباید اعتیادگونه بشه ایا به نظر شما سخن خالق را بپذیریم یا سخن علم را؟
   درضمن قریب بع اتفاق علمای شیعه این رابطه را مکروه می دانند ورضایت همسر را شرط این رابطه میدانندولی اگر خانم رضایت نداشته باشه جایز نمی داننداهل سنت هم که این رابطه را حرام میدانند خب برای اونایی که از اهل سنت هستن حکم اجرایی داره نه برای کسانی که از اهل تشیع هستن هم چنین مثال شما با دزدی کردن هیچ تناسبی نداشت چون در دزدی ارامش نیست وهمه اش ترس واسترس است ولی در رابطه مقعدی که با توافق زوجین است ارامش وحس رضایت وحوشایندی است بعد از این خود سکسوتراپ ها توافق ورضایت را مهم ترین عامل برای پیشگیری از اسیب میدانند چون وقتی خانمی رضایت نداره درنتیجه ذهنیت منفی داره وخودش را سفت می کنه وباعث میشه اسیب ببینه ولی وقتی خانم رضایت داشت کاملا ریلکس است وبا اماده سازی وماساژمقعدی با استفاده از ژل های روان کننده ماهیچه های مقعدی نرم وشل شده ودخول با کمترین حس درد وارد میشه خب وقتی اسفنگتر نرم واماده شد وخانم اماده دخول وپذیرش الت هست دیگر ماهیچه ها واسفنکتر واکنشی برای دخول الت نشان نمیدهند در نتیجه دلیلی براسیب نیست خود محققین هم میگن این رابطه نباید مکرر باشه خب وقتی زوجینی در ماه یک الی 2بار این رابطه را با اماده سازی دارند مطمئنا تا پایان عمر سکسی خود با مشکلی روبرو نخواهند شد پس لطفا به جای پاک کردن صورت مساله به دنبال اموزش دادن صحیح این رابطه باشیم دکتر اوحدی در کلیپی سخن جالبی گفت ما نمی توانیم سکس مقعدی را به صفر برسانیم ولی می توانیم تعداد ان را کمتر کنیم واز هر هفت هشت بار رابطه واژنی یک بار هم رابطه مقعدی زوجین داشته باشند.خانم دکتر فیروزه سخندان میگه 20درصد از سکس ها می تونه مقعدی باشه.پس لطفا به نظرات متخصصین سکسوتراپ احترام بگذاریدو

 22. روانشناس بالینی گفت:

  من خانم نیستم اقا هستم
  شما یک نوشته یا یک مقاله علمی که مورد تایید دانشمند حوزه پزشکی باشه را به من نشون بدید که این کار را مجاز اعلام کرده باشه .یک نوشته شرعی را بیارید که بیاد اداب سکس از مقعد را گفته باشد.یه مقاله علمی را از همین غربی ها بیاورید که بگوید این کارفواید دارد.فقط یه مقاله بیاورید که اینطور شما توجیه می کنید این عمل قبیح را . بقول شما اگر زن لذت میبرد دین میومد میگفت زن خودشو سفت نکنه ارامش را حفظ بکنه ان شااله که هیچی نمی شود. چرا این دکترها که اسامیشان را بردید این کار نهی نمی کنند در حالی که هم دین وهم پزشکی را نهی می کند علت چیست تیغ زدن مردم گرفتن پول از مردم.چرا خانم دکتر این وبسایت را راه انداخته وعوارض انرا گوشزد میکنند.وجدان بالاترین دین است.
  سکس از مقعد تنها یک توجیه دارد .ذهن هرزه گر فرد که با دیدن فیلم های پورنوگرافی تحریک شده.
  من از شما سوال دارم.چرا اهل سنت انرا حرام میدانند.چرا؟مگر انها لذت را حرام میدانند عزا را واجب . اهل سنت از نظر عمل به واجبات از ما قویترند
  من به عنوان کارشناس روانشناسی وخانم دکتر از نظر علم پزشکی وجراحی این کار را درست نمی دانیم.
  خواهشا این عمل قبیح را توجیه نکنید رواج ندهید.

  1. سعید گفت:

   سلام اقای روانشناس بالینی
   درحوزه سکسوتراپی خدمت شما گفتم که سکسوتراپ ها این رابطه را به عنوان تفنن یا فانتزی که گاهگاه انجام بشه وجای رابطه واژنی را نگیردپذیرفته اند و نحوه انجام ان را هم اموزش داده اند بعد ازاین دربسیاری از ترجمه مقالات علمی هم از احتمالات اسیب این رابطه صحبت کرده اند اما برای اینکه این اسیب های احتمالی ایجاد نشه یا به حداقل برسه باز اموزش های لازم را داده اند لطفا مقالات را مطالعه فرمایید هم چنین شرع مقدس هم گفته این رابطه مکروهه خب شاید بالای 100نوع مکروه در احکام داشته باشیم وخیلی از ان ها را دانسته یا نادانسته انجام دهیم هم چنین خود سکسوتراپ ها میگن باید هرنوع رابطه دو طرفه باشه یعنی با تمایل وخواسته دو طرف باشه رابطه یک طرفه مردود می باشه حالا زوجینی در خلوت خود دوست دارند رابطه دهانی داشته باشند حالا به فرض من از این رابطه بدم میاد ودوست ندارم بیام این رابطه را زیر سوال ببرم وبگم این عمل قبیح است ونباید دیگران انجام دهند حالا چون ن/رش شما به این رابطه منفی است این عمل را قبیح میدونی در صورتی که خیلی از زوج ها دارند و هیچ قبیح نمیدونن واز ان لذت می برند شما اقای روانشناس دوست نداری در زندگی زناشویی انجام نده کسی حق نداره کسی را به رابطه ای که دوست نداره وادار کنه هم چنین شما حق نداری درمورد دیگران قضاوت کنی وان سکسوتراپ هم تخصص در این رشته گرفته شما لازم نیست برای دیگران وجدان درد بگیرید خود زوج ها خیلی وجدان درد بیشتری برای هم دارندواگر شوهری حس کنه خانمش اذیت میشه به هیچ وجه دیگر این رابطه یا هررابطه ای که برایش ناخوشایند است را انجام نخواهد داد هم چنین از کجا میدونی اهل سنت در انجام تکالیف دینی از ما قویترند؟اهل سنت هم از چند تا روایت مجعول مفتی هاشون که معلوم نیست از کجا اورده اند این رابطه را حرام اعلام کرده اند درضمن شاید فیلم های پورنو تاثیر در انجام این رابطه برای کسانی که زمینه وفانتزی ان را داشته اند داشته باشه اما یادت باشه رابطه مقعدی بین زوجین سابقه چند هزارساله داره.امیدوارم که درشغل خود بدون هرنوع حس جبهه گیری بتونی به دیگران مشاوره بدهید چون هر نوع مشاوره وجبهه گیری می تونه یک زندگی را با چالش های خطرناکی روبراه کنه.

 23. سس گفت:

  سلام وقت بخیر
  من چند وقت پیش رابطه مقعدی داشتم و بعد از اون در ماه حدید پریودیم ۲ هفتس عقب افتاده بی بی چک زدم منفی شد رو بدنم پشت گردنم یکم دونه قرمز رگگ البته که خیلی کم هست میبینم
  امکانش هست عفونت گرفته باشم یا مشکله دیگه ای؟

  1. سلام، امکان باردار شدن از راه مقعد وجود ندارد. معمولا دانه قرمز روی گردن ارتباطی با این موضوع ندارد و بهتر است به متخصص پوست و مو مراجعه کنید. از ایجاد رابطه مقعدی نیز خودداری کنید تا دچار بیماری های مقعد و عوارض آن نشوید.

 24. ناشناس گفت:

  سلام من با نامزدم رابطه مقعدی داشتم این چند روز هست که زیر دلم درد میکند
  ایا من باردارم؟

  1. رابطه مقعدی ارتباطی با بارداری ندارد. رابطه مقعدی را نیز تکرار نکنید.

 25. Ro گفت:

  سلام خسته نباشید ببخشید من و نامزدم رابطه مقعدی داشتیم بعد در هین رابطه من کنترلی روی مدفوع نداشتم و الان چهار باره هر چهار بار اینطوری بودم بنظرتون مشکل از چیه؟
  قبلش هم دستشویی میرم ولی جواب نمیده😑

  1. عضلات مقعد شما آسیب دیده است. علاوه بر ترک رابطه مقعدی به یک متخصص نیز مراجعه بفرمایید.

   1. Shima گفت:

    سلام خانم وکتر دقت بخیر..خانم دکتر من یک بار رابطه مقعدی داشتم بعد از اون هر از گاهی هنگام ادرار دانه های لخته مانند مثل پودر میاد بیرون این میتونه چه مشکلی باشه؟؟اگر راهنمایی کنین ممنون میشم؟؟ و اینکه با رابطه مقعدی احتمال بارداری وجود داره یا نه؟؟

    1. سلام با رابطه مقعدی احتمال بارداری وجود ندارد. برای بررسی وضعیت عفونت ادرار به یک متخصص ارولوژ مراجعه کنید.

    2. سمیه گفت:

     سلام خانم دکتر من یه سوالی داشتم شوهر من چند وقتی هست که خیلی این رابطه رو بامن بزور داره والان سمت مقعد خودش خیلی درد میکنه اطراف مقعد ممکنه از این رابطه بوده باشه اصلا دور مقعد ممکنه چه بیماری باشه؟ ممنون میشم جواب بدید

     1. سلام بله ممکن است به بیماری های عفونی مبتلا شده باشند. در مورد تمایل مریض گونه ایشان نیز می توانید به یک روانشناس یا مشاور خانواده نیز مراجعه کنید.

  2. سعید گفت:

   سلام خانم دکتر
   فکر کنم منظور سوال کننده این نبود که من دچار بی اختیاری شدم ایشون گفتن با اینکه قبل از رابطه خودم را تخلیه می کنم باز درحین رابطه الت همسرم الوده به مدفوع میشه ایشون ازشما راهکار خواستن که چکار کنن درحین رابطه الت شوهرش کثیف نشه.

 26. مرضیه 1234 گفت:

  سلام خانم دکتر خوب هستید.خانم من 5 ساله ازدواج کردم و الان شوهرم اصرار دارن برای یک بار هم که شده رابطه مقعدی داشته باشیم و میگه اروم پیش میرم ولی من بازم میترسم ولی شوهرم خیلی اصرار داره چیکار کنم؟؟؟؟؟؟

  1. سلام از ایشان بخواهید که به یک مشاور خانواده یا روانشناس مراجعه کنند و علت درخواست غیر منطقی ایشان را حل کنند. بسیار عالی است که برای سلامت خود ارزش قائل هستید و این عمل را انجام نمی دهید. یک بار رابطه مقعدی می تواند منجر به بروز شقاق و هموروئید شود و در بهترین حالت تا چند ماه بیمار را درگیر نماید.

 27. saba گفت:

  سلام من واسه اولین بار انجام دادم و درد دارم
  بنظرتون ممکن مشکلی واسم پیش بیاد یا یه بار دیگه انجام بدم چی میشه؟

  بدون دکتر متخصص نمیشه کاری کرد

  1. سلام، لطفا مجددا مطلب بالا که درباره عوارض رابطه مقعدی است را مطالعه بفرمایید. با یک بار رابطه مقعدی نیز دچار عوارض اولیه آن شده اید. بنابراین از انجام رابطه مقعدی پرهیز کنید و برای بررسی وضعیت مقعد به یک متخصص مراجعه کنید تا بیماری شما مزمن نشود.

 28. مرجان گفت:

  سلام من ‌همسرم تقریبا یک ساله که رابطه ازپشت داریم الان موقع که استراحت می‌کنم داخل پشتم درد داره باید چه کارکنم من دوست ندارم ولی برایه شوهرم خیلی مهمه

  1. سلام به یک متخصص مراجعه کنید.

 29. نگین عباسی گفت:

  سلام متاسفانه من خود ارضایی مقعدی داشتم و شیئ را در بدنم فرو کردم که نتوانستم خارج کنم با کلی سختی خارج شد ولی کلی خون اطرافش بود و تا چند ساعت درد داشتم سپس خوب شد و بعد از 3 روز شکمم ورم کرد آیا این اتفاق ربطی به این ماجرا دارد و اگر دکتر بروم متوجه خودارضایی من میشود؟

  1. سلام در هر صورت لازم است به یک متخصص مراجعه کنید. حتما این مورد را پی گیری کنید تا دچار عوارض بدتری نشوید. پزشک امین بیمار است و برای مراجعه به متخصص جای نگرانی نیست.

 30. رصا گفت:

  سلام .جدا از بیماریها، راسته میگن زن اگ از رابطه مقعدی خوشش بیاد ینی اون با کسی رابطه داشته .نامزدم دوس داره قبل ازدواج رابطه مقعدی داشته باشه ولی من مخالفم و نظرمو بهش عوض کرده .چرا باید دختر از رابطه مقعدی خوشش بیاد .میگن اگ دختر رابطه مقعدی داشته باشه، خیانت میکنه .این موضوع دیونم کرده .خواهشا کمک کنید

  1. سلام در این مورد با یک مشاور خانواده یا روانشناس صحبت کنید. درخواست ایشان می تواند دلایل روانی گوناگونی داشته باشد که لازم است توسط متخصص بررسی شود و نمی توان در این مورد قضاوت کرد.

 31. Sahar گفت:

  سلام ببخشید من بانامزدم رابطه مقعدی داشتیم و بعددوروز دل درد گرفتم میشه لطفا کمکم کنید ک چکارکنم ومطمئن نیسم که مایع منی به واژنم خورده یان

 32. همتا گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر شما گفتید که باعث انتقال ویروس اچ ای وی هم میشه..در این مورد باید یک نفر به ویروس مبتلا باشه؟ یا نه.. اگه زن و مرد جفت مبتلا نباشن باز هم امکان الوده شدن به ویروس هست؟

  1. سلام اگر یکی از طرفین مبتلا باشد به نفر بعدی منتقل می شود.

 33. گندم گفت:

  سلام یه سوال داشتم ممنون میشم جوابمو بدید. من و نامزدم تو ظرف یکماه چهار بار رابطه از پشت داشتیم ولی خب مدت زمانش هر بار دخول یک دقیقه هم نمیشد ولی من بعد هربار رابطه بیرون روی میگیرم و آخرین بار هم از مقعدم خون اومد .خیلی خطرناکه ؟؟
  خواهش میکنم جواب منو بدید

  1. سلام بله شما دچار عوارض رابطه مقعدی شده اید و احتمالا دچار شقاق نیز شده اید. به یک متخصص مراجعه کنید و رابطه مقعدی را هم ترک کنید.

 34. علی گفت:

  سلام میخواستم بدونم رابطه مقعدی برای زنان ورم معده ب همراه داره ؟ خانومم بعد این کار البته بعد چن مدت معدش ورم کرده زیر شکمشم درد داره یا برا چیزه دیگس ک اینجوری شده راهنمایی کنید ممنون میشم

  1. سلام به دلیل بروز مشکلاتی که در ناحیه مقعد بروز می کند وضعیت اجابت مزاج بیمار دچار مشکل می شود و عوارضی مثل درد شکم و ورم معده را به همراه خواهد داشت.

 35. فائزه گفت:

  سلام وقت تون بخیر خانم دکتر من رابطه مقعدی داشتم و بعد از رابطه به دلیل درد شدید به دکتر مراجعه کردم چون میترسیدم که بکارت مو از دست داده باشم ولی بکارتم سالم بود و الان درد خیلی شدیدی در ناحیه پاها دارم و روز اول هم زیر شکمم درد میکرد خواستم بپرسم امکانش هست پرده ام به مرور آسیب دیده باشه و یا اینکه این درد شدید دلیلش فقط رابطه مقعدی هست ؟؟

  1. رابطه جنسی برای زنان از راه واژن انجام می شود و نه مقعد، این مورد را همواره به یاد داشته باشید. اگر شرایط شما طوری است که نمی توانید یک رابطه جنسی سالم داشته باشید به دیگر نقاط بدن خود آسیب نزنید. از یک مشاور خانواده و یا روانشناس وقت ویزیت بگیرید تا شما را بیشتر راهنمایی کنند. برای درمان مشکلاتی هم که در ناحیه مقعد ایجاد شده است از یک متخصص وقت بگیرید تا دچار عوارض شدیدتری نشوید.

 36. H گفت:

  سلام اگه رابطه مقعدی اونم ندانسته انجام شده باشه ایا مشکلی پیش میاد ومقعد کی به حالت اول خودش باز میگرده

  1. سلام در هر صورت رابطه مقعدی عوارض گوناگونی دارد و معمولا به حالت اولیه خود باز نمی گردد.

   1. حسن گفت:

    ببخشید خانوم دکتر سکس مقعدی ممکنه باعث پاره گی پرده الت تناسلی دختران بشه؟ممنون میشم جواب بدین

    1. سلام معمولا ارتباطی ندارد.

 37. زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید میشه لطفا سوال منو جوال بدید..
  من با همسرم اوایل ازدواج مدام رابطه مقعدی داشتیم و بعد اون همه مدت من هیچ اتفاقی برام نیوفتاده بود حدود۱ماه بعضی وقتا خونریزی کمی داشتم و یکم درد زیر شکم علت این مشکل چیست؟

  1. سلام احتمالا دچار هموروئید و شقاق شده اید. شاید از نظر شما اتفاقی نیافتاده باشد اما در دراز مدت متوجه آسیبی که به شما وارد شده است می شوید. حتما به یک متخصص مراجعه کنید و رابطه مقعدی را ترک کنید.

 38. مريم گفت:

  سلام در مورد انگل که در رابطه مقعدی بوجود میاد بگید و علاج آن چیه؟

  1. لازم است که کشت کامل مدفوع انجام شود و بر اساس نتیجه آزمایش داروی مناسب تجویز شود.

 39. رها گفت:

  سلام اگه با کاندوم انجام بشه بازم خطر آفرینه؟

  1. بله به عضلات مقعد و بافت مقعد آسیب وارد می شود.

 40. حسین گفت:

  سلام اگر بصورت اشتباه برای یک لحظه وارد معقد شود باز هم خطر دارد لطفا جواب دهید ممنون

 41. sara گفت:

  سلام
  ببخشید من با همسرم برای اولین بار از پشت رابطه داشتیم فقط در محل رابطه سوزش دارم و خونریزی چیکار کنم؟؟؟؟
  البته فقط چند تا لکه کوچیک که تموم شد

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید. بعد از معاینه برای شما داروی مناسب تجویز می شود. بسیار مراقب باشید که به دلیل زخم ایجاد شده دچار یبوست نشوید و هر روز دفع کامل و منظم بدون زور زدن داشته باشید. رابطه مقعدی را هم تکرار نکنید.

 42. ناشناس گفت:

  سلام من ۴ ۵ باری با همسرم رابطه مقعدی داشتیم طی ۷ ۸ ماه گذشته مشکل خاصی ندارم اما با خوندن این مقاله متوجه شدم خیلی ضرر داره آیا لازمه واسه انجام معاینه به پزشک مراجعه کنم؟ خیلی نگرانم تروخدا کمکم کنید

  1. سلام بله بهتر است به یک متخصص مراجعه کنید و این عمل را تکرار نکنید.

 43. ناشناس گفت:

  سلام من اخرین بار که رابطه مقعدی داشتم دچار درد کلیه و روده شدم اما نمیدونم این درد واقعا به خاطر رابطه ام هست یا لطفا راهنماییم کنید

  1. بدون معاینه بیمار نمی توان نظر داد.

   1. رضا گفت:

    خانوم دیروز بخاطر نا آگهایی با دوس دخترم سکس انگشتی کردیم(ینی باسنشون انگشت کردم )بعدش انگشتمو برا اینکه خیس کنم همون‌ موقع گذاشتم دهنم وقتی اومدم خونه فرداش دلم به هیچ دلیلی درد گرف تا امشب هر چای داغ یا دمنوش تاثیری نداشت تا اینکه افتادم یاد دیروز به نظرتون امکان داره بیماری گرفته باشم ؟
    اینم بگم دوس دخترم سنی نداره و از سالم بودنش مطمئنم

    1. سلام باکتری های ناحیه مقعد نباید به دیگر نقاط بدن وارد شود. یکی از این باکتری ها ای کولای است که با سرایت به دیگر نقاط بدن عفونت های شدیدی ایجاد می نماید. حتما به یک متخصص مراجعه کنید و دارو دریافت کنید.

 44. رضا گفت:

  سلام من و همسرم یک بار رابطه از پشت داشتیم حالا همسرم میگه وقتی نفس میکشم پایین شکمم درد میکنه علتش چیه؟؟

  1. به متخصص مراجعه کنید و مجدد رابطه مقعدی را تکرار نکنید.

 45. Xc گفت:

  سلام آیا سکس مقعدی باعث میشه که به مرور خانوم کنترل ادرار خودشو از دست بده
  لطفاً توضیح بدید ممنون.

  1. سلام بله این عارضه وجود دارد.

 46. محمد گفت:

  سلام منو همسرم رابطه مقعدی داشتیم و سه بار هم انجام دادیم و جفتمون مطمعن هستیم ک بیماری ایدز نداشتیم میخواستم بدونم ممکنه ک بیماری ایدز گرفته باشیم از این رابطه؟ یا امکان ایجاد بیماری ایدز وجود نداره

  1. بیماری ایدز ممکن است تا 10 سال در آزمایش نشان داده نشود و به طور نهفته باقی بماند. از ایجاد رابطه مقعدی به شدت پرهیز کنید زیرا بیماری ها و عوارض گوناگونی را به همراه دارد.

  2. نسرین گفت:

   سلام،وقت بخیر، آیا اگر رابطه مقعدی فقط یک بار انجام شده باشد و دیگر هیچ گاه تکرار نشود ممکن است که این عوارضی که گفته شده را دنبال نداشته باشد؟ واینکه ممکنه اگر پارگی ایجاد شده باشد به مرور زمان ترمیم شود؟ اگر ترمیم شود چقدر زمان میبرد؟سپاس

   1. سلام یک بار رابطه مقعدی نیز می تواند عوارض گوناگونی مثل بروز هموروئید، زخم و شقاق را ایجاد نماید. معمولا بیماری های مقعد خود به خود درمان نمی شود و توصیه می کنم تشخیص و درمان را به عهده متخصص بگذارید.

 47. رضا گفت:

  سلام من با همسرم دو ما پیش نزدیکی از پشت داشتیم و در همون لحظه در شدید و از فردا خونریزی و بعد از درد شدید در ناحیه زیر شکم که دکتر زنان و جراح گفته اند عفونت کرده چکار کنم

  1. برای مشکل عفونت واژینال توسط پزشک زنان پی گیر درمان باشید. برای درمان مشکل مقعد نیز از مطب من وقت ویزیت بگیرید. به هیچ عنوان رابطه مقعدی را تکرار نکنید.

 48. جهانگرد گفت:

  سلام وقت بخیر برای بار اول هم ممکنه این عوارض و بیماری ها شکل پیدا کند؟
  و چگونه میشود تشخیصان داد؟

  1. سلام بله، لازم است به یک متخصص مراجعه کنید. معمولا این عوارض با اختلال در عمل دفع مشهود است.

 49. امیر گفت:

  سلام ما به دفعات زیاد رابطه مقعدی با همسرم داشتم به تازگی خون زیاد هنگام ادرار دفع میکنه میخواستم بپرسم ممکنه رابطه مقعدی به کلیه ها آسیب زده
  باشه ؟ و اینکه اصلا رابطه مقعدی به کلیه آسیب میزنه یا نه؟ ممنون

  1. سلام ممکن است بر اثر رابطه مقعدی دچار عفونت شده باشند. رابطه مقعدی منجر به انتشار عفونت به دیگر نقاط بدن می شود.

 50. Ali گفت:

  سلام خسته نباشید ..
  آیا بوی بد مدفوع و دهان میتواند از عوارض رابطه ی آنال باشد؟؟

 51. ایدا گفت:

  سلام خوبید من چند بار رابطه از مقعد داشتم خون ریزی دارم از معقد لخته خون میبینم

  1. سلام به یک متخصص مراجعه کنید و رابطه مقعدی را ترک کنید. احتمالا دچار شقاق یا هموروئید ترومبوزه شده اید و اگر درمان نشود دچار عوارض بدتری خواهید شد.

 52. Nazanin گفت:

  سلام و وقت بخیر،
  شرمنده من یک بار رابطه واژینال و مقعدی را همزمان تجربه کردم، احتمال داره که به بیماری آمیزشی مبتلا بشم؟

  1. بله این امکان وجود دارد و احتمالا باکتری های ناحیه مقعد هم به ناحیه واژن راه پیدا کرده است که منجر به بروز بیماری های عفونی مزمن می شود.

 53. خسروی گفت:

  سلام،خانم دکتر،من همسرم واقعا علاقه به رابطه مقعدی داره،بنظرتون چند وقت یکبار بهتره تا آسیب کمتری داشته باشه؟

  1. از ایشان بخواهید که به یک مشاور خانواده مراجعه کنند و مشکلشان را با مشاور یا روانشناس در میان بگذارند و به هیچ عنوان رابطه مقعدی نداشته باشید.

 54. Asall گفت:

  سلام وقتتون بخیر این چند دفعه ای که رابطه مقعدی داشتم خونریزی ندیدم ولی یک بار خونریزی مشاهده کردم این خونریزی ممکنه از چه چیزی باشه

  1. رابطه مقعدی به بافت مقعد آسیب می رساند و منجر به بروز هموروئید و شقاق می شود. از یک متخصص وقت ویزیت بگیرید.

 55. زهره هلاکویی گفت:

  سلام دکتر . آیا رابطه مقعدی که آب منی در تماس با واژن باشد باعث باردار بودن میشود ؟

 56. زهرا گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید . من بعد از رابطه مقعدی با همسرم بعد از یک هفته حس میکنم ورم کرده و یکم سوزش و درد حس میکنم . ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. رابطه مقعدی را ترک کنید و از مطب وقت ویزیت بگیرید. از مصرف داروی بدون تجویز پزشک نیز خودداری کنید.

 57. ع گفت:

  سلام خسته نباشید.دکتر خاهشا در مورد ورزش و دارو صحبت نکنید.در مورد نحوه و نوع عمل جراحی برای کسانیکه گشادی ناحیه مقعد در اثر سکس دارند صحبت کنید ‌و موفقیت بعد از عمل و کلا شرایط و هزینه هاش رو بفرمایید.ممنونم

  1. سلام لازم است علت گشادی مقعد بررسی شود. در صورت امکان جراحی با لیزر پرتوان دی اکسید کربن انجام می شود و هزینه بعد از ویزیت تعیین می گردد. بیمارانی که رابطه مقعدی دارند نباید بعد از جراحی مجدد رابطه مقعدی داشته باشند زیرا بیماری مجدد عود خواهد کرد.

   1. نوید گفت:

    سلام وقت بخیر،میخواستم خدمت خانم دکتر سوال کنم ک آیا با یک مرتبه سکس مقعدی،عوارضی هم ایجاد میشع برا زن یا ک خیر
    چگونه یک سکس مقعدی بی خطر داشته باشیم؟
    سپاسگزارم از پاسخگویی حضرتعالی

    1. به هیچ عنوان رابطه مقعدی را انجام ندهید حتی برای یک بار. زیرا با یک بار هم می تواند منجر به بروز بیماری های عفونی و شقاق شود.

 58. علی گفت:

  سلام خانم دکتر آیا در مقعد حس هست و در مردان منظورم هست خودم می‌دانم حس نیست ولی شک هستم

  1. اعصابی حسی در ناحیه مقعد مردان و زنان بسیار کم است. به همین دلیل است که بیماری هایی مثل هموروئید داخلی معمولا بدون علامت درد می باشند. زیرا ناحیه داخلی مقعد اعصابی حسی بسیار کمی نسبت به دیگر نقاط بدن دارد.

 59. بهنام گفت:

  سلام خانوم دکتر من چن ماه پیش با یکی رابطه دوس دخترم‌رابطه از عقب داشتم حالا سر آلت تناسلیم سر ادار میسوزد آیا بخاطر اون رابطس؟

  1. سلام بله این امکان وجود دارد. زیرا باکتری های ناحیه مقعد اگر به دیگر نقاط بدن سرایت کنند منجر به بروز عفونت می شوند.

 60. سینا گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر خسته نباشید ببخشید من یک بار رابطه مقعدی داشتم و خداروشکر الان از عوارض بسیار بد اون با خبر شدم و دیگه هم قصد انجام دادن اون رو ندارم خواستم ببینم امکان داره اون یک مقدار کم گشادی مقعد خود بخود یا با یک سری ورزش درمان بشه؟الان مشکلی ندارم فقط میخام بهرحالت اول برگرده و اینکه چون یکبار بوده بسیار کمه

  1. سلام انجام تمرینات کگل و مراجعه به متخصص به شما پیشنهاد می شود. اگر با دارو و ورزش نتیجه نگیرید برای فیزیوتراپی کف لگن و بیوفیدبک ارجاع داده می شوید.

 61. پانی گفت:

  سلام خانم دکترببخشید من دوروزپیش رابطع مقعدی داشتم و بعددوروز امروز خونریری داشتم نمیدونم خونریزی از مقعدم یا واژنم. ایا جای نگرانی هس یا این خونریزی بعد دوروز عادیه؟؟؟

  1. سلام خیر عادی نیست. لازم است به متخصص مراجعه کنید.

 62. S,j گفت:

  سلام خانوم دکترمن بازنم حدودسه سال پیش رابطه معقدی داشتم وامروز وباسیر وخون ریزی معقدی دارد ایامربوط به سه سال پیش است یا نه؟

  1. نمی توان بدون معاینه بیمار گفت که علت بیماری ایشان به دلیل رابطه مقعدی سه سال قبل بوده است. ممکن است بیماری ایشان یک علت جدید داشته باشد یا بر اثر رابطه ای که در گذشته ایجاد شده است زخم کوچکی ایجاد شده باشد که طی مدت طولانی و توجه نکردن به آن بیماری تشدید شده باشد و عارضه دار شده باشد..

 63. Gelareh گفت:

  سلام خانوم دکتر
  من طی سه سال گذشته چهار بار رابطه ی مقعدی محافظت نشده داشتم و از خطرات زیادش آگاهی نداشتم تا اینکه برای بار اخر حین رابطه مقعدی خونریزی داشتم
  قصد تکرار اینکارو بعد از خوندن مطالب بالا به هیچ وجه ندارم
  از سلامت دو طرف مطمعن هستم که مبتلا به بیماری اچ ای وی نیستیم
  اما چون خونریزی داشتم به غیر از بیماری های دیگه امکانش هست که مبتلا به ایدز شوم؟

  1. سلام وجود زخم و بیماری های مقعدی امکان ابتلا به ایدز و زگیل تناسلی را به شدت بالا می برد. برای احتیاط به یک متخصص مراجعه کنید و آزمایش های لازم را انجام دهید.

 64. Zizi گفت:

  با عرض سلام من چنبار رابطه از پشت داشتم الان یکم درد کلیه دارم میتونه مشکلی پیش اومده باشه؟

  1. بله به متخصص مراجعه کنید.

 65. هانیه گفت:

  سلام خانم دکتر من با همسرم رابطه مقعدی دارم چند وقتی میشه ک در ناحیه روده درد شدید دارم و شکمم ورم میکنه ممکنه راهنمایی بفرمایین

  1. به متخصص مراجعه کنید و این عمل را تکرار نکنید.

 66. نگار گفت:

  سلام خانم دکتر من و نامزدم این کارو انجام میدادیم تقریبا میشه گفت یکی دوسال الان ک از عوارض و عواقبش مطلع شدیم دیگه انجام نمیدیم و من خیلی نگرانم برای اینکه دچار بیماری یا مریضی نشده باشم و اینکه برای آخرین بار ک رابطه داشتیم بنده دچار خونریزی شدم

  1. از مطب وقت ویزیت بگیرید. احتمالا دچار زخم و شقاق شده اید. بعد از ویزیت روش درمان مناسب برای شما تجویز خواهد شد.

 67. ارسیا گفت:

  سلام.
  دو تا مورد در اکثر جوابهای شما تکراری هست.
  ۱.شقاق
  ۲.مراجعه.
  البته هر کسی میدونه باید به پزشک مراجعه کنه.
  پیشنهاده من اینه کمی عامیانه تر جواب بدید.
  اگر میتوانید برای موارد مشابه درمان را ذکر کنید.
  با تشکر

  1. سلام بسیار خوشحال هستم که نظرات و پاسخ ها را مطالعه نموده اید. متاسفانه بیماری شقاق و هموروئید را نمی توان بدون مراجعه به پزشک متخصص درمان نمود. به علاوه پزشکان بدون ویزیت بیمار و تشکیل پرونده اجازه تجویز دارو ندارند. تنها توصیه ای که به این بیماران می توان نمود این است که از ایجاد رابطه مقعدی خودداری کنند، به ناحیه مقعد فشار نیاورند و بعد از مراجعه به پزشک داروی متناسب با شرایط خود دریافت کنند.

 68. سحر گفت:

  سلام دکتر وقتتون بخیر، ممنون میشم جواب منوبدین خیلی استرس دارم من با دوست پسرم 15بار رابطه مقعدی داشتم، وهیچ عوارضی درخود نمیبینم، فقط بار اول خیلی دردناک بود.و یکسال هست که میکذره من رابطه ای نداشتم، الان میخام ازدواج کنم به نظر شما ضایع هست ینی متوجه چنین رابطه ام خواهدشد شوهرم؟؟؟؟

  1. بدون معاینه بیمار نمی توان نظر داد.

 69. زهرا گفت:

  سلام ببخشید اگه توی مدفوع خون مشاهده بشه و رنگ مدفوع تیره تر بشه اینا علائم آسیب رابطه مقعده یا چی ممنون میشم زود جواب بدین

  1. سلام می تواند نشانه آسیب به بافت ناحیه مقعد و رکتوم باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *