بیماری های مقعد

گوشت اضافه مقعدی

گوشت اضافه مقعدی

اگر مبتلا به هموروئید یا بواسیر هستید حتماً باید اطلاعاتی در مورد اینکه گوشت اضافه مقعدی چیست داشته باشید. گوشت اضافه مقعدی به رشد غیر سرطانی پوست اطراف مقعد گفته می شود. گوشت اضافه مقعدی معمولا به دنبال یک بیماری مقعدی درمان نشده مثل هموروئید و شقاق و به خصوص هموروئید ترومبوزه تخلیه نشده بروز می کند.

اندازه تکه های گوشتی اضافی که در اطراف مقعد یا روده بزرگ تشکیل می شوند معمولاً کوچک و کمتر از چند میلیمتر هستند و رنگ گوشت اضافه مقعدی ممکن است به همان رنگ پوست کمی تیره تر باشد. این بیماری معمولاً مشکل خاصی ایجاد نمی کند. البته معمولاً علامت بیماری ترومبوز یا هموروئید و یا سایر بیماری‌ها می باشد و به تنهایی نمی تواند بروز کند.
گوشت اضافه مقعدی بر زیبایی بافت اطراف مقعد تاثیر نامطلوب می‌گذارند و حالت ناخوشایندی را به وجود می‌آورند که باعث ایجاد حساسیت و خارش هم می شود. شما خودتان اقدام به برداشتن یا حذف گوشت اضافه مقعدی نکنید. برداشتن آنها باید توسط متخصص جراحی و لیزر و یا یک متخصص جراحی عمومی انجام شود. ولی واقعا گوشت اضافه مقعد چیست و چگونه اطراف مقعد ایجاد می شود و چطور می توانیم آنها را از بین ببریم.

روش خانگی برای از بین بردن گوشت اضافه مقعدی چیست؟

شاید مشتاق باشید بدانید که روش خانگی برای از بین بردن گوشت اضافه مقعدی چیست اما خوب است بدانید که گوشت اضافه مقعدی یک رشد غیر سرطانی است و تلاش برای از بین بردن آنها در خانه می تواند باعث درد و عوارض دیگری شود و روش های خانگی برای حذف یا درمان آنها در این ناحیه حساس وجود ندارد و اثبات نشده است.
درمان و جداسازی آنها باید حتما توسط یک متخصص جراحی انجام شود زیرا به دلیل نزدیکی به محل مقعد باکتری های موجود در مدفوع می تواند باعث صدمه و عفونت جدی به مقعد شود. بعضی وقت ها گوشت اضافی مقعدی ممکن است بیش از حد و به طور غیر عادی رشد کنند و حالت سرطانی به خود بگیرد که در این موارد غیر معمول باید حتماً با متخصص جراحی مشورت کنید.

علل بروز گوشت اضافه مقعدی چیست ؟

گوشت اضافه مقعدی ممکن است تقریباً در هر نقطه از پوست اطراف مقعد ظاهر شود. برخی از افراد ممکن است از نظر ژنتیکی نسبت به ایجاد آنها مستعدتر باشند. گوشت اطراف مقعد معمولاً از بافت های اطراف آن شل تر و نرم تر است. زیرا پوست در این ناحیه باید در حین حرکت روده بزرگ، باز و متسع شود تا مدفوع بتواند به راحتی خارج شود.

اگر رگ های خونی اطراف مقعد دچار تورم و التهاب شوند،گوشت اضافه مقعدی ایجاد می شود زیرا بعد از کاهش تورم مقداری از گوشت اضافی مقعدی به همان حالت متورم و متسع باقی خواهند ماند.

عواملی که باعث متورم شدن رگهای مقعد می شوند شامل موارد زیر می باشد:

 • بواسیر
 • یبوست
 • اسهال
 • بلند کردن اجسام سنگین
 • ورزش سنگین
 • بارداری
 • لخته شدن خون

علت های اصلی ایجاد گوشت اضافه مقعدی چیست؟

آگاهی در مورد اینکه علت اصلی بروز گوشت اضافه مقعدی چیست به پیشگیری از ایجاد آن کمک می کند. سه علت اصلی باعث تشکیل گوشت اضافی در این ناحیه می شود که شامل:

اصطکاک یا سوزش: گوشت اضافه مقعدی بیشتر در چین های این ناحیه ایجاد می شوند و ممکن است به دلیل اصطکاک ناشی از ورزش، نشستن طولانی مدت یا لباس های تنگ ایجاد شوند و رشد بیشتری پیدا کنند.

اسهال یا مدفوع شل به طور مکرر باعث تحریک پوست اطراف مقعد می شود، زیرا مدفوع اسیدی است و اگر این ناحیه با کاغذ توالت خشن پاک شود بروز گوشت اضافه مقعدی را باعث می شوند.

یبوست: پوست باید کشیده شود تا بتواند مدفوع بزرگ یا سخت را در خود جای دهد. در این مواقع یک کرنش ساده می تواند به ناحیه مقعد فشار وارد کند و منجر به پارگی مویرگ های خونی در مقعد شود. اگر پوست مقعد بعد از این اتفاق به حالت اولیه خود باز نگردد گوشت اضافه مقعدی ایجاد خواهد شد.

بواسیر: هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری‌های بسیار شایع می باشد و تقریبا از هر ۲۰ نفر یک نفر به آن مبتلا خواهد شد. این بیماری یکی از دلایل اصلی ایجاد گوشت اضافه مقعدی می باشد. در بیماری هموروئید رگهای اطراف این ناحیه متورم و ملتهب می شوند. بعد از اینکه بواسیر یا هموروئید درمان شد و بهبود پیدا کرد رگ ها به حالت اولیه خود باز خواهند گشت و کوچک می شوند اما بعضی از مناطق مقعد ممکن است به حالت کشیده باقی بمانند و گوشت اضافه مقعدی را تشکیل دهند.

بیماری کرون: یکی از بیماری های التهابی روده می‌باشد که باعث بروز اسهال و یبوست مکرر خواهد شد. یک مطالعه که در سال ۲۰۰۸ انجام شده نشان داده که افراد مبتلا به بیماری کرون به احتمال زیاد دچار گوشت اضافه مقعدی خواهند شد.

 روش تشخیص گوشت اضافه مقعدی چیست؟

در پاسخ به این سوال که روش تشخیص گوشت اضافه مقعدی چیست باید گفت که اگر گوشت اضافه مقعدی به راحتی قابل مشاهده باشد با یک معاینه فیزیکی ساده توسط پزشک قابل تشخیص است. در غیر این صورت نیاز به انجام معاینات دقیق تر از طریق تصویربرداری پزشکی و یا معاینه با انگشت توسط پزشک می باشد.

اگر گوشت اضافه مقعدی رشد زیادی کرده باشد ممکن است تصویربرداری دیجیتال از داخل روده بزرگ انجام شود زمانی که پزشک نیاز به معاینه های دقیق و عمیق تر داشته باشد از روش سیگموئیدوسکوپی استفاده می‌کند. سیگموئیدوسکوپی همیشه برای تشخیص گوشت اضافه مقعدی لازم نیست. پزشک این عمل را فقط هنگامی انجام می دهد که احتمال می دهد فرد مبتلا به پولیپ روده بزرگ نیز شده باشد.

درمان گوشت اضافه مقعدی چیست؟

مهم است که بدانیم روش درمان گوشت اضافه مقعدی چیست اما همیشه هم برداشتن یا درمان گوشت اضافه مقعدی ضروری نیست. بعضی از این گوشت های اضافی اگر خیلی کوچک باشند بدون انجام برش قابل برداشتن هستند. پزشک با استفاده از لیزر پرتوان می تواند بدون خونریزی و اسکار این گوشت های اضافه را بردارد.

همچنین ممکن است پزشک از روش لیزر درمانی برای از بین بردن گوشت اضافه مقعدی استفاده کند که به این ترتیب بافت های اضافی به طور تدریجی با لیزر از بین خواهند رفت. این روش درمان برای گوشت اضافه هایی استفاده می شود که بر اثر تجمع لخته خون در ناحیه ایجاد شده است.

بعضی از گوشت های اضافه مقعدی را می توان با دقت با تیغ جراحی یا کوتر جراحی و قطع کرد اما گوشت های بزرگتر ممکن است نیاز به جراحی و بخیه های پیچیده داشته باشند. با این حال پزشکان این روش را توصیه نمی کنند زیرا باکتری های موجود در مدفوع به راحتی می تواند از طریق یک برش یا زخم کوچک باعث عفونت ناحیه مقعدی شوند.

اگر گوشت اضافه مقعدی با روش لیزر و یا جراحی برداشته شود معمولاً افراد می‌توانند همان روز به خانه برگردند و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. اما در مورد انجام ورزش شدید پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از چند روز استراحت به فعالیت های شدیدتر بپردازند.

سوالات متداول گوشت اضافه مقعدی

1- آیا برداشتن یا حذف گوشت اضافه مقعدی در خانه عوارض دارد؟

بله برداشتن گوشت اضافه مقعدی در خانه باعث خونریزی و عفونت در ناحیه مقعد می شود. بهتر است گوشت اضافه مقعدی توسط متخصص جراحی و لیزر با لیزر پرتوان برداشته شود.

2- علائم بروز گوشت اضافه مقعدی چیست؟

خارش، تورم ،سنگین شدن ناحیه مقعد، مشکلات نظافت و بهداشتی مقعد و بثورات پوستی قرمز رنگ از علائم بروز گوشت اضافه مقعدی می باشد.

3-آیا گوشت اضافه مقعدی بدون هیچ درمانی خود به خود می تواند ناپدید شود؟

بعضی از گوشت های اضافه مقعدی که وسیع نیستند ممکن است ظرف چند روز خود به خود همزمان با درمان هموروئید بهبود یابند و ناپدید شوند. اگر بیش از 2 روز این وضعیت ادامه یابد حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا دارو یا روش درمانی مناسب دیگری برای شما تجویز کنند.

4-آیا احتمال عود مجدد گوشت اضافه مقعدی بعد از جراحی وجود دارد؟

بله . در صورت ابتلای مجدد به هموروئید و یا عدم درمان کامل هموروئید امکان ایجاد دوباره گوشت اضافه مقعدی وجود دارد. اگر این جراحی با لیزر پرتوان انجام شود و از بروز یبوست و بیماری های مقعدی جلوگیری کنید دیگر بازگشت نخواهد داشت.

5-آیا گوشت اضافه مقعدی باعث خونریزی در ناحیه مقعد می شود؟

بله ممکن است در صورت حرکات روده بزرگ و فشار به ناحیه مقعد به رگ های آن آسیب وارد شده و گوشت اضافه مقعدی خونریزی نماید.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی عمومی فارغ التحصیل ۱۳۷۸ از دانشگاه شهید بهشتی تهران و دارای بورد تخصصی هستند. ایشان دوره های لیزر را در کشومان ایران و کشورهای روسیه و ترکیه گذرانده اند و سابقه طولانی در زمینه درمان و جراحی با لیزر دارند. تلفن تماس با مطب 02122761600 و 02122766853

206 دیدگاه برای “گوشت اضافه مقعدی

 1. Avatar amirm گفت:

  من چند هفته ای است که یه تیکه گوشت در مقعد مشاهده کردم این تکه خیلی کوچک است ایا باید دکتر بروم ،میشه با درمان خانگی ترمیم شود؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکنه با درمان خانگی غلط گوشت اضافه مقعدی بزرگ تر شود حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا با تشخیص صحیح درمان درستی را برای شما تجویز کنند.

 2. Avatar امین گفت:

  خانم دکتر من بعد از یک دوره هموروئید ترومبوزه دارو مصرف کردن الان گوشت اضافه مقعدی درآوردم اینو باید چی کار کنم دارویی هست که اینو از بین ببره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر هموروئید ترومبوزه طی همان 72 ساعت اولیه تخلیه نشود و دارو درمانی شود بیمار دچار گوشت اضافه مقعدی می شود. بهتر است این زائده را با لیزر پرتوان و نزد یک متخصص جراحی و لیزر بردارید. درمان هموروئید اگر به درستی انجام نشود این مشکلات را به دنبال خواهد داشت.

 3. Avatar Dor گفت:

  سلام وقت بخیر . من چند سالی هست که متوجه یه این زائده اضافی شدم و سن زیادی هم ندارم ۱۸ سالمه و به مادرم که گفتم گفت از بچگیت این زائده وجود داشته و خیلی هم بزرگ نیست و تا الان من دردی هم احساس نکردم مگر در مواقعی خیلی کم مثلا به علت یبوست با روش لیزر میشه این زائده رو برداشت ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله حتما از والدین خود بخواهید که به این مورد رسیدگی کنند تا در آینده دچار عفونت و آبسه و عوارض دیگر این گوشت اضافه مقعدی نشوید. با لیزر پرتوان نزد متخصص جراحی و لیزر می توانید این زائده را بدون اسکار و عارضه بردارید.

  2. Avatar سرور گفت:

   سلام اگر گوشت اضافه مقعدی از داخل بزنه بیرون چی میتونه باشه درد هم نداره فقط گاهی خون میاد

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام امکان دارد که به هموروئید داخلی درجه 3 یا درجه 4 مبتلا باشید این نوع هموروئید معمولا درد ندارد. حتما به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه فرمایید تا وضعیت شما را بررسی بفرمایند.

 4. Avatar کاوه گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده به علت یبوست خیلی شدید از سه سال پیش دچار این مشکل شدم.خارش خیلی شدید هرروز،نشستن با درد،خونریزی،الان حتی اندازش از یک نخودم بزرگتر شده و بعضی شبا حتی خوابم نمیبره از درد.ضایعه گوشتی خارجیه و قشنگ با چشم دیده میشه.چندبار به پزشک مراجعه کردم.کلونوسکوپی هم انجام دادم.از گوشت اضافی هم بارها واسه پزشک گفتم ولی فقط دارو دادن.الان وضعیتم خیلی وخیمه.نمیدونم چیکارکنم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که دارو درمانی طی 10 روز جواب ندهد جراحی با لیزر توصیه می شود. به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید و اجازه ندهید که بیماری شما بیش از این مزمن شود.

  2. Avatar افسون گفت:

   سلام من گوشت اضافه خیلی بزرگ دارم و فقط با دارو میتونم دسشویی برم دکتر فقط دارو میده شما میتونین یه متخصص ب من معرفی کنین

   1. سلام به مطب من یا یک متخصص جراحی عمومی و لیزر باتجربه مراجعه کنید.

 5. Avatar سارا گفت:

  سلام خانم دکتر من دهانه مقعد یه گوشت اضافه دارم میتونم با نخ محکم ببندم تا خون بهش نرسه و بیفته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به هیچ عنوان این ناحیه را دستکاری نکنید و به یک متخصص جراحی مراجعه کنید. ممکن است درد زیادی را متحمل شوید و دچار عفونت و حتی آبسه مقعدی شوید.

 6. Avatar ش گفت:

  سلام خانوم دکتر . من قبل بارداری در اثر یبوست شدید دچار شقاق شدم و طی دوران بارداری دچار اضافه گوشت مقعدی شدم . الان ۲ ماهه زایمان کردم خیلی کوچیک شده بود ‌ ولی ناگهانی ۲ روزه خیلی بزرگ و سفت و دردناک شده . دلیلش چیه بنظرتون .

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است دوباره بر اثر یبوست تشدید شده باشد در هر صورت برای معاینه با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت بگیرید.

 7. Avatar مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر چطور میتونیم در خانه گوشت اضافرو برداریم؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام راهی برای برداشتن گوشت اضافه مقعدی در خانه وجود ندارد و به شدت از دستکاری ناحیه مقعد پرهیز کنید.

 8. Avatar مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر چطور میتونیم در خانه گوشت اضافرو برداریم؟؟دارو چی مصرف کنم؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   حتما به یک متخصص جراحی عمومی که ترجیحا جراحی با لیزر باشد مراجعه کنید و از خوددرمانی و دستکاری ناحیه مقعد پرهیز کنید.

 9. Avatar Avina گفت:

  سلام خانم دکتر
  من الان یک روزه گوشته اضافه مقعد رو دیدم ایا برای این گوشته اضافه میشه کاری دیگری انجام داد؟! مثلا با قرص از بین میره؟! من سن و سالم کمه ۱۵سالمه از عمل میترسم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا دارو درمانی برای گوشت اضافه مقعدی کارساز نیست. با لیزر می توان این گوشت اضافه را برداشت. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا علت بروز بیماری نیز مشخص و درمان شود تا دوباره عود نکند. معمولا گوشت اضافه مقعدی به دنبال یک هموروئید درمان نشده بروز می کند.

 10. Avatar fhim گفت:

  سلام هزینه لیزر حدودا چقدر هستش

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   لطفا با مطب تماس بگیرید.

   1. Avatar M گفت:

    با سلام خانم دکتر سعادتی من ۱۸ سالمه و دقیقا لبه ی مقعدم یه تیکه گوشت خیلی سفت در اومده مثل جوشه ولی جوش نیست موقع مدفوع هم خونریزی دارم هم درد این چه جور بیماریه؟و اینکه درمانش چیه؟

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام شما باید معاینه شوید و دیگر علائم شما مورد بررسی قرار بگیرید شرایط ویزیت آنلاین را مطالعه بفرمایید. یکی از بیماری های شایعی که با این علائم بروز می کند هموروئید می باشد.

 11. Avatar محمود گفت:

  عمل فیستول و هموروئید با لیزر انجام دادم اما بعد از عمل گوشت اضافه بوجود آمده ولی دکتر میگه طبیعی است

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بعد از جراحی های وسیع هموروئید بیماران دچار تورم می شوند که معمولا تصور می کنند که گوشت اضافه است. طبق دستور جراح معالج مراقبت کنید تا التهاب بعد از جراحی شما سریعتر بهبود یابد.

 12. Avatar کیانا گفت:

  سلام،میخواستم بدونم هزینه ی درمان گوشت اضافه با لیزر چقدر میشه؟من فقط ی دونه گوشت اضافه بیرون مقعدم ب مدت دو سه ماهه ک دارم
  باید برای درمانش چقدر هزینه کنم؟و اینکه با دارو مصرف کردن خوب نمیشه؟حتما باید لیزر کنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام یک وقت ویزیت حضوری یا آنلاین بگیرید ابتدا برای شما دارو تجویز می شود اگر بعد از یک دوره مصرف دارو بهبود نیافتید لیزر به شما پیشنهاد خواهد شد.

 13. Avatar Ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت پزشک و متخصص?عزیز.من 17 سالمه از تقریبا 3سال پیش دچار این بیماری شدم.اولا خجالت میکشیدم و تا الان هم به هیچکس نگفتم.قبلا از یک طرف رشد کرده بود ولی یه بعدنا از یه طرف دیگه هم رشد کرد.?به نظر ما میشه با بدون عمل و جراحی حل شد بصورتی که کسی متوجه نشود?؟؟اگر توصیه ای هم برای درمان داشته باشید ممنون میشم?.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام این مورد مسئله ای نیست که از والدین خود پنهان کنید. حتما با والدین خود به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه فرمایید بهترین مراقبتی که می توانید در منزل انجام دهید که اوضاع بدتر نشود جلوگیری از یبوست و مصرف میوه و سبزی است.

 14. Avatar رضا گفت:

  سلام ببخشید حدوداً چهار سال پیش من روی مقعد گوشت اضافه زده یا بیرون زدگی هموروئید ی هست نمی دونم. چون اصلا نه درد دارم نه خوارش نه خون ریزی چکار کنم..

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید بعد از معاینه بیماری شما تشخیص داده می شود. برخی از انواع هموروئید درد و خونریزی ندارد و فقط گوشت اضافه یا توده قابل مشاهده است. معمولا علائمی مثل خارش نیز وجود دارد.

 15. Avatar عاطفه گفت:

  سلام خانوم دکتر..
  خانم دکترمن تقریبا سه روزه نمیتونم دسشویی بزرگ ب راحتی دفع کنم ودوروزپیش متوجه شدم انگارجلوی راهش بسته هست وقتی دیدم هنگام زورزدن یه گوشت خعلی بزرگ قرمزمیادبیرون وپس میره توروخدابگیدخطرناک ک نیس من الان چن روزه چیزی نمیخورم ک دسشویی نرم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است دچار هموروئید داخلی شده باشید. آب و آبمیوه زیاد بنوشید و به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه بفرمایید.

 16. Avatar Soheil گفت:

  سلام من یه 2ساله یه گوشت اضافه ای بغل مقعدم هست وبه اندازه یه نصف بنده انگشت هست و نرم هست.ودست بهش میزنم میسوزه وبعضی بختاخارش میگیرودردوخونریزی نداره وفقط میسوزه ومیخاره بنظرتون چه بیماری هستش

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید. بعداز معاینه تشخیص نهایی اعلام خواهد شد.

 17. Avatar niyosha گفت:

  سلام خسته نباشید من در مقعدم یه تیکه گوشت اضافی احساس میکنم و پارگی هایی هم هست وقتی که وقتی دفع دارم درد زیادی داره و چندبار هم خون اومده یک طرف دیگه هم حالت باد کردن داره آیا میشه با لیزر گوشت اضافی رو برداشت برای درمانش باید به چه دکتری مراجعه کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله می توان با لیزر پرتوان گوشت اضافه مقعدی و زخم ها را درمان کرد و برداشت. شما می توانید به مطب من مراجعه کنید یا به هر متخصص جراحی عمومی و لیزر باتجربه دیگر.

   1. Avatar افسون گفت:

    میشه ادرس مطبتونو بدین

    1. در قسمت تماس با ما یا در انتهای همین صفحه می توانید آدرس را روی نقشه مشاهده کنید. تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457 واحد 10 تلفن هماهنگی ویزیت 02122761600

 18. Avatar شقایق گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.گوشت اضافه بیرون مقعدم دارم بدون درد و خون ریزیه.خواستم بدونم اگه بیام خدمتتون و تشخیصتون این باشه که باید لیزر انجام بدم،میشه بگید دوره نقاهتش چقدره؟چندروز بعد از لیزر میتونم راه برم؟آیا نیاز به بستری شدن داره؟درد داره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لیزر گوشت اضافه مقعدی سرپایی انجام می شود و بعد از لیزر از کلینیک مرخص می شوید. یک شب در منزل استراحت می کنید و از فردای روز لیزر می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

 19. Avatar پریا.م.ن گفت:

  سلام خانوم دکتر ، من مادرم ب بیماری رزآسه پوستی مبتلا هست ، و با خورن هر چیز تندی از مقعد سوزش و درد داشتن ک بعدا فک کردیم شاید بخاطر رزاسه و از داخل باشه و ی تکه گوشت اضافی هم هست، آیا درمان داره؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید. با لیزر می توان این گوشت اضافه را برداشت.

 20. Avatar asja گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من تازه متوجه یک زایده گوشتی قبل از مقعد شدم حدودا مثلا یک سانت قبل از مقعد.تقریبا اندازه سر یک انگشت هست.اصلا قبلا ندیده بودمش یا متوجهش نشده بودم یعنی احتمالا درعرص چندروز بوجود اومده…و هم اینکه ۶ماه پیش زایمان سزارین داشتم.چیزه بدیه؟ممکنه سرطانی باشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. اگر توده بدخیمی نباشد در یک جلسه و با لیزر به راحتی برداشته می شود.

 21. Avatar maryam گفت:

  سلام خانم دکتر من یبوست داشتم ویک روز قبل رابطه ازپشت بانامزدم دفع سنگینی داشتم که می‌سوخت حتی ت رابطه ام خیلی اذیت شدم الان حالتش ازدست داده ودل درد شدیدی سمت راست شکمم دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به هیچ عنوان رابطه مقعدی نداشته باشید. شربت ملین استفاده کنید تا سریعا یبوست شما برطرف شود و رژیم غذایی پر فیبر داشته باشید. هر روز 8 لیوان آب بنوشید و به یک متخصص جراحی عمومی نیز مراجعه کنید تا برای شما پماد مناسب تجویز کنند. اگر بیش از 3 روز است که عمل دفع نداشته اید با کمک یک بهیار یا پرستار عمل تنقیه انجام دهید تا به بافت مقعد آسیب نرسد.

 22. Avatar الی گفت:

  سلام خانم دکتر مقعد من گوشت اضافه اورده البته الان هیچ مشکلی ندارم خواستم بدونم میتونم رابطه از پشت داشته باشم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام گوشت اضافه مقعدی بهتر است با لیزر پرتوان جراحی و برداشته شود. ممکن است در آینده دچار عفونت و آبسه مقعدی شوید. به هیچ عنوان رابطه مقعدی پیشنهاد نمی شود. عوارض رابطه مقعدی را مطالعه بفرمایید.

 23. Avatar محیا گفت:

  سلام خانم دکتر من ۴ روزه عمل شقاق با لیزر انجام دادم ولی از روز دوم دیدم یه زائده اندازه عدس بیرون زده درصورتیکه اصلا قبل عمل نداشتم.به دکترم عکس فرستادم گفتن یخ بزار تا ده روز بعد…ولی خیلی درد میکنه آیا دوباره باید عمل بشه؟؟؟ یا التهابه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من شما را معاینه نکرده ام. طبق دستور جراح معالج مراقبت بفرمایید روزانه باید التهاب فروکش کند.

 24. Avatar رضا گفت:

  سلام‌خانم‌دکترمن چندسال‌بابیماری همورییددرگیربودم پارسال عمل کردم البته بابخیه..ازاهمون اول هاگوشت اضافی بودالانم‌بعدعمل‌بازم ازبین نرفته چیکارکنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است گوشت اضافه مقعدی را با لیزر پرتوان و نزد یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه بردارید.

 25. Avatar صدف گفت:

  سلام خانم دکتر من 18 سالمه و یه ماهه که متوجه یه برجستگی در دهنه ی مقعدم شدم اندازش کوچیک هست و یکم شل تره و قابل لمس هستش من یبوست دارم و قبلا هنگام دفع کمی خون میومد ولی الان اینطور نیست به نظر شما این مشکل ساز میشه و غیر عادی هست چون سوزش و خاش نداره

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است که به هموروئید داخلی مبتلا شده باشید. برای درمان بیماری های مقعد هرچه سریعتر اقدام کنید دوره درمان کوتاهتر و موفق تری خواهید داشت.

  2. Avatar Miss گفت:

   سلام خانم دکتر سعادتی سال نو مبارک
   میخواستم ازتون راهنمایی بگیرم من چند روزی هست موقع مدفوع درد و خونریزی دارم متاسفانه الآنم پریود شدم و نمی‌تونم به پزشک متخصص مراجعه کنم واقعا می‌ترسم چیزی بخورم اگه هم بخورم خیلی خیلی کم ‌. ممنون میشم اگه راهنمایی ام کنین که تا وقتی میتونم برم دکتر چی کار کنم چون با اینکه گرسنه هستم چیزی نمی‌خورم خدا خیرتون بده

   1. سلام شربت ملین مصرف کنید که یبوست نگیرید. روزی 10 لیوان آب میل کنید. اگر مدت زیادی است که اجابت مزاج نداشته اید به یک کلینیک یا درمانگاه مراجعه کنید که عمل تنقیه برای شما انجام شود.

 26. Avatar Miss zahra گفت:

  سلام من یه یک سالی هس ک بااین گوشت اضافی درگیرم ازترس دکترم نمیرم بعضی اوقات ترشح میکنه ک حس میکنم عرق سوز شدم بعضی اوقاتم دردو سوزش دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است که با لیزر پرتوان برداشته شود. ممکن است در آینده دچار عوارض مختلفی مثل آبسه مقعدی شوید.

   1. سلام وقتتون بخیر…من چند وقتیه ک در قسمت مقعدم یک تیکه گوشت اضافه به اندازه لپه کوچیک احساس کردم و رفتم پیش دکتر زنان و علتش هم بخاطر یبوست بوده ی سری پماد بمن داده ک باید وارد مقعدم کنم ایا این پماد باعث از بین رفتن این زائده گوشتی میشه یا نه؟….ایا لیزر یا جراحی هایی ک برای برداشتن این زائده گوشتی انحام میشه ضررهایی هم داره برای بعدها و بجز جراحی پماد یا دارویی وجود داره ک این زائده رو حل کنه؟؟؟….ممنون میشم اگه جواب بدین

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام من شما را معاینه نکرده ام اما در برخی موارد بیمار دچار هموروئید خارجی است و با اقدام به موقع به درمان هموروئید دست می یابد. اما اگر به معنای واقعی دچار گوشت اضافه مقعدی شده باشید باید با جراحی یا لیزر پرتوان برداشته شود. لیزر پرتوان عوارض جراحی سنتی را ندارد و اسکار و جای زخم بعد از لیزر باقی نمی ماند.

  2. Avatar علی گفت:

   سلام عمل تنگی آنال انجام دادم البته گوشت اضافه اطراف مقعدم بود برداشته شده اما کامل برداشته نشده بعد از عمل گوشت اضافه هم قابل مشاهده وهم با دست احساس میکنم چکار باید بکنم البته دو روزه عمل کردم

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام معمولا التهاب بعد از عمل تا دو ماه طول می کشد مگر این که با لیزر جراحی کنید. با جراح معالج خود در ارتباط باشید. به توصیه های جراح خود عمل کنید تا هرچه سریعتر التهاب عمل فروکش کند.

 27. Avatar سوگند گفت:

  سلام، وقت بخیر، یک مدتی در کنار مقعدم یک اضافه ایجاد شده است که اصلا درد و سوزش و خونریزی نداره و حتی حالت عادی اصلا حس نمیکنم،
  ممنون میشم بفرمایید برای درمان و برداشتنش باید چیکار کنم،

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام توصیه می کنم با لیزر پرتوان این زائده را بردارید. هم به بافت سالم اطراف مقعد آسیبی نمی رسد و هم اسکار و زخمی باقی نمی ماند. حتما این مورد را پی گیری کنید تا دچار عفونت یا آبسه مقعدی نشوید.

 28. Avatar پریسا گفت:

  سلام خانم دکتر
  من دو تکه گوشت اضافه در ناحیه مقعد داشتم که توسط لیزر ۱۰ روز پیش برداشته شد ولی هنوز خونآبه و درد دارم مخصوصا موقع دفع و هنوز مجبورم از مسکن استفاده کنم آیا طبیعیه ؟ و تا چند روز ادامه دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر وضعیت شما طبیعی نیست. حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 29. Avatar پریسا گفت:

  سلام خانم دکتر
  من دو تکه گوشت اضافه در ناحیه مقعد داشتم که توسط لیزر ۱۰ روز پیش برداشته شد ولی هنوز خونآبه و درد دارم مخصوصا موقع دفع و هنوز مجبورم از مسکن استفاده کنم آیا طبیعیه ؟ و تا چند روز ادامه دارد؟ به من گفتن روزی چند بار سشوار با باد ولرم بگیرم برای بهبود آیا واقعا کمکی می کنه سشوار ؟ ممنون میشم نظرتون را بهم بگید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام دیگر از سشوار استفاده نکنید ممکن است به ناحیه آسیب برسانید.

 30. Avatar حسن گفت:

  سلام خانم دکتر
  پسرم ۴ سالشه تازه متوجه شدیم یه یه توده ۲ الی ۳ سانتی قرمز رنگ از وسط مقعد بیرون اومده
  علت و نحوه درمان و میخواستم ؟ ممنونم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا به متخصص جراحی عمومی یا جراح اطفال مراجعه کنید. مراقب باشید کودک یبوست نگیرد. آب و آبمیوه به کودک زیاد بخورانید. ممکن است دچار هموروئید شده باشند اما از خوددرمانی پرهیز کنید و حتما به متخصص مراجعه فرمایید.

 31. Avatar a گفت:

  سلام من با لیزر گوشت اصافه اطراف مقعد رو برداشتم دکتر هم یه نمونه برداری کرد برای ازمایشگاه میخواستم بدونم حتما خطرناکه؟یا فقط محض احتیاط نمونه برداری کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   هر بافتی که از بدن خارج می شود برای بررسی و تشخیص به پاتولوژی ارسال می شود.

 32. Avatar علی گفت:

  سلام – در چه صورتی از چاقو یا برش استفاده میکنند؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   تمام جراحی های من با لیزر پرتوان انجام می شود و به هیچ عنوان از تیغ جراحی یا کوتر و غیره استفاده نمی شود.

 33. Avatar سهراب عباسی گفت:

  سلام ضمن تشکر از شما بنده چهارماهه لبه دهانه مقعدم دچار گوشت اضافه اندازه یه ناخ انگشت کوچک شدم هیچ درد و سوزشی نداره با وجود کرونا جرات دکتر رفتن ندارم راهی برای درمان وپیشگیری موقت در خانه وجود داره مرسی از زحمات جنابعالی در صمن بنده شهرستان هستم امکان اومدن تهران برام سخته

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین که برای بیماران راه دور است هماهنگ بفرمایید. بدون ویزیت و بررسی سوابق بیماری شما نمی توان برای شما دارو تجویز کرد.

  2. Avatar شادی گفت:

   سلام وقت بخیر من ۲۴ سالمه رابطه ۴ ساله از مقعد دارم و متوجه ۳ گوشت اضافی در دهانه مقعد شدم. آیا با لیزر از بین میرود و زمان عمل سرپایی حدودا چق میشه و این ک دوره نقاهت داره و حدودا چ مدت میشه

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام بله با لیزر مشکل شما رفع می شود اما دیگر نباید رابطه مقعدی داشته باشید تا دچار عوارض رابطه مقعدی نشوید. عمل سرپایی حدود 15 تا 30 دقیقه طول می کشد و فقط یک شب نیاز به استراحت در منزل دارید.

 34. Avatar علی گفت:

  سلام ببخشید من متوجه یه گوشت اضافی در مقعدم شدم ولی نه درد داره نه خونریزی و نه یبوست ولی نگران شدم و خواستم بپرسم تا مطمئن شم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است هموورئید داخلی درجه چهار باشد و حتی ممکن است بر اثر یک هموروئید ترومبوزه درمان نشده از گذشته ایجاد شده باشد.در هر صورت با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت بگیرید بعد از معاینه تصمیم نهایی برای لیزر گرفته می شود. این زائده باید برداشته شود تا در آینده منجر به بروز آبسه مقعدی و عفونت نشود.

 35. Avatar Fat گفت:

  سلام ببخشید من در مقعدم یه تکه گوشت اویزون و سفت دارم نه یبوست ونه خونریزی و نه درد دارم خواستم و اینکه گوشت داخل مقعدم و بیرون نمیاد خواستم بدونم نیاز به جراحی داره.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   معمولا هموروئید داخلی درد و خونریزی ندارد. حتما از مطب وقت بگیرید بعد از معاینه داروی قوی یا لیزر هموروئید تجویز خواهد شد.

 36. Avatar عسل گفت:

  سلام خانوم دکتر من ۱۷ سالمه و ی دو سه ماهیه متوجه شدم ک بغل مقعدم ی گوشت اضافه ی کوچیک اندازه ی نخود در اومده بعضی اوقات درد کوچیکی میگیره و اینکه موقع مدفوع درد میگیره خونریزی اولش ک نبود ی کوچولو بود و خیلی وقت بود ک دیگه خونریزی نداشتم و دیشب فقط متوجه کمی خونریزی شدم و درد میکرد چیکار کنم خانوم دکتر لیزر درد داره ؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید معاینه شوید اگر هموروئید خارجی خفیف باشد با دارو درمانی و تغییر رژیم غذایی درمان می شوید. اما اگر آبسه مقعدی باشد حتما باید جراحی یا لیزر شوید.از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 37. Avatar بهرام گفت:

  سلام
  من چند ماهی هست که هنگام مدفوع دچار سوزش،درد و گاهی خونریزی شدم که بطور موقت خوب میشد و دوباره عود میکنه .رفتم دکتر،ایشون فرمودند که شقاق هست و داروی دیلتیازم داد بعد مصرف دارو اولش کمی خوب شدم ولی بازم دوباره عود کرد. به محض اینکه کمی مدفوع سفت داشته باشم مجددا عود میکنه ودردو خونریزی وخارش و… میاد به سراغم.جدیدا هم متوجه شدم که داخل مقعدم(حدود یکسانت از لبه مقعد به سمت داخل) برجستگیهایی به اندازه عدس ایجاد شده در حال حاضر هم کمی بهترم و دردو خونریری ندارم ولی میترسم که مثل گذشته مجددا عود کنه.میشه لطفا راهنمایی بفرمائید که من باید چکار کنم.ممنونم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما حتما باید ویزیت شوید. درضمن مشکل یبوست را برای همیشه درمان کنید. مصرف آب و آبمیوه فراوان و تحرک کافی اگر مشکل گوارشی خاصی نداشته باشید یبوست را درمان می کند.ممکن است به دلیل مزمن شدن شقاق و یبوست به هموروئید یا دیگر بیماری های مقعد که درد و خونریزی ندارد نیز مبتلا شده باشید.

 38. Avatar سمیه گفت:

  سلام
  وقت بخیر
  من با همسرم رابطه مقعدی برقرارکردیم
  چندساعت بعد متوجه شدم یه تیکه گوشت اضافه از مقعدم بیرون زده! روز اول درد و سوزش داشت ولی بعدش دیگه نه، گوشت سفت و روشن تر از پوست مقعدم هست،
  امکانش هست شماره تلفن مطب رو بفرمایید تا بتونم وقت ویزیت بگیرم؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است دچار هموروئید داخلی درجه چهار شده باشید. تلفن و آدرس در بخش تماس با ما و انتهای این صفحه موجود است.

  2. Avatar سحر گفت:

   سلام من یک گوشت اضافه از مقعدم زده بیرون میشه با لیزر برداشتش که جاش نمونه؟

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام بله لطفا از مطب وقت ویزیت بگیرید.

 39. Avatar زهرا ش گفت:

  سلام
  من نوزده سالمه و مجرد هستم در بیرون مقعدم یک بیرون زدگی هست اولش کوچیک بود ولی روز ب روز بزرگ تر میشه نه درد دارم نه سوزش بنظر شما این مشکل باید قبل از ازدواج حل بشه یا بعد از ازدواج چون من مجردم و خجالت میکشم این مشکلم رو به مادرم بگویم؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است بر اثر یبوست مزمن این وضعیت به وجود آمده باشد و کاملا طبیعی است که بعد از یبوست این وضعیت بروز کند. اما حتما باید پیگیری کنید و برای درمان اقدام کنید. توصیه می کنم چنانچه نیاز به جراحی داشتید حتما به یک متخصص جراحی و لیزر ماهر و باتجربه مراجعه کنید که جراحی بدون اسکار و بدون جای جراحی انجام شود. با توجه به این ازدواج هم نکرده اید بهتر است انوپلاستی با لیزر انجام شود.

 40. Avatar مهتاب گفت:

  سلام من قبلا رابطه مقعدی داشتم و الان یک گوشت اضافه از مقعدم زده بیرون. ممکنه این به دلیل رابطه قبلیم باشه؟ الان خیلی وقته که دیگه این کارو نمی کنم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله ممکن است قبلا آسیبی به ناحیه مقعد وارد شده باشد و یا بر اثر یبوست و عوامل دیگر تشدید شده باشد. در هر صورت جای نگرانی نیست با لیزر پرتوان درمان و برداشته می شود.

 41. Avatar طلا گفت:

  سلام
  من مدتی هست که یک زائده گوشتی در کنار مقعدم میبینم نه درد دارم نه سوزش و نه خارش من نوزده سالمه و مجرد هستم بنظر شما این مشکل باید قبل از ازدواج حل بشه یاد بعد از ازدواج چون من خجالت میکشم مشکلم رو به مادرم بگم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام قبل از ازدواج با لیزر پرتوان بدون اسکار برداشته می شود. نیازی نیست منتظر بمانید تا ازدواج کنید. طی این مدت ممکن است دچار عفونت و عوارضی مثل آبسه مقعدی شوید.

 42. Avatar مهسا گفت:

  سلام
  من کنار کشاله رانم تقریبا جایی ک موقع راه رفتن بهم ساییده میشه… ضایعه گوشتی در آوردم نه درد داره ن خارش ن سوزش هیچی هیچی.. ولی خیلی میترسم ک زگیل هست یا نه.تو گوگل خیلی مطلب خوندم ک یکیش نوشته بود بخاطر سایش و پارچه شلوارم میشه باشه.. من تو سرکارم دائم در حال راه رفتنم کلا شلوار جین هم میپوشم.. خیلی استرس دارم میشه راهنماییم کنین

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمال های گوناگونی وجود دارد که بعد از ویزیت می توان نظر داد. احتمال کیست مویی کشاله ران نیز وجود دارد. به خصوص اگر پر مو باشید.

 43. Avatar م گفت:

  سلام ببخشید خانم دکتر من در حالت عادی در مقعدم گوشت اضافی احساس نمیکنم ولی بعد از مدفوع گوشت اضافه میاد بیرون علت ان چیست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام احتمالا به هموروئید داخلی درجه 3 مبتلا شده اید. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید. این مورد را پی گیری کنید تا دچار عوارضی مثل آبسه مقعدی و عفونت در ناحیه نشوید.

  2. Avatar محسن گفت:

   سلام خانم دکتر…بنده حدود یک سال است ک از شکم درد طرف چپ.باد روده ب شدت رنج میبرم…تازگیا فهمیدم ک معقدم گوشت اضافه بزرگ هست.میخواستم بدونم آیا شکم درد ب خاطره گوشت اضافی هس یا ن.خونریزی هم اصلا ندارم

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام درد شکم می تواند به دلیل یبوست مزمن و یا روده تحریک پذیر و حتی دیگر بیماری های روده باشد. گوشت اضافه مقعدی نیز بر اثر شقاق، هموروئید یا یبوست مزمن درمان نشده بروز می کند. در هر صورت توصیه می کنم از مطب وقت ویزیت بگیرید تا وضعیت شما به درستی بررسی شود. بهتر است گوشت اضافه مقعدی با لیزر پرتوان برداشته شود و درمان یبوست به طور جدی پیگیری شود.

 44. Avatar غزل گفت:

  سلام. دچار زائده اطراف مقعدم هستم که به همین خاطر کلا از رابطه جنسی زده شدم و ازش دوری میکنم.زائده نه درد داره نه خونریزی.فقط ظاهر بدی داده و به اندازه یه نخود از مقعد بیرون زده و با فشار داخل و خودش با نفس کشیدنم بیرون میزنه. لطف میکنید برای درمان یه متخصص در مشهد بهم معرفی کنید؟ ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام متاسفانه در مشهد کسی را نمی شناسم. برای ویزیت آنلاین می توانید با مطب هماهنگ شوید.

 45. Avatar زهرا گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من چند ساله یه گوشت اضافه دراومده خیلی درد داره دهانه مقعد سفت میشه حتی نمیتونم بشینم انگار از داخل فشار میدن موندم چیکار کنم

  1. سلام ممکن است دچار هموروئید داخلی شده باشید. از مطب وقت ویزیت بگیرید. یک دوره داروی قوی برای شما تجویز می شود. اگر به نتیجه نرسید لیزر هموروئید یا برداشتن گوشت اضافه با لیزر پرتوان پیشنهاد می شود. جراحی با لیزر عوارض جراحی با تیغ را ندارد و بدون عود و اسکار انجام می شود.

 46. Avatar حامد ابومعرف گفت:

  سلام خانم دکتر. اگه ممکنه حتما پاسخ من رو بدین. ممنون میشم. من ماه پیش عمل لیزر هموروئید انجام دادم که به علت وسیع بودن سه ناحیه از موضع جراحی و لیزر و بخیه شد. یک هفته بعد دچار خونریزی شدیدی شدم که دکتر مجبور شدن یک بار دیگه بخیه‌ها رو محکم‌کاری کنن و درست از همون موقع دردناکترین روزای عمرم رو تجربه کردم. بعد از عمل دوم یه گوشت گنده توی مقعدم پدیدار شد. تقریبا به اندازه یک بند انگشت و نیم. یک طرف این گوشت یه زخم داره و مدام چرک و عفونت ازش خارج میشه. هر چی عکس و فیلم ازش گرفتم برای دکترم فرستادم همچنان اصرار دارن که خود به خود از بین میره. ولی همچنان یک ذره هم از اندازش کم نشده و خیلی درد دارم و اذیتم میکنه. آیا واقعا از بین میره و نیاز به عمل دوباره نیست؟

  1. سلام شما باید ویزیت شوید تا بتوان راجع به لیزر هموروئید که برای شما انجام شده است نظر داد. تمام جراحی های من با لیزر پرتوان و در یک جلسه انجام می شود.

 47. Avatar محمد گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر
  من 21 مرداد امسال عمل شقاق و هموروئید انجام دادم ولی فردای عمل متوجه شد جای پولیپی که برداشته شده خونریزی داره پیش دکترم رفتم و بخیه زد الان نزدیک چهار ماه هستش که گذشته من دیگه اون درد شقاق و هموروئید رو ندارم ولی یک گوشت اضافه بعد عمل به وجود اومده با دکتر که صحبت کردم گفت چیز مهمی نیست و اهمیت ندم اما جدیدا هم ترشح دارم از مقعد که دکترم گفت باید تا شش ماه صبر کنم و درست میشه ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. سلام وضعیت شما طبیعی نیست. از مطب وقت ویزیت بگیرید. حتی اگر عمل جراحی سنتی شقاق و هموروئید هم انجام داده باشید باید بعد از 2 ماه بهبود یافته باشید. در حال حاضر نزدیک به 4 ماه است که شما نه تنها بهتر نشده اید بلکه علائم بیشتری نیز نشان می دهید.

 48. Avatar فاطمه گفت:

  سلام دکتر
  آیا ممکنه بعد از رابطه جنسی از طریق مقعد این مشکل رخ بده؟ من بعد از اولین رابطه ام با همسرم یک روز بعدش همچین چیزی رو متوجه شدم و دیدم ناحیه مقعدم یه تیکه گوشت اضافه به وجود اومده و دست که میزنم درد داره یه کوچولو !

  1. بله ممکن است بر اثر فشار دچار عوارض مقعدی مثل هموروئید شده باشید. از مطب وقت ویزیت بگیرید بعد از معاینه برای شما داروی مناسب تجویز می شود.

 49. Avatar Rana گفت:

  سلام خانوم دکتر من چند وقتی میشه ناحیه مقعدیم گوشت اضافه درآورده خیلی میترسم از جراحی درد داره خانوم دکتر هزینش زیاد نیست چندساعت طول می‌کشه با لیزر بردارنش گوشت اضافش خیلی کمه

  1. سلام جراحی با لیزر درد ندارد و مشکلات جراحی با تیغ و کوتر را ندارد. هزینه جراحی با لیزر بیشتر از جراحی سنتی است اما به صرفه تر است. حدود 20 دقیقه طول می کشد.

 50. Avatar آیدا گفت:

  سلام من به تازگی زائده ای رو بیرون مقعدم مشاهده کردم و خیلی ترسیدم میشه منو راهنمایی کنید

  1. سلام اگر اخیرا دچار یبوست شدید شده اید یا یبوست مزمن دارید بروز این گوشت اضافه امری اجتناب ناپذیر است. توصیه می کنم از مطب وقت ویزیت بگیرید تا وضعیت شما و علت بروز بیماری بررسی شود. بعد از معاینه و تجویز دارو برای برداشتن گوشت اضافه با لیزر پرتوان هم می توانید اقدام کنید.

 51. Avatar Faf گفت:

  سلام خانوم دکتر من یکم گوشت اضافه مقعدی داشتم ولی هیچ درد و خون ریزی نداره خیلی کوچیکه الان باردارم برای بچه مشکلی پیش نمیاد؟

  1. سلام خیر برای بچه مشکلی پیش نمی آید اما برای شما ممکن است مشکلات زیاد و غیر قابل تحملی بروز کند. توصیه می کنم زایمان طبیعی نکنید و برای درمان گوشت اضافه مقعدی به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید.

 52. Avatar M گفت:

  سلام خانم دکتر مدتی هست یه زائده خیلی کوچولو از مقعد من بیرون زده که بهنگام دفع مدفوع درد داره،مدتی خوب هستم دومرتبه زائده رو تو دستم حس میکنم چی میتونه باشه؟زائده کوچک و به رنگ خود مقعد هست

  1. سلام ممکن است دچار هموروئید داخلی درجه سه شده باشید. با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید تا بعد از معاینه یک داروی مناسب برای شما تجویز شود. در صورتی که به موقع اقدام کنید می توانید از دارو نتیجه بگیرید. در غیر این صورت نیاز به لیزر هموروئید با لیزر پرتوان خواهید داشت.

 53. Avatar نینا گفت:

  سلام خانم دکتر. وقتتون بخیر. من قبلا مشکل یبوست داشتم ولی الان خدا رو شکر خیلی بهترم.اما شاید یک دوسالی میشه که یک گوشت بعد مقعدم حس می کنم که نرم هست و تقریبا نصف بند انگشت. اکثر مواقع باهاش مشکل ندارم. فقط موقع یبوست که دفعم با مشکل روبرو میشه به خونریزی می افتم و متورم میشه و خارش داره. ساکن مشهد هستم. چه باید بکنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت آنلاین با واتساپ بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه و شرح بیماری برای شما درمان و داروی مناسب تجویز خواهد شد.

 54. Avatar F گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید من گوشت اضافه مقعدمو با لیزر برداشتم و بخیه دارم تا چه مدتی بعد از عمل نباید اب بهش بخوره؟

  1. در این مورد باید از جراح خود سوال کنید. توصیه ای که من به بیماران خود می کنم این است که در چند ساعت اول پانسمان را خیس نکنند و 24 ساعت بعد از لیزر می توانند اجابت مزاج نرم داشته باشند. بنابراین یک روز بعد از لیزر گوشت اضافه می توانید حمام کنید و خود را آب بشویید.

 55. Avatar رضا گفت:

  سلام خانم دکتر من در مقعد پشتم یه گوشت کوچک در آمده اون رو باید چیکار کنم

  1. سلام اگر خیلی کوچک باشد برای شما بعد از معاینه پماد و دارو تجویز می شود. اما اگر با دارو درمانی به نتیجه نرسید توصیه می شود با لیزر پرتوان و توسط یک متخصص جراحی و لیزر برداشته شود.

 56. Avatar امير گفت:

  سلام و دورود
  آيا دكتر جراح هنگام عمل ليزري شقاق و هموروييد گوشت اضافه مقعد را برميدارد يا اينكه بعد از عمل مذكور نياز به عمل برداشتن گوشت اضافه هم لازم ميشود؟

  1. سلام اگر جراحی با لیزر پرتوان انجام شود تمام بیماری های مقعد در یک جلسه با لیزر درمان می شود. یعنی هموروئید و شقاق و گوشت اضافه مقعدی همزمان در یک جلسه و با لیزر برداشته می شود.

 57. Avatar بنفشه گفت:

  سلام خانم دکتر من یبوست شدید قبلا داشتم ویه تیکه گوشت اضافی به وجود اومده داخل مقعدم هیچ گونه رابطه جنسی نداشتم تا الان چطور متوجه بشم زگیله یا زائده گوشتی؟؟هر وقت یبوست دارم بزرگ میشه بعد دوباره گوچک میشه

  1. اگر این زائده گوشتی بعد از اجابت مزاج و یبوست بزرگ می شود به احتمال زیاد شما دچار هموروئید داخلی یا همان بواسیر شده اید. اگر به موقع مراجعه کنید برای شما داروی هموروئید تجویز می شود و با درمان یبوست و مصرف دارو به درمان قطعی دست می یابید. اما اگر پی گیری نکنید و دیر مراجعه کنید ممکن است نیاز باشد که با لیزر هموروئید گوشت اضافه برداشته شود.

 58. Avatar نگین گفت:

  سلام خسته نباشید من حدود سه هفته است که گوشت اضافه مقعدی دارم دردی ندارم هیچ مشکلی ندارم و اندازه اش بزرگ نیست رنگش کمی تیره است . میتونید راهنمایی کنید چکار باید بکنم ؟؟ ممنون

  1. سلام ممکن است به هموروئید داخلی درجه سه مبتلا شده باشید. زیرا هموروئید داخلی معمولا با علامت درد بروز نمی کند. هموروئید داخلی درجه سه به درمان های خانگی پاسخ نمی دهد و لازم است سریعا به یک متخصص مراجعه کنید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند.

 59. Avatar ناشناس گفت:

  سلام ببخشید من یه روزه که متوجه شدم یه چیز مثل جوش بزرگ در کنار مقعد دارم وقتی بهش دست میزنم دردناک هست اما نمیدونم گوشت هست یا نه ۱۷ سالمه ممکنه از یبوست باشه؟

  1. سله بله ممکن است بر اثر یبوست دچار هموروئید یا بواسیر شده باشید. همچنین بر اثر انسداد غدد و منافذ ناحیه مقعد نیز می توانید دچار آبسه مقعدی شوید. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

 60. Avatar ذذ گفت:

  سلام خانم دکتر من یه سالی میشه متوجه یه گوشت اضافه در مقعدم شدم ک فشارش بدم داخل باسنم میره وگرنه بیشترهم بیرون دقیقا رو مقعدم هست ولی کلا پانزده سالمه نمیدونم چیه گوشتی هست اصلا درد و خونریزی و هیچی نداره گفتم شاید کلا اینطور باشم ولی الان پی بردم خجالت میکشم به مامانم چیزی بگم اصلا نمیتونم به مامانم بگم من چیکار کنم این گوشت چیه

  1. سلام احتمالا شما یبوست مزمن دارید و به همین دلیل دچار هموروئید داخلی درجه 3 شده اید. اصلا خجالت ندارد و این بیماری بسیار شایع است. این مورد را با والدین خود درمیان بگذارید و به یک متخصص مراجعه کنید. اگر به موقع اقدام کنید و برای درمان یبوست نیز درمان های خانگی را انجام دهید با دارو درمانی بهبود می یابید. در هر صورت مراجعه به یک متخصص جراحی و لیزر برای تشخیص دقیق بیماری ضروری است.

   1. Avatar مهری گفت:

    سلام خسته نباشین من سه گوشت اضافه درآوردم رفتم پیشه یه دکتر جراحی برای برداشتن آنها به دکتر گفتم لیرز بهتره یا ته گفتن خوب نیست اینا همش الکیه گفتم پ با جراحی میشه برداشتن گفتن اصلا به اینا دست نزنید بهتره چون دوباره بر میگردن الان من موندم چیکار کنم تو رو خدا راهنمایی کنید

    1. سلام به یک متخصص جراحی و لیزر باتجربه مراجعه کنید و نسبت به جراحی و برداشتن این گوشت های اضافه با لیزر پرتوان اقدام کنید. اگر یبوست مزمن نداشته باشید و به ناحیه فشار نیاورید دیگر هیچ وقت عود نمی کند. وجود این گوشت های اضافه می تواند منجر به بروز عوارضی مثل آبسه و عفونت مقعدی شود.

 61. Avatar یاسر گفت:

  سلام
  سرکار خانم شما درشهر بوشهر هم عمل لیزر بواسیر درجه 4 رو انجام میدید .اگه جواب مثبت هست لطفاً در خصوص نحوه توی دهی راهنمایی بفرمائید.متشکرم

  1. سلام خیر متاسفانه. شما می توانید از مطب وقت ویزیت حضوری یا آنلاین بگیرید. بعد از هماهنگی های لازم یک روز تشریف میاورید تهران و لیزر انجام می شود.

 62. Avatar بدون نام گفت:

  سلام
  من هجده سالمه و مجردم چند ماه پیش متوجه گوشت اضافی ناحیه مقعدیم شدم ایا راه دیگه ای جز لیزر برای درمانش نیست چون خجالت میکشم ب کسی بگم

  1. حتما باید توسط متخصص جراحی معاینه شوید تا درمان مناسب به شما پیشنهاد شود. برخی بیماران دچار هموروئید خارجی خفیف می شوند که با دارو و رژیم غذایی مناسب قابل درمان است. اما هموروئید را با عنوان گوشت اضافه مقعدی می شناسند. ابتدا باید نوع بیماری توسط متخصص مشخص شود و سپس درباره درمان قطعی تصمیم گرفت.

 63. Avatar حسام اسماعیلی گفت:

  سلام
  من فیستول مقعدی داشتم، جراحی کردم با لیزر، الان یک سال گذشته، خوب شده، بعضی وقتا یه مقدار درد کوچیک میگیره،
  الان پوستم کامل بسته شده، ولی از زیر یه مقدار گوشت اضافه آورده، یه ذره سِفت شده، اون مشکلی نداره ، و خوب میشه ؟؟

  1. سلام خیر این وضعیت طبیعی نیست و باید به جراح معالج خود مجدد مراجعه کنید. یک سال پس از لیزر فیستول مقعدی شما نباید هیچ مشکلی داشته باشید.

 64. Avatar کوروش گفت:

  سلام دکتر من سه ماه گوشت اضافی در مقعدم دراومده البته یبوست داشتم‌مدتی همراه با خونریزی خبلی کم و سوزش زیاد که واقعا از شدت درد و سوزش اشکم در میومد الان یبوست م خیلی بهتر شده ولی اضافه گوستی که با چشم میشه دید و نوک ان تیز هست به اندازه نیم سانت و یکی که حالت ابسه داره . وقتی الکل بهش میزنم درد و سوزشم خیلی کم میشه لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام ممکن است دچار شقاق یا حتی آبسه مقعدی شده باشید. به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا بعد از معاینه برای شما داروی مناسب تجویز کنند. بعد از هر اجابت مزاج نیز در لگن آب گرم بنشینید و مراقب باشید مجدد دچار یبوست نشوید.

 65. Avatar نگین گفت:

  سلام.من مدتیه که یک گوشت اضافه روزی مقعدم دیدم و حس میکنم.ممکنه از عوارض رابطه مقعدی باشه؟و حتما درمان میشه؟

  1. سلام شما باید ویزیت شوید. اگر فقط گوشت اضافه مقعدی باشد با لیزر پرتوان و بدون اسکار برداشته می شود. گوشت اضافه مقعدی می تواند بر اثر هموروئید یا رابطه مقعدی بروز کرده باشد.

 66. Avatar راضیه گفت:

  سلام خانم دکتر وقت بخیر من ۵ سال پیش یه برجستگی سفید رنگ کوچیک داشتم که سوزش داشت و فشارش دادم ازش چرک اومد،دیگه درد و سوزشش از بین رفت ولی الان ۵ سال گذشته و گوشت اضافه شده و انگار که سوراخه،ولی نه درد داره و نه سوزشی فقط گوشت اضافس این چه بیماری هستش؟

  1. سلام شما باید معاینه شوید. محل تشکیل گوشت اضافه و سوراخی که میفرمایید باید بررسی شود.

 67. Avatar میلاد گفت:

  سلام و عرض ادب. پسری ۲۳ساله ام که ۶ سال پیش مورد تجاوز جنسی قرار گرفتم که باعث ایجاد زخم در مقعدم شد و بعد متوجه شدم که یه گوشت اضافه به اندازه یه نخود در مقعدم شکل گرفته طوری که پس از گذشت ۶سال هنوز گوشت اضافه مقعدم وجود داره و موقع دستشویی و دفع مدفوع گاهی احساس سوزش دارم، تا الان هم به پزشک مراجعه نکردم. چطور میتونم این زائده گوشتی را ازبین ببرم؟ ممنون میشم راهنمایی ام کنید. اگه خواستم جایی استخدام بشم و نیاز به معاینه مقعد باشه آیا رد میشم یا خیر؟نگرانم. کمکم کنید. ممنونم.

  1. سلام بابت اتفاقی که برای شما افتاده است متاسفم. معمولا گوشت اضافه مقعدی بر اثر هموروئید نیز بروز می کند. اگر جراحی گوشت اضافه مقعدی با لیزر پرتوان توسط متخصص جراحی و لیزر ماهر انجام شود اثری از آن باقی نخواهد ماند. بابت معاینه برای استخدام نیز اطلاعات دقیقی ندارم.

 68. Avatar ک.ح گفت:

  سلام خسته مباشید
  من ۲۰ سال دارم اطراف مقعدم به خاطر شستن زیاد ۲ تا برآمدگی کوچیک به وجود اومده محکم شستنی خون میاد و شستنی اذیت میکنه باید چیکار کنم حل بشه بدون جراحی .از هیدروکورتیزون استفاده کردم کمتر از یک هفته خیلی فرق کرد ولی باز وجو داره
  انگار چیزی درون برآمدگی گوشتی حرکت میکنه دست زدنی

  1. سلام به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. ناحیه مقعد را با شامپو بچه و به آرامی بشویید و به ناحیه فشار نیاورید. از هیچ گونه پمادی بدون تجویز پزشک استفاده نکنید زیرا استفاده از پماد نا به جا می تواند وضعیت شما را بدتر کند.

 69. Avatar مژی گفت:

  سلام
  من‌۴۷ ساله هستم‌ از دیشب متوجه شدم یه کیست کوچک سفت به اندازه نوک خودکار در یک بند انگشتی داخل معقدم ظاهر شده . هیچ درد و خونریزی و خارش ندارم .حتی احساسش هم‌ نمیکنم .میشه راهنمایی کنید من خارج از کشور زندگی میکنم و ببه دلیل شرایط کرونا دسترسی به دکتر و بیمارستان ندارم
  متشکرم

  1. سلام شما باید مراقب باشید که یبوست نگیرید و یک وقت ویزیت آنلاین از یک متخصص جراحی بگیرید. اگر دچار هموروئید داخلی شده باشید با اقدام به موقع با دارو درمانی به نتیجه می رسید. اما اگر آبسه مقعدی تشخیص داده شود باید سریعا توسط جراح تخلیه و درناژ شود

 70. Avatar امیر گفت:

  سلام ادرس مطب کجاست

  1. سلام تهران پاسداران نبش گلستان نهم پلاک 457 برای دسترسی به نقشه به بخش تماس با ما مراجعه کنید.

 71. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خانم دکتر من ۲۴ سالمه از زمانی که یادم هست گوشت اضافه مقعدی دارم فکر نمیکردم چیز خاصی باشه چون هیچ مشکلی ندارم نه درد نه خونریزی باید چیکار کنم آیا لازمه به پزشک مراجعه کنم؟

  1. سلام گوشت اضافه مقعدی بدون علامت درد می تواند نشانه هموروئید داخلی باشد. اگر هموروئید درمان نشود می تواند عوارضی مثل تنگی مقعد، آبسه مقعدی، و زخم و شقاق ایجاد کند.

 72. Avatar پرویزاسدی گفت:

  سلام شما بیمار آقا می‌پذیرید جوش مقعدی

  1. سلام بله برای پزشکان جنسیت یا حتی ملیت بیماران مطرح نیست و تمام بیماران پذیرش می شوند.

 73. Avatar فرزان گفت:

  سلام وقتتون بخیر من چند وقتیه قسمت بالایی معقدم مثل جوش میمونه ک ترکیده سوراخ مانند شده یکم ک فشار میاد بهش خونریزی میکنه تشخیصتون چیه ممنون

  1. سلام اگر این زائده در بیرون و بالای مقعد ایجاد شده است و در ناحیه رویش مو نیز دارید احتمالا دچار کیست مویی پایین کمر شده اید. اما اگر این زائده بسیار نزدیک به مقعد است احتمال بروز آبسه مقعدی و فیستول نیز وجود دارد. در هر صورت باید توسط یک متخصص جراحی و لیزر یا یک متخصص جراحی عمومی معاینه شوید.

 74. Avatar سارا گفت:

  سلام چندسالی هست که دسشویی کردن واسم سخته چون درد داره خون میاد و میسوزه و این واسم خیلی درد اوره که بعدها متوجه یه گوشت در اطراف مقعدشدم و گاهی موقع دسشویی کردن خیلی درد میگیره و میسوزه باید چیکار کنم تا دیگر این مشکل و درد نداشته باشم

  1. سلام احتمالا دچار شقاق مزمن و هموروئید شده اید. برای جلوگیری از بروز عوارض بعدی مثل آبسه مقعدی و فیستول حتما به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا برای شما دارو یا لیزر تجویز کنند. شما هم رژیم غذایی پرفیبر داشته باشید و مراقب باشید یبوست نگیرید.

 75. Avatar لیلی گفت:

  وقت بخیر، من به تازگی متوجه یه گوشت حالت اضافه کنار مقعدم شدم و ۱۶ سالمه،این گوشت جوریه که اول بار حس کردم مدل کل مقعد اینجوریه که از گوشت های مقعد حالت جداجدا هستن و چون به تازگی یه رابطه نصفه نیمه از پشت داشتم، گفتم شاید بخاطر این رابطه این قسمت دراومده و از حالت طبیعیش خارج شده، این گوشت حدود ۱ سانت هست و درادامه ی ناحیه تناسلی به سمت مقعدم هس،‌انگار قسمتی از سوراخ مقعده که از حالت طبیعیش خارج شده،‌میشه راهنماییم کنین که این دقیقا چی هست؟ و چیکار باید بکنم؟

  1. سلام شما باید معاینه شوید تا بتوان نظر قطعی داد اما احتمالا دچار هموروئید شده اید. توصیه می کنم به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا برای شما داروی مناسب تجویز کنند. از ایجاد فشار بر ناحیه مقعد و بروز یبوست جلوگیری کنید و اگر دفع مدفوع روزانه و نرم ندارید از شربت ملین استفاده کنید و روزی 10 لیوان آب بنوشید. مراجعه به متخصص را در اولویت اول قرار دهید.

 76. Avatar Shabani گفت:

  سلام من گوشت اضافی نرم بغل معقد ام دارم ، باید چه کار کنم ؟

  1. سلام به یک متخصص جراحی و لیزر ماهر مراجعه کنید تا با لیزر پرتوان گوشت اضافه را خارج کنند. در صورتی که این گوشت اضافه هموروئید خارجی خفیف باشد با دارو درمانی و رژیم غذایی مناسب بهبود می یابید.

 77. Avatar شکوه گفت:

  یک گوشت نرم وجود داره ن خون ریزی ن درد این چی میتونه باشه

  1. سلام ممکن است هموروئید یا اسکین تگ باشد. به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. در صورتی که این زائده گوشتی با دارو درمان نشود بهتر است با لیزر پرتوان توسط متخصص جراحی برداشته شود.

 78. Avatar محرابی گفت:

  سلام خانوم دکتر، من ۷ ماه پیش از کرم موبر در ناحیه مقعد استفاده کردم و همون موقع به شدت اون ناحیه سوخت و بعدش یه جوش کوچولو زد اما الان که چند ماه گذشته اندازه یه عدس شده که حسش میکنم اما خون ریزی نداره خارش هم نداره فقط هنگام مدفوع تا سه چهار ساعت بعدش خیلی خیلی کم اگه فشارش بدم درد میگیره و نگرانم کرده من هم به شدت فوبیای مراجعه به پزشک دارم خیلی میترسم، میشه راهنمایی کنید؟

  1. سلام از مطب وقت ویزیت بیماران راه دور بگیرید بعد از ارسال عکس برای شما داروی مناسب تجویز می شود. اگر یک آسیب سطحی بر اثر استفاده از کرم موبر باشد با دارو درمان می شوید. اما اگر مشکل دیگری مثل آبسه مقعدی باشد باید تخلیه و جراحی شود.

 79. Avatar a گفت:

  سلام. من 17سالمه. تقریبا 5ساله یه گوشت اضافه کنار مقعدمه. ممکنه خودش خود به خود خوب شه؟من میترسم به کسی بگم. هیچ دردو خارش و خونریزی هم نداره

  1. سلام خیر خود به خود درمان نمی شود و اگر بترکد امکان بروز آبسه مقعدی متعدد و بروز عوارض دیگر وجود دارد. به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا وضعیت شما را بررسی کنند.

 80. Avatar Arezu گفت:

  سلام خانوم دکتر وقتتون بخیر
  من حدودا ده روزه ی گوشت اضافه از مقعدم بیرون زده درد و خونریزی نداره فقط خارش دارم چیکار کنم؟ علت این زائده گوشتی چیه؟
  و اینکه بین واژن و مقعدم حالت چندتا نقطه برآمدگی همرنگ پوستم ایجاد شده این چیه؟؟
  لطفا کمکم کنید خیلی فکرمو مشغول کرده

  1. سلام احتمالا دچار هموروئید داخلی درجه سه شده اید. اما بدون معاینه نمی توان نظر قطعی داد. از مطب وقت ویزیت بگیرید و یا به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه بفرمایید.

   1. Avatar Arezu گفت:

    سلام
    خانوم دکتر من ب متخصص زنان مراجعه کردم و گفت ک اون زائده گوشتی بواسیرته ک زده بیرون خودش خوب میشه درسته ایا؟؟
    و اینکه حدس زدم زگیل تناسلی زدم و دکتر تایید کرد لیزر رو ب من پیشنهاد دادن اما من دو دلم ک انجام بدم یا ن پماد برام نوشته و چندتا قرص دوتا زگیل کنار مقعدم زدم و چندتا داخل واژنم کنار مقعدم همون دوتاس زیاد نشده اما داخل واژنم احساس میکنم بیشتر شده و شبیه گل کلمه حالت لایه لایه کنار همدیگه خیلی نگرانم نمیدونم چکار کنم توروخدا راهنمایی کنید چکار باید کنم چ دارویی مصرف کنم لیزر کنم یا ن؟

 81. Avatar حدیث گفت:

  سلام خانوم دکتر من اطراف مقعدم گوشت های اضافه در اومده و باید چک اپ بشم ولی ایران نیستم و تا تابستونم نمیتونم بیام امکان ویزیت انلاین هست؟ واقعا نمیدونم چکار کنم

  1. سلام بله از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. شرایط ویزیت آنلاین را هم می توانید در همین سایت مطالعه کنید.

 82. Avatar ناهید گفت:

  سلام خانوم دکتر من ۳سالی هست بعد یبوست شدید که از کودکی داشتم یه گوشتی زده بیرون ولی درد نداره مشکلی ندارم اما میترسم سرطان و عفونت نگیرم ازش.‌به دکتر جراح زنان گفتم گفت مشکلی تیست بزلر بمونه

  1. سلام به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید. احتمالا دچار هموروئید داخلی درجه 3 شده اید. اگر هموروئید درمان نشود منجر به بروز عوارض گوناگونی می گردد.

 83. Avatar Arezu گفت:

  سلام
  خانوم دکتر من ب متخصص زنان مراجعه کردم و گفت ک اون زائده گوشتی بواسیرته ک زده بیرون خودش خوب میشه درسته ایا؟؟
  و اینکه حدس زدم زگیل تناسلی زدم و دکتر تایید کرد لیزر رو ب من پیشنهاد دادن اما من دو دلم ک انجام بدم یا ن پماد برام نوشته و چندتا قرص دوتا زگیل کنار مقعدم زدم و چندتا داخل واژنم کنار مقعدم همون دوتاس زیاد نشده اما داخل واژنم احساس میکنم بیشتر شده و شبیه گل کلمه حالت لایه لایه کنار همدیگه خیلی نگرانم نمیدونم چکار کنم توروخدا راهنمایی کنید چکار باید کنم چ دارویی مصرف کنم لیزر کنم یا ن؟

 84. Avatar فاطمه. گفت:

  سلام خسته نباشید . من کمی خارش داشتم و بعد از یکی یا دوهفته یک دفعه متوجه زایده گوشتی کوچیک شدم ۲۱ سالمه و این که درد و خونریزی هم ندارم . قبل از این هم ک بفهمم یبوست خیلی کم داشتم و نمیدونم الان چی کار کنم

  1. سلام احتمالا مبتلا به هموروئید شده اید. علاوه بر این که باید رژیم غذایی مناسب داشته باشید و برای درمان یبوست اقدام کنید به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا اقدامات درمانی پزشکی را برای شما انجام دهند.

 85. Avatar Movahedi گفت:

  سلام خانم دکتر من دچار هموروئید هستم الان چند روزی که توالت میرم وقتی مدفوع میکنم خونریزی دارم و نقطه سفید در مقعد به وجود آمده نشانه چیست؟

  1. سلام ممکن است علاوه بر هموروئید دچار شقاق و آبسه مقعدی و دیگر بیماری های مقعد نیز شده باشید. برای جلوگیری از عوارض درمان نکردن هموروئید به یک متخصص جراحی عمومی یا متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا اقدامات پزشکی لازم برای شما انجام شود.

 86. Avatar Movahedi گفت:

  سلام من دچار هوروئید هستم والان چند روزی که وقتی توالمیرم هنگام مدفوع خونریزی دارم و نقطه سفید در مقعد وجوددارد نشانه چیست؟

  1. سلام احتمالا به عفونت و آبسه مقعدی و حتی فیستول مقعدی دچار شده اید. به یک متخصص مراجعه کنید.

 87. Avatar رز گفت:

  سلام وقت بخیر. من خانمی ۳۲ ساله هستم که از ۱۶ سالگی بعلت استفاده نادرست از ژیلت زخمی بر لبه مقعد ایجاد کردم. بعد خوب شد اما بعد از مدتی یبوست گرفتم اون زخم دوباره ایجاد شد. چون درد نداشت تدجهی نکردم اما بعد از مدتی تبدیل به پوست اضافه شد و الان خیلی بزرگ شده. از طرفی مشکل یبوست رو دارم که چندوقت یکبار عود میکنه و باعث ایجاد زخم های جدید لبه مقعد شده که اونها هم تبدیل به گوشت اضافه شدند. درمان داره یا جراحی نیاز هست؟

  1. سلام باید معاینه شوید احتمالا باید جراحی شوید. گوشت های اضافه مقعدی با دارو از بین نمی روند و بهتر است با لیزر پرتوان بدون اسکار برداشته شوند.

 88. Avatar علیرضا گفت:

  سلام خانم دکتر من یک گوشت اضافه در بیرون مقعدی دارم با درمان خوب میشه خیلی کوچیکه

  1. سلام باید معاینه شوید. اگر واقعا گوشت باشد و التهاب و غیره نباشد حتما باید لیزر یا جراحی شود.

 89. Avatar فاطمه گفت:

  سلام خانوم دکتر.خوبید
  خانوم دکتر من 24 سالمه و 2 بچه دارم برای زایمان اولم ی گوشت اضافه کوچیک داشتم واس زایمان دومم بشدت یبوست و باعث شدگوشت اضافع دیگه هم بزنه بیرون قدعدسه ولی درد داره موقع اجابت مزاج و خوتریزی کنار بواسیر اولی هم ی کوچواو دیگه دراومده واینکه ببخشید موقع اجابت مزاج ک تموم شد انگشت میکنم داخل قدی بند انگشت میکنم داخل ب ی گوشی میخوره انگار اون گوشته سد شده چیکارکنم دکتررفتم قرص سی لاکس و شربت لاکسی ژل دادن ولی بازم اولش یبوستم چیکارکنم حالم بده

  1. سلام برای لیزر هموروئید و برداشتن گوشت اضافه با لیزر پرتوان اقدام کنید.

 90. Avatar k گفت:

  سلام در مشهد متخصص جراح خوب سراغ دارید برای این مشکل

  1. سلام خیر متاسفانه. بهتر است به دنبال یک متخصص جراحی و لیزر با سابقه باشید که این جراحی را با لیزر پرتوان انجام می دهند.

 91. Avatar معصومه گفت:

  سلام خانم دکتر. من همین مشکل دارم که یک تیکه گوشت اضافه درناحیه مقعد دارم که گاهی کوچیک و گاهی بزرگتر میشه هنگام مدفوع خونریزی و سوزش دارم ایا درمان خانگی و پمادی هم وجود داره؟

  1. سلام روش های خانگی تنها برای تخفیف درد یا پیشگیری از بیماری کاربرد دارد. از مطب وقت ویزیت بگیرید. توصیه می شود از موارد با لیزر پرتوان و نزد متخصص جراحی و لیزر ماهر درمان شود.

 92. Avatar زهرا گفت:

  سلام خوبین خانم دکتر من قسمت مقعدم گوشت اضافه یهو متوجه شدم شلوار تنگ خیلیی میپوشم یبوستم خیلییی دارم اذیتم میکنه لطفا کمکم کنین تشکر از اصفهان هسم

  1. سلام از مطب وقت ویزیت آنلاین بگیرید. بعد از ارسال عکس از ناحیه برای شما داروی مناسب تجویز خواهد شد. همانطور که فرمودید دیگر شلوار تنگ نپوشید و از شربت ملین برای رفع سریع یبوست استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *