بواسیر, هموروئید

شیاف آنتی هموروئید

شیاف آنتی هموروئید

همه می دانیم که اغلب هموروئید ها بعد از چند روز به صورت خود به خودی درمان خواهند شد، اما در عین حال دارو های بسیاری وجود دارد که می تواند خارش و ناراحتی های احتمالی را کاهش دهد. کرم ها، پماد ها و شیاف ها را به طور معمول می توان از داروخانه ها بدون نسخه و تجویز پزشک تهیه کرده و استفاده نمود. شیاف آنتی هموروئید نیز یکی از دارو های مورد استفاده برای درمان هموروئید است که تأثیر قابل توجهی بر رفع این عارضه دارد.

بهتر است که بیمار مبتلا به هموروئید از هر نوع دارویی که استفاده می کند، حتما طبق نظر و تجویز پزشک باشد تا اثرات جانبی خاصی را به همراه نداشته باشد. شیاف آنتی هموروئید معمولا برای از بین بردن هر گونه تورم و التهاب در ناحیه مقعد استفاده می شود. این دارو برای برطرف نمودن هموروئید داخلی کاربرد دارد و مصرف کنندگان رضایت بالایی از آن داشته اند.

چگونگی استفاده از شیاف آنتی هموروئید

شیاف آنتی هموروئید را معمولا بعد از هر بار دفع، و یکبار در طول روز مورد استفاده قرار می دهند. افرادی که به صورت خودسرانه از این دارو ها استفاده می کنند باید توجه داشته باشند که استفاده بیش از حد از آن ها می تواند اثرات سوء به همراه داشته باشد.

عوارض جانبی استفاده زیاد از شیاف آنتی هموروئید زمانی مشخص می شود که فرد تا به حال علائم ظاهر شده را مشاهده نکرده باشد. ایجاد خارش یا سوزش های مکرر، حساس شدن ناحیه و حتی خونریزی می تواند در ردیف عوارض جانبی این دارو قرار گیرد.

شیاف آنتی هموروئید به بهترین شکل می تواند سبب از بین رفتن التهابات ناشی از همورویید شود و این توده ها را جمع کند. مصرف درست و منظم این دارو تمام علائم و نشانه های هموروئید را از بین خواهد برد.

چگونه از شیاف آنتی هموروئید استفاده کنیم

سایر موارد مصرف پماد و شیاف آنتی هموروئید چیست؟

پماد و شیاف آنتی هموروئید را می توان برای درمان سایر بیماری ها از قبیل: فیستول، شقاق و اختلالات مرتبط با کانال مقعد مورد استفاده قرار داد. دارو های ضد هموروئید از جمله پماد و شیاف اثر بی حس کنندگی موضعی دارند. التهاب موجود در ناحیه را از بین می برند و سبب تسکین درد خواهند شد.

اگر افراد مبتلا به هموروئید داخلی به موقع متوجه این بیماری شوند و از شیاف آنتی هموروئید استفاده کنند، مسلما طی چند روز و بدون هیچگونه درد و یا پیشرفت بیماری می توانند بر آن غالب آیند و درمان شوند.

جهت مصرف شیاف آنتی هموروئید باید به چه نکاتی توجه کرد؟

یکی از مهم ترین نکات قابل توجه که در هنگام استفاده از شیاف آنتی هموروئید باید به آن توجه نمود تمیز بودن مقعد است. رعایت بهداشت ناحیه مقعد و شستشوی مناسب آن با آب و صابون موجب می شود تا روند بهبود بیماری و تأثیرگذاری شیاف بر روی آن ها خیلی بهتر شود.

نکته قابل اهمیت دیگر اینست که شیاف آنتی هموروئید باید تحت نظر پزشک مصرف شود. مصرف این دارو تعداد معینی در طول روز است و اگر بیش از حد مجاز استفاده شود، مشکلات جانبی خاص خود را به وجود می آورد.

نکات مصرف شیاف آنتی هموروئید

از طرفی ممکن است فرد به علت بیماری، از دارو های دیگری در طول روز استفاده کند که با این دارو تداخل داشته باشد. در نتیجه برای جلوگیری از هرگونه عارضه جانبی یا احتمالی که ممکن است هنگام استفاده همزمان در کنار سایر داروی هموروئید پیش آید، باید نظر پزشک را حتما مد نظر قرار داد.

استفاده از شیاف آنتی هموروئید در دوران بارداری و شیردهی نیز باید حتما طبق نظر پزشک باشد. مادران باردار و شیرده برای درمان هموروئید می توانند از سایر راهکار های موجود نیز استفاده کنند. یکی از بهترین توصیه های پزشکان برای این افراد مصرف فیبر بالا است.

شرایط نگهداری شیاف آنتی هموروئید چگونه است؟

همانند اکثر دارو های دیگری که استفاده می کنیم، شیاف آنتی هموروئید نیز باید در دمایی کمتر از 30 درجه سانتی گراد نگه داشته شود. البته باید دقت کرد که در دما های خیلی پایین که موجب یخ زدن دارو می شود آن را قرار ندهیم.

بهتر است که دارو را در مکانی قرار دهید که از دسترس کودکان به دور باشد. شیاف آنتی هموروئید به دلیل شکل خاصی که دارد ممکن است توسط کودکان باز شده و یا اشتباها خورده شود. از این جهت نگهداری این دارو دور از دسترس کودکان بسیار مهم می باشد.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *