هموروئید

عکس هموروئید یا بواسیر

عکس هموروئید یا بواسیر

شاید دیدن تصاویر هموروئید یا بواسیر زیر به شما کمک کند تا با انواع این بیماری بیشتر آشنا شوید. شکل هموروئید در زنان مردان و کودکان تقریبا به یک شکل است. علت بروز هموروئید در زنان معمولا وابسته به عوامل گوناگون تر و متنوع تری است و به همین دلیل بیشتر در معرض خطر بروز هموروئید می باشند. تشخیص نوع. این موضوع بسیار خوب است که شما برای شناخت و تشخیص بیماری خود کنجکاو هستید. همین امر موجب می شود با آگاهی بیشتری به دستورات پزشک خود عمل کرده و درخواست پزشکتان را بهتر درک کنید. و زمانی که پزشک شما درباره مراحل مختلف بیماری شما صحبت می کند و یا درباره روند درمان صحبت می کند بهتر درک خواهید کرد که منظور پزشک شما چیست. در ادامه تصویر انواع هموروئید را مشاهده می فرمایید.

قبل و بعد درمان هموروئید با لیزر

برای بسیاری از بیماران بسیار مهم است که بعد از عمل جراحی هموروئید علاوه بر به دست آوردن سلامتی خود زیبایی ناحیه نیز حفظ شود. یکی از مزیت های جراحی و درمان هموروئید با لیزر این است که بسیار ظریف انجام می شود و در نهایت خبری از اسکار جراحی هموروئید نخواهد بود. عمل جراحی هموروئید یا بواسیر با لیزر درد و خونریزی ندارد و بیمار سریعا به محیط کار و زندگی عادی خود باز می گردد. همین مزیت لیزر که منجر به کوتاه کردن دوره نقاهت بعد از جراحی و لیزر می شود احتمال عود هموروئید را بسیار کاهش می دهد و نزدیک به صفر می کند.

قبل و بعد جراحی لیزر هموروئیددر تصویر بالا بیمار مبتلا به هموروئید داخلی و خارجی را مشاهده می کنید. بلافاصله بعد از لیزر اثری از خونریزی و برش نیست. التهاب بعد از جراحی هموروئید با لیزر بسیار کمتر از جراحی سنتی هموروئید است. به همین دلیل بیمار درد و نقاهت بسیار کمتری را بعد از جراحی تجربه خواهد کرد.

قبل و بعد لیزر هموروئید

در تصویر بالا هموروئید ترومبوزه را مشاهده می کنید که با تابش نور لیزر کوچک شده است. مکانیسم عمل این نوع لیزر کم توان به این شکل است که منجر به جذب سریع گلبول های قرمز می شود. با تابش لیزر کم توان یا همان آی آر سی  لختگی و ترومبوز هموورئید با سرعت بالاتر از حد معمول جذب می شود.
قبل و بعد لیزر هموروئیددر این عکس هموروئید یا بواسیر کاربرد لیزر کم توان در درمان هموروئید ترومبوزه خارجی را مشاهده می کنید. بلافاصله بعد از تابش نور لیزر کم توان یا همان مادون قرمز لخته خون و ترومبوز به سرعت جذب می شود. یک هفته پس از لیزر نیز اثری از هموروئید خارجی نخواهد بود.

قبل و بعد لیزر هموروئید خارجی

برجستی کبود رنگی که در عکس هموروئید سمت چپ مشاهده می کنید بر اثر لخته خون و ترومبوز هموروئید خارجی می باشد. بیمار بعد از تحت درمان قرار گرفتن با لیزر هموروئید کم توان سلامتی خود را به طور کامل به دست آورده است. اثری از اسکار و جراحی نیز نیست.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

عکس هموروئید خارجی یا بواسیر خارجی

هموروئید خارجی

هموروئید خارجی-بواسیر خارجی

هموروئید خارجی ترومبوزه

هموروئید خارجی ترومبوزه

هموروئید خارجی ترومبوز

هموروئید خارجی ترومبوزه

در تصاویر بالا هموروئید خارجی را می بینید که بعد از خط دندانه ای مقعد تشکیل می شود. این هموروئید که کبود رنگ و متورم و دردی شبیه به تیر کشیدن دارد به دلیل گیر افتادن لخته خون در ناحیه اصطلاحا ترومبوز شده و به عنوان هموروئید ترومبوزه خارجی خوانده می شود.

هموروئیدهای داخلی زیر خط دندانه ای مقعد به وجود می آید و گاها افتاده می شود و پرولاپس می شود. هموروئید داخلی یا بواسیر داخلی پرولاپس ظاهری شبیه به تصاویر زیر را دارد که از مقعد بیرون زده است. همچنین در اطراف آن تعدادی هموروئید خارجی نیز دیده می شود.

در تصاویر بالا هم هموروئید خارجی و هم هموروئید داخلی  بیمار را گرفتار کرده و با ادقام دو روش لیزر کم توان و پرتوان بیمار درمان شده بعد از لیزر دستورات لازم برای جلوگیری و احتمال بروز همورویید در نواحی دیگر به بیمار اطلاع داده می شود. همانطور که در عکس بالا می بینید لیزر هموروئید خونریزی ندارد

عکس هموروئید داخلی و خارجی

هموروئید بواسیر

چندین هموروئید داخلی

کلونسکپی هموروئید

هموروئید داخلی

تصویر هموروئید یا بواسیر داخلی را می بینید که از خط دندانه ای مقعد بیرون زده

عکس های دیگر بواسیر یا همورویید

هموروئید یا تومور

این هموروئید جراحی شد و بعد از پاتولوژی نمونه برداشته شده تومور تشخیص داده شد

انواع هموروئید

در تصویر بالا انواع مختلف هموروئید را مشاهده می کنید

هموروئید و فیستول

عوارض تاخیر در جراحی هموروئید

هموروئید سوخته با آجر داغ

در تصویر بالا بیمار مبتلا به هموروئید اقدام به سوزاندن خود با آجر داغ کرده است. ایشان پس از مراجعه تحت جراحی با لیزر قرار گرفتند و درمان شدند اما محل سوختگی همچنان باقی مانده است. از خوددرمانی و اقدامات سنتی و غیر منطقی برای درمان هموروئید خودداری کنید.

سوالات متداول عکس هموروئید

1-شکل و عکس هموروئید چگونه است؟

شکل ظاهری هموروئید ترومبوزه به راحتی قابل تشخیص است. زیرا به شکل یک لامپ داغ و متورم ظاهر می شود. اگر هموروئید ترومبوز نشده باشد می تواند به شکل یک تکه لاستیکی یا گوشت اضافه ظاهر شود.

2-آیا هموروئید داخلی را می توان با عکس تشخیص داد؟

زمانی که به متخصص جراحی عمومی مراجعه می کنید سوالاتی درباره سابقه بیماری شما می پرسد. اگر بیمار درد نداشته باشد می تواند معاینه داخلی را انجام دهد. اما اگر بیمار زخم و درد داشته باشد و امکان تشخیص دقیق هموروئید داخلی وجود نداشته باشد برای بیمار عکس ام آر آی تجویز می شود. برای بیمارانی که بالای 40 سال هستند و خونریزی هم دارند معمولا کولونوسکپی تجویز می شود.

3-عکس قبل و بعد جراحی هموروئید به چه شکل است؟

اگر جراحی با لیزر انجام شده باشد شکل ظاهری ناحیه لیزر شده بعد از جراحی تفاوت چندانی با یک مقعد سالم نخواهد داشت. پس از یک هفته الی دو ماه اثری از اسکار و یا زخم بعد از جراحی هموروئید با لیزر نخواهد بود. در لیزر درمانی هموروئید پس از یک هفته اثری از هموروئید یا زخم نخواهد بود. در جراحی های سنتی هموروئید با تیغ و کوتر بیش از 2 ماه ناحیه عمل زخم خواهد بود و حتی ممکن است اسکار جراحی برای همیشه باقی بماند.

4-عکس هموروئید در زنان به چه صورت است؟

شکل ظاهری هموروئید در زنان تفاوتی با مردان و کودکان ندارد. اما آنچه که درباره زنان مورد اهمیت است ریسک بالای ابتلا به هموروئید است. به خصوص در زنان باردار که بر اثر بارداری فشار زیادی بر ناحیه مقعد وارد می شود. همچنین تغییرات هورمونی در دوران بارداری زنان ریسک ابتلا به هموروئید را در این گروه بالا می برد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

22 دیدگاه برای “عکس هموروئید یا بواسیر

 1. Avatar مينا گفت:

  سلام از طريق ارسال عكس هموروئيد ميتونيد نوع هموروئيد را تشخيص بدين و بگيد هزينه ليزر چقدر ميشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در اکثر مواقع این امکان وجود دارد اگر تهران نیستید و برای تشخیص بیماری هموروئید امکان مراجعه به تهران را ندارید می توانید با مطب تماس بگیرید تا ویزیت آنلاین برای شما هماهنگ شود

 2. Avatar محمد گفت:

  سلام خانم دکتربنده مدت زیادی هست دچار همین عارضه هستم.خیلی برام عذاب آورههیچوقت مدفوع بنده خود به خود بیرون نمیاد چه سفت باشه وچه آبکی بایدباانگشت کمک کنم تا مدفوع بیرون بیاد.همیشه هم همراه مدفوع مایه سفیدرنگ مثل غلط و چرک بیرون میاد.گاهی هم باخون همراه هست.ودربعضی مواقع زیرشکم طرف معده و روده ها درشدیدی میگیره که غیرقابل تحمل هست.لطفا بنده را راهنمایی بفرمایید.
  باتشکر/

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید یه یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا برای شما دارو و عکس تجویز کنند. اگر مراجعه به پزشک برای شما سخت است با مطب تماس بگیرید تا برای شما ویزیت غیر حضوری هماهنگ کنند. در صورت نیاز به جراحی سعی کنید تحت جراحی با لیزر قرار بگیرید. مراقب باشید که نه یبوست بگیرید و نه اسهال.

 3. Avatar mhd گفت:

  سلام وقت بخير ببخشيد دكتر من در ناحيه مقعدم دچار سوزش و خارش شدم و روده تحريك پذير دارم و چون الان استرسم زياده دچار يبوست شدم. تقريبا يك ماه و نيمه متوجه سدم hpv گرفتم و استرسم ب همين خاطره، حالا رفتم دكتر گفتن هموروييد دارم ولي من نگرانم كه نكنه زگيل مقعدي باشه ميشه راهنمايي كنين

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برای تشحیص زگیل تناسلی باید آزمایش بدهید تا از این بابت مطمئن شوید. برای تشخیص افتراقی هموروئید و زگیل مقعدی انجام آزمایش و یا نمونه برداری بسیار مهم است. برای هماهنگی ویزیت غیر حضوری با مطب تماس بگیرید. در نظر داشته باشید درمان هموروئید و درمان زگیل کاملا با هم متفاوت است و تشخیص دقیق بیماری بسیار مهم است.

 4. Avatar عزیزی گفت:

  سلام خانم داکتر من در ناحیه مقعد ام فکر کنم هموروید یا همان بواسیر هستش فکر کنم ولی نمیدانم چی کار کنم چون اولین بار هست که چنین چیزی در زنده گی برایم رخ میدهد خیلی هم ترسیدم و نگرانم لطفا یک حرف خوب بگید برام 😔

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جای نگرانی نیست با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید. بعد از ارسال عکس برای شما دارو تجویز می کنم. اگر سریع اقدام کنید با دارو طی یک هفته درمان می شوید. مراقب باشید یبوست نگیرید. میوه آبمیوه و سبزیجات زیاد مصرف کنید. هموروئید بیماری خطرناکی نیست اما نباید نسبت به درمان به موقع بی تفاوت باشید. از مصرف خودسرانه دارو هم پرهیز کنید. حتما یک جراح باید شما را ویزیت کنند و بعد دارو بگیرید.

 5. Avatar زکیه.د گفت:

  سلام خانم دکتر
  چند روزه در ناحیه مقعد سوزش داشتم
  امروز موقع اجابت مزاج خونریزی هم داشتم
  نمیدونم بواسیر هست یانه ولی در ناحیه زیر شکم درد داشتم دری شبیه دردهای پریود
  میشه راهنمایی بکنید لطفا خیلی نگرانم
  شماره مطب رو هر چی میگیرم کسی جوابگو نیست لطفا راهنمایی کنید
  بینهایت سپاسگذارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تلفن های مطب از شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 7 عصر پاسخگو می باشند. شما می توانید از طریق اینستاگرام که در پایین صفحه آمده است و یا تلفن های مطب وقت ویزیت حضوری یا آنلاین بگیرید. تا زمان تعیین وقت مراقب باشید که یبوست نگیرید. آب زیاد بنوشید. بعداز هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. بعد از ویزیت تشخیص نهایی اعلام خواهد شد. سلامت باشید.

   1. Avatar عابد گفت:

    سلام‌خانم‌دکتر
    وقت بخیر
    من چند وقت یبار دچار انگل گوارشی همراه خارش و کرمهای گوارشی میشدم
    تا اینکه دیشب این خارش شدید شد
    و یهو متوجه شدم که یه توده زیر پوستی ملموس و سفت ولی بدون التهاب و سوزش در کنار مقعدم به وجود اومده
    نمیتونم بشینم درد زیادی داره پماد و قرص همورویید گرفتم مصرف میکنم
    لطفا راهنمایی کنید خیلی ترسیدم و سر کار نمیرم😞

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت آنلاین بگیرید. و یا در صورت امکان وقت حضوری بگیرید.

 6. Avatar م.امیدی گفت:

  سلام خانم دکتر, خون ریزی شدید دارم از معقد , یه سال قبل هم هموروئید داشتم ولی به این مقدار شدید نبود, جواب نمونه التهاب بود , آیا احتمال داره که همون باشه یا نیاز به کلونوسکوپی مجدد هست, درضمن ناراحتی کلیوی هم دارم . ممکنه به کلیه ام ربط داشته باشه ,به صورت لخته ۴تا۵ سانتیمتر خون دفع میکنم . حتی وقتی که ادرار میکنم هم از معقد خون خارج میشه .

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شرایط ویزیت آنلاین را مطالعه بفرمایید بعد از ارسال عکس و جواب آزمایش ها تشخیص نهایی به شما اعلام خواهد شد. خونریزی از مقعد ارتباطی با کلیه ندارد.

 7. Avatar لیلا گفت:

  سلام
  روزتون بخیر
  من چند سالی هست که مشکل روده تحریک پذیر دارم..بنابراین در طی این سالها دچار یبوست هم شدم گاهی و مشکلاتی داشتم و یه چیزای منگوله ای در ناحیه رکتوم دارم .گاهی که دچار سوزش میشدم از پماد دلتیازم استفاده میکردم و خوب میشد…
  اما چند روزی هست که یک چیز قلمبه و سفتی برام ایجاد شده که نمی دونم همورویید هست یا چیز دیگه ای …درد ندارم اما یه مقدار احساس سوزش دارم…مدتی هست که برای اجابت مزاج مجبور به فشار زیادی میشم…
  ممنون میشم که راهنماییم کنید.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند. در عدم بهبودی پس از 10 روز نیاز به جراحی و یا لیزر خواهید داشت.

 8. Avatar سو گفت:

  سلام وقت بخیر من با دیدن عکسها متوجه شدم چند سالیه که شکل مقعدم با مقعدهای سالم متفاوته و شبیه هموروئید هست هیچگونه اذیتی هم نداره آیا لازمه به پزشک متخصص مراجعه کنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بله هر نوع وضعیت غیر طبیعی در ناحیه مقعد را پی گیری کنید و به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه بفرمایید. معمولا هموروئید داخلی به جز توده و برجستگی علامت خاص دیگری ندارد.

 9. Avatar nazanin گفت:

  سلام من در قسمت خارجی مقعدم یه برجستگی دارم ولی نمی دونم هموروئید هس یا نه ولی درد نداره باید معاینه بشم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بله هرگونه وضعیت غیر طبیعی در این ناحیه را توسط متخصص جراحی و لیزر پی گیری و درمان کنید و اجازه ندهید مزمن شود. زیرا در طولانی مدت عوارض گوناگونی ایجاد می کند.

 10. Avatar Reza گفت:

  باسلام چن سال بود ک یک گوشت اضافه نزدیک مقعد بیرون زده بود واجابت مزاج بعضی وقت ها یبوست بعضی وقت ها اسهال الان دوتا شبیه تاول بیرون زده سده تازگی ک درد دارم وقت دستشویی ایا میتونم لیزر کنم پماد مقعدی هم‌استفاده میکنم انتی هموریید هیچ فایده ای نداره فقط هزینه اش ممنون لطف کنید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله در چنین موارد پیشرفته ای توصیه بر استفاده از لیزر است. زیرا با لیزر در یک جلسه می توان به درمان دست یافت اما بیماری های پیشرفته ناحیه مقعد را با تیغ جراحی نمی توان در یک جلسه درمان کرد. هزینه لیزر هموروئید و دیگر بیماری های مقعدی بعد از معاینه مشخص می شود. اگر تهران تشریف ندارید می توانید قبل از مراجعه ویزیت آنلاین با مطب هماهنگ کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *