شقاق فیشر مقعد

دوره نقاهت بعد از عمل شقاق

نقاهت بعد از جراحی شقاق مقعد

دوره نقاهت بعد از عمل شقاق  یا دوره بعد از ترک بیمارستان. اگر عمل جراحی شقاق شما سرپایی باشد، در همان روز عمل می توانید مرخص شوید. برای رهایی از اثر دارو های بی حس کننده باید باقی روز را استراحت کنید. شما به همراهی و مراقبت یک نفر حداقل به مدت بیست و چهار ساعت پس از ترخیص نیاز خواهید داشت.

آیا به مرهم گذاری و پانسمان نیاز خواهم داشت؟

ممکن است زخم شما پانسمان شده باشد. برای کندن پانسمان، روز بعد از جراحی در حمام اقدام کنید.

باید باند را به آرامی بردارید. امکان میزان کمی خونریزی در محل زخم وجود دارد پس اگر خون دیدید نگران نشوید. اگر در مورد مقدار خونریزی نگران شدید با پزشک خود تان تماس بگیرید.

خون در توالت بعد از جراحی شقاق مقعد

آیا خون ریزی خواهم داشت؟

تجربه مقدار کمی خونریزی پس از عمل جراحی شقاق طبیعی است، مخصوصا هنگامی که پانسمان را باز می کنید. خونریزی پس از باز کردن پانسمان با گذشت زمان به مرور کم تر می شود. دقت کنید که به هیچ گونه پماد و دارویی برای این نوع از خونریزی نیازی نیست.

آیا هیچ گونه احساس دردی خواهم داشت؟

مثل هر عمل جراحی دیگری، در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق احساس اندکی درد کاملا طبیعی خواهد بود، در روزهای آتی بعد از عمل این درد زیاد تر می شود و سپس کاملا بر طرف می شود. اگر جراحی با لیزر انجام شود میزان درد بسیار ناچیز است و با یک مسکن ساده قابل کنترل است.

مسکن ها:

پزشک شما برایتان مسکن تجویز خواهد کرد. مسکن ها را به طور مرتب و طبق دستور پزشک مصرف کنید تا سطح دارو در بدن شما به مقدار پیوسته ای باقی بماند. حتی اگر احساس درد نمی کنید. اگر احساس درد شدیدی داشتید به هیچ عنوان بدون توصیه پزشک دوز دارو را زیاد نکنید.

در دستشویی باید توقع چه چیزی را داشته باشم؟

مطمئن شوید که پانسمان شما به اندازه کافی نرم باشد تا مطمئن شوید که زخم شما و بخیه های تان آسیب نمی بینند. اگر پانسمان به اندازه کافی مرطوب نشده باشد به پوست ناحیه می چسبد و جدا کردن آن سخت می شود و ممکن است به پوست آسیب برساند. بنابراین در جدا کردن پانسمان صبور باشید. اگر پانسمان به اندازه کافی مرطوب شده باشد به راحتی و بدون هیچ گونه درد از ناحیه جدا خواهد شد.

در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق باید از رژیم غذایی حاوی مقادیر فیبر بالا استفاده کنید تا دفع ادرار شما راحت تر صورت گیرد و زخم هایتان سر باز نکند و هم چنین راحت تر به دستشویی بروید.

برای این کار حجم میوه و سبزیجات غذای خود را افزایش داده و از آب و نوشیدنی ها بیش تر استفاده کنید.

به طور طبیعی در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق نباید در دفع ادرار و مدفوع تان مشکلی پیش بیاید. برای جلوگیری از یبوست ممکن است پزشک شما شربت و یا پودر ملین تجویز کند. مراقبت های خانگی برای جلوگیری از یبوست را رعایت کنید. در این صورت احتمال ابتلا به عود شقاق و یا درد شدید بعد از عمل جراحی شقاق پایین خواهد آمد.

حمام سیتز بعد از جراحی شقاق مقعد

تمیز نگه داشتن اطراف زخم

تمیز نگه داشتن اطراف زخم در دوره نقاهت بعد از عمل شقاق بسیار اهمیت دارد. توصیه ما به شما شستشوی روزمره محل زخم با آب ولرم است. (در صورت امکان) این کار هم چنین به کاهش درد شما کمک می کند.

به هیچ عنوان از صابون، شامپو و یا هر نوع محصول آرایشی بهداشتی دیگری تا زمان بهبودی کامل زخم هایتان استفاده نکنید. با اجازه پزشک می توانید از شامپو بچه استفاده کنید. استفاده از این نوع محصولات می تواند موجب تحریک محل جراحی شود.

در صورت مشاهده خونریزی در حمام نگران نباشید، این موضوع با گذر زمان کم تر خواهد شد. اگر می توانید محل زخم را با پاک کننده های فاقد الکل تمیز کنید.

بعد از هر بار شستشو محل را خشک کنید اما مراقب باشید از دستمال توالت کاغذی زبر استفاده نکنید.

چه زمانی می توانم به فعالیت های روزمره خود باز گردم؟

پایان دوران نقاهت بستگی به وسعت جراحی شما و روش جراحی شقاق دارد. اگر فعالیت کاری شما شدید نیست زودتر می توانید به کار خود باز گردید. اگر جراحی شما با لیزر انجام شود مسلما می توانید سریعتر به فعالیت های روزمره خود بازگردید. بعد از جراحی شقاق با لیزر یک روز بعد از عمل می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

از انجام کار های سنگین مثل بلند کردن اجسام سنگین و دویدن در طول هفته اول بپرهیزید. به مرور به میزان فعالیت خود بیافزایید. نباید تا پیش از بهبودی کامل زخم هایتان به استخر بروید. برای اطلاع از فعالیت ورزشی بعد از جراحی شقاق اینجا کلیک کنید.

آیا بیماری شقاق  بازگشت پذیر است؟

بیماری شقاق می تواند بازگشت پذیر باشد. احتمال بازگشت شقاق در لیزر شقاق بسیار پایین تر از دیگر روش های جراحی شقاق است. می توان با مصرف مقادیر بالای غذاهای حاوی فیبر نظیر برنج قهوه ای، سیب زمینی آبپز، و میوه ها و سبزیجات از بازگشت آن جلوگیری کرد. سعی کنید دو لیتر مایعات را به طور روزانه مصرف کنید. این کار به افزایش حجم مدفوع و نرم شدن مدفوع کمک می کند.

سوالات متداول دوره نقاهت بعد از عمل شقاق

1- بعد از جراحی شقاق چقدر طول می کشد کاملا درمان شویم؟

بعد از عمل جراحی شقاق با تیغ جراحی و روش های سنتی حداقل 2 ماه طول می کشد که جای عمل بهبود یابد. اما در جراحی با لیزر بسته به فیزیولوژی بدن بیمار ممکن است 2 روز بعد از جراحی بیمار کاملا بهبود یابد. این در حالی است که در جراحی سنتی شقاق امکان بهبودی دو روزه وجود ندارد.

2-چرا درمان شقاق طول می کشد؟

به طور معمول با درمان دارویی و خانگی شقاق می توان طی یک هفته بهبود یافت. اما در مواقعی شقاق بهبود نمی یابد و بیش از دو هفته طول می کشد به آن شقاق مزمن می گوییم. در این واقع اگر یک روش درمانی جدی برای درمان شقاق در نظر گرفته نشود اسپاسم و زخم شقاق گسترش می یابد. به خصوص در مواقعی که اجابت مزاج خشک باشد با هر بار اجابت مزاج درد و اسپاسم تشدید خواهد شد.

3-تا چند وقت بعد از عمل شقاق ترشحات طبیعی است؟

اگر جراحی به روش سنتی و با تیغ یا کوتر انجام شده باشد تا حداقل 2 ماه مشاهده ترشحات بی رنگ طبیعی است. اما ترشحات چرکی و یا بد بو در هر مرحله از نقاهت بعد از عمل شقاق غیر طبیعی است و باید سریعا با پزشک مربوطه تماس بگیرید. توجه کنید که ترشحات بعد از جراحی با لیزر بسیار ناچیز است و به سرعت و کمتر از یک هفته بهبود می یابد.

 

63 دیدگاه برای “دوره نقاهت بعد از عمل شقاق

 1. Avatar محمد گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود 20 روزی میشه عمل فیستول با لیزر انجام دادم و درد و سوزش اصلا ندارم فقط میخواستم بدونم زخم بیرونی عمل چه مدت زمان میبره تا کامل بهبود پیدا کنه و به حالت عادی برگرده. و چند روز باید توی تشت بتادین بشینم مرسی اگه جواب بدید.

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تا زمان بهبودی کامل در تشت آب گرم بنشینید. میوه و سبزی زیاد میل کنید تا سریعتر زخم شما بهبود یابد. ویتامین ها و مینرال ها منجر به تسریع بهبودی زخم بعد از عمل جراحی فیستول می گردد. مدت زمان تقریبی بهبود زخم شما را جراح معالج تعیین خواهند نمود.

 2. Avatar pariya گفت:

  سلام دکتر من فردا عمل لیزر فیشر دارم خیلی از بعدش میترسم که فردای اونروز به دستشویی برم چون۸روزه ک دسشویی نکردم بخاطر دردم بعد از لیزر فرداش میتونم به دسشویی برم

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام متخصص جراحی و لیزر قبل از لیزر شقاق شیاف بیزاکودیل تجویز می کنند تا روده و کانال مقعد کاملا تخلیه باشد و تا یک روز بعد از عمل نیازی به دفع مدفوع ندارید. اگر 8 روز است که اجابت مزاج نکرده اید باید توسط یک پرستار یا بهیار با تجربه تنقیه شوید.

 3. Avatar زهرا گفت:

  سلام .من 8روز عمل فیشر با لیزر انجام دادم تا 4روز اجابت مزاج نداشتم و بعد در بیمارستان با مصرف شیاف و ملین بسختی دفع داشتم. الان هم ناحیه مقعدم متورم و درد دارم از پماد انتی هموریید بصورت خارجی استفاده میکنم چه راهکاری برایم دارید

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما نباید عمل دفع بعد از لیزر شقاق را تا این حد به تاخیر می انداختید. همچنین نباید عمل دفع را در بیمارستان با زور زدن و ملین انجام میدادید و در این مواقع عمل تنقیه انجام می شود. تنها راهکاری که در حال حاضر به شما پیشنهاد می شود استفاده از ملین و پمادهای تجویزی توسط جراح معالج است. مراقب باشید که نه یبوست بگیرید و نه اسهال زیرا در هر دو حالت احتمال عود شقاق بالا خواهد بود.

 4. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید
  دکتر من الان حدود دو ماهه که دچار درد شدید موقع دفع هستم به طوری که اصلا نمیتونم بشینم حتی دیگه راه هم نمیتونم برم دکتر مراجعه کردم پماد دادن و توصیه در آب گرم نشستن اما بدتر شدم و بهتر نشدم دوباره مراجعه کردم گفتن عمل کنم ولی بعد گفتن کرونا هست هیچ بیمارستانی عمل رو قبول نمیکنه الان میخوام برم کرمان عمل لیزری کنم ولی میترسم به نظر شما عمل کنم؟ برگشت داره دکتر؟ مشکل یبوستمم تا حدی حل شده ولی حتی اگر مدفوع سفت هم نداشته باشم بازم درد دارم و امونمو بریده..

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت حضوری یا غیر حضوری بگیرید. کلینیک لیزر ما در ایام کرونا نیز با رعایت پروتکل های بهداشتی کار می کند. شرایط ویزیت آنلاین را در اینجا مطالعه بفرمایید.

 5. Avatar مهرناز گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتون بخیر
  دکتر جان من حدوده یک ماه ونیم هست که عمل فیشر به همراه لیزر و بوتاکس انجام دادم ولی دوران نقاهت سختی گذروندم ۲ بار تزریق بوتاکس برام انجام دادن بعد از عمل فقط یک هفته به صورت نرمال دستشویی رفتم و الان دوباره درد و گاهی اوقات خونریزی دارم دلیل از چی هستش و چرا خوب نشده هر جا مطلب میبینم همه میگن بعد از جراحی لیزر خیلی زود خوب میشن من بعد از ۳ نا ۴ هفته همچنان درد داشتم تا دوباره بوتاکس زدن برام الان حس میکنم از اول شروع شده به نظر شما چه راهی کمکم میکنه چون ایران زندگی نمیکنم و واقعأ درد عذاب آوری هست به مقدار زیاد آب میخورم و فیبر تو رژیمم هست دیگه نمیدونم باید چکار کنم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بیماران راه دور را هماهنگ بفرمایید. لیزر شقاق انواع مختلفی دارد و من نمیدانم لیزر شقاق شما با چه روشی انجام شده یا شرایط بیماری شما به چه شکل بوده است.

 6. Avatar زهرا آهنگر گفت:

  با سلام
  پدرم
  حدود ده روزه که عمل شقاق با تیغ انجام دادن عملشون سرپایی و بدون بستری بود بعد از عمل برای دفع بار اول نیاز به تنقیه پیدا کردن و چند روز بعد از آن با احساس فشار زیاد قبل از دفع مواجه شدن ولی اینبار بعد از دو روز درد و فشار زیاد عمل دفع انجام شد (بدون نیاز به تنقیه) دوباره بعد از دو روز احساس فشار شدید و درد مشاهده شد خواستم بدونم این فشار و درد بعد از عمل طبیعی است یا خیر از چه دارویی برای کاهش درد یا التهاب و یا اسپاسم استفاده کنند؟ ضمن اینکه دکتر ایشان متاسفانه ایران نیستن و پاسخگو نمی باشد

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید و این موارد را نیز رعایت کنید. حتما رژیم غذایی مناسبی داشته باشند و غذاهای سبک و مقوی میل کنند. آب و آبمیوه هر روز میل کنند و هر روز اجابت مزاج داشته باشند تا یبوست نگیرند. دقت کنید که از اجابت مزاج روزانه امتناع نکنند و تنقیه نیز توسط یک پرستار یا بهیار با تجربه انجام شود. اگر یبوست مزمن دارند حتما از شربت ملین استفاده کنند.

 7. Avatar مهرسام گفت:

  سلام خانم دکتر.من ۳ روز پیش عمل لیزر شقاق و هموروئید و تنگی رو پیش خودتون انجام دادم. فردای عمل احابت مزاج داشتم که خیلی سخت نبود ولی روز دوم خیلی درد ناک و با خونریزی بیشتری بود.کمی هم ابتدای دفع یبوست داشتم.با اینکه داروهای ملین و رژیم رو رعایت کردم.لطفا کمکم کنین.

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام داروی ملین را در حدی مصرف کنید که نه یبوست داشته باشید و نه اسهال. برگه مراقبت های بعد از عمل که به شما داده شده است را با دقت مطالعه کنید و اگر مورد مبهمی بود حتما تماس بگیرید.

 8. Avatar مهرسام گفت:

  سلام خانم دکتر.من ۵ روز پیش جراحی لیزر شقاق و هموروئید و تنگی داشتم.شبا تو خواب باد روده ام بی اختیار دفع میشه تا صبح چند بار.ولی تو بیداری اینجوری نیستم.این وضعیت عادیه؟تا کی اینجوریم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من شما را جراحی نکرده ام و از وضعیت شما اطلاع ندارم. در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. غذاهای نفاخ میل نکنید.

 9. Avatar مهنام گفت:

  خانم دکتر تا چه مدت بعد از لیزر شقاق باید مراقبت های بعد از عمل شقاق را رعایت کنیم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تا زمانی که زخم شما کاملا بهبود یابد. همواره مراقب باشید که یبوست نگیرید.

 10. Avatar مینا گفت:

  سلام خانم دکتر من ۲۲ مرداد پیش خودتون عمل لیزر شقاق و هموروئید کردم.یه سوال راجع به بی اختیاری باد روده تو خواب داشتم میخواستم بدونم تا کی اینجوری میمونم؟ درست میشم دیگه؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله درست میشه. از مصرف غذاهای نفاخ هم پرهیز کنید. شام را حداقل دو ساعت قبل از خواب میل کنید.

 11. Avatar نادیا گفت:

  سلام خانم دکتر.من بیمار خودتون هستم.درد در مقعد بعد از لیزر تا چند روز طبیعیه؟این درد در حالیه که یبوست ندارم ولی روزی سه تا ۴ بار اجابت مزاج نرم دارم.

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا شماره پرونده را بفرمایید. درد غیر قابل تحمل و طولانی مدت نباید داشته باشید و روزی سه تا 4 بار اجابت مزاج خیلی زیاد است. مگر بعد از عمل رژیم غذایی ارائه شده را رعایت نمی کنید؟ دقت کنید که هم یبوست و هم اسهال منجر به بروز درد و در نهایت خونریزی می شود.

 12. Avatar محمد گفت:

  سلام.دوره نقاهت بعد از جراحی سنتی ب روش اسفکترومی چند هفته میباشد؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا 4 هفته می باشد. این مورد را با جراح معالج خود در میان بگذارید.

 13. Avatar نادیا گفت:

  خانم دکتر من اگه دستور غذایی برگه رو رعایت کنم.یبوست میکنم.تو این چند روزه من اصلا برنج نخوردم.نونم خیلی کم صبحانه سنگگ میخورم.روزی سه بارم اجابت مزاج دارم حدودا.موقع دفع درد دارم حتی اگه نرم باشه.بعدشم درد دارم.فقط موقعی که تو لگن اب گرم هستم آرامم.یه ترشحات کرم رنگ غلیظ هم دارم.فکر میکنم عفونت .شماره پروندم —-

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   شما دیروز ویزیت شدین طبق دستورات اعلام شده مراقبت بفرمایید. رژیم غذایی ارائه شده پر فیبر است و منجر به یبوست نمی شود. به شدت از بروز یبوست جلوگیری کنید.

 14. Avatar Rrr گفت:

  سلام
  حدود ۴۰ روز میشود که عمل شقاق ( با برش تیغه) انجام داده ام. خودمم بازیکن هستم
  میتونم از فردا فوتبال رو شروع کنم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است در این مورد با جراح معالج خود مشورت کنید. مسلما تمرینات سنگین را نباید به یکباره شروع کنید. آب به اندازه کافی بنوشید تا بر اثر تعریق دچار یبوست نشوید. زور نزنید و طولانی مدت سرپا نایستید.

 15. Avatar ز.آ گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر.
  خانم دکتر بنده تیرماه عمل هموروئید انجام دادم الان دوماه از عمل میگذره ولی وقتی دستشویی میرم موقع خروج مدفوع درد وحشتناکی دارم.دکتر جراحم شیاف انتی هموروئید دادند و تا زمانیکه مصرف میکنم درد ندارم ولی وقتی دوره مصرف تموم میشه دوباره درد دارم.
  به نظر شما چه دارو یا پمادی مصرف کنم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید مراقب باشید که یبوست نگیرید و روزی 8 لیوان آب بنوشید. برای تجویز دارو حتما باید ویزیت شوید.

 16. Avatar سعید گفت:

  با سلام و خسته نباشید، مدتیه دچار شقاق شدم و هنگام اجابت دچار خونریزی میشدم، به پزشک مراجعه و پماد انتی هموروئید دادن، دو هفته استفاده کردم که تقریبا مشکل برطرف شد بصورت ظاهری ولی چند روز بعد قطع کردن انتی هموروئید مجدد علایم شقاق مشخص شد، بهبود شقاق با دارو معمولا چقدر طول میکشه و چند روز باید از پماد انتی هموروئید استفاده کنم، ایا نیاز به عمل جراحی داره؟
  با سپاس

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا طی 10 روز بیماری بهبود می یابد. برای تکرار دارو حتما مجدد به متخصص معالج مراجعه کنید و از تکرار دارو بیش از اندازه تجویز شده خودداری کنید.

 17. Avatar دیانا گفت:

  سلام در مورد عمل فیشر توضیح میدین؟بی هوشی داره موضعیه؟بعدش درد داره نداره؟خیلی ممنون.فردا عمل دارم لطفا جوابمو بدین

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بستگی دارد که عمل جراحی شقاق شما با چه روشی انجام شود. اگر از لیزر شقاق استفاده کنید بی هوشی ندارد و با بی حسی موضعی انجام می شود. بعد از عمل شقاق هم یا درد ندارید یا اگر دردی باشد بسیار جزئی است و با مسکن ساده قابل کنترل است.

 18. Avatar ثمین گفت:

  سلام ، خسته نباشید ، من پنج روز عمل همورئید و شقاق با لیزر انجام دادم ، در روز یک تا دوبار اجابت مزاج دارم ، بدون خون ریزی ، اما بعد اجابت مزاج دارای سوزش آزار دهنده ای هستم .این سوزش عادیه؟ و اینو هم بگم که هر دفعه از زمان سوزش کمتر میشه .

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله طبیعی است. بهتر است بعد از اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. از مصرف غذاهای پرادویه و فلفل و فست فود به شدت پرهیز کنید.

 19. Avatar ثمین گفت:

  بطور تقریبی تا چند روز دیگه این سوزش تموم میشه ؟

 20. Avatar ثمین گفت:

  سلام خسته نباشید من ده روز عمل لیزر شقاق و هموریید باهم انجام دادم اما الان که داخل آیینه نگاه میکنم احساس میکنم یه ذره از همورییدم پیداست و همچنین دوتا باد کردگی دارم اطراف مقعدم ، ممکنه عود کرده باشه ؟ یا من حساس شدم ؟ بخدا دیگه نمیتونم درد عمل و تحمل کنم

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   اگر با لیزر جراحی شده باشید بعد از 10 روز باید التهاب و ورم بعد از عمل فروکش کرده باشد. مراقبت های بعد از عمل هموروئید و شقاق را به درستی انجام دهید و از بروز یبوست جلوگیری کنید. ناحیه عمل را هم دست کاری نکنید و به ناحیه فشار نیاورید. به جراح معالج خود نیز به موقع مراجعه کنید.

 21. Avatar فرانک گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشین من نزدیک یکساله که جراحی شقاق داشتم و خداروشکر مشکل چندانی تا امروز نداشتم ولی امروز اجابت مزاجم سخت بود و رگه ای از خون تو مدفوعم دیدم یکمم سوزش دارم خیلی نگرانم چیکار باید بکنم؟ راهنماییم کنین خواهش میکنم ممکنه با یکبار اینطور شدن بازم شقاق بشم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به جراح معالج خود مراجعه کنید تا قبل از عود شقاق برای شما داروی مناسب تجویز کنند. کنترل یبوست و نشستن در لگن آب گرم فراموش نشود.

 22. Avatar Jvd گفت:

  سلام من تازه عمل شقاق داشتم الان 3روزه ترشحات زرد رنگ در مقعد دارم طبیعیه یا نه اگه طبیعیه تا کی این ترشحات هست

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا طبیعی است اما برای ویزیت بعد از جراحی شقاق به موقع به جراح معالج مراجعه کنید تا وضعیت شما را زیر نظر داشته باشند. نشستن در لگن آب گرم بعد از هر اجابت مزاج را فراموش نکنید.

 23. Avatar حمید اف گفت:

  سلام خانم دکتر، من الان ۵ هفتس که جراحی هموروئید و شقاق رو با روش تیغ جراحی انجام دادم بعد از ۵ هفته هنوزم کمی درد و سوزش و گاهی اوقات خارش دارم تو این مدت هم معمولا روزی ۲ بار در لگن آب گرم نشستم و گاهی اوقات هنگام خروج باد معده حس میکنم یه ترشحات خیلی کمی ازم خارج میشه، خواستم بدونم چقد طول میکشه تا خوب بشم و این علایم از بین برود. ممنون از شما

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تمام جراحی های من با لیزر انجام می شود و من از جزئیات جراحی شما اطلاعی ندارم. برای ویزیت بعد از عمل به موقع به جراح معالج خود مراجعه کنید تا شما را راهنمایی کنند.

 24. Avatar سحر گفت:

  خانم دکتر اگر من برای جراحی شقاق با لیزر بیام خدمت شما دوره نقاهتش چقدره؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام تمام بیماران فقط یک شب در منزل استراحت می کنند. بسته به این که وسعت بیماری شما چقدر باشد دوره نقاهت و بهبودی کامل بعد از لیزر شقاق بین 3 تا 7 روز خواهد بود.

 25. Avatar مریم گفت:

  سلام.خسته نباشید.من دوسال پیش عمل شقاق مقعد را انجام دادم وتا الان خیلی خوب بودم.ولی هفته پیش واین هفته به خاطر یبوست لبه مقعدم سوزش داره وموقع مدفوع کردن خونریزی داشتم به نظر شما دوباره دچار شقاق شدم؟الان باید چیکار بکنم که دچار شقاق نشم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر یبوست مزمن شود و داروی مناسب مصرف نکنید احتمال عود شقاق بالا است. شربت ملین مصرف کنید و یبوست را کنترل کنید. برای دریافت دارو نیز سریعا به پزشک خود مراجعه بفرمایید.

 26. Avatar محسن منصوری گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  بنده یک ماه پیش جراحی با لیزر داشتم
  تمامی داروهایی که با تجویز پزشک بوده رو استفاده کردم طبق دستور
  هنوز موقع دفع درد دارم و شدیدا نارحتی ایجاد میکنه برام
  دستورتون چیه؟
  ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام حتما با جراح معالج تماس بگیرید و از بروز یبوست جلوگیری کنید.

 27. Avatar نسیبه گفت:

  سلام خانم دکتر عزیز و مهربان
  من حدود 8روزه عمل شقاق انجام دادم موقع نشستن و راه رفتن هیچ دردی ندارم ولی قبل و بعد اجابت مزاج دچار درد و تیر کشیدن در محل عمل میشم
  موقع اجابت، اول مدفوع سفت و بعد آن خیلی شل میشه و معده ام باد زیاد داره.آیا این درد و تیر کشیدن طبیعیه؟
  روزی یک بار اجابت دارم که بعد از آن در لگن آب گرم و بتادین مینشینم
  چه غذاهایی مصرف کنم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از محبت شما سپاسگزارم. مطلب مربوط به نقش تغذیه در درمان هموروئید و شقاق را در همین سایت مطالعه بفرمایید. اگر بر اثر مصرف میوه و برخی فیبرها دچار نفخ می شوید از شربت ملین استفاده کنید. مطلب درمان یبوست و پاکسازی روده را نیز در همین سایت مطالعه کنید.

 28. Avatar جواد گفت:

  سلام دکتر من الان حدود دو هفته هست که عمل جراحی شقاق داشتم بیرون زدگی هم داشتم خوب شده بودم که الان هموروئید خارجیم عود کرده چکارکنم؟

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا با جراح خود تماس بگیرید تا بعد از ویزیت برای شما دارو تجویز کنند. مراقب باشید یبوست نگیرید. اگر یبوست دارید از شربت ملین استفاده کنید. بعد از هر اجابت مزاج نیز در لگن آب گرم بنشینید.

 29. Avatar ماهی گفت:

  سلام.وقت بخیر.من ۳روز پیش با لیزر عمل فیشر انجام دادم.۲تاش که عمیق تر بودن هیچ درد و خارشی ندارن ولی یکیش که سطحی تر بود هنوز سوزش داره و انگار هیچ تغییری نسبت ب قبل از عمل نکرده،ایا ممکنه دکترم این فیشرو ندیده باشه و عملش نکرده باشه؟چون رو دیواره ی بالایی مقعدم بود.

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من شما را معاینه نکرده ام با جراح معالج تماس بگیرید یا از مطب وقت ویزیت بگیرید. گاهی جراح تشخیص می دهد وسعت عمل را کاهش دهد و برای درمان بخش های سطحی زخم دارو تجویز کند. استفاده از شربت ملین برای جلوگیری از یبوست را فراموش نکنید.

 30. Avatar محسن گفت:

  سلام وقت بخیر
  خانم دکتر اگر بعد از یک ماه ازعمل درد باقی بماند علاوه بر استفاده داروهای ملین و پروبیوتیکها
  لازم است مانومنتری انجام بسه
  بنده با پزشکم صحبت کردم به من گفتن باید از آنتی فیشر استفاده کنم و اگر مشکل باقی ماند از مانو متری استفاده کنند
  راهتمایی بفرمایید

  1. Avatar دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید. اگر تهران تشریف ندارید می توانید از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید

 31. Avatar سحر گفت:

  سلام دکتر من از ناحیه پشت خیلی بهم فشار میاد ودرد دارم دردش میزنه به کل زیر شکمم ولی ببهشید اصلا موقع اجابت مزاج درد نداشتم انگار داخلی فقط دردمیکنه یه کم هم از پشت بیرون هست مفاصلم این چی هست دکتر ماماییم گفت شقاقه درسته؟

  1. سلام شما باید به یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه مراجعه کنید. دکتر مامایی نمی تواند به شما در این مورد کمکی کند. اگر در ناحیه مقعد مشکلی ندارید و تنها درد را در ناحیه شکمی احساس می کنید لازم است به متخصص گوارش مراجعه کنید. در صورتی که مشکل شقاق باشد باید به متخصص جراحی مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز کنند. اگر بهبود نیافتید لیزر شقاق به شما پیشنهاد خواهد شد.

 32. Avatar سحر گفت:

  خیلی از عملش میترسم بیهوش میکنن برای لیزر هم یا درد داره موقع جراحی

  1. لیزر شقاق تحت بی حسی موضعی و بدون درد و خونریزی انجام می شود و عوارض عمل جراحی شقاق با تیغ و کوتر را ندارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *