خونریزی مقعدی
خونریزی مقعدی
می 1, 2017
درباره مرکز لیزر سعادتی
می 27, 2017
درمان جراحی لیزر

انواع بیماری های مقعد را می تواند با لیزر جراحی و درمان کرد اما بیماران من سوالات متعددی درباره این که چرا لیزر را به آنها پیشنهاد می دهم می پرسند. در ادامه 10 دلیل منطقی که برتری لیزر را نسبت به جراحی سنتی با کوتر و یا تیغ جراحی را توجیه می کند آورده ام.

۱۰ مزیت لیزر به جراحی باز

برتری استفاده از لیزر در درمان بیماری های نشیمنگاه به خصوص در درمان هموروئید یا بواسیر شقاق یا فیشر مقعد و کیست مویی و آبسه پایین کمر و انواع فیستول مقعد به شرح زیر است و روش لیزر با جراحی باز مقایسه می شود

۱.لیزر در هنگام برش و برداشتن تگ پوستی انتهای عصب بریده شده را ترمیم می کند و در نتیجه بیمار بعد از عمل درد نداشته یا درد بسیار کمی دارد

۲.عمل لیزر بطور سرپایی و بدون بیهوشی قابل انجام است.

۳.بیمار فقط شب اول استراحت می کند و نیاز به استراحت بیش تر ندارد.

۴.بیمار بازگشت سریع تر به محیط کار و زندگی طبیعی خود را دارد.

۵.با این نوع لیزر می توان تمام انواع هموروئید، شقاق،کیست مویی و فیستول را هم زمان درمان نمود.

۶.لیزر محیط عمل را استریل کرده و باعث کاهش عفونت محل عمل می شود . به همین علت انتقال بیماری های ویروسی از جمله هپاتیت و ایدز به صفر می رسد.

۷.لیزر هنگام عمل به بافت اطراف صدمه نمی زند و مانند کوتر باعث نکروز نمی شود به همین علت درد بعد از عمل کاهش داشته و به اسفنکتر مقعد و ناحیه اطراف عمل آسیبی وارد نمی شود. این مزیت لیزر باعث کاهش عارضه بی اختیاری مقعد می شود.

۸. به علت ترمیم عروق لنفاوی توسط لیزر ورم محل بعد از عمل بسیار کمتر از روش های دیگر می شود و محل عمل بدون هیچگونه اسکاری (جای زخم) ترمیم می شود

۹. محل لیزر احتیاج به پانسمان ندارد

۱۰. لیزر عروق کوچک بریده شده در هنگام عمل را ترمیم می کند و در نتیجه خون ریزی هنگام عمل کاهش می یابد

مزیت جراحی با لیزر

 

در مقایسه با روش های قدیمی لیزر انقلاب جدیدی در درمان بیماری ها به خصوص درمان بیماری های مقعدی و نشیمنگاه است. در گذشته بیمار درد و خونریزی و دوره نقاهت بسیار طولانی را سپری می کرد و همین امر منجر به عدم مراجعه برخی بیماران به پزشک می شود. در واقع باور قدیمی در مورد درمان طولانی و دردناک هموروئید و دیگر بیماری های مقعدی و نشینگاه باعث می شود شخص دیر به پزشک مراجعه کند اما اگر بدانید که لیزر مشکلات قبلی را حل کرده است دیگر ترس و خجالتی بابت درمان بیماری و مراجعه به پزشک نخواهید داشت.

وجه تمایز لیزر کیست مویی با جراحی سنتی

برای درمان کیست مویی شیوه های مختلفی را می توان بکار برد. در روش های سنتی که با جراحی، کیست مویی را حذف می کنند کل دیواره و محتویات کیست مویی تخلیه خواهد شد و زخم کیست مویی باز می ماند. این روش بدون شک درد زیادی را به همراه دارد و فرد باید مدتی را در بستر بماند تا بهبودی پس از عمل جراحی حاصل شود. یک جراحی دردناک مسلما هیچ محبوبیتی در میان بیماران ندارد و بدتر از همه اینکه تا 35 درصد موارد دچار عود مجدد کیست مویی می شوند. به علاوه جراحی کیست مویی به روش سنتی ظرافت جراحی با لیزر را ندارد و به بافت سالم اطراف نیز تا حدی آسیب وارد می شود.

طبق مطالعات انجام گرفته درصد موفقیت لیزر کیست مویی دست کم 50 درصد از روش های جراحی سنتی بالاتر است. بیمار پس از لیزر نیازی به مراقبت های ویژه ندارد و دوران نقاهت بسیار کوتاهی را طی می کند. مهم ترین ویژگی لیزر کیست مویی عدم وجود هیچگونه دردی طی انجام این فرآیند است.

 

عمل جراحی کیست مویی به روش بسته با لیزر

عمل جراحی کیست مویی به روش بسته با لیزر

 

برای خواندن مطلب لیزر هموروئید اینجا کلیک کنید

برای خواندن مطلب کیست مویی اینجا کلیلک کنید

برای خواندن مطلب شقاق یا فیشر مقعد اینجا کلیک کنید

 

قبل و بعد لیزر هموروئید

قبل و بعد لیزر هموروئید ترومبوزه بدون اسکار به طور سرپایی انجام می شود. درد و خونریزی ندارد و بیمار بلافاصله بعد از لیزر مرخص می شود

هزینه درمان با لیزر/ قیمت لیزر

برای دریافت دارو و ویزیت اولیه بیمار یک بار هزینه ویزیت متخصص جراحی را پرداخت می کند و در صورتی که نیاز به جراحی با لیزر و یا لیزر درمانی داشته باشد از ۱ میلیون تومان به بالا هزینه درمان و جراحی با لیزر برآورد می شود. در مقایسه با روش های سنتی می توان گفت لیزر   دوره نقاهت کوتاه و موفقیت بسیار بالای دارد. بنابراین استفاده از لیزر بسیار به صرفه تر از جراحی سنتی است. درواقع شما با انتخاب لیزر برای درمان و جراحی بیماری ها به خصوص بیماری های نشیمنگاه در وقت و هزینه صرفه جویی می کنید.
جهت تعیین وقت و مشاوره توسط دکتر زهرا سعادتی  با تلفن 02122761600 تماس حاصل فرمایید.

ساعات پاسخگویی شنبه تا چهارشنبه  ۱۰ صبح تا ۱۹

آدرس : تهران، پاسداران، نبش گلستان ۹، پلاک۴۵۷ ،ساختمان پرنس، واحد

درمان سنتی هموروئید در مقابل لیزر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB Hosted on OpenBSD 6.0 (amd64), NginX(chrooted), MariaDB