بیماری های مقعد, توده های ناحیه مقعد

هموروئید ترومبوزه

هموروئید ترومبوزه

هموروئیدهای ترومبوزه  بصورت برآمدگی کبود رنگ و دردناک در آندودرم دیده می شوند, 48 تا 72 ساعت اول درد شدید و ناراحت کننده ایجاد می کنند و بعد از آن درد کاهش می یابد. در صورتی که بیمار در مرحله ابتدایی مراجعه نماید بهترین روش درمان هموروئید ترومبوزه هموروئیدکتومی با لیزر می باشد. روش هموروئیدکتومی در واقع برداشتن و خارج کردن لخته هموروئید ترومبوزه است و پیشنهاد می شود حتما با لیزر برداشته شود یا با تابش لیزر تحلیل رود , زیرا عمل جراحی باز و سنتی هموروئید ترومبوزه دوره نقاهت طولانی تری دارد و بیمار درد زیادی را متحمل می شود. با توجه به تشخیص پزشک بهترین روش درمان همورئید ترومبوزه یکی از دو روش لیزر درمانی آن و یا برداشتن لخته با لیزر است. عمل جراحی باز و سنتی هموروئید ترومبوزه دوره نقاهت طولانی تری دارد و بیمار درد زیادی را متحمل می شود.

درمان هموروئید ترومبوزه

درمان هموروئید ترومبوزه در 48 ساعت اول

اگر بیمار مبتلا به هموروئید ترومبوزه در 48 ساعت اول مراجعه کند می توان با درمان های محافظه کارانه بیماری را درمان کرد. هموروئید ترومبوزه همانطور که اشاره شد تجمع خود و لخته و ترومبوز در ناحیه مقعد است. هموروئید ترومبوزه گاهی درد زیادی دارد و گاهی نیز به دلیل ناحیه ای که در آن تشکیل شده درد زیادی ندارد. اگر هموروئید ترومبوزه زیاد بزرگ نباشد و درد زیادی نداشته باشد دارو درمانی و مراقبت های خانگی به بیمار پیشنهاد می شود. با مصرف داروهایی که پزشک متخصص جراحی تجویز می کند و نشستن در لگن آب ولرم رفته رفته ترومبوز کوچک شده و درد ناحیه کاهش می یابد.

گاهی نیز بیمار مبتلا به هموروئید ترومبوزه دچار ترومبوز بزرگ و شدید و همچنین دردناک است. در این مواقع با شکاف دادن جدار هموروئید لخته و خون را خارج کرده و به میزان قابل توجهی از درد بیمار کاسته می شود. شکافی که بر روی همورئید ترومبوزه ایجاد می شود را هم می توان با تیغ جراحی ایجاد کرد و هم با لیزر. پیشنهاد متخصصینی که هم با تیغ جراحی کار کرده اند و هم با لیزر بر این است که از لیزر هموروئید استفاده شود. در تمامی مراحل درمان همورئید ترومبوزه یک رژیم غذایی مناسب و پر فیبر بسیار مهم و کاربردی است.

چهار دلیل برای لیزر هموروئید ترومبوزه

۱. درد خیلی شدید و غیرقابل تحمل
۲. زخم شدن هموروئید ترومبوزه
۳. پارگی هموروئید ترومبوز
۴. بیمار در ۴۸ ساعت اول بروز بیماری مراجعه کند

قبل بعد لیزر هموروئید ترومبوزه

شرايط اورژانس در هموروئيد

گاهی بيمار با هموروئيدهای خيلی دردناك مراجعه می كند كه ممكن است اين درد زياد به علت ترومبوز ، بيرون زدگی كه جا نمی رود، و احتقان شديد هموروئيد باشد طبق اخرين كتاب های مرجع توصيه شده اگر بيمار در اين مرحله مراجعه كند بهتر است در همان ٢٤ ساعت اول تحت عمل قرار بگيرد زيرا درمانهای ديگر سبب طولانی شدن مرحله ی درمان می شود

درمان هموروئید ترومبوزه با لیزر

هموروئید در بيماری ايدز

بیمارانی که مبتلا به ایدز هستند هرگونه عمل جراحی برای آنها می تواند خطر آفرین باشد. به همین دلیل این دسته از بیماران باید از درمان های محافظه کارانه که در بالا ذکر شد استفاده کنند. همچنین استفاده از لیزر کم توان و درمان همورئید بدون جراحی برای این دسته از بیماران توصیه می شود. تا عمل جراحی خطر و تهدیدی برای جان آنها نباشد.

شروع بیماری هموروئید ترومبوزه یا خارجی

شروع این بیماری به این صورت بوده که بیمار به راحتی شب را می­خوابد و هنگام صبح یا نیمه شب با احساس درد شدید یا تورم در ناحیه اطراف مقعد از خواب بیدار شده و زمانی که به آن ناحیه دست میزند متوجه یک برجستگی در قسمت لبه­ی بیرونی مقعد می­شود. به علت پاره شدن وریدهای ناحیه خارجی مقعد، در آن منطقه خون­ریزی ایجاد می­گردد و به علت بافت سفتی که اطراف آن دارد، خونریزی محدود شونده خواهد بود. بافت شریانی وریدی فشار مخصوص خودش را داشته همان فشار خون معمولی که سعی دارد توسعه پیدا کند اما بافت پوست و بافت پیوندی موجود در اطراف آن مانع می­شود و تضاد بین این دو موجب درد نبض­دار می­شود که تحمل آن برای بیمار بسیار سخت است. در تمام سنین این مورد اتفاق می­افتد به خصوص در سنین پرکاری و جوانی زیرا در این سن فعالیت و استرس بیشتر می­باشد.

همانطور که گفته شد بیمار با یک درد ناگهانی و توده در اطراف مقعد به پزشک مراجعه کرده و در معاینه این توده کاملا مشخص می­باشد. یکی از شایع­ترین بیماری­ها و دلایل اصلی دردهای ناگهانی مقعد، هموروئید ترومبوزه است.

درمان هموروئید ترومبوزه

برای درمان این بیماری با توجه به اندازه آن، روش­های متفاوتی وجود دارد. در اندازه­هایی که زیر 1 تا 2 میلی­متر می­باشد، از درمان نگه­دارنده یا درمان دارویی می­توان استفاده کرد که مسکن و ملین، یک درمان بوده اما در مواردی که اندازه آنها از 1 میلی­متر بیشتر باشد برای درمان حتما باید جراحی و یا لیزر انجام شود. در این شرایط بیمار درد بسیار زیادی داشته و همورویید محدود شونده نمی­باشد و در صورتی که محدود شود، مثل زگیل یک زائده باقی خواهد ماند. جراحی با لیزر و تیغ جراحی امکان­پذیر است اما درمان هموروئید با لیزر بسیار راحت بوده و می­توان به طوز سرپایی آن را انجام داد. لیزر هموروئید توسط متخصص جراحی و لیزر انجام می شود. کنار توده داروی بی­حسی موضعی تزریق شده و بعد از آن برش مختصر به وسیله لیزر روی ناحیه انجام می­گیرد. لخته کامل بستگی به سن لخته دارد و در صورتی که از شروع بیماری زمان بیشتری گذشته باشد، لخته مشخص­تر و ارگانیزه­تر خواهد بود. لخته خارج شده و سپس مویرگ یا رگی که پاره شده، سوزانده خواهد شد. این روش نیازی به بخیه نداشته و تنها در طی چند روز نشتی خونابه دارد که به مرور زمان و آرام آرام در طی چند روز بهبود می­یابد.

برای درمان هموروئید ترومبوزه از روشی به نام ترومبکتومی نیز استفاده می­کنند. در این شیوه جراحی، طی بیهوشی موضعی یک برش کوچک روی لخته ایجاد شده و سپس آن را تخلیه می­کنند. این روش هنگامی بهترین نتیجه را خواهد داد که سه روز بعد از ایجاد هموروئید، انجام گیرد. این روش سریع انجام می­گیرد ولی احتمال بازگشت لخته وجود دارد. بیمار بعد از جراحی به احتمال زیاد باز هم درد خواهد داشت.

سوالات متداول هموروئید ترومبوزه

1-هموروئید ترومبوز شده چیست؟

این نوع هموروئید بر اثر لخته شدن خون در پاکه هموروئید ایجاد می شود. معمولا ناگهانی و با بروز فشار ایجاد می شود. دردی شبیه به تیر کشیدن دارد و باید ظرف 72 ساعت تخلیه شود تا عارضه و گوشت اضافه ایجاد نکند.

2-آیا هموروئید ترومبوزه خود به خود درمان می شود؟

هموروئید ترومبوزه نوعی از هموروئید حاد محسوب می شود. اگر به حال خود رها شود علاوه بر این که بیمار درد زیادی را متحمل می شود پس از گذشت چند هفته تبدیل به گوشت اضافه و زوائد اضافی می شود. بنابراین در همان 2 روز اولیه بروز هموروئید ترومبوزه نسبت به تخلیه خون لخته شده در آن اقدام کنید. برای این منظور توصیه می شود به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید.

3-درد هموروئید ترومبوزه چقدر پایدار است؟

از زمانی که هموروئید ترومبوزه بروز می کند تا زمانی که لخته خون گیر افتاده در این پاکه جذب شود بین 3 تا 7 روز طول خواهد کشید. به محض جذب شدن خون لخته شده درد نیز تخفیف می یابد. اما آنچه که مهم است درمان کامل و قطعی هموروئید ترومبوزه است که منجر به بروز عوارض هموروئید نشود.

4-آیا هموروئید ترومبوزه اورژانسی است؟

در صورتی که خونریزی شدیدی دارید و یا درد غیر قابل تحملی را متحمل شده اید می توانید به اورژانس مراجعه کنید. همچنین در نظر داشته باشید که زمان طلائی درمان هموروئید ترومبوزه دو تا 3 روز اولیه است.

author-avatar

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی و لیزر، اولین بانوی جراح که لیزر بیماری های نشیمنگاه در یک جلسه را به طور تخصصی و حرفه ای در ایران آغاز نموده اند. ایشان در سال 1378 موفق به دریافت بورد تخصصی از دانشگاه شهید بهشتی تهران شده اند و دوره های جراحی با لیزر پرتوان را ابتدا در روسیه و ترکیه و سپس در ایران سپری نموده اند. تلفن ثابت تماس با مطب با پیش شماره تهران 22761600 و 22766853 و شماره موبایل و واتساپ 09120052674

109 دیدگاه برای “هموروئید ترومبوزه

 1. Avatar photo رضا گفت:

  سلام
  من همورویید ترمبوزه داشتم 2 هفته قبل که بعد دو روز خونریزی کرد و درد هم ازبین رفت روز 10 فروردین به یک جراح عمومی مراجعه کردم گفت یک ماه بعد ویزیت میکنم و باید جراحی کنی درمورد لیزر سووال کردم که پاسخ داد از نظر من لیزر بی نتیجه است لطفا راهنمایی کنید
  ضمنا مرکزی شبیه مرکز شما در اصفهان نیست؟

  1. Avatar photo مدیر گفت:

   نظر من این است که لیزر بهترین روشه زیرا بیمار دردی را تحمل نمیکند و طی ۲۴ ساعت به کارهای روزمره خود می رسد. به خصوص در مورد هموروئید ترومبوزه که معمولا تابش لیزر مادون قرمز پیشنهاد می شود و بافتی از ناحیه مقعد جراحی نمی شود و جدا نمی شود که به اصطلاح هموروئید اکتومی گفته می شود. البته اگر پاکه هموروئید به صورت زائده بزرگ و بد شکل بیرون زده باشد در این موارد از لیزر پرتوان دی اکسید کربن استفاده می کنیم که پاکه برداشته می شود و تفاوت اصلی آن با جراحی سنتی این است که درد بیمار با یک مسکن ساده قابل کنترل است. پانسمانی ندارید و با یک شب استراحت به وضعیت عادی بر می گردید. به نظرم استفاده از روش های درمان مدرن و ثابت شده نسبت به روش های سنتی و پر ریسک بسیار ارجح است. به خصوص در مورد هموروئید که بیمار درد بسیار شدیدی را متحمل شده و دیگر تحمل درد و خونریزی و مراقبت های سخت بعد از جراحی واقعا سخت است. با توجه به این که حدودا از سال ۸۷ برای بیماران خودم از روش لیزر استفاده کرده ام تمامی درمان ها قطعی و رضایت بخش بوده.

 2. Avatar photo رضا گفت:

  سلام
  موضوع فوق را من مطرح کردم بعد از یکماه ترمبوز بوجود آمده فروکش کرد و کاملا از بین رفته و با دست هم قابل لمس نیست
  یعنی کاملا خوب شده است؟
  اقدام دیگری ندارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   خوشبختانه گرید بیماری شما در حدی بوده که به درمان دارویی جواب داده. پس از اتمام داروهای تجویز شده به پزشک خود برای چک نهایی مراجعه کنید. همچنین فراموش نکنید آب زیاد بنوشید از نشستن طولانی بر روی ناحیه خودداری کنید و غذاهای پر فیبر مصرف کنید تا دچار یبوست نشوید و بیماری دوباره عود نکند

 3. Avatar photo محمد گفت:

  سلام
  من هفته پیش بعداز ترومبوزه شدید و بسیار دردناک و متورم پس از ۳ روز تحمل درد تحت عمل جراحی با برق قرار گرفتم ، اکنون پس از گذشته حدود یکهفته همچنان درد و خونریزی دارم ! در این مدت فقط یکبار موفق به اجابت مزاج شدم که با درد وحشتناکی همراه بود بطوری که اکنون با وجود احساس دفع جرات اجابت ندارم !!! خواهشمندم راهنمایی فرمایید که روش کم کردن درد پس از عمل چیست ؟
  ضمنن شستشو و نشستن در لگن آب و اندکی نمک و مصرف انتی بیوتیک را مرتب انجام داده ام و یبوست ندارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام حتما شياف مسكن استفاده كنيد

 4. Avatar photo سحر گفت:

  سلام من چند ماهی هست که به هموروئید ترومبوزه مبتلا شده ام مطالب مربوط به درمان خانگی شما را خواندم و تا حدودی تسکین پیدا کردم آیا نیاز به لیزر دارم یا همچنان به درمان خانگی ادامه بدم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام درمان های خانگی همانطور که در این سایت هم مطالعه کردید برای بیشتر از یک هفته توصیه نمی شود و برای ویزیت به پزشک مراجعه فرمایید احتمالا دارو درمانی را نیز به همراه روش های مراقبت خانگی به شما توصیه خواهند کرد و اگر هموروئید ترومبوزه شما در وضعیت ریسکی باشد و نیاز فوری به جراحی داشته باشد هموروئید اکتومی با لیزر را به شما پیشنهاد خواهند داد. در هر صورت هموروئید ترمبوزه دردناک بوده و بهتر است روش های سریع و مطمئن برای درمان انتخاب شود.

 5. Avatar photo بیمار۴ گفت:

  سلام
  من۳۲سال سن دارم حدود۱۲سال پیش جراحی هموروییدانجام دادم ولی بعد شش ماه زائده ی دیگری از مقعدمن خارج شد ولی بدون درد بود ومشکلی نداشتم
  الان چن روزی هس ک اون زائده احساس میکنم بزرگترو اضافه شده وبسیاااردردناک است ایااحتیاج ب جراحی دارم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام به احتمال زیاد مبتلا به هموروئید داخلی هستید هموروئید داخلی اوایل زیاد دردناک نیست و تنها بیرون زدگی و وجود زائده کلافه کننده است زیرا در بالای خط دندانه مقعد تعداد رشته های عصبی کمتر از ناحیه ابتدای مقعد است و دردی که در هموروئید ترومبوزه و هموروئید خارجی تجربه می کند در هموروئید داخلی تجربه نمی کنید اما به مرور زمان اگر درمان نشود دردناک می شود. دارو درمانی در این مواقع فقط برای یک هفته توصیه می شود و اگر بهبودی حاصل نشد جراحی با لیزر پیشنهاد می شود. مصرف بیش از حد مجاز داروها و پمادها منجر به نازکتر شدن پوست شده و روند بهبودی و نقاهت بعد از جراحی را به تاخیر می اندازد پس مصرف دارو را بدون اجازه پزشک ادامه ندهید

 6. Avatar photo مهتاب گفت:

  سلام من حدودا 40 روز هست ک هموروئید دارم، درمان دارویی و خانگی رو انجام دادم اوایل خوب نتیجه داد اما الان واقعا آزار دهنده است و بزرگتر شده، امروز به پزشک مراجعه کردم و گفتن ک هموروئید ترومبوزه استیبل شده چون خیلی دیر بهشون مراجعه کردم دیر شده،گفتن لیزر بکنن الان دو هفته ای برمیگرده و اگر هم جراحی بکنن باز هم احتمال برگشتش خیلی زیاده چون استیبل هست، دارو دادت گفتن مصرف کنم تا باز دوبازه بهشون مراجعه کنم،خواستم ببینم اصلا چنین جیزی هست ک ب قول ایشون استیبل شده باشه و با هیچ جور جراحی جواب نده?!!!!!

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام به دلیل این که این پزشک شما را از نزدیک معاینه کرده اند نظر ایشون ارجح است. در مورد جراحی هموروئید با لیزر باید گفت که این جراحی در این مرکز یا انجام می شود و بدون عود بازگشت است و یا اگر بیمار شرایط خاصی داشته باشد که با جراحی درمان نشود به هیچ عنوان جراحی نخواهد شد. در واقع جراحی با لیزر درمان قطعی و بدون بازگشت هموروئید است.

 7. Avatar photo امیر گفت:

  سلام. من دو روزه که زایده ای نواحی مقعد به وجود اومدع که بعد از مطالعه فهمیدم هموروئید ترومبوز هستش، فقط کمی درد به همراه داره و سایر نشانه ها را نداره
  آیا با درمان خانگی درمان میشه یا به پزشک مراجعه کنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکترزهرا سعادتی گفت:

   سلام درمان خانگی فقط برای 1 هفته توصیه می شود اگر بهبودی حاصل نشد حتما به پزشک مراجعه کنید تا با دارو درمانی مشکل شما حل شود

 8. Avatar photo ? گفت:

  سلام خسته نباشید من معمولا یبوست دارم به خاطر همین موضوع حدود چهار یا پنج ساله گاهی وقتها دقیقا حالت هموروئید ترومبوزه عود میکنه خارش دارم و بعد چند روز ورمش کم میشه اما همیشه هنگام دفع تا ده دقیقه احساس درد در راست روده ام میکنم و با عرض پوزش چند باری هنگام دفع انگار یه چیزی اندازه نخود داخل باشه روی حالت مدفوع معلومه
  من باید چیکار کنم ؟ ؟ نیازه مراجه به پزشک داشته باشم برا معاینه؟یا درمان خانگی انجام بدم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام درمان خانگی برای بیشتر از یک هفته توصیه نمی شود حتما به پزشک مراجعه کنید. به علاوه اگر غذاهای یبوست زا میل کردید حتما از یک خوراکی پر فیبر و یا شربت ملین استفاده کنید مراقب باشید به هیچ عنوان یبوست نگیرید فعالیت فیزیکی کافی داشته باشید و آب و آبمیوه زیاد میل کنید. توجه کنید مصرف بی رویه شربت ملین منجر به تنبلی روده می شود بنابراین تنها در شرایط خاص شربت مصرف کنید و سعی کنید به سبک زندگی و خوراک خود بیشتر اهمیت بدهید

 9. Avatar photo محمد گفت:

  سلام.من یک هفتس لیزر ترومبوزه کردم ولی موقع مدفوع گاهی خون ابه چند قطره میبینم. زخم لیزر هم موقع مدفوع میسوزه تو روز هم گاهی هی میسوزع. میخاستم بدونم چکار باید بکنم دوران درمانش چقدر طول میکشع؟؟ ممنونم ازتون کامل جواب بدید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا قبل از عمل دارو تجویز می شود برای تخلیه کامل روده که تا 24 ساعت بعد از عمل بیمار نیازی به دستشویی رفتن نداشته باشد و جای عمل طی این 24 ساعت بهبود می یابد تا 2 روز هم بیمار سوپ و غذای سبک میل می کند و از روز سوم می تواند غذاهای پر فیبر جهت جلوگیری از یبوست میل کند اگر این موارد را رعایت کنید طی یک هفته نباید مشکلی بابت عمل دفع داشته باشید. جدا از بروز یبوست جلوگیری کنید. چند قطره خون طبیعی است اما اگر بر اثر بروز یبوست دچار خونریزی شدید این مورد را جدی بگیرید توجه کنید اسهال شدید نیز باعث سوزش می شود. این موارد را رعایت کنید طی یک هفته آینده بهبود می یابید. در غیر این صورت به پزشک معالج خود مراجعه کنید

 10. Avatar photo امیر گفت:

  سلام وقت بخیر
  من حدود ۴سال هست که با کمک انگشت بواسیرم رو برمیگردونم سرجاش ولی الان دو روزه که یه بیرون زدگی لبه مقعدم به اندازه فندق به وجود اومده که درد شدیدی هم داره.امروز تو یه مطب جراحی کردم ولی اون بیرون زدگی هنوز هست و به اندازه فندق متورم هست.دردم به نسبت دیشب کمتره، میخوام بدونم این حالت طبیعی هست یعنی احتمال داره به مرور زمان بهبود پیدا کنه یا اینکه نباید اینجوری باشه دوباره باید برم دکتر؟؟
  بسیار سپاس از لطف شما

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   هموروئید شما در مرحله ای نیست که به حال خود رها شود و خود به خود درمان شود. برای جلوگیری از عوارض بعدی حتما برای درمان همورئید اقدام کنید

 11. Avatar photo امید گفت:

  سلام من ترمبوزه دارم بعد یک هفته درمان خانگی به دکتر مراجعه کردم ودارو داد وگفت اگر 5روزه جواب نداد باید عمل کنی من قبلا عمل کردم و 12سال خون ریزی داشتم 1سال بود که خوب شده بودم وا عمل میترسم وپول لیزر هم ندارم چه کنم ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید با لیزر جراحی کنید تا احتمال عود را بسیار کم کنید. هزینه ای که برای لیزر می پردازید یک بار است اما برای درمان سنتی ممکن است مجبور شوید چند بار هزینه کنید و مراقبت بعد از عمل هزینه بر تر است. به علاوه بابت روزهای زیادی که باید از محل کار دور باشید و دوره استراحت طولانی عملا درآمدی نخواهید داشت. به همین دلیل هزینه لیزر به صرفه تر است

 12. Avatar photo عباس گفت:

  با سلام،خواستم بدونم اگه همورعید خارجی ترومبوز شده نباشد اشکال دارد؟چون جایی خوندم اگه ترومبوز شده نباشد مشکلاتی را به همراه دارد

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است که ترومبوز نباشد. هموروئید ترومبوزه به وضعیتی گفته می شود که پاکه هموروئید کبود و پرخون می شود و دردی شبیه به تیر کشیدن دارد

 13. Avatar photo مینا گفت:

  سلام من پدرم 74ساله داره و حدود یک ماه که دوره مقعد یه توده به وجود آمده بدون درد وخونریزی بعد شکم خوب کار می‌کنه میوه استفاده میکنن وبعد به پزشک مراجعه کردن وتشخیص همورویید ترومبوز هست ولی راه درمانش میشه راهنماییم کنید ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بهترین روش درمان هموروئید ترومبوزه این است که طی همان 48 تا 72 ساعت اولیه سریعا با لیزر پرتوان تخلیه و به روش هموروئیدکتومی جراحی شود. انواع همورویید را می توان با لیزر جراحی و درمان کرد.

 14. Avatar photo محمد گفت:

  سلام، من برخی مواقع موقع اجابت التهاب و بیرون زدگی دارم که بعد از اجابت رفع میشه و درد هم ندارم، یک توده خیلی ریز اندازه یک سانتی بیرون مقعد هست، که هیچ گونه دردی نداره، بنظرتون چکار باید بکنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا هموروئید داخلی درد ندارد. زیرا پایانه این پاکه در داخل مقعد است و اعصاب درد در ناحیه مقعد کمتر از نواحی دیگر است. در هر صورت برای درمان هموروئید اقدام کنید تا دچار عوارض هموروئید نشوید.

 15. Avatar photo علی گفت:

  سلام با عرض پوزش من همورویید ترومبوزه عمل لیزر انجام داده ام بعد از دو روز دوباره از قسمت دیگه بیرون زدگی همراه با درد زیاد دارم چکار باید بکنم ممنون از راهنمایی شما

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام مراقبت های بعد از جراحی هموروئید را به درستی رعایت کنید و با جراح معالج خود در ارتباط باشید تا در زمان مناسب پاکه هموروئید ترومبوزه جدیدی که ایجاد شده است را تحت جراحی قرار دهند.

 16. Avatar photo بهبود گفت:

  سلام بهترین درمان همورئید ترومبوزه چیست

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهترین روش درمان هموروئید ترومبوزه همانطور که در بالا اشاره شده است تخلیه سریع پاکه هموروئید در همان 48 ساعت اولیه است. بهتر است این تخلیه با لیزر پرتوان دی اکسید کربن انجام شود تا کمترین عارضه را داشته باشد.

 17. Avatar photo علی گفت:

  با سلام؛
  بنده هموروئید ترومبوزه حدوداً ۱۰ میلیمتری دارم، پزشک در نگاه اول گفت جراحی با بیهوشی کامل باید بشه بعد خودش منصرف شد و گفت با نشستن در آب گرم و پماد آنتی هموروئید برطرف میشه، حتی زالو درمانی هم انجام دادم ولی بازم خوب نشد، جایی رو نمیشناسم که لیزری و با تضمین عمل کنن، ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من باید شما را معاینه کنم تا علت منصرف شدن پزشکی که شما را معاینه کرده اند مشخص شود. من بیمارانم را با لیزر جراحی می کنم و تا کنون مورد عود و ناموفقی نداشته ام.

 18. Avatar photo smks گفت:

  سلام وقتتون بخیر … بخشیدمن سابقه یبوست زیاد داشتم و دو روز پیش بخاطر بلند کردن ی جسم سنگین دچار هموروید ترمبوز خارجی شدم الانم اندازه یه لوبیا روی یکی از بالشکتای مقعدم هست ..بطور طبیعی درد نداره ولی وقتی فشار یا لمس میکنم یکم درد میگیره و خیلی سرخ رنگ ب نظر میاد …میخواستم بدونم با پماد و شیاف انتی هموروید درمان میشم یا نه…در ضمن الانم فیبر زیاد مصرف میکنم و یبوست ندارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و ویزیت غیر حضوری هماهنگ کنید. بعد از ارسال عکس هموروئید دارو تجویز خواهد شد.

 19. Avatar photo حبیب گفت:

  سلام من چند هفته ای هست یه زایده بیرون مقعدم دراومده. که موقع دفع مدفوع درد و سوزش داره و به زور دفع مدفوع میکنم. و موقع دفع مدفوع زور میزنم و زیاد طول میکشه.لطفا راهنمایی کنید.ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   آب و میوه زیاد میل کنید و مراقب باشید یبوست نگیرید. به یک متخصص جراحی مراجعه کنید که هم وضعیت شما را به طور کامل بررسی کنند و هم برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

 20. Avatar photo بیمار1 گفت:

  با سلام و خسته نباشيد
  چند ماهی هست به صورت گه گاهی سوزش مقعدی دارم و با مدفوع سوزش بیشتر میشود و به طور کل فقط یک یا دوبار خونریزی به اندازه یه قطره داشتم و با کار سنگین تشدید میشه و احساس می کنم با عفونت مثانه این سوزش بیشتر میشه لطفا راهنمایی بفرمائید با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا برای شما دارو تجویز شود. در صورت عدم مراجعه به موقع ممکن است دچار عوارض هموروئید و دیگر بیماری های مقعدی شوید.

 21. Avatar photo مهدی گفت:

  با سلام مردی 35 ساله هستم که گه گاهی از ناحیه مقعد احساس سوزش می کنم و با انجام کار سنگین تشدید میشه و احساس می کنم با عفونت مثانه این سوزش بیشتر میشه لطفا راهنمایی بفرمائید با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. از خوردن غذاهای تند و پر ادویه و فست فود خودداری کنید. آب نیز زیاد بنوشید. نوشیدن آب کافی هم از بروز یبوست جلوگیری می کند و هم برای درمان سریعتر عفونت مثانه کمک کننده است.

 22. Avatar photo مرتضی گفت:

  سلام خانوم دکتر من پیش متخصص جراحی عمومی لیزر شقاق با بواسیر داخلی داشتم بواسیر داخلی رو فرمودند با یدونه بخیه بستن تا خشک بشه اما الان ترومبوز بزرگ در اومده بعد چهار روز عملم بسختی دفع میکنم با درد در حد مرگ به خودش اطلاع دادم گفتن ترمبوزه هست چون تعطیلاته گفتن شنبه بیا دارو بدم کمتر شه ولی تا شیش ماه بعد نمیشه جراحی کرد چون تازه جراحی کردن من باید شیش ماه عذاب بکشم؟ چرا دوباره اینجوری شد من که چهار روز پیش جراحی کردم علتشو درمانش لطف میکنید بگید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا یبوست داشتید و به ناحیه مقعد فشار وارد شده است. در ناحیه ای که لیزر هموروئید با لیزر پرتوان co2 انجام می شود دچار هموروئید نشده اید و احتمال زیاد از ناحیه دیگری از مقعد دچار هموروئید ترومبوز شده اید. شما می توانید با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین یا حضوری بگیرید.

 23. Avatar photo جریم گفت:

  من از سال ۹۲ دقیق ۷ روز بعد از سزارین ابن حالت همورویید برام ایجاد شد و به دارو پاسخ داد اما هر بار سرپا موندن زیاد کار سنگین پیاده روی طولانی یبوست اسهال اذیت شدم..مجددا عود کرده و بسیار دردناکه…چه کار کنم که اکر به دارو پاسخ داد اتفاق نیفته..از ترس این گزینه برای بچه ی دوم اقدام نمیکنم که مبادا در حین بارداری اتفاق بیفته

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برای جلوگیری از هموروئید مراقب باشید که یبوست و اسهال نگیرید و به ناحیه مقعد فشار وارد نکنید. قبل از اقدام به بارداری به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

 24. Avatar photo هاجر گفت:

  سلام.
  من تقریبا ۴۸ ساعت پیش بعد از تحمل یه دوره استرس شدید کاری و البته سابقه یبوست مزمن بصورت ناگهانی دچار همورویید شدم که در معاینه ی امروز توسط جراح ترومبوزه تشخیص داده شد.برای من پمادآنتی همورویید ، ایندومتاسین و ملین تجویز کردن و گفتن معمولا ظرف مدت یکماه خودشخوب میشه ولی اگه ا بین نرفت بای بیایی درش بیاریم.البته در استان ما لیزر هم انجام‌نمیشه متاسفانه ولی در کل شما این پروتوکل درمانی رو قبول دارین؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام توصیه می کنم با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت آنلاین بیماران راه دور بگیرید. همچنین همانطور که در متن بالا اشاره شده است بهتر است هموروئید ترومبوزه در همان مراحل اولیه شکافته و سریعا تخلیه شود. در غیر این صورت بعد از مدتی احتمال به وجود آمدن گوشت اضافه و زائده هموروئید وجود دارد. به علاوه با تخلیه سریع ترومبوز درد هموروئید بیمار به سرعت کاهش می یابد.

 25. Avatar photo یاسین گفت:

  سلام
  حدود ؛ سه هفته پیش جراح؛ همورئید ترمبوزه با لیزر جراحی کرد.
  و حالا بعد سه هفته که جای عملم خوب شد .
  قسمت دیگر از اطراف معقدم دچار همورئید ترمبوزه شده .لطفا راهنمایی کنید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا یبوست داشته اید. به علاوه علت بروز هموروئید ترومبوزه هرچه که باشد باید نسبت به رفع آن اقدام کنید تا از ناحیه دیگری دچار عود هموروئید نشوید.

 26. Avatar photo لیلا گفت:

  سلام من حدود یک ماه پیش متوجه یک زایده شدم به توصیه دوستم که دکتر بود پناد ام جی استفاده کردم ولی بعداز یک هفته که نتیجه نداد به دکتر مراجه کردم که گفتن ترومبوزه هست و دیگه چون زمان گذشته نمیشه لیزر کرد و فقط باید از حمام آب گرم استفاده کنی تا خودش از بین بره
  میخواستم ببینم درمان دیگه میتونم انجام بدم؟ ایا با حمام اب گرم از بین میره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با لیزر پرتوان می توانید زائده را بردارید. معمولا با مراجعه دیرهنگام برای درمان هموروئید ترومبوزه بیمار پس از مدتی دچار گوشت اضافه مقعدی می شود که با لیزر به راحتی برداشته می شود.

 27. Avatar photo وحید گفت:

  سلام من ۲روزه که دچاره هموروئیده خارجی شدم قبلا هم ۲باراین اتفاق برام افتاده که یه بار با لیزر لخته خونو دراوردم یه بارم باتیغ زدن الان حدود ۸ ماه گذشته بازم‌اینجوری شدم ایا درمان خانگی جواب میده یا امکان دارد خودو ب خود خوب شود؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما همواره باید مراقبت های خانگی مثل جلوگیری از یبوست و نشستن در لگن آب گرم را رعایت فرمایید. توصیه می کنم به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر باتجربه نیز مراجعه فرمایید تا با لیزر و در یک جلسه بدون عود درمان هموروئید شما انجام شود. شرایط ویزیت آنلاین این مطب را مطالعه فرمایید.

 28. Avatar photo مرتضی گفت:

  سلام ممنون از اطلاعات مفیدی که به اشتراک میذارید. سوال من اینه که آیا جراحی با لیزر ممکنه باعث بی اختیاری ناحیه مقعد بشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. یکی از مزیت های لیزر این است که امکان بروز این عارضه جراحی هموورئید را نزدیک به صفر می کند. مهارت و تجربه مختصص جراحی و لیزر در جراحی با لیزر نیز بسیار مهم است.

 29. Avatar photo رضا گفت:

  باسلام برای مسمویتم قرص هیسوین دکتر داد که یبوست شدید گرفتم و بدنبال آن دفع بد انجام شد جوری که شب اول از درد سوزش با کدیین خوابم برد یک هفتس به تجویز دکتر آنتی همورید میزنم اما زمان دفع و بعد درد شدید دارم سمت راست مقعدم ظاهر خارجی مقعدم کاملا طبیعیه موندم چمه

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام مراقب باشید مجدد یبوست نگیرید. بعد از هر اجابت مزاج 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. داروی تجویز شده توسط پزشک را مصرف کنید و اگر طی یک هفته بهبودی حاصل نشد مجدد به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر باتجربه مراجعه کنید.

  2. Avatar photo والا گفت:

   سلام من حدود ۸ روز پیش بدلیل یبوست دچار ترمبوز خونی کنار معقد شدم وهنگام دفع مدفوع خارش شدید بهمراه کمی سوزش داشتم به پزشک مراجعه کردم وگفت چیزی نیست بهم یه شربت ملین ویک پماد همورئیددادن که الان استفاده میکنم وخوبه ولی هروقت که آثار پماد از بین میره خارش رو دارم میخواستم بدونم این تا کی این خارش ادامه داره واین ترمبوز چقدر طول میکشه تا از بین بره درضمن روی پوست های کنار معقدم حس میکنم که یک کمی دون دون شده میخواستم بدونم علتش چی میتونه باشه باتشکر از شما

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام اگر دارو مصرف می کنید باید در همان روزهای اولیه بهبود را ببینید و نباید بیشتر از 10 روز دارو مصرف کنید. احتمالا به دارو هم حساسیت دارید. اگر تشخیص جراح هموروئید ترومبوزه باشد سریعا ترومبوز را با یکی از روش های لیزر یا جراحی تخلیه می کنند. احتمالا شما به شقاق مبتلا شده بودید و به داروهای تجویز شده جواب نداده اید. از مطب وقت ویزیت بگیرید تا معاینه شوید.

 30. Avatar photo وندا گفت:

  سلام خانم دکتر
  وقتتون بخیر
  من بیش از ۱۲ سال هست که یبوست های دوره ای در فواصل کوتاه و خونریزی روده دارم و به همین دلیل دچار یه همورویید شدم که به مرور زمان بزرگ و بزرگتر شده و الان در یک وضعیت وخیم هستش، وقتی ترمبوزه میشه بیش از ۱۰ روز زمان میبره تا ورمش بخابه و اونقدر درد داره که من رو از کل فعالیتهای زندگیم میندازه. آیا لیزر روی همورویید وخیم جواب میده چون بهیچ وجه نمیخام به روش سنتی عمل کنم، و اینکه آیا لیزر عوارضی هم دارد؟ از بعد از انجام لیزر تا شروع روزمره فعالیتها چقدر زمان لازم هست؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام هرچه هموروئید پیشرفته تر باشد و یا با دیگر بیماری های مقعد باشد توصیه بر استفاده از لیزر پرتوان است نه تیغ جراحی و یا کوتر. زیرا برش لیزر بسیار ظریف است و همزمان ناحیه برش زده شده را ترمیم می کند. به همین بیمار درد و خونریزی جراحی معمولی را تجربه نمی کنید.خود لیزر به تنهایی عوارضی ندارد اما حتما باید توسط متخصص جراحی و لیزر با تجربه انجام شود زیرا مهارت پزشک در کار کردن با لیزر بسیار مهم است. خوشبختانه از سال 86 که تمام جراحی ها را با لیزر انجام می دهم هیچ مورد عود یا عارضه داری نداشته ام. لیزر هموروئید به جراحی معمولی در مورد تمام انواع هموروئید ارجح است.

 31. Avatar photo Vala گفت:

  سلام من دوتا ترمبوز خونی کوچک در کنار معقدم بوجود اومده دردی اصلا نداره ولی خارش دارم به جراح مراجعه کردن گفتن چیزی نیست دراثر فشار اینطوری شده بهم پماد همورئید داده وشربت ملین که پماد رو ۵ روزی استفاده کردم بعد چهار الی پنج ساعت که اثرش از بین میره خارش بیشتر میشه حتی توی وان آب ولرم میشینم وماساژ میدم روی برامدگی رو چند ساعتی خارش خوب میشه وحس میکنم کوچک ترمیشه ولی فردا دوباره حس میکنم به حالت قبل برمیگرده وخارش رو دارم ممنون میشم کمکم کنید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ترومبوز باید تخلیه شود وگرنه تبدیل به گوشت اضافه مقعدی می شود. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید.

 32. Avatar photo ابی گفت:

  دوستان برای هموروئید ترومبوزه همان روز اول به جراح مراجعه کنید من نکردم پشیمونم

  1. بله اگر در 72 ساعت اول مراجعه کنید می توانید به بهترین درمان هموروئید ترومبوزه دست یابید.

 33. Avatar photo شهریار قبادی گفت:

  خانم دکتر با سلام و شب بخیر
  من ۵۱سال سن دارم و در سال ۱۳۹۴ عمل جراحی همورویید (تورومبوز ) انجام دادم و الان دو روزه که دوباره یک زایده حدودا نیم سانتی با خارش و درد بسیار خفیف در مقعدم درآمده است
  آیا میتونم با عمل لیزر این زائده رو در بیاورم
  با تشکر فراوان

  1. سلام شما باید معاینه شوید. با توجه به این که 6 سال از جراحی قبلی شما گذشته است اگر مورد خاصی وجود نداشته باشد می توانید لیزر هموروئید را انجام دهید. به احتمال زیاد مجدد دچار عود هموروئید شده اید. درضمن توجه داشته باشید که اگر مشکل گوارشی یا یبوست و اسهال مزمن دارید حتما نسبت به درمان و رفع آن اقدام کنید که مجدد بعد از عمل دچار عود نشوید. علت بروز بیماری را از پزشک متخصص خود بپرسید و نسبت به رفع آن اقدام کنید.

 34. Avatar photo فریبا گفت:

  کسی که روده تحریک پذیر داره والان مبتلا به هموروئید ترمبوز شده نمیتونه لیزر کنه ؟

  1. سلام بیماران مبتلا به روده تحریک پذیر می توانند لیزر کنند اما اگر بیماری روده تحریک پذیر کنترل نشود و اجابت مزاج بیمار به درستی کنترل نشود بعد از چند سال هموروئید مجدد عود می کند.

 35. Avatar photo فرید گفت:

  سلام خانوم دکتر من چن روز پیش از درد زیاد تو اینترنت ی کلینیک پیدا کردم رفتم لیزر کردم هموروئیدمو ک تقریبا بزرگ بود و دور تا دور مقعدمو گرفته بود دکتر ک معاینه کرد گفت فقط ی قسمت بزرگشو ورمیداره با لیزر اگه کلشو برداره گفت ک تنگی مقعد میگیرم الان ممکنه باز ب مشکل بخورم سر اون قسمت از زائده ک برداشته نشده ؟

  1. سلام طبق دستور جراح معالج عمل کنید. احتمالا از شما خواسته اند که بعد از بهبودی جراحی اولیه مجدد برای جراحی دوم هم مراجعه کنید. در برخی موارد نیز جراح تشخیص می دهد که پاکه دوم را با دارو و رژیم غذایی درمان نماید.

 36. Avatar photo هستی گفت:

  سلام من ترومبوزه دارم و باردارم.با درد شدید و بیرون زدگی اومدم پیشتون و رکتول دادید مصرف کردم خوب شد بعد یک ماه اسهال شدم باز ترومبوزه ایجاد شد و دیگه با رکتول خوب نشد.رفتم یه کلینیک تیغ زد و لخته رو خالی کرد.ولی یک هفته گذشته درد نسبی دارم و سوزش دارم.جاش همونطوری مونده.
  حتی میترسم دستشویی کنم.ممکنه دوباره برگرده؟؟ چیکار کنم که برنگرده؟

 37. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام من ترومبوزه دارم و باردارم.با درد شدید و بیرون زدگی اومدم پیشتون و رکتول دادید مصرف کردم خوب شد بعد یک ماه اسهال شدم باز ترومبوزه ایجاد شد و دیگه با رکتول خوب نشد.رفتم یه کلینیک تیغ زد و لخته رو خالی کرد.ولی یک هفته گذشته درد نسبی دارم و سوزش دارم.جاش همونطوری مونده.
  حتی میترسم دستشویی کنم.ممکنه دوباره برگرده؟؟ چیکار کنم که برنگرده؟

  1. تا حد امکان از بروز فشار، یبوست و اسهال جلوگیری کنید. هر روز در لگن آب گرم بنشینید. داروهای تجویز شده را بدون مشورت پزشک تکرار نکنید. بعد از بارداری هم اقدام به لیزر هموروئید نمایید. ناحیه را با مقدار بسیار کمی روغن زیتون یا نارگیل چرب کنید. مراجعه مجدد به متخصص را هم فراموش نکنید.

 38. Avatar photo ND گفت:

  درود سرکار خانوم
  سپاس از راهنمایی های بسیار ارزنده تون

  بنده حدودا یک هفته س به همورویید ترومبوز دچار شدم!
  سابقه ی یبوست مزمن بخاطر تیرویید بسیار کم کار از سال ۸۵ با بنده بوده ولی تحت درمان و کنترل شده بود
  آبان ماه به کرونای سخت دلتا مبتلا شدم و دو هفته یبوست فوق حاد رو تجربه کردم که فقط شربت منیزیوم مشکل رو رفع کرد
  و به تبع اون دوهفته یبوست و البته استرس کاری فوق‌العاده بالا به همورویید ترومبوزه مبتلا شدم

  مثل بیشتر بزرگواران بنده هم با درد و سوزش و خارش و سپس زائده ای فندق مانند مواجه شدم که از روز سوم شدیدا به خونریزی افتاد
  تجویز دکتر معالج م هم جراحی بود ولی عجالتا بخاطر یک سری مسائل شخصی و جابجایی منزل قادر به جراحی نیستم ) :
  عزیزان اکثرا فرمودند پس از جراحی لیزر هم مجدد این مسئله برگشته

  درسته که بیشتر دستورات به جراحی ختم شدن ولی امکانش هست چه از طریق درمان خانگی چه دارویی و التیام قسمت آسیب دیده، دیگه به این عارضه دچارش نشم؟
  و نکته ی مهمتر که دکتر معالج هم اشاره کردند اینکه ممکن هم هست پس از درمان ترمیمی موقت خیلی حادتر هم عود کنه
  اگر جراحی م رو به عود مجدد همورویید م موکول کنم چقدر ممکنه خطرناک یا اذیت کننده باشه

  در حال حاضر محدوده بسیار آرام تر درد و سوزش کاملا متوقف و خونریزی هم تقریبا قطع شده

  پیشاپیش سپاس از بذل توجه شما
  منتظر پاسخ تون هستم
  ارادتمند

  1. سلام از قدردانی شما سپاسگزارم. برای جلوگیری از عود مجدد هموروئید ترومبوزه بسیار مراقب باشید که یبوست نگیرید و در لگن آب گرم بنشینید. از مطب من وقت ویزیت بگیرید. اگر لازم باشد با لیزر هموروئید پرتوان بدون عود و بازگشت شما را طی یک جلسه درمان می نمایم. در هر صورت بدون ویزیت بیمار نمی توان تشخیص نهایی را اعلام کرد. اگر یبوست مزمن داشته باشید بعد از چند سال مسلما بیماری شما عود خواهد کرد.

 39. Avatar photo کامیار علوی گفت:

  سلام . خسته نباشید . حدود 6 سال پیش من به بواسیر یا همون همرویید خارجی (ترمبوزه ) دچار شدم و درد و سوزش شدیدی داشتم بعد از چند روز درد و تورم کمتر شد و فقط یک زائده گوشتی باقی ماند دکتر جراح هم گفت دیگه نیازی به جراحی نیست مگه از منظر زیبایی واست مهم باشه . الان دوباره بالای همون جای قبلی بصورت تاول همراه با درد و سوزش به وجود اومده . من خوزستان شهر ماهشهر زندگی میکنم و کلینیکی نیست که با لیزر عمل انجام بده . من ورزشکار هستم و روزی بیش از 2 لیتر آب میخورم و رژیمم سرشار فیبر هست .31 سالمه . چون دسترسی به کلینیکی ندارم که با لیزر عمل انجام بده بهم کمک کنید با دارو یا روش دیگه ای درمان بشم. در حال حاضر قرص روهمورین و پماد آنتی فیشر باریج بصورت موضعی استفاده میکنم.

  1. سلام گوشت اضافه و زائده های باقی مانده را بهتر است با لیزر پرتوان بردارید زیرا ناحیه مقعد ناحیه فعال و آلوده ای می باشد و منجر به بروز مشکلاتی مثل عفونت و آبسه مقعدی می شود. توصیه می کنم از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. در صورت نیاز برای شما وقت لیزر هماهنگ می شود که یک روزه کار شما انجام شود. معمولا این زائده ها با دارو از بین نمی روند.

 40. Avatar photo احسان گفت:

  سلام چندماهی هست ترومبوزه دارم به صورت کوچک و جزئی به دکتر هم مراجعه کردم فقط دارو تجویز شده اصلا درد ندارم اما خارش داشت که کمتر شده اما ترومبوزه فرقی نکرده آیا نیاز به جراحی داره؟ و اینکه دستگاهی که به کوتر معروف هست همون لیزر هست؟ ممنون

  1. معمولا توصیه بر این است که هموروئید ترومبوزه در همان 72 ساعت اولیه بروز بیماری جراحی و تخلیه شود. در غیر این صورت تبدیل به گوشت اضافه خواهد شد. بهتر است این توده با لیزر پرتوان برداشته شود. لیزر تماس مستقیم با بافت ندارد و همزمان با برش سر عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند. برخلاف کوتر که با سیستم برق کار می کند و بافت را می سوزاند. کوتر با بافت تماس مستقیم دارد. به طور کل استفاده از لیزر پرتوان نسبت به کوتر و دیگر ابزار جراحی ارجح است.

 41. Avatar photo وحید گفت:

  با سلام
  من عمل جرای شقاق انجام دادم بعد جراحی یکی از رگهای اطرف نشیمنگاهم متورم شده و از جاش زده بیرون جوری که موقع راه رفتنم تیر میکشه خواهش میکنم راهنمایی م کنید چکار باید بکنم تا اون رگ عادی بشه و مثل قبل کوچیک شه الان خیلی متورم شده جوری که با دستم کامل حسش میکنم
  راهنماییم کنید

  1. روزی سه بار به مدت 20 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید. یبوست و اسهال نداشته باشید. با جراح خود نیز در ارتباط باشید.

 42. Avatar photo میلادی گفت:

  سلام ، من ۳۷ سالمه و الان بارداری دومم هست ، ۵ ماهه هستم و متاسفانه یه زائده از مقدم خارج شده و خیلی درد آره حتی وقت ادرار کردن، نمیتونم راحت بشینم و یا راه برم ، حتی وقتی میخوام پماد انتی همرویید بزنم روی اون قسمت زجر میکشم از دردش، تورو خدا راهنماییم کنین ، اکثرا میگن چون باردارم هیچ اقدام پزشکی نمیشه کرد

  1. از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه اقدامات پزشکی لازم برای شما تجویز خواهد شد.

 43. Avatar photo بنیامین گفت:

  درود بر شما
  من دوهفته اس هموروئید ترومبوزه لیزر کردم هفته اول خونریزی داشتم ولی الان یک هفته هستش که احساس میکنم دوباره هموروئید برگشته دوباره باید لیزر کنم واقعا دوباره از اینکه بخوام لیزر کنم حس خوبی ندارم چون واقعا درد زیادی داره

  1. من عمل جراحی هموروئید را در یک جلسه و با لیزر پرتوان و بدون درد و بازگشت انجام می دهم. از مطب وقت ویزیت بگیرید. احتمالا شما از لیزر کم توان استفاده کرده اید.

 44. Avatar photo فاطمه گفت:

  سلام من 7ماهه که زایمان کردم حدود دو ماه بعد زایمان درد زیادی متحمل شدم و از پشتم خونریزی شدید داشتم البته یه زائده چند سال پیش از پشتم بیرون زده بود ولی اصلا درد نداشت دکتر رفتم دارو داد پماد رکتول و دیلتیازم و یکسری ملین نزدیک دوماه استفاده کردم بهتر شدم ولی الان چند روزه پشتم انگار دو تا تاول بزرگ زده که کلیم درد داره به نظر شما نیاز به عمل هست آیا لیزر جواب میده کدوم درد کمتری داره

  1. احتمالا به دلیل عدم درمان هموروئید به آبسه مقعدی و حتی فیستول مقعدی نیز مبتلا شده اید. زایمان و بارداری نیز بیماری شما را تشدید کرده است. به یک متخصص جراحی و لیزر ماهر مراجعه کنید. اگر امکان جراحی با لیزر برای شما وجود داشته باشد مسلما بهتر است که با لیزر جراحی شوید. زیرا درد و نقاهت بعد از جراحی با لیزر 70 درصد کمتر از جراحی با تیغ جراحی می باشد.

 45. Avatar photo سهند کریم پور گفت:

  سلام من حدود یک هفته پیش بعد از یک دوره افسردگی بطور ناگهانی متوجه یک قده به اندازه بند انگشت در ناحیه بیرونی راست مقعد شدم. پس از مراجعه به دکتر فرمودن که همروئید ترمبوزه خارجی هستش و برام دارو تجویز کردن (شیاف آنتی هموروئید و پماد لیدوکائن) و گفتن که در صورتی که درد زیادی نداری نیاز به جراحی نیست و پس از چند دوره مصرف دارویی و رعایت غذایی بدن دفعش می کنه
  می خواستم ببینم همچین چیزی درسته ؟

  1. ممکن است خون لخته شده در ترومبوز با مصرف دارو تخلیه شود اما گوشت اضافه آن در ناحیه باقی خواهد ماند. به همین دلیل است که به بیماران دچار این نوع هموروئید توصیه می شود که حتما به یک جراح مراجعه کنند و در همان 72 ساعت اولیه نسبت به عمل جراحی هموروئید ترومبوزه اقدام نمایند.

 46. Avatar photo مجید گفت:

  سلام و وقت به خیر، من چن ماه پیش بواسیر خفیف داشتم که هنگام دفع مدفوع خون مشاهده میشد که رفتم دکتر و گفتن به جراحی نیاز نداره، یه رژیم غذایی دادن که خوب شدم ولی الان چن روزه که موقع مدوفع خیلی درد میکشم، و بعذشم ناحیه مقعدم تا شب درد میکنه و شب خوبه دوباره صب که اجابت مزاج دارم درد میگره و ادامه داره، میخاستم ببینم علتش چیه

  1. بیماری هموروئید شما درمان نشده است. لازم است داروی قوی تر مصرف کنید و رژیم غذایی مناسب را ادامه دهید. بعد از هر اجابت مزاج نیز 10 دقیقه در لگن آب گرم بنشینید.

 47. Avatar photo کیمیا فرهودی گفت:

  سلام
  من ۲۴ ساعته که دچار هموروئید ترومبوزه بسیار دردناک شدم.سابقه قبلی ده ساله داشتم.ولی الان پس از یک دفع بسیار سخت دچار این حالت شدم.به دکتر مراجعه کردم، تشخیص عمل جراحی دادند ولی گفتند لیزر روی شما جواب نمیده چون لخته ایجادشده خیلی بزرگ است.آیا میشه با لیزر جراحی کنم یا حتما باید جراحی سنتی انجام بشه؟ با تشکر

  1. احتمالا منظور ایشان لیزر کم توان بوده است. لیزر پرتوان جراحی برای درمان شما بسیار مناسب است.

 48. Avatar photo مرضیه بلورچی تبریزی گفت:

  سلام و وقت بخیر
  تو ماه ۸ بارداری هستم
  دو روز پیش متوجه بیرون زدگی شدم که با درد زیاد همراه بود ،اندازه یه بند انگشت و تیره رنگ
  دکتر زنانم گفتن باید جراحی بشه ولی متخصص جراحی گفتن خطرناک تو بارداری جراحی کنیم
  فعلا یکی دو هفته دارو مصرف کن ببینینیم به دارو جواب میده
  و اینکه اگه جراحی بشه یا نشه ،بعد میشه زایمان طبیعی انجام داد؟

  1. بدون معاینه بیمار نمی توان نظر داد.

 49. Avatar photo نارگل گفت:

  باسلام سه ماه پیش عمل لیزر انجام دادم وزایده کوچکی که اطراف مقعد بود برداشته شده ،الان در قسمتی از دهانه مقعد تورم سفتی وجود دارد که بعضی اوقات تورم کم می‌شود واصلا درد ندارد ایا نیاز به بررسی دارد؟

  1. بله ممکن است بر اثر فشار و یبوست دچار این التهاب شده باشید. در هر صورت برای بررسی بیشتر به جراح خود مراجعه کنید و حتما هر روز در لگن آب گرم بنشییند.

 50. Avatar photo امیر حسینی گفت:

  سلام دکتر دوران نقاهت هموروئید که تبدیل به ترومبزه شده است چه میزان است و از زمان اقدام تا جراحی چقدر زمان میبرد

  1. اگر مبتلا به هموروئید ترومبوزه شده اید فورا به یک متخصص مراجعه کنید که اقدامات لازم را برای شما انجام دهند.

 51. Avatar photo hana گفت:

  سلام همسر من یک برامدگی در کنار مقعدشون به وجود اومده که خیلی درد شدیدی احساس می کنه و امروز روز سوم هست ولی دیشببه پزشک عمومی مراجعه کردیم و براشون شیاف انتی همورویئد تجویز کرد الان هم دردش بیشتر شده و هم اطرافش که قرمز نبود هم قرمز شده حداقل تا دو روز دیگه هم به خاطر تعطیلی پزشک متخصصی نیست باید چیکار کنیم؟

  1. مصرف دارو را قطع کنند و اگر درد بسیار شدید است ممکن است آبسه مقعدی باشد و لازم است به اورژانس بیمارستان برای تخلیه سرپایی مراجعه کنند.

 52. Avatar photo الهام گفت:

  سلام خانم دکتر وقتتو بخیر
  مادر من چند سالی هست که درگیر این بیماری هست و برای درمان شدن با عمل جراحی مقاومت می کند و هر سری که درد و خوریزی دارد با روش های خانگی سعی بر ارام کردن درد خود می کند اما همواره مشکل و درد در دفع دارد اخیرا هم با اینکه خونریزی دارن دچار کم اشتهایی شدن میشه من رو راهنمایی کنید و خیلی نگرانم و اینکه هموروئید ایشون از نوع ترومبوزه است.

  1. از آنجایی که سالمند هستند و برای مراجعه به پزشک مقاومت می کنند با مطب تماس بگیرید و این مورد را مطرح کنید که برای شما ویزیت آنلاین با واتساپ هماهنگ کنند. فقط نیاز دارید که یک عکس از ناحیه بگیرید. سپس بر اساس تاریخچه بیماری و وضعیت کنونی بیمار داروی قوی تجویز خواهد شد.

 53. Avatar photo حسین گفت:

  سلام
  من حدود یکماه هستش دچار همورئید شدم که انگار شبیه یه تیکه گوشت در مقعدم وجود دارد اما از یک هفته پیش احساس کردم یه چیزی شبیه کیست در مقعدم بوجود امد که خیلی درد دارم به دکتر گوارش مراجعه کرده پماد دیتلیژل و قرص دوکسیوم ۵۰۰ تجویز کردن. اما با مصرف قرص دوکسوم دچار اسهال و حساسیت پوستی شامل خارش زیاد شدم. باید چیکار کنم. درد خیلی زیادی دارم

  1. مصرف داروها را قطع کنید و از پزشک معالج خود بخواهید که برای شما داروی جدید تجویز کنند. ممکن است نیاز باشد مجدد شما را معاینه کنند. حتما رژیم غذایی بدون ادویه و سالم داشته باشید و میوه و سبزی زیاد میل کنید.

 54. Avatar photo ستاره گفت:

  سلام و خسته نباشید.من۸ ماهه باردارهستم و سر بارداری سومم دچار هموروید ترومبوزه شدم.ایا با این شرایط میتونم بازم زایمان طبیعی داشته باشم؟

  1. اگر در حال حاضر مبتلا به هموروئید می باشید زایمان طبیعی به شما توصیه نمی شود زیرا بیماری شما را تشدید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *