بیماری های مقعد

گوشت اضافه مقعدی

گوشت اضافه مقعدی

اگر مبتلا به هموروئید یا بواسیر هستید حتماً باید اطلاعاتی در مورد اینکه گوشت اضافه مقعدی چیست داشته باشید. گوشت اضافه مقعدی به رشد غیر سرطانی پوست اطراف مقعد گفته می شود. گوشت اضافه مقعدی معمولا به دنبال یک بیماری مقعدی درمان نشده مثل هموروئید و شقاق و به خصوص هموروئید ترومبوزه تخلیه نشده بروز می کند.

اندازه تکه های گوشتی اضافی که در اطراف مقعد یا روده بزرگ تشکیل می شوند معمولاً کوچک و کمتر از چند میلیمتر هستند و رنگ گوشت اضافه مقعدی ممکن است به همان رنگ پوست کمی تیره تر باشد. این بیماری معمولاً مشکل خاصی ایجاد نمی کند. البته معمولاً علامت بیماری ترومبوز یا هموروئید و یا سایر بیماری‌ها می باشد و به تنهایی نمی تواند بروز کند.
گوشت اضافه مقعدی بر زیبایی بافت اطراف مقعد تاثیر نامطلوب می‌گذارند و حالت ناخوشایندی را به وجود می‌آورند که باعث ایجاد حساسیت و خارش هم می شود. شما خودتان اقدام به برداشتن یا حذف گوشت اضافه مقعدی نکنید. برداشتن آنها باید توسط متخصص جراحی و لیزر و یا یک متخصص جراحی عمومی انجام شود. ولی واقعا گوشت اضافه مقعد چیست و چگونه اطراف مقعد ایجاد می شود و چطور می توانیم آنها را از بین ببریم.

روش خانگی برای از بین بردن گوشت اضافه مقعدی چیست؟

شاید مشتاق باشید بدانید که روش خانگی برای از بین بردن گوشت اضافه مقعدی چیست اما خوب است بدانید که گوشت اضافه مقعدی یک رشد غیر سرطانی است و تلاش برای از بین بردن آنها در خانه می تواند باعث درد و عوارض دیگری شود و روش های خانگی برای حذف یا درمان آنها در این ناحیه حساس وجود ندارد و اثبات نشده است.
درمان و جداسازی آنها باید حتما توسط یک متخصص جراحی انجام شود زیرا به دلیل نزدیکی به محل مقعد باکتری های موجود در مدفوع می تواند باعث صدمه و عفونت جدی به مقعد شود. بعضی وقت ها گوشت اضافی مقعدی ممکن است بیش از حد و به طور غیر عادی رشد کنند و حالت سرطانی به خود بگیرد که در این موارد غیر معمول باید حتماً با متخصص جراحی مشورت کنید.

علل بروز گوشت اضافه مقعدی چیست ؟

گوشت اضافه مقعدی ممکن است تقریباً در هر نقطه از پوست اطراف مقعد ظاهر شود. برخی از افراد ممکن است از نظر ژنتیکی نسبت به ایجاد آنها مستعدتر باشند. گوشت اطراف مقعد معمولاً از بافت های اطراف آن شل تر و نرم تر است. زیرا پوست در این ناحیه باید در حین حرکت روده بزرگ، باز و متسع شود تا مدفوع بتواند به راحتی خارج شود.

اگر رگ های خونی اطراف مقعد دچار تورم و التهاب شوند،گوشت اضافه مقعدی ایجاد می شود زیرا بعد از کاهش تورم مقداری از گوشت اضافی مقعدی به همان حالت متورم و متسع باقی خواهند ماند.

عواملی که باعث متورم شدن رگهای مقعد می شوند شامل موارد زیر می باشد:

 • بواسیر
 • یبوست
 • اسهال
 • بلند کردن اجسام سنگین
 • ورزش سنگین
 • بارداری
 • لخته شدن خون

علت های اصلی ایجاد گوشت اضافه مقعدی چیست؟

آگاهی در مورد اینکه علت اصلی بروز گوشت اضافه مقعدی چیست به پیشگیری از ایجاد آن کمک می کند. سه علت اصلی باعث تشکیل گوشت اضافی در این ناحیه می شود که شامل:

اصطکاک یا سوزش: گوشت اضافه مقعدی بیشتر در چین های این ناحیه ایجاد می شوند و ممکن است به دلیل اصطکاک ناشی از ورزش، نشستن طولانی مدت یا لباس های تنگ ایجاد شوند و رشد بیشتری پیدا کنند.

اسهال یا مدفوع شل به طور مکرر باعث تحریک پوست اطراف مقعد می شود، زیرا مدفوع اسیدی است و اگر این ناحیه با کاغذ توالت خشن پاک شود بروز گوشت اضافه مقعدی را باعث می شوند.

یبوست: پوست باید کشیده شود تا بتواند مدفوع بزرگ یا سخت را در خود جای دهد. در این مواقع یک کرنش ساده می تواند به ناحیه مقعد فشار وارد کند و منجر به پارگی مویرگ های خونی در مقعد شود. اگر پوست مقعد بعد از این اتفاق به حالت اولیه خود باز نگردد گوشت اضافه مقعدی ایجاد خواهد شد.

بواسیر: هموروئید یا بواسیر یکی از بیماری‌های بسیار شایع می باشد و تقریبا از هر ۲۰ نفر یک نفر به آن مبتلا خواهد شد. این بیماری یکی از دلایل اصلی ایجاد گوشت اضافه مقعدی می باشد. در بیماری هموروئید رگهای اطراف این ناحیه متورم و ملتهب می شوند. بعد از اینکه بواسیر یا هموروئید درمان شد و بهبود پیدا کرد رگ ها به حالت اولیه خود باز خواهند گشت و کوچک می شوند اما بعضی از مناطق مقعد ممکن است به حالت کشیده باقی بمانند و گوشت اضافه مقعدی را تشکیل دهند.

بیماری کرون: یکی از بیماری های التهابی روده می‌باشد که باعث بروز اسهال و یبوست مکرر خواهد شد. یک مطالعه که در سال ۲۰۰۸ انجام شده نشان داده که افراد مبتلا به بیماری کرون به احتمال زیاد دچار گوشت اضافه مقعدی خواهند شد.

 روش تشخیص گوشت اضافه مقعدی چیست؟

در پاسخ به این سوال که روش تشخیص گوشت اضافه مقعدی چیست باید گفت که اگر گوشت اضافه مقعدی به راحتی قابل مشاهده باشد با یک معاینه فیزیکی ساده توسط پزشک قابل تشخیص است. در غیر این صورت نیاز به انجام معاینات دقیق تر از طریق تصویربرداری پزشکی و یا معاینه با انگشت توسط پزشک می باشد.

اگر گوشت اضافه مقعدی رشد زیادی کرده باشد ممکن است تصویربرداری دیجیتال از داخل روده بزرگ انجام شود زمانی که پزشک نیاز به معاینه های دقیق و عمیق تر داشته باشد از روش سیگموئیدوسکوپی استفاده می‌کند. سیگموئیدوسکوپی همیشه برای تشخیص گوشت اضافه مقعدی لازم نیست. پزشک این عمل را فقط هنگامی انجام می دهد که احتمال می دهد فرد مبتلا به پولیپ روده بزرگ نیز شده باشد.

درمان گوشت اضافه مقعدی چیست؟

مهم است که بدانیم روش درمان گوشت اضافه مقعدی چیست اما همیشه هم برداشتن یا درمان گوشت اضافه مقعدی ضروری نیست. بعضی از این گوشت های اضافی اگر خیلی کوچک باشند بدون انجام برش قابل برداشتن هستند. پزشک با استفاده از لیزر پرتوان می تواند بدون خونریزی و اسکار این گوشت های اضافه را بردارد.

همچنین ممکن است پزشک از روش لیزر درمانی برای از بین بردن گوشت اضافه مقعدی استفاده کند که به این ترتیب بافت های اضافی به طور تدریجی با لیزر از بین خواهند رفت. این روش درمان برای گوشت اضافه هایی استفاده می شود که بر اثر تجمع لخته خون در ناحیه ایجاد شده است.

بعضی از گوشت های اضافه مقعدی را می توان با دقت با تیغ جراحی یا کوتر جراحی و قطع کرد اما گوشت های بزرگتر ممکن است نیاز به جراحی و بخیه های پیچیده داشته باشند. با این حال پزشکان این روش را توصیه نمی کنند زیرا باکتری های موجود در مدفوع به راحتی می تواند از طریق یک برش یا زخم کوچک باعث عفونت ناحیه مقعدی شوند.

اگر گوشت اضافه مقعدی با روش لیزر و یا جراحی برداشته شود معمولاً افراد می‌توانند همان روز به خانه برگردند و فعالیت‌های عادی خود را از سر بگیرند. اما در مورد انجام ورزش شدید پزشکان توصیه می‌کنند که بعد از چند روز استراحت به فعالیت های شدیدتر بپردازند.

سوالات متداول گوشت اضافه مقعدی

1- آیا برداشتن یا حذف گوشت اضافه مقعدی در خانه عوارض دارد؟

بله برداشتن گوشت اضافه مقعدی در خانه باعث خونریزی و عفونت در ناحیه مقعد می شود. بهتر است گوشت اضافه مقعدی توسط متخصص جراحی و لیزر با لیزر پرتوان برداشته شود.

2- علائم بروز گوشت اضافه مقعدی چیست؟

خارش، تورم ،سنگین شدن ناحیه مقعد، مشکلات نظافت و بهداشتی مقعد و بثورات پوستی قرمز رنگ از علائم بروز گوشت اضافه مقعدی می باشد.

3-آیا گوشت اضافه مقعدی بدون هیچ درمانی خود به خود می تواند ناپدید شود؟

بعضی از گوشت های اضافه مقعدی که وسیع نیستند ممکن است ظرف چند روز خود به خود همزمان با درمان هموروئید بهبود یابند و ناپدید شوند. اگر بیش از 2 روز این وضعیت ادامه یابد حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا دارو یا روش درمانی مناسب دیگری برای شما تجویز کنند.

4-آیا احتمال عود مجدد گوشت اضافه مقعدی بعد از جراحی وجود دارد؟

بله . در صورت ابتلای مجدد به هموروئید و یا عدم درمان کامل هموروئید امکان ایجاد دوباره گوشت اضافه مقعدی وجود دارد. اگر این جراحی با لیزر پرتوان انجام شود و از بروز یبوست و بیماری های مقعدی جلوگیری کنید دیگر بازگشت نخواهد داشت.

5-آیا گوشت اضافه مقعدی باعث خونریزی در ناحیه مقعد می شود؟

بله ممکن است در صورت حرکات روده بزرگ و فشار به ناحیه مقعد به رگ های آن آسیب وارد شده و گوشت اضافه مقعدی خونریزی نماید.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

74 دیدگاه برای “گوشت اضافه مقعدی

 1. Avatar amirm گفت:

  من چند هفته ای است که یه تیکه گوشت در مقعد مشاهده کردم این تکه خیلی کوچک است ایا باید دکتر بروم ،میشه با درمان خانگی ترمیم شود؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکنه با درمان خانگی غلط گوشت اضافه مقعدی بزرگ تر شود حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا با تشخیص صحیح درمان درستی را برای شما تجویز کنند.

 2. Avatar امین گفت:

  خانم دکتر من بعد از یک دوره هموروئید ترومبوزه دارو مصرف کردن الان گوشت اضافه مقعدی درآوردم اینو باید چی کار کنم دارویی هست که اینو از بین ببره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر هموروئید ترومبوزه طی همان 72 ساعت اولیه تخلیه نشود و دارو درمانی شود بیمار دچار گوشت اضافه مقعدی می شود. بهتر است این زائده را با لیزر پرتوان و نزد یک متخصص جراحی و لیزر بردارید. درمان هموروئید اگر به درستی انجام نشود این مشکلات را به دنبال خواهد داشت.

 3. Avatar Dor گفت:

  سلام وقت بخیر . من چند سالی هست که متوجه یه این زائده اضافی شدم و سن زیادی هم ندارم ۱۸ سالمه و به مادرم که گفتم گفت از بچگیت این زائده وجود داشته و خیلی هم بزرگ نیست و تا الان من دردی هم احساس نکردم مگر در مواقعی خیلی کم مثلا به علت یبوست با روش لیزر میشه این زائده رو برداشت ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله حتما از والدین خود بخواهید که به این مورد رسیدگی کنند تا در آینده دچار عفونت و آبسه و عوارض دیگر این گوشت اضافه مقعدی نشوید. با لیزر پرتوان نزد متخصص جراحی و لیزر می توانید این زائده را بدون اسکار و عارضه بردارید.

  2. Avatar سرور گفت:

   سلام اگر گوشت اضافه مقعدی از داخل بزنه بیرون چی میتونه باشه درد هم نداره فقط گاهی خون میاد

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام امکان دارد که به هموروئید داخلی درجه 3 یا درجه 4 مبتلا باشید این نوع هموروئید معمولا درد ندارد. حتما به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه فرمایید تا وضعیت شما را بررسی بفرمایند.

 4. Avatar کاوه گفت:

  سلام و عرض ادب
  بنده به علت یبوست خیلی شدید از سه سال پیش دچار این مشکل شدم.خارش خیلی شدید هرروز،نشستن با درد،خونریزی،الان حتی اندازش از یک نخودم بزرگتر شده و بعضی شبا حتی خوابم نمیبره از درد.ضایعه گوشتی خارجیه و قشنگ با چشم دیده میشه.چندبار به پزشک مراجعه کردم.کلونوسکوپی هم انجام دادم.از گوشت اضافی هم بارها واسه پزشک گفتم ولی فقط دارو دادن.الان وضعیتم خیلی وخیمه.نمیدونم چیکارکنم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در صورتی که دارو درمانی طی 10 روز جواب ندهد جراحی با لیزر توصیه می شود. به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه مراجعه کنید و اجازه ندهید که بیماری شما بیش از این مزمن شود.

 5. Avatar سارا گفت:

  سلام خانم دکتر من دهانه مقعد یه گوشت اضافه دارم میتونم با نخ محکم ببندم تا خون بهش نرسه و بیفته؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به هیچ عنوان این ناحیه را دستکاری نکنید و به یک متخصص جراحی مراجعه کنید. ممکن است درد زیادی را متحمل شوید و دچار عفونت و حتی آبسه مقعدی شوید.

 6. Avatar ش گفت:

  سلام خانوم دکتر . من قبل بارداری در اثر یبوست شدید دچار شقاق شدم و طی دوران بارداری دچار اضافه گوشت مقعدی شدم . الان ۲ ماهه زایمان کردم خیلی کوچیک شده بود ‌ ولی ناگهانی ۲ روزه خیلی بزرگ و سفت و دردناک شده . دلیلش چیه بنظرتون .

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است دوباره بر اثر یبوست تشدید شده باشد در هر صورت برای معاینه با مطب تماس بگیرید و وقت ویزیت بگیرید.

 7. Avatar مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر چطور میتونیم در خانه گوشت اضافرو برداریم؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام راهی برای برداشتن گوشت اضافه مقعدی در خانه وجود ندارد و به شدت از دستکاری ناحیه مقعد پرهیز کنید.

 8. Avatar مهدی گفت:

  سلام خانم دکتر چطور میتونیم در خانه گوشت اضافرو برداریم؟؟دارو چی مصرف کنم؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   حتما به یک متخصص جراحی عمومی که ترجیحا جراحی با لیزر باشد مراجعه کنید و از خوددرمانی و دستکاری ناحیه مقعد پرهیز کنید.

 9. Avatar Avina گفت:

  سلام خانم دکتر
  من الان یک روزه گوشته اضافه مقعد رو دیدم ایا برای این گوشته اضافه میشه کاری دیگری انجام داد؟! مثلا با قرص از بین میره؟! من سن و سالم کمه ۱۵سالمه از عمل میترسم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا دارو درمانی برای گوشت اضافه مقعدی کارساز نیست. با لیزر می توان این گوشت اضافه را برداشت. حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید تا علت بروز بیماری نیز مشخص و درمان شود تا دوباره عود نکند. معمولا گوشت اضافه مقعدی به دنبال یک هموروئید درمان نشده بروز می کند.

 10. Avatar fhim گفت:

  سلام هزینه لیزر حدودا چقدر هستش

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   لطفا با مطب تماس بگیرید.

   1. Avatar M گفت:

    با سلام خانم دکتر سعادتی من ۱۸ سالمه و دقیقا لبه ی مقعدم یه تیکه گوشت خیلی سفت در اومده مثل جوشه ولی جوش نیست موقع مدفوع هم خونریزی دارم هم درد این چه جور بیماریه؟و اینکه درمانش چیه؟

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام شما باید معاینه شوید و دیگر علائم شما مورد بررسی قرار بگیرید شرایط ویزیت آنلاین را مطالعه بفرمایید. یکی از بیماری های شایعی که با این علائم بروز می کند هموروئید می باشد.

 11. Avatar محمود گفت:

  عمل فیستول و هموروئید با لیزر انجام دادم اما بعد از عمل گوشت اضافه بوجود آمده ولی دکتر میگه طبیعی است

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بعد از جراحی های وسیع هموروئید بیماران دچار تورم می شوند که معمولا تصور می کنند که گوشت اضافه است. طبق دستور جراح معالج مراقبت کنید تا التهاب بعد از جراحی شما سریعتر بهبود یابد.

 12. Avatar کیانا گفت:

  سلام،میخواستم بدونم هزینه ی درمان گوشت اضافه با لیزر چقدر میشه؟من فقط ی دونه گوشت اضافه بیرون مقعدم ب مدت دو سه ماهه ک دارم
  باید برای درمانش چقدر هزینه کنم؟و اینکه با دارو مصرف کردن خوب نمیشه؟حتما باید لیزر کنم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام یک وقت ویزیت حضوری یا آنلاین بگیرید ابتدا برای شما دارو تجویز می شود اگر بعد از یک دوره مصرف دارو بهبود نیافتید لیزر به شما پیشنهاد خواهد شد.

 13. Avatar Ali گفت:

  با سلام و خسته نباشید خدمت پزشک و متخصص😉عزیز.من 17 سالمه از تقریبا 3سال پیش دچار این بیماری شدم.اولا خجالت میکشیدم و تا الان هم به هیچکس نگفتم.قبلا از یک طرف رشد کرده بود ولی یه بعدنا از یه طرف دیگه هم رشد کرد.😥به نظر ما میشه با بدون عمل و جراحی حل شد بصورتی که کسی متوجه نشود😢؟؟اگر توصیه ای هم برای درمان داشته باشید ممنون میشم😊.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام این مورد مسئله ای نیست که از والدین خود پنهان کنید. حتما با والدین خود به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه فرمایید بهترین مراقبتی که می توانید در منزل انجام دهید که اوضاع بدتر نشود جلوگیری از یبوست و مصرف میوه و سبزی است.

 14. Avatar رضا گفت:

  سلام ببخشید حدوداً چهار سال پیش من روی مقعد گوشت اضافه زده یا بیرون زدگی هموروئید ی هست نمی دونم. چون اصلا نه درد دارم نه خوارش نه خون ریزی چکار کنم..

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه کنید بعد از معاینه بیماری شما تشخیص داده می شود. برخی از انواع هموروئید درد و خونریزی ندارد و فقط گوشت اضافه یا توده قابل مشاهده است. معمولا علائمی مثل خارش نیز وجود دارد.

 15. Avatar عاطفه گفت:

  سلام خانوم دکتر..
  خانم دکترمن تقریبا سه روزه نمیتونم دسشویی بزرگ ب راحتی دفع کنم ودوروزپیش متوجه شدم انگارجلوی راهش بسته هست وقتی دیدم هنگام زورزدن یه گوشت خعلی بزرگ قرمزمیادبیرون وپس میره توروخدابگیدخطرناک ک نیس من الان چن روزه چیزی نمیخورم ک دسشویی نرم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است دچار هموروئید داخلی شده باشید. آب و آبمیوه زیاد بنوشید و به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه بفرمایید.

 16. Avatar Soheil گفت:

  سلام من یه 2ساله یه گوشت اضافه ای بغل مقعدم هست وبه اندازه یه نصف بنده انگشت هست و نرم هست.ودست بهش میزنم میسوزه وبعضی بختاخارش میگیرودردوخونریزی نداره وفقط میسوزه ومیخاره بنظرتون چه بیماری هستش

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید ویزیت شوید. بعداز معاینه تشخیص نهایی اعلام خواهد شد.

 17. Avatar niyosha گفت:

  سلام خسته نباشید من در مقعدم یه تیکه گوشت اضافی احساس میکنم و پارگی هایی هم هست وقتی که وقتی دفع دارم درد زیادی داره و چندبار هم خون اومده یک طرف دیگه هم حالت باد کردن داره آیا میشه با لیزر گوشت اضافی رو برداشت برای درمانش باید به چه دکتری مراجعه کنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله می توان با لیزر پرتوان گوشت اضافه مقعدی و زخم ها را درمان کرد و برداشت. شما می توانید به مطب من مراجعه کنید یا به هر متخصص جراحی عمومی و لیزر باتجربه دیگر.

 18. Avatar شقایق گفت:

  سلام دکتر خسته نباشید.گوشت اضافه بیرون مقعدم دارم بدون درد و خون ریزیه.خواستم بدونم اگه بیام خدمتتون و تشخیصتون این باشه که باید لیزر انجام بدم،میشه بگید دوره نقاهتش چقدره؟چندروز بعد از لیزر میتونم راه برم؟آیا نیاز به بستری شدن داره؟درد داره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لیزر گوشت اضافه مقعدی سرپایی انجام می شود و بعد از لیزر از کلینیک مرخص می شوید. یک شب در منزل استراحت می کنید و از فردای روز لیزر می توانید به کارهای روزمره خود برسید.

 19. Avatar پریا.م.ن گفت:

  سلام خانوم دکتر ، من مادرم ب بیماری رزآسه پوستی مبتلا هست ، و با خورن هر چیز تندی از مقعد سوزش و درد داشتن ک بعدا فک کردیم شاید بخاطر رزاسه و از داخل باشه و ی تکه گوشت اضافی هم هست، آیا درمان داره؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله با مطب تماس بگیرید و یک وقت ویزیت بگیرید. با لیزر می توان این گوشت اضافه را برداشت.

 20. Avatar asja گفت:

  سلام.وقتتون بخیر.من تازه متوجه یک زایده گوشتی قبل از مقعد شدم حدودا مثلا یک سانت قبل از مقعد.تقریبا اندازه سر یک انگشت هست.اصلا قبلا ندیده بودمش یا متوجهش نشده بودم یعنی احتمالا درعرص چندروز بوجود اومده…و هم اینکه ۶ماه پیش زایمان سزارین داشتم.چیزه بدیه؟ممکنه سرطانی باشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. اگر توده بدخیمی نباشد در یک جلسه و با لیزر به راحتی برداشته می شود.

 21. Avatar maryam گفت:

  سلام خانم دکتر من یبوست داشتم ویک روز قبل رابطه ازپشت بانامزدم دفع سنگینی داشتم که می‌سوخت حتی ت رابطه ام خیلی اذیت شدم الان حالتش ازدست داده ودل درد شدیدی سمت راست شکمم دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام به هیچ عنوان رابطه مقعدی نداشته باشید. شربت ملین استفاده کنید تا سریعا یبوست شما برطرف شود و رژیم غذایی پر فیبر داشته باشید. هر روز 8 لیوان آب بنوشید و به یک متخصص جراحی عمومی نیز مراجعه کنید تا برای شما پماد مناسب تجویز کنند. اگر بیش از 3 روز است که عمل دفع نداشته اید با کمک یک بهیار یا پرستار عمل تنقیه انجام دهید تا به بافت مقعد آسیب نرسد.

 22. Avatar الی گفت:

  سلام خانم دکتر مقعد من گوشت اضافه اورده البته الان هیچ مشکلی ندارم خواستم بدونم میتونم رابطه از پشت داشته باشم؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام گوشت اضافه مقعدی بهتر است با لیزر پرتوان جراحی و برداشته شود. ممکن است در آینده دچار عفونت و آبسه مقعدی شوید. به هیچ عنوان رابطه مقعدی پیشنهاد نمی شود. عوارض رابطه مقعدی را مطالعه بفرمایید.

 23. Avatar محیا گفت:

  سلام خانم دکتر من ۴ روزه عمل شقاق با لیزر انجام دادم ولی از روز دوم دیدم یه زائده اندازه عدس بیرون زده درصورتیکه اصلا قبل عمل نداشتم.به دکترم عکس فرستادم گفتن یخ بزار تا ده روز بعد…ولی خیلی درد میکنه آیا دوباره باید عمل بشه؟؟؟ یا التهابه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من شما را معاینه نکرده ام. طبق دستور جراح معالج مراقبت بفرمایید روزانه باید التهاب فروکش کند.

 24. Avatar رضا گفت:

  سلام‌خانم‌دکترمن چندسال‌بابیماری همورییددرگیربودم پارسال عمل کردم البته بابخیه..ازاهمون اول هاگوشت اضافی بودالانم‌بعدعمل‌بازم ازبین نرفته چیکارکنم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است گوشت اضافه مقعدی را با لیزر پرتوان و نزد یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه بردارید.

 25. Avatar صدف گفت:

  سلام خانم دکتر من 18 سالمه و یه ماهه که متوجه یه برجستگی در دهنه ی مقعدم شدم اندازش کوچیک هست و یکم شل تره و قابل لمس هستش من یبوست دارم و قبلا هنگام دفع کمی خون میومد ولی الان اینطور نیست به نظر شما این مشکل ساز میشه و غیر عادی هست چون سوزش و خاش نداره

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است که به هموروئید داخلی مبتلا شده باشید. برای درمان بیماری های مقعد هرچه سریعتر اقدام کنید دوره درمان کوتاهتر و موفق تری خواهید داشت.

 26. Avatar Miss zahra گفت:

  سلام من یه یک سالی هس ک بااین گوشت اضافی درگیرم ازترس دکترم نمیرم بعضی اوقات ترشح میکنه ک حس میکنم عرق سوز شدم بعضی اوقاتم دردو سوزش دارم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بهتر است که با لیزر پرتوان برداشته شود. ممکن است در آینده دچار عوارض مختلفی مثل آبسه مقعدی شوید.

   1. سلام وقتتون بخیر…من چند وقتیه ک در قسمت مقعدم یک تیکه گوشت اضافه به اندازه لپه کوچیک احساس کردم و رفتم پیش دکتر زنان و علتش هم بخاطر یبوست بوده ی سری پماد بمن داده ک باید وارد مقعدم کنم ایا این پماد باعث از بین رفتن این زائده گوشتی میشه یا نه؟….ایا لیزر یا جراحی هایی ک برای برداشتن این زائده گوشتی انحام میشه ضررهایی هم داره برای بعدها و بجز جراحی پماد یا دارویی وجود داره ک این زائده رو حل کنه؟؟؟….ممنون میشم اگه جواب بدین

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام من شما را معاینه نکرده ام اما در برخی موارد بیمار دچار هموروئید خارجی است و با اقدام به موقع به درمان هموروئید دست می یابد. اما اگر به معنای واقعی دچار گوشت اضافه مقعدی شده باشید باید با جراحی یا لیزر پرتوان برداشته شود. لیزر پرتوان عوارض جراحی سنتی را ندارد و اسکار و جای زخم بعد از لیزر باقی نمی ماند.

  2. Avatar علی گفت:

   سلام عمل تنگی آنال انجام دادم البته گوشت اضافه اطراف مقعدم بود برداشته شده اما کامل برداشته نشده بعد از عمل گوشت اضافه هم قابل مشاهده وهم با دست احساس میکنم چکار باید بکنم البته دو روزه عمل کردم

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    سلام معمولا التهاب بعد از عمل تا دو ماه طول می کشد مگر این که با لیزر جراحی کنید. با جراح معالج خود در ارتباط باشید. به توصیه های جراح خود عمل کنید تا هرچه سریعتر التهاب عمل فروکش کند.

 27. Avatar سوگند گفت:

  سلام، وقت بخیر، یک مدتی در کنار مقعدم یک اضافه ایجاد شده است که اصلا درد و سوزش و خونریزی نداره و حتی حالت عادی اصلا حس نمیکنم،
  ممنون میشم بفرمایید برای درمان و برداشتنش باید چیکار کنم،

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام توصیه می کنم با لیزر پرتوان این زائده را بردارید. هم به بافت سالم اطراف مقعد آسیبی نمی رسد و هم اسکار و زخمی باقی نمی ماند. حتما این مورد را پی گیری کنید تا دچار عفونت یا آبسه مقعدی نشوید.

 28. Avatar پریسا گفت:

  سلام خانم دکتر
  من دو تکه گوشت اضافه در ناحیه مقعد داشتم که توسط لیزر ۱۰ روز پیش برداشته شد ولی هنوز خونآبه و درد دارم مخصوصا موقع دفع و هنوز مجبورم از مسکن استفاده کنم آیا طبیعیه ؟ و تا چند روز ادامه دارد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر وضعیت شما طبیعی نیست. حتما به جراح معالج خود مراجعه کنید.

 29. Avatar پریسا گفت:

  سلام خانم دکتر
  من دو تکه گوشت اضافه در ناحیه مقعد داشتم که توسط لیزر ۱۰ روز پیش برداشته شد ولی هنوز خونآبه و درد دارم مخصوصا موقع دفع و هنوز مجبورم از مسکن استفاده کنم آیا طبیعیه ؟ و تا چند روز ادامه دارد؟ به من گفتن روزی چند بار سشوار با باد ولرم بگیرم برای بهبود آیا واقعا کمکی می کنه سشوار ؟ ممنون میشم نظرتون را بهم بگید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام دیگر از سشوار استفاده نکنید ممکن است به ناحیه آسیب برسانید.

 30. Avatar حسن گفت:

  سلام خانم دکتر
  پسرم ۴ سالشه تازه متوجه شدیم یه یه توده ۲ الی ۳ سانتی قرمز رنگ از وسط مقعد بیرون اومده
  علت و نحوه درمان و میخواستم ؟ ممنونم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا به متخصص جراحی عمومی یا جراح اطفال مراجعه کنید. مراقب باشید کودک یبوست نگیرد. آب و آبمیوه به کودک زیاد بخورانید. ممکن است دچار هموروئید شده باشند اما از خوددرمانی پرهیز کنید و حتما به متخصص مراجعه فرمایید.

 31. Avatar a گفت:

  سلام من با لیزر گوشت اصافه اطراف مقعد رو برداشتم دکتر هم یه نمونه برداری کرد برای ازمایشگاه میخواستم بدونم حتما خطرناکه؟یا فقط محض احتیاط نمونه برداری کرد؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   هر بافتی که از بدن خارج می شود برای بررسی و تشخیص به پاتولوژی ارسال می شود.

 32. Avatar علی گفت:

  سلام – در چه صورتی از چاقو یا برش استفاده میکنند؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   تمام جراحی های من با لیزر پرتوان انجام می شود و به هیچ عنوان از تیغ جراحی یا کوتر و غیره استفاده نمی شود.

 33. Avatar سهراب عباسی گفت:

  سلام ضمن تشکر از شما بنده چهارماهه لبه دهانه مقعدم دچار گوشت اضافه اندازه یه ناخ انگشت کوچک شدم هیچ درد و سوزشی نداره با وجود کرونا جرات دکتر رفتن ندارم راهی برای درمان وپیشگیری موقت در خانه وجود داره مرسی از زحمات جنابعالی در صمن بنده شهرستان هستم امکان اومدن تهران برام سخته

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا از مطب وقت ویزیت آنلاین که برای بیماران راه دور است هماهنگ بفرمایید. بدون ویزیت و بررسی سوابق بیماری شما نمی توان برای شما دارو تجویز کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *