هموروئید

لیزر هموروئید

لیزر هموروئید

طی چند دهه گذشته لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر بهترین و پیشرفته ترین روش درمان هموروئید یا بواسیر محسوب شده است. لیزر همورویید به دو روش انجام می شود: ۱. لیزر درمانی با لیزر کم توان IRC یا همان مادون قرمز . ۲. لیزر پرتوان دی اکسید کربن که در روش هموروئید اکتومی استفاده می شود.

خانم دکتر زهرا سعادتی از جمله اولین جراحان متخصص هستند که از سال 84 درمان و جراحی با لیزر را در ایران آغاز نمودند. هنوز که هنوز است تعداد زیادی از متخصصین جراحی حتی در تهران با همان روش قدیم جراحی هموروئید یا بواسیر را با تیغ یا کوتر انجام می دهند. اما آشنایی بیماران با این تکنولوژی جدید که به یاری علم پزشکی آمده است منجر شده استقبال خوبی از این روش درمانی هموروئید صورت گیرد و رضایت بیماران را به همراه داشته است.

تصویر قبل و بعد لیزر هموروئید

مزیت لیزر هموروئید نسبت به دیگر روش ها چیست؟

لیزر هموروئید یا لیزر بواسیر روشی کمتر تهاجمی است. هر دو نوع لیزر کم توان و پرتوان اگر به موقع و به جا برای انواع همورویید به کار بسته شوند می توان از نتایج درمانی عالی آنها بهره برد. برای درمان هموروئیدهای خفیف می توان از لیزر کم توان بدون جراحی و برش بافت سود برد. در جراحی و هموروئیدکتومی با لیزر پرتوان نیز می توان تمام انواع بیماری های مقعد را درمان نمود. زیرا این نوع لیزر سوپرتین یا بسیار نازک است. بنابراین جایگزین مناسبی برای تیغ جراحی و کوتر می باشد. لیزر جراحی به بافت سالم اطراف آسیبی نمی رساند به همین دلیل برای جراحی های با ظرافت بالا و جراحی های پیچیده توصیه می شود حتما مورد استفاده قرار بگیرد. مهارت و تجربه متخصص جراحی در به کار بستن لیزر پرتوان در جراحی بسیار حائز اهمیت است. در جراحی با کوتر از تکنولوژی برق استفاده می شود اما در جراحی با لیزر تکنولوژی نور لیزر استفاده می شود. در جراحی با کوتر سر عروق برای کاهش خونریزی سوزانده می شود و این در حالی است که لیزر سر عروق را ترمیم می کند و از خونریزی جلوگیری می کند.

تفاوت لیزر هموروئید و جراحی با تیغ و کوتر

لیزر درمانی هموروئید با لیزر کم توان مادون قرمز

لیزر درمانی هموروئید یا بواسیر بدون قطره ای خونریزی انجام می شود. زیرا در این روش برشی زده نمی شود و اصول کار بر مبنای تابش نور لیزر است و نه برش با لیزر. لیزر درمانی هموروئید بدون نیاز به بیوشی انجام می شود. سرخرگ های ترمینال فوقانی رکتوم به وسیله یک مبدل داپلر (پروب 20 مگاهرتز 3 میلی متری) که در انتهای پروسکوپ مخصوص طراحی شده قرار می گیرد. پاکه های هموروئید شناسایی می شوند. سپس با تابش نور لیزر به پاکه هموروئید، لیزر باعث تقویت جریان الکتریکی در دیود لیزر فیبر 980 نانومتر می شود. در نهایت باعث قطع جریان خونریزی هموروئید می شود. متخصص جراحی این تابش لیزر را در جهت عقربه های ساعت به میزان لازم تکرار می کند.

مکانیسم اثر لیزر همورئید ساده است. نور لیزر توسط گلبول های قرمز درگیر در پاکه هموروئید جذب می شود. این گلوبول های قرمز تحلیل رفته و به مرور خون لخته شده در این ناحیه تحلیل می رود . لیزر درمانی هموروئید با جراحی هموروئید با لیزر متفاوت است.

هموروئیدکتومی با لیزر هموروئید چگونه انجام می شود

هموروئیدکتومی یکی از روش های عمل جراحی هموروئید یا بواسیر می باشد.  در صورتی که این جراحی با لیزر پرتوان انجام شود می توان از عوارض بعد از جراحی هموروئید به میزان قابل توجهی جلوگیری کرد. عمل جراحی هموروئید با لیزر احتمال عود هموروئید را به صفر نزدیک می کند. تجربه و مهارت متخصص جراحی در استفاده از لیزر پرتوان می تواند در تسریع روند بهبودی فاکتور مهمی باشد.

لیزر پرتوان در هنگام برش با بافت تماس مستقیمی ندارد. بنابراین احتمال انتقال بیماری های عفونی مثل هپاتیت و ایدز را به صفر می رساند. برخلاف کوتر که بافت را می سوزاند و بعد از عمل بیمار سوزش و خارش شدیدی را احساس می کند لیزر سر عروق و اعصاب جراحی شده را همزمان ترمیم می کند. سوپرتین بودن لیزر پرتوان این امکان را به جراح می دهد که بخش وسیع و حساسی را تحت جراحی قرار دهد بدون این که بافت سالم اطراف آسیبی وارد کند.

ایلاستریتور لیزر هموروئید

 لیزر هموروئید چه فوایدی دارد؟

خصوصیات ترمیم کنندگی و سوپرتین بودن لیزر هموروئید یا بواسیر مواردی نیست که آنها را دسته کم بگیرید. زیرا همین دو خاصیت لیزر منجر می شود:

 • بیمار خونریزی زیادی را تجربه نمی کند و متعاقبا ترمیم سریعتر زخم منجر به کوتاه شدن دوره نقاهت می شود.
 • درد بعد از عمل به یک سوم عمل جراحی سنتی خواهد بود.
 • انتقال بیماری های عفونی حین جراحی به صفر می رسد.
 • احتمال بروز عفونت که یکی از عوامل احساس درد بعد از عمل است کاهش می یابد.
 • بیمار نیازی به پانسمان و مراقبت های طاقت فرسا ندارد.
 • همزمان با جراحی انواع هموروئید می توان بیماری های دیگر مثل شقاق یا فیشر مقعد را درمان و جراحی کرد.
 • میزان ریسک و عود بعد از عمل جراحی هموروئید با لیزر نزدیک به صفر است.
 • بیمار بازگشت سریع به محل کار و زندگی را دارد.
 • بدون بستری و به طور سرپایی و عموما بدون بیهوشی و با بی حسی موضعی انجام می شود.

فیلم لیزر هموروئید یا عمل لیزری بواسیر

در اینجا فیلم لیزر هموروئید را می بینید. همچنین مشاهده می کنید که چگونه پروب لیزر به داخل پاکه هموروئید داخلی یا بواسیر رانده می شود. در این روش خون لخته شده در هموروئید داخلی از بین می رود و هموروئید کوچک می شود.

سوالات متداول لیزر هموروئید

1-آیا هموروئید با لیزر کاملا برداشته می شود؟

در صورتی که هموروئید با لیزر پرتوان تحت جراحی قرار بگیرد کاملا برداشته می شود. به این روش هموروئیدکتومی با لیزر گفته می شود. اما اگر روش درمانی شما لیزر درمانی هموروئید با  لیزر کم توان باشد، پاکه برداشته نمی شود. در روش لیزردرمانی تنها محتویات داخل پاکه هموروئید که همان خون لخته شده است تحلیل می رود و بواسیرکوچک می شود.

2-آیا لیزر هموروئید درد دارد؟

هرگونه روش جراحی درد و نقاهت منحصر به خود را دارد. اما در جراحی با لیزر هموروئید این درد و ناراحتی 70 درصد کمتر از جراحی سنتی است. مزیت سوپرتین بودن لیزر و ترمیم کنندگی آن منجر به کاهش خونریزی و درد بعد از عمل هموروئید با لیزر می شود. میزان درد بعد از لیزر هموروئید با یک مسکن ساده قابل کنترل است و نگرانی های جراحی سنتی را در پی ندارد.

3-آیا لیزر در درمان قطعی هموروئید است؟

لیزر پرتوان برای بیمارانی که دچار هموروئید وسیع و وخیم می باشند بسیار توصیه می شود. میزان عود و بازگشت هموروئید بعد از جراحی با لیزر نزدیک به صفر است. متخصص جراحی می تواند انواع بیماری های هموروئید و شقاق را هم زمان در یک جلسه و به طور قطعی با لیزر درمان کند.

4-دوره نقاهت بعد از لیزر هموروئید چقدر است؟

اگر تحت عمل جراحی هموروئید با لیزر قرار گرفته باشید تنها یک شب نیاز به استراحت دارید. عموم مردم از فردای روز بعد از لیزر هموروئید می توانند به محل کار و زندگی روزانه خود بازگردند. افرادی که از لحاظ فیزیولوژیک ضعیف تر هستند و یا جراحی وسیعی را انجام داده اند نهایت طی 4 روز می توانند به محل کار و زندگی روزانه بازگردند. لیزر درمانی بدون جراحی هموروئید نیازی به استراحت طولانی ندارد و تنها یک شب نیاز به استراحت دارد.

5-لیزر هموروئید یا جراحی بواسیر با لیزر چقدر طول می کشد؟

روند لیزر درمانی نهایت 20 دقیقه طول می کشد. آمادگی های قبل از لیزر و مرخص شدن بیمار از کلینیک لیزر ممکن است حدود 2 تا 3 ساعت طول بکشد. بعد از انجام لیزر هموروئید بیمار مرخص می شود و نیازی به بستری ندارد.

6-آیا لیزر هموروئید تحت بیهوشی انجام می شود؟

این عملیات نیازی به بیهوشی عمومی ندارد. تحت بی حسی نخاعی بیمار از کمر به پایین بی حس می شود. بدین ترتیب طی لیزر هیچ گونه درد و ناراحتی احساس نخواهد کرد. برای بیمارانی که از محیط کلینیک و یا انجام لیزر ترس دارند می توان از بی هوشی استفاده کرد. اما الزاما این درمان با بیهوشی انجام نمی شود.

7-آیا می توان انواع هموروئید را با لیزر درمان کرد؟

بسته به نوع هموروئید می توان از انواع هموروئید برای درمان استفاده کرد. هموروئیدهای خفیف که نیاز به جراحی و هموروئیدکتومی ندارند را می توان با لیزر کم توان درمان کرد. هموروئیدهای پیشرفته که نیاز اساسی به جراحی دارند را می توان با لیزر پرتوان دی اکسید کربن تحت درمان و جراحی قرار داد. این نوع لیزر عوارض جراحی هموروئید به روش سنتی را ندارد.

8-هزینه لیزر هموروئید چقدر است؟

هزینه لیزر هموروئید معمولا بالاتر از جراحی معمول با تیغ و کوتر است و اغلب در بیمارستان های دولتی انجام نمی شود. بنابراین هزینه لیزر هموروئید تحت تاثیر نوع لیزر، محل و امکانات کلینیک لیزر و میزان تجربه و مهارت متخصص جراحی و لیزر متفاوت است و از 2 میلیون تومان به بالا می باشد. هرچند که این هزینه بالاتر از جراحی معمول است اما به صرفه تر است. زیرا لیزر هموروئید دوره نقاهت بسیار کوتاه تری نسبت به جراحی با تیغ و کوتر دارد و احتمال عود و بازگشت بعد از لیزر بسیار پایین است.

9-مشخصات مراکز درمان هموروئید با لیزر چیست؟

مراکز درمان هموروئید با لیزر یا عمل جراحی لیزری بواسیر مجهز به دستگاه لیزر پرتوان دی اکسید کربن می باشند. همچنین وجود یک متخصص بیهوشی و یک متخصص جراحی عمومی که فلوشیپ جراحی با لیزر باشد الزامی است. هرچند که لیزر هموروئید سرپایی انجام می شود اما باید امکانات کافی برای بیهوشی یا بی حسی اسپاینال بیمار مهیا باشد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و سابقه طولانی در زمینه درمان و جراحی با لیزر دارند. تلفن تماس با مطب 02122761600 و 02122766853

60 دیدگاه برای “لیزر هموروئید

 1. Avatar فراهانی گفت:

  سلام، خسته نباشید.
  میخواستم بدانم هزینه لیزر درمانی هموروئید چقدر است؟ حداقل _ حداکثر هزینه

  1. Avatar مدیر گفت:

   سلام لطفا با این شماره تماس بگیرید ۲۲۷۶۱۶۰۰

  2. Avatar شهرزاد گفت:

   سلام خانم دکتر.من ۳شنبه با لیزر هموروییدمو برداشتم ولی از همان روز دوباره از مقعدم بیرون زدگی دیدم.ایا این جز عوارضه عمل با لیزره یا به مرور خوب میشه.
   البته پماد و شربت ملین هم استفاده میکنم

   1. سلام چنین عوارضی بعد از لیزر بسیار نادر است. در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. احتمالا جراحی وسیعی داشته اید و دچار التهاب بعد از عمل شده اید. اگر جراح معالج برای شما مسکن تجویز کرده است آنها را به طور منظم مصرف کنید تا التهاب شما کاهش یابد.

 2. Avatar سینا گفت:

  سلام. برای معاینه میتونم بیام. من احساس زائده کوچکی میکنم. میخواستم بدونم بدون عمل هم میشه درمان کرد؟

  1. دکترزهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام بله بیمار در اولین مراجعه دارو دریافت می کند در صورت عدم پاسخ دهی به درمان دارویی استفاده از لیزر توصیه می شود اگر در مراحل اولیه مراجعه کنید و به توصیه های پزشک عمل کنید درمان خواهید شد و نیازی به لیزر یا جراحی نخواهد بود موفق و سلامت باشید

 3. Avatar Malihe گفت:

  سلام خسته نباشید من نزدیک به یکساله بیماریم حادتر شده یعنی هنگام اجابت مزاج خونریزی شدی دارم مراه با درد ایا لیزر احتیاج هست یا جراحی ؟

  1. دکترزهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام اول باید معاینه شوید اما به احتمال زیاد جراحی با لیزر پرتوان نیاز داشته باشید. البته شرایط عمومی بیمار باید قبل از هرگونه عملی بررسی شود و در صورت دارا بودن شرایط مناسب برای جراحی تحت عمل با لیزر قرار خواهید گرفت

  2. Avatar ناشناس گفت:

   سلام من این مشکل رو دارم ۱۷ سالمه خیلی اذیتم میکنه از جراحی و لیزر میترسم از بچگی هم مشکل یبوست داشتم سوالم اینه منی که از بچگی یبوست داشتم اگه لیزر کنم ممکنه که مشکل یبوست دوباره باعث هموروئید شه یا پزشک دارو میده ؟

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر مشکل یبوست را حل نکنید هر 3 الی 5 سال یک بار باید عمل جراحی هموروئید یا لیزر هموروئید را انجام دهید. به یک متخصص گوارش مراجعه کنید تا وضعیت یبوست و گوارش شما را بررسی کنند. برای درمان هموروئید نیز به متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید و از لیزر هموروئید نترسید.

 4. Avatar محمد شاکر گفت:

  سلام وقتتون بخیر من متاسفانه این مشکلو دارم و دچار اذیت میشم حتی بعد از دفع مدفوع درد دارم و برای من حاد هست با لیزر پر توان درمان میشم ینی؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهترین و قطعی ترین روش درمان انواع هموروئید به خصوص هموروئیدهای پیشرفته لیزر پرتوان است. برای تصمیم گیری نهایی در مورد درمان شما باید ویزیت شوید

 5. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید،من۲۰سالمه تا قبله زایمانم یبوست داشتم ولی الان که ۹ماه از زایمانم میگذره در بیرون مقعد بیرون زدگی احساس میکنم و بعد از دفع مدفوع احساس کمی درد و خارش دارم لطفا راهنماییم کنید ایا نیاز به جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید معمولا دارو تجویز می شود و اگر بهبودی حاصل نشد عمل جراحی همورئید یا لیزر درمانی هموروئید به شما پیشنهاد خواهد شد در برخی موارد حاد نیز مستقیما به شما پیشنهاد می شود که تحت عمل جراحی قرار بگیرید که بهتر است با لیزر پرتوان انجام شود. رژیم غذایی مناسبی داشته باشید آب و آبمیوه زیاد بنوشید تا از بروز یبوست جلوگیری کنید. انجام فعالیت ورزشی منظم و پیاده روی نیز فراموش نشود

 6. Avatar نجوا گفت:

  سلام و وقت بخیر من 22سالمه چند ساله این مریضی رو دارم از16سالم یادم هست ک داشتم موقع پریود درد پشتم خیلی زیاد میشد و خیلی اذیت میشدم یهو تیر می‌کشید نمیتونستم حرکتی کنم و بلند دادو فریاد میکشیدم دکتر فتم هردفعه بهم شیاف دادن تاآخر جراحی شدم ولی پانسمان باز کردم دیدم هنوز بیرون زدگی سرجاشه و هیچ کاری نکرده ترس از عمل دوباره مانع رفتنم ب بیمارستان شد این سوزش بعد از اجابت مزاج و ساعتها تو سرویس بهداشتی ماندن واقعن هم خودم هم خانوادم رو نگران کرده میدونم بخاطر یبوست هست ولی تاچقدرباید سوپ خورد؟ میشه بدونم کدام روش مناسب‌تر هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید تا یک وقت معاینه برای شما تعیین شود. اگر رژیم غذایی و فعالیت بدنی مناسبی دارید و همچنان یبوست دارید باید مشکل یبوست شما دقیقا مشخص شود. با لیزر می توان انوع هموروئید را درمان کرد اما کنترل یبوست بعد از لیزر و یا جراحی بسیار مهم است و از عود هموروئید جلوگیری می کند

 7. Avatar هادی گفت:

  سلام وقت بخیر من دوساله التهاب شدید دارم بواسیر داخلی هستن ؟؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام یکی از علائم هموروئید یا همان بواسیر التهاب است. اما بیماری های دیگری نیز با این علامت بروز می کنند. بهتر است وقت ویزیت بگیرید تا توسط متخصص جراحی و لیزر بیماری شما تشخیص داده شود.

 8. Avatar درمان گفت:

  سلام من سالهاست که درگیر بیماری هموروئید هستم آیا با لیزر صد در صد خوب میشم؟ عوارضی نداره؟ هزینه لیزر هموروئید به چه صورته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید حتما مشکل شما با لیزر پرتوان هموروئید حل خواهد شد. هزینه لیزر هموروئید بعد از معاینه مشخص خواهد شد. هرچند که هزینه لیزر هموروئید از جراحی سنتی هموروئید بالاتر است اما نقاهت و نگهداری بعد از جراحی سنتی بسیار وقت گیر و پر هزینه تر است.

 9. Avatar سرکوت گفت:

  سلام من ۳۴ سال دارم عمل سنتی کردم تا ۵سال مشکلی نداشتم یک بار زیاد زور زدم بعد از اون سالی یک بار ۳قطره خونریزی دارم درد هم ندارد حالا چکار کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که دچار یبوست شوید بیماری هموروئید عود خواهد کرد. احتمالا مبتلا به هموروئید داخلی شده اید زیرا درد ندارید. با لیزر می توان هموروئید داخلی و انواع دیگر هموروئید و شقاق را همزمان درمان نمود.

 10. Avatar هادی گفت:

  سلام لیزر هموروئید برای چه گروه سنتی قابل انجامه؟ آیا محدودیت سنتی یا محدودیت خاصی دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لیزر برای تمام گروه های سنتی قابل انجام است. محدودیت خاصی ندارد مگر برای گروهی که از جراحی منع می شوند. برای مثال بیماران مبتلا به ایدز نباید تحت جراحی قرار بگیرند و از لیزر پرتوان نیز نمی توان برای گروه استفاده کرد.

 11. Avatar نرگس گفت:

  سلام من ۵ ساله که همورویید و شقاق دارم از نوع پیشرفته با لیزر درمان میشه؟ از جراحی خیلی میترسم به خصوص از نقاهت بعدش

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با لیزر می توان انواع هموروئید و شقاق را در یک جلسه و همزمان درمان و جراحی کرد. بعد از لیزر هموروئید تنها یک شب استراحت می کنید و نقاهت و مراقبت سخت عمل جراحی هموروئید با روش های سنتی را ندارد.

 12. Avatar مسلم گفت:

  سلام من 5،6ماهه بواسیر دارم .یعنی موقع اجابت مزاج یک توده بیرون میاد و دوباره خودش بر میگرده سر جاش .آیا به لیزر درمانی احتیاجی هست؟با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا به هموروئید داخلی درجه 3 مبتلا شده اید. به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید بعد از معاینه بهترین روش درمان هموروئید برای شما انجام خواهد شد.

 13. Avatar بهناز گفت:

  خانم دکتر سعادتی من تعریف شما را برای لیزر هموروئید خیلی شنیدم. اما باید از اهواز بیام خدمتتون. می خواستم بدونم برای لیزر هموروئید چند روز باید بیام تهران و از چند وقت قبل وقت بگیرم که سریع کارم انجام بشه.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما می توانید با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت غیر حضوری بگیرید. تمامی آمادگی های قبل از لیزر هموروئید به صورت آنلاین و با واتساپ با شما هماهنگ می شود. بعد از تعیین روز لیزر هموروئید می توانید حضوری تشریف بیاورید تهران. لیزر هموروئید در یک جلسه انجام می شود و سپس می توانید به شهر خود بازگردید. بهتر است یک شب در تهران بمانید تا فردای روز لیزر ویزیت شوید و سپس بازگردید. می توانید یک شب در کلینیک لیزر هموروئید بمانید.

 14. Avatar سمن گفت:

  بابت اطلاعات مفیدی که ایجا درباره لیزر هموروئید درج کردید متشکرم. خسته نباشید خانم دکتر عزیز

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   از قدردانی شما سپاسگزارم.

 15. Avatar امینی گفت:

  سلام.من۲۸سالمه.چندین ساله که مشکل هموروئید دارم.وبیرون زدگی های خیلی زیادی تو مقعد دارم که الان اذیتی نداره موقع اجابت فقط ازداخل مقعداذیت میشم.الان هم کناراون بیرون زدگی یه چیزی سفت به وجوداومده که به شدت درد داره.این بیرون زدگی های پوستی روهم میشه لیزر کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   معمولا هموروئید داخلی درد ندارد زیرا پایانه های عصبی احساس درد در داخل مقعد کمتر از خارج مقعد است. به همین دلیل بیمار تا زمان بیرون زدن هموروئید احساس ناراحتی زیادی ندارد. با لیزر پرتوان می توان تمام انواع هموروئید و زوائد و گوشت اضافه را برداشت.

 16. Avatar مروارید گفت:

  سلام من چهار روزی که میشه عمل لیزر همورویید کردم ولی هنوز التهاب داره مقعدم و کمی هم خون ابه میاد ازش میخواستم بدونم چیکار کنم زودتر این التهابش بخوابه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام داروهای مسکنی که دکتر تجویز کرده اند علاوه بر تسکین درد احتمالی التهاب و ورم را هم کم می کند. حتی اگر درد هم ندارید از مسکن استفاده کنید. مراقب باشید یبوست نگیرید و بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید تا ناحیه عمل تسکین یابد.

 17. Avatar مروارید گفت:

  سلام خانم دکتر یه سوال دیگه داشتم اینکه چیکار کنم این زخم داخلی زود ترمیم بشه؟ لطفا کمکم کنید همش بعد از اجابت مزاج کمی خونریزی میکنه و التهاب مقعد ایجاد میکنه که درد داره رفتم دکتر پماد الفا بهم داد که موضعی استفاده کنم که حس میکنم روم زیاد تاثیری نداره روم شما پماد بهتری سراغ دارید که زودتر به بهبود زخم کمک کنه؟ ممنون از شما

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر پماد ترمیم کننده برای شما تاثیر مناسبی نداشته است توصیه می کنم رژیم غذایی غنی از ویتامین داشته باشید.افزایش مصرف میوه و سبزی علاوه بر افزایش فیبر غذایی ویتامین های مورد نیاز را هم تامین می کند.

 18. Avatar زهرا گفت:

  باسلام…من۳ماه پیش لیزر پرتوان برای هموروئید انجام دادم…اما هنوز هر چند وقت یک بار حدود ماهی ۲-۳ بار خونریزی در حد چند قطره دارم…ایا مشکلی وجود داره؟شما پیشنهادی دارین؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   احتمالا یبوست دارید یا مدفوع شما خشک است. آب و آبمیوه زیاد میل کنید. روزه نگیرید. برای ویزیت های بعد از لیزر هم به موقع مراجعه کنید. بعد از هر اجابت مزاج نیز 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 19. Avatar زیبا گفت:

  سلام من دو رورزه جراحی هموروئید با لیزرانجام دادم که کمی بیرون زدگی هنوزهست میخواستم بدونم این طبیعی هست وازبین میره یا نه ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برخی افراد که عمل جراحی هموورئید وسیعی دارند تا یک هفته بعد از عمل ورم و التهاب دارند. این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید و تا فروکش کردن التهاب مراقبت های لازم را انجام دهید.

 20. Avatar طیبه گفت:

  سلام من ۱۲ ساله بواسیر دارم نمی خوام جراحی کنم با لیزر درمان میشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید. انواع هموروئید را می توان با لیزر پرتوان درمان کرد.

 21. Avatar سهیلا گفت:

  خانم دکتر لیزر هموروئید درجه 4 هم درد نداره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   به طور کل تمام بیماران در حین لیزر هموروئید بی حسی اسپاینال و یا بیهوشی می گیرند و دردی در حین پروسه لیزر احساس نمی کنند. هموروئید های خفیف بعد از لیزر هیچ گونه دردی ندارند اما هموروئیدهایی که چندین سال است باقی مانده اند و مزمن شده اند ممکن است بیمار احساس درد داشته باشد که با مسکن قابل کنترل است.

 22. Avatar امید گفت:

  سلام.
  من مدتیه که بواسیر دارم.
  سمت چپ مقعدم متورم شده. به پزشک مراجعه کردم و دارو تجویز کردن که جواب نداد. دکتر پیشنهاد داد با دستگاه پلاسما جت مشکل رو برطرف کنه، آیا این دستگاه موثره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که به درمان دارویی جواب نداده اید بهترین روش درمان هموروئید لیزر می باشد.

   1. Avatar امید گفت:

    پلاسما جت همون لیزره؟
    آیا این دستگاه برای درمان بواسیر کارایی داره؟

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام پلاسما جت با لیزر کاملا متفاوت است و من استفاده از لیزر را پیشنهاد می کنم.

 23. Avatar Nfs گفت:

  سلام من الان حدود یک هفتس جراحی لیزر همورئید خارجی انجام داد
  الان دوباره گوشته اضافه بیرون مقعدم میبینم این گوشته بر طرف میشه یا دوباره نیاز به جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام آیا این گوشت اضافه بعد از لیزر هم بود؟ اگر اخیرا ایجاد شده است حتما با جراح معالج خود تماس بگیرید. معمولا التهاب ناحیه بعد از لیزر هموروئید بیش از یک هفته طول نمی کشد.

 24. Avatar رها گفت:

  سلام مدت زمانی که برای ویزیت بیمار صرف می کنید چقدر است.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا بیمار شرح حال مختصری می گوید و معاینه در 1 الی 2 دقیقه انجام میشود. سپس سوالاتی پرسیده می شود و اگر بیمار هم سوالی داشته باشد می پرسد. معمولا ویزیت بین 5 نهایت 10 دقیقه طول می کشد. گاهی نیز بیمار سوالی ندارد و ویزیت کمتر از 5 دقیقه طول می کشد. معاینه هموروئید و شقاق توسط متخصص جراحی با تجربه زمان بر نیست و سریع انجام می شود. در ضمن در مطب من نسخه ها بر روی سیستم وارد می شود که توضیحات روش مصرف داروها و هزینه های مربوط به لیزر توسط منشی و دستیار توضیح داده می شود. این توضیحات نیز بیشتر از 5 دقیقه طول نمی کشد.

   1. Avatar غزاله گفت:

    سلام. لطفا مرکز درمانی برا لیزر همرئیدخارجی در مشهد بهم معرفی کنید.شدیدا نیاز دارم.
    با دارو و پماد خوب نشد و الان بخاطر ظاهری که به مقعد داده از رابطه جنسی با همسرم امتناع میکنم و اصلا از این بابت حس خوبی ندارم. قابل ذکره چندین بار چون رابطه مقعدی داشتم و در پی این عمل زایده ایجاد شد اینکه همسرم زیاد شاکی نیست.

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام متاسفانه در مشهد کسی را نمی شناسم اما در تهران لیزر هموروئید یک روزه و به طور سرپایی انجام می شود و بهتر است تشریف بیاورید تهران. برای جلوگیری از عوارض رابطه مقعدی همواره از ایجاد رابطه جنسی از پشت خودداری کنید.

 25. Avatar عرفان گفت:

  سلام خانم دکتر
  شما اگه بیمار آقا باشه رو هم لیزر انجام میدید واسشون؟
  ممنون

  1. سلام بله برای پزشکان جنسیت، ملیت و … تفاوتی ندارد و برای تمام بیماران ویزیت و درمان انجام می شود.

 26. Avatar مهدی گفت:

  باسلام و احترام
  من چند سالی هست که از ناحیه مقعد دچار مشکل هستم و بسیار اذیت شدم، بدلیل استرس و نگرانی بالا فقط با بیهوشی راضی به جراحی لیزر هستم
  آیا امکان بیهوشی وجود داره؟

  1. سلام اگر بیمار بخواهد که بیهوش شود در کلینیک لیزر امکانات و متخصص بیهوشی مهیا است و مشکلی از این بابت نیست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *