کیست مویی

هزینه عمل کیست مویی

هزینه عمل کیست مویی

سینوس پیلونیدال یا کیست مویی را به طور معمول می توان در انتهای ستون فقرات و قسمت دنبالیچه مشاهده نمود. کیست مویی معمولا در بالای شکاف باسن قرار می گیرد و هنگامی که این ناحیه آلوده می شود، کیست پیلونیدال ظاهر می شود. کیست مویی که بیشتر در مردان بالغ دیده می شود باید به سرعت درمان شود. با توجه به درمان های مختلفی که برای حذف کیست مویی وجود دارد (لیزر، جراحی و…)، هزینه عمل کیست مویی متفاوت خواهد بود.

کیست مویی چگونه به وجود می آید؟

هنگامی که مو ها در اطراف ناحیه مربوطه رشد می کنند، به علت اصطکاک به داخل پوست رانده می شوند، در نتیجه احتمال ابتلا به عفونت افزایش می یابد، زیرا بدن آن ها را یک جسم یا ضایعه خارجی فرض می کند و در نتیجه بر روی آن واکنش می دهد. بدین ترتیب باعث ایجاد کیست ها یا آبسه هایی می شود که در اطراف مو مشاهده خواهد شد. کیست یا آبسه ممکن است با مایع، خون، ترشح یا عفونت پر شود، که تمیز کردن آن جنبه اصلی درمان کیست مویی (سینوس پیلونیدال) است.

هزینه جراحی سنتی کیست مویی

درمان کیست مویی

کیست مویی را می توان در مرحله اولیه با استفاده از آنتی بیوتیک ها درمان کرد. در این مواقع هزینه درمان کیست مویی چندان بالا نیست این کار شانس عفونت را کاهش می دهد. کیست مویی در صورتیکه در زمان مناسب درمان نشود بوی بسیار بدی را از خود منتشر می کند و هزینه های بعدی درمان بالاتر خواهد رفت. بنابراین برای تشخیص روش درمانی مناسب به سرعت به پزشک متخصص جراحی مراجعه کنید تا متحمل هزینه های بالای درمان نشوید.

عمل کیست مویی بهترین گزینه درمان برای افرادی است که دارای چندین کیست مویی می باشند. البته امروزه به جای جراحی کیست مویی که یک روش تهاجمی و پرخطر است از لیزر کیست مویی برای درمان استفاده می شود که نتایج بسیار مطلوبی را در اختیار بیماران قرار می دهد.

در تمام دنیا هزینه عمل جراحی کیست مویی با لیزر کمی بالاتر از هزینه جراحی سنتی است زیرا دستگاه لیزر دستگاهی تخصصی و گران است و متخصص جراحی که با لیزر کار می کند دوره های خاصی برای کار با لیزر را گذرانده است. متاسفانه بارها شنیده ام و دیده ام که بیمار هزینه جراحی با لیزر را پرداخت می کند و تحت عمل جراحی کیست مویی سنتی قرار می گیرد. زیرا برخی بیماران از وجود لیزر و قیمت ها هزینه های مربوط به جراحی با لیزر خبر ندارند.

کیست مویی

علیرغم دسترسی به دارو ها و درمان های مختلف، سینوس پیلونیدال می تواند حتی پس از درمان نیز مجددا ایجاد شود. بنابراین، حفظ بهداشت این ناحیه و اصلاح کردن در فواصل زمانی معین برای تمام افراد بخصوص کسانی که مستعد ابتلا به کیست مویی هستند امری ضروریست. همچنین اجتناب از نشستن های طولانی مدت و فشار آوردن به این ناحیه می تواند در جلوگیری از ابتلا به کیست مویی اثربخش باشد. بعد از جراحی کیست مویی بیمار هزینه جداگانه ای طی جلسات مختلف جهت لیزر موهای زائد پرداخت می کند که این مبلغ در سال 96   از 100 هزار تومان تجاوز نمی کند

هزینه عمل کیست مویی چقدر است؟

هزینه عمل کیست مویی یکی از موضوعاتی است که همیشه ذهن بیماران را متوجه خود می سازد. تحت پوشش بیمه قرار گرفتن هزینه عمل کیست مویی برای بسیاری از بیماران از اهمیت بالایی برخوردار است.

هزینه عمل کیست مویی بستگی به عوامل مختلفی دارد، مانند: نوع بیمه درمانی، تخفیف سالانه، الزامات همکاری در پرداخت و مهم تر از همه نوع عمل برای حذف کیست مویی. کیست مویی هم از طریق جراحی برداشته می شود و هم با لیزر درمانی. اگر افراد با شیوه های نوین درمانی کیست مویی را حذف کنند باید این موضوع را بدانند که لیزر درمانی در ردیف پوشش بیمه قرار داده نمی شود. اما برخی از بیمه های تکلمیلی بخشی از هزینه یا کل هزینه جراحی کیست مویی با لیزر را پرداخت می کنند.

هزینه عمل کیست مویی با لیزر

لیزر کیست مویی به عنوان یک روش سرپایی که هیچگونه نیازی به بستری شدن ندارد، در نظر گرفته می شود. در نتیجه هزینه عمل کیست مویی با لیزر تحت پوشش بیمه عادی قرار نخواهد گرفت. البته این موضوع نباید بیماران را از لیزر درمانی که بهترین شیوه درمانی کیست مویی است منصرف سازد، چرا که هزینه عمل کیست مویی با جراحی نیز تفاوت زیادی با هزینه لیزر درمانی ندارد.

به علاوه اگر این موضوع برای شما اهمیت زیادی دارد می توانید عضویت یک بیمه تکمیلی را بگیرید و قبل از اقدام به لیزر کیست مویی از شرایط پرداخت بیمه خود آگاه شوید. برخی از بیمه های تکمیلی تا 90 درصد هزینه جراحی کیست مویی با لیزر را پرداخت می کنند.

پارامترهای مهم در هزینه عمل کیست مویی

به علاوه اینکه افراد اگر جراحی انجام دهند باید درد و دوران نقاهت چشمگیری را تحمل کنند. پارامتر های متعددی می تواند به عنوان پرداختن هزینه برای بیماران در نظر گرفته شود و نباید تنها به پرداخت وجه ریالی بسنده کرد. عمل کیست مویی با جراحی سنتی زمان بیشتری نسبت به لیزر کیست مویی نیاز دارد. به علاوه اینکه تحمل درد بعد از عمل برای بیماران بسیار رنج آور است.

پس از لیزر کیست مویی بیمار نیازی ندارد که به مدت یک هفته یا بیشتر به استراحت بپردازد. در واقع دوران نقاهت لیزر کیست مویی بسیار کوتاه مدت است و بازگشت به روال عادی زندگی به سرعت اتفاق خواهد افتاد.

روش های سنتی جراحی کیست مویی مدت هاست که جای خود را به تکنیک های مدرن تر و کم خطر تری داده اند. شما با پرداخت یک هزینه مناسب برای عمل کیست مویی با لیزر درمانی می توانید آن را درمان کنید و از مزایای بی نظیر آن بهره مند شوید.

در کیلینیک لیزر دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر هزینه جراحی کیست مویی با لیزر در سال 96 از یک میلیون تومان تا 5 میلیون تومان اعلام شده است. این هزینه برای درمان انواع کیست مویی همراه با دیگر بیماری ها مثل فیستول و آبسه اعلام شده است. افرادی که مبتلا به کیست مویی و آبسه و فیستول هستند جراحی و لیزر آنها در یک جلسه و تنها با پرداخت یک بار هزینه و همزمان انجام می شود. در این مواقع بیمار هزینه جداگانه ای برای جراحی بیماری های دیگر که وابسته به کیست مویی است پرداخت نمی کند.

بیمارانی که مبتلا به هپاتیت ایدز و یا زگیل تناسلی هستند تحت جراحی کیست مویی با لیزر قرار نمی گیرند.

تعیین هزینه لیزر کیست مویی با ارسال عکس

بیمارانی که ساکن تهران نیستند می توانند از این خدمات استفاده کنند. بیمار عکس کیست مویی خود را ارسال کرده و دکتر سعادتی متخصص جراحی و لیزر بعد از بررسی عکس ناحیه هزینه دقیق و تشخیص خود را اعلام می کنند. برای هماهنگی های لازم برای ویزیت غیر حضوری و آنلاین با مطب تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

دکتر زهرا سعادتی

درباره دکتر زهرا سعادتی

دکتر زهرا سعادتی متخصص جراحی و لیزر با بیش از 23 سال سابقه جراحی و درمان بیماری های هموروئید (بواسیر)، کیست مویی (سینوس پیلونیدال)، شقاق (فیشر مقعد)، آبسه و انواع فیستول. فارغ التحصیل دانشگاه شهید بهشتی تهران، ایشان دوره های لیزر را در کشورهای روسیه ، ترکیه و ایران گذرانده است.قابل ذکر است ایشان طی 10 سال گذشته هزاران جراحی موفق با لیزر را انجام داده اند و جز اولین پزشکان متخصص هستند که جراحی با لیزر را در ایران آغاز کردند. تلفن های وقت دهی 02122761600 و 02122766853

68 دیدگاه برای “هزینه عمل کیست مویی

 1. Avatar میلاد گفت:

  سلام من یک بار عمل کیست مویی انجام دادم به روش سنتی .الان احساس میکنم داره باز هم سوراخ میشه اگه عود کنه هزینه عملش با لیزر چقدر در میاد

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام لطفا با مطب تماس بگیرید و یک وقت معاینه بگیرید معمولا عمل های مجدد هزینه بالاتری نسبت به عمل اول دارند اما اگر به موقع اقدام کنید نیازی به صرف هزینه بیشتر نیست. اگر هم شهرستان هستید و رفت و آمد به مطب برای شما مشکل است می توانید وقت ویزیت آنلاین بگیرید. جزئیات ویزیت آنلاین را از منشی بپرسید 02122761600

 2. Avatar ستایش گفت:

  سلام خانم دکتر من ۱۶ سالمه و تقریبا یک هفتس که درد دارم و نمیتونم بشبنم و امروز که دیدم یه جوش تقریبا کوچک که انگار یکم مو ازش بیرونه دیدم و قرمزه ولی فکر میکنم هنوز خیلی هاد نشده من چیکار کنم؟؟؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام قبل از این که وضعیت شما حاد شود با مطب تماس بگیرید و سریعا وقت معاینه بگیرید. اگر کیست مویی پیشرفته نباشد به طور سرپایی در همان جلسه درمان می شود. به علاوه در هزینه درمان کیست مویی نیز صرفه جویی می کنید. سن شما یکی از پر ریسک ترین سنین بروز کیست مویی می باشد

 3. Avatar محمد گفت:

  سلام من ۴ سال پیش عمل جراحی کیست داشتم الان دوباره عود کرده نزدیک سه چهارماه هست که چرک میاد و الان دو روزه میشینم درد میگیره عمل جراحی هم نمیخوام بکنم میشه با لیزر کل کیست و برداشت .هزینه این کار چقد میشه

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله با لیزر می توان انواع کیست مویی و کیست مویی عود کرده را درمان کرد. برای اطلاع از حدود هزینه کیست مویی با مطب تماس بگیرید و یا بعد از معاینه کیست مویی شما هزینه دقیق درمان کیست مویی شما اعلام خواهد شد.

 4. Avatar احمدرضا گفت:

  سلام خانم دکتر من نزدیک به یک سال خیلی درد داشتم ولی بعد دردی نداشتم امروز هم دردی ندارم آیا می شه کیستم خوب شده باشد چون یک روز یک مو از آن خارج شد

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   نکته ای که وجود دارد کیست مویی خود به خود درمان نمی شود. ابتدا شما باید ویزیت شوید تا کیست مویی تشخیص داده شود. اگر کیست مویی دچار آبسه و عفونت شدید نباشد معمولا دردی ندارد و تنها متخصص جراحی می تواند از شکل ظاهری آن کیست مویی را تشخیص دهد. بنابراین حتما به یک متخصص جراحی و لیزر مراجعه فرمایید

 5. Avatar دنیا گفت:

  سلام خسته نباشید خانم دکتر من حدود شیش ماه پیش یه بار موهای اطراف سینه م رو اصلاح کردم و حس کردم ی مو زیر پوستی شد از اون موقع تا الان بیشتر شده و به حالت یک برجستگی کوچیکتر از عدس شده ک رنگش سیاه ماننده و خودم حس میکنم یه کیسه مویی شده.میشه بهم مشاوره بدین که چیکار کنم و اینکه چه چیزی میتونه باشه و به چه متخصصی مراجعه کنم متخصص پوست؟
  خیلی ممنونم ازتون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام هم می توانید به متخصص پوست مراجعه کنید و هم می توانید از مطب من وقت بگیرید. اگر سریع اقدام کنید در مطب و به طور سرپایی مشکل شما حل خواهد شد.

 6. Avatar معصومه گفت:

  سلام وقت بخیر من مدت یه ماهه که درد در استخون دنبالچه دارم و موقع دستشویی رفتم اذیت میشم خواستم بدونم دلیلش ممکن کیست مویی باسه البته نه جوشی هست نه قرمزی نه عفونتی فقط درد استخوان که با ماساج با روغن دردش کمترمیشه

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   اگر این ناحیه برجسته شده است و شما در این ناحیه با رویش موهای ضخیم مواجه هستید ممکن است به کیست مویی پایین کمر مبتلا شده باشید و باید به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید. در غیر این صورت باید به یک متخصص ارتوپد و ستون فقرات مراجعه کنید.

 7. Avatar ت گفت:

  سلام من 21 سالم هست چند روزه وقتی میخوام بشینم احساس درد میکنم اول فکر کردم استخوان دنبالچه هست که درد میگیره بعدن متوجه شدم که یه چیزی مثل جوش سر سیاه ولی یکم بزرگتر زده دقیقا همون قسمت درد میگیره. حتما باید عمل کنم؟ پارسال هم همین قسمت احساس درد داشتم ولی بعد از چند روز خود به خود خوب شد ولی الان باز چند روزه درد میگیره. نمیدونم از استخوان دنبالچه هست یا اینکه کیست مویی دارم، میشه لطفا راهنماییم کنین

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   احتمالا به کیست مویی پایین کمر مبتلا شده اید اگر به موقع اقدام کنید با یک جراحی سرپایی کیست مویی به سرعت بهبود می یابید. در هر صورت باید توسط یک متخصص جراحی عمومی و لیزر با تجربه معاینه شوید.

 8. Avatar سحر گفت:

  سلام خانم دکتر من قسمت خط باسن و دنبالچم ۴روزه درد داره موقع نشستن و راه رفتن و خوابیدن یکم برآمده شده حس میکنم ولی عفونت و مو نمیبینم حالا دردش بیشتر شده ،بنظرتون کیست مویی هست ؟و چه دکتری باید مراجعه کنم ،ادرس شما کجاس

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ممکن است کیست مویی باشد زیرا این بیماری در مراحل اولیه علائم واضحی ندارد. باید سریعا به یک متخصص جراحی عمومی و لیزر مراجعه کنید تا سریعا اقدامات لازم را برای شما انجام دهند. آدرس ما تهران پاسداران است به قسمت تماس با ما مراجعه کنید. اگر به موقع اقدام کنید درمان کیست مویی هزینه پایین تر و نقاهت کوتاهتری خواهد داشت.

 9. Avatar علی گفت:

  سلام خانم دکتر
  هزینه عمل کیست مویی با لیزر چقدر است؟؟
  من یک میلیون دارم آیا میتونم با این قیمت از شر این بیماری خلاص بشم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام هزینه لیزر کیست مویی در کلینیک تخصصی از 2 میلیون تومان به بالا است زیرا فقط هزینه کلینیک 2 میلیون تومان می باشد.

 10. Avatar نادر نوشادی گفت:

  با سلام ببخشید من تازه کیست مویی گرفتم و میخوام عمل کنم به نظر شما عمل با لیزر هیچ خطری نداره ؟ و هزینه عمل چقدر هست ممنون

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   عمل جراحی کیست مویی با لیزر بهتر است توسط یک متخصص جراجی و لیزر با تجربه انجام شود. نه تنها خطری ندارد بلکه می توانید از مزایای جراحی با لیزر سود نیز ببرید. برای اعلام هزینه دقیق لیزر کیست مویی باید معاینه شوید. توجه کنید بهترین روش درمان کیست مویی جراحی با لیزر و به روش بسته می باشد که دوره نقاهت بسیار کوتاه، بدون اسکار و بدون عود و بازگشت می باشد.

 11. Avatar Amir گفت:

  با سلام
  من در بالاتر از مقعدم چن وقتیه یه سوراخ ریزی ایجاد شده ولی اثری از چرک و آبسه نیس ولی هر چند وقت مقدار خیلی کمی خون مرده جمع میشه…درد زیادی هم ندارم…میخواستم بدونم ایا نیازی به عمل هست؟…اگر هست هزینش چقدره؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام معمولا کیست مویی در مراحل اولیه علائم زیادی به جز سوراخ ریز ندارد گاها همین علامت را نیز ندارد و تنها یک متخصص جراحی با تجربه می تواند وجود کیست مویی را تشخیص دهد. اگر در همین مراحل اولیه مراجعه کنید هزینه جراحی کیست مویی شما زیاد نخواهد بود اما اگر بیماری ادامه پیدا کند و دچار عارضه هایی مثل فیستول و آبسه شود هزینه بالایی بابت درمان کیست مویی متحمل می شوید. برای تخمین هزینه دقیق درمان کیست مویی باید معاینه شوید.

  2. Avatar مهتاب گفت:

   سلام لیزر کیست مویی چقدر طور می کشه؟

   1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

    لیزر و جراحی کیست مویی بین 15 تا 30 دقیقه طول می کشد.

 12. Avatar وحید گفت:

  سلام خانم دکتر خدا قوت

  خانم دکتر من چند روز بالای مقعد وقتی میشینم درد میگره و حتی دستم میزنم درد داره. همچنین یه خورده ملتهب شده که فکر میکنم کیست مویی.

  من سرباز هستم و دفترچه نیروهای مسلح دارم آیا عمل با لیزر رو میتونم انجام بدم و از پوشش بیمه نیروهای مسلح استفاده کنم و هزینه ای تقریبا ندم ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام سلامت باشید. متاسفانه ما با هیج بیمه ای قرارداد نداریم و معمولا بیمه ها هزینه های جراحی با لیزر را تقبل نمی کنند. شما باید با بیمه خود تماس بگیرید تا در این مورد شما را راهنمایی کنند.

 13. Avatar m گفت:

  سلام
  بالای مقعدم ورم کرده و فقط وقتی که بش فشار میاد درد میگیره
  نه زخم شده و نه سوراخی به وجود امده
  ایا کیست موییه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام کیست مویی در مراحل اولیه علائم خاصی ندارد. اگر به موقع اقدام کنید با عمل سرپایی کیست مویی می توانید به سرعت جلوی انتشار و حاد شدن کیست مویی را بگیرید. به علاوه هزینه کمتری بابت درمان و لیزر کیست مویی پرداخت خواهید کرد. همچنین با اقدام به موقع برای درمان و خارج کردن کیست مویی دوره نقاهت کوتاه تری را پشت سر خواهید گذاشت.

 14. Avatar Aliasghar گفت:

  سلام من تو ۶ ماه دوبار عمل کردم ک بخیه زدن الان بعد شیش هفت ماه بازم جای بخیه ها عفونت میکنه و خونریزی
  باید چ کاری انجام بدم ممنون میشم راهنماییم کنید
  بعد این مدت طولانی برای بدَنم خطری ایجاد نمیکنه
  و بعد از این جراحی ب بیماری شقاق مبتلا شدم ممنون میشم راهنمایی کنید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام در جراحی بسته کیست مویی بدون لیزر این امکان وجود دارد که زخم عفونت کند و کیست مویی عفونت کند.احتمالا به دلیل عدم تحرک کافی و مصرف برخی داروها بعد از جراحی کیست مویی دچار یبوست و در نهایت دچار شقاق شده اید. به یک متخصص جراحی و لیزر با تجربه و ماهر مراجعه کنید. برای جلوگیری از یبوست اقدامات لازم را انجام دهید. از پزشک معالج برای درمان شقاق دارو دریافت کنید.

 15. Avatar بهزاد گفت:

  سلام خانم دکتر. من حدود شش ماهه پیش عمل کیست مویی باز را انجام دادم. الان حدود دو سه ماهه که احساس نا مطلوبی موقع نشستن دارم.و بعضی روزها از مقعدم مقدار کمی عفونت دفع میشه. بالای مقعد و جای کیست مویی که عمل کردم هیچ سوراخی مشاهده نمیشه. به دکترم مراجعه کردم. برام سونو نوشت که انجامش دادم. نتیجه سونو این بود:در شیار اینتر گلوتئال کالکشن ۲۹ م م دیده می شود.لطفا من را راهنمایی کنید آخه من در شهرستان محرومی زندگی میکنم.
  با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بر اساس این گزارش سونوگرافی شما دچار آبسه شده اید و باید تخلیه شود. بهتر است با لیزر این کار انجام شود.

 16. Avatar میثم گفت:

  سلام خانم دکتر صرف درد در ناحیه دنبالچه آیا دلیل بر وجود کیست مو هست یا خیر به دکتر ستون فقرات مراجعه کنم یا جراح عمومی
  با تشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام ابتدا به متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا در صورت نیاز برای شما عکسبرداری تجویز شود. در صورتی که مشکل از ستون فقرات باشد ایشان شما را به متخصص مربوطه ارجاع خواهند داد

 17. Avatar محمدجواد گفت:

  سلام وقت بخير خانم دكتر
  من دوتا سوراخ در خط باسنم بالاي مقعد ايجاد شده. لمس كه ميكنم يه چيزي اندازه تيله حس ميكنم اما هيچ دردي نداره. به نظر شما كيست مويي خيلي پيشرفت كرده؟ يا به صورت سرپايى درمان ميشه؟؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام من انواع کیست مویی را به طور سرپایی و با لیزر جراحی می کنم و جای اسکار و زخمی نیز باقی نخواهد ماند.

 18. Avatar حسین گفت:

  سلام من انتهای ستون فقراتم بالای شیار باسنم
  یک کیست مویی درست شده که چرک کرده
  چرکشو یک دکتر با سورنگ تقریبا ۴۰ سی سی خالی کرده
  ولی همچنان درد شدید دارم و اصلا نمیتونم درست بشینم یا راه برم و کمرمو صاف کنم
  میخواستم ببینم عمل با لیزر کاملا خوب میشم؟
  و هزینش چقد در میاد برام

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام کیست مویی باید برداشته شود و جدار آن با لیزر از بین برود تا به درمان کامل کیست مویی برسید. پزشک شما تنها آبسه و عفونت را تخلیه کرده اند. اعمال جراحی کیست مویی که من با لیزر انجام می دهم درمان قطعی و بدون بازگشت است. برای اعلام هزینه دقیق لیزر کیست مویی باید معاینه شوید. با مطب تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 19. Avatar وحید گفت:

  سلام خانوم دکتر خسته نباشید من ۳۰ سالمه الان دوماه ک کیست مویی دراومده وقرص سفالکسین زیاد خوردم .من شهرستانم میخواسم بدونم هزینه عمل چقده .؟؟؟و دوره بعد عملش چندوقته ..

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام با مطب تماس بگیرید تا برای شما ویزیت آنلاین بیماران راه دور هماهنگ شود. بعد از معاینه هزینه دقیق لیزر کیست مویی اعلام می شود. مصرف آنتی بیوتیک تنها از گسترش بیماری جلوگیری می کند و برای طولانی مدت کاربردی ندارد. از مصرف خودسرانه انواع آنتی بیوتیک خودداری کنید.

 20. Avatar عامری گفت:

  سلام خسته نباشید
  من الان چهار روزه که موقع نشستن درد دارم و فقط حس میکنم در ناحیه دنبالچه ورم کرده ولی نه ورمی مشخصه و نه قرمزیی.فقط درد دارم فقط یه بار سردرد شدید داشتم وتب .

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   معمولا کیست مویی پایین کمر یا همان سینوس پیلونیدال علائم واضحی ندارد. ممکن است سوراخ یا سوراخ های ریزی را در این ناحیه مشاهده کنید. در هر صورت به یک متخصص جراحی عمومی مراجعه کنید تا تشخیص نهایی توسط ایشان اعلام شود.

 21. Avatar مهری گفت:

  سلام . ببخشید من یک کیست در روی سینه زیر استخوان سنت راست سینه ام دارم بهترین جا برای عمل را به من در تهران معرفی کنید. ممنون میشم

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   بهترین درمان جراحی با لیزر توسط متخصص جراحی و لیزر با تجربه است

   1. Avatar بهبود گفت:

    سلام هزینه جراحی کیست مویی با لیزر بیشتره یا جراحی با تیغ

    1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

     سلام هزینه لیزر کیست مویی بالاتر از جراحی سنتی با تیغ، کوتر و غیره است اما به دلیل ریسک پایین و نقاهت بسیار کوتاه بسیار به صرفه تر است. جراحی باز و سنتی حداقل دو ماه نیاز به مراقبت و تعویض پانسمان دارد که همین مورد بسیار هزینه بر است. بنابراین لیزر کیست مویی به صرفه تر است.

 22. Avatar Tina گفت:

  سلام خسته نباشید من دختر ۱۸ساله ام و مادرزادی این سینوس رو داشتم ۳بار عمل کردم ۲سالگی و ۹سالگی و ۱۶سالگی ولی هنوز هم عود میکنه میخواستم بدونم اگر باز عمل کنم امکان عود کردن بازم هست یاخیر ؟!

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی ها با لیزر و به روش بسته من تا کنون هیچ مورد عودی نداشته است. همچنین انتخاب یک روش مناسب برای موزدایی ناحیه مثل لیزر موهای زائد بسیار کمک کننده است.

 23. Avatar زهرا گفت:

  سلام من پنج ماه پیش یه برامدگی حس کردم که درد میکرد رفتم دکتر بهم قرص داد و طی یک هفته خوب شدم الان بعد پنج ماه دوباره به همون حالت برگشتم این بار نمیتونستم نه بشینم نه سرپا بمونم عفونت کرده بود فک کنم تبدیل به ابسه شده بود اما خودش تخلیه شد سوراخ ریزی هم چند وقت بود قبل بروز این علائم دیده بودم اما نمیدونستم چیه و فک میکردم چیز مهمی نیست دکتر رفتم گفت کیست مویی و باید عمل بشه بهم قرص داد طی دو هفته خوب شدم از خیلی ها از درد بعد از عمل و جراحی باز صحبت کردن باهام و من بشدت ترسیدم و واقعا توان تحمل اون دردهارو ندارم باید چیکار کنم با لیزر میشه عمل کنم؟! بعد عمل چه عوارضی داره؟! لیزر مثل عمل بازه؟!

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام جراحی بسته با لیزر برای انواع کیست مویی مناسب است و نقاهت طولانی و دردسرهای پانسمان جراحی باز را ندارد. هیچ عارضه ای ندارد و بیمار فقط یک شب استراحت می کند برای اطلاعات بیشتر مطلب مزیت لیزر نسبت به جراحی سنتی را بخوانید

 24. Avatar وحی گفت:

  سلام وخسته نباشید خدمت شما بنده تازه امشب متوجه شدم کیست مویی چیه بنده سوراخ خیلی ریزی درنشیمن گاه خود دیدم البته بدون هیچ علائمی ایا همه این جور سوراخهای ریز جزء کیست مویی حساب میشن ممنون لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام شما باید توسط متخصص جراحی معاینه شوید. معمولا کیست مویی در مراحل اولیه علامت خاصی ندارد و تنها چند سوراخ ریز را مشاهده می کنید. اگر به موقع اقدام کنید مشکلات کیست مویی پیشرفته را نخواهید داشت.

 25. Avatar محمد گفت:

  سلام خانوم دکتر محل زندگی من شهرستان تویسرکانه یعنی برای عمل باید بیام تهران میشه کمکم کنید

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام برای ویزیت می توانید با مطب تماس بگیرید تا ویزیت آنلاین برای شما هماهنگ کنند اما برای جراحی و لیزر باید یک روز با هماهنگی قبلی تشریف بیاورید تهران

 26. Avatar mm گفت:

  سلام خانم دکتر
  من بخاطر شغلم مجبور هستم روزی چندین ساعت روی صندلی بشینم چند وقت پیش یه درد در ناحیه دنبالچم حس کدردم که همراه بود با تورم ضمن اینکه از وقتی ک درد گرفت من نظافت رو رعایت میکنم کاملا ، اما جالب اینه گاهی که توی اتوبوس میشینم و چندین ساعت بدون بلند شدن از صندلی نشستم یا جای سفت میشینم درد میگیره و ملتهب میشه بعد چند روز التهاب تموم میشه انگار نه انگار ، حتی دکتر رفتم انتی بیوتیک نوشت گفت خوب شده ،ولی الان چند روزه باز اومده سراغم بنظرتون این میتونه علاءم سینوس باشه؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام اگر به متخصص جراحی عمومی مراجعه کرده اید و سینوس تشخیص داده نشده است جای نگرانی نیست. برای نشستن از یک بالش نرم استفاده کنید. توصیه می کنم برای از بین بردن دائم موهای زائد ناحیه از لیزر مخصوص موهای زائد استفاده کنید.

 27. Avatar Mg گفت:

  با سلام
  ايا شما پنج شنبه ها هم در مطب تشريف دارين كه من وقت بگيرم به نظرم كيست مو دارم خون ابه اومد من كي ميتونم ازتون وقت بگيرم تا اون موقع چطوري ميتونم از عفونت جلوگيري كنم ؟؟
  ممنون ميشم جواب بدين با تشكر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر پنجشنبه ها مطب تعطیل است. از شنبه تا چهارشنبه در ساعات اداری با مطب تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

 28. Avatar یاشار گفت:

  سلام خانم دکتر خسته نباشید بعد از عمل چقد باید استراحت کنم و اینک من کارم جوریه ک باید بشینم بعد عمل مشکلی برام پیش میاره ؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام یک شب بعد از لیزر کیست مویی به روش بسته استراحت می کنید و از روز بعد می توانید به محل کار بازگردید. بهتر است برای نشستن از یک بالش نرم استفاده کنید و به مدت یک هفته از نشستن طولانی و فشار آوردن به ناحیه عمل کیست مویی خودداری کنید.

 29. Avatar آرش گفت:

  سلام.کلینیکی که جراحی انجام میشه بیمه هم قبول میکنه برای کیست مویی یا خیر باتشکر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام خیر با هیچ بیمه ای طرف قرارداد نمی باشد.

 30. Avatar مجیب محمودی گفت:

  سلام خانم دکتر من کیست مویی داشتم عمل کردمش یه ده روز نگذشته بود بخیه پاره شد بعد رفتم دکتر بخاطر پاره شدن بخیه دکتر گفت بخیه نمیشه باید قرص چرک خشکن بخوری ۷ماه چرک خشکن خوردم اما خوب نشد الان دوسال میشه که بعد عمل خوب نشده ایا بالیزر میشه جراحی یا خیر

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بله امکان جراحی مجدد کیست مویی با لیزر وجود دارد. مراقبت بعد از جراحی کیست مویی بسیار مهم است. همچنین داشتن یک رژیم غذایی سالم و مغذی به بهبودی سریع بعد از جراحی کیست مویی کمک می کند.

 31. Avatar حسین گفت:

  سلام خسته نباشید
  من از ۶ ماه پیش یک کیست مویی دارم و الان تصمیم به درمان اون از طریق لیزر یا عمل دارم.خواستم بدونم فرایند درمان چگونه هست یعنی نیاز به آزمایش یا سونوگرافی یا … دارد و اگر دارد معمولا چقدر زمان از اولین ویزیت تا درمان با لیزر یا عمل لازم هست؟

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام بسته به نوع کیست مویی آزمایش و سونوگرافی و حتی ام آر آی تجویز می شود. اگر راه دور هستید می توانید از طریق ویزیت آنلاین از پروسه درمان خود آگاه شوید. معمولا برای افرادی در شرایظ شما نیازی به عکس و غیره نیست و می توان سریعا برای لیزر کیست مویی اقدام کرد.

 32. Avatar صادق گفت:

  من‌کارگر هستم‌ و متاسفانه دو ماه هستش که به این بیماری گرفتار شدم…آیا با ی میلیون مشکلم‌ حل میشه؟ باور کنید توان مالی خوبی ندارم.

  1. دکتر زهرا سعادتی دکتر زهرا سعادتی گفت:

   سلام هزینه های جراحی کیست مویی با لیزر از یک میلیون تومان به بالا است و بیمه ها هزینه آن را قبول نمی کنند.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *