راه درمان بواسیر

درمان هموروئید داخلی
سپتامبر 17, 2018
زگیل تناسلی
درباره زگیل تناسلی چه می دانید
سپتامبر 30, 2018

راه درمان بواسیر

روش درمان بواسیر

بواسیر نوعی بیماری است که با متورم شدن مویرگ های ناحیه مقعد بروز می کند. بواسیر دارای حالات مختلفی از خفیف تا شدید می باشد. اگر بواسیر خفیف باشد مسلما راحت تر درمان می شود و بیمار کمتر اذیت خواهد شد. در این حالت نشانه های شدید مانند سوزش های رنج آور و درد در ناحیه مقعد بسیار کمتر است. بواسیر شدید نیازمند اجرای روش هایی جدی تر برای درمان است. راه درمان بواسیر در حالات خفیف تنها یک تغییر ساده در رژیم غذایی و سبک زندگی است اما زمانی که شدت یابد بدون شک باید از راهکار های پزشکی مانند جراحی با لیزر درمانی استفاده کرد.

تشخیص راه درمان بواسیر توسط متخصص جراحی

راه درمان بواسیر با توجه به معاینات پزشک متخصص جراحی مشخص می شود. متخصص جراحی هنگامی که فرد را به دقت معاینه می کند، با توجه به عود بیماری او، بیان می کند که چه روش هایی برای درمان وجود دارد و از کدام راه زودتر نتیجه مطلوب حاصل خواهد شد. در میان تمام روش های درمانی بواسیر از جمله: هموروئیدکتومی، دارو درمانی، رعایت رژیم غذایی و لیزر هموروئید است، بهترین و کاراترین روش های درمانی در حال حاضر لیزر بواسیر است که به عنوان کم عارضه ترین روش موجود شناخته می شود و درصد عود و بازگشت نزدیک به صفر دارد.

قطعی ترین راه درمان بواسیر

بسیاری از بیماران از اینکه بواسیر مجددا عود کند بسیار هراسانند. در حقیقت دغدغه اینکه بواسیر دوباره برگشت داشته باشد همانند یک کابوس تلخ بخصوص برای افرادیست که انواع شدید آن را تجربه کرده اند. لیزر بواسیر پایان این کابوس است. در واقع نتایج فوق العاده ای که با لیزر درمانی بدست آمده است این امر را به اثبات رسانده است که لیزر می تواند به عنوان قطعی ترین راه درمان بواسیر به شمار رود.

احتمال عود بواسیر با لیزر نزدیک به صفر است و این اطمینان برای بیماران وجود دارد که هیچگونه عارضه و عود مجددی را با بکارگیری این متد مشاهده نخواهند کرد. ریسک حاصل از لیزر بواسیر آنقدر پایین است که در میان تمام روش های پزشکی درمان بواسیر از اولویت خاصی برخوردار می باشد. در نتیجه همه بیماران ترجیح می دهند که راه درمان بواسیر برای آن ها، لیزر درمانی در نظر گرفته شود.

جالب است بدانید که طی مطالعات گسترده ای که در رابطه با راه درمان بواسیر و شیوه های مختلف آن صورت گرفته است محققان به این نتیجه دست یافته اند که افزایش روند بهبودی و کاهش قابل توجه درد در لیزر بواسیر یکی از مهم ترین عللی است که سبب شده تا بیماران این متد درمانی را انتخاب نماید.

رضایت بیماران که یکی از با اهمیت ترین موضوعات برای پزشکان می باشد زمانی که راه درمان بواسیر لیزر درمانی در نظر گرفته می شود بالای 95 درصد است. در کشور های پیشرفته جهان دیگر بیماران با روش های قدیمی و سنتی مداوا نمی شوند. بواسیر نیز یکی از این بیماری هاست که در اکثر کلینیک های تخصصی با لیزر درمانی درمان می شود.

یکی دیگر از علل استفاده از لیزر برای درمان بواسیر دوره نقاهت بسیار کوتاه آن نسبت به روش های سنتی است. از لحاظ پزشکی نیز ثابت شده هرچه دوره نقاهت کوتاهتر باشد احتمال عود و بازگشت بیماری کمتر خواهد شد.

برتری لیزر به جراحی سنتی هموروئید

برتری لیزر به جراحی سنتی هموروئید

درمان بواسیر با لیزر پرتوان دی اکسید کربن

درمان بواسیر با لیزر پر توان دی اکسید کربن در ردیف جدیدترین متد های درمانی بیماری بواسیر یا همورویید قرار گرفته است. از طریق این روش این امکان وجود دارد که هم بواسیر داخلی و هم بواسیر خارجی را درمان کرد و به نتایج رضایت بخشی دست یافت. لیزر پر توان دی اکسید کربن سبب می شود تا توده های بواسیر به طور کامل حذف شوند و دیگر اثری از آن ها باقی نماند. هنگامی که بیمار به بواسیر خارجی پیشرفته مبتلا می شود ظاهر بسیار نامناسبی را مشاهده می کند که انتظار دارد پس از درمان برطرف شود. خوشبختانه لیزر پرتوان دی اکسید کربن این قابلیت را داراست که ظاهر ناخوشایند زائده ها را از بین ببرد و آن ها را خشک و نابود سازد. در اینصورت میزان رضایت بیماران نیز بسیار بیشتر خواهد شد.

در واقع هنگامی که توده های ناخوشایند هموروئید ترومبوزه به روش سنتی (روش های سنتی مثل کوتر و تیغ جراحی) برداشته می شوند بیمار درد بسیار زیادی را متحمل می شود. به علاوه اینکه دوران نقاهت بلند مدتی را نیز باید برای بهبود یافتن این زخم ها سپری کند. درد و سوزشی که بیماران پس از جراحی باید تحمل کنند، برای آنان دردناک و کلافه کننده است. زمانی که با استفاده از روش های لیزر درمانی که بهترین راه درمان بواسیر می باشند این توده ها حذف و جای آن ها خشک می شود وی هیچگونه درد و سوزشی را تحمل نمی کند. زیرا لیزر همزمان با برش ناحیه عروق و اعصاب بریده شده را ترمیم می کند و درد و خونریزی ندارد. به علاوه به بافت اطراف نیز صدمه نمی زند

دکترزهرا سعادتی
دکترزهرا سعادتی
دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارق التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، و دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB