هموروئید

هزینه هموروئید

هزینه درمان همورویید

هزینه درمان هموروئید یکی از مسائل مهمی است که بیماران هنگام مراجعه به جراح مد نظر قرار می دهند. با توجه به اینکه هموروئید داخلی باشد یا خارجی راه های درمانی مختلفی برای آن وجود دارد. از طرفی تحت پوشش بیمه بودن یا نبودن بیماران نیز در بکارگیری روش های پزشکی برای درمان اثرگذار خواهد بود.

بیماران به طور معمول به هزینه هموروئید اهمیت قابل توجهی می دهند. طی اولین جلسه ای که بیمار توسط پزشک معاینه می شود، نوع هموروئید و درمانی که برای وی مورد نیاز است مشخص خواهد شد.

به طور میانگین 75 درصد از افراد بزرگسال در طول عمر خود حداقل یکبار در معرض ابتلا به همورویید قرار خواهند گرفت. گاهی اوقات هموروئید به مرور زمان و طی زمان کوتاهی با رعایت رژیم غذایی مناسب و تغییر کوچکی در سبک زندگی به صورت خودکار و ظرف مدت 3 تا 7 روز از بین می رود و نیازی به درمان پزشکی خاصی ندارد اما در مواردی که هموروئید تحریک کننده و دردناک می شود حتما باید با استفاده از روش های پزشکی آن را درمان نمود.

هزینه درمان همورویید و بکارگیری روش های مختلف

هر کدام از روش های پزشکی کارایی خاص خود را دارند و در درمان هموروئید یا بواسیر اثر مثبتی را بر جای می گذارند. باید توجه داشت که اگرهموروئید پیشرفته شود ممکن است روند درمان برای بیماران کمی پیچیده تر شود و آن ها نتوانند به سادگی و بدون بکارگیری روش های جراحی بر این بیماری غلبه نمایند.

برای درمان هموروئید راهکار های مختلفی وجود دارد، از جمله: درمان های خانگی که کمترین هزینه را در برداشته و برای درمان هموروئید خفیف کاربرد زیادی دارند. روش عمل جراحی هموروئید (هموروئیدکتومی)، روش بستن باند لاستیکی، روش تزریق (اسکلروتراپی)، روش کرایو یا فریز کردن هموروئید، (هموروئیدوپکسی با استاپلر) و روش لیزر هموروئید از جمله روش های پزشکی می باشند که برای درمان هموروئید مورد استفاده قرار خواهند گرفت اما در حال حاضر تعدادی از این روش ها منسوخ شده و به نوعی اتلاف وقت و هزینه محسوب می شوند.

هزینه جراحی هموروئید

هر یک از شیوه های ذکر شده دارای هزینه مربوط به خود می باشند که با توجه به قرار داشتن بیمار تحت پوشش بیمه می تواند از میزان آن بکاهد. در حال حاضر بهترین و کاربردی ترین روش برای درمان هموروئید لیزر درمانی است که در مقایسه با سایر شیوه های درمانی ممکن است اندکی هزینه بیشتری داشته باشد و یا حتی هزینه یکسانی داشته باشد. نباید فراموش کرد که با توجه به اینکه هزینه درمان هموروئید با لیزر متفاوت از سایر شیوه هاست، عارضه هایی که در روش های جراحی سنتی  و دیگر روش های درمان هموروئید یا بواسیر موجود است را دارا نمی باشد. به علاوه مزیت هایی نیز دارد که منجر به کاهش طول دوره نقاهت و در نتیجه کاهش هزینه های بعد از درمان هموروئید می گردد.

هزینه درمان هموروئید و لیزر درمانی

لیزر هموروئید که یک روش حداقل تهاجمی برای درمان این بیماریست سبب می شود تا بیمار در کمترین زمان ممکن بهبودی خود را بدست آورد. در حقیقت لیزر هموروئید پیشرفته ترین درمان برای این بیماریست که بافت های آسیب دیده را با پرتو های نور لیزر درمان خواهد کرد. هزینه درمان هموروئید از باب مزایای فراوانی که این نوع درمان به خود اختصاص داده است، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

هزینه های لیزر هموروئید

هزینه درمان هموروئید با لیزر با اینکه کمتر از روش های جراحی نیست، مؤثرتر بوده و عارضه های پس از لیزر درمانی تقریبا به صفر نزدیک است. در روش های سنتی با توجه به هزینه ای که بیماران متحمل می شوند، باید پذیرای درد قابل توجهی بعد از عمل باشند. از طرفی امکان عود هموروئید نیز در روش های جراحی تا حدی بالاست. لذا بهترین تکنیکی که با هزینه پرداختی جور در آمده و تاثیرات خوبی دارد، لیزر هموروئید خواهد بود.

هزینه درمان همورئید با لیزر بسیار با صرفه تر از دیگر روش های درمانی است، این تکنیک اثربخشی بیشتری نسبت به روش هایی مانند بستن باند لاستیکی یا شیوه های دیگر درمان دارد. بد نیست بدانید که لیزر هموروئید کل توده دردناک هموروئید را حذف می کند و هیچ اثری از آن باقی نخواهد گذاشت. بدون این که آسیبی به بافت سالم اطراف بزند. این امر موجب شده است تا لیزر درمانی هموروئید طرفداران بسیاری پیدا کند. به علاوه افراد زیادی به این مطب مراجعه می کنند که سالهاست برای درمان هموروئید هزینه کرده اند و بارها وقت و انرژی خود را صرف درمان هموروئید با روش های متفرقه کرده اند اما نه تنها نتیجه نگرفته اند بلکه روحیه و پول زیادی را در این میان از دست داده اند. بنابراین یک بار برای درمان همورویید هزینه کنید و بهترین روش را برای درمان انتخاب کنید.

در بسیاری از مراکز تخصصی و کلینیک های دنیا شاهد این امر هستیم که لیزر هموروئید توانسته است جایگاه ارزنده ای را بدست آورد. در حقیقت این نتایج موفقیت آمیز مشاهده شده توسط بیماران است که میزان درخواست لیزر درمانی را افزایش می دهد. این شیوه منحصر بفرد در سراسر جهان توانسته است کاربرد بی نظیر خود را به اثبات برساند و به عنوان برترین روش درمان همورئید و به علاوه به صرفه ترین روش شناخته شود.

هزینه درمان همورویید یکی از مسائلی است که با توجه به افزایش کاربرد لیزر درمانی برای بیماران با تعرفه هایی قابل پرداخت و منصفانه در نظر گرفته می شود تا بیماران بتوانند از روش های مناسب و مقرون به صرفه بهره مند شوند.

سوالات متداول هزینه هموروئید

1-آیا بیمه هزینه لیزر هموروئید را پرداخت می کند؟

اکثر بیمه ها هزینه درمان همورویید را تنها در صورتی که در بیمارستان انجام شده باشد پرداخت می کنند و این در حالی است که بیمارستان های کمی به لیزر جراحی مجهز هستند. بنابراین قبل از اقدام به انجام لیزر همورویید می توانید با شرکت بیمه ای که با آن قرارداد دارید تماس بگیرید و از مفاد قرارداد خود درباره لیزر هموروئید سوال کنید تا مشاورین بیمه شما را راهنمایی کنند. در این صورت می توانید برنامه ریزی منظمی برای هزینه های درمان هموریید با لیزر خود داشته باشید.

2-هزینه عمل هموروئید در بیمارستان های دولتی چگونه است؟

از آنجایی که عمل جراحی هموروئید در بیمارستان های دولتی بدون لیزر و به روش سنتی انجام می شود معمولا هزینه آن پایین تر از هزینه عمل و لیزر هموروئید در کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی است. با توجه به این که جراحی سنتی نیاز به استراحت و مراقبت طولانی دارد معمولا این نوع از جراحی از لحاظ هزینه و وقت به صرفه بیمار نیست. هرچند که اکثر بیمه ها هزینه جراحی هموروئید در بیمارستان های دولتی را تقبل می کنند اما وقت و هزینه ای که بیمار باید بعد از جراحی سنتی هموروئید صرف کند بسیار بیشتر و سخت تر از جراحی مدرن با لیزر است.

3-تعیین هزینه هموروئید با ارسال عکس چگونه است؟

بیمارانی که ساکن تهران نیستند و می خواهند بدانند که هزینه درمان و یا لیزر هموروئید آنها چقدر می شود؛ می توانند با مطب تماس بگیرند و درخواست ویزیت آنلاین بدهند. هماهنگی های لازم برای ویزیت غیر حضوری انجام می شود و بیمار می تواند با ارسال عکس هموروئید خود هزینه دقیق درمان و یا لیزر آن را بداند. این خدمات برای بیماران راه دور و خارج از تهران ایجاد شده تا در صرف وقت و هزینه این گروه صرفه جویی شود.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

22 دیدگاه برای “هزینه هموروئید

 1. Avatar محسن گفت:

  سلام وقت بخیر .همورویید من درجه دو هستش .و مزمن شده .میشه بفرمائید هزینه متوسط لیزر چقدر میشه و همان روز معاینه لیزر انجام میشه.با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که قبل از تشریف فرمایی ویزیت غیر حضوری بگیرید می توانید در همان جلسه از هزینه دقیق لیزر هموروئید اطلاع پیدا کنید و وقت لیزر بگیرید.

 2. Avatar صمد طاهرپورآذر گفت:

  سلام وقت بخیر خانم دکتر،خانم من دچار هموروئید شده و خیلی درد می‌کشد طوری که بعضی وقتها از درد گریه میکند میخواستم بدونم اگه من از شهرستان مراجعه کنم در عرض یک روز میتوانید عمل لیزر انجام بدین و مرخص کنید؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله اگر از قبل ویزیت آنلاین بگیرید تمام هماهنگی ها برای لیزر انجام می شود. یک روز مناسب برای لیزر هموروئید برای شما تعیین می شود که بدون معطلی کار شما انجام شود.

 3. Avatar منصوری گفت:

  سلام میخواستم بپرسم جمعه ها هم عمل انجام میدین؟و اینکه دوره نقاهتش چقدر هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر جمعه ها کلینیک جراحی تعطیل است. یک شب نیاز به استراحت در منزل دارید. اگر کار فیزیکی و سنگینی ندارید فردای روز عمل جراحی هموروئید با لیزر می توانید به محل کار باز گردید. بعد از جراحی سنتی هموورئید یک الی دو ماه استراحت نیاز دارید.

 4. Avatar حفیده ادوای گفت:

  سلام خانم دکتر من دچار همورویید شدم و توی ای دوهفته درد خیلی بدی داشتم چند بار به دکتر مراجعه کردم و دارو دادن گفتن اگه خوب نشد با دارو عمل کنم، میخواستم بدونم هزینه جراحی با لیزر چقدر هستش؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت حضوری یا غیر حضوری بگیرید. بعد از ویزیت هزینه دقیق لیزر هموروئید به شما اعلام خواهد شد.

 5. Avatar امیر گفت:

  سلام دکتر ، من یه سالی هست که دچار همروئید شده ام، به گونه ای که به انداره ی یک نخود بیرون زدگی دارم، مبخواستم هزینه درمان با لیزر رو بدونم. ممنون میشم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت حضوری یا آنلاین بگیرید. بعد از ویزیت هزینه دقیق لیزر هموروئید مشخص می شود.

 6. Avatar علی گفت:

  والله همه هزینه رو پرسیدن و خانم دکتر گفته حضوری یا غیر حضوری وقت بگیرین تا دقیق بگم هزینه رو .شما خواهشا حدود هزینه رو بگین مثلا از ۵۰۰ هزار تا ۱۵۰۰ یا ۱۵۰۰ تا ۳۰۰۰تومن .بسته ره درجه بیماری بگین فلان تا فلان قیمت مردم هم الاف نکنین .ممنون از محبتتون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام متاسفانه نمی توان پاسخ دقیقی به این سوال داد و برای اطلاع از حدود هزینه نیز می توانید با مطب تماس بگیرید. هزینه های کلینیک و لیزر معمولا تغییر می کند و این پیغام برای همیشه در این سایت باقی می ماند. برای جلوگیری از برداشت اشتباه بیماران نمی توان حتی حدود هزینه را در اینجا درج کرد.

 7. Avatar میترا گفت:

  سلام من اگر تو مطب لیزر هموروئید را انجام بدم هزینم کم میشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بسته به این که هموروئید پیشرفته باشد یا خیر می توان محل مناسب برای لیزر هموروئید را انتخاب کرد. مسلمان محل انجام عمل جراحی هموروئید و لیزر هموروئید در جمع هزینه ها تاثیرگذار خواهد بود.

 8. Avatar حمید گفت:

  سلام خانم دکتر من بواسیرم زده بیرون وخیلی درد دارم چه کارم کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است طی دو روز اولیه بروز هموروئید بیرون زده سریعا به متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. اجابت مزاج را کنترل کنید و مراقب باشید که دفع مدفوع نرمی داشته باشید. بعد از هر اجابت مزاج در لگن آب گرم بنشینید و از زور زدن و فشار وارد کردن به ناحیه مقعد خودداری کنید.

 9. Avatar الیاس گفت:

  هزینه لیزر تقریبا چقدر برای هموروئید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید. برای اطلاع از حدود هزینه لیزر هموروئید با مطب تماس بگیرید.

 10. Avatar سمیه گفت:

  با سلام من یک شکاف عمودی از مقعدم زده بیرون فک کنم شقاق باشه فقط خارش دارم باید چیکار کنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از مطب وقت ویزیت بگیرید آب و آبمیوه فراوان بنوشید و تغذیه سالم داشته باشید.

 11. Avatar اکبرسعادتی گفت:

  سلام
  بسیاری از بیماران یه سوال مخصوص از شما پرسیدن وشما جواب ندادید….هزینه…..حداقل جواب یه نفر رو بدید….مثلا من….بواسیر داخلی …..حتما از نوع درجه ۴…..و حتما باید با لیزرIRC….عمل بشه….شما نهایت سختی یعنی ….کتومی را در نظر بگیرید…..

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به همه پاسخ داده شده است که بعد از معاینه هزینه لیزر هموروئید مشخص می شود. متاسفانه هزینه لیزر هموروئید مبلغ ثابتی نیست که بتوان حدود هزینه را هم در اینجا عنوان کرد. بنابراین توصیه می کنم حدود هزینه را تلفنی از مطب سوال کنید و اگر راه دور هستید برای اطلاع از هزینه دقیق ویزیت آنلاین بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *