بیماری های مقعد, توده های ناحیه مقعد

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

طی چند دهه گذشته لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان هموروئید یا بواسیر محسوب شده است. لیزر همورویید به دو روش انجام می شود: ۱. لیزر درمانی با لیزر کم توان IRC یا همان مادون قرمز . ۲. لیزر پرتوان دی اکسید کربن که در روش هموروئید اکتومی استفاده می شود.

خانم دکتر زهرا سعادتی از جمله اولین جراحان متخصص هستند که از سال 84 درمان و جراحی با لیزر را در ایران آغاز نمودند. هنوز که هنوز است تعداد زیادی از متخصصین جراحی حتی در تهران با همان روش قدیم جراحی هموروئید یا بواسیر را با تیغ یا کوتر انجام می دهند. اما آشنایی بیماران با این تکنولوژی جدید که به یاری علم پزشکی آمده است منجر شده استقبال خوبی از این روش درمانی هموروئید صورت گیرد و رضایت بیماران را به همراه داشته است.

عکس قبل و بعد لیزر بواسیر یا هموروئید

عکس قبل و بعد لیزر بواسیر یا هموروئید

مزیت لیزر هموروئید نسبت به دیگر روش ها چیست؟

لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر روشی کمتر تهاجمی است. هر دو نوع لیزر کم توان و پرتوان اگر به موقع و به جا برای انواع همورویید به کار بسته شوند می توان از نتایج درمانی عالی آنها بهره برد. برای درمان هموروئیدهای خفیف می توان از لیزر کم توان بدون جراحی و برش بافت سود برد.

در جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرتوان نیز می توان تمام انواع بیماری های مقعد را در یک جلسه لیزر درمان نمود. زیرا این نوع لیزر سوپرتین یا بسیار نازک است. بنابراین جایگزین مناسبی برای تیغ جراحی و کوتر می باشد. عمل بواسیر با لیزر به بافت سالم اطراف آسیبی نمی رساند به همین دلیل برای جراحی های با ظرافت بالا و جراحی های پیچیده توصیه می شود حتما مورد استفاده قرار بگیرد.

مهارت و تجربه متخصص جراحی در به کار بستن لیزر پرتوان در جراحی بسیار حائز اهمیت است. در جراحی با کوتر از تکنولوژی برق استفاده می شود اما در جراحی با لیزر تکنولوژی نور لیزر استفاده می شود. در جراحی با کوتر سر عروق برای کاهش خونریزی سوزانده می شود و این در حالی است که در عمل هموروئید با لیزر سر عروق را ترمیم می شود و از خونریزی جلوگیری می شود.

دستگیره لیزر جراحی برای هموروئید

انواع مختلفی از لیزر برای درمان هموروئید استفاده می شود

لیزر درمانی هموروئید با لیزر کم توان مادون قرمز

لیزر درمانی هموروئید یا بواسیر بدون قطره ای خونریزی انجام می شود. زیرا در این روش برشی زده نمی شود و اصول کار بر مبنای تابش نور لیزر است و نه برش با لیزر. لیزر درمانی هموروئید بدون نیاز به بیوشی انجام می شود. سرخرگ های ترمینال فوقانی رکتوم به وسیله یک مبدل داپلر (پروب 20 مگاهرتز 3 میلی متری) که در انتهای پروسکوپ مخصوص طراحی شده قرار می گیرد.

پاکه های هموروئید شناسایی می شوند. سپس با تابش نور لیزر به پاکه هموروئید، لیزر باعث تقویت جریان الکتریکی در دیود لیزر فیبر 980 نانومتر می شود. در نهایت باعث قطع جریان خونریزی هموروئید می شود. متخصص جراحی این تابش لیزر را در جهت عقربه های ساعت به میزان لازم تکرار می کند.

مکانیسم اثر لیزر همورئید ساده است. نور لیزر توسط گلبول های قرمز درگیر در پاکه هموروئید جذب می شود. این گلوبول های قرمز تحلیل رفته و به مرور خون لخته شده در این ناحیه تحلیل می رود . لیزر درمانی هموروئید با جراحی هموروئید با لیزر متفاوت است.

لیزر هموروئید بهتر از جراحی باز است

مقایسه لیزر هموروئید با جراحی باز و کوتر

هموروئیدکتومی با لیزر هموروئید چگونه انجام می شود

هموروئیدکتومی یکی از روش های عمل جراحی هموروئید یا بواسیر می باشد.  در صورتی که این جراحی با لیزر پرتوان انجام شود می توان از عوارض بعد از جراحی هموروئید به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد. عمل جراحی هموروئید با لیزر احتمال عود هموروئید را به صفر نزدیک می کند. تجربه و مهارت متخصص جراحی در استفاده از لیزر پرتوان می تواند در تسریع روند بهبودی فاکتور مهمی باشد.

لیزر پرتوان در هنگام برش با بافت تماس مستقیمی ندارد. بنابراین احتمال انتقال بیماری های عفونی مثل هپاتیت و ایدز را به صفر می رساند. برخلاف کوتر که بافت را می سوزاند و بعد از عمل بیمار سوزش و خارش شدیدی را احساس می کند لیزر سر عروق و اعصاب جراحی شده را همزمان ترمیم می کند. سوپرتین بودن لیزر پرتوان این امکان را به جراح می دهد که بخش وسیع و حساسی را تحت جراحی قرار دهد بدون این که بافت سالم اطراف آسیبی وارد کند.

انواع لیزر هموروئید

مقایسه انواع لیزر پرتوان، کم توان و فیبر لیزر

فواید و عوارض لیزر هموروئید

عوارض لیزر هموروئید نسبت به جراحی باز با تیغ و کوتر جراحی بسیار ناچیز است. از جمله این عوارض که در جراحی باز به مراتب با شدت بیشتری مشاهده می شود می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1. التهاب بعد از لیزر
 2. قرمزی و در برخی موارد سوزش بعد از اجابت مزاج
 3. درد ناچیز که با مسکن قابل کنترل است

خصوصیات و فواید ترمیم کنندگی و سوپرتین بودن لیزر هموروئید یا بواسیر مواردی نیست که آنها را دسته کم بگیرید. زیرا همین دو خاصیت لیزر منجر می شود:

 • بیمار خونریزی زیادی را تجربه نمی کند و متعاقبا ترمیم سریعتر زخم منجر به کوتاه شدن دوره نقاهت می شود.
 • درد بعد از عمل به یک سوم عمل جراحی سنتی خواهد بود.
 • انتقال بیماری های عفونی حین جراحی به صفر می رسد.
 • احتمال بروز عفونت که یکی از عوامل احساس درد بعد از عمل است کاهش می یابد.
 • بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت های طاقت فرسا ندارد.
 • همزمان با جراحی انواع هموروئید می توان بیماری های دیگر مثل شقاق یا فیشر مقعد را درمان و جراحی کرد.
 • میزان ریسک و عود بعد از عمل جراحی هموروئید با لیزر نزدیک به صفر است.
 • بیمار بازگشت سریع به محل کار و زندگی را دارد.
 • بدون بستری و به طور سرپایی و عموما بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

تفاوت لیزر هموروئید با تیغ جراحی در چیست؟

بسیاری از بیماران سوال می کنند که تفاوت استفاده از لیزر هموروئید به جای تیغ یا چاقوی جراحی در چیست. در واقع برش با لیزر پرتوان بسیار با ظرافت و دقت بیشتر انجام می شود . این مورد را هم در نظر داشته باشید که مهارت متخصص جراحی و لیزر در استفاده از لیزر پرتوان نیز بسیار مهم است.

به علاوه جراحی با تیغ و چاقوی جراحی خونریزی و التهاب بسیار زیادی دارد که بیمار تا ماه ها درگیر عوارض و مشکلات این التهاب و خونریزی خواهد بود. این در حالی است که در جراحی و برش با لیزر گزارش شده است که این عوارض 70 درصد کمتر از جراحی با تیغ و چاقوی جراحی است.

همین مزیت لیزر باعث می شود که بیمار دوره نقاهت بسیار کوتاهتری را طی کند و سریعتر به محل کار و زندگی روزمره خود بازگردد.

تفاوت لیزر هموروئید و جراحی با تیغ و کوتر

مهمترین تفاوت های لیزر هموروئید با تیغ جراحی و کوتر

فیلم لیزر هموروئید یا عمل لیزری بواسیر

در اینجا فیلم لیزر هموروئید را می بینید. همچنین مشاهده می کنید که چگونه پروب لیزر به داخل پاکه هموروئید داخلی یا بواسیر رانده می شود. در این روش خون لخته شده در هموروئید داخلی از بین می رود و هموروئید کوچک می شود.

سوالات متداول لیزر هموروئید

1-آیا هموروئید با لیزر کاملا برداشته می شود؟

در صورتی که هموروئید با لیزر پرتوان تحت جراحی قرار بگیرد کاملا برداشته می شود. به این روش هموروئیدکتومی با لیزر گفته می شود. اما اگر روش درمانی شما لیزر درمانی هموروئید با  لیزر کم توان باشد، پاکه برداشته نمی شود. در روش لیزردرمانی تنها محتویات داخل پاکه هموروئید که همان خون لخته شده است تحلیل می رود و بواسیرکوچک می شود.

2-آیا لیزر هموروئید درد دارد؟

هرگونه روش جراحی درد و نقاهت منحصر به خود را دارد. اما در جراحی با لیزر هموروئید این درد و ناراحتی 70 درصد کمتر از جراحی سنتی است. مزیت سوپرتین بودن لیزر و ترمیم کنندگی آن منجر به کاهش خونریزی و درد بعد از عمل هموروئید با لیزر می شود. میزان درد بعد از لیزر هموروئید با یک مسکن ساده قابل کنترل است و نگرانی های جراحی سنتی را در پی ندارد.

3-آیا لیزر در درمان قطعی هموروئید است؟

لیزر پرتوان برای بیمارانی که دچار هموروئید وسیع و وخیم می باشند بسیار توصیه می شود. میزان عود و بازگشت هموروئید بعد از جراحی با لیزر نزدیک به صفر است. متخصص جراحی می تواند انواع بیماری های هموروئید و شقاق را هم زمان در یک جلسه و به طور قطعی با لیزر درمان کند.

4-دوره نقاهت بعد از لیزر هموروئید چقدر است؟

اگر تحت عمل جراحی هموروئید با لیزر قرار گرفته باشید تنها یک شب نیاز به استراحت دارید. عموم مردم از فردای روز بعد از لیزر هموروئید می توانند به محل کار و زندگی روزانه خود بازگردند. افرادی که از لحاظ فیزیولوژیک ضعیف تر هستند و یا جراحی وسیعی را انجام داده اند نهایت طی 4 روز می توانند به محل کار و زندگی روزانه بازگردند. لیزر درمانی بدون جراحی هموروئید نیازی به استراحت طولانی ندارد و تنها یک شب نیاز به استراحت دارد.

5-لیزر هموروئید یا جراحی بواسیر با لیزر چقدر طول می کشد؟

روند لیزر درمانی نهایت 20 دقیقه طول می کشد. آمادگی های قبل از لیزر و مرخص شدن بیمار از کلینیک لیزر ممکن است حدود 2 تا 3 ساعت طول بکشد. بعد از انجام لیزر هموروئید بیمار مرخص می شود و نیازی به بستری ندارد.

6-آیا لیزر هموروئید تحت بیهوشی انجام می شود؟

این عملیات نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. تحت بی حسی نخاعی بیمار از کمر به پایین بی حس می شود. بدین ترتیب طی لیزر هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. برای بیمارانی که از محیط کلینیک و یا انجام لیزر ترس دارند می توان از بی هوشی استفاده کرد. اما الزاما این درمان با بیهوشی انجام نمی شود.

7-آیا می توان انواع هموروئید را با لیزر درمان کرد؟

بسته به نوع هموروئید می توان از انواع هموروئید برای درمان استفاده کرد. هموروئیدهای خفیف که نیاز به جراحی و هموروئیدکتومی ندارند را می توان با لیزر کم توان درمان کرد. هموروئیدهای پیشرفته که نیاز اساسی به جراحی دارند را می توان با لیزر پرتوان دی اکسید کربن تحت درمان و جراحی قرار داد. این نوع لیزر عوارض جراحی هموروئید به روش سنتی را ندارد.

8-قیمت لیزر هموروئید چقدر است؟

هزینه لیزر هموروئید معمولا بالاتر از جراحی معمول با تیغ و کوتر است و اغلب در بیمارستان های دولتی انجام نمی شود. بنابراین هزینه لیزر هموروئید تحت تاثیر نوع لیزر، محل و امکانات کلینیک لیزر و میزان تجربه و مهارت متخصص جراحی و لیزر متفاوت است و از 2 میلیون تومان به بالا می باشد. هرچند که این هزینه بالاتر از جراحی معمول است اما به صرفه تر است. زیرا لیزر هموروئید دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نسبت به جراحی با تیغ و کوتر دارد و احتمال عود و بازگشت بعد از لیزر بسیار پایین است.

9-مشخصات مراکز درمان هموروئید با لیزر چیست؟

مراکز درمان هموروئید با لیزر یا عمل جراحی لیزری بواسیر مجهز به دستگاه لیزر پرتوان دی اکسید کربن می باشند. همچنین وجود یک متخصص بیهوشی و یک متخصص جراحی عمومی که فلوشیپ جراحی با لیزر باشد الزامی است. هرچند که لیزر هموروئید سرپایی انجام می شود اما باید امکانات کافی برای بیهوشی یا بی حسی اسپاینال بیمار مهیا باشد.

10-چقدر تجربه متخصص جراحی برای لیزر هموروئید موثر است؟

مسلما تجربه متخصص جراحی و لیزر برای درمان و لیزر هموروئید بدون عود و بازگشت بسیار موثر است. خوشبختانه دکتر زهرا سعادتی از سال 86 هزاران جراحی موفق هموروئید را با لیزر پرتوان انجام داده اند و هیچ مورد عود و بازگشت و عارضه ای ناشی از لیزر هموروئید را گزارش نداشته اند. تمام جراحی ها توسط ایشان با لیزر انجام می شود و هیچ دکتر و متخصص دیگری لیزر و جراحی بیماران ایشان را انجام نمی دهد.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر، اولین بانوی جراح که لیزر بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه را به طور تخصصی و حرفه ای در ایران آغاز نموده اند. ایشان در سال 1378 موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شده اند و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را ابتدا در روسیه و ترکیه و سپس در ایران سپری نموده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

172 دیدگاه برای “لیزر هموروئید

 1. Avatar photo فراهانی گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  میخواستم بدانم هزینه لیزر درمانی هموروئید چقدر است؟ حداقل _ حداکثر هزینه

  1. Avatar photo مدیر گفت:

   سلام لطفا با این شماره تماس بگیرید ۲۲۷۶۱۶۰۰

  2. Avatar photo شهرزاد گفت:

   سلام خانم دکتر.من ۳شنبه با لیزر هموروییدمو برداشتم ولی از همان روز دوباره از مقعدم بیرون زدگی دیدم.ایا این جز عوارضه عمل با لیزره یا به مرور خوب میشه.
   البته پماد و شربت ملین هم استفاده میکنم

   1. سلام چنین عوارضی بعد از لیزر بسیار نادر است. در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. احتمالا جراحی وسیعی داشته اید و دچار التهاب بعد از عمل شده اید. اگر جراح معالج برای شما مسکن تجویز کرده است آنها را به طور منظم مصرف کنید تا التهاب شما کاهش یابد.

  3. Avatar photo مهرداد گفت:

   شب خوش خسته نباشید من دو روز هست که در ناحیه مقعد بیرون زدگی دارم که خوشبختانه در هنگام دفع مشکلی ندارم و خونریزی و دردی هم ندارم فقط موقع نشستن کمی اذیت می شوم لطفا بفرمایید ایا با پماد انتی هموروئید قابل درمان هست ؟

   1. سلام معمولا هموروئید داخلی با علامت درد و خونریزی شناخته نمی شود و بیمار با شکایت از احساس توده و بیرون زدگی مراجعه می کند. از خود درمانی پرهیز کنید و حتما به یک متخصص مراجعه بفرمایید.

 2. Avatar photo سینا گفت:

  سلام. برای معاینه میتونم بیام. من احساس زائده کوچکی میکنم. میخواستم بدونم بدون عمل هم میشه درمان کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام بله بیمار در اولین مراجعه دارو دریافت می کند در صورت عدم پاسخ دهی به درمان دارویی استفاده از لیزر توصیه می شود اگر در مراحل اولیه مراجعه کنید و به توصیه های پزشک عمل کنید درمان خواهید شد و نیازی به لیزر یا جراحی نخواهد بود موفق و سلامت باشید

 3. Avatar photo Malihe گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک به یکساله بیماریم حادتر شده یعنی هنگام اجابت مزاج خونریزی شدی دارم مراه با درد ایا لیزر احتیاج هست یا جراحی ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام اول باید معاینه شوید اما به احتمال زیاد جراحی با لیزر پرتوان نیاز داشته باشید. البته شرایط عمومی بیمار باید قبل از هرگونه عملی بررسی شود و در صورت دارا بودن شرایط مناسب برای جراحی تحت عمل با لیزر قرار خواهید گرفت

  2. Avatar photo ناشناس گفت:

   سلام من این مشکل رو دارم ۱۷ سالمه خیلی اذیتم میکنه از جراحی و لیزر میترسم از بچگی هم مشکل یبوست داشتم سوالم اینه منی که از بچگی یبوست داشتم اگه لیزر کنم ممکنه که مشکل یبوست دوباره باعث هموروئید شه یا پزشک دارو میده ؟

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر مشکل یبوست را حل نکنید هر 3 الی 5 سال یک بار باید عمل جراحی هموروئید یا لیزر هموروئید را انجام دهید. به یک متخصص گوارش مراجعه کنید تا وضعیت یبوست و گوارش شما را بررسی کنند. برای درمان هموروئید نیز به متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید و از لیزر هموروئید نترسید.

 4. Avatar photo محمد شاکر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من متاسفانه این مشکلو دارم و دچار اذیت میشم حتی بعد از دفع مدفوع درد دارم و برای من حاد هست با لیزر پر توان درمان میشم ینی؟

  1. Avatar photo دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهترین و قطعی ترین روش درمان انواع هموروئید به خصوص هموروئیدهای پیشرفته لیزر پرتوان است. برای تصمیم گیری نهایی در مورد درمان شما باید ویزیت شوید

 5. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید،من۲۰سالمه تا قبله زایمانم یبوست داشتم ولی الان که ۹ماه از زایمانم میگذره در بیرون مقعد بیرون زدگی احساس میکنم و بعد از دفع مدفوع احساس کمی درد و خارش دارم لطفا راهنماییم کنید ایا نیاز به جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید معمولا دارو تجویز می شود و اگر بهبودی حاصل نشد عمل جراحی همورئید یا لیزر درمانی هموروئید به شما پیشنهاد خواهد شد در برخی موارد حاد نیز مستقیما به شما پیشنهاد می شود که تحت عمل جراحی قرار بگیرید که بهتر است با لیزر پرتوان انجام شود. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید آب و آبمیوه زیاد بنوشید تا از بروز یبوست جلوگیری کنید. انجام فعالیت ورزشی منظم و پیاده روی نیز فراموش نشود

   1. Avatar photo رامین گفت:

    درود و عرض ادب.
    آیا مشهد هم تشریف دارید و اگر نه،ممنون میشم بفرمایید مشهد جراح لیزر هموروئید کی هست؟

    1. سلام خیر متاسفانه فقط تهران هستیم. همکاری را در مشهد نمی شناسم اما توصیه می کنم به متخصصی مراجعه کنید که این جراحی را در یک جلسه با لیزر پرتوان و تضمینی انجام دهند.

 6. Avatar photo نجوا گفت:

  سلام و وقت بخیر من 22سالمه چند ساله این مریضی رو دارم از16سالم یادم هست ک داشتم موقع پریود درد پشتم خیلی زیاد میشد و خیلی اذیت میشدم یهو تیر می‌کشید نمیتونستم حرکتی کنم و بلند دادو فریاد میکشیدم دکتر فتم هردفعه بهم شیاف دادن تاآخر جراحی شدم ولی پانسمان باز کردم دیدم هنوز بیرون زدگی سرجاشه و هیچ کاری نکرده ترس از عمل دوباره مانع رفتنم ب بیمارستان شد این سوزش بعد از اجابت مزاج و ساعتها تو سرویس بهداشتی ماندن واقعن هم خودم هم خانوادم رو نگران کرده میدونم بخاطر یبوست هست ولی تاچقدرباید سوپ خورد؟ میشه بدونم کدام روش مناسب‌تر هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید تا یک وقت معاینه برای شما تعیین شود. اگر رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسبی دارید و همچنان یبوست دارید باید مشکل یبوست شما دقیقا مشخص شود. با لیزر می توان انوع هموروئید را درمان کرد اما کنترل یبوست بعد از لیزر و یا جراحی بسیار مهم است و از عود هموروئید جلوگیری می کند

 7. Avatar photo هادی گفت:

  سلام وقت بخیر من دوساله التهاب شدید دارم بواسیر داخلی هستن ؟؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام یکی از علائم هموروئید یا همان بواسیر التهاب است. اما بیماری های دیگری نیز با این علامت بروز می کنند. بهتر است وقت ویزیت بگیرید تا توسط متخصص جراحی و لیزر بیماری شما تشخیص داده شود.

 8. Avatar photo درمان گفت:

  سلام من سالهاست که درگیر بیماری هموروئید هستم آیا با لیزر صد در صد خوب میشم؟ عوارضی نداره؟ هزینه لیزر هموروئید به چه صورته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید حتما مشکل شما با لیزر پرتوان هموروئید حل خواهد شد. هزینه لیزر هموروئید بعد از معاینه مشخص خواهد شد. هرچند که هزینه لیزر هموروئید از جراحی سنتی هموروئید بالاتر است اما نقاهت و نگهداری بعد از جراحی سنتی بسیار وقت گیر و پر هزینه تر است.

 9. Avatar photo سرکوت گفت:

  سلام من ۳۴ سال دارم عمل سنتی کردم تا ۵سال مشکلی نداشتم یک بار زیاد زور زدم بعد از اون سالی یک بار ۳قطره خونریزی دارم درد هم ندارد حالا چکار کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که دچار یبوست شوید بیماری هموروئید عود خواهد کرد. احتمالا مبتلا به هموروئید داخلی شده اید زیرا درد ندارید. با لیزر می توان هموروئید داخلی و انواع دیگر هموروئید و شقاق را همزمان درمان نمود.

 10. Avatar photo هادی گفت:

  سلام لیزر هموروئید برای چه گروه سنتی قابل انجامه؟ آیا محدودیت سنتی یا محدودیت خاصی دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لیزر برای تمام گروه های سنتی قابل انجام است. محدودیت خاصی ندارد مگر برای گروهی که از جراحی منع می شوند. برای مثال بیماران مبتلا به ایدز نباید تحت جراحی قرار بگیرند و از لیزر پرتوان نیز نمی توان برای گروه استفاده کرد.

 11. Avatar photo نرگس گفت:

  سلام من ۵ ساله که همورویید و شقاق دارم از نوع پیشرفته با لیزر درمان میشه؟ از جراحی خیلی میترسم به خصوص از نقاهت بعدش

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با لیزر می توان انواع هموروئید و شقاق را در یک جلسه و همزمان درمان و جراحی کرد. بعد از لیزر هموروئید تنها یک شب استراحت می کنید و نقاهت و مراقبت سخت عمل جراحی هموروئید با روش های سنتی را ندارد.

 12. Avatar photo مسلم گفت:

  سلام من 5،6ماهه بواسیر دارم .یعنی موقع اجابت مزاج یک توده بیرون میاد و دوباره خودش بر میگرده سر جاش .آیا به لیزر درمانی احتیاجی هست؟با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا به هموروئید داخلی درجه 3 مبتلا شده اید. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید بعد از معاینه بهترین روش درمان هموروئید برای شما انجام خواهد شد.

 13. Avatar photo بهناز گفت:

  خانم دکتر سعادتی من تعریف شما را برای لیزر هموروئید خیلی شنیدم. اما باید از اهواز بیام خدمتتون. می خواستم بدونم برای لیزر هموروئید چند روز باید بیام تهران و از چند وقت قبل وقت بگیرم که سریع کارم انجام بشه.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما می توانید با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید. تمامی آمادگی های قبل از لیزر هموروئید به صورت آنلاین و با واتساپ با شما هماهنگ می شود. بعد از تعیین روز لیزر هموروئید می توانید حضوری تشریف بیاورید تهران. لیزر هموروئید در یک جلسه انجام می شود و سپس می توانید به شهر خود بازگردید. بهتر است یک شب در تهران بمانید تا فردای روز لیزر ویزیت شوید و سپس بازگردید. می توانید یک شب در کلینیک لیزر هموروئید بمانید.

 14. Avatar photo سمن گفت:

  بابت اطلاعات مفیدی که ایجا درباره لیزر هموروئید درج کردید متشکرم. خسته نباشید خانم دکتر عزیز

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   از قدردانی شما سپاسگزارم.

 15. Avatar photo امینی گفت:

  سلام.من۲۸سالمه.چندین ساله که مشکل هموروئید دارم.وبیرون زدگی های خیلی زیادی تو مقعد دارم که الان اذیتی نداره موقع اجابت فقط ازداخل مقعداذیت میشم.الان هم کناراون بیرون زدگی یه چیزی سفت به وجوداومده که به شدت درد داره.این بیرون زدگی های پوستی روهم میشه لیزر کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   معمولا هموروئید داخلی درد ندارد زیرا پایانه های عصبی احساس درد در داخل مقعد کمتر از خارج مقعد است. به همین دلیل بیمار تا زمان بیرون زدن هموروئید احساس ناراحتی زیادی ندارد. با لیزر پرتوان می توان تمام انواع هموروئید و زوائد و گوشت اضافه را برداشت.

 16. Avatar photo مروارید گفت:

  سلام من چهار روزی که میشه عمل لیزر همورویید کردم ولی هنوز التهاب داره مقعدم و کمی هم خون ابه میاد ازش میخواستم بدونم چیکار کنم زودتر این التهابش بخوابه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام داروهای مسکنی که دکتر تجویز کرده اند علاوه بر تسکین درد احتمالی التهاب و ورم را هم کم می کند. حتی اگر درد هم ندارید از مسکن استفاده کنید. مراقب باشید یبوست نگیرید و بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید تا ناحیه عمل تسکین یابد.

 17. Avatar photo مروارید گفت:

  سلام خانم دکتر یه سوال دیگه داشتم اینکه چیکار کنم این زخم داخلی زود ترمیم بشه؟ لطفا کمکم کنید همش بعد از اجابت مزاج کمی خونریزی میکنه و التهاب مقعد ایجاد میکنه که درد داره رفتم دکتر پماد الفا بهم داد که موضعی استفاده کنم که حس میکنم روم زیاد تاثیری نداره روم شما پماد بهتری سراغ دارید که زودتر به بهبود زخم کمک کنه؟ ممنون از شما

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر پماد ترمیم کننده برای شما تاثیر مناسبی نداشته است توصیه می کنم رژیم غذایی غنی از ویتامین داشته باشید.افزایش مصرف میوه و سبزی علاوه بر افزایش فیبر غذایی ویتامین های مورد نیاز را هم تامین می کند.

 18. Avatar photo زهرا گفت:

  باسلام…من۳ماه پیش لیزر پرتوان برای هموروئید انجام دادم…اما هنوز هر چند وقت یک بار حدود ماهی ۲-۳ بار خونریزی در حد چند قطره دارم…ایا مشکلی وجود داره؟شما پیشنهادی دارین؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   احتمالا یبوست دارید یا مدفوع شما خشک است. آب و آبمیوه زیاد میل کنید. روزه نگیرید. برای ویزیت های بعد از لیزر هم به موقع مراجعه کنید. بعد از هر اجابت مزاج نیز 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 19. Avatar photo زیبا گفت:

  سلام من دو رورزه جراحی هموروئید با لیزرانجام دادم که کمی بیرون زدگی هنوزهست میخواستم بدونم این طبیعی هست وازبین میره یا نه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برخی افراد که عمل جراحی هموورئید وسیعی دارند تا یک هفته بعد از عمل ورم و التهاب دارند. این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید و تا فروکش کردن التهاب مراقبت های لازم را انجام دهید.

 20. Avatar photo طیبه گفت:

  سلام من ۱۲ ساله بواسیر دارم نمی خوام جراحی کنم با لیزر درمان میشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید. انواع هموروئید را می توان با لیزر پرتوان درمان کرد.

 21. Avatar photo سهیلا گفت:

  خانم دکتر لیزر هموروئید درجه 4 هم درد نداره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   به طور کل تمام بیماران در حین لیزر هموروئید بی حسی اسپاینال و یا بیهوشی می گیرند و دردی در حین پروسه لیزر احساس نمی کنند. هموروئید های خفیف بعد از لیزر هیچ گونه دردی ندارند اما هموروئیدهایی که چندین سال است باقی مانده اند و مزمن شده اند ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد که با مسکن قابل کنترل است.

 22. Avatar photo امید گفت:

  سلام.
  من مدتیه که بواسیر دارم.
  سمت چپ مقعدم متورم شده. به پزشک مراجعه کردم و دارو تجویز کردن که جواب نداد. دکتر پیشنهاد داد با دستگاه پلاسما جت مشکل رو برطرف کنه، آیا این دستگاه موثره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که به درمان دارویی جواب نداده اید بهترین روش درمان هموروئید لیزر می باشد.

   1. Avatar photo امید گفت:

    پلاسما جت همون لیزره؟
    آیا این دستگاه برای درمان بواسیر کارایی داره؟

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام پلاسما جت با لیزر کاملا متفاوت است و من استفاده از لیزر را پیشنهاد می کنم.

 23. Avatar photo Nfs گفت:

  سلام من الان حدود یک هفتس جراحی لیزر همورئید خارجی انجام داد
  الان دوباره گوشته اضافه بیرون مقعدم میبینم این گوشته بر طرف میشه یا دوباره نیاز به جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام آیا این گوشت اضافه بعد از لیزر هم بود؟ اگر اخیرا ایجاد شده است حتما با جراح معالج خود تماس بگیرید. معمولا التهاب ناحیه بعد از لیزر هموروئید بیش از یک هفته طول نمی کشد.

 24. Avatar photo رها گفت:

  سلام مدت زمانی که برای ویزیت بیمار صرف می کنید چقدر است.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا بیمار شرح حال مختصری می گوید و معاینه در 1 الی 2 دقیقه انجام میشود. سپس سوالاتی پرسیده می شود و اگر بیمار هم سوالی داشته باشد می پرسد. معمولا ویزیت بین 5 نهایت 10 دقیقه طول می کشد. گاهی نیز بیمار سوالی ندارد و ویزیت کمتر از 5 دقیقه طول می کشد. معاینه هموروئید و شقاق توسط متخصص جراحی با تجربه زمان بر نیست و سریع انجام می شود. در ضمن در مطب من نسخه ها بر روی سیستم وارد می شود که توضیحات روش مصرف داروها و هزینه های مربوط به لیزر توسط منشی و دستیار توضیح داده می شود. این توضیحات نیز بیشتر از 5 دقیقه طول نمی کشد.

   1. Avatar photo غزاله گفت:

    سلام. لطفا مرکز درمانی برا لیزر همرئیدخارجی در مشهد بهم معرفی کنید.شدیدا نیاز دارم.
    با دارو و پماد خوب نشد و الان بخاطر ظاهری که به مقعد داده از رابطه جنسی با همسرم امتناع میکنم و اصلا از این بابت حس خوبی ندارم. قابل ذکره چندین بار چون رابطه مقعدی داشتم و در پی این عمل زایده ایجاد شد اینکه همسرم زیاد شاکی نیست.

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام متاسفانه در مشهد کسی را نمی شناسم اما در تهران لیزر هموروئید یک روزه و به طور سرپایی انجام می شود و بهتر است تشریف بیاورید تهران. برای جلوگیری از عوارض رابطه مقعدی همواره از ایجاد رابطه جنسی از پشت خودداری کنید.

 25. Avatar photo عرفان گفت:

  سلام خانم دکتر
  شما اگه بیمار آقا باشه رو هم لیزر انجام میدید واسشون؟
  ممنون

  1. سلام بله برای پزشکان جنسیت، ملیت و … تفاوتی ندارد و برای تمام بیماران ویزیت و درمان انجام می شود.

 26. Avatar photo مهدی گفت:

  باسلام و احترام
  من چند سالی هست که از ناحیه مقعد دچار مشکل هستم و بسیار اذیت شدم، بدلیل استرس و نگرانی بالا فقط با بیهوشی راضی به جراحی لیزر هستم
  آیا امکان بیهوشی وجود داره؟

  1. سلام اگر بیمار بخواهد که بیهوش شود در کلینیک لیزر امکانات و متخصص بیهوشی مهیا است و مشکلی از این بابت نیست.

 27. Avatar photo علی گفت:

  سلام ، وقت بخیر بخشید خانم دکتر در بیمارستان خصوصی هم این عمل را انجام می دهید اگر در بیمارستان هم انجام می دهید ممنون میشم نام بیمارستان را بفرمایید.

  1. سلام بله لطفا از مطب تلفنی سوال بفرمایید.

 28. Avatar photo زینب گفت:

  س لام خانم دکتر سعادتی با ارزوی سلامتی و خستع نباشید. من از شانس افتخار این و ندارم با دستان شفا بخش شما معالجع بشم. بی زحمت شمارع یا ادرس دکتر خوبی مث خودتونو در مشهد برام بفرستید ب ایمیل ممنون. خیلی اذیتم از این همورئید وباسیر

  1. سلام متاسفانه در مشهد متخصص جراحی و لیزر ماهری را نمی شناسم. سلامت و پیروز باشید.

 29. Avatar photo سارا گفت:

  با سلام خدمت شما و تشکر از اطلاعات جامعتون
  من حدود شش روزه عمل لیزر هموروئید انجام دادم روزی سه بار تو لگن اب گرم میشینم امروز بعد اجابت مزاج خونریزی داشتم ایا نگران کننده هست این موضوع و ممکنه برگشته باشه مشکلم؟؟؟

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. اگر خون در حد یک قطره باشد جای نگرانی نیست. مراقبت ها را به درستی پی گیری کنید و برای ویزیت بعد از لیزر به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 30. Avatar photo وحید گفت:

  سلام وققتون بخیر من از مشهد پیام میدم بواسیر من خارجی است رفتم دکتر گفتن شقاق مقعد است ایا شما مشهد هم هستین اگر نیستین باید کجا مراجعه کنم و قیمت ان چقدر هست

  1. سلام ما فقط تهران هستیم. شما می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور بگیرید. یک روز تشریف میاورید تهران لیزر انجام می شود و مجدد باز می گردید. لیزر بستری و عوارض جراحی باز و سنتی را ندارد.

 31. Avatar photo منصوره گفت:

  سلام من خیلی درد و خونریزی دارم همراه با سوزش برامدگی هم دارم میشه یه دکتر متخصص هموروئيد در مشهد معرفی کنین

  1. سلام متاسفانه در مشهد همکاری را نمی شناسم.

 32. Avatar photo ناشناس گفت:

  سلام
  من یک ماه عمل لیزر انجام دادم ولی دچار خارش شدم آیا پماد نیترو گلیسرین خوبه استفاده کنم

  1. سلام بدون تجویز جراح معالج از هیچ دارویی استفاده نکنید. اگر یبوست دارید حتما از شربت ملین استفاده کنید و برای ویزیت بعد از لیزر به موقع مراجعه کنید.

   1. Avatar photo فرزاد گفت:

    سلام خانم دکتر
    دوروز از معقدم اندازه یک نخود کوچکتر زده بیرون موقعی نشستن یا دارز کشیدن درد میکنه ولی موقع دفع دردی ندارم
    به نظرتون نیاز به عمل داره

    1. سلام شما باید معاینه شوید. معمولا بیرون زدگی با دارو درمان نمی شود و من به جای جراحی سنتی لیزر پرتوان را پیشنهاد می کنم. بعد از ویزیت تشخیص نهایی اعلام می شود.

 33. Avatar photo پارسا گفت:

  سلام خانم دکتر من پسر 30سالمه 5-6ساله مشکل هموروئید دارم و کل زندگیم رو تحت تاثیر قرار داده اوایل بخاطر زور زدن این مشکل برام بوجود اومد..بعد از دفع بیرون زدگی بوجود میاد و با کمترین زور زدن یا موقع بعد از دفع اسهال خونریزی شدیدی دارم.(احساس میکنم رگی از داخل پاره میشه)در صورتی که زور نزنم یا اسهال نداشته باشم خونریزی ندارم….بعد از دفع مدفوع هم تا 5-6ساعت درد شدیدی دارم بخصوص موقع نشستن یا راه رفتن ضمننا طی همین 5-6ساعت خود به خود به داخل برمیگرده و دردم کاهش و از بین میره. و هر بار موقع دفع این روال برام تکرار میشه.قبلا داروها و پمادهای مثل پماد رکتول با نظر پزشک برام تجویز شده اما متاسفانه فایده ای نداشته.. بنظرتون باید جراحی سنتی کنم یا لیزر؟ از مراقبت بعد از جراحی و احتمال عود مجدد میترسم.

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. علاوه بر این که لازم است برای درمان یبوست اقدام کنید لازم است داروی قوی مصرف کنید. اگر طی یک هفته دارو درمانی جواب ندهد لیزر هموروئید با لیزر پرتوان و توسط متخصص جراحی و لیزر ماهر به شما پیشنهاد می شود. لیزر کم توان به تنهایی برای شما کاربردی ندارد. از آنجایی که نگران نقاهت بعد از جراحی هستید مسلما لیزر دوره نقاهت کوتاهتری نسبت به جراحی سنتی دارد. عوارض و درد بعد از لیزر 70 درصد کمتر از جراحی سنتی با تیغ و کوتر می باشد.

 34. Avatar photo علی گفت:

  سلام وقت بخیر. میخواستم ببینم برای عمل لیزر از چه نوع بی حسی انجام میشود؟ بی حسی نخاعی که از کمر به پایین هست چه عواب و عوارضی دارد؟

  1. سلام بستگی به وسعت بیماری دارد. بیمارانی که تحت بی حسی نخاعی یا اسپاینال قرار می گیرند حتما باید یک روز درازکش باشند و زیاد راه نروند در غیر این صورت دچار سر درد و تهوع می شوند.

 35. Avatar photo وحید گفت:

  سلام خانم دکتر،، میتونین راحترین راه تشخیص هموروئید داخلی رو بنویسیین؟تا چه مرحله ای هموروئید با تغذیه قابل درمان هست و چه زمانی نیاز به عمل هست؟

  1. سلام، متخصص ابتدا علائم بیمار را می پرسد و اگر با بررسی علائم تشخیص قطعی حاصل نشود لازم است که بیمار معاینه شود. بیماران مبتلا به هموروئید همواره باید رژیم غذایی پرفیبر داشته باشند و اگر علت بروز هموروئید یبوست باشد همواره باید مراقب باشند که یبوست نگیرند. درمان دارویی هم باید طی یک دوره 10 روزه پاسخ بدهد. در غیر این صورت لیزر یا عمل جراحی هموروئید توسط متخصص توصیه خواهد شد.

 36. Avatar photo مریم گفت:

  سلام من سالهاست که یک گوشت اضافه کنار مقعدم دراومده.اول خونریزی و درد داشت ولی خداروشکر خیلی وقته دیگه خونریزژ نداره ولی دوست دارم عمل کنم و گوشت اضافه رو بردارم.توی مشهد لیزر نمیکنن .میخواستم بدونم اگر بیام تهران باید چند روز بمونم بعد عمل و اینکه میتونم بعدش با ماشین برگردم این مسافت رو؟عوارض عملش چیه؟میشه راهنمایی کنید

  1. سلام توصیه می کنم قبل از تشریف فرمایی از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید تا هماهنگی های لازم برای لیزر انجام شود. بعد از لیزر بهتر است یک شب تهران بمانید و روز بعد درازکش بر روی صندلی ماشین برگردید. عوارض لیزر هموروئید مثل درد و خونریزی 70 درصد کمتر از جراحی به روش سنتی است. برخی بیماران هیچ گونه درد و عوارضی را تجربه نمی کنند.

 37. Avatar photo ندا گفت:

  سلام دختر 4 ساله ای دارم که موقع اجابت مزاج خون دیده می شود و یک بیرون زدگی خیلی کوچک هم دارد لطفا راهنمایی بفرمایید امکان درمان با دارو وجود دارد؟ و باید به چه متخصصی مراجعه کنم

  1. سلام ممکن است دچار بواسیر یا همان هموورئید به همراه شقاق شده باشند. به مطب من یا یک متخصص جراحی اطفال مراجعه بفرمایید.

 38. Avatar photo زهرا احمدی گفت:

  باعرض سلام خدمت شما خانم دکتر عزیز من چند سال میشه مشکل بواسیر و بیرون زدگی دارم که وقتی یبوست میشم‌خون ریزی هم دارم میخواستم لطف کنید بگیدنوبت به من بدین که مراجعه کنم چون من چابهار زندگی میکنم متشکر

  1. سلام باتوجه به این که تهران تشریف ندارید توصیه می کنم از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ویزیت آنلاین با واتساپ هماهنگی های لازم برای وقت لیزر انجام می شود و یک روزه می توانید تشریف بیاورید تهران و مراحل درمان را طی کنید.

   1. Avatar photo امیر گفت:

    درود بر شما . حدود یک ساله که با هموروئید داخلی درگیرم و از دارو استفاده میکنم و پماد . چند تا سوال داشتم خدمتتون .
    ابتدا اینکه حداکثر و حداقل هزینه لیزر پرتوان چقدر هستش ؟ و مدت زمان لیزر چقدر طول میکشه ؟ میخوام که بیهوشی کامل باشه .
    دوم اینکه بعد از گذراندن دوره نقاهت آیا بیرون زدگی کامل از بین میرود یا خیر ؟
    سوم ، آیا بعد از لیزر درد مداوم خواهم داشت چند روز یا اینکه درد موقتی رو در طول روز تجربه میکنم ؟
    برای ویزیت الزامی به حضور هست برای معاینه ؟ بنده طهران هستم .

    1. درود بر شما، حدود هزینه لیزر را می توانید تلفنی از مطب سوال بفرمایید. لیزر هموروئید حدود 20 دقیقه طول می کشد. از آنجایی که لیزر در کلینیک تخصصی انجام می شود امکان بیهوشی کامل نیز وجود دارد. من با لیزر پرتوان تمام پاکه های بیرون زده را برمیدارم. درد لیزر نسبت به جراحی سنتی 70 درصد کمتر است. بسته به وسعت بیماری و تحمل بیمار ممکن است چند ساعت یا چند روز درد داشته باشید که با مسکن قابل کنترل است. برای بیماران ساکن تهران ویزیت حضوری هماهنگ می شود.

 39. Avatar photo مقیمی گفت:

  سلام. وقتتون بخیر. خانم دکتر. من زایده اندازه عدس زده بیرون . و دچار خونریزی . سوزش. ودرد هستم. یک سالی هست دچار این مشکل شدم. خیلی رفتم دکتر جراح عمومی و… دارو بهم دادن ولی هیچ نوع بهبودی حاصل نشده. من کرمان هستم. چطور میتونم وقت برا لیزر بگیرم و ایا با بیمه نیروهای مسلح قرارداد دارید؟؟

  1. سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین بگیرید. متاسفانه بیمه ها هزینه لیزر ما را پرداخت نمی کنند.

 40. Avatar photo مستانه گفت:

  سلام آیا در شیراز لیزر شقاق و هموروئید وجود داره؟چون من خودم ساکن بوشهر هستم و فکر نکنم در بوشهر لیزر داشته باشه و چون شیراز نزدیک به ما هستش متشکر میشم جوابگو باشید در گوگل چیزی ثبت نشده

  1. سلام تا جایی که من اطلاع دارم لیزر شقاق و هموروئید در بوشهر و شیراز نیست.

 41. Avatar photo شادی گفت:

  سلام،وقت به خیر من به مدت یک ماه هستش که دچار سوزش ناحیه مقعد شدم، اما درد و خونریزی در حین دفع مدفوع ندارم.دچار آی بی تی هم هستم . وزنم هم 45کیلو هستش.میخواستم بدونم آیا امکان داره این حالت هموروئید یا شقاق باشه؟
  با استفاده از پماد آنتی هموروئید دردم کم میشه،اما احساس میکنم مقعدم یه کم ملتهبه.
  ممنون از شما

  1. سلام پماد آنتی هموروئید را بدون تجویز پزشک متخصص مصرف نکنید ممکن است التهاب ایجاد شده از عوارض استفاده نا به جای این پماد باشد. احتمال بروز هموروئید بالاست. توصیه می کنم علاوه بر این که به متخصص مراجعه کنید حتما یبوست و اسهال را کنترل کنید. به ناحیه مقعد فشار نیاورید. هر روز 3 مرتبه و به خصوص بعد از اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 42. Avatar photo فرشید گفت:

  سلام
  من حدود ۱۲ سال پیش شقاق گرفتم و درد کمی داشتم ولی برای درمان کاری نکردم کم کم دردم تموم شد ولی بیرون زدگی شروع شد الان تمام مقعدم چند تا بیرون زدگی بزرگ داره ولی اصلا درد ندارم اما بیشتر اوقات خونریزی شدید دارم طوری که توی آزمایشاتم کم خونی ذکر شده، خواستم بدونم آیا با لیزر مشکلم به کلی حل میشه و چون تهران نیستم میشه توی یک روز هم معاینه و عمل بشم و با توجه به نوع هموروئیدی که من دارم هزینه حدودا چقدر میشه و آیا با بیمه های تکمیلی قرارداد دارید یا نه
  ببخشید سوالاتم زیاد بود و سپاسگزارم

  1. سلام اگر تهران تشریف ندارید توصیه می کنم ابتدا با مطب تماس بگیرید و ویزیت آنلاین هماهنگ کنید. بعد از ویزیت تشخیص نهایی نوع درمان پیشنهادی و هزینه دقیق به شما اعلام خواهد شد. ما با بیمه قراردادی نداریم اما نامه برای هزینه های دریافتی به شما داده می شود. این که چقدر از هزینه درمان یا لیزر شما را بیمه تکمیلی پرداخت می کند کاملا بستگی به نوع بیمه و قرارداد شما با بیمه دارد.

 43. Avatar photo نگار گفت:

  سلام دکتر جان ، من ۳۲ سالمه مدت ده سال همورویید داخلی داشتم ۱۶ روزه لیزر انجام دادم ، ولی به جای اینکه دردم کمتر بشه روز به روز بیشتر میشه اصلا نمیتونم بشینم فقط دراز شده دردم اروم میگیره ، چند روز بعد از لیزر مقعدم التهاب پیدا کرده خیلی وحشتناک شده حتی شست و شو رو‌ به سختی انجام میدم قبل از عمل دردی نداشتم و انقدر التهاب نشد الان خیلی اذیت میشم دارو هم شربت ملین ، لیدوکایین و قرص الفن ایکس بهم دادن ، ولی اصلا تاثیری ندارن ، میخواستم بدونم داروی دیگه هست برای بهبود التهاب ، و اینکه دوره نقاهتم انقدر طولانی شده طبیعیه؟ خیلی میترسم از اینکه دوباره بخوام عمل بشم .

  1. سلام احتمالا دچار عفونت شده اید. از جراح معالج خود وقت ویزیت بگیرید.

 44. Avatar photo نسیم گفت:

  سلام وقتتون بخیر
  من از افغانستان هستم حدودا 6 الی 7 سال است که این برامدگی ها را در مقدم تحمل میکنم در ابتدا خونریزی داشتم ولی حالا ندارم و همیشه آزارم میدهد در این مدت احساس درد نداشتم.
  اگر ویزا بگیرم به مدت کوتاه مشکل من حل خواهد شد؟
  لطفا آدرس دقیق تان را برایم بفرست تا نزد خودی تان تشریف بیارم
  و مقدار مصارف مالی اش چیقدر میشه؟
  ببخشید که وقت تان را گرفتم

  1. سلام اگر قبل از تشریف فرمایی از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید می توانیم هماهنگی های لازم برای وقت لیزر بدون معطلی را برای شما انجام دهیم. هزینه لیزر هموروئید نیز بعد از ویزیت اعلام می شود.

 45. Avatar photo باران گفت:

  سلام من ۲۳ سالمه بعد بارداری بیرون زدگی از معقدم اومدوبرای دفع مدفوع خیلی مشکل دارم و درد زیادی میکشم دارو هم استفاده کردم ولی بی فایده بود آیا لیزر عوارض نداره؟تروخدا راهنمای کنید من شهرستان هستم

  1. سلام لیزر پرتوان جراحی نه تنها عارضه ای ندارد بلکه عوارض جراحی با تیغ و کوتر را نیز کاهش می دهد زیرا برش با لیزر بسیار ظریف است و همزمان با برش سر عروق و بافت ها را ترمیم می کند. برخلاف کوتر که بافت و عروق را می سوزاند یا بر خلاف تیغ جراحی که آسیب زیادی به بافت می رساند و خونریزی و درد زیادی را ایجاد می نماید. توصیه می کنم قبل از تشریف فرمایی حضوری از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید.

 46. Avatar photo هادی گفت:

  سلام خانم دکتر من 28سالمه از دوازده سالگی من بواسیر داشتم از همون موقع هر دوسه ماه یک دوره یه هفته ای موقع دفع دچار خونریزی از ناحیه مقعد میشدم ولی درد یا سوزش به اون صورت نداشته تا همین یه هفته ک درد وسوزش خیلی شدید دارم موقع نشتن راه رفتن اصلا از سوزش خواب ندارم به نظر شما احتیاج به عمل دارم

  1. سلام شما باید معاینه شوید و احتمالا با دارو درمان نخواهید شد.

 47. Avatar photo سارا گفت:

  سلام من ۱۸ سالمه و هموروئید داخلی دارم یبوستم هم تا حدی بهتر شده ولی هر سری که دفع دارم خیلی درد شدیدی دارم میخواستم ببینم با لیزر درمان میشه و احتمال داره ‌که دوباره هموروئید ایجاد بشه؟
  و آدرستون کجاست؟

  1. سلام شما باید معاینه شوید. من انواع هموروئید و شقاق را با لیزر پرتوان بدون عود و بازگشت درمان می کنم. اما اگر مشکل یبوست شما رفع و درمان نشود بعد از چند سال مجدد بیماری شما عود می کند. آدرس در بخش تماس با ما درج شده است. تهران، پاسداران گلستان نهم پلاک 457 واحد 10

 48. Avatar photo کنعانی گفت:

  سلام وقت بخیر من ۶ سال پیش زگیل مقعدی داشتم با لیزر درمان کردم .امسال کلنوسکوپی انجام دادم تشخیص همورید داخلی گرید ۳ دادن سوالم اینکه ممکنه این ضایعه داخلی زگیل باشه ؟ یا هموریید هست???

  1. سلام فقط با نمونه برداری از بافت می توان گفت که حتما مبتلا به زگیل مقعدی نیز می باشید. اما هموروئید داخلی با کولونوسکوپی قابل تشخیص است و نیازی به نمونه برداری نیست.

 49. Avatar photo جعفر غلامیان گفت:

  سلام خانم دکتر من یه زگیل بیرون مقعد دارم یک سانت بیرون یعنی بغل مقعد از بیرون .میشه بگیرد چیه ممنون میشم

  1. ممکن است هموروئید، اسکین تگ یا به قول خودتان زگیل باشد. از آنجایی که در محل خروج مدفوع قرار دارد لازم است با یک روش مناسب مثل لیزر پرتوان برداشته شود تا در آینده دچار آبسه مقعدی و دیگر بیماری های مقعد نشود.

 50. Avatar photo علی گفت:

  سلام لطفا حداکثر هزینه لیزر هموروئید داخلی و خارجی رو بنویسید . میخوام اگر هزینش زیاده دیگه مزاحمتون نشم. با تشکر

  1. سلام حدود هزینه لیزر را می توانید تلفنی از مطب سوال بفرمایید.

 51. Avatar photo پرهام گفت:

  سلام
  من ۳ هفته هست عمل هموروئید با لیزر انجام دادم.موقع دفع یکم خون همراه با درد و سوزش شدید دارم .دکتر جراحم موسکن ژلوفن برام نوشته.خانم دکتر لطفا راهنماییم کنید چیکار کنم زخم مقعدم خوب بشه که موقع دفع سوزش نداشته باشم؟میشه قبل از دفع پماد لیدوکایین به مقعد بزنم؟

  1. قبل از دفع می توانید از لیدوکائین استفاده کنید. بسیار مراقب باشید که بعد از عمل دفع لیدوکائین را به خوبی بشویید تا در ناحیه باقی نماند. زیرا اگر طولانی مدت روی پوست بماند به پوست آسیب می رساند و موجب سوزش می شود. اگر یبوست دارید مصرف آب و ملین را افزایش دهید. برای ترمیم سریعتر زخم نیز می توانید از عسل خالص و پمادهای ترمیم کننده استفاده کنید.

 52. Avatar photo علیرضا گفت:

  سلام وقت بخیر … بنده همورویید و شقاق وحشتناکی داشتم … طوری بود که صبح بعد از سرویس ، تا شب فقط درد میکشیدم اونم در حد فریاد زدن …. به تهران (آقای دکتر –) مراجعه کردم … طبق تبلیغاتشون گفته بودن هم شقاق هم همورویید رو برطرف میکنن ولی در عمل به من گفتن سوزش اصلی شما ماله شقاق هست و فقط همونو الان برطرف میکنیم منم گفتم باشه … الان یک ماه از عمل بنده میگذره و متاسفانه 75 درصد دردی که قبل از عمل داشتم ، برگشته … حتی موقع سرویس یک احساس سوزش میکنم که فکر میکنم این دکتر حتی یک شقاق داخلی رو هم درست برطرف نکرده و هنوز متاسفانه انگار من شقاق دارم !!!!! نمیدونم این عادی هست ؟ آیا پزشک کوتاهی کرده ؟ آیا امکان این وجود نداشته که هم شقاق و هم همورویید با هم از درست بشه ؟ آیا خوب میشه یا احتمالا همین وضع ادامه پیدا کنه (چون یک ماه گذشته) …. برای همورویید من چه زمانی میتونم برسم خدمت شما برای عمل ؟ به من گفتن که همورویید شما داخلی هست و نمیشه با لیزر درستش کرد و باید سنتی عمل بشید … این درسته ؟ آیا موردی هست که نشه با لیزر درست کرد ؟ چون میخوام اگر کامل این همورویید برطرف میشه ، دیگه سنتی عمل نکنم و برسم خدمت شما برای لیزر … تشکر

  1. بدون معاینه بیمار نمی توان نظر داد. من انواع هموروئید و شقاق را در یک جلسه سرپایی با لیزر و به طور همزمان درمان می کنم و بیمار نیازی به جراحی مجدد ندارد. مگر درمواقع خاص که در همان ویزیت اول به بیمار اطلاع داده می شود. همانطور که شما اشاره کرده اید این پزشک به شما گفته اند که نمی توانند در یک جلسه بیماری شما را درمان کنند. بنابراین یا باید روند درمان را تا بهبودی کامل با روش ایشان ادامه دهید، یا از ابتدا نباید به ایشان مراجعه می نمودید.

 53. Avatar photo آرمین گفت:

  خانم دکتر علت این که از برخی بیماران چند میلیون هزینه بیشتری برای لیزر هموروئید دریافت می کنید چیست؟

  1. برخی از بیماران هموروئید های کوچکی دارند و جراحی و لیزر سختی ندارند. اما برخی بیماران هموروئیدهای زیاد و بزرگی دارند و اغلب همراه با دیگر بیماری های مقعد است که من تمام این بیماری ها را در یک جلسه درمان می کنم. به همین دلیل هزینه جراحی و لیزر این بیماران متفاوت است. دوره نقاهت این بیماران نیز مسلما طولانی تر از دیگر بیماران که در مراحل اولیه مراجعه نموده اند می باشد.

 54. Avatar photo ابوالفضل گفت:

  عمل لیزر هموروئید و فیستول رو در مشهد چه کسی انجام می دهند؟

  1. متاسفانه من نمونه لیزر و جراحی پزشک دیگری را در مشهد ندیده ام که بتوانم ایشان را تایید و معرفی کنم. خودتان از پزشکان متخصص مشهد تحقیق کنید و در اینترنت هم سرچ کنید و بعد از بررسی سوابق و نظرات در مورد پزشک ایشان را انتخاب کنید. درضمن یک جراح لیزر ماهر این جراحی را با لیزر پرتوان و در یک جلسه و تضمینی انجام می دهند.

 55. Avatar photo عیسی گفت:

  سلام من ۵۴سالمه حدود ۲۰ سالی هست که بیرون زدگی دارم موقع دفع مدفوبیرون میزنه وبادست میره تو درد ندارم ولی اذیت میشم بعضی موقع میخوام بشینم یاکارکنم بیرون میزنه خجالت میکشم هردقیقه از روی شلوارفشاربدم بره تو وقتی عرق میکنم تند تندبیرون میزنه خسته شدم چیکارکنم ممنون میشم راهنمای کنید حدود ۲۰ سال هست اینجوریه تشکرمیکنم ممنونم راهنمای کنید یکم هم ترس دارم بیام حالا که خوندم یکم ترسم ریخته میبینم بالیزر راحته دردکمی داره ممنونم

  1. خوشبختانه طی این 20 سال عوارض دیگر هموروئید را تجربه نکرده اید و توصیه می کنم هرچه سریعتر برای لیزر هموروئید اقدام نمایید که دچار عوارض دیگر نشوید. این درمان را نزد متخصص جراحی و لیزر ماهری انجام دهید که در یک جلسه و تضمینی لیزر شما را انجام دهند.

 56. Avatar photo علی گفت:

  سلام وقت به خیر خانم دکتر من فیستول دارم و احتمال زیاد هموروئید ذلگاخلی چون گاهی در د دارم از درون مقعد آیا با هم هردو در یک جلسه عمل میشه چون شهرستان هستم آیا باید تهران بمونم یا شب میتونم برگردم شهرستان و ماکسیمم هزینش رو لطفا بگید با تسکر

  1. قبل از تشریف فرمایی از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. لازم است نوع فیستول شما مشخص شود سپس می توان گفت که امکان لیزر فیستول برای شما امکان دارد یا خیر.

 57. Avatar photo دختر گفت:

  سلام خانم دکتر. من یه مشکلی دارم چندسال پیش خارش و درد در مقعد داشتم و با ژل موضعی و پودر ملینی که جراح عمومی تجویز کرد بهبود پیدا نکردم و فقط صدای روده م زیاد شد و از اونوقت خیلی وقتها دچار اسهال میشم.
  الان مقعدم خیلی بد شکل شده. بالای مقعد هر دو طرف بیرون زدگی دارم و چندجا افتادگی و شل شدگی اطراف مقعد دارم. گاهی خارش مقعد سراغم میاد.
  مجرد هستم. آیا امکان داره با لیزر مشکل خارش و مشکل ظاهری مقعد برطرف بشه؟ و جراحی با لیزر مشکلی برای بکارت ایجاد نمیکنه؟
  آیا قبل عمل نیاز به آزمایشات خاصی هست؟ منظورم اینه باید چندبار به مطبتون مراجعه کنم که مثلاً معاینه بشم و آزمایش بنویسید و بعد عمل بشم؟
  محدودیت زمانی دارم و چون نمیتونم چندبار مراجعه کنم، میخوام بدونم آیا با مراجعه یک جلسه ای مشکلم برطرف میشه؟
  متشکرم

  1. سلام یبوست و اسهال هر دو به یک اندازه می توانند منجر به بروز هموروئید و مشکلات مقعدی شوند. سعی کنید از مطب وقت ویزیت صبح را بگیرید. اگر امکان جراحی با لیزر و انوپلاستی برای شما وجود داشته باشد یک وقت اورژانسی برای شما در نظر می گیرم که تا عصر لیزر شما انجام شود. قبل از گرفتن وقت ویزیت این مورد جراحی اورژانسی را با منشی در میان بگذارید که روز خلوت تری را برای شما در نظر بگیرند.

 58. Avatar photo رحمان گفت:

  سلام ببخشید من هموروئید خارجی دارم و درد و سوزش هنگام مدفوع از پماد آنتی هموروئید هم استفاده کردم تاثیر نداشته هزینه لیزر چقدر است ممنون

  1. هزینه لیزر هموروئید بعد از ویزیت بیمار تعیین می گردد و حدود هزینه را می توانید تلفنی از مطب سوال بفرمایید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید ویزیت آنلاین بگیرید.

 59. Avatar photo حمید گفت:

  سلام ،من حدودیک ماهه لیزرکردم ولی همون حالت دردوسوزش موقع اجابت مزاج ونشستن من به حالت قبل که دردوسوزش داشتم برگشته.
  دکترمیگه خوب میشه ولی خیلی اذیت میشم.

  1. از مطب وقت ویزیت بگیرید. وضعیت شما طبیعی نیست.

 60. Avatar photo وحید گفت:

  سلام و خسته نباشید ببخشید ده روز پیش عمل لیزر برای همورئید و جراحی برای شقاق انجام دادم همچنان التهاب دارم و بعد از اجابت درد دارم ولی نه به اندازه قبل از عمل میخواستم بدونم چقدر این درد طول میکشه چون شهرستان هستم و دسترسی به پزشکم ندارم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. درد بعد از جراحی و لیزر هموروئید و شقاق بستگی به نوع لیزر، وسعت بیماری و روش جراح دارد. اگر یبوست و اسهال نداشته باشید معمولا طی یک هفته لازم است که بهبود پیدا کنید.

 61. Avatar photo حانی گفت:

  سلام،خانم دکتر من تعدادی خال خونی در اندام تناسلی دارم و همورویید هم دارم شما خال خونی هم لیزر میکنید؟

  1. لازم است معاینه شوید معمولا انجام می دهم.

 62. Avatar photo احمد گفت:

  برای مرد هم عمل هموریید انجام میدین یا فقط خانمها یا دکتر مرد هستش

  1. بله درمان هموروئید و دیگر بیماری های نشیمنگاه برای زنان و مردان انجام می شود و تفاوتی ندارد.

 63. Avatar photo سلین گفت:

  ایا بعد از لیزر همورئید میشه از پشت رابطه داشت؟

  1. خیر یکی از عوارض رابطه مقعدی برای افراد سالم بروز هموروئید است. بعد از لیزر یا جراحی مسلما ناحیه مقعد آسیب پذیرتر از یک مقعد کاملا سالم است و حتما بیماری شما از ناحیه دیگری از مقعد عود خواهد کرد. همچنین احتمال بروز زخم شقاق نیز بسیار بالاست.

 64. Avatar photo علی گفت:

  سلام آیا درمشهد هم مرکز جراحی با لیزر همورویید و شقاق هست؟ اگر هست ممنون میشم آدرس تلفن بدین باتشکر

  1. سلام متاسفانه اطلاع ندارم و می توانید برای لیزر هموروئید و شقاق در تهران به طور سرپایی و یک روزه به جراحان تهران مراجعه کنید. نزد جراح لیزری این عمل را انجام دهید که تضمینی و بدون عود و بازگشت باشد.

 65. Avatar photo ... گفت:

  سلام و عرض ادب
  خانم دکتر بنده ۸روزه لیزر هموروئید انجام دادم و موقع اجابت مزاج سوزش و درد دارم البته نه همیشه
  رژیم غذاییمم رعایت میکنم یک چهارم هر وعدمو میخورم برنج اگه بخوام بخورم شاید ۲نهایتا۳قاشق صبحانه یک نان تست و یک قاشق پنیرویک خرما، در طول روز انجیر و ملین هم میخورم
  ولی بازهم موقع اجابت مزاج درد وسوزش دارم با پزشک معالجم تماس گرفتم فرمودند که این درد و سوزش طبیعی البته منشی ایشون فرمودند که طبیعیه و اجازه ندادن با خود دکتر صحبت کنم لیزر پرتوان هموروئید خارجی انجام دادم یه قسمتیم بهم دادن بردم ازمایشگاه
  روزی یک بار شکمم کار میکنه ،فقط اگه زیاد توی توالت بمونم یه قسمت میزنه بیرون که خودم با دست برش میگردونم سرجاش
  میخواستم اگر برای شما مقدور بنده رو راهنمایی بفرمایید که چه کاری انجام بدم که دردم کمتر شه، لازم به ذکر که روزی ۲بار لگن اب گرم وروزی دوبار شستشوی موضع با شامپوی بچه و قبل و بعد اجابت مزاج از پماد لیدوکائین هیدروکلراید ۲درصد هم استفاده میکنم همینطور قرص دافلون ۵۰۰وناپروکسن

  1. سلام لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید. لازم است بخشی که از مقعد بیرون می زند معاینه شود. درضمن از جراح خود سوال کنید که امکان جراحی با لیزر کامل برای شما وجود داشته است یا خیر. درضمن توصیه می کنم از یک متخصص تغذیه رژیم غذایی سالم نیز دریافت کنید و مقدار فیبر غذایی را افزایش دهید.

   1. Avatar photo حسین گفت:

    سلام لطفا یه دکتر خوب مشهد معرفی کنین واسه لیزر هموروئید. متشکرم

    1. سلام متاسفانه همکاری را در مشهد نمی شناسم. به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید که این جراحی را با لیزر پرتوان و تضمینی در یک جلسه انجام دهند. برای لیزر در تهران هم می توانید با مراجعه یک روزه و هماهنگی قبلی این جراحی را انجام دهید.

 66. Avatar photo س20 گفت:

  سلام وقت بخیر.من ماه هفتم بارداری هستم
  و به تازگی متوجه شدم که وقتی به پشت میخوابم یا میشینم درد در قسمت باسنم دارم
  دستشویی هم که‌ میرم وقتی با دستمال خودمو خشک میکنم خیلی کم خون میبینم روی دستمال
  یعنی هموروئید دارم?
  با دارو درمان میشه?

  1. ممکن است هموروئید یا شقاق باشد. مراقبت های مربوط به هموروئید و شقاق در دوران بارداری را انجام دهید و فعلا از یک متخصص پماد مناسب دریافت کنید. بعد از زایمان ممکن است درمان شوید ممکن است نیاز به جراحی یا لیزر داشته باشید.

 67. Avatar photo عاطفه گفت:

  سلام . خانم دکتر من دو ماه پیش خدمتتون ویزیت آنلاین شدم ، چون باردار هستم بهم پماد دادید و استامینفن.‌چند روز هست زائده های هموروییدم بسیار متورم و ملتهب و دردناک شده و هیچ جوره با پماد هم به داخل مقعد نمیره ، از دردش واقعا بی طاقتم . خواستم ازتون بپرسم با توجه به شرایط ِ بارداری امکان انجام لیزرپرتوان برای من وجود داره ؟ الان ۸ ماهه هستم و ضمنا اصلا هم یبوست ندارم

  1. بهتر است این چند هفته پایانی را با داروی جدید و نشستن در لگن آب گرم کنترل کنید. حتما برای ویزیت مجدد نیز مراجعه کنید یا ویزیت آنلاین بگیرید که داروی شما را تغییر بدهم.

 68. Avatar photo مهدی گفت:

  با سلام و آرزوی بهترینها برای شما
  بنده ۴۲ سالمه و یک هفته پیش سمت راست معقدم برآمدگی به اندازه یک عدس بدون هیچ درد و خونریزی حس کردم ، برای پیشگیری رفتم پزشک متخصص جراحی عمومی گفتند هموروئیده و باید عمل لیزر پرتوان بشه و همون موقع آماده شدم و در مطبشان عمل رو انجام دادم و فردای بعد عمل بعد از اجابت مزاج و تحمل سوزش و درد بسیار متوجه شدم آن برامدگی هنوز هست و کمی زخمه و ناحیه بالای معقدم هم زخم شده الان بعد چهار روز علاوه بر هزینه ده میلیونی هنوز همون برآمدگی هست و من که هیچ درد و سوزش قبل عمل نداشتم الان بعد اجابت مزاج درد و سوزش امانم رو بریده ، تمام داروها ، پمادها و تشت اب گرم و توصیه ها رو رعایت میکنم ، مجدد نزد پزشکم رفتم بدون معاینه مجدد میگه تا دوهفته دیگه خوب میشه و ۵ جلسه دیگه با هزینه جداگانه لیزر درمانی باید بشی ، خانم دکتر خیلی ناراحتم از این اتفاق لطفا راهنمایی کنید
  کاش زودتر و قبل عمل سایت شما رو دیده بودم

  1. سلام در صورت نیاز می توانید از مطب من وقت ویزیت بگیرید. حتما رژیم غذایی مناسب داشته باشید و مراقب باشید یبوست و اسهال نگیرید.

   1. Avatar photo مهدی گفت:

    سلام خانم دکتر
    ممنون پاسخ دادید من ساکن اصفهانم و متاسفانه حضوری باید مرخصی بگیرم و کمی مشکله

 69. Avatar photo بیژن گفت:

  سلام خسته نباشید ۲۴ روزه عمل هموروئید داخلی با لیزر رو داشتم ولی هنوز درد و سوزش دارم و وقتی دفع مدفوع انجام میدم درد و سوزش بیشتر میشه این جای عمل چقدر طول میکشه تا خوب بشه ؟

  1. اگر بعد از این مدت زخم شما بهبود نیافته است احتمالا وضعیت دفع مدفوع مطلوبی نداشته اید و یا به هر دلیل دیگری زخم شما تازه شده است که لازم است توسط جراح معالج بررسی شود. حتما بعد از هر دفع مدفوع ناحیه را کاملا تمیز کنید و در لگن آب گرم تمرین کگل را انجام دهید.

 70. Avatar photo مریم گفت:

  سلام،خسته نباشید میخواستم بدونم که وقتی که پریود باشی میشه لیزر‌ بواسیر رو انجام داد؟

  1. بله لیزر هموروئید در دوران قاعدگی نیز انجام می شود اما بهتر است در زمان اوج پریود نباشد.

 71. Avatar photo مهدی گفت:

  سلام و خسته نباشید و تشکر از حوصله تان در پاسخگویی به سوالات
  بنده ۴۰ سال دارم و از حدود ۱۵ سال قبل به بیماری همورئید دچار شده ام که کولونسکوپی نیز وجود هموریید را تایید نموده است. علایم بنده بیرون زدگی حین اجابت مزاج هست که با فشار دست تقریبا زیاد به داخل بر میگردد و همچنین در بعضی از اوقات نیز خونریزی شدیدی حین اجابت مزاج دارم. اخیرا بیماری کمی عود نموده و پس از دفع دچار کمی سوزش هم می شوم. لازم به ذکر است که بیماری سندروم روده تحریک پذیر هم دارم و همواره سعی میکنم که از بروز یبوست و یا اسهال جلوگیری کنم. چندتا سوال داشتم از خدمتتون که ممنون میشم پاسخ دهید
  ۱. با توجه به اینکه مدت زمان زیادی از این بیماری میگذرد و در طول این مدت حادتر شده، آیا عمل لیزر جوابگوی مشکل خواهد بود؟
  ۲. آیا مشکل سندروم روده تحریک پذیر، مانعی برای عمل با لیزر ایجاد می کند؟
  ۳. لطفا بصورت شفاف و دقیق بفرمایید که پس از ترخیص از بیمارستان، برای بهبود کامل چند روز باید در استراحت (استراحت مطلق و یا …) بود؟
  ممنون از پاسخگویی شما

  1. شما باید ویزیت شوید. به احتمال زیاد لیزر هموروئید با لیزر پرتوان برای شما امکانپذیر است. اگر سندرم روده تحریک پذیر کنترل و درمان نشود امکان عود و بازگشت بیماری های مقعدی و هموروئید بعد از چند سال وجود خواهد داشت. بعد از لیزر حدود 2 ساعت در کلینیک می مانید و سپس مرخص می شوید. یک شب در منزل استراحت می کنید و از روز بعد می توانید راه بروید. بسته به وسعت بیماری، وسعت جراحی و مراقبت های بیمار، دوره نقاهت بین 2 تا 20 روز خواهد بود.

 72. Avatar photo علی گفت:

  سلام من 23سالمه
  در مدفوم خون مشاهده کردم
  درد هم ندارم فقط بعضی از مواقع میسوزد

  1. احتمال وجود هموروئید داخلی وجود دارد. به خصوص اگر خون قرمز روشن باشد. از مطب من یا یک متخصص وقت ویزیت بگیرید.

 73. Avatar photo Am.fa گفت:

  سلام.من حدود ۳۰ ماه پیش توسط یکی از همکاران متخصص شما عمل پرولاپس انجام دادم.تا دیروز مشکلی نداشتم ولی باز خونریزی شروع شده.
  سوالم اینه با توجه به اینکه هموروئید من از نوع داخلی و احتمالا درجه ۲ هستش (فقط موقع اجابت مزاج مقداری از مقعد بیرون میاد و بعد از دفع یکی دو دقیقه بعد به حالت نرمال بر میگرده) میشه با هموروئیدکتومی با لیزر پر توان درمان بشم .متاسفانه همیشه نفخ شدید دارم و یه مقدار یبوست.

  1. هموروئید پرولابه با لیزر کم توان درمان قطعی نمی شود. پیشنهاد من لیزر پرتوان دی اکسید کربن توسط متخصص جراحی و لیزر می باشد. اگر یبوست و اسهال مزمن نداشته باشید و مشکل گوارشی نداشته باشید این نوع جراحی بدون عود و بازگشت خواهد بود و درمان قطعی هموروئید داخلی پرولابه می باشد.

 74. Avatar photo Melina گفت:

  سلام
  بعد از لیزر ‌شقاق و هموروئید آیا درد، بی اختیاری مدفوع و دفع سخت برای کسایی که همیشه دفع سخت دارند وجود داره؟ ممنون

  1. در جراحی با لیزر این عوارض نزدیک به صفر است و اگر بیماری شما به حدی پیشرفته باشد که قرار باشد به این عوارض دچار شوید لازم است پزشک متخصص جراح شما قبل از لیزر به شما اطلاع دهند که با آگاهی کامل تصمیم به این جراحی بگیرید.

 75. Avatar photo احمدرضا گفت:

  سلام خانم دکتر.ببخشید من حدود چهل روزه که همورویید و شقاق که داشتم رو عمل لیزر کردم. ولی حالا بعضی وقتا و بعد از دفع مدفوع دچار خارش و سوزش و کمی درد توی مقعدم میشم ولی ترشحی ندارم یعنی ترشح خونی شکلی که داشتم خیلی وقته قطع شده ولی اون مشکلاتی که گفتم اذیتم میکنن .میشه بگین علتش چیه و چطوری برطرف میشه؟ و یا اینکه غیر طبیعیه و باید به پزشک معالجم دوباره مراجعه کنم؟ خیلی ازتون ممنون میشم که راهنماییم کنید.

  1. احتمالا یبوست یا اسهال دارید. حتما دفع مدفوع نرم و نرمال داشته باشید. از مصرف ادویه و فست فود بکاهید. الکل و سیگار مصرف نکنید و بعد از هر دفع مدفوع در لگن آب ولرم بنشینید. بهتر است به یک متخصص تغذیه مراجعه کنید.

   1. Avatar photo احمدرضا گفت:

    سلام خانوم دکتر شما درست می فرمایید.من هر روز یک یا دوبار دفع مدفوع به شکل اسهال دارم.و از روزی که عمل شدم از ترس یبوست غذاهایی مثل برنج و سیب زمینی و… غذاهایی که یبوست میارن مصرف نکردم حتی نان لواش هم نمیخورم و فقط نان سبوس دار و غذاهای آبکی و میوه جات مصرف میکنم و طبق دستور پزشکی که عملم کرده تا دو ماه دیگه باید شربت ملین مگنی میلک مصرف کنم و بعد از هر اجابت مزاج مقعدم رو با شامپو بدن بچه می‌شورم و به مدت ده دقیقه تو لگن بتادین می‌شینم. و ترسم ازین بود که مقداری از زخم جراحی مونده باشه و خارش و سوزش به خاطر اون باشه. و سوالی که ازتون داشتم این بود که بتادین به آب ولرم اضافه نکنم و تو آب خالی بشینم؟ و اینکه میتونم مقداری از غذاهایی مثل برنج و سیب زمینی سرخ شده هم بخورم؟ و تنها ادویه ای هم که مصرف میکنم نمکه و به نظرتون دیگه نمک هم توی غذا استفاده نکنم؟.. من چون تو شهرستان زندگی میکنم دسترسی آسونی به جراح های درجه یک و خوبی مثل شما ندارم.و از اینکه با جواب هاتون بیماران رو راهنمایی میکنید صمیمانه سپاسگذارم.

 76. Avatar photo زهرا گفت:

  سلام وقت تون بخیر بعداز لیزرهمورویئد چند وقت بعد بارداری توصیه می شود ؟

  1. معمولا 20 روز بعد می توانید برای بارداری اقدام کنید. بستگی به شرایط کلی بیمار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *