هموروئید

هزینه هموروئید

هزینه درمان همورویید

هزینه درمان همورویید یکی از مسائل مهمی است که بیماران هنگام مراجعه به جراح مد نظر قرار می دهند. با توجه به اینکه هموروئید داخلی باشد یا خارجی راه های درمانی مختلفی برای آن وجود دارد. از طرفی تحت پوشش بیمه بودن یا نبودن بیماران نیز در بکارگیری روش های پزشکی برای درمان اثرگذار خواهد بود.

بیماران به طور معمول به هزینه درمان همورویید اهمیت قابل توجهی می دهند. طی اولین جلسه ای که بیمار توسط پزشک معاینه می شود، نوع همورویید و درمانی که برای وی مورد نیاز است مشخص خواهد شد.

به طور میانگین 75 درصد از افراد بزرگسال در طول عمر خود حداقل یکبار در معرض ابتلا به همورویید قرار خواهند گرفت. گاهی اوقات هموروئید به مرور زمان و طی زمان کوتاهی با رعایت رژیم غذایی مناسب و تغییر کوچکی در سبک زندگی به صورت خودکار و ظرف مدت 3 تا 7 روز از بین می رود و نیازی به درمان پزشکی خاصی ندارد اما در مواردی که هموروئید تحریک کننده و دردناک می شود حتما باید با استفاده از روش های پزشکی آن را درمان نمود.

هزینه درمان همورویید و بکارگیری روش های مختلف

هر کدام از روش های پزشکی کارایی خاص خود را دارند و در درمان هموروئید یا بواسیر اثر مثبتی را بر جای می گذارند. باید توجه داشت که اگر هموروئید پیشرفته شود ممکن است روند درمان برای بیماران کمی پیچیده تر شود و آن ها نتوانند به سادگی و بدون بکارگیری روش های جراحی بر این بیماری غلبه نمایند.

برای درمان هموروئید راهکار های مختلفی وجود دارد، از جمله: درمان های خانگی که کمترین هزینه را در برداشته و برای درمان هموروئید خفیف کاربرد زیادی دارند. روش عمل جراحی همورویید (هموروئیدکتومی)، روش بستن باند لاستیکی، روش تزریق (اسکلروتراپی)، روش کرایو یا فریز کردن هموروئید، (هموروییدوپکسی با استاپلر) و روش لیزر هموروئید از جمله روش های پزشکی می باشند که برای درمان هموروئید مورد استفاده قرار خواهند گرفت اما در حال حاضر تعدادی از این روش ها منسوخ شده و به نوعی اتلاف وقت و هزینه محسوب می شوند.

هزینه جراحی همورویید

هر یک از شیوه های ذکر شده دارای هزینه مربوط به خود می باشند که با توجه به قرار داشتن بیمار تحت پوشش بیمه می تواند از میزان آن بکاهد. در حال حاضر بهترین و کاربردی ترین روش برای درمان هموروئید لیزر درمانی است که در مقایسه با سایر شیوه های درمانی ممکن است اندکی هزینه بیشتری داشته باشد و یا حتی هزینه یکسانی داشته باشد. نباید فراموش کرد که با توجه به اینکه هزینه درمان هموروئید با لیزر متفاوت از سایر شیوه هاست، عارضه هایی که در روش های جراحی سنتی  و دیگر روش های درمان هموروئید یا بواسیر موجود است را دارا نمی باشد. به علاوه مزیت هایی نیز دارد که منجر به کاهش طول دوره نقاهت و در نتیجه کاهش هزینه های بعد از درمان هموروئید می گردد.

هزینه درمان هموروئید و لیزر درمانی

لیزر همورویید که یک روش حداقل تهاجمی برای درمان این بیماریست سبب می شود تا بیمار در کمترین زمان ممکن بهبودی خود را بدست آورد. در حقیقت لیزر هموروئید پیشرفته ترین درمان برای این بیماریست که بافت های آسیب دیده را با پرتو های نور لیزر درمان خواهد کرد. هزینه درمان همورویید از باب مزایای فراوانی که این نوع درمان به خود اختصاص داده است، بسیار مقرون به صرفه می باشد.

هزینه لیزر همورویید

هزینه درمان همورویید با لیزر با اینکه کمتر از روش های جراحی نیست، مؤثرتر بوده و عارضه های پس از لیزر درمانی تقریبا به صفر نزدیک است. در روش های سنتی با توجه به هزینه ای که بیماران متحمل می شوند، باید پذیرای درد قابل توجهی بعد از عمل باشند. از طرفی امکان عود هموروئید نیز در روش های جراحی تا حدی بالاست. لذا بهترین تکنیکی که با هزینه پرداختی جور در آمده و تاثیرات خوبی دارد، لیزر همورویید خواهد بود.

هزینه درمان هموریید با لیزر بسیار با صرفه تر از دیگر روش های درمانی است، این تکنیک اثربخشی بیشتری نسبت به روش هایی مانند بستن باند لاستیکی یا شیوه های دیگر درمان دارد. بد نیست بدانید که لیزر هموروئید کل توده دردناک هموروئید را حذف می کند و هیچ اثری از آن باقی نخواهد گذاشت. بدون این که آسیبی به بافت سالم اطراف بزند. این امر موجب شده است تا لیزر درمانی هموروئید طرفداران بسیاری پیدا کند. به علاوه افراد زیادی به این مطب مراجعه می کنند که سالهاست برای درمان هموروئید هزینه کرده اند و بارها وقت و انرژی خود را صرف درمان هموروئید با روش های متفرقه کرده اند اما نه تنها نتیجه نگرفته اند بلکه روحیه و پول زیادی را در این میان از دست داده اند. بنابراین یک بار برای درمان همورویید هزینه کنید و بهترین روش را برای درمان انتخاب کنید.

در بسیاری از مراکز تخصصی و کلینیک های دنیا شاهد این امر هستیم که لیزر هموروئید توانسته است جایگاه ارزنده ای را بدست آورد. در حقیقت این نتایج موفقیت آمیز مشاهده شده توسط بیماران است که میزان درخواست لیزر درمانی را افزایش می دهد. این شیوه منحصر بفرد در سراسر جهان توانسته است کاربرد بی نظیر خود را به اثبات برساند و به عنوان برترین روش درمان همورئید و به علاوه به صرفه ترین روش شناخته شود.

هزینه درمان همورویید یکی از مسائلی است که با توجه به افزایش کاربرد لیزر درمانی برای بیماران با تعرفه هایی قابل پرداخت و منصفانه در نظر گرفته می شود تا بیماران بتوانند از روش های مناسب و مقرون به صرفه بهره مند شوند.

آیا بیمه هزینه لیزر همورویید را پرداخت می کند

اکثر بیمه ها هزینه درمان همورویید را تنها در صورتی که در بیمارستان انجام شده باشد پرداخت می کنند و این در حالی است که بیمارستان های کمی به لیزر جراحی مجهز هستند. بنابراین قبل از اقدام به انجام لیزر همورویید می توانید با شرکت بیمه ای که با آن قرارداد دارید تماس بگیرید و از مفاد قرارداد خود درباره لیزر هموروئید سوال کنید تا مشاورین بیمه شما را راهنمایی کنند. در این صورت می توانید برنامه ریزی منظمی برای هزینه های درمان هموریید با لیزر خود داشته باشید.

هزینه عمل هموروئید در بیمارستان های دولتی

از آنجایی که عمل جراحی هموروئید در بیمارستان های دولتی بدون لیزر و به روش سنتی انجام می شود معمولا هزینه آن پایین تر از هزینه عمل و لیزر هموروئید در کلینیک ها و بیمارستان های خصوصی است. با توجه به این که جراحی سنتی نیاز به استراحت و مراقبت طولانی دارد معمولا این نوع از جراحی از لحاظ هزینه و وقت به صرفه بیمار نیست. هرچند که اکثر بیمه ها هزینه جراحی هموروئید در بیمارستان های دولتی را تقبل می کنند اما وقت و هزینه ای که بیمار باید بعد از جراحی سنتی هموروئید صرف کند بسیار بیشتر و سخت تر از جراحی مدرن با لیزر است.

تعیین هزینه هموروئید با ارسال عکس

بیمارانی که ساکن تهران نیستند و می خواهند بدانند که هزینه درمان و یا لیزر هموروئید آنها چقدر می شود؛ می توانند با مطب تماس بگیرند و درخواست ویزیت آنلاین بدهند. هماهنگی های لازم برای ویزیت غیر حضوری انجام می شود و بیمار می تواند با ارسال عکس هموروئید خود هزینه دقیق درمان و یا لیزر آن را بداند. این خدمات برای بیماران راه دور و خارج از تهران ایجاد شده تا در صرف وقت و هزینه این گروه صرفه جویی شود.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *